Аль-Каїда в Сирії, вони є фаворитами США

@ Erdoğan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: vs .. Bütün masonlar ve Satanistler için ---> şimdi, çökelti istediğini: Suriye bu soykırım? 1): Ben sizin için iki soru var. gibi, şunları yapabilirsiniz: "Şimdi, tüm yapabileceğiniz Selefi (Suudi Arabistan ile, girmiştik, El Kaide, of): Bir hükümet: öldürmüş sonra, Esad söylemek birlikte muhalefetle: Bununla, bir El Kaide "sağ, varsa! hükümeti terk etmek: bir REJİMİ Hafız Esad da fırsat var anayasa değişmişti! 2). ama, eğer, El Kaide, galibiyet: Eğer İsrail başlatmak için zorlamayın: Nükleer Dünya Savaşı? lol. her zaman söyleyebilirim: ya da El Kaide için asker olduğu görülmektedir "!? ok beni öldürmeye? (biz her zaman bize sizin için yapmak için izin gibi) Hıristiyan şehitler, ancak İsrail size dokunmak zorunda değilsiniz"
26/07/2012: SURİYE: [Suriye'de El Kaide: Şeriat]: Benim İsrail'e karşı hepsi ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan arasında kölelerinin [küçük şeytanı vardır] El Kaide müttefik İslam isyancı Sünni- Selefi: Karşı mücadele: Esad, Fotoğraflar, videolar ve: iddialar: of: saldırı: yüzlerce varlığını doğrulamak: Suriye topraklarında militanların: [(bir gölge: şüphe olsa bile, Batı'nın yalanlarını: değil :) Bu ürkütücü evreleme desteklemek için artık mümkün]. En çok: Rusya, Somali ve Mali'de: dahil olmak üzere yabancı ülkelerden geliyor. İngiliz kuruluş: için: Bir shot: Devletin askeri liderliğindeki Batılı ülkelerin savunma varsayımlar atıyor. Şam. Isyancılar: mücadele: karşı: rejiminin: Suriye'nin kuzeybatısındaki istisna: El Kaide ve yüzlerce: Esad bir müttefiki bulundu İslamcılar yabancı ülkelerden gelmektedir. En iyi temsil eden devletlerin Irak, Libya, Mısır, Afganistan vardır. (AsiaNews / Ajanslar)
[Suriye'deki El Kaide: Onlar ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan kölelerinin vardır [küçük şeytanın: Şeriat]: Benim İsrail'e karşı hepsi]] Fakat Rusya (Çeçenistan), Ukrayna ve Mali'den üyeleri de vardır: Somali. Aşırı varlığı çeşitli videolar ile teyit edilir çıktı: cihad web sitelerinde, bu: onlar, yüzleri kapatılmış erkekler gösteriyor ki: kutsal savaş gösteren övgü: makineli tüfek ve bomba: siyah bayrak sallayarak: El Kaide. Bir film: Son günlerde ortaya çıktı: ve: Youtube üzerinde yayınlanan üzerinden ses bağırıyor "biz oluşturuyoruz: Hücreler: of: kamikaze: için: devam: cihad:. Tanrı adına" Bugüne kadar: of: İslami aşırılık yanlısı gruplar: muhalefetin varlığı inkar kendi saflarında, ama: Uzmanlara göre, Türkiye ile sınırların: ve: Irak (suçlular) olmuştur: toplama: Bir gerçek ve: onların merkezleri: için: hepsi: Sünni Müslüman dünyanın milis. Bazı El Kaide için senaryo Suriye "mıknatıs" tarif ve adres: iştiraklerinin (AsiaNews / Ajanslar).
[Suriye'deki El Kaide: Onlar ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan kölelerinin vardır [küçük şeytanın: Şeriat]: Benim İsrail'e karşı hepsi]] Şahitleri söylüyorlar: Bab al-Hawa, yerine: türk sınır kilitleme , yüzlerce: Yabancılardan bu gün için girdiğiniz: Halep savaşta serbest Suriye ordusu desteklemek için. Bu: o: Asya ve Kuzey Afrika'da bu insanlar sürücüler, öyle değil mi: demokrasi arzusu, ancak Aleviler, Şii mezhebine tanımlamak için "nusayrs" nin örnek ceza (kafir) aşağılayıcı adı: Beşar Esad. Irak Mücahitler: Halep kuzey ilinde mücadelede artış bu gün yüzlerce çekti. Onay da gelir: Irak hükümeti tarafından yapılan son ankete Suriye topraklarında operasyon yapan militanlar aynı grubun parçası olduğunu: saldırıları üstlendi: son aylarda Irak sarsılmış olması: o. "Bizim listeleri: Şüpheli - dedi: Izzar el-Shahbandar, Başbakan danışmanı, (AsiaNews / Ajanslar)
. Suriyeli yetkililer eşleşen "resimler -] biz aynı ada sahip [Suriye'deki El Kaide: Şeriat]: Benim İsrail'e karşı hepsi ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan arasında kölelerinin [küçük şeytanı vardır] El-Kaide bağlantılı grupların bazı forumlarda çıktı ayrıca gösteriyor:. Siyah: Libya savaş gazileri Naharnet, Ajans Lübnan göre, bazı erkeklerin giymiş olduğu: "The devrimciler: okumak bir bayrak sallayan . of Tripoli tugay "Onay: Suriye topraklarında aşırı İslamcı bir hummalı faaliyetlerin sayısı gelir:. El-Kaide kendisi tarafından iddia edilen saldırılar Aralık itibaren Suriye topraklarında meydana gelen en az 35 araba bombalama ve 10 intihar saldırıları var . of: Bu 4 El Kaide "Ön Nusra" iddia edildi varlığı:. bedava-Suriye ordusu içinde mücahit grupları diplomatik düzeyde birçok tartışmalara yol açtı Dün Sergey Lavrov, Rusya Dışişleri Bakanı, (AsiaNews / Ajanslar. )
Lehine onun siyasi anti Esad ile destek:] ABD'nin suçladı [Suriye'deki El Kaide: Şeriat]: Benim İsrail'e karşı hepsi ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan arasında kölelerinin [küçük şeytanı vardır] İslamcı direnişçiler. Susan Rice, ABD'nin BM büyükelçisi, o: değil: O pozisyonu eleştiren birçok üyesi öldürülen son 18 Tem Şam bombalı saldırıyı kınadılar: şeması lider, dayatılması için yerine çağırarak: yeni yaptırımlar. Için silahlı müdahale: azletmek Cumhurbaşkanı Esad arada, giderek kabulleri haline geliyor. Kraliyet Birleşik Hizmetler Enstitüsü (Rusi), bir İngiliz konularında uzman kuruluş tarafından yapılan bir çalışma: uluslararası politika ve savunma, Sünni gruplar arasında olası bir çatışma uyarır ve Suudi Arabistan tarafından desteklenen: Arap ve diğer devletler: Şii milislerin, Hizbullah ve de dahil olmak üzere İran tarafından desteklenen Suriye ordusu. Ayrıca, Suriye rejiminin elinde kimyasal silah tehdidi. (AsiaNews / Ajanslar)
[Suriye'deki El Kaide: Şeriat]: Onlar ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan arasında kölelerinin [küçük şeytanı vardır benim İsrail'e karşı hepsi]: kimyasal silahlar İsrail endişelendiriyor ki: zaten dağıtarak başladı gaz maskeleri] varlığı Suriye sınırındaki şehir. Silah değil: muhtemel kullanımı: Şam geleneksel düzeni tarafından ciddi risk altında İsrail'in güvenliği koyar son günlerde, Şimon Peres, İsrail Cumhurbaşkanı söyledi. Durumunda: Suriye'nin ağır silahlar ve kimyasal silah cephaneliği için: Hizbullah: Lübnan Şii köktencilerin rejiminin bir düşüş, Peres silahların potansiyel transferi korkan ya da İran, ama: İslami gruplara bağlı: Ayrıca hırsızlık tarafından El-Kaide. (AsiaNews / Ajanslar)
] Michael Clarke, Rusi başkanı göre, Batılı bir askeri müdahale gereklidir önce [Suriye'deki El Kaide: Şeriat]: Benim İsrail'e karşı hepsi ABD (büyük şeytan 666 IMF) ve Suudi Arabistan arasında kölelerinin [küçük şeytanı vardır] savaş dejenere: o. "- Diyor - biz müdahale doğru hareket ediyor, ancak ameliyat kendisi ki: Biz olmayan bir hamle: bize." Clarke savunuyor: Son günlerde yaşanan olayların bu durumun radikal bir değişim yaratmıştır: olasılığını kaldırır: çatışma diplomatik bir çözüm. Zaten Afganistan'da ve 2001 yılında kullanılan isyancı gruplar, destek topraklarında özel kuvvetler: "Rusi başkanı müdahale önerdi. Devlet Karşı: rejimi (AsiaNews., 2011 yılında Libya'da Bu operasyonlar aynı zamanda bir çekim içerebilir / Ajanslar)
Synnek1 7 dakika önce bir açıklama yayınladı: aşk seni öldürtür olabilir ... - CEVAP -> Tüm Satanist SEVGİ KORKANDIR BE var! Aslında, şeytanın krallığı nefret ve ırkçılığın alemidir! satanist aşkı bilmiyor.
UniusRei3 15 dakika önce bir yorum yolladı[Eğer bu bir gün sizin için bir travma haline gelebilir, bu, göze alamaz] Evet İsa, yaşayan Tanrı'nın oğlu Tanrı layık [Sen, bu bir gün sizin için bir travma haline gelebilir ki, göze alamaz] "... Ben Alfa ve Omega, başlangıç ​​ve son Benim kim olduğunu ve kim olduğunu ve kimin gelip, Yüce ise" (Rev 1.8): övgüyelâyıktır edilebilir. Amin "Şüphesiz ben hemen geliyorum". Ben bile İsa Lord biliyorum! (Rev 22, 20). İsa Mesih Tanrı'dır, Tanrı'nın oğludur. O kutsal üçlü bir parçasıdır. Tanrı Baba, Tanrı Oğul, Tanrı Kutsal Ruh! İsa'nın sadece bir adam değildi, o insan formunda Tanrı mıydı. (Yani TEK TANRI)
@ YHWH benim kutsal Tanrı, vb [bu bir gün sizin için bir travma haline gelebilir, bu, göze alamaz]. .. -> İsa'nın Rab olduğunu! İsa of Glory King! İsa Krallar Kralı olan! Bu çok güzel bir şarkı. Bu İsa için sevgi. İsa Mesih tüm Glory. 01:29 34 John. Bu konuyu tartışmaya çalışmıyorum, Allah'a inanan ama Allah'ın başvuruyorsunuz ne olduğu çok meraklı? Eğer Ayrıca ben Hıristiyanlık işgalin bir din nasıl anlamak değil. Dönem "hristiyan" araç-Christ-gibi. Hıristiyanlar gibi olmak için çalışıyoruz. Romalılar 9.5 İsa'nın Tanrı'nın olduğunu söylemek, Hebrews1 melekler ona övgüler diyor! ve bizi "insan" olacak değildir? Bile wan't yoktur: Tanrı sözcüğü: Eğer olacak diyor: Bir gün yay dizlerinizi İsa önce
 
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] tanınması ve zulüm tehlikesi ile, TV'de açıkça ortaya çıkıyor By Bernardo Cervellera tarafından 'döneklik' Muhammed Christophe dönüşüm ve vaftiz önemini vurgulamış. Müslüman milletler, çeşitli piskoposlar ve rahipler Hıristiyan olmak isteyen Müslümanların vaftiz reddediyorum. Ancak, dönüşüm Tanrı, baba ile ilişkisinde bir devrim anlamına gelir, ve biri için hayatını verdi İsa, risk altındaki kişinin yaşam koyarak her şeyi verir. (AsiaNews) - Birkaç gün önce, Notre Dame de Kabylie internet sitesinde eski bir Müslüman, Muhammed Christophe Bilek, Hıristiyanlığa onun dönüşüm hakkında konuştuk hangi bir kaset gönderildi.
 
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] ilk 'Dieu Merci' çıktı Hıristiyanların zulmü odaklanmış orijinal yayın, (Allah'a şükür), bir gösteri olduğunu Direct 8 din ile fırsatlar , bir Fransız TV kanalı. Muhammed Christophe Bilek, 1950 yılında Cezayir'de doğdu ve 1961 yılından bu yana Fransa'da yaşıyor. Editions Qabel (2011 tarafından yayınlanan Cerf (1999) ve Saint Augustin raconté à ma fille tarafından (Saint Augustine gibi kızıma söyledim) yayımlanan Un Algerien pas très Catholique (çok Katolik değil Cezayirli),,: O iki kitabın yazarıdır ). 1990'larda yılında Notre Dame de Kabylie (Fransızca), Müslümanlar arasında İncil'i ve Müslüman-Hıristiyan diyaloğuna adanmış bir web sitesi kurdu. Döneklik, ölüm cezalandırılması gereken bir suç ile itham ettiği video, Bilek riski Müslüman dönüştürür yüzünü vurgulamaktadır.
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] Yine de vaftiz, Kilise ile İsa Mesih ile karşılaşma ve bağlılığın önemi üzerinde ısrar ediyor. Onun görüşleri bunlar ve Hıristiyan cemaatleri karşılaşabileceği sonuçları için korku dışarı dönüştürmek istediğiniz Müslümanlar için vaftiz vazgeçirmeye hatta inkar tercih Müslüman ülkelerde, rahipler ve piskopos bu karşı gidin. Yasaklandı vaftiz edilir? Birkaç hafta önce, Ortadoğu'da bir Arap ülkesinde bir piskopos üyeleri diyalog bir Hıristiyan-Müslüman toplantı reklamı vardı, çünkü polisin yaptığı topluluklardan biri kapatmakla tehdit olduğunu söyledi. Polis bu sözde kendi dinine davet etme ve irtidat yolunda ilk adım olabilir endişe vardı. "Bu diyalog bir toplantıya tepki ise, biz bir dönüşüm olsaydı bu ne olurdu hayal edin," bir hayata küsmüş piskopos söyledi.
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] Bu başrahip sadece bu ülkede mevcut ibadet küçük özgürlüklerini korumak için yol olarak görünüyor için dönüşümleri ve vaftiz karşı olduğunu daha sonra hiçbir harikası soru. Fas gibi yerlerde ve yakın zamana kadar Cezayir, durumun böyle olduğunu dioceses çünkü Katoliklik dönüştürmek istediğiniz Müslümanları vaftiz değil istendi olan "yerel yasalara yasaklanır." Fr Samir Khalil, birkaç yıl önce, o olan vaftiz talebi 13 yıl boyunca reddedildi Müslüman bir araya geldi hatırlar. Vaftiz, diye söylendi, ona bir sürü sorun getirecek, onu din değiştirme için idam önlemek için göç ve vaftiz yapan rahip tehlikeye zorlar. Ve yine de, bütün bu zaman boyunca, İncil ve kendi üzerinde ilmihal okudu ve dualarının bir hayat sürdü dönüştürebilirsiniz-olacaktır.
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] Mısır'da, Hıristiyan din adamları da vaftiz Müslümanlar önlemek eğilimindedir; sadece birkaç rahipler gizli bunu yapmışlardır. AsiaNews, yıllardır Mısır'da olmuş bir dini konuşan, ne pahasına olursa vaftiz "Konsey olmayan Hıristiyanlar da Kilise dışında kurtuluş bulabilirsiniz söyledi, çünkü İkinci Vatikan Konseyi aykırıdır." Dedi Dolaylı olarak, bu vaftiz gereksiz olduğunu ve bu insanların durumlarına göre kurtuluş bulmak anlamına gelir. Bu Mesih'e iman ve olmayan Hıristiyanların kurtuluş hakkında teolojik bir tartışma başlatmak için bir yer değil. Bu evangelizasyonu bazı yönlerini Dominus Iesus ve Doktrin notu hem İsa ve Kilise için bir 'görünür' ve sosyal ilgili bağlılığın önemini vurgulamak olduğunu söylemek yeterlidir.
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] Dahası, vaftiz hayat değiştiren bir deneyim, yaşam dönüştürmek algısını değiştiren biridir. Değişiklikler değil ölümünden sonra bazı gelecek 'ebedi' hayatta, şimdi ve burada meydana gelir. Bu nedenle, başkalarının vaftiz sunan yüzeysel bir tapu değil, yaşam ve şimdiki umut bir hediye değildir. Vaftiz olmak veya vaftiz değil eşdeğer değildir. Hıristiyanlar 'güneş' Tanrı vs Kuran 'Ay' Tanrı, İnanç derin ve anlamlı bir şekilde mevcut değiştirir. Notre Dame de Kabylie günü, Muhammed Christophe Tanrı onun yeni anlayışı vurgulayarak onun dönüşüm açıklar. "Kur'an'ın Allah Hıristiyanların aynı ise, neden ben, Muhammed, Christophe oldunuz"
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Mesih hakkında Bir Müslüman dönüştürmek görüşmeleri] sordu kendine. "İslam'ı yaşamış hala Müslüman olan (ailesi hala), ben İncil'i keşfi gözlerinizi kamaştıracak devam insanlar arasında onun prensipleri uygulanmaktadır sonra," diye cevap yoluyla söyledi. "İncil gelen ışık bir karşılaştırma, belli bir öncül dayalı bir düşündürmektedir. İslam'ın Tanrı hakkında konuşmak isteyen herkes Kur'an başvurması gerekir. O kelimeyi 'ışık' ile 'Tanrı', yerine ise Kuran ayetleri ışığında Müjde güneş olduğu o, lunar. " "Tanrı tektir olsun, yaratıcısı yani, biz ona vermiş olabilir ne olursa olsun adı, kabul ediyorum bir şeydir. Bu öncülü yapışmış ise, İslam'ı terk edip Hıristiyan olmaya gerek kalmazdı."
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] "Ancak, İsa'nın Tanrı sizi seviyor ve O'na ile istediği, Babanız olduğunu, daha sonra tüm erkekler için, Yahudilere ilk ortaya çıkarmak için geldi O'nun hayat vermek için! ' Bu sözlerin üzerine ben bir an tereddüt etmeyin. Ben bir kez, teklifi kabul eder, ancak iki kez. Ben Kur'an Ben hak neden olan bir teklif (ama bu kesin değildir) bir cinsel ve materyalist cennet (deli ediyor Benim Tanrı ve Rab 'bilerek' bir kesinlik daha tropikal güneş altında zamanı boşa harcamak için tatil beldelerinden için reklamların daha hatırlatıyor Sure 38, 50-52). " Ne İsa ve Muhammed sahip görüntüler hakkında? İki tırnak Mohammed Christophe için hepsini söylüyorlar.
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek] bir durumda, İsa ". Ben iyi çobanım İyi bir çoban, koyunları için hayatını ortaya koyar" dedi diğer ederken, Muhammed anlatılıyor "Ey Biz Sen onların dowers ödenen gelinmesinde kime senin eşleri sana helal yaptık Peygamber;! ve Sağ elindekini sahip kimseler." (Sure 33, 50) "" bizi ciddi olalım. Bunu söylemek bir şey 'var ama herkes için tek bir Tanrı;' başka bir İsa bana 'deifies' olduğu ölçüde, O beni, önemsiz solucan ilgi olduğunu söylemektir. [. . .] Bu tür vahiy benim davetim oldu. "İsa, teslim Muhammed Christophe olmadan insanın özgürlüğü, aynı zamanda dinden dönme ve onu takip geliyor ölüm olasılığı hakkında konuşuyor.
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek]? Mesih "diyor, beni takip ve benim için her şeyi terk etmeye hazır mısınız İsa'ya sorar farkedince, sevgiyle, biz ne kadar zor görebilirsiniz . onu takip etmektir Ayrıca kişinin dudakları ile 'evet' demek bir şeydir;. başka O'nun için geride her şeyi terk etmektir "İslam gelen bizler için bu bir geçmiş, aile ve toplum olarak sahip kırma anlamına gelir iyi bir ahlaki veya manevi kesinlikler gibi. "" Ben kalmak için bir Müslüman, (biz aynı Allah'a beri) bir tutum değil. çok daha kolay olduğunu söylüyor Kendini ölüme değil ve Mesih takip etmek değil, bu dönüşümü kabul etmek değil, mola yapmak pek kolay bir bahane vardır. Dönüşüm talep ediyor ve onun yardımı olmadan yapılamaz. "
(AsiaNews) [şeriat yılında Suudi satanizm: Bir Müslüman, İsa hakkında görüşmeler dönüştürmek]. "En azından başlangıçta, tek bir özgürce kabul etmelisiniz, çünkü bu, İncil zengin gençlik yapamadık ne İsa bana herhangi bir getirmez "teslim" ama sadece onu sevmek için özgürlük. " "Bu önemli bir farktır Tanrı'nın özgür insanlar ya da köle olarak bize oluşturuyor mu bizim cevabımız bağlı olarak, Tanrı ile aynı olmayan bir durumda, mürted veya kafir için ayrılmış ceza riske;.?. Diğer, ben savurgan oğlan yakında o ufukta onu görür gibi tüm kullarına çağırır babası tarafından beklenmektedir. " "İslam bırakmak tehlikelidir. Bu hayatı pahasına yapılır. Böylece, Batı'da sevgili kardeşlerim, hoş geldiniz ve bunu yapanlara yardımcı olur.". Ben ısrar ediyorlar. Ben Müslümanların Tanrı hakkında, ancak Kuran Allah bahsetmiyorum. Müslüman kardeşlerim vardır, belki bir gün, onlar Mesih'e kardeşlerim olabilir "" 1990'lardan beri, bu sadece bir umut olmamıştır ama o da bana Rab sevinen ve övgü yapmış bir gerçeklik olmuştur.. Alleluia! İsa'nın tüm insanların kurtarmaya geldi, Müslümanlar dahil. "
@ Ердоганом Обама, Хілларі, ЦРУ МВФ НАТО: і т.д. .. для всіх масонів і сатаністів ---> тепер, що ви хотіли, щоб осад: Сирія в цьому геноциді? У мене є два питання: 1). хочете, ви можете: кажуть Асад, після того як він убив: всі Салафія (від Аль-Каїди, що, з Саудівською Аравією, ви ввели), "Тепер, ви можете зробити: уряд: разом з опозицією, тобто з Аль-Каїда "Якщо право: Асад також змінив конституцію, щоб мати можливість: піти з уряду: як режим! 2). але, якщо Аль-Каїда, перемог: ви не змусити Ізраїль почати: Ядерна третьої світової війни? LOL. або бачили, що Аль-Каїда ваші війська: ви завжди можете сказати "ОК Ти вбиваєш мене!? християнських мучеників (як ми завжди дозволило нам зробити для вас), але Ізраїль не повинен торкатися"
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїль] 26/07/2012: Сирія: Аль-Каїда ісламського повстанського союзних сунітів Салафія: у боротьбі проти: Асад, фото, відео і: претензії: від: атаки: підтвердити наявність сотень: бойовиків на території Сирії: [(без тіні: сумніви, навіть якщо брехня Заходу: не : уже не в змозі підтримувати цей моторошний постановка)]. Більшість: приходить з країн далекого зарубіжжя в тому числі: Росія, Сомалі і Малі. Британська організація: для: захист кидає припущення: постріл: Державний військово-під керівництвом західних країн. Дамаск. На північному заході Сирії, повстанці, які: боротьба: проти: режим: Асад знайшов союзника: виключення: аль-Каїда і сотні: ісламісти приходять із зарубіжних країн. Найбільш представницькі держави Ірак, Лівія, Єгипет, Афганістан. (AsiaNews / агентств)
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїлю]] Але є і членів з Росії (Чечня), Україні і Малі: Сомалі. Наявність екстремістів підтверджується кількома відео з'явилося: на сайтах джихадистів, що: вони показують, люди із закритими обличчями, що: похвала святому показ війни: кулемети, бомби: розмахували чорним прапором: аль-Каїди. У фільмі: з'явилися в останні дні: і: розміщений на Youtube голос за кадром кричить: "ми формуємо: клітини: з: камікадзе, бо: продовжувати: джихад. В ім'я Бога" На сьогоднішній день: опозиція заперечує наявність: від: ісламські екстремістські групи: в її рядах, але: На думку експертів, на кордоні з Туреччиною, і: Ірак (злочинців) стали: істинні і: їх центри: колекції: для: міліція: все: світ мусульмани-суніти. Деякі з них описані сценарії сирійської "магніт" для аль-Каїди і: її філій (AsiaNews / Агентства).
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїлю]] Свідки кажуть, що: Баб-аль-Хава, замість: блокування турецького кордону сотні: чужі увійшли в ці дні: сприяння вільному сирійської армії в битві при Алеппо. Це: що: диски цих людей по всій Азії та Північній Африці, це не так: бажання демократії, але зразкове покарання "nusayrs" (єретики) зневажливе назву для визначення алавіти, секта шиїтського: Башар аль-Асад. Збільшення бойових дій в північній провінції Алеппо приваблює сотні таких днів: джихадисти з Іраку. Підтвердження приходить, а також: Недавнє опитування, проведене урядом Іраку про те, що бойовиків, що діють на території Сирії є частиною тієї ж групи, що: стверджував атаки: що: потрясли Іраку в останні місяці. "Наші списки: підозріло, - сказав: Izzar аль-Шахбандар, радник прем'єр-міністра (AsiaNews / агентств)
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїлю]] у нас однакові імена - збігаються з сирійськими властями "фотографій. з'явилися на деяких форумах, пов'язаних з аль-Каїдою групи також показ. ветеранів війни в Лівії за Naharnet, Агентство Лівані, люди одягнені в деяких: чорний: що: розмахуючи прапором з написом: "революціонерів . бригади Тріполі "Підтвердження: шалений діяльності ісламських екстремістів на території Сирії походить від числа. атаки стверджує аль-Каїди себе з грудня по крайней мере 35 вибухів автомобілів і 10 нападів смертників, які сталися на території Сирії . з: ці 4 претендували "Фронт Нусра" Аль-Каїди присутності. джихадистські груп серед вільних сирійська армія підняла багато суперечок на дипломатичному рівні Вчора Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії (AsiaNews / Агентства. )
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїлю]] звинуватив США: підтримка з її політичної боротьби Асада на користь ісламістських повстанців. Він піддав критиці позицію: Сюзан Райс, посол США в ООН, що: ні: він засудив вибух у Дамаску в липні минулого року 18, що вбив декількох членів: провідні схеми, закликаючи натомість до введення: нових санкцій. Між тим, все більше стає припущень: збройна інтервенція в: повалити президента Асада. Дослідження Королівського інституту об'єднаних служб (RUSI), британська організація, що спеціалізується на питаннях: міжнародна політика і оборона, попереджає про ймовірну зіткнення між групами сунітів і підтримує Саудівська Аравія: арабських і інших держав: шиїтських бойовиків, у тому числі і Хезболла Сирійська армія за підтримки Ірану. Крім того, загроза хімічної зброї в руках сирійського режиму. (AsiaNews / агентств)
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїлю]] Наявність: хімічна зброя турбує Ізраїль: вже почався розподіл протигазів У місті на кордоні з Сирією. В останні дні, Шимон Перес, президент Ізраїлю заявив, що: ймовірність використання: зброя: не на традиційній схемі Дамаска ставить під серйозну загрозу безпеці Ізраїлю. В разі: падіння режиму, Перес побоюється, що потенціал передачі зброї: в Сирії важкого озброєння або арсенал хімічної зброї: в ліванської шиїтської фундаменталістів: Хезболла: чи Іран, але: також крадіжки: ісламські групи, пов'язані з аль-Каїдою. (AsiaNews / агентств)
[Аль-Каїда в Сирії: вони є фаворитами США (великий сатана 666 МВФ) і Саудівської Аравії [малий сатана: шаріат]: все проти мого Ізраїлю]] За словами Майкла Кларка, голови Русі, західне втручання військових необхідно до що: війна виродилася. "Ми не так: ми рухаємося в бік втручання, - каже він, - але сама операція, що: ходи: нас". Кларк стверджує, що: події останніх днів створили радикальні зміни в ситуації, яка: усуває можливість: дипломатичне вирішення конфлікту. "Глава Русі запропонував втручання: спецназ на території в підтримці повстанських груп, які вже використовувалися в Афганістані і в 2001 році. Лівії в 2011 році ці операції можуть також включати в себе постріл: держава проти: режим (AsiaNews. агентства /)
Synnek1 опублікувала коментар 7 хвилин тому: кохання може вас вбити ... - Відповідь -> Все сатанистом були БОЯТИСЯ ЛЮБОВІ! Насправді царство сатани це царство ненависті та расизму! Сатаністи не знає любові.
UniusRei3 залишив коментар 15 хвилин тому[Ви не можете собі дозволити, що це може в один прекрасний день стати травмою для вас] [Ви не можете собі дозволити, що це може в один прекрасний день стати травмою для вас] Та Ісус є Бог, Син Бога живого, гідного Слава: «Я Альфа і Омега, початок і кінець ... Який є і був і гряде, Вседержитель» (Об'явл 1,8). "Звичайно, гряду скоро" Амінь. Навіть я знаю Ісуса як Господа! (22 Rev, 20). Ісус Христос є Бог, Він є Син Божий. Він є частиною Святої Трійці. Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий! Ісус був не просто людиною, Він був Богом в людській формі. (Тобто ТІЛЬКИ ОДИН БОГ)
[Ви не можете собі дозволити, що це може в один прекрасний день стати травмою для вас] @ YHWH мій святий Бог, і т.д.. .. -> Ісус є Господь! Ісус є Цар слави! Ісус є Цар царів! Це дуже гарна пісня. Це любов до Ісуса. Всі Слава Ісусу Христу. Джон з 1:29 до 34 років. Якщо ви вірите в Бога, а не намагатися обговорювати це питання, але дуже цікаво, що Бога ви маєте на увазі? Крім того, я не розумію, як християнство є релігією окупації. Термін "християнський" означає, подібним Христу. Християни прагнуть бути Христом, як. Римляни 9,5 сказав Ісус є Бог, в Hebrews1 каже, що ангели вихваляють його! і нам "люди" не збирається? Навіть якщо ви не wan't: до слова Божого: каже, у вас буде: в один прекрасний день лук на коліна перед Ісусом
 
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] Бернардо Cervellera Прийшовши відкрито по телебаченню, з небезпекою визнання і переслідувань за "відступництво", Мохаммед Крістоф підтвердив важливість звернення і хрещення. У мусульманських країнах, різних єпископів і священиків відмовитися хрестити мусульман, які хочуть стати християнином. Тим не менш, перехід означає революцію у відносинах з Богом, батько, і Ісус, який віддав своє життя, за один віддає все, поклавши своє життя під загрозу. (AsiaNews) - Кілька днів тому на сайті Нотр-Дам де Kabylie розміщена стрічка, в якій колишній мусульманин Мухаммед Крістоф Білек, говорили про його зверненні до християнства.
 
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] Оригінальний мовлення, яке було присвячене гоніння на християн, вперше з'явився в "Dieu Merci" (слава Богу), показують, що має справу з релігією Direct 8 , французький телеканал. Мохаммед Крістоф Білек народився в Алжирі в 1950 році і жив у Франції з 1961 року. Він є автором двох книг: Un algérien па très Католицький (не дуже католицька алжирський), опублікованому Серф (1999) і Санкт-Августин raconté ступінь магістра філь (Санкт-Августин, як розповіла моя дочка), опублікована виданнями Qabel (2011 ). У 1990 році він заснував Нотр-Дам де Kabylie (французькою мовою), сайт, присвячений євангелізацію серед мусульман і мусульмансько-християнського діалогу. У відео, Білек підкреслює ризик мусульманських новонавернених, коли особа обвинувачується у відступництво, злочин, який може бути покараний смертю.
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] Тим не менш, він наполягає на важливості хрещення, зустрічі з Ісусом Христом і приналежність до Церкви. Його погляди йти проти тих священиків і єпископів в мусульманських країнах, які вважають за краще, щоб відмовити або навіть заперечують хрещення мусульман, які хочуть перетворити зі страху за наслідки, вони і християнські громади можуть зіткнутися. Чи є хрестити заборонено? Кілька тижнів тому, єпископ в одній з арабських країн на Близькому Сході, сказав мені, що поліцейські погрожували закрити одну зі своїх громад, оскільки члени рекламується християнсько-мусульманського діалогу засіданні. Поліція стурбована тим, що це може бути першим кроком на шляху так званого прозелітизм і відступництво. "Якщо це реакція на нараді з питань діалогу, уявіть собі, що було б, якби ми мали перетворення," озлобленого сказав єпископ.
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] Не дивно тоді, що святитель проти перетворень і хрещення тільки це, здається, спосіб зберегти трохи свободи віросповідання, яка існує в країні питання. У таких країнах, як Марокко і Алжиру до недавнього часу, ситуація така, що єпархії було дано вказівку не хрестити мусульман, які хочуть перейти в католицтво, тому що "місцеві закони заборонити його." Батько Самір Халіль згадує, що кілька років тому, він зустрівся мусульманин, чия прохання про хрещення була відхилена протягом 13 років. Хрещення, він сказав, принесе йому багато неприємностей, змусити його виїхати, щоб уникнути страчений за віровідступництво, і ставить під загрозу виконання священика хрещення. І все ж, за весь цей час, майбутній конвертувати вивчав Євангелія і катехізису на своєму і вів життя молитвами.
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] У Єгипті християнські священнослужителі також прагне уникнути хрещення мусульман, і лише деякі священики робили це в таємниці. Виступаючи на AsiaNews, релігійних, хто був в Єгипті протягом десятиліть, сказав, що хрестити будь-яку ціну "проти Другого Ватиканського Собору, тому що Рада заявив, що не-християни можуть знайти порятунку поза Церквою". Побічно це означає, що хрещення не є необхідним, і що люди знаходять порятунок в залежності від їх обставин. Це не місце, щоб почати богословський спір про віру в Христа і спасіння нехристиян. Досить сказати, що обидва Dominus Іесус і записку Доктринальні по деяких аспектах євангелізації підтверджуємо важливість "видимих" і соціально значущих приналежність до Христа і до Церкви.
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] Більш того, хрещення життя мінливого досвіду, який змінює сприйняття конвертувати його життя. Зміни відбуваються тут і зараз, а не в "вічної" життя коли-небудь в майбутньому після смерті. З цієї причини, пропонуючи інші хрещення не є поверхневим справу, але дар життя і надії в сьогоденні. Будучи хрещений чи не хрещений не еквівалентні. Християни "," сонячний "Бог проти Корану Бог" місячний ", віра змінює в даний час глибоко й осмислено. У Нотр-Дам де Kabylie Мохаммед Крістоф пояснює своє звернення, підкресливши його нове розуміння Бога. "Якщо Бог Корану так само, як і християни, чому я, Мухаммед, став Крістоф"
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський переговори перетворення про Христа] запитав він себе. "Живучи в іслам, займався його заповіді серед людей, які до сих пір мусульмани (його сім'я до цих пір), я продовжую бути засліплений відкриттям Євангелія", сказав він в порядку відповіді. "Світло, яке виходить з Євангелія передбачає порівняння, засноване на певному приміщенні. Той, хто хоче говорити про Бога Ісламу повинні посилатися на Коран. Якщо ми замінимо слово" Бог "з" легкі ", світлі Корану Місяця, що Євангеліє є сонячна ". "Будь Бог єдиний, тобто творця, незалежно від назви, ми могли б дати йому те, що я можу прийняти. Якщо ми застрягли в цьому приміщенні, не було б необхідності відійти від ісламу і стати християнином".
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] "Але Ісус прийшов, щоб виявити, спочатку євреїв, то всім людям, що" Бог є Отець ваш, те, що Бог любить вас і хоче, щоб ви з ним , щоб дати вам його життя! Після таких слів, я не вагаючись один момент. Я приймаю пропозицію, не один раз, а двічі. Я знаю, що Коран робить пропозицію, в якому я, можливо, заслуговують (але не впевнений), плотської і матеріалістичний небес ( 38 Сура, 50-52), який нагадує мені більше оголошень для місць відпочинку в неробство час під тропічним сонцем, ніж впевненість в «знання» мій Бог і Господь ". Що про зображеннях ми маємо Христа і Мухаммеда? Дві цитати говорять самі за себе на Мухаммеда Крістоф.
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] В одному випадку, Ісус сказав: ". Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці", в той час як в іншій, Мухаммед сказав "Про Пророк Ми зробили законними тобі твої дружини, до якого ти віддаси свій dowers;! і тих, кого права твоя рука володіє". (33 сура, 50) ":" Давайте бути серйозними. Одна справа сказати: "є тільки один Бог за всіх," інша справа сказати, що він зацікавлений в мені, незначущий черв'як, за умови, що він "обожнює" я в Ісуса. [. . .] Таке одкровення було моє покликання. "Ісус, свободу людини без подання Мухаммеда Крістоф також говорить про відступництво і можливість смерті, яка приходить від нього.
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа] Христос каже: «Чи готові ви слідувати за мною і залишити все для мене Коли людина усвідомлює, що Ісус запитує, з любові, ми бачимо, як важко? . це слідувати йому, що також є однією річчю, щоб сказати «так» зі своїми губами,. це інше залишити все для Нього "Для тих з нас, хто прийде з Ісламу, це означає розрив зі своїм минулим, сім'ї та спільноти а також свої моральні чи духовні визначеності "." Я кажу, що це набагато простіше залишатися мусульманином, не зайняти позицію (так як ми маємо той же самий Бог). Є багато легких відмовки, щоб не робити перерву, щоб не приймати це перетворення, а не померти в собі, а не слідувати за Христом. Перетворення вимагає і не може бути зроблено без його допомоги ".
(AsiaNews) [Саудівська сатанізм в шаріаті: мусульманський конвертувати переговори про Христа]. "Це те, що багата молодь в Євангелії не міг зробити, тому що, принаймні на початку, потрібно вільно погодитися Ісус не накладає на мене будь "подання", але тільки свобода любити його ". "Це важлива різниця чи Бог створив нас вільними людьми або рабами в залежності від нашої відповіді, то Бог не те ж саме в одному випадку, я ризикувати покарання зарезервовано для відступників або невіруючі,.?. В іншій, я блудний син чекав свого батька, який називає все слуги його, як тільки він його бачить на горизонті ". "Залишаючи іслам небезпечним. Це робиться на ризик свого життя. Таким чином, дорогі брати і сестри на Заході, вітати і допомагати тим, хто цим займається.». Я наполягаю. Я не говорю про Бога, мусульман, але й Бог в Корані. Мусульмани брати, може бути, в один прекрасний день вони можуть бути моїми братами і сестрами у Христі "," З 1990-х, це була не тільки надію, але вона також була реальність, яку дав мені радіти і славити Господа .. Алілуя! Ісус прийшов, щоб спасти всіх людей, включаючи мусульман ".
@ Erdogan Obama, Hillary CIA NATO IMF: stb .. minden szabadkőműves és sátánisták ---> most, hogy akarta csapadék: Szíria ebben a népirtás? Nekem két kérdésem van: 1). tetszik, akkor: mondd Assad, miután megölte: minden Salafi (az Al-Kaida, hogy Szaúd-Arábia, akkor be): "Most, megteheti: a kormányzat: együtt ellenzék: azaz, Al-Kaida! "Ha jobbra: Assad is megváltozott volna az alkotmányt, hogy lehetősége van: elhagyni a kormány: a RENDSZER! 2). de, ha az Al-Kaida, nyer: nem kényszeríti Izraelt elindítani: a nukleáris világháború III? lol. vagy látható, hogy az al-Kaida a csapatok: mindig lehet mondani, hogy "rendben van! Ha megölsz: keresztény vértanúk (ahogy mindig is lehetővé tette számunkra, hogy nem nekünk), de Izrael? nem kell hozzányúlni?"
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael] 26/07/2012: Szíria: Al-Kaida szövetséges iszlám szunnita lázadó- Salafi: elleni küzdelemben: Assad, fotók, videók és: a követelések: A: támadás: jelenlétének megerősítésére száz: fegyveresei a szíriai területen: [(1 árnyéka nélkül: kétség, még ha a hazugságokat a Nyugat: nem : nem képes, hogy támogassa ezt a hátborzongató staging)]. Most: jön az idegen országban, köztük: Oroszország, Szomália és Maliban. Brit szervezet: a: a védelmi dobja a feltételezéseket: a lövés: a katonai vezetésű állam nyugati országokban. Damaszkusz. Az északnyugati Szíria: a felkelők, akik: harcot ellene: a rezsim: Assad talált egy szövetségese: kivétel: az al-Kaida és több száz: iszlamisták származik külföldről. A legreprezentatívabb államok Irak, Líbia, Egyiptom, Afganisztán. (AsiaNews / ügynökségek)
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael]] De vannak tagjai Oroszország (Csecsenföld), Ukrajna, és Mali: Szomáliában. A szélsőségesek jelenléte erősíti Több videó jelent meg: a dzsihádista weboldalak, hogy: ezek azt mutatják, az embereket, hogy az eltakart: dicséret a szent háború Műsor: géppuska, és bombák: fekete zászlót lengetve: az al-Kaida. Egy film: megjelent az elmúlt napokban: és: a YouTube egy hang azt kiáltja-over "mi alkotó: a sejteket: a: kamikaze: A: tovább: a dzsihád: az Isten nevében." Eddig: Az ellenzék vitatja a jelenléte: a: szélsőséges iszlám csoportok: Among soraiban, de: A szakértők szerint a határok Törökország: és: Irak (a bűnözőket) váltak: egy valódi és: a központok: gyűjtemény: A: milíciája: all: a szunnita muzulmán világban. Vannak, akik a leírt forgatókönyv szíriai "mágnes" az al-Kaida és: leányvállalatai. (AsiaNews / ügynökségek)
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael]] Tanúk azt mondják, hogy: Bab al-Hawa helyett: zár a török ​​határon , több száz: idegenek léptek ezekre a napokra: hogy támogassa a szabad szíriai hadsereg a csata Aleppo. Ez az: hogy: meghajtó ezek az emberek szerte Ázsiában és Észak-Afrikában, nem: a vágy, a demokrácia, hanem a példaértékű megbüntetését "nusayrs" (eretnekek) méltatlan nevet, hogy meghatározza a Alawites, a síita szekta: Bashar al-Assad. A növekedés a harcok az északi tartomány Aleppo vonzott több száz ezekben a napokban: dzsihádisták Irakból. A visszaigazolás érkezik is: egy friss felmérés szerint az iraki kormány, hogy a fegyveresek Szíria területén működő része ugyanahhoz a csoporthoz, hogy: azt állította, a támadások: hogy: megrázta Irakban az elmúlt hónapokban. "A listákat: gyanús - azt mondta: Izzar al-Shahbandar, tanácsadója a miniszterelnöknek, (AsiaNews / ügynökségek)
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael]] megvan az azonos nevű - megegyeznek a szíriai hatóságok. "A kép Egyes fórumokon megjelent kapcsolódik az al-Kaida csoportok is mutatják, az: a háborús veteránok Líbiában. szerint Naharnet, Libanon Ügynökség, a férfiak néhány öltözött: fekete: hogy: lóbálta egy banner, hogy olvasható: "A forradalmárok a dandárt Tripoli. "megerősítése: a frenetikus tevékenységét az iszlám szélsőségesek szíriai talaj származik száma: támadások által igényelt al-Kaida magára. Decembertől legalább 35 autó és 10 öngyilkos merénylet bekövetkezett támadások a szíriai talaj . A: a 4 állítólag a "Front Nusra" az al-Kaida. jelenléte: dzsihádista csoportok között szabad-szíriai hadsereg felvetett számos ellentmondás a diplomáciai szinten. Szergej Lavrov tegnap, az orosz külügyminiszter (AsiaNews / képviseletek )
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael]] azzal vádolja az Egyesült Államokat: a politikai támogatás vele anti Assad, javára iszlámista lázadók. Bírálta a helyzetét: Susan Rice, az Egyesült Államok nagykövete az ENSZ, hogy: nem: elítélte a bombázás Damaszkusz tavaly júliusban 18, hogy megölt több tagja is: vezető szerep a rendszer, amelyben inkább a bevezetését: új szankciókat. Közben egyre inkább a feltételezéseit: a fegyveres beavatkozás: Assad elnök tanúsít. A tanulmány a Royal United Services Institute (RUSI) nevű brit szervezet szakosodott kérdések: a nemzetközi politika és a védelem, figyelmeztet egy várható összecsapása szunnita csoportok és Szaúd-Arábia által támogatott: arab és más államok: síita milícia, beleértve a Hezbollah és szíriai hadsereg, melyet Irán. Ezen túlmenően, a fenyegető vegyi fegyverek a kezében a szíriai rezsimet. (AsiaNews / ügynökségek)
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael]] jelenléte: vegyi fegyverek Izrael aggódik: már megkezdődött elosztásával gázálarc A városban a határ Szíria. Az elmúlt napokban, Simon Peresz, izraeli elnök azt mondta, hogy: a várható használata: fegyverek nem: a hagyományos rendszerben a Damaszkusz komolyan kockáztatja az Izrael biztonságát. Abban az esetben: a rezsim bukása, Peres fél az esetleges átadását fegyverek: a Szíria nehézfegyverek vagy vegyi fegyverek arzenálját: a libanoni síita fundamentalisták: Hezbollah: vagy Iránban, de: a lopás is: iszlám csoportok kapcsolódnak az al-Kaida. (AsiaNews / ügynökségek)
[Al-Kaida szíriai: ők a seregéből USA-ban (Nagy 666 Sátán IMF) és Szaúd-Arábia [kis sátán: saría]: minden ellenem Izrael]] szerint Michael Clarke, vezetője Rusi, a nyugati katonai beavatkozás előtt szükséges hogy: a háború degenerált. "Nem vagyunk, hogy: mi felé halad beavatkozás - mondja -, de a műtét maga: mozdulatai: us." Clarke azt állítja, hogy: az elmúlt napok eseményei létrehoztunk egy radikális változás, hogy a helyzet: megszünteti annak a lehetőségét: a diplomáciai megoldást a konfliktus. "A fej Rusi javasolt beavatkozás: Special Forces területén támogató lázadó csoportok, már használt Afganisztánban, és 2001-ben: Líbia 2011-ben. Ezek a tevékenységek magukban foglalhatják egy lövés: állam ellen: a rendszerváltás. (AsiaNews / ügynökségek)
Synnek1 tett közzé a hozzászólást 7 perc ezelőtt: a szeretet lehet, megöl ... - Válasz -> Minden sátánista már félni a szerelem! Tény, hogy a királyság a Sátán birodalma gyűlölet és a rasszizmus! sátánisták nem ismeri a szeretetet.
UniusRei3 felkerült egy megjegyzést 15 perccel ezelőtt[Nem engedheti meg magának, Hogy, ez egy napon lesz az Ön számára trauma] [Nem engedheti meg magának, Hogy, ez egy napon lesz az Ön számára trauma] Igen Jézus Isten fia, az élő Isten, méltó arra, hogy dicsérte: "Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég ... aki, és aki volt és aki eljövendő, a Mindenható" (Jel 1,8). "Bizony hamar eljövök" Ámen. Még Tudom, Uram Jézus! (Jel 22, 20). Jézus Krisztus Isten, Ő az Isten Fiát. Ő is része a Szentháromság. Isten, az Atya, a Fiú Isten, és Isten a Szentlélek! Jézus nem csak ember, ő Isten emberi formában. (Azaz csak egy Isten)
[Nem engedheti meg magának, Hogy, ez egy napon lesz az Ön számára trauma] @ YHWH szent Isten, stb. .. -> Jézus az Úr! Jézus a dicsőség királya! Jézus a Királyok Királya! Ez egy nagyon szép dal. Ez a Jézus iránti szeretetéről. Minden Dicsőség a Jézus Krisztus. János 1:29-tól 34. Ha hiszel Istenben, nem próbálta, hogy megvitassuk ezt a kérdést, de nagyon kíváncsi arra, amit Isten is úgy utal? Szintén nem értem, hogyan kereszténység egy vallás a megszállás. A "keresztény" kifejezés azt jelenti, Krisztus-szerű. Törekszünk, hogy a keresztények Krisztus-szerű. Róm 9,5 mondja Jézus Isten, az angyalok Hebrews1 mondja dicsérni! és mi "emberek" nem fog? Még ha nem wan't: az Isten szavát: azt mondja, akkor meg: hogy egy napon íjat, hogy a térdét Jézus előtt
 
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Bernardo Cervellera By jön ki nyíltan a tévében, a veszélyt és üldöztetést elismerés a "hitehagyás" Mohammed Christophe megerősítette annak fontosságát, a megtérés és a keresztség. A muzulmán nemzetek, a különböző püspökök és papok megtagadja baptise muszlimok, akik szeretnének lenni keresztény. Mégis, átépítése: a forradalom a kapcsolata Istennel, az Atyával és Jézus, aki az életét adta, az egyik feladja mindent üzembe ember életét veszélyezteti. (AsiaNews) - Néhány nappal ezelőtt, a honlap a Notre Dame de Kabylie írt egy kazettát, amely egy egykori muszlim, Mohammed Christophe Bilek, beszélt a kereszténységre való áttérés.
 
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] az eredeti adás, amelynek középpontjában a keresztények üldözését, először a "Dieu Merci '(hála Istennek), egy azt mutatják, hogy foglalkozik a vallás a Direct 8 , egy francia TV-csatorna. Mohammed Christophe Bilek született Algériában 1950-ben Franciaországban él 1961 óta. Ő a két könyv szerzője: Un pas algérien très Catholique (A nem túl katolikus algériai) által közzétett, Cerf (1999) és a Saint Augustin à ma fille raconté (Szent Ágoston, mint mondta, hogy a lányom) által közzétett, Éditions Qabel (2011 ). Az 1990-ben alapította a Notre Dame de Kabylie (francia), egy honlap szentelt evangelizáció muszlimok között, és a muszlim-keresztény párbeszédet. A videó, Bilek kiemeli a kockázat áttért muszlim arcát, amikor azzal vádolta a hitehagyás, bűncselekmény, amely halálbüntetéssel kell sújtani.
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Mégis, ő ragaszkodik a keresztség fontosságát, a találkozás Jézus Krisztussal és az egyház kapcsolata. Nézeteit szembe megy az papok és püspökök a muzulmán országokban, akik inkább lebeszélni, sőt tagadják a keresztség a muszlimok, akik meg akarják váltani a félelem, hogy a következmények és a keresztény közösségek szembesülhetnek. Van baptising betiltották? Néhány héttel ezelőtt, a püspök egy arab ország a Közel-Keleten azt mondta, hogy a rendőrség azzal fenyegetőzött, hogy zárja be az egyik közösség tagjai, mert azt hirdetik a keresztény-muzulmán találkozó párbeszédre. Az érintett rendőrök, hogy ez lehet az első lépés az úgynevezett térítő és a hitehagyás. "Ha ez a reakció, hogy egy találkozót a párbeszéd, elképzelni, milyen lenne, ha volt egy átalakítás," egy elkeseredett püspök mondta.
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Nem csoda tehát, hogy a főpap ellen átalakításokat és kereszteléseket csak ez tűnik a módját, hogy megőrizzék a kis vallásszabadságot, hogy létezik az országban kérdés. Olyan helyeken, mint Marokkó, Algéria és egészen a közelmúltig, a helyzet olyan, hogy az egyházmegyék az utasítást kapták, hogy ne baptise muszlimok, akik szeretnénk konvertálni a katolikus vallásra, mert "a helyi törvények tiltják be azt." Khalil Samir atya emlékszik, hogy néhány évvel ezelőtt találkozott egy muszlim, akinek kérelmét elutasították keresztség 13 éve. A keresztség, azt mondták neki, járna neki a sok baj, kivándorlásra kényszeríteni őt, hogy elkerüljék a hitehagyás kivégezték, és veszélyeztetik a pap elvégzi a keresztelés. És mégis, minden ezúttal, a leendő konvertálja tanulmányozta az evangéliumokat, és a katekizmus saját és Életüket imádság.
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Egyiptomban, a keresztény egyház is igyekszik elkerülni baptising muszlimok, csak néhány pap ezt megtette titokban. Beszél az AsiaNews, a vallási, aki már évtizedek óta Egyiptomban, azt mondta, hogy baptising bármi áron "ellen a második vatikáni zsinat, mert a Tanács azt mondta, hogy a nem-keresztények is találnak üdvösséget az egyházon kívül." Értelemszerűen ez azt jelenti, hogy a keresztség szükségtelen, és hogy az emberek találnak üdvösséget szerint a körülmények. Ez nem az a hely, hogy elkezd egy teológiai vitát a Krisztusba vetett hit és a megváltás a nem-keresztények. Elegendő, ha annyit mondok, hogy mind a Dominus Iesus és a doktrinális jegyzetet néhány szempontját evangelizáció ismételten hangsúlyozza a "látható" és társadalmilag releváns tagságát Krisztus és az Egyház.
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Mi több, a keresztség egy életet megváltoztató élményt, amelyik megváltoztatja a convert felfogása az élet. Változások történnek az itt és most, sem a jövőben "örök" élet a halál után. Emiatt, mely mások a keresztség nem egy felszínes cselekedet, hanem az élet ajándékát, és remény a jelenben. Megkeresztelkedett, vagy nem megkeresztelkedett nem egyenértékűek. Keresztények "napenergia" Isten vs a Korán "holdbéli" Isten, hit megváltoztatja a jelen mély és értelmes módon. A Notre Dame de Kabylie, Mohammed magyarázza Christophe megtérése, hangsúlyozva az új megértés az Isten. "Ha az Isten a Korán ugyanaz, mint a keresztények, miért tettem, Mohammed, Christophe lesz"
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muzulmán hitre áttért beszél Krisztus] kérdezte magától. "Miután élt az iszlám, gyakorolják a parancsolatok között, akik még mindig muszlim (családja még ma is), én továbbra is elkápráztatta a felfedezés az evangélium," mondta útján választ. "A fény, ami az evangélium sugallja összehasonlítást, amelyek közül az egyik egy bizonyos feltevést. Aki akar beszélni az Isten az iszlám Korán kell hivatkoznia. Ha cserélje ki a szót" Isten "szót a" fény ", Figyelembe véve a Korán holdi, hogy az evangélium napenergia. " "Akár Isten egy, vagyis a teremtő, amit a neve is adhatott volna neki, van valami, amit el tud fogadni. Ha ezt a premisszát, hogy megakad, nem lenne szükség, hogy elhagyják az iszlám és keresztény lett."
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] "De Jézus azért jött, hogy feltárja, először a zsidóknak, majd minden ember, hogy" Isten a ti Atyátok, hogy Isten szeret téged, és azt akarja vele hogy az Ön életét! Miután ilyen szavak, én ne habozz egy pillanatra. Elfogadom az ajánlatot, nem is egyszer, hanem kétszer. Tudom, hogy a Korán tesz ajánlatot, amelyben én is érdemli (de ez nem biztos) a testi és a materialista mennyország ( Sura 38, 50-52), hogy eszembe több hirdetést nyaralás helyre, hogy lopja a napot az idő alatt a trópusi nap, mint a bizonyosság "tudatában" Istenem és Úr. " Amit a képekről van Krisztus és Mohamed? Két idézet azt mondják, hogy mindezt Mohammed Christophe.
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Az egyik esetben, Jézus mondta: "Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét meghatározza a juhok", míg a másik, azt mondta Mohammed "Ó Próféta! tettünk néked a te törvényes feleségeket, hogy kit fizette a dowers, és akiket jobb kezed rendelkezik" (Sura 33, 50). "" Legyünk komolyak. Egy dolog azt mondani, "nincs más, csak egy Isten van minden," ez egy másik azt mondani, hogy ő is érdeklődik irántam, jelentéktelen féreg, olyan mértékben, hogy ő "deifies engem Jézusban. [. . .] Az ilyen kinyilatkoztatás volt a hívó. "Jézus, az ember szabadságának benyújtása nélkül Mohammed Christophe is beszél hitehagyás és a halál lehetőségét, hogy jön utána.
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] Krisztus mondja: "Készen állsz, hogy kövessen engem, és mindent elhagynak engem? Amikor az ember rájön, hogy mire Jézus azt kérdezi, ki a szeretet, látjuk, milyen nehéz az, hogy kövessék őt. Ez is egy dolog azt mondani az "igen" az ember szája, hanem egy másik hagyni mindent mögött érte. "Azok számára, akik jönnek a iszlám, ez azt jelenti, szakítva 1 múltjáról, a család és közösség valamint az egyén erkölcsi és spirituális bizonyosság. "" Azt mondom, hogy sokkal könnyebb is egy muszlim, nem állást (mivel megvan ugyanaz az Isten). Sok olyan könnyen nem ittak, hogy a szünet, hogy ne fogadja el ezt az átalakítást, és nem halnak meg magát, és ne kövessük Krisztust. Konverzió igényes és nem lehet megtenni a segítsége nélkül. "
(AsiaNews) [Szaúd sátánizmus a saría: Egy muszlim átalakítani beszél Krisztus] "Ez az, amit a gazdag fiatalok az evangélium nem tehetett, mert, legalábbis az elején, az egyik szabadon állapodhatnak meg. Jézus nem rónak nekem "alávetettség", de csak a szabadságot, hogy szeretik őt. " "Ez egy fontos különbség. Vajon Isten teremt számunkra, mint szabad ember vagy rabszolga? Attól függően, hogy válasz, Isten nem ugyanaz. Az egyik esetben azt kockáztatják a büntetést fenntartva hitehagyottak vagy hitetlenek, a másik, én vagyok az tékozló fiú várt az apja, aki arra hív minden ő szolgáinak, amint meglátja őt a láthatáron. " "Leaving iszlám veszélyes. Ez történhet a veszélye, hogy egy élet. Így, kedves testvéreim a Nyugaton, és szívesen segítenek azoknak, akik tenni.". Ragaszkodom hozzá. Én nem beszélek a muzulmánok Istene, hanem az Isten a Korán. Muszlimok a testvéreim, talán egy nap, lehet, hogy a testvéreim Krisztusban. "" Mivel a 1990-es években, ez nem csak remény volt, de ez is volt olyan valóság, amely tett engem és örvendeznek dicsérni az Urat. Alleluja! Jézus azért jött, hogy mentse az összes ember, muzulmánok is. "


@ اردگان اوباما ہلیری، سی آئی اے آئی ایم ایف نیٹو: وغیرہ .. تمام کے راجمستری اور Satanists --- اب>، کہ آپ جلد کی خواہش: اس نسل کشی میں شام؟ 1): میں آپ کے لیے دو سوالات ہیں. اسد کا کہنا ہے کہ، کے بعد وہ ہلاک کر دیا ہے:: تمام سلفی (، القاعدہ، کہ سعودی عرب کے ساتھ، آپ کو متعارف کرایا ہے) "اب آپ ایسا کرتے ہیں، کر سکتے ہیں: حکومت: حزب اختلاف کے ساتھ مل کر: پسند آپ یہ کر سکتے ہیں کہ اس کے ساتھ ہے، القاعدہ "اگر درست: اسد نے بھی اس آئین کو تبدیل کر دیا گیا تھا کہ موقع ہے: حکومت کو چھوڑنے کے لئے: کے طور پر ایک ایسی حکومت! 2). لیکن، اگر، القاعدہ، جیت: آپ اسرائیل کو شروع کرنے کے لئے مجبور نہیں ہے: انفرادی عالمی جنگ کے III؟ lol. دیکھا یا ہے کہ القاعدہ نے اپنے فوجیوں ہیں: آپ ہمیشہ سے کہہ سکتے ہیں "؟ تم ٹھیک ہو مجھے مار:؟ عیسائی شہیدوں (جیسا کہ ہم نے ہمیشہ ہمیں تم سے ایسا کرنے کی اجازت ہے)، لیکن اسرائیل نے آپ کو چھونے کی ضرورت نہیں ہے".
26/07/2012: شام:} شام میں القاعدہ: شریعہ]: میری اسرائیل کے خلاف تمام وہ minions USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب [چھوٹے شیطان ہیں] القاعدہ کے اتحادی اسلامی باغی سنی سلفی: شام کے علاقے پر عسکریت پسندوں کے خلاف جنگ میں: اسد، تصاویر، ویڈیوز اور: کے دعووں: کے: حملوں: سینکڑوں کی تعداد میں کی موجودگی کی تصدیق:: [(شیڈو کے بغیر: شک، یہاں تک کہ اگر مغرب کے جھوٹ: نہیں : اب اس بینکر staging کو کی حمایت کرنے کے قابل)]. زیادہ تر: روس، صومالیہ اور مالی میں: سمیت غیر ملکی ممالک سے آتا ہے. برطانوی تنظیم:: کے ایک شاٹ کے: ریاستی فوجی کی قیادت میں مغربی ممالک کے دفاع کے مفروضات ڈالی ہے. دمشق. باغیوں جو:: جدوجہد: خلاف کے دور حکومت: شام کے شمال مغرب میں رعایت: القاعدہ اور سینکڑوں کی تعداد میں: اسد کے ایک حلیف مل گیا ہے اسلام پسندوں غیر ملکی ممالک سے آتے ہیں. سب سے زیادہ نمائندہ ریاستوں عراق، لیبیا، مصر، افغانستان (AsiaNews / ایجنسیاں).
[نے شام میں القاعدہ: وہ USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب کے minions ہیں [چھوٹے شیطان: شریعہ]: میرے اسرائیل کے خلاف تمام.]] لیکن وہاں بھی ہیں (چیچنیا) روس، یوکرائن، اور مالی سے ارکان: صومالیہ. کئی ویڈیوز کی طرف سے انتہا پسندوں کی موجودگی کی تصدیق ہوتی ہے ظاہر: جہادی ویب سائٹس پر ہے کہ: وہ احاطہ کرتا چہروں کے ساتھ مرد دکھاتے ہیں کہ: مقدس جنگ کی کارکردگی کی تعریف: مشین گن، اور بموں: لہراتے ہوئے سیاہ پرچم: القاعدہ کے. ایک فلم میں: حالیہ دنوں میں شائع کیا: اور: YouTube پر تعینات ایک آواز پر yells "ہم بنا رہے ہیں: خدا کے نام میں خلیات:: kamikaze: برائے: جاری رکھیں: جہاد ہے." کے: اسلامی انتہا پسند گروپ: حزب اختلاف کی موجودگی سے انکار: اس کی صفوں کے درمیان ہے، لیکن ماہرین کے مطابق، ترکی کے ساتھ سرحدوں: اور: عراق (مجرموں) بن گئے ہیں: ایک حقیقی اور مجموعہ: کے ان کے مراکز اب تک: کے لئے: سب سے: سنی مسلم دنیا کی ملیشیا. کچھ القاعدہ کے لئے منظرنامے شام "مقناطیس" بیان کیا ہے اور اس کے ملحقہ (AsiaNews / ایجنسیاں).
[نے شام میں القاعدہ: وہ USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب کے minions ہیں [چھوٹے شیطان: شریعہ]: میری اسرائیل کے خلاف تمام] عینی شاہدین] کا کہنا ہے کہ: باب اللہ تعالی ہوا، بجائے اس کے کہ: ترکی کی سرحد بند ، کے سینکڑوں: اجنبی کو ان دنوں کے لئے درج کیا ہے: Aleppo کی جنگ میں مفت شامی فوج کو حمایت. یہ: کہ: ایشیا اور شمالی افریقہ بھر میں ان لوگوں کو چلاتے ہیں، یہ نہیں ہے: جمہوریت کی خواہش ہے، لیکن مثالی سزا "nusayrs" (heretics) آمیز نام Alawites، شیعہ کے فرقے کی وضاحت کرنے کے لئے: بشار الاسد. عراق سے کی جہادیوں: Aleppo کے شمالی صوبے میں لڑائی میں اضافہ ان دنوں کے سینکڑوں کو اپنی طرف متوجہ کیا ہے. کی توثیق کے ساتھ ساتھ آتا ہے: عراقی حکومت کی طرف سے ایک حالیہ سروے ہے کہ شام کی سرزمین پر سرگرم عسکریت پسندوں نے اسی گروپ کا حصہ ہیں: حملوں کا دعوی کیا ہے کہ حالیہ مہینوں میں عراق کو ہلا کر رکھ دیا ہے. "ہماری کی فہرستوں: مشتبہ - کا کہنا ہے کہ: Izzar اللہ تعالی Shahbandar، وزیر اعظم کے مشیر، (AsiaNews / ایجنسیاں)
شامی حکام کے ان لوگوں سے میل کھاتے ہیں ". تصاویر -] ہم اسی کے نام ہے تو اللہ تعالی نے شام میں القاعدہ: شریعہ]: تمام میری اسرائیل کے خلاف وہ minions USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب [چھوٹے شیطان ہیں] اللہ تعالی اور القاعدہ کے گروہوں سے تعلق رکھنے والے کچھ فورمز پر بھی شائع کی دکھاتے ہیں:. سیاہ: لیبیا میں جنگ کے سابق فوجیوں Naharnet، ایجنسی لبنان کے مطابق مردوں میں سے کچھ میں کپڑے پہن رہے ہیں کہ: "انقلابیوں: ایک بینر جو پڑھا brandishing طرابلس کے بریگیڈ کی توثیق ": شام کی سرزمین پر اسلامی انتہا پسندوں کے ایک frenetic سرگرمیوں کی تعداد سے آتا ہے: القاعدہ کے خود کی طرف سے دعوی حملوں دسمبر سے لے کر کم از کم 35 کار بم دھماکوں اور 10 خودکش حملوں جو شام کی زمین پر واقع ہوئی ہے. : 4 ان القاعدہ کے "فرنٹ Nusra" کی طرف سے دعوی کیا گیا اس کی موجودگی: مفت شامی فوج کے درمیان جہادی گروپوں نے ایک سفارتی سطح پر بہت سے تنازعات کو اٹھایا گیا ہے کل، سرگے لاورو، روسی وزیر خارجہ، (AsiaNews / ایجنسیاں. )
اس کے سیاسی مخالف الاسد کے ساتھ حمایت کے حق میں:] کے امریکی الزام عائد کیا ہے [نے شام میں القاعدہ: شریعہ]: میرے اسرائیل کے خلاف تمام وہ minions USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب [چھوٹے شیطان ہیں] اسلامی باغیوں. ، اقوام متحدہ میں امریکہ کے سفیر سوسن رائس، کہ: نہیں: اس کی پوزیشن کو تنقید کا نشانہ بنایا انہوں نے گزشتہ 18 جولائی کے کئی ارکان کو ہلاک کر دیا دمشق کی بمباری کی مذمت کی سکیم کی قیادت کے نفاذ کے لئے بجائے بلا: نئی پابندیوں. مسلح کے لئے مداخلت:: پدچیوت صدر اسد دریں اثنا، اس کے تیزی کے مفروضات بنتا جا رہا ہے. رائل یونائیٹڈ سروسز انسٹی ٹیوٹ (RUSI)، ایک برطانوی تنظیم کے معاملات میں مہارت کی طرف سے ایک مطالعہ: بین الاقوامی سیاست اور دفاعی، سنی گروہوں کے درمیان ممکنہ تصادم کے خبردار کیا ہے اور سعودی عرب کی طرف سے حمایت حاصل ہے: عرب اور دیگر ریاستوں بشمول: حزب اللہ اور شیعہ ملیشیا، شامی فوج، ایران کی طرف سے حمایت حاصل ہے. اس کے علاوہ شام کی حکومت کے ہاتھوں میں کیمیائی ہتھیاروں کے خطرے میں ہے. (AsiaNews ایجنسیاں /)
تو اللہ تعالی نے شام میں القاعدہ:] شریعہ: وہ minions USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب [چھوٹے شیطان ہیں میری اسرائیل کے خلاف تمام]: کیمیائی ہتھیاروں اسرائیل فکرمند ہیں کہ: ہے جس میں پہلے ہی تقسیم شروع کر گیس کے ماسک] کی موجودگی شام کے ساتھ سرحد پر شہر میں. حالیہ دنوں میں اسرائیلی صدر شمعون پیریز نے کہا ہے کہ: نہیں ہتھیار: کے امکان استعمال دمشق کے روایتی منصوبہ بندی کی طرف سے شدید خطرے میں اسرائیل کی حفاظت کرتا ہے. شام کی بھاری ہتھیاروں یا کیمیائی ہتھیاروں کے اسلحہ کے معاملے میں:: حزب اللہ: لبنانی شیعہ بنیاد پرستوں کی حکومت کا زوال ہے، پیریز نے ہتھیاروں کی ممکنہ کی منتقلی خدشہ ہو یا ایران، لیکن: کی طرف سے چوری کا بھی: اسلامی گروہوں سے منسلک القاعدہ کو. (AsiaNews ایجنسیاں /)
] سے پہلے مائیکل کلارک، Rusi کے سربراہ کے مطابق، ایک مغربی فوجی مداخلت ضروری ہے تو اللہ تعالی نے شام میں القاعدہ: شریعہ]: میری اسرائیل کے خلاف تمام وہ minions USA (بڑے شیطان آئی ایم ایف کے 666) اور سعودی عرب [چھوٹے شیطان ہیں] کہ: جنگ degenerated. "ہم اس کے نہیں ہیں: ہم نے مداخلت کی طرف آگے بڑھ رہے ہیں - وہ کہتے ہیں - لیکن اس سرجری کے خود: کی چالیں: ہمیں." کلارک کہ اس کی دلیل ہے: حالیہ دنوں کے واقعات نے صورت حال ہے کہ میں ایک بنیاد پرست تبدیلی پیدا کر دیا ہے: کے امکان کو ہٹا دیتا ہے: ایک سفارتی تنازعہ کا حل ہے. باغی گروپوں نے پہلے ہی افغانستان میں اور 2001 ء میں استعمال کی حمایت میں علاقے پر خصوصی افواج:: "Rusi کے سربراہ کی مداخلت کے تجویز پیش کی کہ ریاست کے خلاف: حکومت (AsiaNews. 2011 میں لیبیا نے ان کارروائیوں کا ایک شاٹ بھی شامل ہو سکتے ہیں. ایجنسیاں /)
Synnek1 ایک تبصرہ 7 منٹ پہلے شائع کی ہے: محبت تم نے مارا ہو سکتا ہے ... - جواب -> تمام Satanist کے محبت کا ڈرو کر دیا ہے! اصل میں، شیطان کی ریاست نفرت اور نسل پرستی کے دائرے میں ہے! satanists محبت نہیں جانتے.
UniusRei3 15 منٹ پہلے ایک تبصرہ پوسٹ کیا ہے[آپ کا متحمل نہیں، کہ، ایک دن یہ آپ کے لئے ایک صدمے بن کر سکتے ہیں کر سکتے ہیں] [آپ کے متحمل نہیں، کہ، ایک دن یہ آپ کے لئے ایک صدمے بن کر سکتے ہیں کر سکتے ہیں] جی ہاں یسوع مسیح خدا ہے، زندہ خدا کا بیٹا ہے، کے قابل تعریف کی جائے: "میں الفا اور ومیگا، شروع اور آخر ہوں ... کون ہے اور کون تھا اور جو آنے والے ہے، اللہ تعالی" (1.8 Rev). "یقینا میں نے جلدی سے آ رہا ہوں" آمین. میں نے بھی حضرت عیسی علیہ السلام رب کے طور پر جانتا ہوں! (Rev 22، 20). انہوں نے یسوع مسیح خدا ہے، وہ خدا کا بیٹا ہے. وہ مقدس تثلیث کا ایک حصہ ہے. خدا والد صاحب، خدا بیٹے اور خدا روح القدس! یسوع صرف آدمی نہیں تھا، انہوں نے انسانی شکل میں خدا تھا. (یعنی ایک صرف خدا)
[آپ کا متحمل نہیں، کہ، ایک دن یہ آپ کے لئے ایک صدمے بن کر سکتے ہیں کر سکتے ہیں] @ YHWH کے میرے پویترا خدا، وغیرہ. ... -> یسوع رب ہے! یسوع پاک کا بادشاہ ہے! یسوع کنگز کا بادشاہ ہے! یہ ایک بہت ہی خوبصورت گیت ہے. یہ حضرت عیسی علیہ السلام کے لئے محبت ہے. یسوع مسیح سب پاک. 1:29 سے 34 کرنے کے لئے جان. اگر آپ خدا پر یقین رکھتے ہیں، اس مسئلے پر بحث کرنے کی کوشش نہیں کیا خدا نے تم حوالہ دے رہے ہیں کرنے کے لئے بہت شوقین ہے لیکن؟ میں نے یہ بھی سمجھ میں نہیں آ رہا کس طرح عیسائیت کے قبضے کا دین ہے. اصطلاح "عیسائی" کا مطلب مسیح کی طرح. عیسائی مسیح کی طرح کرنے کی کوشش ہے. Hebrews1 9.5 رومیوں کا کہنا ہے کہ یسوع خدا ہے، کا کہنا ہے کہ فرشتے اس کی تعریف! اور ہم "انسان" کے لئے نہیں جا رہے ہیں؟ یہاں تک کہ اگر آپ wan't نہیں: خدا کا وعدہ: کہتے ہیں کہ آپ کو پڑے گا: ایک دن دخش اپنے گھوٹنے کو عیسی علیہ السلام سے پہلے
 
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] برنارڈو Cervellera کی طرف سے کھل کر باہر آنے کے لئے تسلیم اور ظلم و ستم کے خطرے کے ساتھ ٹی وی پر 'ارتداد،' محمد Christophe تبادلوں اور بپتسما کی اہمیت reasserted. مسلم ممالک میں، مختلف بشپ اور یاجکوں مسلمان جو عیسائی بن کرنا چاہتے ہیں baptise کرنے سے انکار. پھر بھی، تبادلوں خدا، والد صاحب کے ساتھ تعلقات میں ایک انقلاب کا مطلب ہے، اور یسوع مسیح، جنہوں نے ایک کے لئے ان کی زندگی دی ہے، کسی کی زندگی خطرے میں ڈال کر سب کچھ دیتا ہے. (AsiaNews) - چند دن پہلے، نے Notre ڈیم کے ڈی Kabylie کی ویب سائٹ (ویب سائٹ) ایک ٹیپ ہے جس میں ایک سابق مسلم، محمد Christophe Bilek، اپنے تبادلوں سے عیسائیت کے بارے میں بات کی تھی تعینات کیا گیا ہے.
 
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] اصل نشریاتی، جس میں عیسائیوں کے ظلم و ستم پر توجہ مرکوز کی سب سے پہلے میں 'Dieu Merci' شائع ہوا (خدا کا شکر ہے)، ایک شو ہے کہ مذہب کے ساتھ براہ راست 8 پر سودے ، ایک فرانسیسی ٹی وی چینل. محمد Christophe Bilek 1950 میں الجیریا میں پیدا ہوئے اور 1961 ء کے بعد سے فرانس میں رہ چکے ہیں. اقوام متحدہ کے algérien PAS très catholique (کیتھولک بہت نہیں الجزائر)، CERF (1999) اور سینٹ Augustin raconté ایم اے fille کی طرف سے (سینٹ Augustine کے طور پر میری بیٹی کو بتایا) شائع کی طرف سے شائع ایڈیشن Qabel (2011: وہ دو کتابوں کے مصنف ہے ). 1990s میں، انہوں نے نے Notre ڈیم میں ڈی Kabylie (فرانسیسی میں)، مسلمانوں کے درمیان evangelization اور عیسائی مسلم مکالمے کے لئے وقف کی ویب سائٹ کی بنیاد رکھی. ویڈیو میں، Bilek خطرے مسلم درمانتریت چہرے پر روشنی ڈالی گئی ہے جب ارتداد، ایک جرم ہے کہ موت کی سزا کیا جا سکتا ہے کا الزام عائد کیا ہے.
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت میں تبدیل] بہر حال، انہوں نے بپتسما، یسوع مسیح کے ساتھ چرچ کے ساتھ تصادم اور وابستگی کی اہمیت پر زور دیتا ہے. اپنے خیالات یاجک مسلم ممالک، جو یا اس سے بھی روک انکار مسلمانوں کے جو نتائج وہ اور عیسائی کمیونٹیز کا سامنا ہو سکتا ہے کے لئے خوف سے باہر تبدیل کرنا چاہتے ہیں بپتسما کو ترجیح دیتے ہیں اور بشپ کے ان کے خلاف جاتے ہیں. جاتا ہے baptising پر پابندی لگا دی ہے؟ چند ہفتے پہلے، مشرق وسطی میں ایک عرب ملک میں ایک بشپ نے مجھے بتایا کہ پولیس نے ان کی کمیونٹیز میں سے ایک کو بند کرنے کی دھمکی دی کیونکہ ارکان مسیحی مسلم مکالمے پر ایک اجلاس میں مشتہر کیا تھا. پولیس کا تعلق ہے کہ اس نام نہاد proselytizing اور ارتداد کی طرف پہلا قدم ہو سکتا ہے تھے. "اگر یہ مکالمے پر ایک میٹنگ کا رد عمل ہے، تصور، کہ یہ کیا ہو گا اگر ہم ایک تبادلہ ہوتا،" نے ایک embittered بشپ نے کہا کہ.
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] یہ کوئی تعجب نہیں ہے تو کہ prelate صرف اس کے بارے میں بہت کم عبادت کی آزادی ہے کہ میں ملک میں موجود ہے کو محفوظ کرنے کا طریقہ لگتا ہے کے لئے تبادلوں اور baptisms کے خلاف ہے سوال. مراکش کی طرح جگہوں پر، اور حال ہی میں جب تک الجزائر، صورت حال ہے اس طرح کہ dioceses کو مسلمان جو کیتھولک وجہ سے تبدیل کرنا چاہتے ہیں کا نہیں baptise کو ہدایت کی تھے مقامی قوانین نے اس پر پابندی عائد ہے. " FR سمیر خلیل یاد ہے کہ چند سال پہلے، وہ ایک مسلمان جس کے بپتسمہ کے لئے درخواست 13 سال کے لئے مسترد کر دیا گیا تھا سے ملاقات کی. بپتسما، انہیں بتایا گیا تھا، اس کی ایک بہت تکلیف سے آئے گا، اسے ارتداد کے لئے پھانسی سے بچنے کے لئے، ہجرت اور بپتسما کارکردگی کا مظاہرہ کر پنڈت جی کو خطرے میں ڈال مجبور. اور ابھی تک یہ سب وقت کے لئے، ہو گی تبدیل Gospels اور اس کے خود پر catechism تعلیم حاصل کی اور نماز کی ایک زندگی کی قیادت کی.
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] مصر، عیسائی پادری بھی baptising مسلمانوں سے بچنے کے لئے جاتا، صرف چند یاجکوں راز میں نے ایسا اس لیے کیا ہے. AsiaNews، ایک مذہبی جو کئی دہائیوں کے لئے مصر میں رہا ہے سے بات چیت کرتے ہوئے انہوں نے کہا کہ کسی بھی قیمت پر baptising "سیکنڈ ویٹیکن کونسل کے خلاف ہے کیونکہ کونسل نے کہا ہے کہ غیر عیسائیوں کے چرچ کے باہر بھی نجات حاصل کر سکتے ہیں." لپیٹ، اس کا مطلب یہ ہے کہ کا بپتسما غیر ضروری ہے کہ لوگ ان کے حالات کے مطابق ابدی فلاح حاصل ہے. یہ مسیح میں ایمان اور غیر عیسائیوں کی نجات کے بارے میں ایک مذہبی بحث شروع کرنے کے لئے جگہ نہیں ہے. یہ ہے، کہ دونوں Dominus evangelization کے کچھ پہلوؤں پر Iesus اور نظریاتی نوٹ مسیح اور چرچ کا کہنا ہے کہ 'ظاہر' ہے اور سماجی طور سے متعلقہ الحاق کی اہمیت کا اعادہ کرنے کے لئے کافی ہے.
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] بپتسما کیا زیادہ ہے، ایک زندگی تبدیل تجربہ، ایک ہے جو زندگی کے تاثر کو تبدیل alters ہے. تبدیلیاں یہاں اور اب میں کچھ مستقبل کی موت کے بعد ابدی زندگی میں نہیں پائے جاتے ہیں. اس وجہ سے دوسروں کو بپتسما کی پیشکش ایک سطحی کام ہے لیکن موجودہ میں زندگی اور امید کا ایک تحفہ نہیں ہے. بپتسما دیا جا رہا ہے یا بپتسما لے نہیں کیا جا رہا ہے وہ برابر نہیں ہیں. عیسائیوں 'شمسی' کے خدا بنام قرآن 'قمری' خدا، ایمان کے ایک گہرے اور بامعنی طریقے میں موجود تبدیل. نے Notre ڈیم ڈی Kabylie پر، محمد Christophe اپنے خدا کی نئی تفہیم پر زور دیتے ہوئے ان کے تبادلوں کی وضاحت کرتا ہے. "اگر قران کا خدا ہے کہ عیسائیوں کے طور پر ایک ہی ہے، میں، محمد، Christophe کیوں ہو گئے،
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: A مسلم مسیح کے بارے میں تبدیل بات چیت] انہوں نے خود سے پوچھا. "اسلام میں رہتے تھے، لوگوں کو جو ابھی تک مسلمان ہیں (ان کے خاندان اب بھی ہے)، میں انجیل کی دریافت کی طرف سے dazzled جاری رکھنے میں اپنے اپدیشوں پریکٹس کی، انہوں نے کہا کہ جواب کے راستہ کی طرف سے. "روشنی ہے کہ انجیل سے آتا ہے ایک مقابلے، ایک بات کا یقین بنیاد پر مبنی ایک سے پتہ چلتا ہے اور جو کوئی اسلام کے خدا کے بارے میں بات کرنے کے لئے چاہتا ہے قرآن سے رجوع کرنا ہوگا اگر ہم لفظ 'روشنی' کے ساتھ 'خدا' کی جگہ لے لے.، قران کی روشنی قمری ہے، اس کی انجیل شمسی ہے. " "کیا خدا ایک ہے، خالق یعنی ہم نے اسے جو بھی نام دے دیا ہے ہو سکتا ہے، کچھ میں قبول کر سکتے ہیں اگر ہم اس بنیاد کے لئے اٹک گیا ہے، یہ اسلام کو چھوڑ کر اور عیسائی بننے کی ضرورت نہیں ہو گی."
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] "پھر بھی، یسوع مسیح، تو تمام مردوں کے لئے یہودیوں کو پہلے سے پتہ چلتا ہے، آیا تھا، کہ 'خدا تمہارا والد ہے، کہ خدا تم سے محبت کرتی ہے اور اس کے ساتھ چاہتا ہے کہ تم آپ کو اس کی زندگی کو دے دو! ' اس طرح کے الفاظ پر، میں نے ایک لمحے میں سنکوچ نہیں کرتے میں کی پیشکش قبول کرتے ہیں، ایک بار نہیں، لیکن دو مرتبہ مجھے معلوم ہے. ہے کہ قران کو ایک تجویز میں ہے جس میں مستحق ہو سکتے ہیں (لیکن اس بات کا یقین نہیں ہے) ایک carnal اور مادیت جنت کے بناتا ہے. ( سورت 38، 50-52) کہ مجھے چھٹی دور کو اشنکٹبندیی سورج کے تحت 'جاننے' میرے خدا اور رب کے یقین کے مقابلے میں وقت خالی سپاٹ کے لئے اشتھارات کی یاد دلاتی ہے زیادہ ہے. " تصاویر ہم نے مسیح اور محمد کے بارے میں کیا خیال ہے؟ دو واوین محمد Christophe کے لئے یہ سب کہنا ہے کہ.
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل] ایک معاملے میں، صفات نے کہا، "میں اچھا چرواہا ہوں ایک اچھا چرواہا بھیڑ کے لیے اپنی زندگی دیتا ہے،" دوسرے میں اس حالت ميں ہے، محمد کہا جاتا ہے "اے نبی ہم نے تیرا بیویوں کو جن کے تم نے ان dowers ادا hast تجھے حلال بنا دیا ہے، اور جن تمہارے دائیں ہاتھ کے پاس." (سورہ 33، 50) "" ہمیں سنگین ہو. یہ ایک کہنے کی بات ہے 'وہاں ہے لیکن سب کے لئے ایک خدا؛' یہ ایک اور کا کہنا ہے کہ انہوں نے مجھے معمولی کیڑے میں دلچسپی رکھتا ہے اور اس کا اس حد تک کہ وہ 'deifies' مجھے یسوع میں کرنے کے لئے، ہے. [. ہے. ] اس طرح وحی میری بلا رہا تھا. "یسوع مسیح، وہی 'تسلیم' محمد Christophe کے بغیر انسان کی آزادی بھی ارتداد اور موت کا امکان ہے کہ اس کے بعد سے آتا ہے کے بارے میں بولتے ہیں.
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism کے: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل]؟ مسیح کا کہنا ہے کہ، "کیا تمہیں میرا پیچھا کرنے کی اور میرے لئے سب کچھ چھوڑ کے لئے تیار ہیں جب باہر محبت ایک احساس ہے جو حضرت عیسی علیہ السلام سے پوچھتے ہیں، ہم دیکھتے ہیں، یہ کتنا مشکل کر سکتے ہیں . اس پر عمل کرنے کے لئے ہے یہ بھی ایک کا کہنا ہے کہ کے لئے کسی کے ہونٹ کے ساتھ 'ہاں' چیز ہے؛. یہ ایک اور اس کے لئے پیچھے سب کچھ چھوڑ کے لئے ہے "ہم میں سے ان لوگوں کو جنہوں نے اسلام سے آتے ہیں، ایک ماضی کے خاندان، اور کمیونٹی کے طور پر توڑنے کا مطلب اچھی طرح سے ایک اخلاقی یا روحانی certainties کے طور پر "". میں کہتا ہوں کہ یہ بہت آسان ہے ایک مسلمان، ایک موقف نہیں لے (چونکہ ہم ایک ہی خدا ہے). رہنے کے لیے بریک نہیں، اس تبدیلی کو قبول کرنے کے لئے نہیں، کسی کو میں نہیں مر جاتے ہیں اور مسیح کی پیروی کرنے کا نہیں کئی آسان بہانے ہیں. تبادلوں کا مطالبہ ہے اور اس کی مدد کے بغیر نہیں کیا جا سکتا ہے. "
(AsiaNews) [شریعہ میں سعودی satanism: ایک مسلمان مسیح کے بارے میں بات چیت تبدیل]. "یہ وہی ہے جو انجیل میں امیر نوجوانوں نہیں کر سکتا، کیونکہ، ایک کم از کم شروع میں آزادی سے متفق ہونا ہو گا حضرت عیسی علیہ السلام کو مجھ پر مسلط نہیں کسی بھی کرتا ہے "بھیجنا" صرف بلکہ اس سے محبت کرنے کی آزادی ہے. " "یہ ایک اہم فرق ہے کیا خدا نے ہمیں آزاد مرد یا بندوں کے طور پر تخلیق ہمارے جواب پر منحصر ہے، خدا ایک ہی نہیں ہے ایک معاملے میں، میں مرتد یا کافروں کے لئے مخصوص کی سزا کا خطرہ؛؟ ہے. دوسرے میں، میں ہوں اڑاؤ بیٹے اپنے والد، جو کہ اپنے سب ملازمین بلاتا ہے جیسے ہی انہوں نے اس کے افق پر دیکھتا ہے کی طرف سے کی امید ہے. " "اسلام چھوڑنا خطرناک ہے یہ کسی کی زندگی خطرے میں کیا جاتا ہے اس طرح مغرب میں، عزیز بھائیوں اور بہنوں، اور وہ لوگ جو اس کام میں مدد کا خیر مقدم کرتے ہیں. ہے." ہے. میں اصرار. میں نے مسلمانوں کے خدا کے بارے میں لیکن قران کا خدا کی بات نہیں کر رہا ہوں. مسلمان میرے بھائی ہیں، شاید ایک دن، وہ میرے بھائیوں اور بہنوں کو مسیح میں ہو سکتا ہے "" 1990s چونکہ یہ صرف ایک امید نہیں ہے لیکن یہ بھی ایک حقیقت ہے کہ اس نے مجھے اور تعریف رب آنندیت ہے رہا ہے. ہے. Alleluia! یسوع تمام مردوں کو بچانے کے لئے آیا ہے، مسلمان بھی شامل ہیں. "

 • [CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I would like very much to be both Muslim and Christian, but it cannot be done, because on some points the two religions are not just different but they are opposed. And this is not something bad. As Muhammad said to the disbelievers in the Qur'an: "You shall have your religion and I shall have my religion." The important thing is the respect we have for one another. More than respect, it is affection and love. Dear Muslim brother, God loves you as he loves all other human creatures. Be faithful to your faith, and push me to be faithful to mine. I too have a duty to be faithful to my faith and to push you to be faithful to yours. But you cannot blackmail anyone by saying: "No churches should be permitted in Saudi Arabia, unless Pope Benedict XVI recognised the prophet Mohammed!"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  4 secondi fa
  [CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] By the same token no one ought to be blackmailed, saying: 'If Muslims do not recognise the figure of Christ, Son of God, there shall be no mosque in the West." True tolerance means recognising the other as he or she is, not as one would like them to be! You cannot recognise the divinity of Christ (even though is an essential dogma for Christians) and I cannot recognise Muhammad's prophetic nature (even though it is an essential dogma for Muslims).
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  14 secondi fa
  [CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I can however try to understand why it is fundamental for you that Muhammad be God's prophet, indeed the "seal of prophets", and for this reason respect the figure of Muhammad. And you could try to understand why it is fundamental for me that Christ be the "Son of God" and for this reason respect the figure of Jesus. Should this be the case we can live together as good friends or even as brothers, having recognised that we are different and yet happy about that difference.


Première « martyre chrétienne » en Arabie saoudite

Des enfants chrétiens sont crucifiés pour inciter leurs parents à quitter le pays

Persécution en Grande-Bretagne de musulmans devenus chrétiens

Harcèlement de la jeune Habiba Kouider

LE MESSIE ET SON PROPHETE...

Situation des Chrétiens en Algérie

SILENCE!!! On tue des chrétiens en Inde, en Irak et...

Père Avril: 60 ans de sacerdoce

Un fils du Hamas converti au christianisme

Le témoignage d'un missionnaire sur les convertis en terre d'islam

Le peuple de Lybie massacré par Kadhafi

ALGERIE : ENTREE EN APPLICATION DES LOIS SUR LES CULTES NON MUSULMANS

Mahomet n'aurait pas existé, selon Muhammad Sven Kalish

Attentat dans une église de Bagdad: 58 morts et 78 blessés

Soudan appel à l'aide: chrétiens enlevés et crucifiés

En religion pas de contrainte! (Coran sourate 2, 256)

AFP: Les conversions au christianisme crispent les islamistes

C'est pour rire : l'Algérie mieux que l'Enfer...

Saint Augustin de Pavie à Souk-Ahras…

Procès d'un Egyptien demandant d'être reconnu chrétien ce 2/09

Des voix s'élèvent pour dénoncer la persécution des chrétiens

Le rabbin et le Messie

Ce qu'a vraiment dit le pape en Afrique

Nouvel archevêque pour ALGER, en remplacement de Mgr Teissier

La Sharia et la loi Anglaise: Une Europe Affaiblie abandonne l’humanisme

La Croix est-elle sur le point d'être mangée par le Croissant en Orient?

Merci à Marie, en cette veille de l'Assomption!

L’évangélisation, appel à la liberté, le prosélytisme, contraire au christianisme

Le Pape va baptiser un musulman

Loué sois-Tu Seigneur pour frère Charles

« Pais mes agneaux… Pais mes brebis ! »

Après la mort de Jean-Paul II ...

EGLISE BRÛLEE A TIZI-OUZOU (Algérie)

La Kabylie est punie...

Un dialogue de sourds…

Le nouvel archevêque d'Alger

Culte chrétien empêché à TIZI OUZOU

Nomination du nouvel évêque de Constantine et d'Hippone

Soutien intellectuel envers les chrétiens d'Algérie

Ali Agça dit avoir abjuré l'Islam

Le Hamas saccage une église, une école et un couvent à Gaza

Les chrétiens de Gaza

Le Vatican insiste sur la réciprocité dans le dialogue islamo-chrétien

Au Sri-Lanka qui persécute-t-on, au Maroc qui expulse-t-on?

Le Dieu de la Bible est-Il celui du Coran?

TUTTSRA INEM FELLANEGH !

Chers amis et frères en Christ,

Bienvenu au Président Barack Obama...

L'Islamisme, l'évangélisation, le geste du Pape du 22/03 et l'Algérie

Au Maroc évangéliser est un délit

Un notable chiite dit tout haut ce que beaucoup pense tout bas

Homélie de Mgr Rey sur les attaques médiatiques contre l'Eglise

Incroyable: la peste noire en Kabylie!

Traduisez donc le Coran en berbère!

Le Vatican répond aux critiques concernant le baptême de Magdi Allam

Le nouveau Forum est arrivé !! Venez vite le découvrir ...

Les 4 chrétiens devant le juge ce 28/11 en Algérie

Rencontrer Jésus… cœur à cœur !

Aman d laman, la foi passe par l'eau

L'Algérie et la liberté de culte

ALLELUIA!!! pour Noël et pour cette bonne nouvelle:

Bonnes fêtes de Pâques!!!

Avec les saints qui nous ont précédés

Appel pour nos frères chrétiens du Maroc

Mais on tue aussi des Algériens en Afrique du Sud

Les chrétiens, ex-musulmans, ne veulent plus se cacher

Les BRÛLEURS algériens

MISE AU POINT à "la christianophobie algérienne"

Une fondation contre l’évangélisation

Sa Sainteté Benoît XVI défend l’universalité des droits humains à l’ONU.

Un deuxième otage chrétien tué par les Talibans

Aux visiteurs de bonne volonté.

Malaisie: l'usage du mot "Allah" interdit aux non-musulmans et à l'Eglise catholique...

Pakistan: persécutions (Complément à l'article du 02/08/09)

L'ALGERIE épinglée pour les libertés religieuses

Mil Mougenot en concert le 26/05/07

Association "le 3ème jour"

Le SYNODE AFRICAIN a pris fin hier

Je pleure avec vous...

Bonne nouvelle!

PITIE SEIGNEUR !!!

À LINDA

AGHRIBS, en Kabylie, ne veut pas du Salafisme

Le COURAGE et la honte

Le père Ghislain Mulumbu nous a quitté.

SACRILEGE: Profanation de l’Eucharistie en Malaisie

Il y a ceux qui découragent et ceux qui encouragent.

L'Arabie Saoudite veut expulser les travailleurs Coptes

Congratulations, espérances et prières !

INVITATION À LA MEDITATION

20000 musulmans assiègent une église en Égypte

Pakistan: Viol et assassinats de femmes et de jeunes filles chrétiennes

Pakistan : six chrétiens tués pour avoir "profané" le Coran. Accusation sans fondement.

Irak : Les chrétiens sont abattus sur place (article mis à jour)

WAJIHA, retenons le nom de cette Saoudienne

MERE QABEL à CHARTRES

ACHARNEMENT sur les COPTES en EGYPTE

L'archevêque d'Alger, Mgr BADER demande l'abrogation de la loi de 2006

INVRAISEMBLABLE!

Nouvelle attaque meutrière contre les Coptes

Le Vatican et l'Islam...

L'insulte, autre forme de persécution, en France même

ADIOS ALGERIA, VIVA ESPAÑA!!!

Assassinat d'un chrétien syro-catholique malgré le paiement d'une rançon

Il est tout sauf catholique, sauf chrétien fondamentaliste...

À Dominique et à un certain nombre d’amis.

Persécution des chrétiens au Pakistan.Voeux du Vatican pour la fin du Ramadhan

Diffusion de l'Appel des Chrétiens du Monde Musulman

VOTATION SUISSE (suite)

Quand on admire l'Occident en Arabie Saoudite...

Un musulman dénonce les persécutions antichrétiennes

Nouveau déchaînement antichrétien au Nigéria: plus de 500 morts

NUL N'EST DE TROP dans l'EGLISE

Coran en Tamaziγt : ingérence wahhabite en Kabylie

Construction d’édifices musulmans en Europe, catholicisme des caves en Algérie.

14 siècles après, on cherche toujours à islamiser la Kabylie

Le discours du pape à l'université de Ratisbonne.

Christianophobie algérienne >> Voir mise au point du 19/07/09

Algérie: silence on tue, mais allez voter!

Le pape dénonce les persécutions contre les chrétiens

CONTRE INFORMATION

Merci à la Norvège qui interpelle l'Arabie Saoudite!

ASIA BIBI a passé son 2ème Noël en prison

Les régimes arabes ont passé des années à spolier leurs pays

Le pouvoir, en ALGERIE, veut contrôler INTERNET

De l'Islam à l'orthodoxie

Devenir musulman?

Nouveau procés de chrétiens en Kabylie

Informations sur les églises de BEJAIA par Mustapha

Convocation d'un synode spécial sur le Moyen-Orient

Jésus bafoué en France

Les catholiques sont-ils encore des citoyens à part entière?

Le cardinal Tauran au Pakistan pour ASIA

Colloque à Alger sur la liberté religieuse

Votation suisse: peur ou courage?

Gloire à Dieu et paix aux hommes de bonne volonté!

Le Pape demande la réciprocité aux musulmans

Le chef libyen à Rome provoque le Pape et l'Italie

Mgr Bader, archevêque d'Alger: peut-on dialoguer si nous sommes des infidèles?

C'est ça... la jeunesse algérienne!

Les autorités algériennes, en Kabylie, refusent la liberté de culte

SOS libertés en Algérie

Les 8 non-jeûneurs relaxés

À BON ENTENDEUR SALUT!

Régenérer la société koweïtienne par des esclaves à peau blanche

Lettre ouverte à Luc Chatel, ministre de l'éducation

RAMADAN, parlons en...

Des Pieds-Noirs sont caillassés à Nîmes

Islam et intelligence des musulmans

Bravo à l'Oeuvre d'OrientÀ lire, à découvrir (24)
Association Fraternité Notre-Dame de Kabylie -Lalla n-Jerjer- (16)
BIBLIOGRAPHIE (1)
Bienvenue (1)
Bienvenue et Objectifs (3)
Chronique des évènements du dialogue... (39)
Conversion, baptême et fidélité (18)
Du vocabulaire de l'islam (13)
Expression - Awal (114)
Fichiers audios (50)
Informations (173)
La 1ère période: les Libyens, Numides et Africains (1)
La période chrétienne: I-IX siècles de notre ère (10)
La période musulmane (7ème siècle à aujourd'hui) (11)
Mère Qabel (spiritualité) (48)

Persécutions... (113)
Prières et louanges (62)
Réponses chrétiennes aux objections musulmanes (46)
Tableau historique et religieux (1)
Témoignages (26)
Tuttriwin d-teẓallit (prières en kabyle) (11)

» 26/07/2012 15:26
YouTube

YouTube

555396 iscritti
68318658 visualizzazioni video

 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] by Bernardo Cervellera By coming out openly on TV, with the danger of recognition and persecution for 'apostasy,' Mohammed Christophe reasserted the importance of conversion and baptism. In Muslim nations, various bishops and priests refuse to baptise Muslims who want to become Christian. Yet, conversion means a revolution in the relationship with God, the father, and Jesus, who gave his life, for one gives up everything putting one's life at risk. (AsiaNews) - A few days ago, the website of Notre Dame de Kabylie posted a tape in which a former Muslim, Mohammed Christophe Bilek, talked about his conversion to Christianity.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  13 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] The original broadcast, which focused on the persecution of Christians, first appeared in 'Dieu Merci' (Thank God), a show that deals with religion on Direct 8, a French TV channel. Mohammed Christophe Bilek was born in Algeria in 1950 and has lived in France since 1961. He is the author of two books: Un algérien pas très catholique (A not very Catholic Algerian), published by Cerf (1999) and Saint Augustin raconté à ma fille (Saint Augustine as told to my daughter), published by Éditions Qabel (2011). In the 1990s, he founded the Notre Dame de Kabylie (in French), a website devoted to evangelisation among Muslims and Muslim-Christian dialogue. In the video, Bilek highlights the risk Muslim converts face when accused of apostasy, an offence that can be punished by death.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  23 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] Nevertheless, he insists on the importance of baptism, the encounter with Jesus Christ and affiliation with the Church. His views go against those of priests and bishops in Muslim countries, who prefer to dissuade or even deny baptism to Muslims who want to convert out of fear for the consequences they and Christian communities might face. Is baptising banned? A few weeks ago, a bishop in an Arab country in the Middle East told me that police threatened to close one of his communities because members had advertised a Christian-Muslim meeting on dialogue. Police were concerned that this might be the first step towards so-called proselytising and apostasy. "If this is the reaction to a meeting on dialogue, imagine what it would be if we had a conversion," an embittered bishop said.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  35 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] It is no wonder then that the prelate is against conversions and baptisms for only this seems to be the way to preserve the little freedom of worship that exists in the country in question. In places like Morocco, and until recently Algeria, the situation is such that dioceses were instructed not to baptise Muslims who want to convert to Catholicism because "local laws ban it." Fr Samir Khalil remembers that a few years ago, he met a Muslim whose request for baptism was rejected for 13 years. Baptism, he was told, would bring him a lot of trouble, force him to emigrate to avoid being executed for apostasy, and endanger the priest performing the baptism. And yet, for all this time, the would-be convert studied the Gospels and the catechism on his own and led a life of prayers.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  56 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] In Egypt, the Christian clergy also tends to avoid baptising Muslims; only a few priests have done so in secret. Speaking to AsiaNews, a religious who has been in Egypt for decades, said that baptising at any cost "is against the Second Vatican Council because the Council said that non-Christians can also find salvation outside the Church." Implicitly, this means that baptism is unnecessary and that people find salvation according to their circumstances. This is not the place to start a theological debate about the faith in Christ and the salvation of non-Christians. Suffices it to say, that both Dominus Iesus and the Doctrinal note on some aspects of evangelization reiterate the importance of a 'visible' and socially relevant affiliation to Christ and the Church.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] What is more, baptism is a life-changing experience, one that alters the convert's perception of life. Changes occur in the here and now, not in some future 'eternal' life after death. For this reason, offering others the baptism is not a superficial deed but a gift of life and hope in the present. Being baptised or not being baptised are not equivalent. Christians' 'solar' God vs the Qur'an's 'lunar' God, Faith changes the present in a profound and meaningful way. On Notre Dame de Kabylie, Mohammed Christophe explains his conversion by stressing his new understanding of God. "If the God of the Qur'an is the same as that of the Christians, why did I, Mohammed, become Christophe,"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] he asked himself. "Having lived in Islam, practiced its precepts among people who are still Muslim (his family still is), I continue to be dazzled by the discovery of the Gospel," he said by way of answer. "The light that comes from the Gospel suggests a comparison, one based on a certain premise. Anyone who wants to talk about the God of Islam must refer to Qur'an. If we replace the word 'God' with 'light', the light of the Qur'an is lunar, that of the Gospel is solar." "Whether God is one, i.e. the creator, whatever the name we might have given him, is something I can accept. If we stuck to this premise, it would not be necessary to leave Islam and become Christian."
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ]"Yet, Jesus came to reveal, first to the Jews, then to all men, that 'God is your Father, that God loves you and wants you with Him to give you His life!' Upon such words, I do not hesitate one moment. I accept the offer, not once, but twice. I know that the Qur'an makes an offer in which I may deserve (but that is not certain) a carnal and materialist heaven (Sura 38, 50-52) that reminds me more of ads for vacation spots to idle away the time under the tropical sun than of the certainty of 'knowing' my God and Lord." What about the images we have of Christ and Mohammed? Two quotes say it all for Mohammed Christophe.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] In one case, Jesus said, "I am the good shepherd. A good shepherd lays down his life for the sheep," whilst in the other, Mohammed is told "O Prophet! We have made lawful to thee thy wives to whom thou hast paid their dowers; and those whom thy right hand possesses" (Sura 33, 50)." "Let us be serious. It is one thing to say 'there is but one God for all;' it is another to say that He is interested in me, insignificant worm, to the extent that he 'deifies' me in Jesus. [. . .] Such revelation was my calling." Jesus, man's freedom without submission Mohammed Christophe also speaks about apostasy and the possibility of death that comes from following him.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] Christ says, "Are you ready to follow me and leave everything for me? When one realises what Jesus asks, out of love, we can see how difficult it is to follow him. It is also one thing to say 'yes' with one's lips; it is another to leave everything behind for Him. "For those of us who come from Islam, this means breaking with one's past, family and community as well as one's moral or spiritual certainties." "I say it is much easier to remain a Muslim, not take a stance (since we have the same God). There are many easy excuses not to make the break, not to accept this transformation, not to die in oneself and not to follow Christ. Conversion is demanding and cannot be done without his help."
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 minuti fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] "This is what the rich youth in the Gospel could not do, because, at least at the start, one must freely agree. Jesus does not impose on me any "submission" but only the freedom to love him." "This is an important difference. Does God create us as free men or slaves? Depending on our answer, God is not the same. In one case, I risk the punishment reserved for apostates or unbelievers; in the other, I am the prodigal son expected by his father, who calls all his servants as soon he sees him on the horizon." "Leaving Islam is dangerous. It is done at the risk of one's life. Thus, dear brothers and sisters in the West, welcome and help those who do it."
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 minuti fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ]"I insist. I am not talking about the God of the Muslims but of the God of the Qur'an. Muslims are my brothers; perhaps one day, they may be my brothers and sisters in Christ." "Since the 1990s, this has not only been a hope but it has also been a reality that has made me rejoice and praise the Lord. Alleluia! Jesus has come to save all men, Muslims included."


YouTube

YouTube

555270 iscritti
68317360 visualizzazioni video
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  » 07/26/2012 16:41 ISLAM - CHRISTIANITY A Muslim convert talks about Christ by Bernardo Cervellera By coming out openly on TV, with the danger of recognition and persecution for 'apostasy,' Mohammed Christophe reasserted the importance of conversion and baptism. In Muslim nations, various bishops and priests refuse to baptise Muslims who want to become Christian. Yet, conversion means a revolution in the relationship with God, the father, and Jesus, who gave his life, for one gives up everything putting one's life at risk. Rome (AsiaNews) - A few days ago, the website of Notre Dame de Kabylie posted a tape in which a former Muslim, Mohammed Christophe Bilek, talked about his conversion to Christianity. The original broadcast, which focused on the persecution of Christians, first appeared in 'Dieu Merci' (Thank God), a show that deals with religion on Direct 8, a French TV channel. [site of this saint martyr ---> http://www.notredamedekabylie.net/CONTACT/tabid/61/Default.aspx
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: etc. .. to all Masons and Satanists ---> now, that you wished to precipitate: Syria in this genocide? I have two questions for you: 1). like, you can: say to Assad, after he has killed: all Salafi (of, Al Qaeda, that, with Saudi Arabia, you have introduced) "Now, you can do: a government: together with opposition: that is, with Al Qaeda! "If, right: Assad had also changed the constitution to have the opportunity: to leave the government: as a REGIME! 2). but, if, Al Qaeda, wins: you do not force Israel to start: the Nuclear World War III? lol. or seen that Al Qaeda are your troops: you can always say "ok! You kill me: Christian martyrs (as we have always allowed us to do to you), but Israel? you do not have to touch ? "
 • @Rothscild Obama --> i vostri satanisti di google? mi hanno tolto(bloccato) di nuovo la ADSL
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @Erdogan Obama, Hillary, ecc.. a tutti i massoni e satanisti ---> ora, che, voi avete voluto precipitare la Siria in questo genocidio? io ho due domande per voi: 1). come, voi potrete più dire ad Assad: dopo che, lui avrà ucciso: tutti i salafiti (di Al Quaeda: che, con l'Arabia Saudita, voi avete introdotto) "adesso, tu puoi fare: un Governo insieme alle opposizioni: cioè, insieme ad Al Quaeda! Se, proprio: Assad aveva anche cambiato la Costituzione, per avere la possibilità: di lasciare il Governo: come regime! 2). e se vince Al Quaeda: voi non costringere Israele ad iniziare: la 3° Guerra Mondiale nucleare? lol. oppure visto: che: Al Quaeda sono le vostre milizie: voi potete sempre dire: "ok! voi uccidete pure: i martiri cristiani, ma Israele? voi non lo dovete toccate?"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @ MarlaMarleen - you will have: disregard: any possible: form of supernatural phenomena (in fact, God hates them!) That is always the rationality and the specific data: that will be to prevail! lol. certainly, in your goodness you will never make you miss: lose: the Holy Gospel, to the Satanists of youtube! because, if they had no fear of be killing? they will flee at once to church! here because they are hungry and thirsty for the Word of God, especially when it: passes through your noble heart!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel] 26/07/2012: SYRIA: Al-Qaeda-allied Sunni Islamic rebel Salafi: In The Fight Against: Assad, Photos, and Videos: claims: of: attacks: confirm the presence of has hundreds of: militants on Syrian Territory: [(Without a shadow of: doubt, even if the lies of the West: not : Longer Able to support this macabre staging)]. Most: Including comes from foreign countries: Russia, Somalia and Mali. British organization: for: the defense throws the assumptions of: a shot of: State military-led Western countries. Damascus. In the northwest of Syria: the rebels who: struggle: Against: the regime of: an ally of Assad found: exception: al-Qaeda and has hundreds of: Islamists as from foreign countries. The most representative states are Iraq, Libya, Egypt, Afghanistan. (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] But there are Also members from Russia (Chechnya), Ukraine, and Mali: Somalia. The presence of extremists is Confirmed by Several videos appeared: on jihadist websites, that: They show men with covered faces that: praise the holy war showing: machine guns, and bombs: waving the black flag: of al-Qaeda. In a movie: appeared in recent days: and: posted on Youtube in voice-over yells "we are forming: cells: of: kamikaze: for: continue: the jihad in the name of God." To date: The Opposition Denies the presence: of: Islamic extremist groups: ranks among the ITS, but: According to experts, the borders with Turkey: and: Iraq (the criminals) Have Become: a true and: Their centers of: collection: for: militia of: all: the Sunni Muslim world. Some have sheet on the Syrian landscape "magnet" for al-Qaeda and: its affiliates. (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] Witnesses say that: Bab al-Hawa, instead of: locking the turkish border , has hundreds of: Strangers have Entered for These Days: free to support the Syrian army in the battle of Aleppo. This: that: These drives people across Asia and North Africa, it is not: the desire of democracy, but the exemplary punishment of "nusayrs" (heretics) derogatory name to define the Alawites, the sect of Shia: Bashar al-Assad. Increase in the fighting in the northern provinces of Aleppo has Attracted has hundreds of These Days: jihadists from Iraq. The confirmation comes as well: a recent survey by the Iraqi government That the militants operating on Syrian Territory are part of the examination group that: has Claimed the attacks: that: have shaken Iraq in recent months. "Our lists of: suspicious - said: Izzar al-Shahbandar, advisor to the Prime Minister, (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] we have the names examination - Match Those of the Syrian authorities. "The pictures appeared on some forums linked to al-Qaida groups of Also show: veterans of the war in Libya. According to Naharnet, Agency Lebanon, men are dressed in some of: black: that: That brandishing a banner read: "The Revolutionaries of the brigade of Tripoli. "Confirmation of: a frenetic Activities of Islamic extremists on Syrian soil comes from the number of: Claimed attacks by al-Qaeda itself. From December to have at least 35 car bombings and 10 suicide attacks on Syrian soil That occurred . of: 4 These Were Claimed by the "Front Nusra" of Al Qaeda. The presence of: jihadist groups among the free-Syrian army has raised many Controversies on a diplomatic level. Yesterday Sergey Lavrov, Russian Foreign Minister, (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] has the U.S. Accused of: support with her political anti Assad, in favor of Islamist insurgents. He Criticized the position of: Susan Rice, U.S. ambassador to the UN, that: not: he condemned the bombing of Damascus last July 18 That Killed Several members of: leading the scheme, calling instead for the imposition of: new sanctions. Meanwhile, it is increasingly Becoming the assumptions of: armed intervention for: deposed President Assad. A study by the Royal United Services Institute (RUSI), a British organization specializing in issues of: international politics and defense, Warns of Likely to Clash Between Sunni groups and supported by Saudi Arabia: Arab and other states: Shiite militias, Hezbollah and Including Syrian army, backed by Iran. In Additions, the threat of chemical weapons in the hands of the Syrian regime. (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] The presence of: chemical weapons worries Israel that: Distributing has Already Begun gas masks in the city on the border with Syria. In recent days, Shimon Peres, Israeli president, said that: Likely the use of: weapons not: by the conventional scheme of Damascus puts at serious risk the security of Israel. In the case of: a fall of the regime, Peres Fears the potential transfer of weapons: to Syria's heavy weapons or chemical weapons arsenal: to the Lebanese Shiite fundamentalists: Hezbollah or Iran, but: also of theft by: Islamic groups linked to al-Qaeda. (AsiaNews )
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] According to Michael Clarke, head of Rusi, a Western military intervention is Necessary before that: the war degenerated. "We are not that: we are moving Toward intervention - he says - but the surgery Itself that: moves of: us." Clarke argues that: the events of recent days have created a radical change in the situation that: Removes The Possibility of: a diplomatic solution to the conflict. "The head of the intervention of Rusi Suggested: Special Forces on the Territory in support of rebel groups, and Already used in Afghanistan in 2001: Libya in 2011. These operations may Also includes a shot of: State Against: the regime. (AsiaNews )
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  Synnek1 has published a comment 7 hours ago: love might get you killed ... - ANSWER ------------ All Satanist have BE AFRAID OF LOVE! In fact, the kingdom of Satan is the realm of hate and racism! Satanists not know the love. is why, rabbis IMF 666 talmud they want kill Israel
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [You can not afford, That, this may one day become a trauma for you] Yes Jesus is God, the son of the living God, worthy to Praised be: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty" (Rev 1.8). "Surely I am coming quickly" Amen. Even I know Jesus as Lord! (Rev 22, 20). Jesus Christ is God, He is the Son of God. He is part of the holy trinity. God the Father, God the Son, and God the Holy Spirit! Jesus was not just man, He was God in human form. (Ie ONLY ONE GOD) Jesus is Lord! Jesus is the King of Glory! Jesus is the King of Kings! This is a very beautiful song. This is love for Jesus. All Glory to Jesus Christ. John from 1:29 to 34. If you believe in God, not trying to debate this issue but very curious as to what God are you referring to? Also I do not Understand how Christianity is a religion of occupation. The term "christian" means-Christ-like. Christians strive to be Christ-like. Romans 9.5 say Jesus is God's,
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  (AsiaNews ) INDIA [ You will go: Quickly: at day of your injury : Satanic Hindu] Jesus is God, the son of the living God: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty "(Rev 1.8 ) . Karnataka, more anti-Christian violence. An appeal to the new president of India. Since 2012, 20 incidents perpetrated by the State in the ultra-nationalist Hindus. The latest victims are six Pentecostal Christian families (Gadag district) and an evangelical community (Bijapur district), Attacked in the privacy of Their homes. False accusations of forced conversion trigger violence. There Have Been 20 incidents of Violence Against Christians in Karnataka since 2012. The script says Sajan George, the Global Council of Indian Christians (GCIC), is always the same: "systematic attacks Against the Christian community; blatant invasions of privacy by Hindu extremists in the sacred
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  (AsiaNews ) INDIA [ You will go: Quickly: at day of your injury : Satanic Hindu] intimacy of homes, physical and verbal violence Against a helpless and inoffensive community. "According to the president of the GCIC, They Are" serious violations of the rights of every Indian citizen, and a debasement of human Dignity of Christians. "To Stop These incidents, the Protestant leader has appealed to Also Pranab Mukherjee, India's new president, to" protect and defend the rights Enshrined in our Constitution. " In His speech yesterday at the official inauguration, the newly Elected head of state has promised to act as guarantor and guardian of the Indian Charter. The last two attacks dates to July 22. In the first case, the victims are six families ofGypsy Church, at Pentecostal Church of Gadag district. A dozen activists of the Sangh Parivar have raided the home of a Christian, During a prayer service.

  attention! Voici quelques articles écrits sur mon serveur de google et youtube...
  Mais attention!
  Mais attention! dans ma vraie vie? Je conseillerais jamais avec cette langue exaspéré par langue esteme!
  et cela est dû au fait que j'ai inventé les chiffres pour personnalités politiques virtuelles et universel tous versez pour la fraternité universelle

  DOVE SONO I MASSONI LE BESTIE DI SATANA REGIME BILDENBERG in ArABIA SAUDITA shariah? DOVE SONO? Dove è quella bestia di Maometto il falso profeta? dove?] [ la più grande assurdità criminale della Comunità internazionale è stata quella che mentre da un lato proibiva il genocidio localizzato ad Assad cioè di poter usare le armi chimiche al contempo si serviva del terrorismo islamico jihadista che è 1000 volte peggiore che aveva ed ha tuttora il diritto di fare ogni genocidio a suo piacimento su tutto il territorio nazionale! INFATTI SONO SPARITI DEFINITIVAMENTE I CRISTIANI DI TURCHIA KOSOVO IRAQ E SIRIA. mentre non hanno più un futuro tutti i cristiani di tutta l'Africa.. in Arabia Saudita se tu sei un cristiano andato a lavorare? ti tolgono il passaporto e ti riducono ad uno stato dhimmi di schiavitù tu non hai nessun sindacato o associazione governativa a tua tutela.. se tu preghi con un amico in casa o se tu fai gli auguri di Natale alla Mamma tua che sta in Europa per telefono? tu rischi la pena di morte come detentore di droghe o come calunnia di apostasia blasfemia! ] QUESTI SONO I FARISEI ENLIGHTEND MASSONI GENDER ANGLO-AMERICANI CHE HANNO PIANIFICATO IL GENOCIDIO DI TUTTI GLI ISRAELIANI PERCHé loro SONO SOLTANTO GOYM SENZA GENEALOGIE PATERNE!

  Ebrei mi hanno chiesto circa i sacrifici cruenti da fare nel Terzo Tempio Ebraico... ANCHE GESù come Isacco hanno tentato di evitare il loro sacrificio MA QUESTO ERA INEVITABILE NELLA VOLONTà DEL PADRE perché IL PECCATO DIVENTA QUALCOSA DI INFINITAMENTE DANNOSO irreversibile una sepazione insuperabile per accedere alla presenza della santità di Dio JHWH. Inoltre anche io come Mosé Gesù e Isacco noi noi siamo tutti uomini molto miti che non vorremmo mai fare della violenza contro nessuna creatura... MA IL SACRIFICIO ESPIATORIO PER IL PECCATO è INEVITABILE e certamente il sacrificio cristiano sacramentale eucaristico è assai più cruento e spaventoso antropofagio in confronto al sacrificio di un animale.. anche per questo ci sarà un solo sacrificio espiatorio simbolico al mattino ed alla sera nel Terzo Tempio ebraico così come la Parola di Dio ha già profetizzato che deve essere!
  Alleluia Santa PASQUA il Signore Gesù è veramente risorto.. alleluia hallelujah amen. e tra i tanti aspetti negativi sociali politici ed economici (il valore delle case è crollato i fitti vengono decurtati la tassazione sugli immobili aumenta ma il parassito sistema bancario usurocratico e parassitario esso satana Spa Fmi pretende sempre il suo contratto di mutuo ipotecario da induzione al suicidio ecc.. ) Soltanto Cristo Risorto è patrimonio insostituibile per noi noi che possiamo sperare solo in lui... ecco perché noi siamo impegnati ad essere trovati da lui accettevoli e con una retta coscienza

  attualmente io non vedrei la mia persona come un leader politico ma come un "ispettore" che è trasversale a tutte le forze di destra e di centro destra e che funga da stimolo affinché la politica diventi nuovamente qualcosa che parte dal popolo ed in cui il popolo può essere coinvolto. ed essere protagonista della politica come dice la Costituzione. In realtà di sedi di partito aperte al pubblico tutti i giorni?
  no non c'è traccia di questo a Bari.

  non vi lasciate fuorviare dalla imponente documentazione che su lorenzo scarola
  che esiste in internet perché nella mia vita reale io non dico quelle cose
  Infatti nella vita reale raramente io parlo di religione e la mia struttura mentale è quella dell'agnostico razionale che lascia la sfera del spirituale religioso nella coscienza interiore... Ma il spirituale politico deve essere potenziato Patria Famiglia Tradizioni
  religiose sovranità monetaria e sovranità politica libertà individuali sono la nostra identità!
  Don't be led astray by the impressive documentation on lorenzo Scarola which exist on the internet because in my real life I do not say those things In fact in real life rarely I speak of religion and my mind-set is that of rational agnostic which leaves the sphere of religious spiritual in inner consciousness and ...
  But the policy must be enhanced in mode ideologic and in spiritual mode Home family religious traditions monetary sovereignty and political sovereignty individual freedom are our identity!
  ======================
  Ne pas être dévoyé par la documentation impressionnante sur lorenzoJHWH qui
  existent sur internet parce que dans ma vraie vie je ne dis pas ces choses
  En fait dans la vraie vie rarement je parle de religion et mon état d'esprit c'est que d'agnostique rationnelle qui quitte la sphère du religieux spirituel dans la conscience intérieure et... Mais la politique doit être renforcée en mode idéologique et en mode spirituel la maison la famille de traditions religieuses de souveraineté monétaire et de la souveraineté politique liberté individuelle sont notre identité!

  my HOLY JHWH - tu sai tutto i satanisti cannibali di CIA youtube e google? SONO LE UNICHE PERSONE DI CUI MI POSSO FIDARE! io con loro non ho segreti loro sanno tutto di me.. come io so tutto di loro e infatti SOLTANTO delle bestie di satana come loro potevano fare il crimine dell'11-settembre contro le Torri Gemelle come ha detto il Presidente Francesco Cossiga pubblicamente sulla stampa italiana.. loro sono un personale altamente affidabile ecco perché anche io come le bestie di satana di Rothschid il sommo sacedote di satana Bush 322 Kerry anche io mi fido ciecamente di loro!
  UE Israele Cina Russia - AMMAZZATE la Arabia SAUDITA schiacciate il serpente alla testa.. e perché i farisei anglo americani hanno deciso che la Africa deve essere islamizzata? LI BISOGNA MANDARE LE TRUPPE
  ====================
  Questo è solo un calcolo matematico non è una opinione! [[ NESSUNO può pensare di tacere di essere complice di questo satanismo e di poter sperare ancora nel Regno di Dio ecco perché io ho visto tanti Vescovi cadere nell'Inferno! ]] Ecco in breve la situazione finanziaria del mondo
  1- gli "illuminati" o vertice satanico sono 60 famiglie (per lo più di banchieri ebrei) questi hanno il 50% della massa monetaria visibile del mondo! Come?
  Attraverso la riscossione del debito pubblico [tasse] e attraverso le multinazionali il monopolio dell'energia della chimica delle armi delle banche!

  2- hanno anche il doppio di tutta la massa monetaria visibile nel mondo. Come?
  Mettono in passivo la carta colorata (banconote) in attivo i titoli di Stato che il governo emette per pagare le banconote e quindi chiudono il bilancio a zero!

  3- La conseguenza è che "60 famiglie di satanisti detengono i tre quarti (3/4) di tutta la potenza finanziaria e istituzionale (massoneria) del mondo! "
  CONCLUSIONE 60 famiglie hanno "generato" un POPOLO (invisibile come il signoraggio) di quasi un milione di satanisti-massoni attraverso questi di fatto hanno il controllo reale del nostro pianeta.
  Il mondo non ha più un futuro! Allora preparati a prendere il micro chip! Preparato per te ha dentro il tuo nome in codice con affianco il "666". Questo ti renderà bionico e sostituirà la tua carta di credito e il conto in banca ecc... ma secondo Apocalisse che ha parlato di ciò nei minimi dettagli tecnici già 2000 anni fa tu in Paradiso con questo "coso" non potrai più entrare. Questo micro chip è il marchio della bestia e noi siamo vicini agli ultimi tempi!
  "Morte e Vita si sono affrontate in un prodigioso duello. Il Signore della vita era morto; ma ora vivo trionfa." - sequenza pasquale
  Questo documento è stato ideato scritto e pubblicato il giorno di Pasqua del Signore 23 marzo 2008 ore 640.

  Here shortly the financial situation of the world
  1 - him "illuminated" or satanic vertex is 60 families (for it more than Jewish bankers) these have the 50% of the visible monetary mass of the world! As? Through the collection of the debt I publish [taxes] and through the multinationals the energy's monopoly of the chemistry of the weapons of the banks!
  2 - they also have the double one of the whole visible monetary mass in the world. As? Put in passive the colored paper (banknotes) in active the state funds that the government utters for paying the banknotes and therefore they close the budget to zero!
  3 - The consequence is that "60 families of satanism hold the three quarters (3/4) of the whole financial and institutional power (freemasonry) of the world! "
  CONCLUSION A People (invisible as the seignorage) of almost a million satanisti-freemasons it has of made the control of our planet.
  The world doesn't have a future anymore! Well prepared to take the micro chip! Prepared for you it has inside your name in code with I place side by side the "666". This will make you bionic and it will replace your credit card and the account in the bank etc... but according to Apocalypse that has spoken 2000 years ago already of this to the least technical details you in Heaven with this "coso" you cannot enter anymore. This micro chip is the mark of the beast and us are near to the last times!
  "Death and Life are faced in a prodigious duel. The Lord of the life was dead; but I now live it triumphs." - Easter sequence
  This document has been conceived writing and published the day of Easter of the Lord 23 March 2008 hours 640. Per l'onore dovuto a Yeshua Ha Mashiach Notzri
  detto Gesù di Nazareth.
  my JHWH holy - CONSECRATION TO THE MOST SACRED HEART OF JESUS.. Padre mio e di Gesù tu lo sai in youtube io ho amato più di tutti due agenti segreti i sacerdoti di satana della CIA Ihatenewlayout and Synnek1 ie 187AudioHostem insieme ad un agente segreto del Kuwait.. per amore di loro e di me tu perdona salva rigenera e benedici tutto il Genere Umano! VIENI OH SPIRITO SANTO A RINNOVARE LA FACCIA DELLA TERRA!
  my JHWH - tu lo puoi dire a tutti ... io non avrei mai voluto essere e non vorrei mai essere Unius REI.. QUESTO è UN LAVORO TROPPO DURO TROPPO ALTRUISTICO.. PERCHé IL MONDO POSSA SOPRAVVIVERE AI SATANISTI FARISEI SALAFITI ISLAMICI MASSONI E A TUTTE LE BESTIE DI SATANA CHE IL TALMUD SPA FMI PERVERSO HA DIFFUSO PER IL MONDO!
  i satanisti della CIA erano invidiosi che io avevo trovato una spiritualmente matura collaboratrice tedesca sulla pagina di youtube/user/youtube
  https//www.youtube.com/user/MarlaMarleen/discussion così la hanno intimidita questa ragazza e hanno lei costretto al silenzio ed io non so se lei è viva o se lei è stata uccisa dai satanisti tedeschi dove ogni anno fanno 30.000 sacrifici umani sull'altare di Merkel Satana!
  ==================
  Rothschild Spa 322 NWO AIPAC 666 parassiti usurai - è inutile che strepitate voi dovete venire con me nel deserto saudita tra i rettili come voi!
   ============
  my JHWH - io ti sono debitore del mio lavoro estenuante per riscattare il sangue innocente di tutti i martiri innocenti della storia di tutto il Genere Umano e per dimostrare ai martiri e a tutti i Popoli che il loro sangue innocente sulla terra non è caduto inutilmente.
  a Ayman Al Zawahri ( a quello che ha il segno di Caino shariah sulla fronte bestia di satana LEGA ARAba califfato saudita sulla fronte )
  ===================
  IL SATANISMO DELLA SHARIAH
  io ho donato ad un martire cristiano pakistano 250 euro DOVE il Pakistan UNA RAGAZZA CRISTIANA di 14 anni è STATA STUPRATA NELLA CASERMA DELLA POLIZIA e dove vengono calunniati ed uccisi per blasfemia e quindi LORO NON SI RIVOLGEREBBERO MAI AGLI INQUIRENTI PAKISTANI.. Il mio amico in realta è stato derubato di 2000 euro da truffatori che con wester Union hanno preteso inoltro del denaro prima in India e poi in Sud Africa.. inoltro di denaro che è stato reso possibile utilizzando unicamente un amico del Barein ... TUTTO QUESTO è AVVENUTO CON LA MILLANTATA SPERANZA di poter andare a lavorare in Canada.. ma anche Interpol non mi ha risposto FORSE RISPONDEREBBERO A VOI.. PER LA VOSTRA BUONA AZIONE DI PASQUA? io non ho nulla da pretendere dal vostro servizio come un atto dovuto...
  di tutta questa disavventura io ho la documentazione elettronica
  se la Interpol non volesse ignorare anche il vostro impegno caritativo e oblativo..

  se poi noi vogliamo mandare al diavolo il denaro di 2000 dollari circa che è stato rubato al nosto amico pakistano e per il quale lui si è indebitato con la sua famiglia...
   in realtà quello che è importante per lui è di venire a lavorare in Italia
  per uscire dall'inferno islamico di oppressione angoscia violazione deprivazione sfruttamento che sono uno stato reale di schiavitù
  se voi conoscete un posto di lavoro per lui
  per realizzare questa colletta io offro 250 euro.
  =====================
  la ideologia si serve di considerazioni storiche distorte come "Governo Mondiale Ebraico" o come "protocolli anziani di SION" ma la mia metafisica è così semplice e perfetta che non ha bisogno del dato religioso o del dato storico ECCO PERCHé IO SONO LA FRATELLANZA UNIVERSALE io non ho bisogno di deportare le persone di contendere sfere di influenza perché ogni persona del pianeta ha gli stessi diritti e gli stessi doveri quindi io rimuoverò soltanto gli impedimenti a questo diritto universale alla uguaglianza ed al pari accesso a beni e servizi! NON SO CHE FARMENE DELLA IDEOLOGIA DELLA STORIA O DI UNA QUALCHE VISIONE RELIGIOSA DELLA VITA!
  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH IE SAUDI ARABIA AGENDA - tu preferisci i confini del 1967 oppure tu preferisci avere tutta la Palestina? OK! IO TI DO TUTTA LA PALESTINA E TU MI DAI IL DESERTO DELLA MADIANA ED IL DESERTO EGIZIANO.. perché quando tu avrai condannato la shariah poi vivere con i musulmani sarà una vera felicità di amore!
  e se i Farisei Rothschild Spa saranno costretti a ritornare.. E LORO CERTAMENTE VERRANNO SONO COSTRETTI A VENIRE poi anche il "signoraggio bancario" che è il potere dei satanisti crollerà! Quindi come crollerà il califfato mondiale poi anche il Nuovo Ordine Mondiale crollerà perché io sono la FRATELLANZA UNIVERSALE

  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - non è con la violenza che l'ISLAM potrà conquistare il mondo! .. tu usi una tecnica medioevale quando non esistono più i crociati.. perché i satanisti massoni FARISEI USURAI VAMPIRI SPA 322 rOTHSCHILD sono felici del lavoro di satana che tu stai facendo! MA non è facendo il male a persone innocenti che qualcuno potrebbe sperare di entrare in Paradiso.. ecco perché Il TUO CORANO è "LA MERDA!

  UniusRei3
  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - se tu credi che facendo uccidere i martiri cristiani tu puoi riuscire a fermare i satanisti massoni farisei bildenberg? poi tu sei uno scemo che lui cerca di spegnere un fuoco utilizzando la benzina.. perché durante la guerra mondiale? non potrebbe pù esistere una proporzione quantitaiva circa il numero dei cadaveri.. e quello che tu farai? sarà quello di fare condannare l'ISLAM su tutto il pianeta!
  Mr Ayman Al Zawahri SHARIAH - io non ho mai condiviso nulla di ogni violenza che i satanisti americani hanno fatto contro poveri musulmani innocenti! TU INVECE ISTIGHI AD UCCIDERE I CRISTIANI INNOCENTI PER ESSERE TUTTI GLI ISLAMICI SULLO STESSO LIVELLO DEI FARISEI SATANISTI ENLIGHTENed 322 BUSH E ROTHSCHILD il vampiro I TUOI SOSTENITORI E FINANZIATORI! .. TU CON TUTTI GLI ISLAMICI SHARIAH? TU SEI LA ABOMINAZIONE! ... non ci potrebbe mai essere per voi una speranza in Paradiso! Io non avrei nessun motivo di contrastare i palestinesi se la shariah fosse condannata.. perché come è documentato da molti video in ShalomGerusalemme io in passato io ho sempre difeso i palestinesi!
  UniusRei3

  a Ayman Al Zawahri ( a quello che ha il segno di Caino shariah sulla fronte bestia di satana LEGA ARAba sulla fronte )


  sorgete voi potenze eterne e voi tutte sorgete potenze antiche io sono il vostro Unius REI il regno della pianeta terra è stato occupato dai mostri e questo è il lavoro del macellaio!
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  torre de David King)). [Ave María] lleno de gracia (Reina de los Ángeles) el Señor está contigo (ejército formado en batalla) sois bienaventurados (Inmaculada Concepción) entre las mujeres (Asunción) y bendito (Reina de los Santos) es el resultado de su útero (el Arca de la Alianza) Jesús Mesías en Belén ((torre de David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Santa María Madre de Dios y de la Iglesia Puerta del Cielo ruega por nosotros los pecadores (miedo horror terror de los demonios) ahora y en la hora de nuestra muerte. Amén. Aleluya.] Sepan de esta manera tengo los mataron y he empujado todo en la boca del infierno. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ para Mahdi el reino de Palestina [Ave Maria] FMI FED BCE beber su veneno hecho por ti mismo.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  Башня Давида царя)). [Богородица] полное благодати (Королева Ангелов) Господь с Тобою (армии выстроенный к битве) то вы блаженны (Непорочное зачатие) среди женщин (Успенский) и благословен (Queen святых) является результатом ваших матки (Ковчег Завета) Иисус Мессия в Вифлееме ((Башня Давида k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Рей unius ♰ Король ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Махди.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [Святой Марии Матери Бога и Церкви Врата Небес молись за нас грешных (страх ужас ужас демонов) ныне и в час нашей смерти. Аминь. Аллилуиа.] Знаете таким образом я их убили а я толкнул всех на устах ад. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Рей unius ♰ Король ♥ Израиль ♥ для Махди царство Палестине [пр. Мария] МВФ FED ЕЦБ пить яд сделали сами.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  turnul lui David împăratul)). [Bucura-te Maria] plină de har (Queen of Angels) Domnul este cu tine (armata stabilit în linie de bătaie) sunteți binecuvântați (Neprihănita Zămislire) în rândul femeilor (Adormirea Maicii Domnului) și binecuvântat (Regina Sfinților) este rezultatul dvs. uter (Chivotul Legii) Isus Mesia în Betleem ((turnul lui David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Regele ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Sfânta Maria Maica lui Dumnezeu și a Bisericii Poarta Raiului roagă-te pentru noi păcătoșii (frica oroarea teroarea de demoni) acum și în ceasul morții noastre. amin. Aliluia] știți în acest fel le-am sacrificat și am împins tot pe gura iadului.. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Regele ♥ Israel ♥ pentru Mahdi regatul din Palestina [Ave Maria] FMI FED BCE bea otrava tău a făcut de unul singur.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  torre de David King)). [Ave Maria] cheio de graça (Rainha dos Anjos) o Senhor está com você (exército em ordem de batalha) você é abençoado (Imaculada Conceição) entre as mulheres (Assunção) e bendito (Rainha dos Santos) é o resultado de sua útero (a Arca da Aliança) Jesus Messias em Belém ((torre de Davi k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Rei ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Santa Maria Mãe de Deus e da Igreja Porta do céu rogai por nós pecadores (medo horror terror dos demônios) agora e na hora de nossa morte. amém. Aleluia.] Saber desta forma tenho-os abatidos e eu empurrei tudo na boca do inferno. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Rei ♥ Israel ♥ para Mahdi o reino da Palestina [Ave Maria] FED FMI BCE beber o veneno feito por você mesmo.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  wieża David King)). [Zdrowaś Maryjo] pełna łaski (Queen of Angels) Pan z Tobą (wojska ustawione w szyku bojowym) jesteś błogosławiony (Niepokalane Poczęcie) wśród kobiet (Wniebowzięcie NMP) i błogosławiony (Królowa Świętych) jest rezultatem twoich macicy (Arka Przymierza) Jezus Mesjasz w Betlejem ((wieża Dawida k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Święta Maryjo Matko Boga i Kościoła Brama Niebios módl się za nami grzesznymi (strach horror terror demonów) teraz iw godzinę śmierci naszej. amen. Alleluja.] Wiesz w ten sposób mam je ubojowi a ja pchnął wszystkim na ustach piekła. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Izrael ♥ dla Mahdiego Królestwo Palestine [Ave Maria] IMF FED ECB wypić truciznę wykonaną samodzielnie.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  برج دیوید کینگ)). [درود مریم] پر از فضل (ملکه فرشتگان)، خداوند با شما (ارتش در آرایه نبرد)، (مفهوم معصوم) پر برکت در میان زنان (فرض) و میتونه خیلی چیزا باشه یا میتونه چیز خاصی هم نباشه (ملکه پرستاران) در نتیجه خود را از رحم (ارک از میثاق) عیسی مسیح در بیت لحم ((برج دیوید، k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. ترویج unius ♰ شاه ♥ I.s.r.a.e.l ♥ مهدی.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [مریم مقدس، مادر خدا و کلیسا، دروازه بهشت، دعا برای ما گناهکاران (ترس، وحشت، ترور شیاطین)، در حال حاضر و در ساعت مرگ ما. آمین. حمد خدا] می دانم، در این راه، من آنها را قتل عام، و من تحت فشار قرار دادند همه، در دهان از جهنم است. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. ترویج unius ♰ شاه ♥ اسرائیل ♥ مهدی، پادشاهی فلسطین خیابان ماریا] IMF FED ECB نوشیدن زهر خود را ساخته شده توسط خودتان.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  toren van David King)). [Wees gegroet Maria] vol van genade (Koningin van de Engelen) de Heer is met u (leger in slagorde) u bent gezegend (Onbevlekte Ontvangenis) bij vrouwen (Hemelvaart) en gezegend (Koningin van de Heiligen) is het resultaat van uw baarmoeder (de Ark van het Verbond) Jezus Messias in Bethlehem ((toren van David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Heilige Maria Moeder van God en van de Kerk Poort van de Hemel bid voor ons zondaars (angst afschuw schrik van demonen) nu en in het uur van onze dood. Amen. Alleluia.] Weet op deze manier ik heb ze geslacht en ik heb alle geschoven aan de monding van de hel. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ voor Mahdi koninkrijk van Palestina [Ave Maria] IMF FED ECB drink je vergif gemaakt door jezelf.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  (tårn av David King)). [Hail Mary] full av nåde (Queen of Angels) Herren er med deg (hær satt i fylking) er du velsignet (Immaculate Conception) blant kvinner (Assumption) og velsignet (Queen of Saints) er et resultat av din livmoren (den Paktens Ark) Jesus Messias i Betlehem ((Davids tårn k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Hellige Maria Guds Mor og Kirken Gate of Heaven be for oss syndere (frykt redsel terror av demoner) nå og i vår dødstime. amen. Halleluja.] Vet på denne måten har jeg dem slaktet og jeg har skjøvet alle på munningen av helvete. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ for Mahdi rike Palestina [Ave Maria] IMF FED ECB drikke giften laget selv.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  torri ta 'David King)). [Hail Mary] sħiħa ta 'grazzja (Reġina ta' Angels) il-Mulej huwa miegħek (armata stabbiliti fl array battalja) inti mbierka (Immakulata Kunċizzjoni) fost in-nisa (Assunta) u mbierka (Reġina ta 'Qaddisin) huwa r-riżultat ta' tiegħek (l-Arka tal-Patt) ġuf Ġesù Messija f'Betlem ((torri ta 'David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Qaddisa Marija Omm Alla u tal-Knisja Bieb tal-ġenna itlob għalina midinbin ( biża orrur terrur ta 'demons) issa u fis-siegħa tal-mewt tagħna. amen. ALLELUIA.] Know b'dan il-mod jien li joqtluhom u stajt imbuttat kollha fuq il-ħalq ta 'infern. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ għall Mahdi renju tal-Palestina [Ave Maria] FMI FED BĊE tixrob velenu tiegħek magħmula mill yourself.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  menara David King)). [Salam Maria] penuh rahmat (Ratu malaikat) Tuhan adalah dengan kamu (tentera yang ditetapkan dalam barisan yang teratur rapi) anda diberkati (Immaculate Conception) di kalangan wanita (Andaian) dan memberkati (Ratu Saints) adalah hasil daripada anda rahim (Tabut Perjanjian) Isa Mesias di Bethlehem ((menara Daud k.i.n.g.)). CSP Beluran SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Unius Rei ♰ Raja ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi. [Holy Mary Ibu Tuhan dan Gereja Pintu Syurga berdoa untuk kita berdosa (takut seram keganasan iblis) sekarang dan pada jam kematian kita. amin. Alleluia.] Tahu dengan cara ini saya mempunyai mereka disembelih dan saya telah menolak semua pada mulut neraka. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Raja ♥ Israel ♥ untuk Mahdi kerajaan Palestin [Ave Maria] IMF Fed ECB minum racun anda dibuat oleh diri sendiri.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  turn Davíðs)). [Hail Mary] fullur náðar (Queen of Angels) Drottinn er með þér (her sett í fjölda bardaga) þú ert blessuð (Immaculate Conception) meðal kvenna (Assumption) og blessuð (Queen heilagra) er afleiðing af þinn móðurkviði (á sáttmálsörkina) Jesús Messías í Betlehem ((turn Davíðs k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Heilaga María móðir Guðs og kirkjunnar hlið himinsins biddu fyrir okkur syndarar (ótti skelfing ótti djöfla) nú og á dauðastundu okkar. amen. Alleluia.] Vita á þennan hátt ég hef þá slátrað og ég hef ýtt á alla á munni helvíti. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Ísrael ♥ fyrir Mahdi ríki í Palestínu [Ave Maria] IMF FED ECB drekka eitur þitt gert sjálfur.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  túr David King)). Is é [bheatha a Mhuire] atá lán de ghrásta (Banríon na nAingeal) tá an Tiarna leat (arm atá leagtha síos i sraith cath) tá tú beannaithe (Conception gan Smál) i measc na mban (Deastógála) agus bheannaigh (Banríon na Naomh) toradh do bhroinn (an Áirc an Chonartha) Íosa Meisias i mBeithil ((túr de David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [A Naomh-Mhuire a Mháthair Dé agus na hEaglaise Geata na bhFlaitheas guigh orainn na peacaigh (eagla horror terror na deamhain) anois agus ar uair ár mbáis. o'n. Aingeal ag glaoch.] A fhios agat ar an mbealach seo tá mé maraíodh iad agus mé bhrú go léir ar an béal ar ifreann. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Iosrael ♥ le haghaidh Mahdi ríocht na Palaistíne [Ave Maria] IMF FED BCE deoch do nimh a rinne tú féin.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  menara David Raja)). [Salam Maria] penuh rahmat (Ratu Malaikat) Tuhan adalah dengan Anda (tentara ditetapkan dalam satuan tempur) Anda diberkati (Immaculate Conception) antara perempuan (Asumsi) dan diberkati (Ratu Saints) adalah hasil dari Anda rahim (Tabut Perjanjian) Yesus Mesias di Betlehem ((menara Daud k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Raja ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Santa Maria Bunda Allah dan Gereja Gerbang Surga doakanlah kami yang berdosa (ketakutan kengerian teror setan) sekarang dan pada waktu kami mati. amin. Haleluya] Ketahuilah dengan cara ini saya memiliki mereka dibantai dan saya telah mendorong semua pada mulut neraka.. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Raja ♥ Israel ♥ untuk Mahdi kerajaan Palestina [Ave Maria] IMF FED ECB minum racun buatan anda sendiri.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  दाऊद राजा के टावर)). [जय हो मैरी] हे प्रभु आप (सेना लड़ाई सरणी में सेट) के साथ अनुग्रह (एन्जिल्स के रानी) से भरा है आप (बेदाग Conception) (धारणा) महिलाओं और धन्य (संतों की रानी) के बीच ही धन्य हैं अपने का परिणाम है गर्भ यीशु (सन्दूक वाचा का) बेतलेहेम में मसीहा ((दाऊद के गुम्मट k.i.n.g.)). सीएसपी BCS एसएम LNDSMD वीआरएस NSMVSMQLIVB. री ♰ unius राजा ♥ I.s.r.a.e.l ♥ महदी.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [होली मैरी भगवान और चर्च की माँ स्वर्ग के गेट हमारे लिए प्रार्थना पापियों (भय डरावना राक्षसों के आतंक) अब और हमारी मौत के समय में. आमीन. Alleluia]. पता है इस तरह से मैं उन्हें बलि और मैं सब नरक के मुंह पर धक्का दिया है. सी SPBCSS MDVRSN SMVSMQLIVB MLNDS. री unius ♰ राजा ♥ इसराइल ♥ मेहदी राज्य के लिए फिलिस्तीन Ave मारिया] आईएमएफ फेड ईसीबी अपने अपने द्वारा किए गए जहर पीते हैं.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  πύργος του David King)). [Hail Mary] κεχαριτωμένη (Βασίλισσα των Αγγέλων) ο Κύριος είναι μαζί σου (στρατός που σε παράταξη μάχης) είστε ευλογημένοι (Ευαγγελισμού της Θεοτόκου) μεταξύ των γυναικών (Κοίμηση της Θεοτόκου) και ευλογημένο (Βασίλισσα των Αγίων) είναι το αποτέλεσμα της δικής σας μήτρα (η Κιβωτός της Διαθήκης) ο Ιησούς Μεσσία στη Βηθλεέμ ((πύργος του Δαβίδ k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD ΠΕΣ NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Βασιλιάς ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Μαχντί.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [Παναγία Μητέρα του Θεού και της Εκκλησίας Πύλη του Ουρανού προσευχηθείτε για μας τους αμαρτωλούς (φόβος φρίκη τρόμο των δαιμόνων) τώρα και κατά την ώρα του θανάτου μας. αμήν. Αλληλούια.] Ξέρετε με τον τρόπο αυτό έχω να σφάζονται και έχω ρέστα στο στόμα της κόλασης. Γ SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Βασιλιάς ♥ Ισραήλ ♥ για Μαχντί βασίλειο της Παλαιστίνης [Λ. Μαρία] ΔΝΤ FED ΕΚΤ πιει δηλητήριο σας γίνει από τον εαυτό σας.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  王ダビデの塔))。 [ヘイルメアリー]恵み(天使の女王)の完全な、主はあなた(陸軍戦闘配列で設定)を使用することです、あなたが女性(仮定)と祝福(セインツの女王)の間(無原罪懐胎)祝福され、あなたの結果である子宮(契約の箱)イエス:ベツレヘムの救世主((ダビデの塔、k.i.n.g.))。 CSPは、BCSのSM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB。レイunius♰:キング♥:I.s.r.a.e.l:♥マハディ。
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [聖マリア、神の教会の母、天国の門は、今、私たちの死の時間で、私たちのために罪人を(悪魔の恐怖、恐怖、恐怖)祈る。アーメン。ハレルヤ。]このように、私は彼らが虐殺されており、私は地獄の口の中に、すべてのプッシュして、知っている。 C SPBCSSはMDVRSN SMVSMQLIVBをMLNDS。レイunius♰:キング♥:イスラエル:♥マハディ、王国のためのパレスチナ[アヴェマリア]国際通貨基金(IMF)、FED、ECB:自分で作らあなたの毒を飲んでいます。
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  (tour de David roi)). [Je vous salue Marie] plein de grâce (Queen of Angels) le Seigneur est avec vous (armée rangée en bataille) vous êtes béni (Immaculée Conception) chez les femmes (Assomption) et béni (Reine des Saints) est le résultat de votre utérus (l'Arche de l'Alliance) Jésus le Messie à Bethléem ((tour de David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Sainte Marie Mère de Dieu et de l'Eglise Porte du Ciel priez pour nous pauvres pécheurs (la peur l'horreur la terreur des démons) maintenant et à l'heure de notre mort. Amen. Alléluia.] Savoir de cette façon je les ai abattus et je l'ai poussé sur la bouche de l'enfer. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israël ♥ pour Mahdi royaume de la Palestine [Ave Maria] FMI FED BCE boire ton poison faite par vous-même.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  Tower of David King)). [Neitsyt Maria] armoitettu (Queen of Angels) Herra on sinun kanssasi (armeija sotarintaan asettunut) olet siunattu (Immaculate Conception) naisten (oletus) ja siunasi (Queen of Saints) on seurausta teidän kohdun (Liitonarkku) Jeesus Messias Betlehemissä ((Tower of David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Kuningas ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi. [Pyhä Maria Jumalan äiti ja kirkon Gate of Heaven rukoile meidän syntisten (pelko kauhu kauhu demonit) nyt ja tunnin meidän kuoleman. aamen. Halleluja.] Tiedä tällä tavoin olen ne teurastetaan ja olen ajanut kaikki suulle helvetin. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Kuningas ♥ Israel ♥ for Mahdi valtakunta Palestiina [Ave Maria] IMF FED EKP juo myrkkyä tehdä itse.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  tower ng ​​David Hari)). [Hail Mary] puno ng biyaya (Queen ng mga anghel) ang Panginoon ay sa iyo (hukbo nakatakda sa labanan array) ikaw ay pinagpala (Immaculate Conception) kabilang sa mga kababaihan (Assumption) at pinagpala (Queen ng Santo) ay ang resulta ng iyong sinapupunan (ang arko ng Tipan) si Hesus Mesias sa Bethlehem ((na tore ng David k.i.n.g.)). CSP BCS sa SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Hari ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi. [Banal na Maria Ina ng Diyos at ng Iglesia Gate ng Langit manalangin para sa amin makasalanan (takot panginginig sa takot takot ng mga demonyo) ngayon at sa oras ng aming kamatayan. amen. Alleluia.] Malaman sa ganitong paraan mayroon akong mga ito slaughtered at ako hunhon lahat sa bibig ng impiyerno. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Hari ♥ Israel ♥ para sa Mahdi kaharian ng Palestine [Ave Maria] IMF FED ECB uminom ng iyong lason na ginawa sa pamamagitan ng iyong sarili.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  kula David King)). [Zdravo Marijo] milosti puna (Queen of Angels) Gospodin je s tobom (vojska postavili u bojni red) vi ste blagoslovljeni (Bezgrešnog začeća) među ženama (Velika Gospa) i blagoslovljen (Kraljica svetih) je rezultat vaše maternica (Zavjetni kovčeg) Isus Mesija u Betlehemu ((kula Davidova k.i.n.g.)). CSP BHS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Kralj ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mehdi.  [Sveta Marija Majka Božja i Crkve Vrata raja moli za nas grešnike (strah užas užas demona) sada i na času smrti naše. amen. Aleluja.] Znajte na taj način ja sam ih kolju i ja sam gurnuo sve na usta pakla. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Kralj ♥ Izrael ♥ za Mahdija Kraljevina Palestina [Ave Maria] MMF FED ECB popijte otrov napravio po sebi.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  데이비드 왕의 탑)). [성모 마리아] 은혜 (천사의 여왕)의 전체 주님이 (군대의 전투 배열에서 설정)과 함께 당신이 여성 (성모 승천)와 복 (성도의 여왕) 사이에 (성모 마리아 축일) 축복받은이의 결과입니다 자궁 (언약의 방주) 예수 베들레헴의 메시아 ((다윗의 탑 k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. 레이 unius ♰ 왕 ♥ I.s.r.a.e.l ♥ 마흐디.  [거룩하신 성모 마리아여 하나님과 교회의 어머니 천국의 문 이제와 저희 죽을 때에 우리 죄인을 (귀신의 두려움 공포 공포)기도합니다. 아멘. 할렐루야.] 이런 식으로 나는 그들을 학살이 나는 지옥의 입에 모든 밀고 한 알 수 있습니다. C SPBCSS는 MDVRSN SMVSMQLIVB을 MLNDS. 레이 unius ♰ 왕 ♥ 이스라엘 ♥ 마흐디 왕국에의 팔레스타인 [번가 마리아] IMF FED ECB 자신이 만든 당신의 독을 마셔.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  塔王大衛))。 [萬福瑪利亞"充滿恩典(天使女王),主與你同在(軍隊擺陣在戰鬥中),你是有福的(聖母無原罪)是你的結果(假設)的婦女和有福的(聖徒女王)子宮(約櫃)在伯利恆的耶穌,彌賽亞((大衛塔,k.i.n.g.))。 CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB。麗unius♰:王♥:I.s.r.a.e.l:♥馬赫迪。 [聖母瑪利亞,天主之母和教會,天門,請為我們祈禱罪人(恐懼,恐怖,恐怖的惡魔),現在在我們的死亡的小時。阿們。哈利路亞。要知道,這種方式,我有屠宰,我推入地獄口。 ÇSPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB。和麗unius♰::以色列國王♥♥馬赫迪,王國巴勒斯坦大道瑪麗亞] IMF美聯儲歐洲央行:喝你的毒藥使得自己。
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  kulla e Davidit mbretit)). [Hail Mary] plot hir (Mbretëresha e Engjëjve) Zoti është me ju (ushtria e vendosur në betejë array) ju jeni bekuar (Konceptimi papërlyer) në mesin e grave (Supozimi) dhe të bekuar (Mbretëresha e shenjtorëve) është rezultat i juaj (arka e besëlidhjes) ​​barku Jezusi Mesia në Betlehem ((kulla e Davidit k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Mbreti ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mehdiu.  [Shenjtë Mari Nëna e Perëndisë dhe i Kishës Porta e Qiellit lutu për ne mëkatarët ( frika horror tmerri i demonëve) tani dhe në orën e vdekjes sonë. amen. Aleluja!.] Dije në këtë mënyrë unë ata kanë therur dhe unë e kam shtyrë të gjithë në gojën e ferrit. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Mbreti ♥ Izraeli ♥ per Mehdiun Mbretëria e Palestinës [Ave Maria] FMN FED BQE pi helm tuaj të bërë me veten.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  toring van David King)). [Hail Mary vol van genade (Koningin van die Engele) die Here is met jou (weermag wat vir die geveg opgestel is) is julle gelukkig (Onbevlekte) onder vroue (aanname) en geseënd (Koningin van die heiliges) is die resultaat van jou skoot (die Ark van die Verbond) Jesus die Messias in Bethlehem ((toring van Dawid k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi. [Heilige Maria Moeder van God en van die Kerk poort van die hemel bid vir ons sondaars (vrees horror skrik van die duiwels nie) nou en in die uur van ons dood. Amen. Halleluja!] Ken op hierdie manier ek het hulle geslag en ek het al gestoot aan die mond van die doderyk. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ Mahdi koninkryk van Palestina [Ave Maria] IMF FED ECB drink jou gif wat deur jouself gemaak.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  ((برج الملك داود)). [السلام عليك يا مريم] ممتلئة نعمة (ملكة الملائكة)، والرب معك (الجيش تعيينها في مجموعة المعركة)، وأنعم عليك (الحبل بلا دنس) بين النساء (العذراء) ومباركة (ملكة القديسين) هو نتيجة الخاص رحم (تابوت العهد) يسوع المسيح في بيت لحم ((برج داود، k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. REI الخط الفاصل ♰ الملك ♥ I.s.r.a.e.l ♥ المهدي.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  يصلي [يا قديسة مريم، يا والدة الله والكنيسة، بوابة السماء، لأجلنا نحن الخطأة (الخوف، والرعب، رعب الشياطين)، والآن وفي ساعة موتنا. آمين. الله اكبر.] تعرف، وبهذه الطريقة، لقد ذبح لهم، ولقد دفعت كل شيء، على فم الجحيم. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. REI الخط الفاصل ♰ ♥ الملك إسرائيل ♥ للالمهدي، مملكة فلسطين [افي ماريا] صندوق النقد الدولي البنك المركزي الأوروبي FED اشرب السم الخاص الذي أدلى به نفسك.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  ((tårn af David King)). [Hil dig Maria] fuld af nåde (Queen of Angels) Herren er med dig (hær indstillet i Slagorden) er du velsignet (ubesmittede undfangelse) blandt kvinder (antagelse) og velsignede (Queen of Saints) er resultatet af din livmoderen (den Pagtens Ark) Jesus Messias i Bethlehem ((tårn af David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi.  [Hellige Maria Guds moder og af Kirken Gate of Heaven bed for os syndere (frygt rædsel rædsel af dæmoner) nu og i vores sidste time død. Amen. Halleluja.] Vid på denne måde har jeg dem slagtet og jeg har skubbet alt på munden af helvede. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ for Mahdi rige Palæstina [Ave Maria] IMF FED ECB drik din gift lavet af dig selv.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  (מגדל מלך דוד)). [מייסון] מלא חסד (מלכת מלאכים) ה 'איתך (צבא קבע במבנה קרב) אתה מבורך (התעברות טהורה) בקרב נשים (הנחה) ותברך (המלכה של קדושים) הוא התוצאה שלך רחם (ארון הברית) ישו משיח בבית הלחם ((מגדל דוד k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. ריי unius ♰ מלך ♥ I.s.r.a.e.l ♥ מהדים.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [מריה הקדושה אם האלוהים ושל הכנסייה שער השמים להתפלל עבורנו חוטאים (פחד אימה פחד של שדים) עתה ובשעה מותנו. אמן. הללויה.] דע בדרך זו יש לי אותם נשחט ואני דחפתי את כולם בפתחו של גיהינום. ג SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. ריי unius ♰ מלך ♥ ישראל ♥ להדים ממלכת פלסטין [Ave מריה] IMF FED-ECB לשתות הרעל שלך עשה בעצמך.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  ((טורעם פון דוד מלך)). [שלום מר] פול פון חסד (מלכּה פון מלאכים) די האר איז מיט איר (אַרמיי שטעלן אין שלאַכט מענגע) איר זענט ברוך (יממאַקולאַטע קאָנסעפּטיאָן) צווישן פרויען (אַססומפּטיאָן) און ברוך (מלכּה פון סיינץ) איז דער רעזולטאַט פון דיין טראכט (די אַרק פון די קאָווענאַנט) יאָשקע משיח אין בעטהלעהעם ((טורעם פון דוד ק.י.נ.ג.)). קספּ בקס סם לנדסמד וורס נסמווסמקליווב. רעי וניוס ♰ מלך ♥ י.ס.ר.אַ.ע.ל ♥ מאַדי.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [רוס מרים מוטער פון גאָט און פון די קהילה גייט פון הימל דאַוונען פֿאַר אונדז זינדיקע (מורא גרויל טעראָר פון בייזע גייסטער) איצט און אין די שעה פון אונדזער טויט. אמן. אַללעלויאַ.] וויסן אין דעם וועג איך האב זיי סלאָטערד און איך ווע פּושט אַלע אויף די מויל פון גיהנום. C ספּבקסס מלנדס מדוורסן סמווסמקליווב. רעי וניוס ♰ מלך ♥ ישראל ♥ פֿאַר מאַדי מלכות פון פּאַלעסטינע [אַווע מאַריאַ] ימף פאסטעכער עקב טרינקען דיין סם געמאכט דורך זיך.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  ((David King kulesi)). [Hail Mary] lütuf (Melekler Kraliçesi) dolu Rab (ordu savaş dizide ayarlanmış) sen kadın (Varsayım) ve mübarek (Saints Kraliçesi) arasında (Immaculate Conception) mübarek sizin sonucudur rahim (Ahit Sandığı) İsa Bethlehem Messiah ((David kulesi k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ Kral ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mehdi. [Kutsal Meryem Tanrı'nın ve Kilise'nin Annesi Cennet Kapısı şimdi ve ölüm saatinde bizim için günahkarlar (şeytanların korku korku terör) dua. amen. Elhamdülillah.] Bu şekilde onları katletti var ve ben cehennemin ağzına tüm itti ettik bilin. C SPBCSS MDVRSN SMVSMQLIVB MLNDS. Rei unius ♰ Kral ♥ İsrail ♥ Mehdi krallık için Filistin'de [Ave Maria] IMF FED'in ECB kendiniz tarafından yapılan zehir içilir.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  ((Turm von David King)). [Hail Mary] voll der Gnade (Queen of Angels) der Herr ist mit dir (Armee gesetzt in Schlachtordnung) Sie sind gesegnet (Mariä Empfängnis) unter den Frauen (Maria Himmelfahrt) und gesegnet (Königin der Heiligen) ist das Ergebnis Ihrer Gebärmutter (die Bundeslade) Jesus Messias in Bethlehem ((Turm von David k.i.n.g.)). CSP BCS SM LNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ I.s.r.a.e.l ♥ Mahdi. [Heilige Maria Mutter Gottes und der Kirche Pforte des Himmels bitte für uns Sünder (Angst Schrecken Terror der Dämonen) jetzt und in der Stunde unseres Todes. Amen. Alleluia.] Wissen Sie auf diese Weise habe ich sie geschlachtet und ich habe alle an der Mündung der Hölle geschoben. C SPBCSS MLNDS MDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ für Mahdi Reich Palästina [Ave Maria] IWF FED EZB Trinken Sie Ihr Gift selbst gemacht.
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  ((tower of David King)). [Hail Mary] full of grace (Queen of Angels) the Lord is with you (army set in battle array) you are blessed (Immaculate Conception) among women (Assumption) and blessed (Queen of Saints) is the result of your womb (the Ark of the Covenant) Jesus Messiah in Bethlehem ((tower of David king)). CSP BCSSMLNDSMD VRS NSMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ Mahdi. [Holy Mary Mother of God and of the Church Gate of Heaven pray for us sinners now and at the hour of our death. amen. Alleluia.] Know in this way I have them slaughtered and I've pushed all on the mouth of hell. CSPBCSS MLNDSMDVRSN SMVSMQLIVB. Rei unius ♰ King ♥ Israel ♥ for Mahdi kingdom of Palestine
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  7 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  [Ave Maria] piena di grazia(regina degli angeli) il Signore è con te(sercito schierato a battaglia) tu sei benedetta(Immacolata Concezione) fra le donne(Assunta in Cielo) e benedetto(regina dei santi) è il frutto del tuo seno(Arca della Alleanza) Gesù CSPBCSSMLNDSMD VRSNSMVSMQLIVB. Rei Unius ♰ king ♥ Israel ♥ Ma-h-di. [Santa Maria madre di Dio prega per noi peccatori ora e nell'ora della nostra morte. amen. alleluia.] così in questo modo io li ho macellati e li ho spinti tutti sulla bocca dell'inferno. CSPBCSSMLNDSMDVRSN SMVS MQLIVB. Rei Unius ♰ K i n g ♥ Israel ♥ Ma h di for kingdom of Palestine
  LorenzoJHWH Unius REI
  [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]
  8 [ CSPBCSSMLNDSM­DVRSNSMVS MQLIVB ]

  is impossible for a God of infinite love and infinite justice to condemn a person that he loved suffered fought on the path of virtue that he has donated his activities for a noble cause that is to convict a person virtuous only in matters relating to a certain doctrine ideologic or religious. @Abu jihad Antar -- murderess Shiite of Christian martyrs as it is good sharia for you? @theVArious666 --- when in Naples you have done the first human sacrifice on the altar of Satan? about him as you have you eaten?

  humanumgenus
  President Metaphysical Mankind
  1182 iscritti
  122903 visualizzazioni video

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. YHWH -UniusRei3 --- ✰. Terribilis EST LOCUS ISTE HIC DOMUS DEI EST IANUA CAELI ✰ ((❤)). I am UniusRei Mahdi & That Is King of Israel 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. To all Governments Politicians Religions freemasons industrial Jews notaries leaders elites all rich What do they want all this fake enlightened Jews rabbis kakam of the true synagogue of satan for seigniorage banking? do harm to all the peoples. I know the people will hurt Against you Their leaders and then 666 322 Illuminati? They laugh over all They make for the invisible gods Against we all then take in the ass! Will a lot of blood If you do not find this Solution unius of Rei for seigniorage banking IMF New World Order. [♚MENE♛TECHEL♛PERES♚] ★Jehovah★-Elohim (the Lord God) El Elyon (the Most High God) Adonai (our master) El Olam (Everlasting God) El Shaddai (Almighty God Who Gives me my strength)
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [youtube vs "SatanQueenFagot"] - and because you continue to punish me that I am the nicest person in the world ie unius REI man that he has the political values ​​more noble in the world. but to have for you the formal reason? without for you have a moral reason? will not be an advantage for you .. because You were killing me that I defend the Christians martyrs and all People by the Jewish from the predation of the IMF AIPAC; ecc. ecc... why you're an jew predator! 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. youtube- e poiché tu continui a punire me che io sono la persona più bella del mondo cioè Unius REI l'uomo che lui ha i valori politici più nobili in tutto il mondo? avere per te la ragione formale? senza avere per te una ragione morale? non sarà per te un vantaggio.. perché tu stati uccidendo me che io difendo i martiri cristiani e tutti i popoli dalla predazione ebraica del FMI. perché proprio tu sei l'ebreo predatore!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. youtube- However there is another possibility it must be taken into consideration if I (Unius REI) after 4 years and almost 10 hours a day of work I have not been able to learn from my mistakes? So it is logical to assume that I am an idiot! is obvious you which of course you have all the "formal reasons" on your side? boh You have decided to close even my "SatanQueenFagot" .. I do not know how to act .. to save this site .. but if I knew that surgery should be done as I could intervene if you have block my access at the blocked site? Consequently in this way? you put the blindfold on the eyes of "SatanQueenFagot" awaiting his execution .. that is in expectation of some criminal Zionist or a Muslim he faces for do a further denucia .. But the truth is that you are the Masonic system criminal IMF banking seigniorage666 322 god owl NWO!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

  666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. "Behold I lay in Zion a cornerstone chosen and precious and he who believes in it not be disappointed" unius REI. 1 Peter 2.6
  You know that S. Margaret wrote before of the beginning of the French Revolution this expression of the Madonna "When the crucifix will be trampled blood flow for the streets!" [[Why not can not tell us "Christians" the philosopher Benedetto Croce perhaps foresaw the occupazione Masonic and the infiltration cultural nature and Satanic our institutions? From Wikipedia the free encyclopedia. Why not can not say "Christians." Author Benedetto Croce 1st ed. Original 1942. why not can not say "Christians" is an short essay written by Benedetto Croce in the 1942 in the who the author claims that the Christianity has completed revolution "that worked in the heart of the soul the conscience and giving prominence to the intimate and your of this consciousness almost seemed that to acquire a new virtue a new spiritual quality which until then was lack of humanity "which for about of the revolution it can not say" Christian. " "The men heroes geniuses" who lived before of the advent of the Christianity "action time came beautiful beautiful works and transmitted to us an rich treasure of molds of thought of experience "but in all they lacked that value that today is this in all of us and that only Christianity has given to man. Contents 1. Genesis of the work 2. The Christian revolution 3. Philosophers and Christianity 4. The merits of the Christianity 5. Note 6. Italian editions [[Genesis of the opera]] Benedetto Croce. The same as Benedetto Croce says August 16 of the 1942 while he was in holiday with the family to Pollone was born to the question to which answered with this sage ". risvegliatomi .. after midnight are left to bed but not has been able to sleep again soon and not has found of better to do that be pondering on point why not can not call ourselves Christians? The morning has trace the design an little written on the subject [1] "On August 26 of the same year" to shake the melancholy has meditate and wrote the essay why not We can not say "Christian" that I will here and lighten there in the copy ". [2] After" copied and correct "in the next day the 28 is" revised again 'and' past to Elena [Benedetto Croce] for the copy. " 29 Benedetto Croce corrects even the "typed copy" that it will be finally printed on Critique. [3] On August 30 Benedetto Croce wrote to the his recent friend the poet Maria Curtopassi that had given him an Edition of the New Testament from which reading was did your reflection on Christianity "... I continued and almost finished in these days the New Testament. [...] Are deeply convinced and convinced that thinking and the modern civilization are Christians continuing the efforts made by Jesus and by Paul. on of this has wrote a short note of historical that I'll publish it as soon as the available space. of the rest not She feels that in this terrible war that that is in contrast is a concept still Christian of the life with another that could trace pre-Christian age and even pre-Hellenic and pre-Eastern Europe and reattach the front to the civilization the barbarian horde violence [4] "The work thus although it was written of jet was meticulously revised and correct this testimony of the importance that Benedetto Croce attributed to this short writings to beginning with the title that not to case marked between marks the deadline "Christians" wanting to indicate an different meaning from that commonly adopted for the word from the beginning ie Benedetto Croce wanted to indicate the particular perspective that assumed in his analysis the phenomenon of the Christianity . The brief text Croce was immediately spread and notoriety not to case in this time in when the Catholic Church began to make explicit his dissent against Fascist regime [5]. which reacted with a violent campaign of Printing that hit also Benedetto Croce done scorn by the minister of the National Education Giuseppe Bottai that alluded ironically operetta Croce with an article entitled Benedetto Croce rincristianito for Despite [6]. The Christian revolution In true Benedetto Croce not he had abandoned his belief secular nor took sides to defense of the Church in Rome but just watched as "The appeal to the history not we can not recognize and not tell us Christians. " The story showed what is that was been the historic success of the Christianity more that his religious message to establish itself in consciousness. [7] Benedetto Croce writes "Christianity is been the most revolution that humanity has never made ... "Like it or not therefore we are the heirs of a revolution end that not to use case BenedettoCroce wanting to signify the explosive character and constructively together of the Christian revolution that historically has work as all the other revolutions that but "... not support the comparison seeming respect to her particular and limited. " not can indeed compared to the Christian Cultural Revolution nor the "revolutions" ancient as one of the thinking in Greece and of the right to Rome nor modern revolutions that "not you can think of without the Christian revolution" are "related of dependence on her." The Christian revolution represents an unique event in the history of the humanity why to difference of all the others it "worked in the center of the soul in the moral conscience '' the His law drew only by the inner voice 'and' moral conscience the appearance of the Christianity approximate arrival rejoiced and is labor in mo of new. " Christian is been a revolution "so understanding and deep so fruitful of consequences so unexpected and irresistible in the its realization that not wonder that has appeared or will yet appear an a miracle a revelation from above an direct intervention of God in human affairs. " but the Christian revolution " not it was an miracle" and "because the spirit is always full of himself." [8] The philosophers and Christianity. That Spirit is present in all philosophers from the medieval to the Renaissance the French Enlightenment the various Vico Kant Fichte Hegel made them debtors of the values of the Christianity but the same time legitimate interpreters of the religion dissemination of the Principles "these and all the others as they that the church of Rome calls (like not could not be) of protect his institution and the structure that he had given to his dogmas in the Council of Trento was of sconoscere result and persecute and in last sentence with all much in the modern age an its syllabus without for another being in degree of contrast to the science to the culture and to the modern civilization of the laity an other and his own and strong science culture and civilization. " Poor in act and spread values of the "Christian revolution" those philosophers even laymen that the Catholic Church that condemned them not failed to propagate why he had turned that ' innovative thought that for its very nature is "always an sketch to in in perpetual are to add new touches and new lines" in an complex intangible of dogmas. The Church must be recognized however the merit of to have removed from the religious thought of the ratio between the man and God all scale mythical past and of having prepared definitive philosophical categories in 'scope an debate on Christian thought to attended all these philosophies. Neither the Church escaped his task of become universal looking of Christian thought prevails and of spread in Europe while falling itself in the its historical course in " errors "from which however was able to be healed and reform. [[The merits of the Christianity]] "and revolutions and the discoveries that followed in modern times in the not they were special and limited in the manner of them but all invested man the soul itself of the man not you can not think of the Christian revolution ... why the original impulse was and continues its ... re-evolution Christian worked in the heart of the soul the conscience and giving prominence underwear and your of this consciousness almost seemed that to acquire a new virtue a new spiritual quality that until then was lack of humanity. " In Christianity we have a new vision of the history where man acts according to a new morality based on love "of all men without distinction of the Gentiles and of classes of free and of slaves to all creatures to the world that is work of God and God that is loving God "the God that is the" spirit "[9] whose mystery is still the subject of the survey of the philosophers whose passion for the truth makes it almost of the martyrs why" ... the Christian God is still ours and our refined philosophies they call it the Spirit that always beyond us and forever is ourselves and if us not we adore more as mystery is why we know that it will always mystery the eye of the abstract logic and intellectual undeservedly believed and dignified as "human logic" but that clear truth it is eye of the concrete logic that may well be called "divine" understanding in the as a Christian that to the which man of continuously rises and that of continuously joining it to God he does truly man.
  ==========
  ==================================
  666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. "Honour then to you that you believe but for those that not believe the stone that the builders rejected is become a corner stone and stone of stumbling stone of the scandal. They will stumble why not obey to the Word. to this they were intended. " 1 Peter 2.7.
  666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. "Behold I lay in Zion a cornerstone chosen and precious and he who believes in it not be disappointed" unius REI. 1 Peter 2.6
  You know that S. Margaret wrote before of the beginning of the French Revolution this expression of the Madonna "When the crucifix will be trampled blood flow for the streets!"
  Time not is never enough indeed time is running. The dangers not are never been to so high!
   Never our time is been so limited! Converted as long as you are in time!
  The time is never enough in fact the time is racing while the dangers have never been so tall! Our time has ever been so limited! Converts until are in time! He YHWH will forgive you if you turn to Him with all my heart!
  "... C 'is now in the world an Satanic group of planners an single global system (New World Order). They eliminate the Church of Jesus ..." 03/16/1973 .
  The Freemasons and all other adorers of the devil ... it's all part My children to an evil plan for to reduce man to a state of enslavement to evil + (scientism relativism materalismo ) + (ideological messages) + (pornograzia) + (craziness) + (subliminal messages of any kind).
  We are large of masters in the world "enlightened" (original term) that now seek of "govern" the life of every man woman and child (Net Work) ... for to lead mankind to the slavery.
  I assure you My children that is an octopus that is getting longer in all directions on earth for overpower the man and enslave him.
  These tentacles stretch for to promote an one world government and one world religion (New Age) ... a Church " of man" based on humanism modernism and Satanism ... "01-10 -1977. "... C 'is an piano in this when for to plunge your world in a common dictatorship ..." 24/12/1976 "... is the work of Lucifer that use agents (SpA) for remove all the churches (religions) from your world and unite all mankind in the name of the peace and of the brotherhood under an one roof (NWO &. New Age. &. Net Work).
  At some point My children that you will think that it would be better to die so great is evil that be shed in the world by the "Illuminati" (original term) and their agents! ... "11/25/1978" ... The Antichrist "666" is in the world (techno-finance) in the your country (USA) ... He sows discord among nations ... "05/14/1977" ... 666 is entered in forces on the ground. His agents are time in the Vatican. We are seized of some of the highest positions in the ecclesiastical hierarchy. Took control of many governments. They're bringing the nations to the brink of the destruction ... "05/08/1977 posts to Veronica Lueken Bayside New York. Mankind not find peace until to when it not know My Message and not put it in practice. " Jesus to Sister Faustina Kowalska. [Not is Can I pay taxes].
  In fact the tax levy is of the 65% while an euro that have in pocket we received an theft invisible equal to € 2.70. The tax is a true extortion in fact even blocks on birth productive activities indeed the entrepreneur that you do the calculations says "who am I doing this?" Prof. Giacinto Auriti secret government [But is also demonstration an secret government and Satanic behind of all pseudo democracies of the world. The first to disclose this criminal organization is been Jesus Christ of Bethlehem. in his invective against the Pharisees who today are the masters of the world and masters of the IMF. This revelation is occurred when the organization of the Illuminati was really secret and only the Lord could reveal it to the mystic Veronica Lueken Bayside New York already in the 1973! Politics magic and satanism. In the light of Joseph Cosco these premises that has published "Politics magic and Satanism" claims that essential is return to national self-determination!
  The writer concludes that you have to abolish the ECB the EU multinationals all supranational institutions for the crime already made of treason. strategy adopted by the Political of the Bilderberg Group. "Bilderbergers with the purpose of occult (and thus in the hidden participants) for the establishment of an New World Order and of an World Government by 2012. Weapons Silent for the silent war "is a doctrine adopted by the Policy Committee of the Bilderberg Group during its first meeting in the 1954. A copy found in the 1969 was in possession of the services of Information of the U.S. Navy ". Organization; Group of the Bilderberg recruit politicians ministers financiers Presidents of multinational moguls of the information Reali university professors men of a number of fields that with their decisions can influence the world. Trilateral Trilateral (meets industrial and businessman of the three blocks continental USA Europe Japan / Asia) and Commission of Foreign Relationship (3D CFR that or never from 1921 brings together all the characters that manage the U.S.) ... "outer circle"? ? - "inner circle"?? ( but these are crazy)! U. Agnelli H. Kissinger Mario Monti ALL GOVERNORS of the CENTRAL BANK SPA. 33000 bank accounts encrypted and cleanstreem called? 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. not has idea to who can compete on an investigation of the gender but I think that both interest of the appointed or suspected that an court [( ?) which one? views that to be of above of any jurisdiction?] enshrines their strangeness to the facts assumed also as hypothesis of Article The Lords of the World Secret History of the family of the Rothschild and of the New World Order of Giorgio Bongiovanni. 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. The criminal power of the banking seigniorage is expropriated (seigniorage) of the 100% and debt ( interest) of the 100% more. ulteriormante indebted to other interests for an 70% (interest on interest = unresolvable debt cost). therefore as hypothesis of crime we have Association to crime genocide satanism fraud usury incitement to suicide induction and reduction to the slavery exploitation of the prostitution predation treason of the Constitution etc ... etc ... So the crime would be of these proportions which necessarily must be concealed but that even not is been even coined a word for to define it. Agency Italian Illuminati Mario Monti. Upon complaint of Mr Tremonti in TV Padoa Schioppa Prodi Veltroni group of people until then to me unknown the "Bilderbergers Italian. 1995 Giovanni and Umberto Agnelli Mario Draghi Renato Ruggiero 1996 Franco Bernab is Mario Monti Walter Veltroni. 1997 Carlo Rossella Stefano Silvestri 1998 Emma Bonino Luigi Cavalchini Rainer Masera Tommaso Padoa-Schioppa Siniscalco 1999 Paolo Fresco Francesco Giavazzi Alessandro Profumo. Illuminati and the Black Nobility MASTERS OF Masonic lodges. PRIESTS of SATAN'S INTERNATIONAL. the United Nations International Monetary Fund the U.S. President MULTINATIONAL ALL ALL NET WORK and THE NATIONAL TELEVISION NETWORKS (FOR CONCEALMENT of the seigniorage) Hollywood major studios are and Record Companies International
  666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; vota Magdi Allam. In the 1871 plan of Weishaupt was further includes an his American follower Albert Pike that Processes an document for the establishment of an NWO (New World Order ) through three world wars. Would be enlightened all possessors of hyper riches the families of Rothschild ASTOR BUNDY; COLLINS DUPONT FREEMAN KENNEDY LI; ONASSIS Rockefeller Rothschild Russell Van Duyn the British Royal family Bill Clinton His Majesty the Prince Bernhard of Lippe of the Netherlands (former SS officer) that it is was the president until to when in the 1976 has had to resign for the scandal "Lockheed" and Joseph Retinger an "fixer" Polish
  Harriman of the Morgan Guaranty.
    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. youtube-UniusRei3 --- if you can clear all the content unwanted what you want really? So your regulation only a pretext is clear is only for delete all sites that are uncomfortable for the system Masonic of banking seigniorage that is the IMF NWO you want an excuse to close also (SatanQueenFagot) in addition to having you already closed [uniusrei2lorenzoscarola] with futile pretexts. 1. Who Taught America to Torture Part 2 David Duke US USA zionist zionism racism. 2. Audit talmud FED IMF NWO WW nuclear 666 322 masonry banking seigniorage (SatanQueenFagot). why not come specifically? in how a user can learn from its mistakes in this way? and. we arein sure. but to being in error is not really you? as well this mock 3°WW nuclear made ​​to give more and more power to the IMF NWO? because all the rich of the world treat all poor like animals? will take on your life bitch? You will curse the moment of your conception to be descended into hell by demons.
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- 4 mesi fa

    [China] -UniusRei3 --- the money? is not a commodity how say in the academics university namely the Masons traitors! but is a conventional element namely spiritual element ie the Satanism ideological and practical the banking seigniorage stolen by the rabbis Pharisees of IMF. that's what has deprived of sovereignty all Peoples! like this Satanists do not they can take the control of the planet if first they would not "purify" the surface of the planet itself! you must prepare the killer for Rothschild etc. .. there is not another solution!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- 4 mesi fa

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. boy girl guy --UniusRei3 ---before that you can belong at any religion? you must first learn to be a man! when you have learned to be a man? Then you'll understand that you can not belong to a religion but to God alone! boy .. Girl Man Woman you have many problems? this is obvious "you not have know God personally! but if you did not know God personally? you have failed the purpose of your life! God makes no distinction of persons if you'll be honest as has speak to Abraham? he will speak to you also of course!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. 24199312 ie mistafield --UniusRei3 --- CIA shit.. burns your entire kingdom of satan .. everything falls to pieces! I know what does is this ridiculous suspicion that the Catholic Church is Satanist? The Illuminati is a group of IMF trying to bring the downfall in the Catholic Church and in the World secret services corporations freemansory Wiccans occultists .. all shits. my kingdom is built on universal brotherhood and still stands on the principle of freedom. I am the unius monarchy. Finally it's "AN Legality of the monarchy all for freedom and the truth not" occult A monarchy as NWO-IMF ".
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. enlightened Masons Satanists governments elite Jewish lobby Zionist sharia predators and children of the devil they read me and they know very well me all very good! They were all happy to suck the blood of the people. but this is before that I came to remember their all the cries of the hell. I am Unius REI all rebels will all be punished in a mode severe even with death! SATANISTS consider Satan an equally powerful power that is not evil but the representation of a fun-loving and indulgent life while in reality it is the worst cancer they do not have a future no in mode individual no in mode social! when you failed? What you do for good for the State? criminal parasite?
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benedict XVI -UniusRei3 --- friend. lol. i hope that everyone that are angry against me? take the heart attack! strong! six-pointed star on flags of Israle? six-six-six sex sex sex? lol. 666 Rothschild star? pointed of IMF star on my holy Israel? has never been the star of David! in fact is the star of Rothschild ... He Did not make it through the first part. Go watch Esoteric Agenda. And refute that shit. ONLY the Zionists could invent the slander of "Christian Nazis" or That Jesus the jew Is The Enemy Of His Jews. Anti-Semitism as zionism? only one Satanism is! if you fail to believe to my love and my respect for you and for everyone you? I can not do anything to save your lives! se voi non riuscite a credere al mio amore e al mio rispetto per voi e per ognuno di voi? io non posso fare nulla per salvare la votra vita!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [23/08/11] BELZATAN1 said SIAMO QUA DA MILLENNI OR SONO...E CE NE STAREMO ALTRETTANTI..FINO A QUANDO LE ORDE DEI VOSTRI ANGELI NoN SARANNO CACCIATI IN CULO ANCHE DAL PARADISO...E SARà NOSTRO PURE QUELLO. MESSA(satanica) PER TE COGLIONE CRISTIANO.. ecc.. ! --ANSWER--UniusRei3 ---lol. la tua messa? mi ha aiutato parecchio! quando me ne fai un'altra? è strano però sentire dire queste cose da chi dichiara di essere un ateo!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Archangel777Catholic -UniusRei3 --- Satanists believe that because Jesus died on the cross we too Christians we are the predestined victims of their violence of all they know nothing of power of force 1. power of love and 2. power of the sword! Satanist refused Jesus Christ that is dead to them and now sit risen at the right hand of His Father YHWH for them? Then will their moment of dying in an infinite destruction why the fruit of sin is always death! 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. apocalisse 215 --UniusRei3 --- 666 sex sex sex
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [Open letter to Saudi Arabia] if we have been loved of an everlasting love by God that he has created us all in his wonderful image and likeness the unique and one only marvelous the family of mankind? that importance may have where were you born? your religion? or anything else? if then your religion prevents this love of ours? So you're no longer the son of Abraham thou art the son of Satan! se noi siamo stati amati di un amore eterno da Dio che ha creato tutti noi a sua meravigliosa immagine e somiglianza la unica e meravigliosa famiglia del genere umano? che importanza può avere dove sei nato? la tua religione? o tutto il resto? se poi la tua religione impedisce questo nostro amore? allora tu non sei più il figlio di Abramo tu sei il figlio di satana!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    Commento al tuo video ISRAEL the BIGGEST TERRORIST STATE jblcva said666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. humanumgenus Blame it all on the Jews. Typical... There are good and bad in all races of people. But nobody in history has been persecuted throughout time like the descendants of Jacob (Israel) Satan will once again purge many. He knows the end of this current evl age is upon us.. -- answer-UniusRei3 --- I am the king of Israel and Palestine every life is precious to me! only I can kill the Palestinians You? no! Bless Be Name of The LORD JHWH
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [India? the most criminal country in the world!] you have spat on the tomb of Gandhi! [Inde? ! le pays le plus criminel dans le monde] que vous avez craché sur la tombe de Gandhi! [भारत? गांधी की कब्र पर दुनिया में सबसे आपराधिक देश] तुम विवाद है! [India? ! el país más criminal del mundo] que ha escupido en la tumba de Gandhi! [India? il più criminale paese del mondo!] voi avete sputato sulla tomba di Gandhi!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [Open letter to Saudi Arabia] does not exist in me any form of selfishness or greed or ambition .. I am only a hermit in the desert! Satanists? gave up stop two years ago to look for in me a weakness! non esiste in me nessuna forma di egoismo o di avidità o di ambizione.. io sono soltanto un eremita nel deserto! i satanisti? hanno rinunciato due anni fa a cercare in me un lato debole! [رسالة مفتوحة إلى المملكة العربية السعودية] لا وجود لها في نفسي، بأي شكل من الأشكال، من الأنانية أو الطمع أو الطموح .. أنا فقط أ ناسك في الصحراء! عبدة الشيطان؟ تخلى STOP قبل عامين للبحث عن في لي نقطة ضعف!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    Commento al tuo video Satanic Hindu & Indian government of criminals Where God Weeps Orissa India LoudBinay said The crimes have happened due to freedom of speech and freedom to religion... which uneducated people are not ready for. What the hell is wrong with you (Christians)??? if you wanna teach people... go ahead. If you wanna feed people.. go ahead. If you wanna improve their lives... go ahead dude... but why ask them to convert and poison their minds about Hindu's / muslim practices etc. I am a Hindu Brahmin but I often visit church as I like it... Yes I do ... but I hate the propagation bit... AMEN. -ANSWER-UniusRei3 --- YOU ARE A PREDATOR DEMON! a parasite on the working of poor facts as your slaves Untouchables pariah! go in the hell [India? the most criminal country in the world!] you have spat on the tomb of Gandhi!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [Open letter to Saudi Arabia] when I love? I love you with all My heart! in this way God has done me the my being of Unius REi! since God has loved each of us with an everlasting love! [Lettre ouverte à l'Arabie Saoudite] quand je t'aime? Je t'aime avec tout Mon cœur! de cette manière Dieu m'a fait le mon être des unius REi! depuis Dieu a aimé chacun de nous d'un amour éternel! [رسالة مفتوحة إلى المملكة العربية السعودية] عندما أحبك؟ أحبك مع كل شيء قلبي! في هذا السبيل والله لم يفعل لي كوني من Unius REI! منذ لقد أحب الله كل واحد منا مع الحب الأبدي!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 Illuminati 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. kakam rabbis of IMF synagogue of satan - you resign! If this ugly story of the IMF I do not close it peacefully? would be closed anyway in a dramatic way! God has said "Enough." now you can say no but tomorrow When you see your children as day? You can no longer? Say "yes"! 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. death666nemesis -- that dignity or respect is in satan? You're an abomination! che dignità o rispetto c'è in satana? tu sei un abominio! --Objet AMEN. Alleluia I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰"Drink your poisons made by yourself"♰ 666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. kailia666 - boy you have rejected those who he wanted to suffer for you ie to pay for all your sins! Now? you will have to suffer all what that is your responsibility the hell
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [Open letter to Saudi Arabia] Forgive me oh my brother if I can not honor you through my beautiful channel "lorenzoAllah" but that the Gay of jew youtube? He closed His page to that channel without no reason! [رسالة مفتوحة إلى المملكة العربية السعودية] اللهم اغفر لي، يا أخي، إذا كنت لا أستطيع تكريم لك من خلال قناة بلادي الجميلة "lorenzoAllah" ولكن ان مثلي الجنس، من يوتيوب يهودي؟ واختتم صفحته إلى أن قناة بدون أي سبب!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [Open letter to Saudi Arabia] 1. when you give your desert gratis to the Kingdom of Palestine? Because the Masonic abomination of the State of Israel will no longer exist and all the Jews of the world will be forced by law to return to Palestine? 2. and I will become the Master of a new IMF? 3. and you have given a true freedom of religion because also Christians can come to pray to Mecca? I will give for free the money to all states second the objective parameters .. but for to have saved all of us from the destruction of nuclear WW 3 °? you you will be the only one to get from me the best parameters and all they will be silent!

   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3--- by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [Lettre ouverte à l'Arabie Saoudite]. 1. quand vous donnez votre désert gratis le Royaume de la Palestine? Parce que l'abomination maçonnique de l'Etat of Israël n'existera plus et tous les Juifs du monde seront f orcés par la loi de retourner en Palestine? 2. et je vais devenir le Maître d'une nouvelle le FMI? 3. et vous avez donné une véritable liberté de religion parce que aussi chrétiens peut venir pour prier à la Mecque? Je vais vous donner gratuitement gratis l'argent pour tous les États seconde les paramètres objectifs .. mais pour avoir sauvé chacun d'entre nous à partir de la destruction du nucléaire W W 3 ° ? vous vous serez le seul à obtenir de moi les meilleurs paramètres et tout ce qu'ils vont se taire ! Je suis unius Rei une monarchie absolue théologique la fraternité universelle
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Jews - I see the structure that you have in youtube and I understand that the minority will adapt herself to the decisions of the majority .. I'm to following your debate about me and if the vibrations (ultrasound) which I feel in the my ((left)) side of my brain (the traitors)? are of little more! However the vibration that there are the ((right)) side of my brain they are more authoritative (ie have a higher frequency) like this they will prevail! Of course I will not do revenge on my enemies because who is elected governs all the people! but like every democratic government I will take my ministers only on the side of my supporters
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. rabbis "2628342" Enlightened kakam - where are the excrement the Masonic authority? that has usurped the authority? who illegally Judge dog who was able to keep quiet about 11-09 and so on. etc. .. He could judge me His King that is if I am by God Unius Rei or not? But if I am from God? You will die everyone of course! Because there not might be for you a no salvation possible outside me ie of your king of Israel that he was sent from God precisely because it is your only hope! In fact what you're doing against me? is an act of "high Treason" against the kingship itself the God of Abraham because if you had a good title against me? You would have contested me for some time already!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. rabbis "2628342" Enlightened kakam - I'm on the page the most important world's page for two years and in youtube from 4 years yet no one of you wants to speak with me? that thing you have hidden? Perhaps that God the hope of Israel HE must have afraid of you? Who of you would say to me the Jewish Messiah "you're wrong?". because everyone knows "who has the money? is he who commands why is the money that decides everything." In fact you are the masters of the IMF (to have in hand the life or death of peoples) here. because. all the abominations war genocide facts do at Turks Nazis Communists etc. .. ie all Shoah against my Jewish people? always was been you the real culprits (behind the scenes of the story) moneylenders eeches private bankers SpA that for the treachery of Freemasonry you have stolen the monetary sovereignty to all the peoples what that it is strictly prohibited by any Constitution!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. rabbis "2628342" kakam Enlightened-- io sono nella pagina più importante del mondo da due anni e in youtube da 4 anni eppure nessuno di voi vuole parlare con me? che cosa voi avete da noscondere? Forse che Dio la speranza di Israele anche lui deve avere paura di voi? Chi di voi potrebbe dire a me il Messiah ebraico "tu ti sbagli?". perché lo sanno tutti "chi ha i soldi? è lui che comanda! Perché è il denaro che decide ogni cosa". infatti voi siete i padroni del FMI(per avere in pugno la vita o la morte dei popoli) ecco. perché. tutti gli abomini guerre genocidi fatti fare ai turchi nazisti comunisti ecc.. cioè tutti gli Olocuasti contro il mio popolo ebraico? sempre siete stati voi i veri responsabili(dietro le quinte della storia) gli usurai strozzini banchieri privati che con il tradimento della massoneria voi avete rubato la sovranità monetaria a tutti i popoli cosa che è rigorosamente vietata da ogni Costituzione!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. rabbis "2628342" - stay calm! I am immortal "You can not kill me how you did kill others."to not any man of religion God has given the mandate to have political authority here because ye are traitors and usurpers! God has given to Aaron the priesthood only .. and when he supplanted Moses for a short period? He made ​​the golden calf right like you have done the IMF of your god Owl grove abduction Baal Marduk .. and this it is also the reason why Iran is in the shit why are all the men of religion they have the instinct to be evil racists who have seized power ousting the politicians .. and because God has made of me the rightful King of Israel the political responsibility is mine! is why you must burn the Talmud and the IMF must return to me
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [lorenzojhwh King of Israel (Zionist for the kingdom) vs. rabbis Kakam Illuminati Zionistsof Rothschild] as not to mention the total hypocrisy of the rabbis "2628342" ["Anti-Zionist Jewish Community In NY burning Israeli flag] (but they do not say that six-pointed star It's never been the star of David here's why they are hypocrites the Jews worse for me!) and their desire to completely destroy Israel for two reasons 1. are cowards that they do not want to go to war! 2. then what if you make them of Israel if whether through banking seigniorage they are the masters of the world IMF _ NWO and why they are Satanists? because they believe in the Talmud that said as we goyim we are all animals in human form! 3. of course they are that they have planned the annihilation of Israel during this 3 rd WW nuclear since from 1871 / watch? v = v6D2TQB8DjU
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [lorenzojhwh King of Israel(sionista per il regno) vs. rabbis Kakam Illuminati sionisti di Rothscild ] come non parlare della totale ipocrisia dei rabbini di "2628342" ["Anti Zionist Jewish Community in NY burning Israeli flag] (ma loro non dicono che la stella a sei punte non è mai stata la stella di Davide ecco perché loro sono ipocriti gli ebrei peggiori per me!) e loro vorrebbero distruggere completamente Israele per due motivi 1. sono dei codardi che non vogliono fare la guerra! 2. poi cosa se ne fanno loro di Israele se attraverso il signoraggio bancario sono i padroni di tutto il mondo? e perché sono satanisti? perché loro credono nel Talmud che dice come noi goym noi siamo tutti animali in forma umana! 3 . certamente sono loro hanno che hanno pianificato l'annientamento di Israele durante la 3°WW nuclear già dal 1871 /watch?v=v6D2TQB8DjU!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [King of Israel vs. rabbis] you say of yourself that you are the heroes of Israel and you pretend to be acclaimed as "lords" of the people of the Jews. but the Torah? does not say that! perhaps is for this that you have did kill Zerubbabel and Jesus of Bethlehem because you have wanted the control the Jewish people and then of banking seignirage? to live in him the most frightening experiences of Holocaust Shoah! But I say that you are all of the abusers cowards and traitors of my Jewish people the greatest threat to everything the human race! since in fact they are 4 years that I am in youtube i try vain to speak to someone about you about your bank seigniorage and your owl god Baal Marduk that of grove of 322 Bush and 666 of the Rothschild!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    [King of Israel vs rabbis] voi dite di voi stessi che voi siete gli eroi di Israele e voi pretendete di essere acclamati come i "signori" del popolo degli ebrei. ma la Torah? non dice questo! forse è per questo che avete fatto uccidere Zorobabele e Gesù di Betlemme perché volevate avere voi il controllo del popolo ebraico per fare vivere a lui le più spaventose esperienze di olocausto Shoah! ma io affermo che voi siete tutti degli abusivi dei codardi e dei traditori del mio popolo ebraico la più grande minaccia per tutto il genere umano! poiché infatti sono 4 anni che io in youtube cerco dispratamente e inutilmente di parlare con qualcuno di voi circa il vostro signoraggio bancario ed il vostro dio gufo quello del boschetto di 322 Bush e di 666 di Rothscild!
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    1/6.666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benjamin Netanyahu FROM"IsraelNational­TV"- Satanism of the Talmud? exceed enormously the ideology of Satanism itself why says that all men are animals evolved while the Talmud of Our masters Illuminati IMF says that men are only them while all others are only animals in human form these fools Rabbis Kakam of Enlightened? have the resources and the power to put the micro-chip at all their animals (goyim) to do of the whole human race one only bunch of slaves! Well I know that all the political you're only clowns puppetry all prostitutes of Fund at sold all souls to hell in the Freemasons ..
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    2/6.666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benjamin Netanyahu-But I swear in the name of the living God You do not have tears and despair you can imagine if you with all the other politicians in the world will not find a solution to this IMF and for what that I can understand? the solution can be only the Kingdom of Unius Rei! Muslims and communists? are people too ignorant evil their cultural background? is incomplete! They do not know that with the founding of the Bank of England are the Jews who took control "Masonic" of New World Order of the IMF of the policy as of the institutions and all others a strategic resource ie of all .. thus the "Commonwealth" was abandoned only because it was replacement
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    3/6.666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benjamin Netanyahu- a satanic Imperialism perverse and even more refined that is the IMF's bank seigniorage! When these cursed by God of Muslims and communists see Christians who make war against them? they do not understand who are not Christians to have the control of the power! So you yourselves are the instigators and the real cause of the martyrdom of Christians in our modern history and contemporary world! because this is in fact Christians have no one who can protect them! I know when they can be the pieces of shit all other (non-Jews) but God does not want that you do the role of the Egyptian Pharaohs (Illuminati) against them because is this that he decided the IMF of Rothschild to do of everything from the human race one and only "bunch of slaves!"
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    4/6.666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benjamin Netanyahu (microchip and NWO) and no Freemason Satanist or jew can ignore this fundamental truth! Now if God does not it gave me a kingdom of angels to govern? ie this ministry political of "Unius Rei"? God give me also the means to handle this situation! If you continue to make cowards the dangerous traitors of all the nations behind your computer? you alone you will be responsible of the blood innocent of your and of our children! How many countries the Romans were forced to destroy? and what people have been completely displaced from them? we know what they were the Romans practical rational and tolerant ..Now if we look at the history of these last 4000 years we must recognize that there is a problem in the Jewish people (beyond the romanticized reconstructions partisan or interpretations) ..
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    5/6.666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benjamin Netanyahu This problem is certainly not the religion but it is much more of a feeling of racism and contempt is hatred covered with hypocrisy (ie Talmud and Kabbalah) against to all the goyim that's what led to say "final Solution" "either we or their" guys you are worse than Muslims! because you represent (through a silence an accomplice because quite self-defeating) the parasitic organism of the IMF. this evening for the first time in my life the Holy Spirit has made ​​you feel to me the great love that there is in the people of the Jews that is one for others it is a love that is so great they become very tolerant almost complicit that is as a love among of women .. for the first time in my life I have heard myself in the midst of this Jewish love it was not something collective or generic but it was a specific love
   humanumgenus♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ UniusRei3 by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    6/6.666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Benjamin Netanyahu a love only my own just only for me. as well my stream of love very was specific that is right for everyone of you! as I have experienced this intense love jewis in the holy spirit? I could not avoid to think of Jesus and I said the Jews? they could not kill him as are in possessing of an such love some for others? they can not kill their each other! and also if Jesus was pleased of to be killed? to make of himself the sacrificial lamb? However only the Pharisees of Talmud of Satan synagogue ie rabbis Kakam Illuminati could do a job like that! here is why these criminals sold to the devil and played too of cunning against the goodness of my Jewish people. had fun too with all kinds of wars murder Shoah Olocaust ecc.. now this cruel game of the IMF against the Jews and against all peoples? well soon it must end!
    orbisonte
    orbisonte . ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. 200.000 human sacrifice on altar of satan every year are real? 
    by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    gli stessi soldati non sanno esattamente cosa fanno in irak loro giocano alla guerra come soldatini mossi dal marchiato alla fronte con il potere il problema che hanno creato una finanza che come un demone si aggira ma senza testa da tagliare molto astuto
    ImJesusChristMessiah
    ImJesusChristMessiah . ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. 200.000 human sacrifice on altar of satan every year are real? 
    by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    666 FED ECB 322 IMF - you have ruined the world and you will have to save! this time? you do not laugh like having laugh all'11_09. ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB "Drink your poisons made by yourself""You are all lost!" Luke19.27; Burn in Jesus's name! vota Magdi Allam. Ruzzellpuzzel -- without traslator? I could not translate! but you could correct this translation? The Talmud says that the rabbis make the sacrifices Replacement with the murder of Christians since still of animals in human form it comes! senza il traslator? io non potrei tradurre! ma tu potresti correggere questa traduzione? il Talmud dice che i rabbini hanno sostitutito i sacrifici del Tempio con l'omicidio dei cristiani poiché sempre di animali in forma umana si tratta!
    malakhification
    malakhification . ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. 200.000 human sacrifice on altar of satan every year are real? 
    by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    sou bem franca em lhe dizer que não me apego e muito menos leio biblias não estou dizendo que nunca as li somente não faço delas meu ritmo e exemplo de aprendizado na vida nem tão pouco frequento igrejas pois não acho a necessidade de um lider para me guiar espiritualmente e muito menos meus próprios passos somente creio em Deus e deposito nele meus caminhos por onde percorro para que me livre das tentações do mundo onde são varios e é muito fácil cair em suas armadilhas principalmente nesta era tão cheia de ódio vingança omisão mesquinharias ambição e tantas outras que ao meu ver não me acrescentam em absolutamente nada aquele que tiver o minimo de visão que pelo menos procure enxergar em seus atos a verdadeira e unica missão 'A LEI DO RETORNO JAMAIS TERÁ VOLTA'' SHALON
    malakhification
    malakhification . ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. 200.000 human sacrifice on altar of satan every year are real? 
    by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.

    cada País cada povo tem sua posição de crença cabe a cada individuo se colocar na posição do que acha bom para si e com o que ele atrai com isso não só para ele como também para toda humanidade seja ela vegetal mineral animal e humana e consequentemente para todo Planeta é esta a grande diferença entre nós e os animais enquanto matamos pelo prazer de esparramar sangue pelo mundo os animais matam por necessidade de sobrevivência ou alimentação enquanto governos se empapuçam da corrupção esmagando pessoas inocentes espalhando a fome e a doros animais só necessitam do suficiente que seus estomagos podem carregar enquanto "potências" espalham as guerras pelo mundo destroçando carnes e sonhos destruindo familias inteiras espalhabdo o sofrimento os animais só necesitam de um pequeno pedaço de terra para viver e serem felizes e assim seus ciclos continuam...

    malakhification
    malakhification . ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. 200.000 human sacrifice on altar of satan every year are real? 
    by Unius Rei king of Israel ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. Alleluia. amen MANE THECEL PHARES in Jesu's name] ♰PAX♛ Terror took possession all 666 322 IMF agenda. by Unius Rei king of Israel.