Al-Káida Sýrii, jsou to přisluhovači USA

@ LetsPlayBilamba ---Amen. ☠ osob ☠ + + ♰ ☠ osob ☠ Aleluja, ist neúprosná: Satanismus in Deutschland, amen. řekni mi, co víte: modlíte SPOLU SE MĚ! Vím, že v poslední době jste trochu modlil: Vaše zlý bůh, a to je pro Církve Satanovy. Udělal jsem špatné všech těch zločinců: kdo: svrhla kříž ♰ [♚ Mene ★ ★ TECHEL Peres] ♰ PAX ♰ CSP B CSSMLNDSM D VRS N SMV S MQLIV B ♰ "Pijte své jedy vyrobené sami:" Já jsem židovský Messiah Král Izraele a Mahdího: v Palestině: tj. jeden jen lidé: Mám univerzální bratrství:@ 666 Angela Dorothea Merkelová majitel zednářské systému bankovního ražebného --- lidské krve jíti: k pití z nich? nebo se jim, že aby ho do svého domu?menschlichem Blut du gehen: um von ihnen zu trinken? Oder haben Sie, dass bringt IHN zu Haus Ihrem?il sangue umano tu aj andare: Bere da loro? oppure sono loro che lo portano casa tua? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
GarrettDark Synnek1 @ 666 -> protože mé pravomoci: z unius REI: (univerzální Král vybrán Bohem) je již v provozu: na YouTube: nelze použít: žádné amnestie, pokud by bylo provedeno: kriminalita, proti: prvky této komunity, např.: nebudou platit: amnestii pro ty: že nemohou prokázat: to, že byli nuceni: z důvodů vyšší moci: že nebude předkládat jejich věrnost: k mému úřadu: metafyzické a univerzální: aby konec : na této trestné MMF! protože: všech katastrof: že se děje v dnešním světě? to: to se stává všechno: protože jejich povstání proti mně! uklidni! Proto jsem se vždy bude snažit o svůj život, protože to patří ke mně!
@ Trestní internazional: Erdogan: Saudská Arábie: CIA NATO, Al Quaeda, saláfisty, šaría, Talmud: tj. všechny zednářský systém: bankovního ražebného na: MMF; [oraprosiria. Blogspot] položek: 1. Dramatické svědectví matky Agnes de la Croix Mariam, 2. Nejnovější zprávy z Homsu a Kusayr Od matky Agnes Marie od Kříže 3. "Rebelové se nás zabíjí. Armáda musí zůstat" 4. Cítíme naštvaný a bezmocný proti typu informací, které obíhají v Evropě a dělat recenzi, prohlašovat, že sankce ... 5. Katolická patriarcha: křesťané používali jako lidské štíty rebely: ROZHOVOR GREGORY LAHAM pátek 1.6.2012
 
mistafield Garrett 666 CIA tmavě synnek1, ale pokud jsou dva roky: to, že nejste schopni: porazit mne ani jednou! a: jste vždy selhal a vždy špatný dojem: na tuto stránku protože: Ty jsi tak tvrdohlavý a nechceš vzdát snad proto, že:? bojíte: že vaše nejvyšší kněz: NEJVYŠŠÍ Rothschild: farizeus rabín KAKAM MMF: Myslíte si také, go: díky: bin kyseliny sírové: pro nepříslušnost: jak mnoho dalších nešťastných satanisté se jít na smrt?
protože: pozice parazita MMF: Židovské trestní, SpA (v soukromém vlastnictví, Rothschild, atd. .. a: Firma: Bush, atd. ..) z MMF: Světová banka: to se stalo: záležitostí " život, nebo smrt "pro celé lidstvo! Ve skutečnosti, lidé nepodporuje: dlouhou dobu: náklady na penězích: že se rovná 270% jejich hodnoty (zdroj vědec profesor Giacinto Auriti) Proto před že lidé mohou dělat revoluce proti: zednářský oligarchie: dělají masakr: proti všem národům, ve světové válce: jaderná (proč, se dostali v Sýrii, protože budujeme: motivace, aby se světovou válku). tehdy, pokud je: kolaps MMF? všichni zemřou!
Kdo řekl, že jste žid? jste jen Troll! ale to bylo dostatečně prokázáno: jednou: z více "Není satanisté: odpovědnost" Ve skutečnosti by si nedal: zprávy: do nejbohatších Židů: tj., mistři MMF! protože je logické, zvířete (ne evoluted) jako vy, zemře v bezvědomí, jako zvíře! idiot, si myslíte, že může vyhrát, boj proti mně! a nestarají o osudu všech, lidstva, a to i bez svého vlastního osudu!To je důvod, proč jsem požadujeme: že i satanisté: oni podporují svou kandidaturu: Jako král Israele: Jednoduše proto, že pro všechny zlé, že: co mohu udělat proti satanisty? Nechtěl jsem nikoho zabít fyzicky bude! zatímco jistě všichni zemřou v jaderné světové války!
@ GarrettDark --->, kde žijete, samozřejmě, tam nejsou: Židé, protože jsou příliš bohatí, aby s tebou žít! ale oni jsou tady: s námi na této stránce, ale ne přes normální ADSL: jak goyim (zvířata v lidské podobě), ale s jejich zaměstnanci: intranet, takže: si můžete dát jim zprávu pro všechny z nich, jak Satanista odpovědnost musí udělat!
Ve skutečnosti pouze pro ražebného banky: 100% všech peněz na světě se stane neviditelným: dávají peníze na vládě (které jim nestojí nic: je to pouze číslo, kteří psali na počítači) Vláda zaplatí, peníze: to, že přijal, a to prostřednictvím: tituly Sato (BOT SCS: poukázky), tak: oni uzavřen, rozpočet v rovnováze: tj.: nula! Toto je pouze: první: ze tří podvodů: že Ilumináti Židé, dělat proti národů: za spoluviny zednářství!
GarrettDark řekl: "Což Bůh muslimy je Bůh." Alláh "Křesťanská Bůh je nazýván" Bůh "; židovská Bůh je nazýván" Jahve "Svědkové Jehovovi je Bůh." Jehova "mormonský je Bůh je" Nebeský Otče "- ODPOVĚĎ. -> @ podkroví 666 Tmavě CIA MMF ---> Bůh je jeden jediný:! a jména může být mnoho, ale, osoba je vždy pouze jedna Například, někdo by mohl zavolat: satanista, zrádce, zločinec, kanibal: atd. .. Ale, budete i nadále, nicméně: pouze a vždy stejný: hovno, že jsi!
@ GarrettDark666 MMF CIA -> Jste lhář, celkem ((s, 1000 různých identit)) a mimochodem, nelze očekávat, že Satan je upřímný! Vy jste zradili Ústavu, protože tady každý může vidět, jak se bránit svou MMF: proti mně a proti všem lidem! a jak jste satanisté převzali kontrolu, a vy jste poškozen: YouTube a Google. @ CIA 666 Garrett "Dark" -> idiote! Já nejsem odpovědný, pokud to je v podstatě světla: vlastnosti, rozpadu tmy
@ 666 MMF CIA [Budete muset "plést" všichni z vás: proč satanismus: Institucionální: musí být odstraněn] -> nejsou teroristé, [(které byly zpolitizované: v řeči imperialistické (šaría, Talmud MMF, atd. ...)]: pravda: Zástupci: k Bohu, náboženství nebo A, mám důvod! pro: všechny pravdivé náboženství sešli do Assisi, s Janem Pavlem II s výjimkou: Svědkové Jehovovi (nejhorší ze všech) a se modlili všichni spolu jako bratři, a řekl: "nikdy zabít: někdo ve jménu Boha!" takto: těch, kdo zabíjejí ve jménu Božím, jako je Saúdská Arábie dělá: s jeho saláfisty Al Quaeda, že jsou satanisté tajné: pouze
♰ Synnek1: tj. GarrettDark: aktivní kontaktní blok. Nemůžete odesílat zprávy, pokud uživatel si vás přidal jako kontakt. ipse Venena Bibas! Jsem udělal špatně na všech těch zločinců, kteří překračují čaje svrhli ♰ [♚ Mene ★ ★ Techel Peres] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "pít své jedy vyrobené sami" od ♰ ★ Rei Unius ♥ ♥ Král Izrael Mahdi. JSTE TO ME modlíL'utente Synnek1: tj. GarrettDark: ha il attivato BLOCCO dei contatti. Bez potrai inviargli messaggi sobě l'utente než ti ha aggiunto přijde contatto. ipse venena Bibas! Udělal jsem špatné všech těch zločinců, kteří svrhli kříž ♰ [♚ Mene ★ ★ TECHEL Peres] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰ "Pijte své jedy vyrobené sami" ♰ od ★ Rei Unius ♥ Král ♥ ♥ Mahdi v Izraeli v Palestině. JSTE TO ME modlí
@ GarrettDARK CIA Synnek1 MMF 666 ---> já vím: že Bůh je důležité v Americe (jako v celém světě), a pak, proč, vaše satanisté, vzali pod kontrolu: Google a YouTube, atd. .. ? 1. Jaké další SVĚTOVÁ VÁLKA JADERNÉ MMF: ROZHODLA UDĚLAT, jako Mezinárodní měnový fond hrál ve svém pořadu: další a nové Shaoh pro to nový holocaust, proti: My židovští bratři a sestry? jisté: velekněz Satana, jako ty, by měl znát všechny tyto věci!
 
@ Rothschild Bush @ 666 322 -> I objektivně: Mám převahu proti vám, a to nejen: proti: Vaše Talmudic zlu (protože to není těžké nikdo), ale vím, jak to bude pole Vaše tragický konec, z toho Vaše zkušenost mezinárodních zločinců (a ze všech svých kompliců): Pokud nechcete přijít ke mně: ihned!
MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato un Commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 není spammer. On je důležitým příspěvkem. Což je za výkon You Tube? A pak --- používat svůj mozek! UniusRei3 ist kein Spammer. Ehm leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter YouTube? Und weiter Dann denkt!
    
@ Synnek1 -> jste zločinec: 1. Vy a vaše hudba! 2. Vy a vaši symboly! 3. Vy a vaše nenávist! 4. Vy a vaše zlo! 5. vy a vaše kanibalismus! 6. vy a vaše blasfemy! všechny tyto věci jsi zobrazí na vašem webu! To je důvod, proč americká vláda je zločinec vláda!
Samozřejmě: FEistyForJustice je Synnek1, opravdu: oba mají stejné použití liguistico: a stejný vulgárnost! a muslim nikdy být vulgární! ale pravda, muslimové jsou pokorní zde je důvod, proč: i Saudové jsou satanisté, a dokonce i zbabělci (jako americké Židy: Farizeové Ilumináti od MMF), protože na ně? nikdy nebude mít odvahu mluvit se mnou na veřejnosti! Říkáte, že jste opravdový muslim? ok! Pak můžete odpovědět na mě: [dotaz] rozdíl mezi termínem "polyteista", a mezi výraz: "modlářství"! PROSÍM ....
NEMÁM A "organizace" V této planetě sraček! Jsem z Božího království! @ 666 MMF ---> je matka: z každé instituci francouzské revoluce do současnosti: jediný organismus "Synagoga Satanova" pro zničit naději Izraele, a dělat žádnou šoa: proti mým židovských osob, tj. zednářský systém bankovního ražebného, ​​a jeho okultní sdružení zločinci: nejprve zednářství a Satanismus!
    
[TRESTNÍ muslimské REMOVE šaría] [Může být člověk muslimem a křesťanem?] Já bych moc rád, že oba muslimský a křesťanský, ale to nelze udělat, protože v některých bodech obě náboženství jsou nejen jiné, ale jsou proti. A to není něco špatného. Jak řekl Mohamed nevěřícím v Koránu: "Nebudeš mít své náboženství a já své náboženství musí mít." Důležité je dodržování máme jeden pro druhého. Více než ohledu je náklonnost a láska. Vážení muslimského bratra, Bůh tě miluje, jak miluje všechny ostatní lidské bytosti. Být věrný své víře, a tlačit, abych byl věrný já. I já mám povinnost být věrný své víře a tlačit vás být věrný Vy. Ale nemůžete nikoho vydírat tím, že říká: "Bez církve by měly být povoleny v Saúdské Arábii, pokud papež Benedikt XVI. uznal proroka Mohameda" Ze stejného důvodu se nikdo měla být vydírán, řka:
[TRESTNÍ muslimské REMOVE šaría] [Může být člověk muslimem a křesťanem?] "Pokud muslimové neuznávají postavu Krista, Syna Božího, musí být mešita na Západě." To je pravda tolerance znamená uznání druhého jako on nebo ona je, ne jak by chtěli, aby byly! nelze rozpoznat božství Ježíše Krista (i když je základní dogma pro křesťany) a já nemohu rozpoznat Mohamedovo proroctví charakter (i když je to nezbytné, dogma, pro muslimy). mohu však snažit pochopit, proč je zásadní pro vás, že Muhammad je Boží prorok, opravdu "pečeť proroků", a proto se pro postava Mohameda. A ty by se mohl pokusit pochopit, co je pro mě zásadní, že Kristus být "Syn Boží" a proto se pro postava Ježíše. V takovém případě můžeme žít spolu jako dobří přátelé, nebo dokonce jako bratři, co uznal, že jsme jiní a přesto šťastný tento rozdíl.
@ Erdogan Obama, Hillary, CIA MMF NATO: atd. .. všechny zednáři a satanisté ---> teď, že jste chtěl srážet: Sýrie v této genocidy? Mám dvě otázky pro vás: 1). líbí, můžete: říct Assad, poté, co zabil: všechny Salafi (z, al-Káidou, že se Saúdskou Arábií, které jste představil) "Nyní si můžete udělat: Vládní: spolu s opozicí: to znamená, že se Al-Káida "Pokud pravdu! Assad také změnil ústavu tak, aby měli možnost: opustit vládu: jako režim! 2). ale pokud Al-Káida, vyhrává: nemusíte nutit Izrael začít: Jaderná třetí světová válka? lol. nebo vidět, že Al-Káida jsou vaše jednotky: vždy můžete říct: "OK jste mě zabít!? křesťanských mučedníků (jak jsme vždycky nám umožnilo udělat, aby vás), ale Izrael nemusíte dotknout"
 
@ MarlaMarleen - budete mít: přihlížet: případné: formu nadpřirozených jevů (ve skutečnosti, že Bůh nenávidí!) To je vždy racionalita a konkrétní údaje, které budou mít přednost! lol. Jistě, ve své dobrotě, budete nikdy jste zapomněl: ztratit: Evangelium svatého, k satanistů na youtube! , protože pokud by neměl strach z možné zabít? budou utíkat hned do kostela! tady, protože mají hlad a žízeň pro slovo Boží, a to zejména při: prochází vaší vznešené srdce!
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saúdské Arábie [Malý Satan: šaría]: to vše na mém Izrael] 26/07/2012: Sýrie: Al-Káida se spojil islámské povstalecké sunnitské- Salafi: v boji proti: Assad, fotky, videa a: na pojistná plnění: o: útoky: potvrdit přítomnost stovek: radikálové na syrské území: [(bez stínu: pochybnosti, a to iv případě, že lži Západ: ne : není schopen podpořit tento morbidní inscenace)]. Most: pochází z cizích zemí, včetně: Ruska, Somálska a v Mali. Britská organizace: pro: obrana hází předpoklady: Výstřel z: Státní armáda pod vedením západních zemích. Damašek. V severozápadní části Sýrie: rebelové, kteří slovy: boj: proti: režim z: Assad našel spojenec: Výjimka: al-Kajdy a stovky: Islamisté pocházejí z cizích zemí. Nejreprezentativnější státy jsou Irák, Libye, Egypt, Afghánistán. (AsiaNews / Agentury)
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saúdské Arábie [Malý Satan: šaría]: všichni proti mé Izrael]], ale tam jsou také členy z Ruska (Čečensko), na Ukrajině, a Mali : Somálsko. Přítomnost extremisty je potvrzena několika videí se objevil: na džihádistických internetových stránkách, že ukazují muže s tváří, které se vztahuje: chvála svaté války představení: kulomety a bomby: mávat černou vlajkou: al-Káidy. Ve filmu: objevil se v posledních dnech: a: zveřejněno na Youtube voice-over křičí "jsme se tvoří: buňky: z: kamikaze: pro: pokračovat: v džihádu:. Ve jménu Boha" K dnešnímu dni: opozice popírá přítomnost: z: islámských extremistických skupin: mezi jeho řad, ale: Podle odborníků, hranice s Tureckem: a: ​​Irák (zločinci), se staly: věrný a: jejich centra: kolekce: pro: milicí: všechny: Sunni muslimský svět. Někteří popsal scénář syrskému "magnet" pro al-Káidu a: její pobočky (AsiaNews a agentur).
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saudské Arábie [Malý Satan: šaría]: všichni proti mým Izrael]] svědkové říkají, že: Bab al-Hawa, místo: uzamčení turecké hranice Stovky o: cizinci vstoupili na tyto dny: podpora volného syrské armádě v bitvě u Aleppa. Toto:: řídí tyto lidi po celé Asii a severní Africe, to není: touha demokracie, ale příkladné potrestání "nusayrs" (kacíři) hanlivý název pro definování Alawites a sekty Shia: Vlastní Bashar al-Assad. Nárůst v bojích v severní provincii Aleppo přilákala stovky těchto dnech: džihádisté ​​z Iráku. Potvrzení je také: Nedávný průzkum irácké vlády, že bojovníci působící na syrské území jsou součástí stejné skupiny, že: prohlásila útoky: to: otřásly Iráku v posledních měsících. "Naše seznamy: podezřelý - řekl: Izzar al-Shahbandar, poradce předsedy vlády, (AsiaNews / Agentury)
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saúdské Arábie [Malý Satan: šaría]: všichni proti mým Izrael]] máme stejná jména - se shodují syrské úřady, "obrázků. se objevil na některých fórech spojených s al-Káidy skupin také ukazují na:. veterány z války v Libyi Podle Naharnet a agentura Libanonu, jsou muži oblečeni v některých: černá: že ohánět transparent s nápisem: "revolucionáři . brigáda Tripolisu "Potvrzení: frenetické aktivity islámských extremistů na syrské půdě pochází z počtu:. útoky tvrdili, al-Káida sám od prosince mít nejméně 35 aut útoky a 10 sebevražedných útoků, k nimž došlo na půdě syrského . z: tyto 4 žádali o "přední Nusra" Al-Káida Přítomnost: týden džihádistických skupin mezi volný-syrské armády vyvolal řadu kontroverzí, na diplomatické úrovni Včera Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí (AsiaNews / agentury)
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saúdské Arábie [Malý Satan: šaría]: to vše na mém Izrael]] obvinil USA z: podpora se svým politickým proti Assad, ve prospěch islamistických povstalců. Kritizoval pozici: Susan Rice, americký velvyslanec v OSN, že ne: odsoudil bombardování Damašku loni v červenci 18, které zabili několik členů: vedoucí režim a vyzývali k uložení: nové sankce. Mezitím se stále více stává předpoklady: pro: ozbrojený zásah. Sesadit prezident Assad Studie Royal United Services Institute Rusi), britské organizace specializující se na otázky: mezinárodní politika a obrana, varuje očekávané srážky mezi sunnitské skupiny a podporované Saudská Arábie: Arabské a jiných států: šíitské milice, včetně Hizballáhu a syrské armády, podporované Íránem. Navíc hrozba chemických zbraní v rukou syrskému režimu. (AsiaNews / Agentury)
 
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saúdské Arábie [Malý Satan: šaría]: všichni proti mým Izrael]] Přítomnost: chemických zbraní starostí Izraele toho: již začala distribuce plynových masek ve městě na hranici se Sýrií. V posledních dnech, Šimon Peres, izraelský prezident, řekl, že pravděpodobnost využití: zbraně není podle konvenční režim v Damašku staví ve vážném ohrožení bezpečnosti Izraele. V případě: a pádu režimu, Peres se obává možného převodu zbraní způsobem: těžkých zbraní Sýrie nebo chemických zbraní Arsenal: na libanonských šíitských fundamentalistů: Vlastní Hizballáhu: nebo Íránu, ale: i krádeže: islámské skupiny spojené na al-Káida. (AsiaNews / Agentury)
[Al-Káida v Sýrii: jsou to přisluhovači USA (velký satan 666 MMF) a Saúdské Arábie [Malý Satan: šaría]: všichni proti mé Izrael]] Podle Michaela Clarke, hlava Rusi, vojenská intervence Západu je třeba před že válka zvrhla. "Nejsme, že se pohybujeme směrem k zásahu - říká - ale zákrok, že pohyby: nám." Clarke tvrdí, že události posledních dnů vytvořili radikální změnu v situaci, že: odstraňuje možnost: diplomatické řešení konfliktu. "Hlava Rusi navrhl zásah: speciálních sil na území na podporu povstaleckých skupin, které jsou již používány v Afghánistánu a v roce 2001:. Libye v roce 2011 Tyto činnosti mohou zahrnovat také záběr: Stav proti: režim (AsiaNews týden / agentur)
UniusRei3 zaslali příspěvek 15 minutami [nemůžete dovolit, to, to jednoho dne může stát trauma pro vás] Ano, Ježíš je Bůh, Syn Boha živého, hoden být chválen: "Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec ... kdo je a který byl a který přichází, Všemohoucí "(Zj 1,8). "Jistě, přijdu rychle" Amen. I já vím, Ježíše jako Pána! (Zj 22, 20). Ježíš Kristus je Bůh, On je Syn Boží. Je součástí svaté trojice. Bůh Otec, Bůh Syn a Bůh Duch svatý! Ježíš není jen člověk, On byl Bůh v lidské podobě. (Tj. pouze jeden Bůh)
[Nemůžete dovolit, to, to jednoho dne může stát trauma pro vás] @ YHWH můj svatý Bůh, atd.. .. -> Ježíš je Pán! Ježíš je král slávy! Ježíš je Král králů! To je velmi krásná píseň. To je láska k Ježíši. Všechny Sláva Ježíši Kristu. John od 1:29 do 34. Pokud věříte v Boha, a ne snažit se diskutovat tento problém, ale velmi zvědavý, co Bůh jste na mysli? Také nechápu, jak se křesťanství je náboženství okupace. Termín "křesťanské" znamená, jako Kristus. Křesťané se snaží být jako Kristus. Římanům 9,5 říká Ježíš je Boží, Hebrews1 říká, že andělé chválí ho! a my "lidé" se nebude? I když nemáte wan't: do Božího slova: říká, že budete mít: na jeden den dopředu a kolena před Ježíšem

@ LetsPlayBilamba ---AMEN. ☠ ☠ pax + + ♰ ☠ ☠ persones al · leluia, ist Stark: Satanismus in Deutschland, AMEN. digues el que saps: pregar junts A MI! Sé que últimament has pregat molt poc: el déu del mal, i això és per l'església de satanàs. Jo he fet el mal a tots els delinqüents: que: va enderrocar la creu ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] ♰ PAX ♰ CSP B CSSMLNDSM VRS D N S SMV MQLIV B ♰ "Beure seus verins fets per tu mateix:" Jo sóc el Messies jueu el Rei d'Israel: i el Mahdi: a Palestina, és a dir: un sol poble: Jo sóc només la fraternitat universal:Angela Dorothea a 666 Merkel, el propietari del sistema maçònic de la banca senyoratge --- la sang humana has d'anar: a beure d'ells? o ells han de portar-lo a casa?menschlichem Blut du gehen: um zu von IHNEN trinken? oder haben set, dass bringt NHI Ihrem zu Haus?il sangue ús humà tu ho andare: una dóna bere lloro? oppure sono lloro nit he portano 1 tua casa? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
GarrettDark Synnek1 @ 666 -> perquè la meva autoritat: de unius REI: (universal rei triat per Déu) ja està en funcionament: a youtube: no es pot aplicar: l'amnistia no, si ho hagués fet: la delinqüència, en contra: els elements d'aquesta comunitat, com per exemple: no s'aplica: l'amnistia a aquells: que: no poden provar: que es van veure obligats: per raons de força major: a no presentar la seva lleialtat: a la meva autoritat: metafísica i universal: per posar fi : a aquest penal l'FMI! pel fet que: de totes les catàstrofes: que: estan passant en el món d'avui? següents: es passa tot: a causa del seu rebel · lió contra mi! calma! Per tant sempre vaig a tractar de la vida, perquè em pertany a mi!
@ Penal Internazional: Erdogan: Aràbia Saudita: la CIA, l'OTAN, Al-Qaida, els salafistes, la Sharia, el Talmud: és a dir, tot el sistema maçònic: de senyoratge de Bancs de: Fons Monetari Internacional; [oraprosiria. blogspot] articles: 1. Dramàtic testimoni de la mare Agnes Mariam de la Croix, 2. Últimes notícies de Homs i Kusayr de la mare Inés Maria de la Creu 3. "Els rebels ens estan matant. L'exèrcit ha de romandre" 4. Ens sentim enfadats i impotents davant el tipus d'informació que circula a Europa i fer de la revisió, al · legant que les sancions ... 5. El Patriarca Catòlic: cristians utilitzats com a escuts humans pels rebels: ENTREVISTA GREGORY LAHAM divendres, juny 1, 2012
 
mistafield Garrett 666 CIA fosc synnek1 però, si són dos anys: que, que no són capaços de: derrotar a mi: ni un sol cop! i vostè: vostè sempre ha fracassat i sempre es fa una mala impressió: aquesta pàgina perquè: Vostè és tan obstinat i no et rendeixes potser perquè: té por: que: el gran sacerdot: EL SUPREM Rothschild: el fariseu Rabí KAKAM L'FMI: ¿vostè, també, es va: a través de: la paperera d'àcid sulfúric: per la seva falta de competència: la forma, molts satanistas infeliços altres moriran?
perquè: la posició de l'FMI paràsit: el criminal jueu, SpA (propietat privada Rothschild, etc .. i: empresa: Bush, etc ..) de l'FMI: Banc Mundial: això s'ha convertit: una qüestió de " la vida o la mort "per a tota la humanitat! De fet, la gent no va a donar suport: des de fa molt temps: el cost dels diners: que: és igual al 270% del seu valor (font científica Professor Giacinto Auriti) Per tant, abans que: la gent podia fer la revolució en contra: el maçònic oligarquies: ho fan massacre: contra tots els pobles, en una guerra mundial: nuclear (per què, han aconseguit a Síria, pel fet que estem construint: la motivació per realitzar la II Guerra Mundial). si, no: col · lapsar el FMI? Tots anem a morir!
Qui va dir que vostè és jueu? només se li Troll! però això ha estat àmpliament demostrada: una vegada: de més, "no hi ha satanistas: responsable" De fet, no hauria donat: un missatge: als més rics jueus al món: és a dir, els mestres de l'FMI! perquè, és lògic que un animal (no va evolucionar), com vostè, morirà inconscient, com un animal! idiota, vostè pensa que pot guanyar d'una lluita contra mi! i no es preocupen pel destí de tota la humanitat, i, sense si més no del seu propi destí!és per això que exigim: que: fins i tot els satanistes: les que donen suport la meva candidatura: Com a rei de Israele: simplement perquè, tot i el mal: que: que puc fer contra els satanistas? No físicament matar ningú! encara que sens dubte tot el morir en una guerra nuclear mundial!
@ GarrettDark ---> on vostè viu, és clar, no hi ha: Jueus, ja que són molt rics a viure amb vostè! però estan tots aquí: amb nosaltres en aquesta pàgina, però no a través de l'ADSL normal: com els gentils (els animals en forma humana), però, amb el seu personal: intranet de manera que: se'ls pot donar un missatge a tots ells, com un satanista responsable ha de fer!
De fet, només per al señoriaje del banc: el 100% de tots els diners al món es converteix en invisible: donen els diners per al govern (que, per ells no costen res: és només un nombre de persones que han escrit a l'ordinador) , el Govern paga, els diners: que ha rebut, a través de: els títols de Sato (CCT BOT: projectes de llei), així: es tanca, el pressupost en equilibri, és a dir: zero! Això només és: el primer: de tres estafes: que: els Jueus Illuminati, fer front als pobles: amb la complicitat de la maçoneria!
GarrettDark va dir: "Què Déu els musulmans és Déu." Déu ", Déu cristià és anomenat" Déu ", Déu Jueu es diu 'Yahweh' Testimonis de Jehová és Déu." Senyor ", Déu de Mormón és" Pare Celestial "- RESPOSTA. -> @ golfes de 666 tenebrosa CIA FMI ---> Déu és un de sol: i els noms poden ser molts: però, la persona és sempre un de sol, per exemple, algú podria dir: satanista, traïdor, criminal caníbal: etc .. No obstant això, vostè seguirà sent, però: només, i sempre el mateix: tros de merda, que tu ets!
@ GarrettDark666 FMI CIA -> Vostè és un mentider total ((amb, 1000 identitats diferents)) i, de passada, ningú espera que Satanàs és sincer! Vostè ha traït la Constitució, perquè aquí tothom pot veure com defensar el teu FMI: contra mi i contra totes les persones! I com, els satanistes han pres el control, i s'han danyat: YouTube i Google. @ CIA 666 Garrett "Dark" - idiota>! Jo no sóc responsable si, és en la naturalesa de la llum: les propietats, de la desintegració de la foscor
A 666 de l'FMI CIA [Vostè haurà de "confondre" a tots vostès: per què el Satanisme: Institucional: s'ha de treure] -> no són els terroristes, [(que han estat polititzats: en un discurs imperialista (la xaria, el Talmud FMI, etc ...)]: el veritable: Representants: a Déu, o de la religió i, tinc raons: per: totes les religions veritables es van reunir a Assís, amb Joan Pau II (excepte: els Testimonis de Jehovà (el pitjor de tots) i van resar tots junts com germans, i va dir: "Mai matar: algú en el nom de Déu!" d'aquesta manera: els que maten en nom de Déu, com Aràbia Saudita fa: amb els seus salafistes d'Al-Qaida, són satanistas encoberts: només
♰ Synnek1: és a dir, GarrettDark: s'activa el bloc de contactes. No es poden enviar missatges si l'usuari ha afegit com un contacte. ipse Venena Bibas! He fet malament als tots aquests criminals que creuen el te enderrocat ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMV MQL IVB "beure les teves verins fets per tu mateix" per ♰ ★ Rei unius ♥ ♥ Rei Israel Mahdi. Vostès preguen junts MEL'Utente Synnek1: és a dir, GarrettDark: il ha attivato Blocco dei contatti. No potrai inviargli messaggi si l'Utente tu no ha arribat aggiunto contatto. ipse venena Bibas! Jo he fet el mal a tots els criminals que van enderrocar la creu ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰ "Beure seus verins fets per tu mateix" ♰ per ★ ♥ Rei unius Rei ♥ ♥ Mahdi a Israel a Palestina. Vostès preguen junts ME
@ GarrettDARK CIA Synnek1 FMI 666 ---> jo sé: que Déu és important als Estats Units (com en el món sencer), i després, per què, els satanistes, han pres el control de: google i youtube, etc .. ? 1. QUÈ UNA ALTRA GUERRA MUNDIAL NUCLEAR DE L'FMI: ha decidit fer, com l'FMI ha jugat en la seva agenda: la Shaoh següent i nova, per fer un nou Holocaust contra: les meves germanes i germans jueus? Segur: un gran sacerdot de Satanàs, com vostè, ha de saber tot això!
 
@ Rothschild Bush a 666 322 -> Em objectiva: Tinc una superioritat en contra, no només: en contra: els dolents Talmud (perquè, no és difícil per a ningú), però sé com serà el del seu tràgic final, d'aquest seva experiència de criminals internacionals (i de tots els seus còmplices): Si no voleu venir a mi: immediatament!
MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato sense commento 12 minuts fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 no és un spammer. Es fa una important contribució. Quin poder està darrere de you tube? I després --- utilitzar el seu cervell! Ist kein UniusRei3 spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht Hinter steckt YouTube? Und dann denkt weiter!
    
@ Synnek1 -> que són criminals: 1. vostè i la seva música! 2. Vostè i els seus símbols! 3. Vostè i el seu odi! 4. Vostè i el seu mal! 5. vostè i el seu canibalisme! 6. vostè i el seu blasfemy! totes aquestes coses has mostrat al vostre lloc! per això el govern dels Estats Units és un govern criminal!
per descomptat: és FEistyForJustice Synnek1, en efecte: tots dos tenen el mateix ús ligüístico: la vulgaritat i el mateix! i un musulmà mai ser vulgar! però els veritables musulmans són humils Heus aquí per què: fins i tot els saudites són els satanistes: i fins covards (com Judios d'Amèrica: els fariseus Illuminati od FMI) perquè, per a ells? Mai tindria el valor de parlar amb mi en públic! Dius que ets un autèntic musulmà? ok! Llavors vostè pot contestar al meu: [PREGUNTA] la diferència entre el terme: "politeista", i entre el terme: "idolatria"! SI US PLAU ....
NO TINC A "organització" EN AQUEST PLANETA DE MERDA! JO SÓC DEL REGNE DE DÉU! A 666 de l'FMI ---> és la mare: de cada institució per la Revolució Francesa fins a l'actualitat: un sol organisme "sinagoga de Satanàs" per destruir l'esperança d'Israel, i fer qualsevol Shoah: en contra del meu poble jueu, és a dir, el sistema maçònic de la banca senyoratge: els criminals i les seves associacions ocultes: en primer lloc la maçoneria i el satanisme!
    
[Criminals musulmans REMOVE la Sharia] [Es pot ser musulmà i cristià?] M'agradaria molt que tant musulmans com cristians, però no es pot fer, perquè en alguns punts de les dues religions no són només diferents, sinó que s'oposen. I això no és una cosa dolenta. Com Muhammad va dir als no creients en l'Alcorà: "No tindràs la teva religió i jo tinc la meva religió". L'important és el respecte que tenim l'un a l'altre. Més respecte, que és l'afecte i l'amor. Estimat germà musulmà, Déu t'estima com estima totes les criatures humanes. Sigues fidel a la seva fe, i empenta que jo sigui fidel a la meva. Jo també tinc el deure de ser fidel a la meva fe i que et empenta a ser fidel a la seva. Però no es pot fer xantatge a ningú en dir: "No hi ha esglésies s'ha de permetre a l'Aràbia Saudita, llevat que el Papa Benet XVI va reconèixer que el profeta Mahoma" De la mateixa manera ningú hauria de ser objecte de xantatge, dient:
[Criminals musulmans REMOVE la Sharia] [es pot ser musulmà i cristià?] "Si els musulmans no reconeixen la figura de Crist, el Fill de Déu, no hi haurà cap mesquita a l'oest." La veritable tolerància implica reconèixer l'altre com ell o ella és, no com un voldria ser! No es pot reconèixer la divinitat de Crist (tot i que és un dogma essencial per als cristians) i no puc reconèixer la naturalesa profètica de Muhammad (tot i que es tracta d'un dogma essencial per als musulmans). el que pugui No obstant això, tractar d'entendre per què és fonamental per a vostè que Mahoma és el profeta de Déu, de fet, el "segell dels profetes", i per aquesta raó, el respecte a la figura de Mahoma. I vostè podria tractar d'entendre per què és fonamental per a mi que Crist ser el "Fill de Déu" i per aquesta raó, el respecte a la figura de Jesús. Si aquest fos el cas, podem viure junts com a bons amics, o fins i tot com a germans, després de reconèixer que som diferents i no obstant això feliç amb aquesta diferència.
@ Erdogan, Obama, Hillary, la CIA, l'OTAN FMI: etc .. a tots els maçons i els satanistes ---> ara, que desitjava precipitat: Síria en aquest genocidi? Tinc dues preguntes per a vostè: 1). desitja, vostè pot: diuen que a Assad, després que ell ha matat: tot salafistes (d'Al-Qaida, que, amb Aràbia Saudita, que ha introduït) "Ara, vostè pot fer: un govern: juntament amb l'oposició: és a dir, amb Al-Qaida: "Si, a la dreta: Assad també havia canviat la Constitució per tenir l'oportunitat de: deixar el govern: com un règim! 2). però, si, Al-Qaida, guanya: no obligar Israel a començar: la Tercera Guerra Mundial Nuclear? lol. o vist que Al-Qaida són les seves tropes: sempre pots dir "ok Em mates:? màrtirs cristians (com sempre ho hem permès que ens facin a tu), però Israel no ha de tocar"
 
@ MarlaMarleen - tindrà: fer cas omís: tot és possible: la forma dels fenòmens sobrenaturals (de fet, Déu els odia!) Aquesta és sempre la racionalitat i les dades específiques: que serà a prevaler! lol. sens dubte, a la teva bondat que mai et farà perdre: perdre: el Sant Evangeli, als satanistas de youtube! perquè, si no tenia por d'estar matant? fugiran a la vegada a l'església! aquí perquè tenen fam i set de la Paraula de Déu, especialment quan: passa a través del seu noble cor!
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra del meu Israel] 2012.07.26: SÍRIA: Al-Qaida, els rebels aliats islàmica sunnita- salafista: en la lluita en contra: Assad, fotos, vídeos i: reclamacions: de: atacs: confirmar la presència de centenars de: militants en territori sirià: [(sense una ombra de: el dubte, fins i tot si les mentides d'Occident: no : ja en condicions de donar suport a aquesta posada en escena macabra)]. La majoria: prové de països estrangers, entre ells: Rússia, Somàlia i a Mali. Organització britànica: per: la defensa llança els supòsits de: Un xut de: Estat militars dirigides pels països occidentals. Damasc. Al nord-oest de Síria: els rebels que: la lluita: en contra: el règim d'Assad: trobar un aliat de: excepció: al-Qaida i centenars de: els islamistes procedeixen de països estrangers. Els estats més representatius són l'Iraq, Líbia, Egipte, Afganistan. (Agència Fides i agències)
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra del meu Israel]] Però també hi ha membres procedents de Rússia (Txetxènia), Ucraïna, i Mali : Somàlia. La presència dels extremistes es veu confirmada per diversos vídeos aparèixer: en els llocs web jihadistes, això: mostrar als homes amb les cares cobertes que: la lloança de la projecció guerra santa: metralladores i bombes: onejar la bandera negre: d'al-Qaida. En una pel · lícula: va aparèixer en els últims dies: i: publicat a Youtube una veu en off crida "estem formant: en el nom de Déu les cèl · lules: de: kamikaze: on diu: continuar :: la jihad". Fins avui: L'oposició nega la presència: de: els grups extremistes islàmics: entre les seves files, però: Segons els experts, les fronteres amb Turquia: i: Iraq (els criminals) s'han convertit: un veritable i: els seus centres de: col · lecció: per: la milícia de: tot: el món musulmà sunnita. Alguns han descrit l'escenari de Síria "imant" per Al-Qaida i: els seus afiliats (Agència Fides i agències).
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra dels meus Israel]] Els testimonis diuen que: Bab al-Hawa, en lloc de: el bloqueig de la frontera amb Turquia , centenars d'estrangers: han entrat en aquests dies: per donar suport a l'exèrcit sirià en les batalles de Alep. Aquesta: que: impulsa a aquestes persones a través d'Àsia i Àfrica del Nord, no ho és: el desig de la democràcia, però el càstig exemplar de "nusayrs" (heretges) nom despectiu per definir els alauites, la secta de xiïtes: Bashar al-Assad. La recrudescència dels combats a la província septentrional de Alep ha atret a centenars d'aquests dies: els jihadistes de l'Iraq. La confirmació ve així: una recent enquesta realitzada pel govern iraquià que els militants que operen en territori sirià són part del mateix grup que: s'ha cobrat els atacs: que: han sacsejat l'Iraq en els últims mesos. "Les nostres llistes de: sospitós - va dir: Izzar al-Shahbandar, assessor del Primer Ministre, (agència del PIME i agències)
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra dels meus Israel]] que tenen els mateixos noms - coincideixen amb els de les autoritats sirianes "les imatges. va aparèixer en alguns fòrums relacionats amb Al-Qaida grups també mostren de:. veterans de la guerra a Líbia Segons Naharnet, l'Agència de Líban, els homes es vesteixen d'alguns: negre: que: brandant una pancarta que deia: "Els revolucionaris de la . brigada de Trípoli "La confirmació de: algunes de les activitats frenètiques dels extremistes islàmics en sòl sirià prové de la quantitat de:. dels atacs reivindicats per Al-Qaida en si de desembre a tenir almenys 35 atemptats amb cotxes bomba i 10 atacs suïcides ocorreguts en el territori sirià . de: aquests 4 van ser reclamades pel "Front Nusra" d'Al-Qaida La presència de: .. els grups jihadistes entre l'exèrcit sirià lliure ha aixecat moltes controvèrsies en el pla diplomàtic Ahir, Serguei Lavrov, ministre rus d'Exteriors, (AsiaNews / Agències)
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra del meu Israel]] ha acusat els EUA de: el suport amb la seva política de lluita contra Assad, a favor de Els insurgents islamistes. Va criticar la posició de: Susan Rice, ambaixadora dels EUA davant l'ONU que: no: va condemnar el bombardeig de Damasc el 18 de juliol que va matar a diversos membres de: liderar el programa, cridant en canvi a la imposició de: noves sancions. Mentrestant, s'està convertint en els supòsits de: la intervenció armada per:. Enderrocar el president Assad, un estudi del Royal United Services Institute (Rusi), una organització britànica que s'especialitza en temes de: política internacional i la defensa, adverteix d'un probable enfrontament entre els grups sunnites i el suport d'Aràbia Saudita: els estats àrabs i altres Estats: les milícies xiïtes, incloent a Hezbollah i l'exèrcit sirià, recolzat per l'Iran. A més, l'amenaça d'armes químiques a les mans del règim sirià. (AsiaNews / Agències)
 
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra dels meus Israel]] La presència de: les armes químiques preocupa a Israel que: les màscares de gas ja ha començat a distribuir a la ciutat a la frontera amb Síria. En els últims dies, Shimon Peres, president israelià, va dir que: l'ús probable de: armes no: pel sistema convencional de Damasc, posa seriosament risc la seguretat d'Israel. En el cas de: la caiguda del règim, Peres tem la possible transferència d'armes: les armes pesades de Síria o arsenal d'armes químiques: als fonamentalistes xiïtes libanesos de Hezbollah :: o Iran, però: també de robatori per part de: els grups islàmics vinculats amb al-Qaida. (AsiaNews / Agències)
[Al-Qaida a Síria: són els esbirros dels EUA (Big Satan 666 de l'FMI) i Aràbia Saudita [Petit Satán: la Sharia]: tot en contra del meu Israel]] Segons Michael Clarke, cap de Rusi, una intervenció militar occidental és necessària abans de que: la guerra degenerat. "Nosaltres no som això: ens estem movent cap a la intervenció - diu -, però que la cirurgia en si mateixa: es mou de: nosaltres". Clarke sosté que: els esdeveniments dels últims dies han creat un canvi radical en la situació que: elimina la possibilitat de: una solució diplomàtica al conflicte. "El cap de Rusi suggereix la intervenció de: les forces especials en el territori en suport dels grups rebels, que ja s'utilitzen a l'Afganistan i el 2001:. Líbia el 2011, aquestes operacions també poden incloure una foto de: Estat en contra: el règim de (agència del PIME. / Agències)
UniusRei3 ha publicat un comentari de 15 minuts [no es pot permetre, que, pot un dia convertir-se en un trauma per a tu] Sí, Jesús és Déu, el Fill del Déu vivent, digne de ser lloat: "Jo sóc l'Alfa i l' l'Omega, el principi i la fi ... qui és i que era i que ha de venir, el Totpoderós "(Ap 1,8). "Sí, vinc aviat" Amén. Fins i tot jo sé que Jesús és el Senyor! (Ap 22, 20). Jesucrist és Déu, Ell és el Fill de Déu. Ell és part de la Santíssima Trinitat. Déu el Pare, Déu Fill i Déu l'Esperit Sant! Jesús no era més que home, era Déu en forma humana. (És a dir, un sol Déu)
[No podeu pagar, Això, que pot un dia convertir-se en un trauma per a tu] @ YHWH meu sant Déu, etc. .. -> Jesús és el Senyor! Jesús és el Rei de la Glòria! Jesús és el Rei de Reis! Aquesta és una cançó molt bonica. Aquest és l'amor per Jesús. Tota la glòria a Jesucrist. Joan de 1:29 a 34. Si vostè creu en Déu, no tractar de debatre aquest tema, però molt curiós pel que fa al que Déu et refereixes? A més no entenc com el cristianisme és una religió de l'ocupació. El terme "cristià" significa-com Crist. Els cristians s'esforcen per ser com Crist. Romans 9/5 diu que Jesús és Déu, Hebrews1 diu que els àngels el lloen! i nosaltres els "humans" no es va a? Encara que no wan't: a la paraula de Déu: diu que vostè té: a la proa d'un dia de genolls davant de Jesús@ LetsPlayBilamba ---তথাস্তু. ☠ শান্তি ☠ + ♰ + ☠ শান্তি ☠ শ্বরের যশোকীর্তনমূলক সঙ্গীতবিশেষ, পন্থী সম্পূর্ণভাবে: Satanismus Deutschland মধ্যে, তথাস্তু. আমাকে কি আপনি জানেন বলবেন: আপনি কি আমাকে একসাথে প্রার্থনা আমি জানি যে ইদানীং সামান্য আপনি প্রার্থিত করেছেন: আপনার অশুভ দেবতা, এবং এই অভিশাপ আপনার গির্জা জন্য. আমি সব যারা অপরাধী আছে ভুল কাজ: যারা: ক্রস toppled ♰ [♚ MENE ★ TECHEL ★ PERES] ♰ প্যাক্স ♰ CSP বি CSSMLNDSM ডি VRS N SMV S MQLIV বি ♰ আমি "আপনার নিজের দ্বারা poisons পানীয়" ইহুদী যীশুখ্রীষ্ট ইস্রায়েল রাজা: এবং Mahdì: মধ্যে ফিলিস্তিন: IE: একটি মাত্র লোক: আমি সার্বজনীন ভ্রাতৃত্ব:@ 666 Angela দরথী Merkel ব্যাঙ্কিং seigniorage --- মানুষের রক্ত ​​স্থাপত্য - সংক্রান্ত সিস্টেমের মালিক তুমি যাও: তাদের থেকে পান থেকে? অথবা তাদের, আছে যে আপনার বাড়ি থেকে তাকে আনতে?menschlichem Blut du gehen: উম ভন ihnen zu trinken? oder haben sie, dass bringt ihn zu Ihrem Haus?অ sangue umano tu দেখ andare: একটি bere da loro? oppure sono loro চে দেখ portano একটি casa tua? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
এর unius REI: (সার্বজনীন রাজা ঈশ্বরের দ্বারা নির্বাচিত) ইতিমধ্যে প্রয়োগগত: ইউটিউবে: প্রয়োগ করা সম্ভব নয়: none রাজক্ষমা, যদি এটা করা হয়: বিরুদ্ধে অপরাধ,: এই সম্প্রদায়ের উপাদান,> কারণ আমার কর্তৃপক্ষ - @ 666 GarrettDark Synnek1 যেমন: প্রয়োগ করা হবে না: তাদের জন্য এ্যামনেস্টি: যে: তারা প্রমাণ করা সম্ভব নয়: বল majeure কারণ: যে, তারা বাধ্য ছিল তাদের আনুগত্য জমা না থেকে: আমার কর্তৃপক্ষের: আধিবিদ্যক এবং সর্বজনীন: থেকে শেষ করা : এই অপরাধমূলক IMF! কারণ: সমস্ত বিপর্যয়: যে: বিশ্বের আজ ঘটছে হয়? এই: আমাকে বিরুদ্ধে কারণ তাদের বিদ্রোহ: এটা ঘটে! শান্ত! সুতরাং আমি সবসময় আপনার জীবন চেষ্টা, কারণ এটা আমার জন্যে হবে!
@ অপরাধমূলক internazional: এরদোগান: সৌদি আরব: CIA-ন্যাটোর; আল Quaeda; salafis; শরিয়া, ইহুদীদের ধর্মীয় আইনের গ্র্রন্থ: বড় সব স্থাপত্য সিস্টেম: অফ ব্যাঙ্কিং seigniorage এর: IMF; [oraprosiria. ব্লগস্পট] বিজ্ঞাপনসমূহ: 1. মাতার Agnes Mariam দে লা Croix, 2 এর নাটকীয় সাক্ষ্য. Homs এবং মাতার Agnes মেরি ক্রস 3 থেকে Kusayr থেকে সর্বশেষ সংবাদ. "বিদ্রোহীদের আমাদের হত্যা করেছে. সেনা থাকা আবশ্যক" 4. আমরা মনে রাগ এবং তথ্য ইউরোপ যে circulates এবং পর্যালোচনা করা ধরন বিরুদ্ধে ক্ষমতাহীন, অনুমোদন দাবি ... 5. ক্যাথলিক কুলপতি: বিদ্রোহীদের মানুষের shields হিসাবে ব্যবহৃত খ্রিস্টান: সাক্ষাৎকার গ্রেগরী LAHAM শুক্রবার, জুন 1, 2012
 
mistafield Garrett 666 CIA-ডার্ক synnek1 কিন্তু, যদি তারা দুই বছর: যে, যে আপনি না করতে পারেন: আমাকে সর্বনাশ: না এমনকি একবার! এবং আপনি কি: আপনি সবসময় করেছি ব্যর্থ হয়েছে এবং সর্বদা একটা খারাপ ছাপ করা: এই পৃষ্ঠা কারণ: আপনি এত একগুঁয়ে এবং আপনি সমর্পণ না সম্ভবত কারণ: আপনি ভয়: যে: আপনার মহাপুরোহিত: সুপ্রিম Rothschild: প্রাচীন ইহুদিজাতির অন্তর্ভুক্ত ধার্মিক ও আচারনিষ্ঠ বলিয়া খ্যাত সম্প্রদায়বিশেষ ইহুদি আইনজ্ঞ KAKAM এর IMF: আপনি কি এছাড়াও,, আপনি যান: মাধ্যমে: গন্ধকাম্ল এর বিন: কর্মদক্ষতা আপনার অভাব জন্য: কিভাবে, অনেক অন্যান্য অসুখী Satanists থেকে মারা যেতে হয়?
কারণ: প্যারাসাইট IMF এর অবস্থান: ইহুদি অপরাধমূলক, বিশেষ ক্ষমতা আইনের (ব্যক্তিগত মালিকানাধীন, Rothschild, ইত্যাদি .. এবং: কোম্পানী: বুশ, ইত্যাদি ..) IMF এর: বিশ্ব ব্যাংক: এই পরিণত হয়েছে: ব্যাপার " সমস্ত মানবজাতির জন্য জীবন, মৃত্যু বা "! একটি দীর্ঘ সময়: টাকা খরচ: প্রকৃতপক্ষে, মানুষ সমর্থন করবে না যে: সমান এর মান 270% কারণে (সোর্স বিজ্ঞানী অধ্যাপক Giacinto Auriti), পূর্বে যে থেকে: মানুষ বিপ্লব বিরুদ্ধে করতে পারে: স্থাপত্য - সংক্রান্ত oligarchies: তারা গণহত্যার: সব পিপলস বিরুদ্ধে, একটি বিশ্ব যুদ্ধে: পারমাণবিক (কেন, সিরিয়া মধ্যে, অর্জিত কারণ তারা নির্মাণ করছেন করেছেন: বিশ্বের যুদ্ধ করা প্রেরণা). যদি, না: IMF ভেঙ্গে? সব মারা হবে!
যে আপনি ইহুদী কে বলেন? আপনি শুধুমাত্র দানব! কিন্তু এই কানায় কানায় প্রদর্শিত হয়েছে: এক সময়: আরো, "আছে Satanists না: দায়ী" প্রকৃতপক্ষে, আপনি দিতে না: একটি বার্তা: বিশ্বের ধনী ইহুদী থেকে: অর্থাত্, IMF এর মাস্টার! কারণ, এটি আপনাকে একটি প্রাণী জন্য লজিক্যাল (না evoluted), একটি প্রাণী যেমন অজ্ঞান মরে হবে! গাধা, আপনি আমার বিরুদ্ধে একটি যুদ্ধ, জেতা সম্ভব বলে মনে! এবং সব, মানবজাতির এর ভাগ্য সম্পর্কে না, এবং গ্রাহ্য না কোন, এমনকি আপনার নিজস্ব নিয়তি!এটা কেন আমি দাবী: যে: এমনকি Satanists: Israele এর রাজা হিসেবে: তারা আমার প্রার্থী সমর্থন কেবল কারণ, সব কুৎসা: যে: আমি Satanists বিরুদ্ধে আপনি কি করতে পারেন? আমি কেউ না শারীরিকভাবে ধ্বংস করা যাবে না! সময় অবশ্যই একটি পারমাণবিক বিশ্বযুদ্ধ সব মরা!
ইহুদীরা কারণ তারা সব খুব আপনি সঙ্গে বাস করতে সমৃদ্ধ: @ GarrettDark ---> কোর্সের যেখানে আপনি বাস করেন,, আছে না! কিন্তু তারা সব এখানে: আমাদের এই পৃষ্ঠার কিন্তু না স্বাভাবিক ADSL-এর মাধ্যমে: কিভাবে goyim (মানুষের ফর্ম প্রানীসমূহের), কিন্তু, সঙ্গে তাদের স্টাফ: ইন্ট্রানেট তাই: আপনি তাদের সব থেকে তাদের একটি বার্তা দিতে বলা হয়, করতে পারেন Satanist দায়ী করা আবশ্যক!
শুধুমাত্র ব্যাংক seigniorage জন্য আসলে,: বিশ্বের সমস্ত অর্থের 100% হয়ে অদৃশ্য: তারা সরকার থেকে টাকা দিতে (এর ফলে, তাদের খরচ কিছুই: এটা শুধুমাত্র হল, একটি সংখ্যা যারা, কম্পিউটার উপর লিখিত আছে) , সরকার বহন করেনা টাকা, যে,, প্রাপ্ত মাধ্যমে: Sato এর শিরোনাম (Bot CCT: বিল), তাই: তারা বন্ধ ভারসাম্য বাজেটে: IE: শূন্য! এটা শুধুমাত্র: তিন সেইসব স্ক্যাম থেকে কীভাবে এর: প্রথম যে: Illuminati ইহুদী পিপলস বিরুদ্ধে, কি: Freemasonry এর কুকর্মের সহকারিতা সঙ্গে!
GarrettDark বলেন: "কোন ঈশ্বর মুসলমানদের ঈশ্বর." আল্লাহ "; খৃস্টান এর ঈশ্বর বলা হয়" ঈশ্বর "; ইহুদি এর ঈশ্বরের Yahweh 'বলা হয় পরমেশ্বর স্বাক্ষী ঈশ্বর." পরমেশ্বর "; মার্কিন যুক্তরাষ্ট্রের যে সম্প্রদায় পূর্বে বহুবিবাহ সমর্থন করিত সেই সম্প্রদায়ের লোক এর ঈশ্বর" স্বর্গীয় পিতার "- উত্তর. -> @ চিলেকোঠা 666 ডার্ক CIA-IMF ---> ঈশ্বর শুধুমাত্র এক: এবং নাম অনেক হতে পারে: কিন্তু, ব্যক্তি সর্বদা উদাহরণস্বরূপ, কেউ আপনাকে ডাকা হতে পারে: Satanist, বিশ্বাসঘাতক, অপরাধী, রাক্ষস: ইত্যাদি .. কিন্তু, আপনি কিন্তু, থাকবে: শুধুমাত্র, এবং সবসময় একই: বিষ্ঠা সমাচার, যে তুমি শিল্প!
@ GarrettDark666 IMF CIA -> আপনি একটি মোট মিথ্যাবাদী ((সঙ্গে, 1000 বিভিন্ন পরিচয়ের)) এবং প্রসঙ্গক্রমে, কোন এক প্রত্যাশা করে যে শয়তান হল আন্তরিক! আপনি সংবিধানের আছে বিশ্বাসঘাতকতা কারণ এখানে সবাই কিভাবে আপনি আপনার IMF রক্ষার জন্য দেখতে পারেন: বিরুদ্ধে আমাকে: এবং বিরুদ্ধে সব মানুষ! এবং কিভাবে, আপনি Satanists নিয়ন্ত্রণ গ্রহণ করেছেন, এবং আপনি ক্ষতিগ্রস্ত হয়েছে: YouTube ও Google. @ CIA-666 Garrett এর "ডার্ক" -> গাধা! আমি দায়ী যদি, এটা আলোর প্রকৃতি নয়: পক্ষভেদ বৈশিষ্ট্য, অন্ধকার
@ 666 IMF CIA-[আপনি সমস্ত "গুলান" হবে: কেন Satanism: প্রতিষ্ঠান: মুছে ফেলা আবশ্যক] -> সন্ত্রাসী, [(যে রাজনৈতিক উদ্দেশ্যে করা হয়েছে are নয়: একটি বক্তৃতা সাম্রাজ্যবাদী মধ্যে (শরিয়া, ইহুদীদের ধর্মীয় আইনের গ্র্রন্থ IMF, ইত্যাদি ...)]: সত্য: প্রতিনিধিরা: ঈশ্বর, বা ধর্ম, আমি কারণ: জন্য: সব সত্য ধর্ম Assisi একসাথে এসেছিল জন পল II (ব্যতীত: পরমেশ্বর স্বাক্ষী (সব সবচেয়ে খারাপ) সঙ্গে, এবং তারা প্রার্থিত একসঙ্গে হিসাবে ভাই, এবং বলেন, "না হত্যা: ঈশ্বর নামে কেউ!" এইভাবে: যারা ঈশ্বরের যেমন সৌদি আরব যেমন নাম, যিনি মারা না: আল Quaeda তাঁর Salafis সঙ্গে, তারা Satanists গুপ্তচর: শুধুমাত্র
♰ Synnek1: অর্থাত্, GarrettDark: যোগাযোগের ব্লক সক্রিয়. আপনার বার্তা যদি ব্যবহারকারী একটি যোগাযোগের হিসাবে আপনি যোগ পাঠাতে পারবেন না. তিনি নিজেই ইহা Venena Bibas! আমি সমস্ত যারা অপরাধী যারা বধকাষ্ঠ চা ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] প্যাক্স ♰ CSPB সিএসএস MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB ♰ দ্বারা "আপনার poisons নিজের দ্বারা প্রস্তুত পানীয়" ★ Rei Unius ♥ ♥ রাজা Toppled আছে করা ভুল ইস্রায়েল Mahdi. আপনি কি আমাকে একসাথে প্রার্থনাL'utente Synnek1: অর্থাত্, GarrettDark: হে attivato অ blocco বাণী contatti. অ potrai inviargli messaggi, সর্বনিম্ন প্রজন দ্বিগুনের l'utente অ TI হে aggiunto contatto আসা. তিনি নিজেই ইহা venena bibas! আমি সব যারা অপরাধী যারা ক্রস toppled আছে ভুল করা ♰ [♚ MENE ★ TECHEL ★ PERES] ♰ প্যাক্স ♰ সি SPB CS SMLNDSMD ভি SN এস এম বনাম MQ LIVB ♰ ★ Rei Unius দ্বারা "আপনার নিজের দ্বারা poisons পানীয়" ♰ ♥ ♥ ♥ মধ্যে ইস্রায়েল Mahdì ফিলিস্তিনের রাজা. আপনি কি আমাকে একসাথে প্রার্থনা
@ GarrettDARK CIA-Synnek1 IMF 666 ---> আমি জানি: যে ঈশ্বর আমেরিকা (যেমন সমগ্র বিশ্বের) মধ্যে গুরুত্বপূর্ণ, এবং তারপর, কেন, আপনার satanists, নিয়ন্ত্রণ গ্রহণ: Google এবং ইউটিউব, ইত্যাদি .. ? 1. অন্য কি কি বিশ্ব পরমাণু যুদ্ধের IMF: কি সিদ্ধান্ত নিয়েছে তা; যেহেতু IMF তার বিষয়সূচি করেছিলেন হয়েছে: পরবর্তী এবং নতুন Shaoh, জন্য একটি বিরুদ্ধে নতুন হলোকস্ট কি: আমার ইহুদি ভাই ও বোন? নিশ্চিত: আপনার মত একটি অভিশাপ এর পুরোহিত, এই সমস্ত জিনিস জানা উচিত!
 
@ Rothschild বুশ @ 666 322 -> আমি objectively: আমি আপনার বিরুদ্ধে একটি শ্রেষ্ঠত্ব আছে, না শুধুমাত্র: বিরুদ্ধে: আপনার Talmudic মন্দ (কারণ, এটা noone জন্য হার্ড না), কিন্তু আমি জানি কিভাবে এটি আপনার মৃতু্যসম্বন্ধীয় শেষ হবে এই, অপরাধী আন্তর্জাতিক (সব আপনার accomplices ও) আপনার অভিজ্ঞতা: আপনি যদি আমাকে আসতে হবে না: অবিলম্বে!
MarlaMarleen MarlaMarleen হে pubblicato অ commento 12 minuti মধ্যম UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 একটি spammer হল না. তিনি একটি গুরুত্বপূর্ণ অবদান তোলে. কোন ক্ষমতা আপনি নল আড়ালে? এবং তারপর --- আপনার মস্তিষ্কের ব্যবহার! UniusRei3 পন্থী kein Spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter ইউটিউব? Und dann denkt weiter!
    
@ Synnek1 -> আপনি অপরাধমূলক: 1. আপনি এবং আপনার সঙ্গীত! 2. আপনি এবং আপনার চিহ্ন! 3. আপনি এবং আপনার ঘৃণা! 4. আপনি এবং আপনার মন্দ! 5. আপনি এবং আপনার নরমাংসভক্ষণপ্রথা! 6. আপনি এবং আপনার blasfemy! এই সব জিনিস আপনি hast আপনার সাইটে প্রদর্শিত! এটা কেন আমেরিকান সরকার একটি অপরাধমূলক সরকার!
কোর্সের: FEistyForJustice হল Synnek1 প্রকৃতপক্ষে, এবং একই গ্রাম্যতা: উভয় একই ব্যবহার liguistico আছে! এবং একটি মুসলিম অমার্জিত হত্তয়া না হবে! কিন্তু প্রকৃত মুসলমানদের এখানে অবনমিত হয় কেন: এমনকি Saudis হয় Satanists: এমনকি cowards (মত আমেরিকান ইহুদীরা: Pharisees Illuminati আদ্যাশক্তি IMF) কারণ, তাদের? আমাকে সঙ্গে জনসাধারণের কথা বলতে সাহস না হবে! আপনি বলতে আপনি সত্যিকারের মুসলিম? ও কে! [প্রশ্ন] শব্দটির মধ্যে পার্থক্য: "polytheist", এবং মধ্যে শব্দ: "মূর্তিপূজা"! এর পরে আপনি আমার উত্তর দিতে পারেন .... অনুগ্রহ করে
আমি একটি বিষ্ঠা এবং এই গ্রহে ক্ষেত্রে "সংস্থা" নেই! আমি আল্লাহর যুক্তরাজ্য থেকে এসেছি! @ 666 IMF ---> হল মা: প্রতিটি প্রতিষ্ঠানের উপস্থিত থেকে ফরাসি বিপ্লব দ্বারা: একটি অবয়ব "অভিশাপ এর ইহুদি ধর্মমণ্ডলী বা ধর্মস্থান" ইস্রায়েল এর আশা ধ্বংস জন্য: এবং কোনো Shoah কাজ:, অর্থাত্ বিরুদ্ধে আমার ইহুদী মানুষ, ব্যাঙ্কিং seigniorage এর স্থাপত্য সিস্টেম: এবং এর গূঢ় সমিতি অপরাধী: সব Freemasonry এবং Satanism প্রথম!
    
[অপরাধমূলক মুসলিম সরিয়ে ফেলুন শরিয়া] [এক মুসলিম এবং খ্রীষ্টান? পারি] আমি খুব উভয় মুসলিম এবং খ্রীষ্টান হতে, চাই কিন্তু কাজ, করা সম্ভব নয় কারণ দুটি ধর্মের কিছু পয়েন্ট আছে কিন্তু তারা বিমুখ হয় মাত্র বিভিন্ন না. এবং এই কিছু খারাপ নয়. যেহেতু মুহাম্মদ কোরআনের মধ্যে কাফেরদের থেকে "আপনি আপনার ধর্ম আছে এবং আমি আমার ধর্ম আছে হইবে হইবে." গুরুত্বপূর্ণ বিষয় হল সম্মান আমরা একে অন্যের জন্য আছে. বেশী সম্মান, এটা স্নেহ ভালবাসা. মুসলিম ভাই প্রিয় পাঠক, আল্লাহ ভালবাসেন আপনি হিসাবে তিনি সমস্ত মানুষের অন্যান্য প্রাণীর ভালবাসেন. বিশ্বস্ত আপনার বিশ্বাস হবে, এবং আমার বিশ্বাসী খনি হতে ধাক্কা. আমি খুব ভক্ত আমার বিশ্বাস হতে পারে এবং আপনাকে বিশ্বাসী খুঁজেছেন হতে ধাক্কা একটি দায়িত্ব আছে. কিন্তু আপনি বলার অপেক্ষা রাখে না যে কারো না ব্ল্যাকমেল করতে পারেন: "কোন গীর্জা সৌদি আরবে, অনুমতি দেওয়া হবে যদি না পোপ বেনেডিক্ট XVI নবী মোহাম্মদ স্বীকৃত হওয়া উচিত" একই টোকেন কোন এক হবে blackmailed থেকে কৃত্য দ্বারা, বলেছেন:
[অপরাধমূলক মুসলিম সরিয়ে ফেলুন শরিয়া] [এক মুসলিম এবং খ্রীষ্টান? পারি] 'যদি মুসলমানদের খ্রীষ্ট, ঈশ্বরের পুত্র লোক সনাক্ত না. পশ্চিম কোন মসজিদ আছে "ট্রু সহনশীলতা মানে তিনি অন্যান্য স্বীকৃতি বা হইবে সে হল, আপনি খ্রীষ্টের অমরতা (যদিও একটি খ্রিস্টান জন্য অপরিহার্য ধর্মমত) সনাক্ত করতে সক্ষম নয় এবং আমি মুহাম্মদ এর ভবিষ্যদ্বাণীপূর্ণ প্রকৃতি (যদিও এটি একটি মুসলমানদের জন্য অপরিহার্য ধর্মমত) চিনতে না পারেন তাহলে এক তাদের হতে চাই না. আমি পারেন কিন্তু কেন এটা আপনার জন্য মৌলিক যে মুহাম্মদ ঈশ্বরের ভাববাদী প্রকৃতপক্ষে, "prophets এর সীল" হতে পারে, এবং এই কারণে সম্মান মুহাম্মদ লোক বুঝতে চেষ্টা করুন. এবং আপনি বুঝতে কেন এটা আমার জন্য হল মৌলিক চেষ্টা করতে পারে যে খ্রীষ্টের "ঈশ্বরের পুত্র" হতে পারে এবং এই কারণে প্রতি সম্মান যীশু. লোক এই হত্তয়া ক্ষেত্রে আমরা ভাল বন্ধু হিসাবে অথবা এমনকি ভাই একসাথে বসবাস করতে পারেন, যে আমরা আলাদা এবং যে পার্থক্য সম্পর্কে এখনো খুশি স্বীকৃত জমিদারি হবে.
@ এরদোগান ওবামা, হিলারী CIA-IMF ন্যাটোর: ইত্যাদি .. সমস্ত Masons এবং Satanists ---> বর্তমানে, যে আপনি থিতান থেকে আকাঙ্ক্ষিত: এই গণহত্যা মধ্যে সিরিয়া? 1): আমি আপনার জন্য দুটি প্রশ্ন থাকে. বলতে Assad থেকে, পরে তিনি নিহত হয়েছে: সব Salafi (এর, আল কায়েদা, যে, সৌদি আরব সহ, আপনি চালু আছে) "এখন, আপনি কি করতে পারেন: একটি সরকার:, চাই আপনি পারেন বিরোধী দলের সঙ্গে একত্রে: যে সঙ্গে হল, আল কায়েদা "যদি, ডান: সরকার ছেড়ে: হিসাবে সরকার Assad এছাড়াও তিনি সংবিধান থেকে সুযোগ আছে পরিবর্তিত! 2). কিন্তু, যদি, আল কায়েদা, ধিক্কার জানাই: আপনি ইস্রায়েল আরম্ভ না বলপূর্বক: অনু World War III? lol. অথবা দেখা যায় যে আল কায়েদা আপনার সৈন্য: আপনি সবসময় বলতে পারেন "আচ্ছা তুমি আমাকে হত্যা:?? খৃস্টান martyrs (সবসময় আমরা আমাদের করতে আছে অনুমোদিত), কিন্তু ইস্রায়েল আপনি স্পর্শ না"
 
@ MarlaMarleen - আপনি হবে: অবজ্ঞা: কোন সম্ভব: অতিপ্রাকৃত শক্তি আকারে (যে, ঈশ্বর ঘৃনা তাদের!) যে সর্বদা বিচারশক্তি ও সুনির্দিষ্ট তথ্য: যে লত্তয়ান হবে! lol. হারান: পবিত্র গসপেল YouTube এর Satanists থেকে, আপনার উদারতা মধ্যে অবশ্যই, আপনি মিস্ করা না হবে! কারণ, যদি তারা প্রাণনাশ করা কোন ভয় ছিল? তারা গির্জায় পালিয়ে একযোগে হবে! এখানে তারা কারণ ক্ষুধার্ত এবং ঈশ্বরের শব্দ জন্য তৃষ্ণার্ত, বিশেষত যখন তা: আপনার উন্নতচরিত্র হৃদয় মাধ্যমে পাসের!
[আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা হল মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি পুলিশ আরব [ছোট পাপ: শরিয়া]: আমার ইস্রায়েল বিরুদ্ধে সব] 26/07/2012: সিরিয়া: আল কায়েদা স্বজাতীয় ইসলামী বিদ্রোহী সুন্নি- Salafi: বিরুদ্ধে সংগ্রামে: Assad, ছবি, ভিডিও এবং: দাবী: এর: আক্রমন: শত উপস্থিতি নিশ্চিত: সিরিয়ার এলাকা উপর জঙ্গিদের: [(ছাড়াই একটি ছায়া: সন্দেহ, এমনকি যদি পশ্চিম বগুড়ায় না : বর্তমানে এই ভীতিপূর্ণ উপস্থাপনকারী সমর্থন করতে সক্ষম)]. সর্বাধিক: রাশিয়া, সোমালিয়া এবং মালি: সহ বিদেশী দেশ থেকে আসে. ব্রিটিশ সংগঠন: জন্য: একটি শট: রাজ্য সামরিক নেতৃত্বাধীন পাশ্চাত্য দেশের প্রতিরক্ষা অনুমিতি ছোঁড়ার. দামাস্কাস. বিদ্রোহীদের যিনি: সংগ্রাম: বিরুদ্ধে: এর আমল: উত্তরপশ্চিম সিরিয়া এর Assad পাওয়া একটি সুহৃৎ: ব্যতিক্রম: আল কায়েদা এবং শত শত: Islamists বিদেশী দেশ থেকে আসা. অধিকাংশ প্রতিনিধিত্বমূলক রাজ্যগুলি হল ইরাক, লিবিয়া, মিশর, আফগানিস্তান. (AsiaNews / এজেন্সির)
[আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা হল মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি পুলিশ আরব [ছোট পাপ: শরিয়া]: সব বিরুদ্ধে আমার ইস্রায়েল]] কিন্তু রয়েছে রাশিয়া (Chechnya), ইউক্রেন, এবং মালি থেকে সদস্য : সোমালিয়া. চরমপন্থী উপস্থিতি আজকে আমরা কয়েকটি ভিডিও দ্বারা নিশ্চিত করা হয় আবির্ভূত: জেহাদী ওয়েবসাইটের উপর, যে: তারা আচ্ছাদিত মুখভঙ্গি সঙ্গে পুরুষদের দেখান যে: প্রশংসা ধর্মযুদ্ধ দেখানো হলো: মেশিন দ্রুতগতিতে, এবং বোমা: কালো পতাকা waving: এর আল কায়েদা. একটি সিনেমা ইন: সাম্প্রতিক দিন উপস্থিত ছিল: ও: ইউটিউবে পোস্ট একটি নেপথ্যকণ্ঠ yells "আমরা বিরচন হয়: কোষ: এর: জাপানী বিমান: জন্য: চালিয়ে: জিহাদ:. আল্লাহ নাম" টু ডেট: এর: ইসলামী চরমপন্থী দল: বিরোধী দলের উপস্থিতি অস্বীকার এর মহান মধ্যে, কিন্তু: থেকে বিশেষজ্ঞদের মতে, তুরস্ক সঙ্গে সীমানা: ও: ইরাক (অপরাধী) হয়ে: একটি সত্য এবং: সংগ্রহে: তাদের সেন্টার: জন্য: সমস্ত: সুন্নি মুসলিম বিশ্বের সেনাদল. কিছু দৃশ্যকল্প সিরিয়ার আল কায়েদা জন্য "চুম্বক" আছে বর্ণনা: ঘটনাও ঘটে (AsiaNews / এজেন্সির).
[আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি আরব পুলিশ হয় [ছোট পাপ: শরিয়া]: আমার ইস্রায়েল বিরুদ্ধে সব]] প্রত্যক্ষদর্শীরা বলে যে: Bab আল Hawa, পরিবর্তে: তুর্কি সীমান্ত লকিং , শত শত: অপরিচিত এই দিনের জন্য প্রবেশ করে: থেকে Aleppo যুদ্ধের বিনামূল্যে সিরিয়ার সামরিক বাহিনী সমর্থিত. এই: যে: এশিয়া ও উত্তর আফ্রিকা জুড়ে এই ড্রাইভ, এটা না: গণতন্ত্রের বাসনা, কিন্তু এর "nusayrs" দৃষ্টান্তমূলক শাস্তি (heretics) হ্রাসকর নাম Alawites, শিয়া উপদল এর নির্ধারণ করুন: বাশার আল Assad. ইরাক থেকে jihadists: Aleppo উত্তর প্রদেশ যুদ্ধের বৃদ্ধি করেছে শত শত এই দিনের আকৃষ্ট. নিশ্চিতকরণ আসে হিসেবে: একটি ইরাকী সরকার কর্তৃক সাম্প্রতিক সমীক্ষার যে সিরিয়ার এলাকা অপারেটিং জঙ্গিদের একই গ্রুপ যে অংশ: আক্রমণ করেছে বলে দাবি করেন: যে: সাম্প্রতিক মাস করেছেন ইরাক ধুত. "অফ আওয়ার তালিকা: সন্দেহজনক - বলেন: Izzar আল Shahbandar, প্রধানমন্ত্রী উপদেষ্টা, (AsiaNews / এজেন্সির)
[আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা হল মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি পুলিশ আরব [ছোট পাপ: শরিয়া]: আমার ইস্রায়েল বিরুদ্ধে সব]] আমরা একই নাম আছে - সিরিয়ান কর্তৃপক্ষ তাদের সমকক্ষতা "ছবির. কিছু সংযুক্ত আল কায়েদা দল ফোরাম হাজির এছাড়াও এর প্রদর্শন:. কাল: লিবিয়া মধ্যে যুদ্ধের veterans থেকে Naharnet, এজেন্সী লেবানন মতে, পুরুষের কিছু ভূষিত করা হয় যে: এর বিপ্লবীদের ": একটি ব্যানার যে পড়া আস্ফালন . ত্রিপোলি এর বাহিনী এর "নিশ্চায়ন: একটি সিরিয়ান মাটি ইসলামী চরমপন্থী এর ক্ষিপ্ত কার্যকলাপ সংখ্যা থেকে আসে:. আল কায়েদা নিজে দাবি আক্রমণ থেকে ডিসেম্বর অন্তত 35 গাড়ী বোমাবর্ষন এবং 10 আত্মঘাতী হামলা সিরিয়ার মাটি যে ঘটেছে আছে . এর:. এই 4 "ফ্রন্ট Nusra" আল কায়েদা এর দ্বারা দাবি উপস্থিতি ছিল:. বিনামূল্যে-সিরিয়ার সেনাবাহিনীর মধ্যে জেহাদী গ্রুপ একটি কূটনৈতিক স্তরে হয়েছে অনেক বিতর্ক উত্থাপিত গতকাল Sergey Lavrov, রাশিয়ান পররাষ্ট্র মন্ত্রী, (AsiaNews / এজেন্সির)
পক্ষে তার রাজনৈতিক বিরোধী Assad সমর্থন,: [আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা হল মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি পুলিশ আরব [ছোট পাপ: শরিয়া]: সব আমার ইস্রায়েল বিরুদ্ধে]] মার্কিন হয়েছে অভিযুক্ত ইসলামী insurgents. সুসান রাইস, জাতিসংঘ মার্কিন রাষ্ট্রদূত, যে: না: তিনি অবস্থানের সমালোচনা করে তিনি দামাস্কাস এর বোমাবর্ষণ নিন্দা গত জুলাই 18 যে বিভিন্ন সদস্যদের হত্যা: স্কীম অগ্রণী, এর আধান জন্য পরিবর্তে আহ্বান: নতুন অনুমোদন. ইতিমধ্যে, ক্রমবর্ধমান এটা পরিনত হয় অনুমিতি: জন্য সশস্ত্র হস্তক্ষেপ:. পদচু্যত করা প্রেসিডেন্ট Assad রয়েল ইউনাইটেড সার্ভিসেস ইনস্টিটিউট (RUSI), ব্রিটিশ প্রতিষ্ঠানের বিষয় মধ্যে specializing দ্বারা একটি গবেষণা: আন্তর্জাতিক রাজনীতি এবং প্রতিরক্ষা, একটি মধ্যে সম্ভাব্য সংঘর্ষ কমিটি সুন্নি গ্রুপ এবং সৌদি আরব দ্বারা সমর্থিত হবে: আরব এবং অন্যান্য রাজ্য: Shiite হিজবুল্লাহ এবং সিরিয়ার সামরিক বাহিনী সহ বেসামরিক অস্ত্রধারীদের, ইরান দ্বারা ব্যাক. উপরন্তু, রাসায়নিক অস্ত্র সিরিয়ার শাসন হাতে হুমকি. (AsiaNews / এজেন্সির)
 
[আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা হল মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি পুলিশ আরব [ছোট পাপ: শরিয়া]: আমার ইস্রায়েল বিরুদ্ধে সব]: রাসায়নিক অস্ত্র ইস্রায়েল চিন্তিত যে: ইতিমধ্যেই শুরু বিতরণ গ্যাস masks] উপস্থিতি সিরিয়ায় সঙ্গে সীমান্ত উপর শহর. সাম্প্রতিক দিন, Shimon Peres, ইস্রায়েলি সভাপতি, বলেছেন: অস্ত্রশস্ত্র না: সম্ভাব্য ব্যবহার গুরুতর ঝুঁকি দামাস্কাস এর প্রচলিত স্কিম ইস্রায়েল নিরাপত্তা রাখে. ক্ষেত্রে: শাসন এর পড়ে, Peres ভয় অস্ত্র সম্ভাবনাময় স্থানান্তর: সিরিয়া এর ভারী অস্ত্রশস্ত্র বা রাসায়নিক অস্ত্র শস্ত্র থেকে: হিজবুল্লাহ: লেবাননের Shiite মৌলবাদীরা অথবা ইরান, কিন্তু: চুরি করাও দ্বারা: ইসলামী দলের সাথে যুক্ত থেকে আল কায়েদা. (AsiaNews / এজেন্সির)
[আল কায়েদা সিরিয়া মধ্যে: তারা হল মার্কিন যুক্তরাস্ট্র (বড় পাপ 666 IMF) এবং সৌদি পুলিশ আরব [ছোট পাপ: শরিয়া]: আমার ইস্রায়েল বিরুদ্ধে সব]] থেকে মাইকেল ক্লার্ক, Rusi প্রধান মতে, পশ্চিমি সামরিক হস্তক্ষেপ প্রয়োজন আগে যে: যুদ্ধ অপকৃষ্ট. "আমরা যে না: আমরা হস্তক্ষেপ দিকে চলন্ত হয় - তিনি বলেছেন - কিন্তু সার্জারি নিজেই যে: এর প্যাচসমূহ: আমাদের." ক্লার্ক যে যুক্তি: সাম্প্রতিক দিনের ইভেন্ট একটি অবস্থা যা ভিত্তিগত পরিবর্তণ তৈরি করেছেন: সম্ভাবনা সরিয়ে: একটি দ্বন্দ্ব থেকে কূটনৈতিক সমাধান. বিদ্রোহী দল, আফগানিস্তানে এবং 2001 সালে ইতিমধ্যে ব্যবহৃত সমর্থন অঞ্চলের উপর বিশেষ বাহিনী: "Rusi প্রধান হস্তক্ষেপের পরামর্শ. বিরুদ্ধে রাজ্য: শাসন (AsiaNews. 2011 সালে লিবিয়া এই অপারেশন আরো একটি শট অন্তর্ভুক্ত হতে পারে / এজেন্সির)
UniusRei3 একটি মন্তব্য পোস্ট 15 মিনিট পূর্বে [আপনি সামর্থ নেই, যে, এই একদিন হত্তয়া আপনার জন্য একটি মানসিক আঘাত হতে পারে] হ্যাঁ, যীশু ঈশ্বর, জীবন্ত ঈশ্বরের পুত্র, হবে প্রশংসা করার যোগ্য: "আমি আলফা এবং ওমেগা, আদ্যন্ত ... যিনি এবং যারা ছিল এবং যিনি পরাক্রমশালী "(REV 1.8) আসা হল. "নিশ্চয় তাড়াতাড়ি আসছে করছি" আমেন. এমনকি আমি যীশু হিসাবে ভগবান জানেন! (REV 22, 20). যীশু খ্রীষ্টের ঈশ্বর, তিনি ঈশ্বর পুত্র. তিনি পবিত্র ত্রয়ী অংশ. পিতা ঈশ্বর, ঈশ্বরের পুত্র, এবং ঈশ্বর পবিত্র আত্মা! যীশু শুধু মানুষ ছিল না, তিনি মানব ফর্ম ঈশ্বর ছিল. (অর্থাত শুধুমাত্র একটি আল্লাহর)
[আপনি, সামর্থ্য যে, এই একদিন হত্তয়া আপনার জন্য একটি মানসিক আঘাত করতে পারে না পারেন] @ YHWH আমার পবিত্র ঈশ্বর, ইত্যাদি. .. -> যীশুই প্রভু! যীশুই পুণ্য হউক রাজা! যীশুই কিং রাজা! এটি একটি খুব সুন্দর গান. এটি যীশু জন্য ভালবাসা. যিশুখ্রিষ্ট সমস্ত পুণ্য হউক. জন 1:29 থেকে 34 তে. যদি আপনি ঈশ্বরের বিশ্বাস করি, এই বিষয়টিকে বিতর্কে চেষ্টা না কিন্তু কি ঈশ্বর আপনার হয় নির্দেশকারী হিসাবে খুব অদ্ভুত? এছাড়াও আমি কিভাবে খ্রীষ্টধর্ম পেশা একটি ধর্ম না অভিব্যাক্তি. শব্দ "খ্রীষ্টান" মানে-খ্রীষ্টের মত. খ্রিস্টান থেকে খ্রীষ্টের মত হতে সংগ্রাম. রোমানস্ 9.5 বলতে যীশু ঈশ্বরের, Hebrews1 বলেছেন ফেরেশতাগণ তাকে আত্মশ্লাঘা! এবং আমাদের "মানুষের" যাব না হয়? এমনকি যদি আপনি wan't না: ঈশ্বরের শব্দ থেকে: বলছে আপনি হবে: একদিন নম আপনার হাঁটু থেকে আগে যীশু


mercredi 11 mars 2009

Un notable chiite dit tout haut ce que beaucoup pense tout bas
Publié par lalla jerjer le mercredi 11 mars 2009 / 17:58 :: 3484 Vues ::Article Rating:: Informations
En attendant qu'elle soit diffusée en français, voire, pourquoi pas, en kabyle, écoutez vous qui comprenez l'arabe, ou qui lisez l'anglais, cet homme musulman qui ose enfin secouer le cocotier, ou plutôt le palmier arabo-musulman!..
Informez en les hommes des cavernes qui ont peur de s'exposer au soleil, de crainte que la lumière divine apportée par le Christ les éblouisse!
YIBBWAS AD YALI WASS (un jour le soleil se lèvera)
Merci à Yves.
============== 21 03 09 ===================== Traduction proposée par Charim =====
Un intellectuel de Bahreïn Dhiyaa Al-Musawi est interviewé à la télévision d'Abu Dhabi. 
Je ne suis pas partisan des gibets de l'idéologie. Notre problème dans le monde arabe est que nous avons de nombreux gibets de l'idéologie et d'accusation de trahison sociale, sur lesquels nous essayons de pendre chaque jour, un intellectuel, un penseur, un poète comme Naghib Mahfouz et autres.
Je suis désolé de le dire nous sommes les ennemis de la création et de la civilisation, et de tout langage qui cherche un dénominateur commun. Nous devons avoir le courage de nous débarrasser du cholestérol "rétrograde" de l'idéologie qui s'accumule dans les artères de la conscience arabe et de l'esprit arabe. Nous souffrons d'arriération. Ce n'est pas du masochisme, du genre dont parlent les psychanalystes, ou de l'auto-flagellation. C'est la vérité.
Nous n'avons même pas atteint le stade d'admettre notre défaite. Nous devons admettre notre défaite culturelle. Dans le passé nous avions une civilisation en Andalousie, et en beaucoup d'autres endroits, mais aujourd'hui nous régressons, nous exportons la violence, nous terrorisons le monde entier, nous menaçons la sécurité nationale, et beaucoup d'autre choses. Nous avons besoin de réformer et remodeler la pensée religieuse, parce que, en toute honnêteté le clergé de nos mosquées a entrepris de piéger la population.
Question: de quelle façon?
Réponse: Il les piège en engendrant la haine vis-à-vis de "l'autre". Nous avons proclamé un monopole sur le paradis, et chacun de nous a inscrit son nom dans ce cadastre.
Question: Mais le clergé est sous le contrôle du gouvernement.
Réponse: Certains d'entre eux sont surveillés par le gouvernement, mais dans certains pays arabes bien que sous la surveillance du gouvernement, le gouvernement lui-même encourage leur action "attrape-nigaud". Ce problème a des raisons politiques, mais qui en paie le prix? Le pays, la société, la société civile, et le jeune à qui on dit que des vierges aux yeux noirs l'attendent aux portes du paradis, et ce qu'il a seulement à faire est se suicider, se massacrer. Il pourrait faire sauter sa famille ses enfants pour rencontrer les vierges au paradis. Ceci est le langage et la culture de la mort. Nous ne sommes pas nés pour mourir de cette façon. La beauté de l'homme réside dans une vie pour le bien de sa patrie. Pas pour mourir en en entrainant d'autres.
Dans le monde arabe nous avons des religieux qui sont des guides, mais je pense que le problème est que nous menaçons constamment la population. Nous parlons de l'enfer, pas du paradis. Le Coran est équilibré. Il parle du feu de l'enfer, et des fruits du paradis, mais nous prêchons toujours sur la base des horreurs du jour du jugement dernier, disant qu'un Satan cruel, un serpent cruel, leur rendrait visite dans la tombe. C'est la terreur permanente. C'est toujours un tableau ténébreux. Pourquoi? C'est le problème. Malheureusement, en raison d'une mauvaise interprétation de la religion, dès qu'un jeune devient religieux, il cesse de sourire, et de saluer les autres. Il accuse les uns d'hérésie, les autres de péché. Il commence ainsi toute discussion. Il hait la musique, il ne soigne pas sa tenue. Son intelligence est claquemurée dans la prison de l'idéologie, je suis désolé de le dire.
Question: Permettez-moi de vous poser une question. Si un religieux chiite, ou même un sunnite, écoute néanmoins de la musique, est-ce que le peuple arabe peut l'accepter?
Réponse: A mon avis le tempérament arabe est affecté par de nombreux problèmes. Nous avons détruit beaucoup de choses, dont la beauté du naturel ordinaire. La musique est une chose magnifique.
Question: Ecoutez-vous la musique?
Réponse: Oui j'écoute la musique. J'écoute la musique classique, et je pense que les symphonies de Beethoven sont admirables. Elles figurent parmi les chefs-d'œuvre de l'art humain. Je crois que la musique grandit l'esprit de l'homme, et le rend humble. Qu'est-ce qui est mal dans ceci? Quant au principe de la non-violence, je voudrais vous donner l'exemple de Gandhi, que je considère comme un héros. Si nous pouvions seulement acquérir quelques uns des gènes de Gandhi, et les implanter dans les cerveaux de notre jeunesse du monde arabe…
Question: Chez vous avez-vous des portraits de Martin Luther King et de Jésus aux murs?
Réponse: Chez moi j'ai une image de Jésus, parce que chaque fois que je regarde cette image tout un monde de paix et d'amour s'ouvre devant moi. C'est Jésus qui a dit "aimez vos ennemis, bénissez ceux qui vous font du mal". Nous avons besoin de ce magnifique langage dans notre société. J'ai aussi un portrait de Gandhi, que je considère comme une merveilleuse personne, et cette image nous devrions l'implanter dans l'esprit de notre jeunesse.
Certains d'entre nous disent: qu'Allah maudisse les juifs et les chrétiens, progéniture des singes et des porcs. Est-ceci le langage du progrès? Est-ce le langage de la tolérance, d'un siècle des lumières? Si vous étiez né à Rome, vous auriez été chrétien, si vous étiez né à Téhéran, vous auriez été chiite, si vous étiez né en Arabie Saoudite, vous auriez été sunnite, etc.. Combien il serait merveilleux si tous ces peuples pouvaient se réunir autour de la table de l'humanité. Les nations qui lisent le plus sont les plus respectées, comme les nations occidentales où les gens lisent. Quand vous voyagez en Suisse, partout où vous allez, dans un bus ou ailleurs, vous voyez des gens lire un livre. Voyez-vous ceci dans le monde arabe? Le problème de la jeunesse arabe est qu'elle ne lit pas. Comme Gustave Le Bon écrivait dans "La psychologie des foules": la jeunesse arabe sourit parfois, c'est quand elle prend goût à la tuerie. Pourquoi? Parce qu'elle manque de conscience. Nous sommes des ignorants. Aujourd'hui, selon un rapport de l'ONU, le monde arabe a environ 70 millions d'adultes illettrés, en d'autres mots 70 millions de personnes que vous pouvez embobiner contre leur pays, et la société, parce qu'ils ne savent pas lire !

Source MEMRI TV, traduction des sous-titres anglais.


mardi 31 mars 2009

Au Maroc évangéliser est un délit
Publié par lalla jerjer le mardi 31 mars 2009 / 17:51 :: 3505 Vues ::Article Rating:: Informations

Le ministère de l’Intérieur annonce dans un communiqué officiel que les services de la police Judiciaire de Casablanca ont expulsé dimanche cinq chrétiennes dont le zèle pour l’évangélisation était observé depuis quelques temps.
Les cinq chrétiennes évangéliques ont été interpellées samedi alors qu’elles animaient une réunion d’évangélisation à laquelle participaient des ressortissants marocains, a indiqué le ministère de l’Intérieur.
De nombreux supports d’évangélisation ont été saisis sur les lieux du culte, dont des Bibles, de la littérature chrétiennes, des cassettes vidéo religieux en langue arabe et plusieurs autres objets de culte, a précisé le ministère de l’Intérieur.
Transmis par André P. à partir du TopInfo
Commentaires
Par islamic le jeudi 25 mars 2010 16:03
evidamment!!
il manquerait plus que ça que ces chiens d'evangelistes viennent precher leur conneries sur notre sol!!! si au mois ils prechaient la verité!!
moi j'opterai meme pour la prison ferme contre ces chiens pour qu'ils comprennent que le maroc est un etat musulman et il le restera!!

je mets en garde les freres et soeurs musulmans notamment les plus faibles et les moins renseignés sur l'islam car ces chiens d'evangelistes savent a qui ils s'attaquent!

i

Par Amghar Zik le jeudi 25 mars 2010 18:07
Islamic = terrific
Vous craignez la VERITE qui libère, l'islamic: partout l'Islam a été imposé par la force [BESSIF]. Mais voici venu LE TEMPS de la LIBERATION. Et ni vous ni votre sultan ne pourrez empêcher l'EVANGILE DE JESUS-CHRIST d'atteindre ceux qui sont appelés à devenir ENFANTS DE DIEU!

Par maikone le vendredi 2 avril 2010 20:05
Salam Amghar zik
je t'excuse lorsquetu dis qu'islamic=terrific parce que je pense que tu ne sais rien de cette religion qui est loin de tes croyances et de connaissances. Si des gens entrent au maroc dans la chrétienté c'est aprce qu'il sont analphabètes et ignorants de ce qu'ils perdent et toi, si tu profère tes dires c'est que tu es pires qu'ne, un analphabète raciste.. Dire qu'on me rabat les oreilles à chaque information de la tolerance des occidetntaus et des pays où il y a la chrétienté.. Ce ne sont pas les musulmans, leurs grosses têtes qui vont faire des coups d'etats dans des pays demunis mais riches en ressources, ce ne sont pas des musulmans qui envahissent des pays au nom du combat du terrorisme imaginaire à acte premedités par eux, et j'en passe..... Tu dis la liberté!!Quel liberté?? un mythe auquel tu crois et dont tu te réveilleras alors qu'il sera trop tard!! En plus, le Maroc, et ses voisins sont des terres d'Islam, marqués par l'Islam, et elles le resteront à jamais, car c Dieu qui en a décidé ainsi.. que tu le veuilles ou.. Comme toujours, l'étranger à cette identité et en cette croyance sera toujours un étranger qui sera chassés à coup de bâton comme toujours et toi àsa suite!!

Par Amghar Zik le vendredi 9 avril 2010 14:37
SLAM L-LMASIH FELLAK
Cela ne sert à rien de changer de nom: Islamic ou Maikone, vous êtes toujours aussi irrespectueux. Ce serait bien que vous appreniez à ne pas insulter les personnes qui ne sont pas d'accord avec vous.
Est-ce votre grande connaissance de l'Islam qui vous rend ainsi hargneux et méprisant?
Si c'est le cas cela ne donne pas envie de la connaître cette religion, pour ceux qui ne la connaissent pas du tout.
Quant à nous, c'est bien parce que nous la connaissons trop bien que nous l'avons quittée. Nous sommes ce qu'on peut appeler des "islamo-FACO".
Nous ne savons pas ce que c'est qu'un "analphabète raciste", mais dites-nous, vous qui êtes plein de connaissance, comment on peut nommer la personne:
1- qui déteste tous ceux qui ne sont pas islamistes,
2- qui hait les Juifs et les chrétiens,
3- qui est prêt à massacrer les impies ne voulant pas se convertir à l'Islam,
4- qui considère les femmes inférieures aux hommes,
5- qui lance le djihad contre tous ses ennemis extérieurs,
6- qui soumet à la dhimmitude dans leurs propres terres les chrétiens en les spoliant de leurs biens (les Coptes entre autres),
7- qui condamne pour apostasie toute parole critiquant le Prophète ou le Coran?
Ne serait-ce pas quelqu'un qui est ISLAMIQUEMENT RACISTE?

Par Hayzoun le mardi 11 mai 2010 18:35
Il est temps que ces arabes au nom de leur islam quittent le pays de tamazgha et laissent lesd imazighen tranquilles.Ils ont aussi un vaste de désert pour enterrer leurs fillettes vivantes et adorer leurs déesses rabes LLat Manat OZZA Sdevenues Allah par la reproduction invitro.Azullundi 7 avril 2008

L'Islamisme, l'évangélisation, le geste du Pape du 22/03 et l'Algérie
Publié par lalla jerjer le lundi 7 avril 2008 / 05:03 :: 3510 Vues ::Article Rating:: Informations

Il faut lire cet article pour se rendre compte que le débat est vraiment lancé. Est lancé enfin, par notre incontournable Pape actuel, le dialogue islamo-chrétien en vérité et dans la réciprocité souhaitée... Extraits:
- Dans le magazine Elaph, Saad Khalil estime qu’en baptisant personnellement Magdi Allam, le pape a interpellé le monde musulman. Il s’est adressé à ses chefs politico- religieux, avant la conférence sur le dialogue islamo-chrétien, pour leur dire : «Nous agirons avec vous par la réciprocité. Vous n’avez pas à islamiser nos enfants alors que vous nous interdisez de christianiser les vôtres. Tout comme vous encouragez les chrétiens à embrasser l’Islam, nous encouragerons les musulmans à se convertir au christianisme. Et si vous interprétez la conversion de Magdi Allam comme une prise de position de l’Eglise, nous sommes en droit d’interpréter la conversion des chrétiens à l’Islam comme votre prise de position. Nous tiendrons donc compte de vos sentiments pour peu que vous teniez compte des nôtres.»
- " Ce que Mgdi Cristiano Allam, ne comprend pas, ce sont les réactions de haine et de violence qu’il a suscitées autour de lui alors que des milliers de convertis à l’Islam vivent sereinement leur nouvelle foi."
- Cette vision qu’exprime de façon plus subtile la figure de proue de l’Internationale islamiste, Tarik Ramadan, s’explique par le climat de forteresse assiégée que les dirigeants arabes ont instauré dans nos pays. Le poète palestinien Adonis résume très bien cet état d’esprit lorsqu’il parle de la traditionnelle tolérance des musulmans à l’égard des non-musulmans. Cette tolérance existe, dit-il, lorsque le musulman se sent en position de force et en présence d’une personne dont il sait qu’elle lui est inférieure, du point de vue religieux. C’est le cas lorsqu’il est confronté à un «Dhimi», c'est-à-dire un citoyen de second ordre. Enlevez ce sentiment de supériorité et la tolérance disparaît.
http://www.lesoirdalgerie.com/articles/2008/04/07/article.php?sid=66627&cid=8

Il y a plus de joie au Ciel pour la conversion d'un pécheur que pour 99 justes qui n'ont pas besoin de conversion

YouTube

YouTube

556230 iscritti
68334465 visualizzazioni video
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  @666 Angela Dorothea Merkel the Owner of masonic system of banking seigniorage --- human blood thou go: to drink from them? or have them, that bring him to your house? menschlichem Blut du gehen: um von ihnen zu trinken? oder haben sie, dass bringt ihn zu Ihrem Haus? il sangue umano tu lo andare: a bere da loro? oppure sono loro che lo portano a casa tua? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  10 minuti fa
  @LetsPlayBilamba --- AMEN. ☠pax☠ +♰+ ☠pax☠ alleluia, ist stark: Satanismus in Deutschland, AMEN. tell me what you know: YOU PRAY TOGETHER TO ME! I know that lately you have little prayed: your evil god, and this is for your church of satan. I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰ [♚ MENE ★ TECHEL ★ PERES] ♰ PAX ♰CSP B CSSMLNDSM D VRS N SMV S MQLIV B ♰"Drink your poisons made by yourself" I am jewish Messiah the King of Israel and Mahdì in Palestine: ie one only people: i am universal brotherhood 
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  [to all subject : of the (master /owner) synnek1: the priest of satan] @LetsPlayBilamba --- no not is Wrong: for: GarrettDark ((the clerk of CIA: 666: that, Obama has sent to harm YOUTUBE, so that the IMF: may live: and the world may die)), because, he has recognized: somehow: my authority on the world! Perhaps we are all equal in the Kingdom of God? its position: (for me) is better than yours! Indeed, is of the life, of all Satanists: in google and youtube: Rothschild and his accomplices: will have to answer: because there can be no amnesty: about the removal of your lives!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  My time.
 • LetsPlayBilamba
  LetsPlayBilamba ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @Garret Wrong :D
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  Time 5:19 AM
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  Still not Synnek1 idiot.
GarrettDark Synnek1 @ 666 -> because my authority: of unius REI: (universal King chosen by God) is already operational: in youtube: can not be applied: none amnesty, if it were done: crime, against: elements of this community, such as: will not be applied: the amnesty to those: that: they can not prove: that, they were forced: for reasons of force majeure: to not to submit their allegiance: to my authority: metaphysical and universal: to put end: to this criminal IMF! because: of all disasters: that: are happening in the world today? these: it happens all: because of their rebellion against me! calm! Therefore I always will try the your life, because it belongs to me!

@criminal internazional: Erdogan: Saudi Arabia: CIA NATO; Al Quaeda; salafis; Sharia, Talmud: ie all masonic system: of Banking seigniorage of: IMF; [oraprosiria. blogspot] items: 1. Dramatic testimony of Mother Agnes Mariam de la Croix, 2. Latest news from Homs and Kusayr From Mother Agnes Mary of the Cross 3. "The rebels are killing us. The army must remain " 4. We feel angry and powerless against the type of information that circulates in Europe and make review, claiming the sanctions ... 5. The Catholic Patriarch: Christians used as human shields by the rebels: INTERVIEW GREGORY LAHAM Friday, June 1, 2012

mistafield Garrett 666 CIA Dark synnek1 but, if they are two years: that, that you are NOT able: defeat me: not even once! and you: you've always failed and always made a bad impression: this page because: You are so obstinate and do not you surrender? perhaps because: you fear: that: your HIGH priest: THE SUPREME Rothschild: the Pharisee rabbi KAKAM OF IMF: do you, also, go YOU: through: the bin of sulfuric acid: for your lack of competence: how, many other unhappy Satanists are go to die?

because: the position of the parasite IMF: the Jewish criminal, SpA (private owned, Rothschild, etc. .. and: company: Bush, etc. ..) of the IMF: World Bank: this has become: a matter of "life, or of death "for all mankind! In fact, the people will not support: a long time: the cost of money: that: is equal to 270% of its value (source scientist Professor Giacinto Auriti) Therefore, prior to that: people could do the revolutions against: the Masonic oligarchies: they do massacre: against all Peoples, in a world war: nuclear (why, have gotten in Syria, because they're building: the motivation to make the world War). if, not: collapse the IMF ? all will die!

Who said that you are jew? you are only Troll! but this has been amply demonstrated: one time: of more, "there are NOT Satanists: responsible" In fact, you would not give: a message: to the world's richest Jews: ie, the masters of the IMF! because, it is logical for an animal (not evoluted) as you, will die unconscious, like an animal! idiot, you think of can win, a fight against me! and do not care about the fate of all, mankind, and, no even of your own destiny!
that's why I demand: that: even the Satanists: they support my candidacy: As king of Israele: simply because, for all of the evil: that: I can do against the Satanists? I did not physically will kill anyone! while certainly all die in a nuclear world war!

@GarrettDark ---> where you live, of course, there are not: Jews because they are all too rich to live with you! but they are all here: with us on this page but not through the normal ADSL: how the goyim (animals in human form), but, with their staff: intranet so: you can give them a message to all of them, as a Satanist responsible must do!

In fact, only for the bank seigniorage: the 100% of all money in the world becomes invisible: they give the money to the government (which, to them cost nothing: it is only, an number who, have written on the computer ), the Government pays, the money: that, has received, through: the titles of Sato (BOT CCT: bills), so: they closed, the budget in balance: ie: zero! This is only: the first: of three scams: that: the Illuminati Jews, do against Peoples: with the complicity of Freemasonry!

GarrettDark said: "Which God. Muslims God is "Allah"; Christian's God is called "God"; Jew's God is called 'Yahweh'. Jehovah's Witnesses God is "Jehovah"; Mormon's God is "Heavenly Father". --ANSWER -->  @garret 666 Dark CIA IMF ---> God is one only: and the names can be many: but, the Person is always only one! For example, someone might call you: Satanist, traitor, criminal, cannibal: etc. .. But, you will remain, however: only, and always the same: piece of shit, that thou art!

@GarrettDark666 IMF CIA --> You are a total liar ( (with, 1000 different identities) ) and incidentally, no one expects that Satan is sincere! You have Betrayed THE Constitution because here everyone can see how you defend your IMF: against me: and against all People! and how, you Satanists have taken control, and you have damaged: youtube and google. @CIA 666 Garrett"Dark" --> idiot! I am not responsible if, it is in the nature of light: the properties, of disintegration the darkness

@ 666 IMF CIA [You will have to "confuse" all of you: why Satanism: Institutional: must be removed]-> are not the terrorists, [(that have been politicized: in a speech imperialist (sharia, Talmud IMF, etc. ..)]: the true: Representatives: to God, or of religion! And, I have reason: for: all true religions came together to Assisi, with John Paul II (except: Jehovah's Witnesses ( the worst of all ) and they prayed all together as brothers, and said "never kill: someone in the name of God!" thus: those who kill in the name of God, such as Saudi Arabia does: with his Salafis of Al Quaeda, they are Satanists undercover: only

♰ Synnek1: ie, GarrettDark: activated the contact block. You can not send messages if the user has added you as a contact. ipse Venena Bibas! I have done wrong to the All Those criminals who cross tea Toppled ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "drink your poisons made ​​by yourself" by ♰ ★ Rei Unius ♥ King ♥ Israel Mahdi. YOU PRAY TOGETHER TO ME
L'utente Synnek1: ie,  GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Non potrai inviargli messaggi se l'utente non ti ha aggiunto come contatto. ipse venena bibas! I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰[♚MENE ★TECHEL ★PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰"Drink your poisons made by yourself" ♰by★Rei Unius ♥ King ♥ in Israel ♥ Mahdì in Palestine. YOU PRAY TOGETHER TO ME

@GarrettDARK CIA Synnek1 IMF 666---> I know: that God is important in America (as in the whole world), and then, why, your satanists, have taken control of: google and youtube, etc. .. ? 1. WHAT OTHER WORLD NUCLEAR WAR THE IMF: HAS DECIDED TO DO; As the IMF has played in his agenda: the next and new Shaoh, for do a new Holocaust against: my Jewish brothers and sisters? sure: a high priest of satan, like you, should know all these things!
 @Rothschild Bush @ 666 322 -> I objectively: I have a superiority against you, not only: against: your Talmudic evil (because, it's not hard for noone), but I know how it will be the your tragic end, of this your experience of criminals international (and of all your accomplices): If you will not come to me: immediately!

MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato un commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん. 彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 isn't a spammer. He makes an important contribution. Which power is behind you tube? And then --- use your brain! UniusRei3 ist kein Spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter YouTube? Und dann denkt weiter!
   
@ Synnek1 -> you are criminal: 1. you and your music! 2. You and your symbols! 3. You and your hate! 4. You and your evil! 5. you and your cannibalism! 6. you and your blasfemy! all these things thou hast shown on your site! that's why the American government is a criminal government!

of course: FEistyForJustice is Synnek1 , indeed: both have the same use liguistico: and the same vulgarity! and a Muslim will never be vulgar! but the true Muslims are humble here is why: even the Saudis are Satanists: and even cowards (like American Jews: Pharisees Illuminati od IMF) because, to them? would never have the courage to speak with me in public! You say you're a true Muslim? ok! Then you can answer to me: [ QUESTION ] the difference between the term: "polytheist", and between the term: "idolatry"! PLEASE ....

I DO NOT HAVE A "organization" IN THIS PLANET OF SHIT! I AM FROM KINGDOM OF GOD! @666 IMF ---> is the mother :of each institution by the French Revolution to the present: a single organism "synagogue of satan" for destroy hope of Israel: and do any Shoah: against my jewish people, ie, the Masonic system of banking seigniorage: and its occult associations criminals: first of all Freemasonry and Satanism!
   
[CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I would like very much to be both Muslim and Christian, but it cannot be done, because on some points the two religions are not just different but they are opposed. And this is not something bad. As Muhammad said to the disbelievers in the Qur'an: "You shall have your religion and I shall have my religion." The important thing is the respect we have for one another. More than respect, it is affection and love. Dear Muslim brother, God loves you as he loves all other human creatures. Be faithful to your faith, and push me to be faithful to mine. I too have a duty to be faithful to my faith and to push you to be faithful to yours. But you cannot blackmail anyone by saying: "No churches should be permitted in Saudi Arabia, unless Pope Benedict XVI recognised the prophet Mohammed!"By the same token no one ought to be blackmailed, saying:

[CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] 'If Muslims do not recognise the figure of Christ, Son of God, there shall be no mosque in the West." True tolerance means recognising the other as he or she is, not as one would like them to be! You cannot recognise the divinity of Christ (even though is an essential dogma for Christians) and I cannot recognise Muhammad's prophetic nature (even though it is an essential dogma for Muslims). I can however try to understand why it is fundamental for you that Muhammad be God's prophet, indeed the "seal of prophets", and for this reason respect the figure of Muhammad. And you could try to understand why it is fundamental for me that Christ be the "Son of God" and for this reason respect the figure of Jesus. Should this be the case we can live together as good friends or even as brothers, having recognised that we are different and yet happy about that difference.

@ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: etc. .. to all Masons and Satanists ---> now, that you wished to precipitate: Syria in this genocide? I have two questions for you: 1). like, you can: say to Assad, after he has killed: all Salafi (of, Al Qaeda, that, with Saudi Arabia, you have introduced) "Now, you can do: a government: together with opposition: that is, with Al Qaeda! "If, right: Assad had also changed the constitution to have the opportunity: to leave the government: as a REGIME! 2). but, if, Al Qaeda, wins: you do not force Israel to start: the Nuclear World War III? lol. or seen that Al Qaeda are your troops: you can always say "ok! You kill me: Christian martyrs (as we have always allowed us to do to you), but Israel? you do not have to touch ? "

@MarlaMarleen - you will have: disregard: any possible: form of supernatural phenomena (in fact, God hates them!) That is always the rationality and the specific data: that will be to prevail! lol. certainly, in your goodness you will never make you miss: lose: the Holy Gospel, to the Satanists of youtube! because, if they had no fear of be killing? they will flee at once to church! here because they are hungry and thirsty for the Word of God, especially when it: passes through your noble heart!

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel] 26/07/2012: SYRIA: Al-Qaeda allied Islamic rebel Sunni-Salafi: in the fight Against: Assad, Photos, videos and: claims: of: attacks: confirm the presence of hundreds of: militants on Syrian territory: [(without a shadow of: doubt, even if the lies of the West: not: longer able to support this macabre staging) ]. Most: comes from foreign countries including: Russia, Somalia and in Mali. British organization: for: the defense throws the assumptions of: a shot of: State military-led Western countries. Damascus. In the northwest of Syria: the rebels who: struggle: against: the regime of: Assad found an ally of: exception: al-Qaeda and hundreds of: Islamists come from foreign countries . The most representative states are Iraq, Libya, Egypt, Afghanistan.(AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] But there are also members from Russia (Chechnya), Ukraine, and Mali: Somalia. The presence of extremists is confirmed by several videos appeared: on jihadist websites, that: they show men with covered faces that: praise the holy war showing: machine guns, and bombs: waving the black flag: of al-Qaeda. In a movie: appeared in recent days: and: posted on Youtube a voice-over yells "we are forming: cells: of: kamikaze: for: continue: the jihad: in the name of God." To date: The opposition denies the presence: of: Islamic extremist groups: among its ranks, but: According to experts, the borders with Turkey: and: Iraq (the criminals) have become: a true and: their centers of : collection: for: militia of: all: the Sunni Muslim world. Some have described the scenario Syrian "magnet" for al-Qaeda and: its affiliates.(AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] Witnesses say that: Bab al-Hawa, instead of: locking the turkish border, hundreds of: strangers have entered for these days: to support the free Syrian army in the battle of Aleppo. This: that: drives these people across Asia and North Africa, it is not: the desire of democracy, but the exemplary punishment of "nusayrs" (heretics) derogatory name to define the Alawites, the sect of Shia : Bashar al-Assad. The increase in fighting in the northern province of Aleppo has attracted hundreds of these days: jihadists from Iraq. The confirmation comes as well: a recent survey by the Iraqi government that the militants operating on Syrian territory are part of the same group that: has claimed the attacks: that: have shaken Iraq in recent months. "Our lists of: suspicious - said: Izzar al-Shahbandar, advisor to the Prime Minister, (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] we have the same names - match those of the Syrian authorities." The pictures appeared on some forums linked to al-Qaeda groups also show of: veterans of the war in Libya. According to Naharnet, Agency Lebanon, men are dressed in some of: black: that: brandishing a banner that read: "The revolutionaries of the brigade of Tripoli." Confirmation of: a frenetic activities of Islamic extremists on Syrian soil comes from the number of: attacks claimed by al-Qaeda itself. From December to have at least 35 car bombings and 10 suicide attacks that occurred on Syrian soil. of: these 4 were claimed by the "Front Nusra" of Al Qaeda. The presence of: jihadist groups among the free-Syrian army has raised many controversies on a diplomatic level. Yesterday Sergey Lavrov, Russian Foreign Minister, (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] has accused the U.S. of: support with her political anti Assad, in favor of Islamist insurgents. He criticized the position of: Susan Rice, U.S. ambassador to the UN, that: not: he condemned the bombing of Damascus last July 18 that killed several members of: leading the scheme, calling instead for the imposition of : new sanctions. Meanwhile, it is increasingly becoming the assumptions of: armed intervention for: depose President Assad. A study by the Royal United Services Institute (RUSI), a British organization specializing in issues of: international politics and defense, warns of a likely clash between Sunni groups and supported by Saudi Arabia: Arab and other states: Shiite militias, including Hezbollah and Syrian army, backed by Iran. In addition, the threat of chemical weapons in the hands of the Syrian regime. (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]]The presence of: chemical weapons worries Israel that: has already begun distributing gas masks in the city on the border with Syria. In recent days, Shimon Peres, Israeli president, said that: the likely use of: weapons not: by the conventional scheme of Damascus puts at serious risk the security of Israel. In the case of: a fall of the regime, Peres fears the potential transfer of weapons: to Syria's heavy weapons or chemical weapons arsenal: to the Lebanese Shiite fundamentalists: Hezbollah: or Iran, but: also of theft by: Islamic groups linked to al- Qaeda. (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] According to Michael Clarke, head of Rusi, a Western military intervention is necessary before that: the war degenerated. "We are not that: we are moving toward intervention - he says - but the surgery itself that: moves of: us." Clarke argues that: the events of recent days have created a radical change in the situation that: removes the possibility of: a diplomatic solution to the conflict. "The head of Rusi suggested the intervention of: special forces on the territory in support of rebel groups, already used in Afghanistan and in 2001: Libya in 2011. These operations may also include a shot of: State Against: the regime.(AsiaNews / Agencies)

[you can not afford, That, this may one day become a trauma for you] Yes, Jesus is God, the son of the living God, worthy to be Praised: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty "(Rev 1.8). "Surely I am coming quickly" Amen. Even I know Jesus as Lord! (Rev 22, 20). Jesus Christ is God, He is the Son of God. He is part of the holy trinity. God the Father, God the Son, and God the Holy Spirit! Jesus was not just man, He was God in human form. (Ie ONLY ONE GOD)

[you can not afford, That, this may one day become a trauma for you] @ YHWH my holy God, etc.. .. -> Jesus is Lord! Jesus is the King of Glory! Jesus is the King of Kings! This is a very beautiful song. This is love for Jesus. All Glory to Jesus Christ. John from 1:29 to 34. If you believe in God, not trying to debate this issue but very curious as to what God are you referring to? Also I do not Understand how Christianity is a religion of occupation. The term "christian" means-Christ-like. Christians strive to be Christ-like. Romans 9.5 say Jesus is God's, Hebrews1 says the angels praise him! and us "humans" are not going to? Even if you do not wan't: to the word of God: says you will have: to one day bow to your knees before Jesus


YouTube

YouTube

556066 iscritti
68332285 visualizzazioni video
UniusRei3
UniusRei3 ha pubblicato un commento
1 secondo fa
 • GarrettDark Synnek1 @ 666 -> because my authority: of unius REI: (universal King chosen by God) is already operational: in youtube: can not be applied: none amnesty, if it were done: crime, against: elements of this community, such as: will not be applied: the amnesty to those: that: they can not prove: that, they were forced: for reasons of force majeure: to not to submit their allegiance: to my authority: metaphysical and universal: to put end: to this criminal IMF! because: of all disasters: that: are happening in the world today? these: it happens all: because of their rebellion against me! calm! Therefore I always will try the your life, because it belongs to me!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  23 minuti fa
  GarrettDark ------- miserable: like them could kill you: if you belong to me? 
 • mistafield Garrett 666 CIA Dark synnek1 but, if they are two years: that, that you are NOT able: defeat me: not even once! and you: you've always failed and always made a bad impression: this page because: You are so obstinate and do not you surrender? perhaps because: you fear: that: your HIGH priest: THE SUPREME Rothschild: the Pharisee rabbi KAKAM OF IMF: do you, also, go YOU: through: the bin of sulfuric acid: for your lack of competence: how, many other unhappy Satanists are go to die? synnek1 ma, se sono due anni: che: tu non sei riuscito: a sconfiggermi: neanche una sola volta! e tu: hai sempre fallito ed hai sempre fatto brutte figure: su questa pagina: perché: tu sei così ostinato: e non ti arrendi? forse perché: tu temi: che: il tuo SOMMO sacerdote Rothscild: il fariseo rabbino KAKAM del FMI: faccia passare anche te: attraverso: il bidone di acido solforico: per incompetenza: come tanti altri infelici satanisti?

 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  46 minuti fa
  Who said that you are jew? you are only Troll! but this has been amply demonstrated: one time: of more, "there are NOT Satanists: responsible" In fact, you would not give: a message: to the world's richest Jews: ie, the masters of the IMF! because, it is logical for an animal (not evoluted) as you, will die unconscious, like an animal! idiot, you think of can win, a fight against me! and do not care about the fate of all, mankind, and, no even of your own destiny! chi ha detto che tu sei ebreo? ma, questo è stato dimostrato ampiamente: ancora una volta: "non esistono satanisti: responsabili": infatti, tu non hai voluto dare: un messaggio agli ebrei più ricchi del mondo: cioè, ai padroni del FMI! perché, è logico per un animale(involuto) come te: morire inconsapevole: come un animale! idiota tu pensi di vincere uno scontro impossibile contro di me! e non ti curi del destino di tutto, il genere umano e neanche del tuo stesso destino!
 • Ubbasima77
  Ubbasima77 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  عاشت ايدك
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  because the head of a corpse as you(666 322 freemasonry), not understand to have: an master((guardian, master)) to the cemetery? your parents? are the Illuminati Jews of IMF!
 • In fact, only for the bank seigniorage: the 100% of all money in the world becomes invisible: they give the money to the government (which, to them cost nothing: it is only, an number who, have written on the computer ), the Government pays, the money: that, has received, through: the titles of Sato (BOT CCT: bills), so: they closed, the budget in balance: ie: zero! This is only: the first: of three scams: that: the Illuminati Jews, do against Peoples: with the complicity of Freemasonry! 
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  Garrett Dark 666 IMF your master --> no! you do not know the super-rich: some of them? are richer than all the U.S. put together!
 • where you live, of course, there are Jews because they are all too rich to live with you! but they are all here: with us on this page but not through the normal ADSL: how the goyim (animals in human form), but, with their staff: intranet so: you can give them a message to all of them, as a Satanist responsible must do! dove vivi tu, certo, non ci sono ebrei: perché loro sono tutti troppo ricchi per vivere con te! ma, loro sono tutti qui: con noi: su questa pagina: ma, non attraverso la normale: adsl: come i goym(animali in forma umana): ma con la loro personale intranet: pertanto: tu puoi dare loro: un messaggio a tutti loro: in qualità di satanista responsabile!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  There are no Jews where I live. How depressing.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  that's why I demand: that: even the Satanists: they support my candidacy: As king of Israele: simply because, for all of the evil: that: I can do against the Satanists? I did not physically will kill anyone! while certainly all die in a nuclear world war! ecco perché io pretendo: che: anche i satanisti: devono sostenere la mia candidatura: come re di Israele: semplicemente perché: per tutto il male: che: io posso fare contro i satanisti? io non uccido nessuno fisicamente! mentre certamente tutti muoiono in una guerra mondiale nucleare mondiale!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  because: the position of the parasite IMF: the Jewish criminal, SpA (private owned, Rothschild, etc. .. and: company: Bush, etc. ..) of the IMF: World Bank: this has become: a matter of "life, or of death "for all mankind! In fact, the people will not support: a long time: the cost of money: that: is equal to 270% of its value (source scientist Professor Giacinto Auriti) Therefore, prior to that: people could do the revolutions against: the Masonic oligarchies: they do massacre: against all Peoples, in a world war: nuclear (why, have gotten in Syria, because they're building: the motivation to make the world War). if, not: collapse the IMF ? all will die!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  @criminal internazional: Erdogan: Saudi Arabia: CIA NATO; Al Quaeda; salafis; Sharia, Talmud: ie all masonic system: of Banking seigniorage of: IMF; [oraprosiria. blogspot] items: 1. Dramatic testimony of Mother Agnes Mariam de la Croix, 2. Latest news from Homs and Kusayr From Mother Agnes Mary of the Cross 3. "The rebels are killing us. The army must remain " 4. We feel angry and powerless against the type of information that circulates in Europe and make review, claiming the sanctions ... 5. The Catholic Patriarch: Christians used as human shields by the rebels: INTERVIEW GREGORY LAHAM Friday, June 1, 2012
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  @CIA 666 Garrett"Dark" --> idiot! I am not responsible if it is in the nature of light: the properties, of disintegration the darkness
 • @ 666 IMF CIA [You will have to "confuse" all of you: why Satanism: Institutional: must be removed]-> are not the terrorists, [(that have been politicized: in a speech imperialist (sharia, Talmud IMF, etc. ..)]: the true: Representatives: to God, or of religion! And, I have reason: for: all true religions came together to Assisi, with John Paul II (except: Jehovah's Witnesses ( the worst of all ) and they prayed all together as brothers, and said "never kill: someone in the name of God!" thus: those who kill in the name of God, such as Saudi Arabia does: with his Salafis of Al Quaeda, they are Satanists undercover: only
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  God of Christianity" and "Allah of Islam" are quite different. God of the Bible is loving and personal, Allah, is wrathful and non-personal.
 • ion trap
  ion trap ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  so who is the guy commenting for YouTube???
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @GarrettDark666 IMF CIA --> You are a total liar ( (with, 1000 different identities) ) and incidentally, no one expects that Satan is sincere! You have Betrayed THE Constitution because here everyone can see how you defend your IMF: against me: and against all People! and how, you Satanists have taken control, and you have damaged: youtube and google
 • @garret 666 Dark CIA IMF ---> God is one only: and the names can be many: but, the Person is always only one! For example, someone might call you: Satanist, traitor, criminal, cannibal: etc. .. But, you will remain, however: only, and always the same: piece of shit, that thou art! Dio è uno soltanto: ed i nomi possono essere tanti: ma, la persona: è sempre una soltanto! per esempio: qualcuno potrebbe chiamare te: satanista, traditore: criminale: cannibale: ecc.. ma, tu rimarrai comunque: e sempre lo stesso: pezzo di merda, che, tu sei!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  Which God. Muslims God is "Allah"; Christian's God is called "God"; Jew's God is called 'Yahweh'. Jehovah's Witnesses God is "Jehovah"; Mormon's God is "Heavenly Father".
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @Rothschild Bush @ 666 322 -> I objectively: I have a superiority against you, not only: against: your Talmudic evil (because, it's not hard for noone), but I know how it will be the your tragic end, of this your experience of criminals international (and of all your accomplices): If you will not come to me: immediately! @Rothscild Bush 666 322 --> io ho oggettivamente: una superiorità contro di voi: non soltanto: contro: la vostra talmudica malvagità(perché questo: non è difficile per nessuno): ma, io conosco come sarà la fine tragica della vostra esperienza criminale(e di tutti i vostri complici): se voi non verrete da me immediatamente!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @GarrettDARK CIA Synnek1 IMF 666---> I know: that God is important in America (as in the whole world), and then, why, your satanists, have taken control of: google and youtube, etc. .. ? 1. WHAT OTHER WORLD NUCLEAR WAR THE IMF: HAS DECIDED TO DO; As the IMF has played in his agenda: the next and new Shaoh, for do a new Holocaust against: my Jewish brothers and sisters? sure: a scerdote of satan, like you, should know all these things!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  4 ore fa
  @begone satana from youtube --> ♰ Synnek1: ie, GarrettDark: activated the contact block. You can not send messages if the user has added you as a contact. ipse Venena Bibas! I have done wrong to the All Those criminals who cross tea Toppled ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "drink your poisons made ​​by yourself" by ♰ ★ Rei Unius ♥ King ♥ Israel Mahdi. YOU PRAY TOGETHER TO ME! amen L'utente Synnek1: ie, GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Non potrai inviargli messaggi se l'utente non ti ha aggiunto come contatto. ipse venena bibas! I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰[♚MENE ★TECHEL ★PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰"Drink your poisons made by yourself" ♰by★Rei Unius ♥ King ♥ in Israel ♥ Mahdì in Palestine. YOU PRAY TOGETHER TO ME! AMEN HALLELUJAH
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  @ Obama -> this your Satanists of CIA: 666 GarrettDark: wants to intimidate: through: its institutional bubblismo: a German girl! in total violation of human rights and of the First Amendment: for to make the agenda of the NWO: that is: IMF! and if you do not intervene: to free google and youtube from this cancer: of your CIA satanists? then you too are responsible for: the genocide of all mankind! @Obama -- > questo tuo satanista della CIA: vuole intimidire: attraverso: il suo bubblismo istituzionale: una ragazza tedesca! in totale violazione dei diritti umani: e del primo emendamento: per fare la agenda del NWO: che è il FMI! e se tu non intervieni: per liberare google e youtube: da questo cancro: dei tuoi satanisti della CIA? allora: anche tu sei responsabile: del genocidio: di tutto il genere umano!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  07/26/2012 CHINA - VIETNAM - PHILIPPINES New Sansha Mayor swears to defend Beijing's "interests" in the South China Sea, that his job represents "a mission, a challenge and a test." against The protests in Manila and Hanoi. --ANSWER --> I Unius REI, I defend: the rights of everyone in the South China Sea! my wage is: that: you have to accept a real freedom of religion! because my goal is to do a policy, that will solve: even future similar disputes in other areas of the planet, that's why universal norms (ie common rules) can never be unjust, if not in relative terms: it will : criteria for, an future compensation anyway! (eg:. there are areas of which belong to all mankind) because it is not possible that someone could take possession of the moon because the moon belongs to everyone!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  "Quis Ut Deus!" CIA Sharia IMF synnek1 666 -> I'm a weapon that God has prepared! my love for you all: is real, but could never be a complicity with the crimes of someone! no one would think that the chiururgo is an enemy: just because: you suffer! I hope in future to never be forced: from none: to do evil through: the use of the politics, because, my hands are to remain pure: to build the Jewish Temple! io sono un arma, che, Dio ha preparato! il mio affetto per tutti voi: è reale: ma, non potrebbe mai essere una complicità: con i crimini di qualcuno! nessuno penserebbe che il chiururgo è un nemico solo perché ti fa soffrire! io spero, in futuro di non essere mai costretto: da nessuno a fare del male: attraverso, l'uso materiale della politica: perché le miei mani devono rimanere pure: per costruire il Tempio Ebraico!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  @ Obama - but, what is: the authorities: of a U.S. President, if at your predecessor was refused: completely: by the CIA (Bush 322), the dossier on UFOs: and to you: it's been given: so incomplete? Christianity is corrupt from: the inside (masonry, modernism) and of externally (the Sharia, New Age, etc. ..), therefore, when the number: of a specific category of Christians ("born again" or, effusionati; charismatic) will was further reduced? the alien invasion of our planet can be made ​​possible! 1). because this category of Christian, from the "faith dynamic", can be killed by Satanists! 2). because all the good, that, is present: in all other reality?: not is a good: exorcistic! 3). [all these aliens are earthlings! are the demons to whom the Pharisees of the IMF: they have gave a body: biological with an modified: GM]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  @Obama -- ma, quale è la autorità: di un Presidente degli USA; se, al tuo predecessore: è stato rifiutato: completamente: dalla CIA(Bush 322); il dossier sugli UFO: ed a te: è stato dato in modo incompleto? Il cristianesimo viene danneggiato dall'interno(massoneria, modernismo), e dall'esterno(Sharia, New Age, ecc..), pertanto, quando il numero: di una specifica categoria di cristiani (nati di nuovo: effusionati; carismatici) sarà stata ulteriormente ridotta? l'invasione aliena, del nostro pianeta: potrà essere resa possibile! 1). perché, questa categoria di cristiani: dalla fede "dinamica", può essere uccisa dai satanisti! 2). perché, tutto il bene, che, è presente: in tutte le altre realtà: non è un bene esorcistico! 3). [tutti questi alieni, sono terrestri! sono i demoni a cui i farisei del FMI: hanno dato un organismo biologico: geneticamente modificato]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  6 ore fa
  @MarlaMarleen-- What is there: in oltre Rothscild and Rockefeller(Pharisees, the rabbis of the Talmud for the destruction of Israel), do you think ?? I think there is only Satan himself !! @Obama--- We, all Peoples: and this company: of youtube and google: We're all tired of being damaged: by These Satanists of your CIA: that: have as to occupy: youtube and google: for do damage, to this wonderful organization: to do imperialism of the IMF: ie, Nazi imperialism: Against democracy(and against all mankind)? this (synnek1), he is always the examination person: with many different channels: and many employees! is why youtube: has blocked, all pages of comments, of all users, for laying down: a my specific comment, that, is on my page
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  6 ore fa
  1_2.@:Obama - if you want to read: my comments? you have to go: NoahtheNephilim at my channel! in my channel, I keep prisoner: a dangerous international criminal: a terrible cannibal: ie, priest of Satan. of CIA IMF: occult services! Perhaps, for human race: could be still, even hope, if, be the destruction of the International Monetary Fund (through the occult Masonic system of seigniorage banking!): that is: synagogue of Satan: for do: any Holocaust: Against my jewish people! 2_2.@:OBAMA - These your salafis in Syria? examination are the terrorists, That, you have Brought Already In Iraq, Kosovo, Libya, etc., you are only an association of criminals for sharia imperialism, of Saudi Arabia: and kill all Christian Martyrs in all the World! and now? you can not do: your dirty game: against Israel! Therefore, you might want to withdraw your army of Al Qaeda: from Syrian People, to save HIM, from this additional, and Unnecessary genocide, because, Assad will not be defeated.
 • MarlaMarleen
  MarlaMarleen ha pubblicato un commento
  6 ore fa
  Good morning from Germany;-) And now we look on the date of the last Bilderberg meeting. Then we consider the list of participants. But of course, we take no conclusions on the current activities of Google :-) Our communications is restricted. We can't write longer on our own channels. After 4 or 5 posts on the 'feed' you get the red card by YouTube / Google. Congratulations. Now I'll go straight in direction of the pyramid, past the Rothschilds and Rockefellers. My writings aren't only a political issue. It's an appeal to Google. Wake up. Think not only about money. You're born naked. The last shirt has no pockets. And now the same words as every morning: business is waiting. Have a great and blessed day.

  UE, Israele, Cina Russia - e perché i farisei anglo americani hanno deciso che la Africa deve essere islamizzata? LI BISOGNA MANDARE LE TRUPPE

  Questo è solo un calcolo matematico non è una opinione!
  Ecco, in breve la situazione finanziaria del mondo:
  1- gli "illuminati" o vertice satanico, sono 60 famiglie (per lo più di banchieri ebrei), questi hanno il 50% della massa monetaria visibile del mondo! Come?
  Attraverso la riscossione del debito pubblico [tasse] e attraverso le multinazionali, il monopolio dell'energia, della chimica, delle armi, delle banche!

  2- hanno anche il doppio, di tutta la massa monetaria visibile nel mondo. Come?
  Mettono in passivo la carta colorata (banconote), in attivo i titoli di Stato che il governo emette per pagare le banconote e quindi chiudono il bilancio a zero!

  3- La conseguenza è che: "60 famiglie di satanisti detengono i tre quarti (3/4) di tutta la potenza finanziaria e istituzionale (massoneria) del mondo! "
  CONCLUSIONE: 60 famiglie hanno "generato" un POPOLO (invisibile come il signoraggio), di quasi un milione di satanisti-massoni, attraverso questi, di fatto hanno il controllo reale del nostro pianeta.
  Il mondo non ha più un futuro! Allora, preparati a prendere il micro chip! Preparato per te, ha dentro il tuo nome in codice, con affianco il "666". Questo ti renderà bionico, e sostituirà la tua carta di credito e il conto in banca, ecc... ma secondo Apocalisse che ha parlato di ciò nei minimi dettagli tecnici già 2000 anni fa, tu in Paradiso con questo "coso" non potrai più entrare. Questo micro chip è il marchio della bestia e noi siamo vicini agli ultimi tempi!
  "Morte e Vita si sono affrontate in un prodigioso duello. Il Signore della vita era morto; ma ora vivo trionfa." - sequenza pasquale
  Questo documento è stato ideato scritto e pubblicato il giorno di Pasqua del Signore: 23 marzo 2008 ore 6,40. <hr>
  Here, shortly the financial situation of the world:
  1 - him "illuminated" or satanic vertex, is 60 families (for it more than Jewish bankers), these have the 50% of the visible monetary mass of the world! As? Through the collection of the debt I publish [taxes] and through the multinationals, the energy's monopoly, of the chemistry, of the weapons, of the banks!
  2 - they also have the double one, of the whole visible monetary mass in the world. As? Put in passive the colored paper (banknotes), in active the state funds that the government utters for paying the banknotes and therefore they close the budget to zero!
  3 - The consequence is that: "60 families of satanism hold the three quarters (3/4) of the whole financial and institutional power (freemasonry) of the world! "
  CONCLUSION: A People (invisible as the seignorage), of almost a million satanisti-freemasons, it has of made the control of our planet.
  The world doesn't have a future anymore! Well, prepared to take the micro chip! Prepared for you, it has inside your name in code, with I place side by side the "666". This will make you bionic, and it will replace your credit card and the account in the bank, etc... but according to Apocalypse that has spoken 2000 years ago already of this to the least technical details, you in Heaven with this "coso" you cannot enter anymore. This micro chip is the mark of the beast and us are near to the last times!
  "Death and Life are faced in a prodigious duel. The Lord of the life was dead; but I now live it triumphs." - Easter sequence
  This document has been conceived writing and published the day of Easter of the Lord: 23 March 2008 hours 6,40.
  <hr>
  Per l'onore dovuto a Yeshua Ha Mashiach Notzri
  detto Gesù di Nazareth:
  ----------------------------------
  <a href="http://picasaweb.google.it/jhwhverbum/Trattore02">http://picasaweb.google.it/jhwhverbum/Trattore02</a>


  my JHWH holy -  CONSECRATION TO THE MOST SACRED HEART OF JESUS.. Padre mio e di Gesù, tu lo sai, in youtube io ho amato più di tutti: due agenti segreti: i sacerdoti di satana della CIA: Ihatenewlayout, and, Synnek1, ie, 187AudioHostem, insieme ad un agente segreto del Kuwait.. per amore di loro e di me: tu perdona, salva rigenera e benedici tutto il Genere Umano! VIENI OH SPIRITO SANTO A RINNOVARE LA FACCIA DELLA TERRA!

  i satanisti della CIA erano invidiosi che, io avevo trovato una spiritualmente matura collaboratrice tedesca, sulla pagina di youtube/user/youtube
  https://www.youtube.com/user/MarlaMarleen/discussion così la hanno intimidita, questa ragazza, e hanno lei costretto al silenzio, ed io non so, se, lei è viva, o se lei è stata uccisa dai satanisti tedeschi, dove ogni anno fanno 30.000 sacrifici umani sull'altare di Merkel Satana!


  my JHWH - lol. che ti dicevo? Satana non ha spirito sportivo!


  Rothschild Spa 322 NWO, AIPAC 666 parassiti usurai - è inutile che strepitate, voi dovete venire con me, nel deserto saudita, tra i rettili come voi!

  my JHWH - io ti sono debitore del mio lavoro estenuante, per riscattare il sangue innocente di tutti i martiri innocenti, della storia di tutto il Genere Umano, e per dimostrare ai martiri, e a tutti i Popoli, che il loro sangue innocente sulla terra non è caduto inutilmente.
  Ayman Al Zawahri ( che lui ha il segno di Caino shariah sulla fronte
  ===================
  IL SATANISMO DELLA SHARIAH
  io ho donato ad un martire cristiano pakistano 250 euro, DOVE, il Pakistan UNA RAGAZZA CRISTIANA di 14 anni è STATA STUPRATA NELLA CASERMA DELLA POLIZIA, e dove vengono calunniati ed uccisi per blasfemia, e quindi LORO NON SI RIVOLGEREBBERO MAI AGLI INQUIRENTI PAKISTANI.. Il mio amico, in realta, è stato derubato di 2000 euro, da truffatori, che con wester Union hanno preteso inoltro del denaro prima in India e poi, in Sud Africa.. inoltro di denaro, che è stato reso possibile, utilizzando unicamente un amico del Barein ... TUTTO QUESTO è AVVENUTO CON LA MILLANTATA SPERANZA di poter andare a lavorare in Canada.. ma, anche Interpol non mi ha risposto, FORSE RISPONDEREBBERO A VOI.. PER LA VOSTRA BUONA AZIONE DI PASQUA? io non ho nulla da pretendere dal vostro servizio come un atto dovuto...
  di tutta questa disavventura io ho la documentazione elettronica
  se, la Interpol non volesse ignorare anche il vostro impegno caritativo e oblativo..

  se poi noi vogliamo mandare al diavolo il denaro di 2000 dollari circa, che è stato rubato al nosto amico pakistano, e per il quale lui si è indebitato con la sua famiglia...
   in realtà quello che è importante per lui è di venire a lavorare in Italia
  per uscire dall'inferno islamico di oppressione angoscia, violazione, deprivazione, sfruttamento che sono uno stato reale di schiavitù
  se, voi conoscete un posto di lavoro per lui
  per realizzare questa colletta io offro 250 euro


  la ideologia si serve di considerazioni storiche distorte, come "Governo Mondiale Ebraico", o come "protocolli anziani di SION" ma, la mia metafisica è così semplice e perfetta, che non ha bisogno del dato religioso o del dato storico, ECCO PERCHé IO SONO LA FRATELLANZA UNIVERSALE, io non ho bisogno di deportare le persone, di contendere sfere di influenza, perché ogni persona del pianeta ha gli stessi diritti e gli stessi doveri, quindi io rimuoverò soltanto gli impedimenti a questo diritt universale alla uguaglianza, ed al pari accesso a beni e servizi! NON SO CHE FARMENE DELLA IDEOLOGIA DELLA STORIA O DI UNA QUALCHE VISIONE RELIGIOSA DELLA VITA!


  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH IE, SAUDI ARABIA AGENDA - tu preferisci i confini del 1967, oppure tu preferisci avere tutta la Palestina? OK! IO TI DO TUTTA LA PALESTINA, E TU MI DAI IL DESERTO DELLA MADIANA ED IL DESERTO EGIZIANO.. perché, quando tu avrai condannato la shariah, poi, vivere con i musulmani sarà una vera felicità di amore!
  e se, i Farisei Rothschild Spa, saranno costretti a ritornare.. E LORO CERTAMENTE VERRANNO, SONO COSTRETTI A VENIRE, poi, anche il "signoraggio bancario" che è il potere dei satanisti crollerà! Quindi come crollerà il califfato mondiale, poi, anche il Nuovo Ordine Mondiale crollerà, perché io sono la FRATELLANZA UNIVERSALE


  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - non è con la violenza che, l'ISLAM potrà conquistare il mondo! .. tu usi una tecnica medioevale, quando non esistono più i crociati.. perché, i satanisti massoni, FARISEI USURAI VAMPIRI SPA 322 rOTHSCHILD, sono felici del lavoro di satana che tu stai facendo! MA, non è facendo il male a persone innocenti che qualcuno potrebbe sperare di entrare in Paradiso.. ecco perché Il TUO CORANO è "LA MERDA!

  Forse era la prima versione del Libro, cancellata perché non più "ammissibile"... Gli imam hanno tentato di distruggere i microfilm "sacrileghi"; ma qualche teologo inizia a studiarli con metodo storico.

             http://web.tiscali.it/martiri         

  Il Caso


       Il ritrovamento di antichi manoscritti nello Yemen rilancia il dibattito sull'origine del sacro testo dell'islam
  Parigi. Maometto sapeva leggere e scrivere?

       La maggior parte dei musulmani credono che il Profeta, del tutto illetterato, abbia ricevuto il suo messaggio direttamente da Dio, in accordo con la tradizione islamica che lo rappresenta mentre recita le sure ai suoi prossimi o mentre le detta agli scribi, man mano che gli vengono rivelate.

       Del resto l'espressione da cui deriva il termine Corano sembra esprimere l'idea di "comunicazione orale", di "messaggio", trasmesso sotto forma di "recitazione ad alta voce". Secondo la Sunna, intorno al 610, Muhammad ibn'Abdallah, il Profeta, si preparava a passare la notte in una grotta del monte Hira, vicino alla Mecca, quando ricevette l'apparizione dell'arcangelo Gabriele che gli ordinò: "Leggi! (secondo le diverse traduzioni: "recita", oppure "prega").

       Nel nome del tuo Signore che ha creato, creato l'uomo da un grumo di sangue". A questa prima "rivelazione" ne seguirono tante altre, distribuite su 23 anni, dal 612 al 632, data della morte del Profeta.


       Nella forma riconosciuta e immutabile, il Corano è composto da 114 capitoli, o sure, suddivisi in versetti e classificati secondo un ordine di lunghezza decrescente, tipico di raccolte poetiche o filologiche del mondo semitico. Per i musulmani il Corano è dunque, è la parola stessa di Dio, dettata in una lingua araba "inimitabile".

  Ma alcune recenti scoperte rimettono in discussione un dogma accettato ciecamente dall'islam più conservatore. La più interessante riguarda un'antichissima copia del Corano scoperta a Sanaa, capitale dello Yemen, di cui parlava il quotidiano Le Monde in un lungo articolo di qualche giorno fa.

       Nel 1972, durante i lavori di restauro della grande moschea Jama'a al-Kabir, uno dei più antichi monumenti dell'islam, alcuni operai trovarono in un nascondiglio ricavato sotto il tetto un ammasso di vecchie pergamene consumate dal tempo. Si trattava di una "tomba delle carte", cioè una "sepoltura" di vecchi testi religiosi ormai in disuso e che per il loro carattere sacro non è permesso distruggere: una pratica in uso anche nel mondo ebraico.

       Per invito del presidente delle Antichità yemenite, il ricercatore universitario tedesco Gerard Rudigen Puin potè esaminarle a fondo ed anche riprodurle su microfilm. Si trattava senza dubbio di antichissimi manoscritti arabi del Corano: la scrittura, semplice e senza fioriture, contrasta con la versione ufficiale del Corano, il cui testo viene presentato senza varianti e circondato da una cornice decorata che ne sottolinea il carattere unico. La scrittura è in stile hedjazien, in uso alla fine del VII secolo nella regione di Hedijaz, tra la Mecca e Medina.

       Gerard Puin spiega: "Più esattamente risalirebbe al 680 circa, sotto la dinastia degli Ommiadi di Damasco. In questo tipo di scrittura non esiste ancora il segno che indica le vocali corte e neppure i segni diacritici, quei puntini posti sotto o sopra le lettere che permettono di differenziarne il suono, e distinguere per esempio la "b", la "n", la"y" e la "t"". Le conseguenze sono importanti, come spiega lo studioso: "Per questo la parola "ql" può leggersi sia "di'", sia "egli diceva".

       Tutto ciò presuppone che la scrittura servisse di supporto alla tradizione orale.

  In ogni pagina le differenze con la vulgata coranica sono una decina.
  Più interessante ancora la scoperta di un documento che era stato scritto su una pergamena già utilizzata per un altro testo.

  La prima scrittura, che appare nettamente benché fosse stata lavata, è anch'essa un testo del Corano, tracciato nello stesso stile arcaico". "Senza dubbio ci troviamo di fronte al più antico testo coranico conosciuto - spiega il ricercatore tedesco - che è stato cancellato perché forse non era più ammissibile…".

       Le ipotesi di Puin sono semplicemente sacrileghe per i musulmani sunniti, per i quali il Corano è in qualche modo "il Verbo di Dio" disceso in terra.

  Non stupisce che i microfilm di Sanaa siano stati esposti alla luce (per fortuna senza gravi conseguenze) quando le autorità dello Yemen si sono rese conto delle conseguenze di una simile scoperta.

  Secondo la tradizione islamica, per evitare che il testo sacro scomparisse dalle memorie, una prima raccolta di tutti i frammenti della rivelazione fu compiuta da uno degli scribi di Maometto tra il 632 e il 634.

  Ma secondo gli specialisti non musulmani (per i quali i problemi storici non hanno nulla a che a fare con quelli relativi alla fede) non esistono le prove archeologiche che il Corano esistesse già alla fine del VII secolo: nessun testo scritto di quelle epoche è arrivato fino a noi.
      
       Secondo Jacqueline Chabbi, professore a Parigi VIII, autore di Le Seigneur des tribus (1977), il Corano è stato messo per iscritto la prima volta sotto il califfo Abd-al Malik a Damasco all'inizio dell'VIII secolo: a partire da frammenti orali è stato dunque compilato il "Corano islamico", che si è arricchito di dettagli nel corso dei due secoli successivi; nel corso dei quali però ha perduto gran parte del suo colore e della sua forza.

       Nonostante il problema della storicità del Corano si ponga in termini molto più delicati per i ricercatori musulmani, alcuni di loro incominciano ad infrangere il tabù. Un professore universitario tunisino, che gode della fama di demolitore di tutte le certezze (ex marxista, ha pubblicato alcuni articoli in cui nega perfino l'esistenza delle camere a gas), è autore di un libro uscito in Francia di recente e intitolato Il Corano è autentico? (editore Sfar).

  Benchè credente convinto, Mondher Sfar accetta le conclusioni dei ricercatori tedeschi e francesi: per lui il Corano è il frutto di "evoluzioni e variazioni nel tempo"; il che nulla toglie alla sua origine divina.

       Nel mondo di Maometto, intorno al VII secolo - sottolinea lo storico tunisino - il concetto di autenticità letteraria non era quella contemporanea: il profeta e lo scriba compiono ognuno la sua funzione e dalla loro collaborazione nasce l'autenticità.

  Per lui Maometto "non ha ricevuto la rivelazione sotto la forma della dettatura, ma dell'ispirazione". La sua sintesi tra tradizione e ricerca dimostra che gli studi coranici potrebbero oggi trovare un nuovo ossigeno e recuperare il tempo perduto, due secoli, rispetto agli studi biblici.

   

  IL NOSTRO E' UN PAESE DALLA LEGALITÀ FERITA! QUESTO E' UNO DEI MONITI DEL PROCURATORE GENERALE DELLA CASSAZIONE GALLI FONSECA, IN OCCASIONE DELL'APERTURA DELL'ANNO GIUDIZIARIO.

  COSI' LE PIÙ ALTE AUTORITÀ DELLO STATO DA DECENNI ASSISTONO IMPOTENTI A QUESTE DICHIARAZIONI:
  1) NON E' FACILE PARLARE DI GIUSTIZIA QUANDO NEL NOSTRO PAESE LA LEGALITA' E' FERITA IN OGNI SETTORE E AD OGNI LIVELLO.
  2) IL SENSO DELLE ISTITUZIONI E' DEBOLE.
  3) LA CRIMINALITÀ NON RECEDE, LA CORRUZIONE INVADE GLI APPARATI PUBBLICI.
  4) I CONTROLLI AMMINISTRATIVI SONO FIACCHI ED INSUFFICIENTI.
  TUTTO QUESTO NON E' DOVUTO SE NON IN MINIMA PARTE ALLE CARENZE STRUTTURALI!
  COME SI FA A NON ACCORGERSI CHE IL PROBLEMA E' ESSENZIALMENTE MORALE?
  CI CHIEDIAMO CHI PUÒ ESSERE D'ACCORDO COL PROCURATORE QUANDO DICE CHE IL TASSO DI POLITICIZZAZIONE DELLA MAGISTRATURA E' BASSO.
  I DELITTI DENUNCIATI SONO STATI 2.806.542, MA SECONDO NOI, DEVONO ESSERE CIRCA 7.000.000 QUELLI NON DENUNCIATI, COSI' NELLO SCORSO ANNO UN CITTADINO SU SEI HA SUBITO UN REATO.
  SOLO IL 18,2% DEI DELITTI DENUNCIATI E' STATO SCOPERTO, COSI' SECONDO NOI SOLO IL 4% DEI DELITTI REALI E' STATO SCOPERTO.
  SE A QUESTO SI AGGIUNGE CHE I COLPEVOLI NON SONO QUASI MAI RAGGIUNTI DA UNA SANZIONE ADEGUATA, SE SI AGGIUNGE IL RITARDO E LE CARENZE NELL'APPLICAZIONE E NELL'ESECUZIONE DELLA PENA, SI COMPRENDE COME IL CRIMINE IN ITALIA SIA UN VERO AFFARE! SI COMPRENDE CHIARAMENTE COME LA POPOLAZIONE CARCERARIA SIA SUPERIORE DEL 50% ALLE POSSIBILITÀ RICETTIVE DELLE CARCERI.
  NONOSTANTE I SUCCESSI OTTENUTI CON L'ARRESTO DI MOLTI CAPI MAFIOSI, L'INDIVIDUAZIONE DI COVI E DEPOSITI DI ARMI RIMANE INALTERATA LA PERICOLOSITÀ DI QUESTE ORGANIZZAZIONI. AUMENTANO I MINORI COINVOLTI IN REATI ASSOCIATIVI ED OMICIDI.
  TUTTI CONTENTI! E' STATO UN DISCORSO CONCRETO ED EQUILIBRATO! TUTTE LE PIÙ ALTE AUTORITÀ DELLO STATO SE NE SONO ANDATE SODDISFATTE! BRAVI, SI E' TRATTATO PUR SEMPRE DI UN OTTIMO DISCORSO. UN GIUSTO MONITO!
  E' DA CINQUANT'ANNI CHE CI SIAMO ACCORTI DI COME SAPPIANO PARLARE BENE I NOSTRI POLITICI. BRAVI! COSI ANCHE QUEST'ANNO DIECI MILIONI DI ITALIANI SUBIRANNO UN REATO! MA SI E' TRATTATO PUR SEMPRE DI UN DISCORSO EQUILIBRATO. SALVE A TUTTI! C'ERA UNA VOLTA LA DEMOCRAZIA!

  Ecco l'elenco di alcuni articoli pubblicati dall'associazione nel
  1997 nel comune di Grumo Appula:
  • elezioni
  • Grumo
  • incendio
  • ribaltone
  • ti spiego
  • Cassazione
   Il comunismo, con i suoi milioni di cristiani uccisi per la fede, è stato - ed è - così sanguinario che risulta difficile negarlo. Ma certamente il più scottante è quello delle persecuzioni nei confronti di cristiani attuate da mani islamiche. Auschwitz è e rimarrà - giustissimamente - sinonimo di obbrobrio per qualsiasi essere umano, se qualche consiglio comunale decidesse di intitolare una piazza, che so io, "Piazza Solovki", chi saprebbe che in questo lager sovietico - prima della rivoluzione uno splendido monastero - furono uccise in modo bestiale decine di migliaia di persone per il solo delitto di professare la fede in Cristo? *** Cannot be beaten, if first they are not culturally defeated through an ethic disposition, universal and secular.
  Ethic founded upon the fabric cultural Christian, as a metaphysics is of the person that universal based on the concept of Justice (the evil that you don't want for you to others not to do it) and of Truth (not to say the lies) ". prof. Lawrence Scarola 

  Degli strozzini e i loro camerieri politici, neanche ci danno il privilegio di comprare la carta igienica (banconote)come denaro, ma ci fanno pure pagare gli interessi sulla carta igienica che chiamano debito pubblico. Si, ci espropriano e ci indebitano del 200% del nostro denaro e se non fosse una tragedia sarebbe una comica! Ora, poiché il signoraggio è il diritto del Signore, allora siamo sudditi ed è solo una finzione la democrazia! * Of the cheats and usurers and their political waiters, doesn't even give us the privilege to buy the toilet paper (banknotes) as money, but they also make us pay the affairs on the toilet paper that you/they call national debt. They, dispossesses us and they gets into debt us of the 200% of our money and if was not a tragedy would be a comic! Now, the seignorage is the right of the Lord, then are subjects and is only a pretense the democracy!" *** Gli strozzini, possono essere sconfitti solo culturalmente attraverso una morale naturale, universale e laica fondata come una metafisica della persona e del valore universale di Giustizia (il male che non vuoi per te ad altri non lo fare) e di Verità (non dire le bugie).* Cannot be beaten, if first they are not culturally defeated through an ethic disposition, universal and secular. Ethic founded upon the fabric cultural Christian, as a metaphysics is of the person that universal based on the concept of Justice (the evil that you don't want for you to others not to do it) and of Truth (not to say the lies) ". prof. Lawrence Scarola 

   
  CELIBATO ECCLESIASTICO


  1° premessa
  Io ritengo che, la maggior parte del clero, siano più che dei semplici e bravi ministri, ritengo che siano dei validi rappresentanti del Signore e che, se liberati sessualmente, in piccolissimo numero lascerebbero il celibato.

  2° premessa
  Tuttavia, la denigrazione mediatica del Net Work e della carta stampata, portano a livelli molto bassi la considerazione della Chiesa in ampie fasce di società.

  3° premessa
  Una parte, sia pur minima, la punta dell'haisberg del clero è scoperto oggi pedofilo, omosessuale e libertino sessualmente, questa è in realtà una situazione non patologica ma strutturale, essa è sempre esistita ed è la traccia inequivocabile di drammi individuali, quanto silenziosi, di un numero più che notevole di ministri che sono spinti e condannati all'inserenità individuale. Ma il problema non è nelle percentuali, poiché la carità cristiana vuole che io non devo costringere alla lacerazione interiore neanche un solo fratello per cui Cristo ha versato il sangue sulla croce e per di più per una norma umana che non ha alcun fondamento nella scrittura visto che proprio l'apostolo Pietro era sposato e si faceva seguire nel ministero dalla moglie affinché lo servisse. Poi, che cosa hanno fatto o non hanno fatto, sono fatti loro poiché erano sposati. Ma voi, per la vostra tradizione, mettete sulle spalle dei fratelli dei pesi enormi che il Signore non vi ha comandato di mettere.(sic..)

  4° premessa
  Ora, la Chiesa cattolica, dice di distinguersi dalle altre religioni proprio perché da un valore enorme alla coscienza e alla ragione, per questo sono sicuro di non essere licenziato. La gerarchia sia ora coerente verso di me, cioè verso un IRC (insegnante di religione cattolica) e suo accolito. La CHIESA DEVE alla mia COSCIENZA e non solo, una SPIEGAZIONE LOGICA su questo ARGOMENTO, che, appunto per la mia coscienza è l'unico incomprensibile teologicamente!

  5° premessa
  Tutto quanto premesso, il carisma del celibato ecclesiastico proprio perché imposto risulta di debole testimonianza, in considerazione della denigrazione mediatica quotidiana, i prelati per lo più (certamente a torto), non godono di una alta considerazione.

  6° premessa
  poiché il celibato è di fatto imposto, il crimine di pedofilia, ricade non solo sul singolo (come si vuol far credere), ma sull'intera istituzione ecclesiastica, rendendola colpevole e non adeguatamente credibile in relazione al suo reale valore.

  ---------------------------------------------
  1° considerato che
  il celibato è conveniente al ministero ma non inibente,
  2° considerato che
  il sacramento dell'ordine non è in opposizione al sacramento del matrimonio,
  3° considerato che
  il celibato ecclesiastico è stato imposto al clero secolare e solo per motivazioni disciplinari da appena 1000 anni.
  -----------------------------------------------
  • SPERAVO che l'Arcivescovo Milingo non facesse del suo caso, un caso personale.
  • SPERAVO che le decine di migliaia di presbiteri non avessero mai defezionato dal ministero,
  • SPERAVO che le centinaia di migliaia di presbiteri non avessero mai vissuto drammi individuali, e con loro le loro comunità che hanno dovuto subire un ministero “spento”, poiché frutto di una coscienza lacerata, quanto soprattutto repressa fino al cinismo,
  • SPERAVO che una percentuale di loro, non fosse mai stata spinta all'omosessualità e alla pedofilia,
  • SPERAVO che una notevole percentuale di loro, non avesse sperimentato mai il dramma di aver vissuto la sessualità in maniera peccaminosa.

  Dal sacrario della mia coscienza ritengo:
  1- per rendere prezioso, visibile ed efficace il carisma del celibato, che esso non debba essere più imposto al ministero;

  2- che debbano essere recuperati al ministero presbiterale tutti i ministri che sono confluiti nel matrimonio;

  3- che i religiosi che vogliono sposarsi, debbano prima incardinarsi in diocesi e poi possano sposarsi.

  4- che poiché presbitero significa anziano, a pensionati di provata virtù, pietà e fede sia dato il ministero e siano riaperte le chiese abbandonate (o forse preferite trasformarle in moschee? O forse volete fare un favore alla massoneria?).
  La Chiesa avrebbe il dovere e il diritto di sostituirsi al fondo monetario mondiale e di accreditare gratuitamente per diritto di cittadinanza del denaro ad ogni persona vivente del pianeta (questo è in realtà il sogno del cuore del compianto dott. prof. Giacinto Auriti come ebbe a confidarsi all'allora cardinale Ratzingher)
  Vostro in Cristo Gesù nostro Signore - Accolito e IRC prof. Lorenzo Scarola


  CONCLUDENDO:
  A questo si deve aggiungere un particolare non irrilevante della mia vita personale, avendo una vita spirituale molto sviluppata, posso godere enormente delle femminilità di ogni donna semplicemente guardandola spiritualmente, proprio come Dio la guarda. Certo, proprio questo fanno la maggior parte dei preti!

  Il nostro sguardo rivela veramente alla donna quale è la sua bellezza e il suo valore davanti al progetto di JHWH.
  ********
  E se si considera che la virtu più grande ha come contrappeso il vizio capitale più grande, si comprende facilmente come il “nascere di nuovo” può solo essere un dono della grazia divina e non un semplice fenomeno soprannaturale.
  ***************
  ---------- Pertanto, la castità non deve essere imposta dalla Chiesa ai suoi preti, se si vuole che la loro castità diventi un segno visibile per il mondo e una testimonianza inequivocabile del Regno dei Cieli.
  Infatti, proprio oggi, questo segno “libero” sarebbe di straordinaria efficacia!
  Se mi sono sbagliato, correggetemi, ma non massacratemi! GRAZIE!!!