אל קעידה בסוריה, הם minions של ארה"ב, השטן הגדול,

@ LetsPlayBilamba ---אמן. ☠ פאקס ☠ + + ♰ ☠ פאקס ☠ הללויה, ist שטרק: Satanismus ב Deutschland, אמן. תגיד לי מה אתה יודע: אתה מתפלל יחד כדי ME! אני יודע שבזמן האחרון את התפלל קטנה: אלוהים הרע שלך, ואת זה הוא עבור הכנסייה שלך של השטן. עשיתי טעות כל אותם פושעים: מי: צלב קרס ♰ [♚ מנא ★ ★ TECHEL פרס] ♰ PAX ♰ CSP B CSSMLNDSM D VRS N SMV S MQLIV B ♰ "לשתות רעלים שלך שנעשו על ידי לעצמך" אני המשיח היהודי מלך ישראל: ומהדי: ב פלסטין: כלומר: עם אחד בלבד: אני עובד אחווה אוניברסלית:@ 666 אנגלה דורותיאה מרקל בעלים של מערכת הבנקאות הבונים החופשיים בדם --- seigniorage אדם אתה הולך: לשתות מהם? או שיש לך אותם, כי להביא אותו אליכם הביתה?menschlichem Blut דו gehen: אום פון ihnen צו trinken? אודר הבן בגוף שלישי, דאס bringt ihn Ihrem צו האוס?il sangue umano ט"ו Lo andare: דה Bere loro? oppure סונו loro צ'ה Lo portano tua casa? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
GarrettDark Synnek1 @ 666 -> כי סמכותי: unius של ריי: (אוניברסלי המלך נבחר על ידי אלוהים) היא כבר מבצעית: ב-YouTube: לא ניתן להחיל: חנינה אף אחד, אם תיושם: פשע, נגד: אלמנטים של קהילה זו, כגון: לא תחול: חנינה לאלו: כי הם לא יכולים להוכיח: כי, הם נאלצו: מטעמים של כוח עליון: לא להגיש את נאמנותם: סמכותי: מטאפיזי אוניברסלי: לשים סוף : זה IMF פלילית! כי: אסונות כל: כי: קורים בעולם כיום? שאלה: זה קורה כל: בגלל המרד שלהם נגדי! להרגיע! לכן אני תמיד ינסו את החיים שלך, כי זה שייך לי!
@ פלילית internazional: ארדואן: סעודיה: ה-CIA נאט"ו; אל Quaeda; salafis, השריעה, תלמוד: כלומר כל המערכת הבונים החופשיים: seigniorage של בנקאות של: קרן המטבע הבינלאומית: [oraprosiria. blogspot] פריטים: 1. העדות הדרמטית של אמא מרים אגנס דה לה קרואה, 2. החדשות האחרונות מ חומס Kusayr מאמא מרי אגנס של 3 קרוס. "המורדים הם הורגים אותנו. הצבא חייב להישאר" 4. אנחנו מרגישים כעס חסר אונים מול סוג של מידע מסתובב באירופה ולעשות ביקורת, בטענה הסנקציות ... 5. הפטריארך הקתולי: נוצרים לשמש מגן אנושי על ידי המורדים: ראיון גרגורי לחאם יום שישי, 1 יוני, 2012
 
mistafield גארט 666 CIA Dark synnek1 אבל, אם הם שנתיים: זה, כי אתה לא מסוגל: להביס אותי: אפילו לא פעם אחת! ואתה: אתה תמיד נכשל, ותמיד עשתה רושם רע: בדף זה משום ש: אתה כל כך מתעקש שלא להיכנע אולי בגלל: אתה מפחד: כי כהן גדול שלך: רוטשילד העליון: הרב הפרוש KAKAM של קרן המטבע הבינלאומית: נכון, גם, לך לך: דרך: סל של חומצה גופרתית: מחוסר יכולת שלך: איך, כת השטן אומללים רבים אחרים הולכים למות?
בגלל: המיקום של ה-IMF טפיל: פושע יהודי, ספא (בבעלות פרטית, רוטשילד וכו '.. ו: החברה: בוש, וכו' ..) של קרן המטבע הבינלאומית: הבנק העולמי: זה הפך להיות: עניין של " חיים או מוות "עבור כל בני האדם! למעשה, העם לא יתמוך: זמן רב: עלות הכסף: כי: שווה 270% מערכו (המדען פרופ 'מקור ג'אצ'ינטו Auriti) לכן, לפני כן: אנשים יכולים לעשות את המהפכות נגד: הבונים החופשיים oligarchies: הם עושים את הטבח: נגד העמים, במלחמה בעולם: הגרעין (למה, מקבלת בסוריה, כי הם בונים: את המוטיבציה לעשות את מלחמת העולם). אם לא: לכווץ את קרן המטבע? כל ימות!
מי אמר שאתה יהודי? אתה רק הטרול! אבל זה הוכח בשפע: פעם אחת: למעלה, "אין כת השטן: אחראי" למעשה, לא היה נותן: הודעה: כדי העשירים היהודים בעולם: כלומר, המאסטרים של ה-IMF! כי זה הגיוני עבור בעלי החיים (לא evoluted) כמוך, ימותו מחוסר הכרה, כמו חיה! אידיוט, אתה חושב יכול לנצח, להילחם נגדי! ולא אכפת לי על גורלם של בני האדם, כולם, וכן, אפילו לא הגורל שלך!בגלל זה אני דורש: כי אפילו כת השטן: הם תומכים במועמדותו שלי: כפי מלך Israele: פשוט כי, על כל הרע: כי אני יכול לעשות נגד כת השטן את? לא פיזית יהרוג אף אחד! תוך בהחלט כל ימות במלחמה גרעינית בעולם!
@ GarrettDark ---> איפה אתה גר, כמובן, אין: יהודים, כי הם כולם עשירים מדי לחיות איתך! אבל הם כולם כאן: איתנו בדף זה, אך לא באמצעות ADSL רגיל: איך הגויים (החיות בצורת אדם), אבל, עם הצוות שלהם: אינטראנט כך: אתה יכול לתת להם הודעה לכולם, כמו לשטן אחראי צריך לעשות!
למעשה, רק seigniorage הבנק: 100% של כל הכסף בעולם הופך להיות בלתי נראים: הם נותנים כסף לממשלה (אשר להם דבר עלות: זה רק מספר, אשר כתבו על המחשב) הממשלה משלמת, את הכסף: כי, קיבלה, באמצעות: את הכותרות של סאטו (CCT BOT: הצעות חוק), כך: הם סגרו, את התקציב על כף המאזניים: כלומר: אפס! זה רק: 1: שלוש הונאות: כי: היהודים האילומינטי, לעשות נגד עמים: עם שותפות של הבונים החופשיים!
GarrettDark אמר: "איזה אלוהים מוסלמים אלוהים." אללה ", האל הנוצרי של נקרא" אלוהים ": אלוהים של היהודי נקרא" יהוה "עדי יהוה אלוהים." יהוה ", אלוהים המורמונית של הוא" אבינו שבשמים "- תשובה. -> @ עליית גג 666 Dark-CIA קרן המטבע ---> ה 'הוא אחד בלבד: שמות יכולים להיות רבים: אבל, האדם הוא תמיד רק אחד, למשל, מישהו עלול לקרוא לך: לשטן, בוגד, פושע, קניבל: וכו '.. אבל, אתה תישאר, עם זאת: בלבד, תמיד אותו דבר: חתיכת חרא, שברוך!
@ GarrettDark666 קרן המטבע הבינלאומית ה-CIA -> אתה שקרן מוחלט ((עם, 1000 זהויות שונות)) ודרך אגב, אף אחד לא מצפה כי השטן הוא כן! בגדת החוקה כי כאן כולם יכולים לראות איך להגן על קרן המטבע שלך: נגדי: ונגד כל בני האדם! ואיך, אתם כת השטן השתלטו, ואתה פגעו: YouTube ו-Google. @ CIA 666 גארט "שחורה" - אידיוט>! אני לא אחראי אם זה בטבע של אור: תכונות, של התפוררות החושך
@ 666 קרן המטבע הבינלאומית ה-CIA [תצטרך "לבלבל" את כולכם: מדוע כת השטן: מוסדי: יש להסיר] -> אינם טרוריסטים, [(כי כבר פוליטי: בנאום אימפריאליסטית (השריעה, תלמוד קרן המטבע הבינלאומית, וכו ' ...)]: נכון: הנבחרים: אל אלוהים, או דת, יש לי סיבה: עבור: כל הדתות האמיתיות הגיעו יחד מאסיזי, עם יוחנן פאולוס השני (למעט: עדי יהוה (הגרוע מכל) ו הם התפללו כולם יחד כאחים, ואמר: "אף פעם לא להרוג: מישהו בשם אלוהים!" כך: מי להרוג בשם אלוהים, כגון ערב הסעודית עושה: עם Salafis שלו אל Quaeda, הם כת השטן סמויים: רק
♰ Synnek1: כלומר, GarrettDark: פעיל בלוק קשר. אתה לא יכול לשלוח הודעות אם המשתמש הוסיף אותך כאיש קשר. ipse Venena ביבס! עשיתי נכון את כל אותם עבריינים החוצים תה נפל ♰ [♚ מנא ★ ★ Techel פרס] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "לשתות רעלים שלך שנעשו על ידי עצמך" על ידי ♰ ★ ריי Unius ♥ ♥ המלך ישראל מהדי. אתה מתפלל יחד כדי MEL'utente Synnek1: כלומר, GarrettDark: חה attivato IL blocco dei contatti. לא potrai inviargli messaggi se l'utente לא TI חה aggiunto לבוא contatto. ipse venena ביבס! עשיתי טעות כל אותם פושעים שהפיל את הצלב ♰ [♚ מנא ★ ★ TECHEL פרס] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰ "לשתות רעלים שלך שנעשו על ידי עצמך" ♰ ידי ★ ריי Unius ♥ המלך ♥ ♥ מהדי בישראל ב פלסטין. אתה מתפלל יחד כדי ME
@ GarrettDARK CIA Synnek1 קרן המטבע הבינלאומית 666 ---> אני יודע: כי ה 'הוא חשוב באמריקה (כמו בעולם כולו), ואחר כך, מדוע, כת השטן שלך, השתלטו: Google ו-YouTube, וכו' .. ? 1. מה מלחמת העולם אחרת גרעינית קרן המטבע הבינלאומית: החליטה לעשות, כמו קרן המטבע הבינלאומית שיחק בסדר היום שלו: Shaoh הבא חדשה, לעשות שואה חדשה נגד: אחים יהודים ואחיותי? בטוח: הכוהן הגדול של השטן, כמוך, צריך לדעת את כל הדברים האלה!
 
@ רוטשילד בוש @ 666 322 -> אני אובייקטיבית: יש לי עליונות נגדך, לא רק: נגד: הרע התלמוד שלך (כי, זה לא קשה אף אחד), אבל אני יודע איך זה יהיה הסוף הטרגי שלך, זה את החוויה של פושעים בינלאומיים (של כל השותפים שלך): אם לא יבוא לי: מיד!
MarlaMarleen MarlaMarleen חה pubblicato האו"ם commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 אינו מפיץ דואר זבל. הוא תורם תרומה חשובה. איזה כוח עומד מאחורי צינור לך? ואז --- להשתמש במוח שלך! UniusRei3 IST ספאמר Kein. אה leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade הייר? Welche מאכט steckt hinter-YouTube? Und Dann denkt וייטר!
    
@ Synnek1 -> אתה הפלילי: 1. אותך ואת המוסיקה שלך! 2. אתה וסמלים שלך! 3. אתה והשנאה שלך! 4. אתה ורע שלך! 5. אתה קניבליזם שלך! 6. אתה blasfemy שלך! כל הדברים האלה יען אשר מוצג באתר שלך! לכן הממשל האמריקני היא ממשלה פושעת!
כמובן: FEistyForJustice הוא Synnek1 אכן: לשניהם יש liguistico השימוש זהה: ו הוולגריות אותה! והמוסלמים לעולם לא יהיה וולגרי! אבל הם מוסלמים נכון צנוע כאן למה: אפילו הסעודים הם כת השטן: וגם פחדנים (כמו יהודי אמריקה: הפרושים האילומינטי עוד IMF) כי להם? אף פעם לא היה לי אומץ לדבר איתי בפומבי! אתה אומר שאתה מוסלמי נכון? בסדר! אז אתה יכול לענות לי: [שאלה] ההבדל בין המונח: "פוליתאיסט", ובין המונח: "עבודה זרה"! בבקשה ....
אני לא צריך "הארגון" IN PLANET החרא הזה! אני בא מלכות אלוהים! @ 666 IMF ---> הוא אבי: מוסד זה על ידי המהפכה הצרפתית ועד ימינו: אורגניזם יחיד "בית הכנסת של השטן" בשביל להרוס את התקווה של ישראל: ולעשות כל השואה: נגד העם היהודי שלי, כלומר, הבונים החופשיים של המערכת הבנקאית seigniorage: ועמותות הנסתר שלה פושעים הראשונים של הבונים החופשיים: כל כת השטן!
    
[פלילית המוסלמית להסיר השריעה] [1 יכול להיות מוסלמים ונוצרים?] אני רוצה מאוד להיות גם מוסלמים ונוצרים, אבל זה לא ניתן לעשות זאת, כי על כמה נקודות שתי הדתות אינם שונים פשוט אבל הם מתנגדים. וזה לא משהו רע. כמו מוחמד אמר את וכופרים בקוראן: "לא יהיה לך הדת שלך אני אצטרך הדת שלי." הדבר החשוב הוא שיש לנו כבוד זה לזה. יותר כבוד, זה חיבה ואהבה. אחי היקר המוסלמית, אלוהים אוהב אותך כמו שהוא אוהב את כל היצורים אדם אחרים. להיות נאמן לאמונה שלך, לדחוף אותי להיות נאמן שלי. גם לי יש חובה להיות נאמן לאמונה שלי לדחוף לך להיות נאמן שלך. אבל אי אפשר לסחוט אף אחד באומרו: "אין כנסיות יורשו בסעודיה, אלא אם האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר הכיר את הנביא מוחמד" באותה מידה אף אחד לא צריך להיות נסחט, ואמר:
[פלילית המוסלמית להסיר השריעה] [1 יכול להיות מוסלמים ונוצרים?] "אם המוסלמים אינם מכירים את דמותו של ישו, בן האלוהים, לא תהיה מסגד במערב." סובלנות אמיתית פירושה להכיר את האחר כפי שהוא היא, ולא כפי שניתן היה רוצה שהם יהיו! אתה לא יכול להכיר את אלוהותו של ישו (אף הוא הדוגמה חיוני ונוצרים), ואני לא יכול לזהות את האופי הנבואי של מוחמד (גם אם היא הדוגמה חיוני מוסלמים). אני לא יכול עם זאת לנסות להבין למה זה מהותי עבורך שמוחמד להיות נביא ה ', אכן "חותם הנביאים", ועל מבחינה זו הסיבה דמותו של מוחמד. ואתה יכול לנסות להבין למה זה מהותי לי כי המשיח להיות "בן האלוהים" וגם מבחינה זו הסיבה דמותו של ישו. זה יהיה כך נוכל לחיות יחד כמו חברים טובים או אפילו אחים, לאחר שזיהו כי אנחנו שונים ומאושר עדיין על ההבדל הזה.
@ ארדואן אובמה, הילארי, קרן המטבע הבינלאומית ה-CIA נאט"ו: וכו '.. לכל הבונים החופשיים ועל כת השטן ---> עכשיו, כי אתה רוצה להאיץ: סוריה ברצח העם הזה? יש לי שתי שאלות אליך: 1). רוצה, אתה יכול: אסד אומר, אחרי שהוא נהרג: כל הסלפי (של, אל קעידה, כי, עם ערב הסעודית, אתה הציגו) "עכשיו, אתה יכול לעשות: הממשלה: יחד עם האופוזיציה: כלומר, עם אל קעידה "אם, נכון: אסד לא השתנה גם את החוקה על ההזדמנות: לעזוב את הממשלה: כמו משטר! 2). אבל, אם, אל קעידה, מנצח: אין לכפות על ישראל להתחיל: עולם גרעינית War III? חחח. או לראות כי אל קעידה הם החיילים שלך: אתה תמיד יכול להגיד "בסדר אתה הורג אותי:?? קדושים נוצרים (כפי שכבר מותר לנו תמיד לעשות לך), אבל בישראל אתה לא צריך לגעת"
 
@ MarlaMarleen - יהיה לך: להתעלם: אפשרית: סוג של תופעות על טבעיות (למעשה, אלוהים שונא אותם!) זה תמיד רציונליות לבין נתונים ספציפיים: זה יהיה לנצח! חחח. ללא ספק, בטוב שלך לעולם לא יגרום לך לפספס: להפסיד: הבשורה הקדושה, על כת השטן של YouTube! כי, אם לא היה להם פחד להיות להרוג? הם יברחו מיד הכנסייה! כאן משום שהם רעבים וצמאים עבור Word של אלוהים, במיוחד כאשר: עובר דרך הלב אצילי שלך!
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי] 26/07/2012: סוריה: אל קאעידה המורדים בעלות הברית האסלאמית הסונית, הסלפית: במאבק נגד: אסד, תמונות, קטעי וידאו: תביעות: של: התקפות: לאשר את קיומו של מאות: חמושים על אדמת סוריה: [(ללא צל של: ספק, גם אם השקרים של המערב: לא : יכול עוד לתמוך ההיערכות מקאברי)]. ביותר: מגיע ממדינות זרות כגון: רוסיה, סומליה במאלי. הארגון הבריטי: על: הגנה זורק הנחות: ירה של: מדינת הצבאית בראשות ארצות המערב. דמשק. בצפון מערב סוריה: המורדים אשר: המאבק: נגד: המשטר של אסד: מצאו בן ברית של: יוצא מן הכלל: אל קאעידה, ומאות: האסלאמיסטים מגיעים ממדינות זרות. המדינות מייצגות ביותר הן עיראק, לוב, מצרים, אפגניסטן. (AsiaNews / סוכנויות)
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי]] אבל יש גם חברים מרוסיה (צ'צ'ניה), אוקראינה, מלי : סומליה. נוכחותם של הקיצוניים הוא אושר על ידי כמה קטעי וידאו הופיע: באתרי אינטרנט ג'יהאדיסטים, כי: הם מראים גברים עם פנים מכוסות כי: שבחים מראה מלחמת קודש: מקלעים ופצצות: מניף דגל שחור: אל קאעידה. בסרט: הופיע בימים האחרונים: ו: פורסם ב-YouTube קריינות צועק "אנחנו יוצרים: תאים: של: קמיקזה: ל: המשך: הג'יהאד:. בשמו של אלוהים" עד כה: האופוזיציה מכחיש את נוכחותו: של: קבוצות אסלאמיים קיצוניים: בין שורותיו, אבל: על פי מומחים, הגבולות עם טורקיה: ו: עיראק (הפושעים) הפכו: אמיתי: במרכזן של: אוסף: עבור: מיליציה של: הכל: העולם המוסלמי הסוני. יש מי שכינה התרחיש הסורי "מגנט" של אל קאעידה: הבת שלה (AsiaNews / סוכנויות).
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי]] עדי ראייה אומרים כי: באב אל הווא, במקום: לנעול את הגבול הטורקי מאות: זרים נכנסו ימים אלה: לתמוך הצבא הסורי חינם בקרב חלב. זה:: כוננים אלה אנשים ברחבי אסיה וצפון אפריקה, לא: הרצון של הדמוקרטיה, אבל עונש לדוגמה של "nusayrs" (כופרים) כינוי גנאי להגדיר את העלאווים, כת של השיעה: בשאר אסד. עלייה בלחימה במחוז הצפוני של חלב משך מאות ימים אלה: אנשי הג'יהאד מעיראק. האישור מגיע גם: סקר שנערך לאחרונה ע"י ממשלת עיראק כי חמושים הפועלים בשטח הסורי הם חלק מהקבוצה אותה: טענה ההתקפות: ש: יש לנער בעיראק בחודשים האחרונים. "הרשימות שלנו של: חשוד - אמר: Izzar אל שאהבנדאר, יועצו של ראש הממשלה, (AsiaNews / סוכנויות)
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי]] יש לנו את אותם השמות - תואמים את אלה של השלטונות הסוריים "התמונות. הופיע על כמה פורומים הקשורים אלקאעדה קבוצות גם מראים על:. ותיקי המלחמה בלוב פי Naharnet, הסוכנות בלבנון, לגברים לבוש חלק: שחור: כך: מנופף דגל שעליו כתוב: "המהפכנים של . חטיבת טריפולי "אישור: כמה פעילויות התזזיתיות של קיצונים איסלאמיים על אדמת סוריה מגיע במספר. התקפות טען ארגון אלקאעדה עצמה דצמבר יש לפחות 35 פיגועי מכוניות ו -10 פיגועי התאבדות שאירעו על אדמת סוריה . של: אלה היו 4 נטען על ידי "החזית Nusra" של אל קאעידה נוכחות:.. קבוצות הג'יהאד בקרב הצבא הסורי חופשי העלתה מחלוקות רבות ברמה המדינית אתמול סרגיי לברוב, שר החוץ הרוסי, (AsiaNews / סוכנויות)
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי]] האשים את ארה"ב: תמיכה עם אנטי פוליטית שלה אסד, לטובת מורדים איסלאמיים. הוא מתח ביקורת על עמדתה של: סוזן רייס, שגרירת ארה"ב באו"ם, כי: לא: הוא גינה את הפצצת דמשק ביולי האחרון 18 שבה נהרגו כמה מחברי: מובילה את התכנית, במקום לקרוא על הטלת: סנקציות חדשות. בינתיים, הוא יותר ויותר הנחות: התערבות צבאית עבור:. ולהדיח מהשלטון הנשיא אסד מחקר שנערך על ידי Royal United Services Institute (RUSI), ארגון בריטי המתמחה בנושאי: הפוליטיקה הבינלאומית וביטחון, מזהיר מפני עימות צפוי בין קבוצות סוניות נתמך על ידי ערב הסעודית: מדינות ערביות אחרות: המיליציות השיעיות, כולל חיזבאללה והצבא הסורי, המגובים על ידי איראן. כמו כן, האיום של נשק כימי בידי המשטר הסורי. (AsiaNews / סוכנויות)
 
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי]] נוכחות: נשק כימי מדאיג: ישראל כבר החלה חלוקת ערכות המגן בעיר בגבול עם סוריה. בימים האחרונים, אמר שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל, כי: שימוש סביר של: נשק לא: לפי התוכנית המקובלת של דמשק מעמידה בסכנה חמורה את ביטחון ישראל. במקרה של: נפילת המשטר, פרס חושש העברת הפוטנציאל של כלי נשק: נשק כבדים של סוריה או נשק כימי ארסנל: אל הפונדמנטליסטים השיעים בלבנון: חיזבאללה: או איראן, אבל: גם של גניבה על ידי: קבוצות אסלאמיות קשור אל קעידה. (AsiaNews / סוכנויות)
[אל קעידה בסוריה: הם minions של ארה"ב (השטן הגדול 666 IMF) וערב הסעודית [השטן הקטן: השריעה]: הכול נגד ישראל שלי]] לדברי מייקל קלארק, ראש Rusi, התערבות צבאית מערבית הכרחי לפני כי: המלחמה הידרדר. "אנחנו לא כל כך: אנו נעים לקראת התערבות - הוא אומר - אבל הניתוח עצמו: המהלכים של: אותנו." קלארק טוען כי: אירועי הימים האחרונים יצרו שינוי קיצוני במצב זה: מסיר את האפשרות של: פתרון דיפלומטי לסכסוך. "ראש Rusi הציע התערבות: כוחות מיוחדים בשטח תמיכה של קבוצות מורדים, המשמשים כבר באפגניסטן בשנת 2001. לוב בשנת 2011 פעולות אלה עשויות לכלול גם זריקת: המדינה נגד: המשטר (AsiaNews. סוכנויות /)
UniusRei3 פרסמו תגובה 15 דקות [אתה לא יכול להרשות לעצמו, זה, זה יכול יום אחד להיות טראומה בשבילך] כן, ישוע הוא אלוהים, הבן של אלוהים חיים, ראוי לשבח: "אני אלפא אומגה, ההתחלה והסוף ... מי ומי ומי לבוא, הקדוש ברוך הוא "(Rev 1.8). "הרי אני בא מהר" אמן. אפילו אני יודע ישוע האדון! (Rev 22, 20). ישוע המשיח הוא אלוהים, הוא בן האלוהים. הוא מהווה חלק השילוש הקדוש. אלוהים האב, אלוהים הבן ואלוהים רוח הקודש! ישו לא היה סתם אדם, הוא היה אלוהים בדמות אדם. (דהיינו, רק אלוהים אחד)
[אתה לא יכול להרשות לעצמו, זה, זה יכול יום אחד להיות טראומה בשבילך] @ יהוה האלוהים הקדוש שלי, וכו '. .. -> ישוע הוא אלוהים! ישוע הוא מלך הכבוד! ישו הוא מלך המלכים! זה שיר יפה מאוד. זוהי אהבת ישו. כל הכבוד על ישוע המשיח. ג'ון מ 1:29 עד 34. אם אתה מאמין באלוהים, לא מנסה לדון בבעיה זו אבל מאוד סקרן לגבי מה אלוהים אתה מדבר? גם אני לא מבין איך הנצרות היא דת של כיבוש. המונח "נוצרי", אומר ישו וכדומה. נוצרים שואפים להיות כמו ישו. הרומאים 9.5 אומרים שישוע הוא אלוהים, Hebrews1 אומר המלאכים לשבח אותו! ולנו "בני אדם" לא הולכים? גם אם אתה לא wan't: המילה של אלוהים: אומר יהיה לך: אל הקשת יום אחד את הברכיים לפני ישו


@ LetsPlayBilamba ---AMEN. ☠ pax ☠ + ♰ + ☠ pax ☠ Halleluja, ist Stark: Satanismus i Deutschland, AMEN. fortælle mig, hvad du ved: bede sammen TIL MIG! Jeg ved, at sidst du har lidt bad: dit onde gud, og det er for din Church of Satan. Jeg har gjort det forkert til alle de kriminelle: hvem: væltede på tværs ♰ [♚ Mene ★ TECHEL ★ PERES] ♰ PAX ♰ CSP B CSSMLNDSM D VRS N SMV S MQLIV B ♰ "Drik din giftstoffer fra dig selv" Jeg er jødiske Messias Israels konge: og Mahdi: i Palæstina: dvs: ét eneste mennesker: Jeg er universelt broderskab:@ 666 Angela Dorothea Merkel ejeren af ​​frimurerisk system med hensættelse møntningsgevinst --- humant blod du gå: at drikke af dem? eller har dem, der bringer ham til dit hus?menschlichem Blut du gehen: UM von ihnen zu trinken? oder haben Sie, dass bringt IHN zu ihrem Haus?il sangue umano tu Lo andare: en bere da Loro? oppure Sono Loro che lo portano en Casa Tua? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
GarrettDark Synnek1 @ 666 -> fordi min myndighed: af unius REI: (universal Kong udvalgt af Gud) er allerede taget i brug: i YouTube: kan ikke anvendes: Ingen amnesti, hvis det blev gjort: kriminalitet, imod: elementer af dette samfund, såsom: vil ikke blive anvendt: amnesti til dem: at: De kan ikke bevise: at, blev de tvunget: på grund af force majeure: for ikke at indsende deres troskab: til min myndighed: metafysisk og universel: at sætte ende : denne kriminelle IMF! fordi: af alle katastrofer: at: der sker i verden i dag? disse: det sker hele: på grund af deres oprør imod mig! rolig! Derfor vil jeg altid vil prøve dit liv, fordi det tilhører mig!
@ Kriminel internazional: Erdogan: Saudi-Arabien: CIA NATO, Al Qaeda, salafister, sharia, Talmud: dvs. alle frimurerisk system: for Banking møntningsgevinst af: IMF; [oraprosiria. blogspot] varer: 1. Dramatisk vidnesbyrd om Moder Agnes Mariam de la Croix, 2. Sidste nyt fra Homs og Kusayr Fra Moder Agnes Mary korset 3. "Oprørerne dræber os. Hæren skal være" 4. Vi føler vrede og magtesløse mod den type oplysninger, der cirkulerer i Europa og gøre review med krav om sanktioner ... 5. Den katolske patriark: Kristne brugt som menneskelige skjolde af oprørerne: INTERVIEW Gregory LAHAM Fredag ​​1 Juni, 2012
 
mistafield Garrett 666 CIA Mørk synnek1, men hvis de er to år: det, at du IKKE er i stand til: besejre mig: ikke en eneste gang! og du: Du har altid slået fejl, og altid et dårligt indtryk: denne side fordi: Du er så stædig, og du ikke overgive måske fordi:? du frygter: at: din ypperstepræst: Højesteret Rothschild: farisæeren rabbineren KAKAM AF IMF: har du også, gå DU: gennem: bin af svovlsyre: for din manglende kompetence: Hvordan er mange andre ulykkelige satanister gå til at dø?
fordi: position af parasitten IMF: den jødiske kriminelle, SpA (privat ejet, Rothschild, etc. .. og: Firma: Bush, etc. ..) af IMF: Verdensbanken: Dette er blevet: et spørgsmål om " liv eller død "for hele menneskeheden! Faktisk vil folk ikke støtter: lang tid: prisen på penge: at: er lig med 270% af sin værdi (kilde videnskabsmand professor Giacinto Auriti) derfor, forud for at: folk kunne gøre omdrejninger mod: Frimurer oligarkier: de gør massakren: mod alle folk, i en verden krig: atomkraft (hvorfor har fået i Syrien, fordi de er ved at bygge: motivationen til at gøre verden til krig). hvis ikke: kollapse IMF? alle vil dø!
Hvem sagde, at du er jøde? du kun Trold! men dette har været rigeligt demonstreret: en gang: af mere, "Der er ikke satanister: ansvarlige" i virkeligheden, ville du ikke give: en besked: til verdens rigeste jøder: dvs mestrene af IMF! fordi, det er logisk for et dyr (ikke evoluted), som du vil dø ubevidst, som et dyr! idiot, du tænker på kan vinde en kamp mod mig! og ikke bekymrer sig om skæbne for alle, menneskeheden, og ikke engang på din egen skæbne!det er derfor jeg kræver: at: selv de satanister: de støtter mit kandidatur: Som konge Israele: simpelthen fordi, for alt det onde: at: jeg kan gøre mod satanister? Jeg har ikke fysisk vil dræbe nogen! ganske vist alle dø i en nuklear verdenskrig!
@ GarrettDark ---> hvor du bor, selvfølgelig, er der ikke: Jøder, fordi de er alt for rig til at leve med dig! men de er her alle sammen: med os på denne side, men ikke gennem den normale ADSL: hvordan goyim (dyr i menneskelig form), men med deres personale: intranet, så: du kan give dem et budskab til alle dem, som satanist ansvarlige skal gøre!
Faktisk er kun for banken møntningsgevinst: 100% af alle penge i verden bliver usynlig: de giver penge til regeringen (der, for dem koster noget: Det er kun en række, der har skrevet på computeren) Regeringen betaler, de penge: at, har modtaget gennem: titlerne på Sato (BOT FTT: regninger), så: de lukkede, et budget i balance, dvs: nul! Dette er kun: det første: i tre svindel: at: Illuminati jøderne, gøre mod Peoples: med medvirken af ​​frimureri!
GarrettDark sagde: "Hvilken Gud muslimer Gud er." Allah ", Christians Gud kaldes" Gud "Jøde er Gud kaldes 'Jahve' Jehovas Vidner Gud er." Jehova "Mormons Gud er" himmelske Fader "- SVAR. -> @ kvisten 666 Mørk CIA IMF ---> Gud er kun et:!, og navne kan være mange: men den person, der er altid kun en For eksempel kan en person ringer til dig: satanist, forræder, kriminel, Cannibal: osv. .. Men vil du forblive, dog: kun, og altid den samme: lort, som du er!
@ GarrettDark666 IMF CIA -> Du er en total løgner ((med 1000 forskellige identiteter)) og i øvrigt ingen, der forventer, at Satan er oprigtig! Du har forrådt forfatningen, fordi her kan alle se, hvordan du forsvarer din IMF: imod mig: og mod alle mennesker! og hvordan har du satanister taget kontrol, og du har beskadiget: YouTube og Google. @ CIA 666 Garrett "Dark" -> idiot! Jeg er ikke ansvarlig, hvis det er i lysets natur: de egenskaber, af opløsning mørket
@ 666 IMF CIA [Du bliver nødt til at "forvirre" alle jer: hvorfor satanisme: Institutionel: skal fjernes] -> er ikke terroristerne, [(der er blevet politiseret: I en tale imperialistisk (sharia, Talmud IMF, osv. ...)]: den sande: Repræsentanter: til Gud, eller religion Og jeg har grund: for: alle sande religioner kom sammen til Assisi, med John Paul II (undtagen: Jehovas Vidner (det værste af alle) og de bad alle sammen som brødre, og sagde "aldrig dræbe: en person i Guds navn!" således: dem, der dræber i Guds navn, som Saudi-Arabien gør: med sine salafister af Al Qaeda, er de satanister undercover: kun
♰ Synnek1: dvs GarrettDark: aktiveres kontakten blokken. Du kan ikke sende beskeder, hvis brugeren har tilføjet dig som en kontaktperson. ipse Venena Bibas! Jeg har gjort galt til Alle disse kriminelle, der krydser te væltede ♰ [♚ Mene ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "drik din giftstoffer lavet af dig selv" af ♰ ★ Rei Unius ♥ Kong ♥ israel Mahdi. Bede sammen TIL MIGL'utente Synnek1: dvs GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Ikke potrai inviargli messaggi se l'utente ikke ti ha aggiunto kommer contatto. ipse venena bibas! Jeg har gjort det forkert til alle de forbrydere, der væltede på tværs ♰ [♚ Mene ★ TECHEL ★ PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰ "Drik din giftstoffer fra dig selv" ♰ af ★ Rei Unius ♥ Kong ♥ i Israel ♥ Mahdi i Palæstina. Bede sammen TIL MIG
@ GarrettDARK CIA Synnek1 IMF 666 ---> Jeg ved: at Gud er vigtig i USA (som i hele verden), og derefter, hvorfor dine satanister, har overtaget kontrollen med: Google og YouTube, osv. .. ? 1. Hvilke andre VERDEN Atomkrig IMF: har besluttet at gøre, som IMF har spillet i hans dagsorden: den næste og nye Shaoh, for at gøre et nyt Holocaust mod: mine jødiske brødre og søstre? sikker: en ypperstepræst for satan, som du bør vide alle disse ting!
 
@ Rothschild Bush @ 666 322 -> Jeg objektivt: Jeg har en overlegenhed imod dig, ikke alene: imod: dine talmudiske ondt (fordi, det er ikke svært for ingen der), men jeg ved, hvordan det vil være din tragiske ende, af denne din oplevelse af kriminelle internationale (og alle dine medskyldige): Hvis du ikke vil komme til mig: det samme!
MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato un commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 er ikke en spammer. Han yder et vigtigt bidrag. Hvilken magt er bag You Tube? Og så --- bruge din hjerne! UniusRei3 ist kein Spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt Hinter YouTube? Und dann denkt weiter!
    
@ Synnek1 -> du er kriminelle: 1. dig og din musik! 2. Du og dine symboler! 3. Du og din had! 4. Du og din ondskab! 5. dig og din kannibalisme! 6. dig og din blasfemy! alle disse ting du har vist på dit websted! det er derfor, den amerikanske regering er en kriminel regering!
selvfølgelig: FEistyForJustice er Synnek1, faktisk: begge har samme anvendelse liguistico: og det samme vulgaritet! og en muslim vil aldrig blive vulgære! men de sande muslimer er ydmyge her er hvorfor: selv de saudierne er satanister, og selv kujoner (som amerikanske jøder: farisæerne Illuminati od IMF), fordi, at dem? ville aldrig have mod til at tale med mig i offentligheden! Du siger du er en sand muslim? ok! Så du kan svare mig: [SPØRGSMÅL] forskellen mellem udtrykket: "polyteister", og mellem udtrykket: "afgudsdyrkelse"! PLEASE ....
Jeg har ikke en "organisation" på denne planet af lort! JEG ER FRA GUDS RIGE! @ 666 IMF ---> er mor: for hver institution af den franske revolution til stede: en enkelt organisme "Satans synagoge" for at ødelægge Israels håb: og gøre enhver Shoah: mod mine jødiske folk, dvs frimurerisk system af bank møntningsgevinst: og dens okkulte foreninger kriminelle: først og fremmest Frimureriet og satanisme!
    
[STRAFFERETLIGE MUSLIMSKE FJERN sharia] [Kan man være muslim og kristen?] Jeg vil meget gerne være både muslimske og kristne, men det kan ikke lade sig gøre, fordi på nogle punkter de to religioner er ikke bare anderledes, men de er imod. Og det er ikke noget slemt. Som Muhammad sagde til de vantro i Koranen: "Du skal have din religion, og jeg skal have min religion." Det vigtige er den respekt, vi har for hinanden. Mere end respekt, det er hengivenhed og kærlighed. Kære muslimske bror, elsker Gud dig, som han elsker alle andre menneskelige væsener. Vær tro mod din tro, og skubbe mig at være tro mod mine. Jeg har også en pligt til at være tro mod min tro, og at skubbe dig til at være tro mod din. Men du kan ikke afpresse nogen ved at sige: "Ingen kirker bør være tilladt i Saudi-Arabien, medmindre pave Benedikt XVI anerkendt profeten Muhammed" Af samme grund ingen burde være afpresning, sagde:
[STRAFFERETLIGE MUSLIMSKE FJERN sharia] [Kan man være muslim og kristen?] "Hvis muslimer ikke kan genkende tallet Kristus, Guds Søn, må der ikke være nogen moske i Vesten." True tolerance betyder at anerkende den anden som han eller hun er, ikke som man ville gerne have dem til at være! Du kan ikke genkende Kristi guddommelighed (selv om den er et vigtigt dogme for kristne), og jeg kan ikke genkende Muhammads profetiske karakter (selvom det er et vigtigt dogme for muslimer). jeg kan dog forsøge at forstå, hvorfor det er afgørende for dig, at Muhammad er Guds profet, faktisk "segl profeter", og af denne grund henseende tallet af Muhammed. Og du kan prøve at forstå, hvorfor det er afgørende for mig, at Kristus være "Guds Søn", og af denne grund henseende figuren af ​​Jesus. Skulle dette være tilfældet, vi kan leve sammen som gode venner eller endda som brødre, som har anerkendt, at vi er forskellige og alligevel glad for denne forskel.
@ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: etc. .. til alle murere og satanister ---> nu, at man ønskede at bundfaldet: Syrien i dette folkedrab? Jeg har to spørgsmål til dig: 1). gerne, kan du: sige til Assad, efter at han har dræbt: alle Salafi (af Al Qaeda, der med Saudi-Arabien, har du introduceret) "Nu, kan du gøre: en regering: sammen med opposition: der er, med Al Qaeda "Hvis, til højre:! Assad havde også ændret forfatningen for at få mulighed for: at forlade regeringen: som et regime! 2). men, hvis al-Qaeda, vinder: Du behøver ikke tvinge Israel til at starte: Nuclear Verdenskrig III? lol. eller set, at Al Qaeda er dine tropper: Du kan altid sige "ok You Kill Me!? kristne martyrer (som vi altid har tilladt os at gøre for dig), men Israel du behøver ikke at røre"
 
@ MarlaMarleen - vil du have: bort: eventuel: form for overnaturlige fænomener (faktisk hader Gud dem!) Det er altid den rationalitet og de specifikke data: der vil være at sejre! lol. sikkert, i din godhed vil du aldrig få dig til at gå glip af: mister: det hellige Evangelium, at de satanister i YouTube! fordi hvis de ikke havde nogen frygt for at dræbe? de vil flygte på en gang til kirken! her, fordi de er sultne og tørstige efter Guds Ord, især når det: passerer gennem din ædle hjerte!
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille Satan: Sharia]: alt mod min Israel] 26/07/2012: Syrien: Al-Qaeda allierede islamiske oprører sunni- Salafi: i kampen mod: Assad, Billeder, videoer og: bekræfte tilstedeværelsen af ​​hundredvis af:: fordringer: af: angreb militante på syrisk territorium: [(uden skygge af: tvivl, selv om løgne i Vesten: ikke : længere er i stand til at understøtte denne makabre iscenesættelse)]. Mest: kommer fra fremmede lande, herunder: Rusland, Somalia og i Mali. Britiske organisation for: forsvaret kaster forudsætninger: et skud: statslige militær-ledede vestlige lande. Damaskus. I den nordvestlige del af Syrien: de oprørere, der: kamp: imod: regimets af: Assad fundet en allieret af: undtagelse: al-Qaeda og hundredvis af: islamisterne kommer fra fremmede lande. De mest repræsentative lande er Irak, Libyen, Egypten, Afghanistan. (AsiaNews / agenturer)
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille Satan: Sharia]: alt mod min Israel]] Men der er også medlemmer fra Rusland (Tjetjenien), Ukraine og Mali : Somalia. Tilstedeværelsen af ​​ekstremister, bekræftes af flere videoer vist: på jihad-hjemmesider, at: de viser mænd med dækket ansigter, at: ros den hellige krig med angivelse af: maskingeværer, og bomber: vinke det sorte flag: al-Qaeda. I en film: optrådt i de seneste dage: og: lagt ud på Youtube en voice-over råber "vi danner: cellerne: af: kamikaze: for: fortsætte: jihad:. I Guds navn" Til dato: Oppositionen benægter tilstedeværelsen: af: islamiske ekstremistiske grupper: blandt sine rækker, men: Ifølge eksperter, grænserne til Tyrkiet: og: har Irak (de kriminelle) bliver: A True og: deres hovedaktiviteter: samling: for: milits: alle: den sunni-muslimske verden. Nogle har beskrevet det scenario syriske "magnet" for al-Qaeda og: dets datterselskaber (AsiaNews / agenturer).
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille satan: Sharia]: alt mod mine Israel]] Vidner siger, at: Bab al-Hawa, i stedet for: at låse den tyrkiske grænse , hundredvis af: har fremmede ind i disse dage: at støtte den frie syriske hær i slaget ved Aleppo. Dette: at: driver disse mennesker på tværs af Asien og Nordafrika, er det ikke: ønske om demokrati, men eksemplarisk straf "nusayrs" (kættere) nedsættende navn at definere Alawites, den sekt Shia: Bashar al-Assad. Stigningen i kampe i den nordlige provins Aleppo har tiltrukket hundredvis af disse dage: jihadister fra Irak. Bekræftelsen kommer så godt: en nylig undersøgelse af den irakiske regering, at de militante opererer på syrisk territorium er en del af den samme gruppe, der: har krævet de angreb: at: har rystet Irak i de seneste måneder. "Vores lister over: mistænkelig - sagde: Izzar al-Shahbandar, rådgiver for premierministeren (AsiaNews / agenturer)
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille Satan: Sharia]: alt mod mine Israel]] har vi de samme navne - matcher de af de syriske myndigheder "De billeder. dukket op på nogle fora er knyttet til al-Qaeda-grupper viser også af:. veteraner fra krigen i Libyen Ifølge Naharnet, agentur Libanon, er mænd klædt i nogle af: sort: at: viftede et banner, hvor der stod: "De revolutionære i . brigade af Tripoli "Bekræftelse af: et hektisk aktiviteter islamiske ekstremister på syrisk jord kommer fra antallet af:. angreb hævdet af al-Qaeda sig Fra december til have mindst 35 bilbomber og 10 selvmordsangreb, der fandt sted på syrisk jord . af: disse 4 blev hævdet af "Front Nusra" af Al Qaeda Tilstedeværelsen af:.. jihad-grupper blandt de fri-syriske hær har rejst mange kontroverser på diplomatisk plan går Sergey Lavrov, den russiske udenrigsminister, (AsiaNews / agenturer)
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille Satan: Sharia]: alt mod min Israel]] har beskyldt USA for at: støtte med hendes politiske anti Assad, til fordel for islamistiske oprørere. Han kritiserede placeringen af: Susan Rice, amerikansk ambassadør i FN, at: ikke: han fordømte bombningen af ​​Damaskus sidste 18 juli, der dræbte flere medlemmer af: førende i ordningen, kalder i stedet for at pålægge: nye sanktioner. I mellemtiden er det i stigende grad antagelserne: væbnet intervention for:. Afsætte præsident Assad En undersøgelse fra Royal United Services Institute (RUSI), en britisk organisation specialiseret sig i spørgsmål om: international politik og forsvar, advarer om en sandsynlig sammenstød mellem sunnimuslimske grupper og støttet af Saudi-Arabien: arabiske og andre lande: shiamuslimske militser, herunder Hizbollah og syriske hær, støttet af Iran. Hertil kommer,. Truslen om kemiske våben i hænderne på det syriske regime (AsiaNews / kontorer)
 
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille Satan: Sharia]: alt mod mine Israel]] Tilstedeværelsen af: kemiske våben bekymrer Israel, at: der er allerede begyndt at distribuere gasmasker i byen på grænsen til Syrien. I de seneste dage, sagde Shimon Peres, Israels præsident, at: den sandsynlige brug af: våben ikke: ved den traditionelle ordning Damaskus sætter i alvorlig fare for Israels sikkerhed. I tilfælde af: en regimets fald, frygter Peres den potentielle overførsel af våben: at Syriens tunge våben eller kemiske våben arsenal: at de libanesiske shiitiske fundamentalister: Hizbollah: eller Iran, men: også tyveri af: islamiske grupper knyttet til al-Qaeda. (AsiaNews / kontorer)
[Al Qaeda i Syrien: de er håndlangere for USA (store satan 666 IMF) og Saudi-Arabien [lille Satan: Sharia]: alt mod min Israel]] Ifølge Michael Clarke, leder af Rusi, er en vestlig militær intervention nødvendig, før at: krigen degenererede. "Vi er ikke, at: vi er på vej mod indgreb - siger han - men selve operationen, at: træk af: os." Clarke hævder, at: De seneste dages begivenheder har skabt en radikal ændring i den situation, at: fjerner muligheden for: en diplomatisk løsning på konflikten. "Lederen af ​​Rusi foreslog intervention: specialstyrker på det område, støtte til oprørsgrupper, som allerede anvendes i Afghanistan og i 2001:. Libyen i 2011 Disse operationer kan også omfatte et skud: State Imod: regimet (AsiaNews. / agenturer)
UniusRei3 indsendt en kommentar 15 minutter siden [du ikke har råd, Det, det kan en dag blive et traume for dig] Ja, Jesus er Gud, søn af den levende Gud, som fortjener at blive rost: "Jeg er Alfa og Omega, begyndelsen og enden ... hvem er, og hvem der var og som kommer, den Almægtige "(Åb 1,8). "Sandelig, Jeg kommer hurtigt" Amen. Selv jeg kender Jesus som Herre! (Rev 22, 20). Jesus Kristus er Gud, han er Guds Søn. Han er en del af den hellige treenighed. Gud Fader, Gud Søn og Gud Helligånd! Jesus var ikke bare manden, blev han Gud i menneskelig form. (Dvs. kun ÉN GUD)
[Du ikke har råd, Det, det kan en dag blive et traume for dig] @ YHWH mit hellige Gud, mv. .. -> Jesus er Herre! Jesus er ærens konge! Jesus er Kongernes Konge! Dette er en meget smuk sang. Dette er kærlighed til Jesus. Alle Glory til Jesus Kristus. John fra 1:29 til 34. Hvis du tror på Gud, forsøger ikke at diskutere dette emne, men meget spændt på, hvad Gud er du henviser til? Også jeg forstår ikke, hvordan kristendommen er en religion besættelse. Udtrykket "kristen" betyder-Kristus-lignende. Kristne stræber efter at være Kristus-lignende. Romerne 9,5 siger Jesus er Guds, Hebrews1 siger englene rose ham! og os "mennesker", kommer ikke til? Selv hvis du ikke wan't: til Guds ord: siger, vil du have: en dag bøje dine knæ, før JesusDiffuser   Imprimer   


dimanche 19 juillet 2009

MISE AU POINT à "la christianophobie algérienne"
Publié par lalla jerjer le dimanche 19 juillet 2009 / 04:57 :: 3251 Vues ::Article Rating:: Informations
Il est désolant de constater qu'une telle désinformation puisse circuler. Il n'y a eu aucun rapatriement d'urgence. Un double des archives de catholicité a, de fait, été transféré pour faciliter les demandes d'actes de catholicité et les recherches généalogiques. Les archives de catholicité du diocèse de Constantine sont toujours dans mon Evêché et il n'y a rien à cacher.
Qu'y a-t-il dans la conscience de ceux qui divulguent cette désinformation?
+Paul Desfarges

N.B. : le père Paul Desfarges est le nouvel évêque de Constantine et d'Hippone

mardi 29 janvier 2008

Les BRÛLEURS algériens
Publié par le mardi 29 janvier 2008 / 11:15 :: 3270 Vues ::Article Rating:: Informations

27 janvier 2008. 15h30. La terrasse d’un restaurant. Mer, soleil, musique. Subitement, une vingtaine de jeunes dévalent vers la mer, portant une barque à bout de bras. Quatre seulement montent à bord. Direction : nord.
Une «harga» en direct ! Une délivrance en «live», celle de ces jeunes qui ne veulent pas subir ce que nous avons subi ! Nous avons cru les moudjahidine et leurs promesses de nous transmettre le flambeau ! Nous avons attendu, tellement attendu… Nous avons vieilli et les moudjahidine ont toujours le pouvoir et le fric ! Eux et leurs copains, les nouveaux princes, dont les enfants ont le visa facile, l’argent à gogo et la belle vie… là-bas !
Et les enfants du peuple ? Ils ont la barque, la Sardaigne, Marseille ou le Canada pour bâtir le rêve qu’on leur refuse ici ! Dieu, faites que la mer soit clémente ce soir ! Faites qu’ils arrivent, sains et saufs, au pays de la liberté…
farahmaamar@yahoo.fr
«C'est au pied du mur que l'on voit le mieux le mur.»Tout a commencé aux USA, lors d'une manifestation devant la Maison blanche en août dernier.
Le professeur Rahouma Mohammed, d'origine égyptienne, qui a longtemps caché sa conversion au christianisme, a déclaré en substance que "le temps de la peur était fini!"
Il a donc dévoilé son projet de créer une institution internationale qui défendra les convertis venus de l'islam, et qu'il était temps de faire connaitre au monde entier l'oppression subie par ceux-ci. Cette institution compte travailler avec le Congrés américain et les ONG qui défendent les droits de l'homme, et fonder des branches dans d'autres pays, en plus de l'Egypte: en Australie et en France notamment. Le nom de l'organisation est "Jésus m'a libéré" ou en arabe: "حررنى يسوع"
 La présidence de la branche égyptienne a été confiée à l'avocate Najlaa el Imam, convertie récemment et ayant pour nom de baptême catherine. Les difficultés ont déjà commencé, à cause de la personnalité de cette avocate, et de ses prises de position par le passé, avant sa conversion. L'Eglise copte ne voit pas d'un bon oeil cette médiatisation, qui donne l'occasion aux islamistes d'accuser ses membres de traîtres, mais disent-ils pour leur défense "nous aimons notre pays, cependant nous estimons que c'est avec la force et la lumière du Christ que nous pourrons changer les choses!"
Les projets sont divers: création prochaine d'un site Web, publication d'un premier livre et d'un bulletin mensuel; appel aux témoignages de convertis qui seront recueillis pour assurer leur défense et serviront aux chercheurs de l'institution sur la mise à mal des droits et des libertés fondamentales. Ces témoignages aideront à révéler au grand public les pratiques terroristes contre les convertis persécutés de par le monde.
Ils sollicitent la prière des chrétiens et des hommes de bonne volonté. Rahouma Mohammed avait conclu ainsi son annonce: "Que le Seigneur vous bénisse toujours! Et que Jésus nous rende libres!"
E-mail indiqué pour les contacts : JESUS4FREEDOM@GMAIL.COM
Lire l'article en entier sur le site (en arabe) coptreal
Eglises et maisons chrétiennes brûlées sont hélas monnaie courante en Egypte 
Commentaires
Par Anne-Marie Chaix le vendredi 20 novembre 2009 07:14
"Cette institution compte travailler avec le Congrès américain et les ONG qui défendent les droits de l'homme"

Dés qu'il est question de s'appuyer sur "les Droits de l'Homme" et les "ONG", méfiance... Il y a là derrière un dessein caché, celui , à terme, du syncrétisme, je le crains...

Mieux vaudrait une association libre de toute tutelle mondialiste qui serait prête à affirmer officiellement que la seule Vérité réside dans le Christ et dans nulle autre fable religieuse.

lundi 13 octobre 2008

Mais on tue aussi des Algériens en Afrique du Sud
Publié par lalla jerjer le lundi 13 octobre 2008 / 18:04 :: 3282 Vues ::Article Rating:: Informations
Information recueillie sur le journal Liberté:
http://www.liberte-algerie.com/edit.php?id=101062

 • stopyouporntubesatan
  stopyouporntubesatan ha pubblicato un commento
  7 secondi fa
  (but the Salafist Al Qaeda: they can always go in Syria: smoothly?) 07/27/2012 . Final showdown in Aleppo between regime and rebels Regular Syrian forces have begun to pound Aleppo again with helicopters and tanks. Syrian opposition controls about 40 per cent of the city. More bloodshed is likely. A pro-Assad lawmaker defects to Qatar. Aleppo (AsiaNews/ Agencies) - The Syrian military is getting ready for a showdown with rebels who have been under siege in the northern and south-western districts of Aleppo, where at least 34 people were killed in the city on Thursday. This morning, combat helicopters, tanks and armoured personnel carrier from Idlib province (on the Turkish border) began shelling districts under the control of the Free Syrian Army (FSA) and other rebel groups.
 • stopyouporntubesatan
  stopyouporntubesatan ha pubblicato un commento
  11 secondi fa
  Experts say opposition leaders, including in the FSA, are working to set up a united anti-Assad front to confront what pro-government al-Watan newspaper has warned would be the mother of all battles. It is expected that foreign paramilitary groups like al-Qaeda and Hizbollah will join their respective allies for the fight. Meanwhile, Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan yesterday accused Syria of recruiting members of the PKK, a nationalist Kurdish party operating in Turkish Kurdistan. He warned that Turkish forces would respond to any crime on its territory. (but the Salafist Al Qaeda: they can always go smoothly?)
 • stopyouporntubesatan
  stopyouporntubesatan ha pubblicato un commento
  23 secondi fa
  (but the Salafist Al Qaeda: they can always go smoothly?) UN Human Rights Chief Navy Pillay said she is concerned about the conflict escalating, especially in Aleppo, where clashes have been reported in the Citadel, which is part of the Ancient City of Aleppo, a UNESCO World Heritage Site since 1986. She called on the government and the armed opposition to protect civilians, and respect international conversions on human rights. In case of violations, both parties would be liable for sanctions.

YouTube

YouTube

556230 iscritti
68334465 visualizzazioni video
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  @666 Angela Dorothea Merkel the Owner of masonic system of banking seigniorage --- human blood thou go: to drink from them? or have them, that bring him to your house? menschlichem Blut du gehen: um von ihnen zu trinken? oder haben sie, dass bringt ihn zu Ihrem Haus? il sangue umano tu lo andare: a bere da loro? oppure sono loro che lo portano a casa tua? Ты кровь человека пойти: пить из них? или у них, чтобы привести его в вашем доме?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  10 minuti fa
  @LetsPlayBilamba --- AMEN. ☠pax☠ +♰+ ☠pax☠ alleluia, ist stark: Satanismus in Deutschland, AMEN. tell me what you know: YOU PRAY TOGETHER TO ME! I know that lately you have little prayed: your evil god, and this is for your church of satan. I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰ [♚ MENE ★ TECHEL ★ PERES] ♰ PAX ♰CSP B CSSMLNDSM D VRS N SMV S MQLIV B ♰"Drink your poisons made by yourself" I am jewish Messiah the King of Israel and Mahdì in Palestine: ie one only people: i am universal brotherhood 
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  [to all subject : of the (master /owner) synnek1: the priest of satan] @LetsPlayBilamba --- no not is Wrong: for: GarrettDark ((the clerk of CIA: 666: that, Obama has sent to harm YOUTUBE, so that the IMF: may live: and the world may die)), because, he has recognized: somehow: my authority on the world! Perhaps we are all equal in the Kingdom of God? its position: (for me) is better than yours! Indeed, is of the life, of all Satanists: in google and youtube: Rothschild and his accomplices: will have to answer: because there can be no amnesty: about the removal of your lives!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  My time.
 • LetsPlayBilamba
  LetsPlayBilamba ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @Garret Wrong :D
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  Time 5:19 AM
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  Still not Synnek1 idiot.
GarrettDark Synnek1 @ 666 -> because my authority: of unius REI: (universal King chosen by God) is already operational: in youtube: can not be applied: none amnesty, if it were done: crime, against: elements of this community, such as: will not be applied: the amnesty to those: that: they can not prove: that, they were forced: for reasons of force majeure: to not to submit their allegiance: to my authority: metaphysical and universal: to put end: to this criminal IMF! because: of all disasters: that: are happening in the world today? these: it happens all: because of their rebellion against me! calm! Therefore I always will try the your life, because it belongs to me!

@criminal internazional: Erdogan: Saudi Arabia: CIA NATO; Al Quaeda; salafis; Sharia, Talmud: ie all masonic system: of Banking seigniorage of: IMF; [oraprosiria. blogspot] items: 1. Dramatic testimony of Mother Agnes Mariam de la Croix, 2. Latest news from Homs and Kusayr From Mother Agnes Mary of the Cross 3. "The rebels are killing us. The army must remain " 4. We feel angry and powerless against the type of information that circulates in Europe and make review, claiming the sanctions ... 5. The Catholic Patriarch: Christians used as human shields by the rebels: INTERVIEW GREGORY LAHAM Friday, June 1, 2012

mistafield Garrett 666 CIA Dark synnek1 but, if they are two years: that, that you are NOT able: defeat me: not even once! and you: you've always failed and always made a bad impression: this page because: You are so obstinate and do not you surrender? perhaps because: you fear: that: your HIGH priest: THE SUPREME Rothschild: the Pharisee rabbi KAKAM OF IMF: do you, also, go YOU: through: the bin of sulfuric acid: for your lack of competence: how, many other unhappy Satanists are go to die?

because: the position of the parasite IMF: the Jewish criminal, SpA (private owned, Rothschild, etc. .. and: company: Bush, etc. ..) of the IMF: World Bank: this has become: a matter of "life, or of death "for all mankind! In fact, the people will not support: a long time: the cost of money: that: is equal to 270% of its value (source scientist Professor Giacinto Auriti) Therefore, prior to that: people could do the revolutions against: the Masonic oligarchies: they do massacre: against all Peoples, in a world war: nuclear (why, have gotten in Syria, because they're building: the motivation to make the world War). if, not: collapse the IMF ? all will die!

Who said that you are jew? you are only Troll! but this has been amply demonstrated: one time: of more, "there are NOT Satanists: responsible" In fact, you would not give: a message: to the world's richest Jews: ie, the masters of the IMF! because, it is logical for an animal (not evoluted) as you, will die unconscious, like an animal! idiot, you think of can win, a fight against me! and do not care about the fate of all, mankind, and, no even of your own destiny!
that's why I demand: that: even the Satanists: they support my candidacy: As king of Israele: simply because, for all of the evil: that: I can do against the Satanists? I did not physically will kill anyone! while certainly all die in a nuclear world war!

@GarrettDark ---> where you live, of course, there are not: Jews because they are all too rich to live with you! but they are all here: with us on this page but not through the normal ADSL: how the goyim (animals in human form), but, with their staff: intranet so: you can give them a message to all of them, as a Satanist responsible must do!

In fact, only for the bank seigniorage: the 100% of all money in the world becomes invisible: they give the money to the government (which, to them cost nothing: it is only, an number who, have written on the computer ), the Government pays, the money: that, has received, through: the titles of Sato (BOT CCT: bills), so: they closed, the budget in balance: ie: zero! This is only: the first: of three scams: that: the Illuminati Jews, do against Peoples: with the complicity of Freemasonry!

GarrettDark said: "Which God. Muslims God is "Allah"; Christian's God is called "God"; Jew's God is called 'Yahweh'. Jehovah's Witnesses God is "Jehovah"; Mormon's God is "Heavenly Father". --ANSWER -->  @garret 666 Dark CIA IMF ---> God is one only: and the names can be many: but, the Person is always only one! For example, someone might call you: Satanist, traitor, criminal, cannibal: etc. .. But, you will remain, however: only, and always the same: piece of shit, that thou art!

@GarrettDark666 IMF CIA --> You are a total liar ( (with, 1000 different identities) ) and incidentally, no one expects that Satan is sincere! You have Betrayed THE Constitution because here everyone can see how you defend your IMF: against me: and against all People! and how, you Satanists have taken control, and you have damaged: youtube and google. @CIA 666 Garrett"Dark" --> idiot! I am not responsible if, it is in the nature of light: the properties, of disintegration the darkness

@ 666 IMF CIA [You will have to "confuse" all of you: why Satanism: Institutional: must be removed]-> are not the terrorists, [(that have been politicized: in a speech imperialist (sharia, Talmud IMF, etc. ..)]: the true: Representatives: to God, or of religion! And, I have reason: for: all true religions came together to Assisi, with John Paul II (except: Jehovah's Witnesses ( the worst of all ) and they prayed all together as brothers, and said "never kill: someone in the name of God!" thus: those who kill in the name of God, such as Saudi Arabia does: with his Salafis of Al Quaeda, they are Satanists undercover: only

♰ Synnek1: ie, GarrettDark: activated the contact block. You can not send messages if the user has added you as a contact. ipse Venena Bibas! I have done wrong to the All Those criminals who cross tea Toppled ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "drink your poisons made ​​by yourself" by ♰ ★ Rei Unius ♥ King ♥ Israel Mahdi. YOU PRAY TOGETHER TO ME
L'utente Synnek1: ie,  GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Non potrai inviargli messaggi se l'utente non ti ha aggiunto come contatto. ipse venena bibas! I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰[♚MENE ★TECHEL ★PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰"Drink your poisons made by yourself" ♰by★Rei Unius ♥ King ♥ in Israel ♥ Mahdì in Palestine. YOU PRAY TOGETHER TO ME

@GarrettDARK CIA Synnek1 IMF 666---> I know: that God is important in America (as in the whole world), and then, why, your satanists, have taken control of: google and youtube, etc. .. ? 1. WHAT OTHER WORLD NUCLEAR WAR THE IMF: HAS DECIDED TO DO; As the IMF has played in his agenda: the next and new Shaoh, for do a new Holocaust against: my Jewish brothers and sisters? sure: a high priest of satan, like you, should know all these things!
 @Rothschild Bush @ 666 322 -> I objectively: I have a superiority against you, not only: against: your Talmudic evil (because, it's not hard for noone), but I know how it will be the your tragic end, of this your experience of criminals international (and of all your accomplices): If you will not come to me: immediately!

MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato un commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん. 彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 isn't a spammer. He makes an important contribution. Which power is behind you tube? And then --- use your brain! UniusRei3 ist kein Spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter YouTube? Und dann denkt weiter!
   
@ Synnek1 -> you are criminal: 1. you and your music! 2. You and your symbols! 3. You and your hate! 4. You and your evil! 5. you and your cannibalism! 6. you and your blasfemy! all these things thou hast shown on your site! that's why the American government is a criminal government!

of course: FEistyForJustice is Synnek1 , indeed: both have the same use liguistico: and the same vulgarity! and a Muslim will never be vulgar! but the true Muslims are humble here is why: even the Saudis are Satanists: and even cowards (like American Jews: Pharisees Illuminati od IMF) because, to them? would never have the courage to speak with me in public! You say you're a true Muslim? ok! Then you can answer to me: [ QUESTION ] the difference between the term: "polytheist", and between the term: "idolatry"! PLEASE ....

I DO NOT HAVE A "organization" IN THIS PLANET OF SHIT! I AM FROM KINGDOM OF GOD! @666 IMF ---> is the mother :of each institution by the French Revolution to the present: a single organism "synagogue of satan" for destroy hope of Israel: and do any Shoah: against my jewish people, ie, the Masonic system of banking seigniorage: and its occult associations criminals: first of all Freemasonry and Satanism!
   
[CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I would like very much to be both Muslim and Christian, but it cannot be done, because on some points the two religions are not just different but they are opposed. And this is not something bad. As Muhammad said to the disbelievers in the Qur'an: "You shall have your religion and I shall have my religion." The important thing is the respect we have for one another. More than respect, it is affection and love. Dear Muslim brother, God loves you as he loves all other human creatures. Be faithful to your faith, and push me to be faithful to mine. I too have a duty to be faithful to my faith and to push you to be faithful to yours. But you cannot blackmail anyone by saying: "No churches should be permitted in Saudi Arabia, unless Pope Benedict XVI recognised the prophet Mohammed!"By the same token no one ought to be blackmailed, saying:

[CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] 'If Muslims do not recognise the figure of Christ, Son of God, there shall be no mosque in the West." True tolerance means recognising the other as he or she is, not as one would like them to be! You cannot recognise the divinity of Christ (even though is an essential dogma for Christians) and I cannot recognise Muhammad's prophetic nature (even though it is an essential dogma for Muslims). I can however try to understand why it is fundamental for you that Muhammad be God's prophet, indeed the "seal of prophets", and for this reason respect the figure of Muhammad. And you could try to understand why it is fundamental for me that Christ be the "Son of God" and for this reason respect the figure of Jesus. Should this be the case we can live together as good friends or even as brothers, having recognised that we are different and yet happy about that difference.

@ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: etc. .. to all Masons and Satanists ---> now, that you wished to precipitate: Syria in this genocide? I have two questions for you: 1). like, you can: say to Assad, after he has killed: all Salafi (of, Al Qaeda, that, with Saudi Arabia, you have introduced) "Now, you can do: a government: together with opposition: that is, with Al Qaeda! "If, right: Assad had also changed the constitution to have the opportunity: to leave the government: as a REGIME! 2). but, if, Al Qaeda, wins: you do not force Israel to start: the Nuclear World War III? lol. or seen that Al Qaeda are your troops: you can always say "ok! You kill me: Christian martyrs (as we have always allowed us to do to you), but Israel? you do not have to touch ? "

@MarlaMarleen - you will have: disregard: any possible: form of supernatural phenomena (in fact, God hates them!) That is always the rationality and the specific data: that will be to prevail! lol. certainly, in your goodness you will never make you miss: lose: the Holy Gospel, to the Satanists of youtube! because, if they had no fear of be killing? they will flee at once to church! here because they are hungry and thirsty for the Word of God, especially when it: passes through your noble heart!

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel] 26/07/2012: SYRIA: Al-Qaeda allied Islamic rebel Sunni-Salafi: in the fight Against: Assad, Photos, videos and: claims: of: attacks: confirm the presence of hundreds of: militants on Syrian territory: [(without a shadow of: doubt, even if the lies of the West: not: longer able to support this macabre staging) ]. Most: comes from foreign countries including: Russia, Somalia and in Mali. British organization: for: the defense throws the assumptions of: a shot of: State military-led Western countries. Damascus. In the northwest of Syria: the rebels who: struggle: against: the regime of: Assad found an ally of: exception: al-Qaeda and hundreds of: Islamists come from foreign countries . The most representative states are Iraq, Libya, Egypt, Afghanistan.(AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] But there are also members from Russia (Chechnya), Ukraine, and Mali: Somalia. The presence of extremists is confirmed by several videos appeared: on jihadist websites, that: they show men with covered faces that: praise the holy war showing: machine guns, and bombs: waving the black flag: of al-Qaeda. In a movie: appeared in recent days: and: posted on Youtube a voice-over yells "we are forming: cells: of: kamikaze: for: continue: the jihad: in the name of God." To date: The opposition denies the presence: of: Islamic extremist groups: among its ranks, but: According to experts, the borders with Turkey: and: Iraq (the criminals) have become: a true and: their centers of : collection: for: militia of: all: the Sunni Muslim world. Some have described the scenario Syrian "magnet" for al-Qaeda and: its affiliates.(AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] Witnesses say that: Bab al-Hawa, instead of: locking the turkish border, hundreds of: strangers have entered for these days: to support the free Syrian army in the battle of Aleppo. This: that: drives these people across Asia and North Africa, it is not: the desire of democracy, but the exemplary punishment of "nusayrs" (heretics) derogatory name to define the Alawites, the sect of Shia : Bashar al-Assad. The increase in fighting in the northern province of Aleppo has attracted hundreds of these days: jihadists from Iraq. The confirmation comes as well: a recent survey by the Iraqi government that the militants operating on Syrian territory are part of the same group that: has claimed the attacks: that: have shaken Iraq in recent months. "Our lists of: suspicious - said: Izzar al-Shahbandar, advisor to the Prime Minister, (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] we have the same names - match those of the Syrian authorities." The pictures appeared on some forums linked to al-Qaeda groups also show of: veterans of the war in Libya. According to Naharnet, Agency Lebanon, men are dressed in some of: black: that: brandishing a banner that read: "The revolutionaries of the brigade of Tripoli." Confirmation of: a frenetic activities of Islamic extremists on Syrian soil comes from the number of: attacks claimed by al-Qaeda itself. From December to have at least 35 car bombings and 10 suicide attacks that occurred on Syrian soil. of: these 4 were claimed by the "Front Nusra" of Al Qaeda. The presence of: jihadist groups among the free-Syrian army has raised many controversies on a diplomatic level. Yesterday Sergey Lavrov, Russian Foreign Minister, (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] has accused the U.S. of: support with her political anti Assad, in favor of Islamist insurgents. He criticized the position of: Susan Rice, U.S. ambassador to the UN, that: not: he condemned the bombing of Damascus last July 18 that killed several members of: leading the scheme, calling instead for the imposition of : new sanctions. Meanwhile, it is increasingly becoming the assumptions of: armed intervention for: depose President Assad. A study by the Royal United Services Institute (RUSI), a British organization specializing in issues of: international politics and defense, warns of a likely clash between Sunni groups and supported by Saudi Arabia: Arab and other states: Shiite militias, including Hezbollah and Syrian army, backed by Iran. In addition, the threat of chemical weapons in the hands of the Syrian regime. (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]]The presence of: chemical weapons worries Israel that: has already begun distributing gas masks in the city on the border with Syria. In recent days, Shimon Peres, Israeli president, said that: the likely use of: weapons not: by the conventional scheme of Damascus puts at serious risk the security of Israel. In the case of: a fall of the regime, Peres fears the potential transfer of weapons: to Syria's heavy weapons or chemical weapons arsenal: to the Lebanese Shiite fundamentalists: Hezbollah: or Iran, but: also of theft by: Islamic groups linked to al- Qaeda. (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] According to Michael Clarke, head of Rusi, a Western military intervention is necessary before that: the war degenerated. "We are not that: we are moving toward intervention - he says - but the surgery itself that: moves of: us." Clarke argues that: the events of recent days have created a radical change in the situation that: removes the possibility of: a diplomatic solution to the conflict. "The head of Rusi suggested the intervention of: special forces on the territory in support of rebel groups, already used in Afghanistan and in 2001: Libya in 2011. These operations may also include a shot of: State Against: the regime.(AsiaNews / Agencies)

[you can not afford, That, this may one day become a trauma for you] Yes, Jesus is God, the son of the living God, worthy to be Praised: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty "(Rev 1.8). "Surely I am coming quickly" Amen. Even I know Jesus as Lord! (Rev 22, 20). Jesus Christ is God, He is the Son of God. He is part of the holy trinity. God the Father, God the Son, and God the Holy Spirit! Jesus was not just man, He was God in human form. (Ie ONLY ONE GOD)

[you can not afford, That, this may one day become a trauma for you] @ YHWH my holy God, etc.. .. -> Jesus is Lord! Jesus is the King of Glory! Jesus is the King of Kings! This is a very beautiful song. This is love for Jesus. All Glory to Jesus Christ. John from 1:29 to 34. If you believe in God, not trying to debate this issue but very curious as to what God are you referring to? Also I do not Understand how Christianity is a religion of occupation. The term "christian" means-Christ-like. Christians strive to be Christ-like. Romans 9.5 say Jesus is God's, Hebrews1 says the angels praise him! and us "humans" are not going to? Even if you do not wan't: to the word of God: says you will have: to one day bow to your knees before Jesus


YouTube

YouTube

556066 iscritti
68332285 visualizzazioni video
UniusRei3
UniusRei3 ha pubblicato un commento
1 secondo fa
 • GarrettDark Synnek1 @ 666 -> because my authority: of unius REI: (universal King chosen by God) is already operational: in youtube: can not be applied: none amnesty, if it were done: crime, against: elements of this community, such as: will not be applied: the amnesty to those: that: they can not prove: that, they were forced: for reasons of force majeure: to not to submit their allegiance: to my authority: metaphysical and universal: to put end: to this criminal IMF! because: of all disasters: that: are happening in the world today? these: it happens all: because of their rebellion against me! calm! Therefore I always will try the your life, because it belongs to me!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  23 minuti fa
  GarrettDark ------- miserable: like them could kill you: if you belong to me? 
 • mistafield Garrett 666 CIA Dark synnek1 but, if they are two years: that, that you are NOT able: defeat me: not even once! and you: you've always failed and always made a bad impression: this page because: You are so obstinate and do not you surrender? perhaps because: you fear: that: your HIGH priest: THE SUPREME Rothschild: the Pharisee rabbi KAKAM OF IMF: do you, also, go YOU: through: the bin of sulfuric acid: for your lack of competence: how, many other unhappy Satanists are go to die? synnek1 ma, se sono due anni: che: tu non sei riuscito: a sconfiggermi: neanche una sola volta! e tu: hai sempre fallito ed hai sempre fatto brutte figure: su questa pagina: perché: tu sei così ostinato: e non ti arrendi? forse perché: tu temi: che: il tuo SOMMO sacerdote Rothscild: il fariseo rabbino KAKAM del FMI: faccia passare anche te: attraverso: il bidone di acido solforico: per incompetenza: come tanti altri infelici satanisti?

 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  46 minuti fa
  Who said that you are jew? you are only Troll! but this has been amply demonstrated: one time: of more, "there are NOT Satanists: responsible" In fact, you would not give: a message: to the world's richest Jews: ie, the masters of the IMF! because, it is logical for an animal (not evoluted) as you, will die unconscious, like an animal! idiot, you think of can win, a fight against me! and do not care about the fate of all, mankind, and, no even of your own destiny! chi ha detto che tu sei ebreo? ma, questo è stato dimostrato ampiamente: ancora una volta: "non esistono satanisti: responsabili": infatti, tu non hai voluto dare: un messaggio agli ebrei più ricchi del mondo: cioè, ai padroni del FMI! perché, è logico per un animale(involuto) come te: morire inconsapevole: come un animale! idiota tu pensi di vincere uno scontro impossibile contro di me! e non ti curi del destino di tutto, il genere umano e neanche del tuo stesso destino!
 • Ubbasima77
  Ubbasima77 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  عاشت ايدك
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  because the head of a corpse as you(666 322 freemasonry), not understand to have: an master((guardian, master)) to the cemetery? your parents? are the Illuminati Jews of IMF!
 • In fact, only for the bank seigniorage: the 100% of all money in the world becomes invisible: they give the money to the government (which, to them cost nothing: it is only, an number who, have written on the computer ), the Government pays, the money: that, has received, through: the titles of Sato (BOT CCT: bills), so: they closed, the budget in balance: ie: zero! This is only: the first: of three scams: that: the Illuminati Jews, do against Peoples: with the complicity of Freemasonry! 
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  Garrett Dark 666 IMF your master --> no! you do not know the super-rich: some of them? are richer than all the U.S. put together!
 • where you live, of course, there are Jews because they are all too rich to live with you! but they are all here: with us on this page but not through the normal ADSL: how the goyim (animals in human form), but, with their staff: intranet so: you can give them a message to all of them, as a Satanist responsible must do! dove vivi tu, certo, non ci sono ebrei: perché loro sono tutti troppo ricchi per vivere con te! ma, loro sono tutti qui: con noi: su questa pagina: ma, non attraverso la normale: adsl: come i goym(animali in forma umana): ma con la loro personale intranet: pertanto: tu puoi dare loro: un messaggio a tutti loro: in qualità di satanista responsabile!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  There are no Jews where I live. How depressing.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  that's why I demand: that: even the Satanists: they support my candidacy: As king of Israele: simply because, for all of the evil: that: I can do against the Satanists? I did not physically will kill anyone! while certainly all die in a nuclear world war! ecco perché io pretendo: che: anche i satanisti: devono sostenere la mia candidatura: come re di Israele: semplicemente perché: per tutto il male: che: io posso fare contro i satanisti? io non uccido nessuno fisicamente! mentre certamente tutti muoiono in una guerra mondiale nucleare mondiale!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  because: the position of the parasite IMF: the Jewish criminal, SpA (private owned, Rothschild, etc. .. and: company: Bush, etc. ..) of the IMF: World Bank: this has become: a matter of "life, or of death "for all mankind! In fact, the people will not support: a long time: the cost of money: that: is equal to 270% of its value (source scientist Professor Giacinto Auriti) Therefore, prior to that: people could do the revolutions against: the Masonic oligarchies: they do massacre: against all Peoples, in a world war: nuclear (why, have gotten in Syria, because they're building: the motivation to make the world War). if, not: collapse the IMF ? all will die!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  @criminal internazional: Erdogan: Saudi Arabia: CIA NATO; Al Quaeda; salafis; Sharia, Talmud: ie all masonic system: of Banking seigniorage of: IMF; [oraprosiria. blogspot] items: 1. Dramatic testimony of Mother Agnes Mariam de la Croix, 2. Latest news from Homs and Kusayr From Mother Agnes Mary of the Cross 3. "The rebels are killing us. The army must remain " 4. We feel angry and powerless against the type of information that circulates in Europe and make review, claiming the sanctions ... 5. The Catholic Patriarch: Christians used as human shields by the rebels: INTERVIEW GREGORY LAHAM Friday, June 1, 2012
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  @CIA 666 Garrett"Dark" --> idiot! I am not responsible if it is in the nature of light: the properties, of disintegration the darkness
 • @ 666 IMF CIA [You will have to "confuse" all of you: why Satanism: Institutional: must be removed]-> are not the terrorists, [(that have been politicized: in a speech imperialist (sharia, Talmud IMF, etc. ..)]: the true: Representatives: to God, or of religion! And, I have reason: for: all true religions came together to Assisi, with John Paul II (except: Jehovah's Witnesses ( the worst of all ) and they prayed all together as brothers, and said "never kill: someone in the name of God!" thus: those who kill in the name of God, such as Saudi Arabia does: with his Salafis of Al Quaeda, they are Satanists undercover: only
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  God of Christianity" and "Allah of Islam" are quite different. God of the Bible is loving and personal, Allah, is wrathful and non-personal.
 • ion trap
  ion trap ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  so who is the guy commenting for YouTube???
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @GarrettDark666 IMF CIA --> You are a total liar ( (with, 1000 different identities) ) and incidentally, no one expects that Satan is sincere! You have Betrayed THE Constitution because here everyone can see how you defend your IMF: against me: and against all People! and how, you Satanists have taken control, and you have damaged: youtube and google
 • @garret 666 Dark CIA IMF ---> God is one only: and the names can be many: but, the Person is always only one! For example, someone might call you: Satanist, traitor, criminal, cannibal: etc. .. But, you will remain, however: only, and always the same: piece of shit, that thou art! Dio è uno soltanto: ed i nomi possono essere tanti: ma, la persona: è sempre una soltanto! per esempio: qualcuno potrebbe chiamare te: satanista, traditore: criminale: cannibale: ecc.. ma, tu rimarrai comunque: e sempre lo stesso: pezzo di merda, che, tu sei!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  Which God. Muslims God is "Allah"; Christian's God is called "God"; Jew's God is called 'Yahweh'. Jehovah's Witnesses God is "Jehovah"; Mormon's God is "Heavenly Father".
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @Rothschild Bush @ 666 322 -> I objectively: I have a superiority against you, not only: against: your Talmudic evil (because, it's not hard for noone), but I know how it will be the your tragic end, of this your experience of criminals international (and of all your accomplices): If you will not come to me: immediately! @Rothscild Bush 666 322 --> io ho oggettivamente: una superiorità contro di voi: non soltanto: contro: la vostra talmudica malvagità(perché questo: non è difficile per nessuno): ma, io conosco come sarà la fine tragica della vostra esperienza criminale(e di tutti i vostri complici): se voi non verrete da me immediatamente!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @GarrettDARK CIA Synnek1 IMF 666---> I know: that God is important in America (as in the whole world), and then, why, your satanists, have taken control of: google and youtube, etc. .. ? 1. WHAT OTHER WORLD NUCLEAR WAR THE IMF: HAS DECIDED TO DO; As the IMF has played in his agenda: the next and new Shaoh, for do a new Holocaust against: my Jewish brothers and sisters? sure: a scerdote of satan, like you, should know all these things!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  4 ore fa
  @begone satana from youtube --> ♰ Synnek1: ie, GarrettDark: activated the contact block. You can not send messages if the user has added you as a contact. ipse Venena Bibas! I have done wrong to the All Those criminals who cross tea Toppled ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "drink your poisons made ​​by yourself" by ♰ ★ Rei Unius ♥ King ♥ Israel Mahdi. YOU PRAY TOGETHER TO ME! amen L'utente Synnek1: ie, GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Non potrai inviargli messaggi se l'utente non ti ha aggiunto come contatto. ipse venena bibas! I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰[♚MENE ★TECHEL ★PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰"Drink your poisons made by yourself" ♰by★Rei Unius ♥ King ♥ in Israel ♥ Mahdì in Palestine. YOU PRAY TOGETHER TO ME! AMEN HALLELUJAH
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  @ Obama -> this your Satanists of CIA: 666 GarrettDark: wants to intimidate: through: its institutional bubblismo: a German girl! in total violation of human rights and of the First Amendment: for to make the agenda of the NWO: that is: IMF! and if you do not intervene: to free google and youtube from this cancer: of your CIA satanists? then you too are responsible for: the genocide of all mankind! @Obama -- > questo tuo satanista della CIA: vuole intimidire: attraverso: il suo bubblismo istituzionale: una ragazza tedesca! in totale violazione dei diritti umani: e del primo emendamento: per fare la agenda del NWO: che è il FMI! e se tu non intervieni: per liberare google e youtube: da questo cancro: dei tuoi satanisti della CIA? allora: anche tu sei responsabile: del genocidio: di tutto il genere umano!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  07/26/2012 CHINA - VIETNAM - PHILIPPINES New Sansha Mayor swears to defend Beijing's "interests" in the South China Sea, that his job represents "a mission, a challenge and a test." against The protests in Manila and Hanoi. --ANSWER --> I Unius REI, I defend: the rights of everyone in the South China Sea! my wage is: that: you have to accept a real freedom of religion! because my goal is to do a policy, that will solve: even future similar disputes in other areas of the planet, that's why universal norms (ie common rules) can never be unjust, if not in relative terms: it will : criteria for, an future compensation anyway! (eg:. there are areas of which belong to all mankind) because it is not possible that someone could take possession of the moon because the moon belongs to everyone!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  "Quis Ut Deus!" CIA Sharia IMF synnek1 666 -> I'm a weapon that God has prepared! my love for you all: is real, but could never be a complicity with the crimes of someone! no one would think that the chiururgo is an enemy: just because: you suffer! I hope in future to never be forced: from none: to do evil through: the use of the politics, because, my hands are to remain pure: to build the Jewish Temple! io sono un arma, che, Dio ha preparato! il mio affetto per tutti voi: è reale: ma, non potrebbe mai essere una complicità: con i crimini di qualcuno! nessuno penserebbe che il chiururgo è un nemico solo perché ti fa soffrire! io spero, in futuro di non essere mai costretto: da nessuno a fare del male: attraverso, l'uso materiale della politica: perché le miei mani devono rimanere pure: per costruire il Tempio Ebraico!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  @ Obama - but, what is: the authorities: of a U.S. President, if at your predecessor was refused: completely: by the CIA (Bush 322), the dossier on UFOs: and to you: it's been given: so incomplete? Christianity is corrupt from: the inside (masonry, modernism) and of externally (the Sharia, New Age, etc. ..), therefore, when the number: of a specific category of Christians ("born again" or, effusionati; charismatic) will was further reduced? the alien invasion of our planet can be made ​​possible! 1). because this category of Christian, from the "faith dynamic", can be killed by Satanists! 2). because all the good, that, is present: in all other reality?: not is a good: exorcistic! 3). [all these aliens are earthlings! are the demons to whom the Pharisees of the IMF: they have gave a body: biological with an modified: GM]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 ore fa
  @Obama -- ma, quale è la autorità: di un Presidente degli USA; se, al tuo predecessore: è stato rifiutato: completamente: dalla CIA(Bush 322); il dossier sugli UFO: ed a te: è stato dato in modo incompleto? Il cristianesimo viene danneggiato dall'interno(massoneria, modernismo), e dall'esterno(Sharia, New Age, ecc..), pertanto, quando il numero: di una specifica categoria di cristiani (nati di nuovo: effusionati; carismatici) sarà stata ulteriormente ridotta? l'invasione aliena, del nostro pianeta: potrà essere resa possibile! 1). perché, questa categoria di cristiani: dalla fede "dinamica", può essere uccisa dai satanisti! 2). perché, tutto il bene, che, è presente: in tutte le altre realtà: non è un bene esorcistico! 3). [tutti questi alieni, sono terrestri! sono i demoni a cui i farisei del FMI: hanno dato un organismo biologico: geneticamente modificato]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  6 ore fa
  @MarlaMarleen-- What is there: in oltre Rothscild and Rockefeller(Pharisees, the rabbis of the Talmud for the destruction of Israel), do you think ?? I think there is only Satan himself !! @Obama--- We, all Peoples: and this company: of youtube and google: We're all tired of being damaged: by These Satanists of your CIA: that: have as to occupy: youtube and google: for do damage, to this wonderful organization: to do imperialism of the IMF: ie, Nazi imperialism: Against democracy(and against all mankind)? this (synnek1), he is always the examination person: with many different channels: and many employees! is why youtube: has blocked, all pages of comments, of all users, for laying down: a my specific comment, that, is on my page
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  6 ore fa
  1_2.@:Obama - if you want to read: my comments? you have to go: NoahtheNephilim at my channel! in my channel, I keep prisoner: a dangerous international criminal: a terrible cannibal: ie, priest of Satan. of CIA IMF: occult services! Perhaps, for human race: could be still, even hope, if, be the destruction of the International Monetary Fund (through the occult Masonic system of seigniorage banking!): that is: synagogue of Satan: for do: any Holocaust: Against my jewish people! 2_2.@:OBAMA - These your salafis in Syria? examination are the terrorists, That, you have Brought Already In Iraq, Kosovo, Libya, etc., you are only an association of criminals for sharia imperialism, of Saudi Arabia: and kill all Christian Martyrs in all the World! and now? you can not do: your dirty game: against Israel! Therefore, you might want to withdraw your army of Al Qaeda: from Syrian People, to save HIM, from this additional, and Unnecessary genocide, because, Assad will not be defeated.
 • MarlaMarleen
  MarlaMarleen ha pubblicato un commento
  6 ore fa
  Good morning from Germany;-) And now we look on the date of the last Bilderberg meeting. Then we consider the list of participants. But of course, we take no conclusions on the current activities of Google :-) Our communications is restricted. We can't write longer on our own channels. After 4 or 5 posts on the 'feed' you get the red card by YouTube / Google. Congratulations. Now I'll go straight in direction of the pyramid, past the Rothschilds and Rockefellers. My writings aren't only a political issue. It's an appeal to Google. Wake up. Think not only about money. You're born naked. The last shirt has no pockets. And now the same words as every morning: business is waiting. Have a great and blessed day.  L'allarme viene da più parti:

  - Nazioni Unite,
  - Organizzazioni dei diritti umani,
  - la Commissione Giustizia e Pace,
  - la Federazione protestante di Francia,
  - Cristiani contro la Tortura,
  - Aiuto alla Chiesa che Soffre (ACS),
  - dell'attività del Papa,
  - del Pontificio Consiglio,
  - per il Dialogo Interreligioso,
  - del Consiglio Ecumenico delle Chiese,
  - delle Conferenze episcopali di singoli paesi,
  - della Conferenza Mondiale delle Religioni per la Pace.


  Il grande macello

  "Chiudetegli la bocca". Il procuratore sovietico Vychinski a proposito del vescovo Ion Suciu che fu presso e torturato orrendamente fino alla morte.

  "Noi faremo in modo che la gente di queste specie (i martiri) venga dimenticata". Himmler

  BIBLIOGRAFIA:

  "The Observer", 5 giugno 1994 (cit. in Paul Marshall-Lela Gilbert, Their blood cries out)
  Rodney Stark, docente all'università di Washington, a p. 7 del suo volume "The Rise of  Christianity. How the obscure, marginal Jesus Movement became the dominant religious... (Harper Collins 1997).

  Joseph Ratzinger, Guardare Cristo, Jaca Book, 1989, p.31

  Eva cantarella, Passato prossimo, Feltrinelli, Milano 1996

  Tracce dicembre 2001, omelia in Tracce 26 dicembre 1944

  Tacito, annali, XV, 381 e 44,2-5.

  Da Ignazio d'Antiochia (Epistula ad Romanos, 2,2; 4,1; 7,3) a Lumen Gentiun n. 42.

  Cipriano vescovo di Cartagine, Epistulae, 60,1 ss.

  Prof. Ernesto Galli della Loggia in un editoriale "Corriere della Sera" 14 maggio 2000 "Un secolo contro Dio"

  Olga Mattera, Le persecuzioni anticristiane nel mondo, in "Limes", 1/2000,

  Didier Rance, un siecle de temoins, Le Serment, 2000.

  Alessandro Maggiolini, meglio il martirio, Mondadori, Milano 1995.

  in Davide e Golia, libro intervista con Roberto Beretta, San Paolo, Milano 2001.

  Michael Horowits, prefazione a Paul Marshall - Lela Gilbert, Their Blood cries out, World Publishing, Dallas 1997

  DATI SCONVOLGENTI da World Christian Encyclopedia (seconda edizione vol. secondo)di David B. Barrett, George T. Kurian, Todd M. Johnson, Oxford university Press, 2001.

  Paolo Taufer, l'espansionismo islamico, in "La tradizione cattolica", n. 2 2001.

  Samuel P. Huntington, Lo scontro delle civiltà, Garzanti, Milano, 2000

  Andrea Riccardi, Il secolo del martirio, Mondadori, Milano 2000

  Irina  Osipova, Se il mondo vi odia (La casa di Matriona)

  Eugenio Corti, L'esperimento comunista, Ares,1991

  Vittorio Messori, Pensare la storia, Paoline, milano 1992

  Antonio Gaspari, gli Ebrei salvati da Pio XII, Roma 2001.
  -----------------------------------------
  Bibliografia estratta dall'articolo: dialoghi.txt in cartella Chiesa
  -----------------------------------------
  Ref.: Ad Gentes (Teologia ed antropologia della missione), anno 5, n. 1, primo semestre 2001.


  La bibliografia è pressocchè infinita!
  Mi sono dovuto fermare!
     Da Palmieri Angela e Marsala Margherita:
              
  LORENZO ADDIO!
  Sei per me il sole,
  la luce che mi sveglia al tramonto della vita.
  Un sogno
  che ogni bimbo aspetta con pazienza.
  Lorenzo, noi ti aspetteremo sempre,
  e così farà chi ti ha già conosciuto.
  Lorenzo
  non abbandonare il nostro cuore
  e non dimenticare noi
  che ti abbiamo amato
  con tutto il CORASON.
  Lorenzo,
  noi dunque ti diciamo
  ADDIO, nostro caro Lorenzo     
             
   LORENZO RITORNA
  Addio ti dicemmo quella volta che fu,
  ma ora ti diciamo
  RITORNA e non lasciarci più.
  Ritorna per il povero Lorenzo,(ragazzo caratteriale e svantaggiato)
  per noi alunni tuoi cari, per i bambini delle altre classi.
  Ritorna o dunque
  gioia nostra,
  ritorna dal tuo lungo viaggio che il Dio ti ha ordinato di fare per la felicità di altri bambini.
  Ritorna e allora canteremo ancora i canti tuoi preziosi.
  RITORNA, RITORNA PER NOI.

  Da Evangelista Giovanni:

  Professore, voi siete bello come il paradiso che si associa al vostro viso.
  Il vostro carattere è molto simpatico e avete un cuore molto buono.
  Vi voglio sempre con me per non lasciarvi mai.
  Io faccio per me/e faccio anche per tre/ fra questi tre ci siete voi/ vi voglio bene e sarò più buono/ per esaudirvi e rendervi felice!

  Da castellano Anna Teresa:

  Il mio professore preferito è il professore Lorenzo Scarola, cioè il professore di Religione. Lui è il migliore perché è l'unico che riesce a capire i pensieri di noi adolescenti. Tutti gli altri professori parlano sempre male del nostro comportamento, hanno ragione, però non capiscono che ci sono alcuni alunni che danno fastidio e altri che sono infastiditi. Così si forma molto caos. Egli invece è l'unico che ci vuole veramente bene, come noi ne vogliamo a lui. Lui apprezza tutto, poesie, disegni anche se sono solo scarabocchi, é questo che lo rende veramente buono. Conosce molte canzoni divertenti, molte storie divertenti, lui è divertente. Io e i miei compagni, siamo tutti dello stesso parere, che lui è, e rimarrà, sempre il migliore professore! Dalla vostra alunna Castellano Anna Teresa
  SHALOM! PROFESSORE!
  Queste lettere sono colorate e con tanti disegni.
  theyearinreview
  YouTube Rewind 2012
  114397 iscritti
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   31. [4. Sanhedrin - Tribunals. Treats of the courts and their acts and the penalty for capital crimes. 5. MAKKOTH - Whipping. The 40 stripes (minus one) inflicted on criminals. 6. SCHEBUOTH - Oaths. Treats different types of swearing. 7. EDAIOTH - Testimonials. It contains a series of traditional laws and collected from decisions testimonials maestri.8 distinct. HORAIOTH - Decisions. Treats of the sentences of the judges and the punishment of trasgressori.9. Abhodah Zarah - Idolatry. 10. ABHOTH - Fathers. Treats of the laws of the fathers. It is called also PIRKE ABHOTH. V. KODASCHIM. Contains eleven Books or Masechtoth.1. ZEBBACHIM - Sacrifices. These are the sacrifices animal and modes offer them.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   31.[4. SANHEDRIN -Tribunali. Tratta dei tribunali e dei loro atti e della pena per i delitti capitali. 5. MAKKOTH - Frustate. Le 40 frustate (meno una) inflitte ai criminali. 6. SCHEBUOTH - Giuramenti. Tratta dei diversi tipi di giuramento. 7. EDAIOTH - Testimonianze. Contiene una serie di leggi tradizionali e decisioni raccolte dalle testimonianze di distinti maestri.8. HORAIOTH - Decisioni. Tratta delle sentenze dei giudici e delle pene dei trasgressori.9. ABHODAH ZARAH - Idolatria. 10. ABHOTH - Padri. Tratta delle leggi dei padri. Si chiama anche PIRKE ABHOTH. V. KODASCHIM. Contiene undici Libri o Masechtoth.1. ZEBBACHIM - Sacrifici. Tratta dei sacrifici di animali e delle modalità di offrirli.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   30. [6. Nazir - The Nazarite. Treats of laws concerning the Nazarites and those which are separated from the world and consecrate themselves a 7 God. SOTAH - The Woman suspected of adultery. IV. Nezikin. Contains ten Books or Masechtoth. 1. BABA KAMA - Before the door. Treats of Damages and Torti e of their risarcimento.2. BABA METS - port half. Treats of laws concerning found property concerning trust concerning buying and selling lending hiring and .3 the rent. Baba Bathra - The Last door. Treats of laws concerning real estate and trade mostly on the basis of traditional law. Also concerning the inheritance.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   30.[6. NAZIR - il Nazireo. Tratta delle leggi riguardanti i Nazirei e coloro che si separano dal mondo e si consacrano a Dio. 7. SOTAH - la Donna sospettata di adulterio. IV. NEZIKIN. Contiene dieci Libri o Masechtoth. 1. BABA KAMA - Prima porta. Tratta dei Danni e Torti e del loro risarcimento.2. BABA METSIA - Porta di mezzo. Tratta delle leggi riguardanti gli oggetti trovati concernenti la fiducia riguardanti l'acquisto e la vendita il prestito il noleggio e l'affitto.3. BABA BATHRA - L'Ultima porta. Tratta delle leggi riguardanti la proprietà immobiliare e il commercio per lo più sulle basi della legge tradizionale. Concerne anche la successione ereditaria.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   http//kinguniversalmetaphysics.blogspot.com/
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   29. [9. TAANITH - Fast. Treats of public fasts. 10. Megillah - the roll. This is the reading of the Book of Ester. Explains the Festival Purim.11. Moed KATONA - Minor Party. Treats of laws relating to the present day that between the first and last day of Passover and Succoth. 12. Chagigah - Comparison of the rites of the three festivals Passover Succoth e of Tabernacoli.III. NASCHIM. Contains seven Books or Masechtoth. 1.JEBBAMOTH - Cogne. Treats of Levirate marriage. 2.KETHUBOTH - Contracts Marriage. Treats of dower and marriage settlements. 3.KIDDUSCHIN - Engaged. 4.GITTIN - booklet on Divorces. 5. Nedarim - Votes. These are the votes e of their cancellation.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   29. [9. TAANITH - Digiuni. Tratta dei digiuni pubblici. 10. MEGILLAH -il Rotolo. Tratta della lettura del Libro di Ester. Contiene la descrizione della Festa di Purim.11. MOED KATON - Festa Minore. Tratta delle leggi relative ai giorni che dividono il primo dall'ultimo giorno di Pesach e Succoth. 12. CHAGIGAH - Paragone dei riti delle tre feste di Pesach Sukkoth e dei Tabernacoli.III. NASCHIM. Contiene sette Libri o Masechtoth. 1.JEBBAMOTH - Cognate. Tratta del matrimonio del Levirato. 2.KETHUBOTH -Contratti di Matrimonio. Tratta della dote e degli accordi matrimoniali. 3.KIDDUSCHIN - Fidanzamenti. 4.GITTIN - libretto sui Divorzi. 5. NEDARIM - Voti. Tratta dei voti e del loro annullamento.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   28. 1. Schabbath - The Saturdays. These are the types giorno.2 in this work prohibited. ERUBHIN - Combinations. Contains precepts about food for the Sabbath eve. 3. Pesachim - Easter. Treats of laws relating to the Feast of the Passover and the paschal lamb. 4. SCHEKALIM - shekel. Is the size and weight of the shekel. 5. IOMA - Day of Reconciliation. Treats of prescriptions for that day. 6. Sukkah - the Tabernacle. Treats of laws concerning the feast of Tabernacles. 7. BETSAH - the Egg of the Day Feast. This is the type of work prohibited and permitted on the party. 8. ROSCH HASCHANAH - New Year. Treats of the Feast of the New Year.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   28. 1. SCHABBATH - Il sabato. tratta dei tipi di lavoro proibiti in questo giorno.2. ERUBHIN - Combinazioni. Contiene i precetti sul cibo per il sabato ecc. 3. PESACHIM -Pasqua. Tratta delle leggi relative alla Festa della Pasqua ebraica e dell'agnello pasquale. 4. SCHEKALIM - Siclo. Tratta delle dimensioni e peso del siclo. 5. IOMA - il Giorno della Riconciliazione. Tratta delle prescrizioni per quel giorno. 6. SUKKAH - il Tabernacolo. Tratta delle leggi riguardanti la festa dei Tabernacoli. 7. BETSAH - l'Uovo del Giorno di Festa. Tratta del tipo di lavoro proibito e permesso nei giorni di festa. 8. ROSCH HASCHANAH - Anno Nuovo. Tratta della Festa dell'Anno Nuovo.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   27. Treats of liturgical rules which 2. PEAH - angle a field. Treats of the corners of the field and the gleanings. Olives and the grapes to be left to the poor. 3. DEMAI - Things doubtful. If you must either do not pay tithes on these cose.4. KILAIM - Mixtures. Treats of various mixtures seeds. 5. SCHEBIITH - The Seventh. Treats of sabbatico.6. TERUMOTH - Offers and Oblations. Tenders "Heave" for priests. 7. MAASEROTH - the Tithes to be paid to the Levites. 8. MAASER SCHENI - The Second Tithe 9. Challah - Pasta part of it to be given to priests. 10. ORLAH - The Uncircumcised. These are the fruits a tree during the first three years life. 11. Bikkurim - The First Fruits to be brought to Tempio.II. Moed. Contains twelve Books or Masechtoth.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   27. Tratta delle regole liturgi che 2. PEAH - Angolo di un campo. Tratta degli angoli del campo e della spigolatura. le olive e l'uva da lasciare ai poveri. 3. DEMAI - Cose dubbie. Se si debbano o no pagare le decime su tali cose.4. KILAIM - Miscele. Tratta delle varie miscele di semi. 5. SCHEBIITH - il Settimo. Tratta dell'anno sabbatico.6. TERUMOTH - Offerte e Oblazioni. Le offerte "Heave" per i preti. 7. MAASEROTH - le Decime da versare ai Leviti. 8. MAASER SCHENI - la Seconda Decima 9. CHALLAH - la Pasta la parte di essa da darsi ai Preti. 10. ORLAH - L'Incirconciso. Tratta dei frutti di un albero durante i sui primi tre anni di vita. 11. BIKKURIM - I Primi Frutti da portare al Tempio.II. MOED. Contiene dodici Libri o Masechtoth.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   26. This is the marriage and repudiating wives their duties relations sicknesses etc.. Nezikin concerning damages. It treats of damages suffered by men and animals penalties and compensation. KODASCHIM santità.Tratta about the sacrifices and of various sacred rites. VI. TOHOROTH concerning purifications. is the contamination and the purification of crockery linen and other things. Each of these six parts which the Jews call Schishah Sedarim - and six orders orders - It is divided into books files called Massiktoth and the books into chapters or Perakim. I. Zeraim. Contains eleven books Masechtoth.1. BERAKHOTH - Blessings and prayers.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   26. Tratta del matrimonio e del ripudio delle mogli dei doveri dei rapporti delle malattie ecc. NEZIKIN riguardante i danni. Tratta dei danni sofferti da uomini ed animali delle penalità e dei risarcimenti. KODASCHIM riguardo la santità.Tratta dei sacrifici e di vari riti sacri. VI. TOHOROTH riguardante le purificazioni. tratta della contaminazione e della purificazione delle stoviglie biancheria e altre cose. Ciascuna di queste sei parti che gli ebrei chiamano Schishah Sedarim -sei ordini o ordinanze -è divisa in libri o fascicoli chiamati Massiktoth e i libri in capitoli o Perakim. I. ZERAIM. Contiene undici libri o Masechtoth.1. BERAKHOTH -Benedizioni e preghiere.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   25. In addition to this the rabbi appeared the Perusch Mois that ben Maimon Rambam called for brevity by Jews Christians Maimonides and by Rabbi Schelomo IARC or Raschi. So that the Mischnah the Gemara the Tosephoth marginal notes Rabbi Ascher the Piske Tosephoth e Perusch Hamischnaioth of Maimonides together constitute a large work called the Talmud. The main parts of the Talmud which we mentioned above are six I. Zeraim dealing with the seeds. These are seeds fruits herbs trees public use and home fruits of different suits etc.. II. Moed dealing with the parties. This is the time when the Sabbath and other parties are to begin ended and celebrated. III. NASCHIM concerning women.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   @strangeventswatcher -- . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. to begin with .. you should tell me if you are responsible for the fate of your children for example your do not want to be the accomplice of all those that they die in despair for debt defaulting "Whose is the property of money? to 'act of issue? property of FED BCE IMF? or property of the people "I swear to you this in the name of the Living God of Israel thou shalt see thy children die in 2013 If you do not deepen properly this topic! io giuro a te questo nel nome del Dio Vivente di Israele tu vedrai morire i tuoi figli nel 2013 se tu non approfondirai adeguatamente questo argomento!tanto per incominciare.. tu dovresti dire a me se tu sei responsabile del destino dei tuoi figli e s tue non vuoi essere il complice di tutti quelli che muoiono nella disperazione del debito insolvente "di chi è la proprietà del denaro all'atto della sua emissione?"
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   25. Oltre a queste comparvero il Perusch del rabbino Mois che ben Maimon per brevità chiamato Rambam dagli ebrei dai cristiani Maimonide e dal rabbino Schelomo Iarchi o Raschi. Così che la Mischnah la Gemarah il Tosephoth le note marginali di rabbino Ascher il Piske Tosephoth e il Perusch Hamischnaioth di Maimonide tutti insieme costituiscono un ampio lavoro chiamato Il Talmud. Le principali parti del Talmud che abbiamo menzionato sopra sono sei I. ZERAIM riguardante i semi. Tratta di semi frutti erbe alberi; dell'uso pubblico e domestico di questi frutti di semi diversi ecc. II. MOED riguardante le feste. Tratta del tempo in cui il sabato e altre feste devono avere inizio fine ed essere celebrate. III. NASCHIM riguardante le donne.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   strangeventswatcher said Dear sir I do not disagree with your point. Only the war mongering rants of a politician trying form public opinion against what's left of what used to be great Briton now a failed and insignificant people. I do believe with certainty that the financial elite whomever they may be are in absolute control I have believed this for many years and yes the writing is on the wall. Do I think there is a one world conspiracy no the world is a complex chaotic place however I do believe that conspiracies do absolutely exist in small groups everywhere disinformation by some media control by others schemes to acquire assets by yet others. --ANSWER- . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. is obvious there is some information that you do not have but I will reply to you properly when I shall have finished my work on the Talmud! Which demonstrates the criminal threat where we live! However if there is a single International Monetary Fund then there is also only one power of Freemasonry! of course!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   24. In light of this document anyone can judge as the late and mild pastoral the "tribunal of the Inquisition was not an effective action!" Since these monsters of Jewish bankers Rothschild Rochefeller etc. .. it is they who control policy and any other resource you all soon die! Since all the wars of the past 500 years have seen always and only Jewish bankers laughing on the misfortunes of all people .. the thing that angers it is what it is they who have planned every Holocaust or Shoah against my people Israel the creation dell'abominevole Masonic State Israel and its destruction in this 3 ° WW nuclear ... because Who is the master of all the money and also luck to be a Luciferian Talmud? Then he can create all that too!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   24. Alla luce di questo documento tutti possono giudicare come la tardiva e blanda azione pastorale del "tribunale dell'inquisizione non fu una azione efficace!" Poiché questi mostri di banchieri ebrei Rothschild Rochefeller ecc.. sono loro che hanno il controllo della politica e di ogni altra risorsa voi tutti presto morirete! Poiché tutte le guerre degli ultimi 500 anni hanno visto sempre e soltanto i banchieri ebrei ridere sulle sventure di tutti i popoli.. la cosa che più fa rabbia è quella che sono proprio loro che hanno programmato ogni olocausto o shoah contro il mio popolo Israele la creazione dell'abominevole Stato massonico di Israele e la sua distruzione in questa 3°WW nucleare... poiché chi è il padrone di tutto il denaro ed ha anche la fortuna di essere un luciferiano del Talmud? Poi lui può realizzare anche tutto questo!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   22. Because I have not been killed yet? It is surprising as I represent all the prophecies and all the hopes of Israel! This is obvious I correspond perfectly all the expectations about the Jewish Messiah and in fact I will build the 3 rd Jewish Temple I will gather all the Jews of the world that could go in my kingdom by my beloved Kuwait Ethiopia . I ri-donerò free to the world a new fund based on the popular ownership of money here because it means the taxes will disappear in the world!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   23. If none of this can be achieved? So you all die of course the imminent nuclear WW 3 °! In any case you would do well to prepare your soul to face death the best! I had this document in my computer but is only three days that I became aware of the contents! Holy Spirit is my witness and all items made ​​in "youtube" from me I have witnessed I have heard all this hate that is the rabbis against me all these years but the Lord God of Abraham and my God he is my witness "I have not done anything to deserve all this evil hatred of the rabbis against me!"
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   22. Perché non sono stato ancora ucciso? È sorprendente come io rappresento tutte le profezie e tutte le speranze di Israele! Questo è evidente io corrispondo perfettamente a tutte le aspettative circa il Messia ebraico ed infatti io costruirò il 3° Tempio Ebraico io radunerò tutti gli ebrei del mondo nel mio regno che potrebbe andare dal mio amato Kuweit all'Etiopia. Io ridonerò gratuitamente a tutto il mondo un nuovo fondo monetario fondato sulla proprietà popolare della moneta ecco perché le tasse dovranno sparire in tutto il mondo!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   23. Se tutto questo non potrà essere realizzato? Allora voi tutti morirete certamente nella imminente 3°WW nucleare! In ogni modo voi fareste bene a preparare la vostra anima per affrontare la morte nel modo migliore! Io avevo questo documento nel mio computer ma è da soli tre giorni che io ho preso coscienza di questi contenuti! lo Spirito Santo mi è testimone e tutti gli articoli fatti in "youtube" da me mi sono testimoni io ho sentito tutto questo odio cioè dei rabbini contro di me in tutti questi anni ma il Signore Dio di Abramo e mio Dio lui mi è testimone "io non ho fatto nulla per meritare tutto questo male odio dei rabbini contro di me!"
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   @ VoteDeadSea - . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. now you will understand who I am and who are the enlightened but perhaps all this for you is not a surprise .. I hope that when this one 3 ° WW nuclear is over you will be prepared to worship Lucifer! @ Ladies and Gentlemen This is how they think the masters of the world! all this can be read from you on my page! Since Zionists are these to have the control of the NWO-IMF this time when everything will be destroyed and all will die you finally understand who were the real designers any burnt offering or shaah against my people Israel!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   20. CONCLUSION From my philological investigation I have deduced that certainly this document should be an original document in fact it is because of this racist criminal and murderess who had been prevented to have servants to the Jews Christians to serve them! NOTE I found the text full of spelling errors and correcting a few "rare" technical word about the meaning of the Hebrew may have gone distorted .. was involuntary mistake which however does not affect the global content of the work punctuation introduced by me it was necessary for automatic translation Because I do not know the English language! My ministry universal unius of Rei and my kingship to King of Israel do not need to keep no form of secret in fact the power of my ministry theological and political
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   21. is the force of truth and justice that are the metaphysics of universal brotherhood! So I have not hidden this vision for a calculation of any malice but because I do not need cunning strategies either guile for they weaken my power ... I have seen a great man beside me tremble with fear like a leaf! This is clear God has given and will continue to make the terror of me in all its creatures! Shalom + salam = God bless all the peoples of the world through peace and prosperity! Therefore in the name of Jesus I drag all these crazy criminals mentioned in the introduction at the foot of the throne of God for their proceeding immediately!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   20. CONCLUSIONE da una mia indagine filologica io ho dedotto che certamente questo documento dovrebbe essere un documento originale infatti è a motivo di tutto questo razzismo criminale ed assassino che era stato impedito ai Giudei di avere servi cristiani al loro servizio! NOTA io ho trovato il testo pieno di errori ortografici e nella correzione qualche "rara" parola tecnica circa il significato dall'ebraico potrebbe essere andato distorto.. è stato involontario errore che comunque non inficia i contenuti globali dell'opera la punteggiatura da me introdotta è stata necessaria per la traduzione automatica poiché io non conosco la lingua inglese! Il mio ministero universale di Unius Rei e la mia regalità di Re di Israele non hanno bisogno di conservare nessuna forma di segreto infatti la potenza del mio ministero teologico e politico
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   21. è la forza della verità e della giustizia che sono la metafisica della fratellanza universale! Così io non ho nascosto questa visione per un calcolo di una qualche malizia ma poiché io non ho bisogno di strategie di furbizia o scaltrezza poiché queste indebolirebbero il mio potere... io ho visto un uomo importante al mio fianco tremare di paura come una foglia! Questo è evidente Dio ha messo e continuerà a mettere il terrore di me in tutte le sue creature! Shalom+ salam = Dio benedica tutti i popoli del mondo attraverso la pace e la prosperità! Pertanto nel nome di Gesù io trascino tutti questi pazzi criminali citati nella introduzione ai piedi del trono di Dio per il loro procedimento immediato!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   @strangeventswatcher --- You know very well what is the bank seigniorage! You know better than anyone else that without Nuclear World War 3? the IMF would collapse! You know with absolute certainty that you'll go to hell for all this very soon! Since the banking elite the Illuminati that you yourself have nominated? they are the height of their power .. but what enlightened do not know is that you will do much evil also their too in the fall! tu sai molto bene cosa è il signoraggio bancario! tu sai meglio di chiunque altro che senza 3° guerra mondiale nucleare? il FMI crollerebbe! Tu sai con certezza assoluta che tu andrai all'inferno per tutto questo molto presto! Poiché le elite bancarie di ILLUMINATI che tu stesso hai nominato? loro sono all'apice del loro potere.. ma quello che non sanno è che si faranno molto male anche loro nel cadere!
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   19. The Gemara is followed to be added Tosephoth calls. It was thus that Rabbi Chaia first called out his views on Mischnaioth. He and Rabbi Uschaia were the first to explain this book in public schools. The commentaries were written by doctors on outside the school were called Baraietoth or outside opinions. These Commentaries are then added calls other decisions Piske Tosephoth short thesis and simple principles. For almost five years after completion of the Babylonian Talmud the study of literature was severely hampered in part because public calamities and in part cause disagreement among scholars. But in the eleventh century others wrote further additions to the Talmud. Among these the most important are those of Rabbi Ascher Tosephoth.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   19. La Gemarah è seguita da aggiunte chiamate Tosephoth. Fu così che il rabbino Chaia inizialmente chiamò le sue opinioni sulla Mischnaioth. Egli e il rabbino Uschaia furono i primi a spiegare questo libro pubblicamente nelle scuole. I commentari sulla furono redatti dai dottori fuori dell'ambito delle scuole erano chiamati Baraietoth o opinioni estranee. A questi Commentari si aggiunsero poi altre decisioni chiamate Piske Tosephoth brevi tesi e semplici principi. Per quasi cinquecento anni dopo il completamento del Talmud babilonese lo studio della letteratura fu gravemente ostacolato in parte a causa di calamità pubbliche e in parte a causa di dissensi fra gli studiosi. Ma nell'undicesimo secolo altri scrissero ulteriori aggiunte al Talmud. Fra queste le principali sono quelle del Tosephoth del rabbino Ascher.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   18. The author's version of Jerusalem was Rabbi Jochanan who was head of the synagogue in Jerusalem for eighty 'years. In the year 230 A. D. He led a term thirty-nine chapters on commenari Mischnah. The Babylonian Gemara however do not it was compiled by one person and not even once. Asci began the Rabbi in 327 A. D. E I worked for sixty "years. He continued in the year 427 AD Rabbi Maremar and the work was to by Rabbi Abina year term 500 A. D. about. The Gemara Babylonian consists of thirty-five chapters Interpretations. This double Gemara together with the Mischnah gives rise to a twofold Talmud The version of Jerusalem that Because of its brevity and difficulties understanding no it is widely used e the Babylonian version which has always been held in high esteem by the Jews of all the time.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   18. L'autore della versione di Gerusalemme fu il rabbino Jochanan che fu capo della sinagoga di Gerusalemme per ottant"anni. Nell'anno 230 A. D. egli portò a termine trentanove capitoli di commenari sulla Mischnah. La Gemarah babilonese comunque non fu compilata da una sola persona e nemmeno in una volta sola. Il rabbino Aschi la cominciò nel 327 A. D. e vi lavorò per sessant"anni. Continuò il rabbino Maremar nell'anno 427 A.D. e l'opera fu portata a termine dal rabbino Abina nell'anno 500 A. D. circa. La Gemarah babilonese è composta da trentacinque capitoli di interpretazioni. Questa duplice Gemarah assieme con la Mischnah dà vita ad un duplice Talmud la versione di Gerusalemme che a causa della sua brevità e difficoltà di comprensione non è molto usata e la versione babilonese che è sempre stata tenuta in altissima considerazione dagli ebrei di tutti i tempi.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   17. Not all the precepts of Mischnah however were discussed in Jewish schools. Not commented on those that do not they could be applied to the destruction of the Temple and those who could be observed only in the Holy Land. Their explanation was postponed to the coming of Elijah and the Messiah. For this reason in the Gemara some parts of Mischnah missing. Regarding the interpretation of Mischnah Rabbi Jehuda each of the schools Palestine and of Babylon followed his particular method and it was in this way to create a two-fold Gemara - which version of Jerusalem and to Babylon.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   17. Non tutti i precetti della Mischnah comunque venivano discussi nelle scuole ebree. Non si commentavano quelli che non potevano essere applicati a causa della distruzione del Tempio e quelli che potevano essere osservati solo nella Terra Santa. La loro spiegazione veniva rimandata alla venuta di Elia e del Messia. Per questo motivo nel Gemarah alcune parti del Mischnah mancano. Per quanto riguarda l'interpretazione della Mischnah del rabbino Jehuda ciascuna delle scuole di Palestina e di Babilonia seguì il suo metodo particolare e in questo modo si venne a creare una duplice Gemarah- la versione di Gerusalemme e quella di Babilonia.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   16. The Mischnah is the foundation and the main part of everything the Talmud. This book was accepted by all the Jews and he was recognized as authentic code their law. Was explained in their Academies Babylon - a Sura Pumbaditha and Nehardea - e in their Academies Palestine - in Tiberias Jamnia and Lydda. With the passage of time the interpretations increased and disputes and the decisions of the lawyers on the Mischnah were written. And these writings constituted another part of the Talmud called "Gemara." In the Talmud these two parts are arranged in such a way that the Mischnah serving first as a kind of text of the law and the Gemara is then used to analyze the various opinions to arrive at final decisions.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   16. La Mischnah è il fondamento e la parte principale di tutto il Talmud. Questo libro fu accettato da tutti gli ebrei e fu riconosciuto come codice autentico della loro legge. Veniva spiegato nelle loro Accademie di Babilonia- aSura Pumbaditha e Nehardea - e nelle loro Accademie di Palestina - a Tiberiade Iamnia e Lydda. Con l'andar del tempo le interpretazioni aumentarono e le dispute e le decisioni dei dottori della legge riguardanti la Mischnah furono scritte. E questi scritti costituirono un'altra parte del Talmud chiamata "Gemarah". Nel Talmud queste due parti sono disposte in maniera tale per cui la Mischnah serve per prima come una specie di testo della legge e la Gemarah serve poi da analisi delle varie opinioni per giungere alle decisioni definitive.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   15. In the second century after Christ Rabbi Jehuda - which to because of his holiness life was called "The Saint" and "The Prince" - he realized that the Jewish culture was diminishing that their oral law was being lost and that the people he was jew dispersing and the first was a to consider possible ways give new life preserving the oral law. He collected all the lists and the cards (which the contained) thus a book that was called Mischnaioth Sepher or Mischnah - a Deuterosis or secondary law. Divided it into six parts each of which was divided into many chapters that we will see later.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   15. Nel secondo secolo dopo Cristo il rabbino Jehuda - che a causa della sua santità di vita era chiamato "Il Santo" e "Il Principe" - si rese conto che la cultura degli ebrei andava scemando che la loro legge orale si stava perdendo e che il popolo ebreo si stava disperdendo e fu il primo a prendere in considerazione i possibili modi di ridar vita e preservare la legge orale. Egli raccolse tutti gli elenchi e le carte ( che la contenevano) ricavandone un libro che fu chiamato Sepher Mischnaioth oppure Mischnah - un Deuterosis o legge secondaria. Lo divise in sei parti ciascuna delle quali venne divisa in molti capitoli che vedremo più avanti.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   14. and S called the Torah which ibiktab - Moses has also received its interpretation or oral law called Torah Shebeal Peh. According to them this is the reason why Moses remained so long on the mountain. In fact they claim one day would be sufficient to receive the written law from God. It is said that Moses has transmitted this oral law to Joshua and Joshua in turn to the seventy Elders the Elders the Prophets and the Prophets to the Great Synagogue. It is argued that it was later transmitted to a certain rabbis one after another until not it became impossible to retain it orally. Whatever may be said about the history of the rabbis it is sufficiently known among us that before the birth of Christ schools existed in Palestine where they taught the sacred texts. To be able to remember the commentaries of the Doctors of Law were written on cards and lists
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   14. e denominata Torah S che ibiktab - Mosè abbia anche ricevuto la sua interpretazione o legge orale chiamata Torah Shebeal Peh. Secondo loro questo è il motivo per cui Mosè rimase per tanto tempo sul monte. Infatti essi sostengono un giorno solo sarebbe stato sufficiente per ricevere da Dio la legge scritta. Si dice che Mosè abbia trasmesso questa legge orale a Giosuè; e Giosuè a sua volta ai settanta Anziani; questi Anziani ai Profeti e i Profeti alla Grande Sinagoga. Si sostiene che essa fu più tardi trasmessa a certi rabbini uno dopo l'altro finché non divenne impossibile ritenerla oralmente. Qualunque cosa possa dirsi sulla storia dei rabbini è cosa sufficientemente nota fra noi che prima della nascita di Cristo in Palestina esistevano scuole nelle quali si insegnavano i sacri testi. Per poterli ricordare i commentari dei Dottori della legge venivano scritti su carte ed elenchi
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   13. I have divided the text into two sections the first deals with the teachings of the Talmud about Christians the second rule that the Jews are required to follow when living among Christians. I preface these two parts by a short chapter discussion of the Talmud itself. The Talmud derives its name from the word LAMUD - taught and it means The Teaching. By metonymy it does mean the book which contains the Teaching which is called education the Talmud that the book of doctrine which alone exhibited and fully explain all knowledge and teaching jew of the people. Regarding the origin of the Talmud the rabbis believe that its first author is Moses. They argue that in addition to the written law - sent by God to Moses on Mount Sinai on tables rock
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   13. Ho diviso il testo in due sezioni la prima tratta degli insegnamenti del Talmud sui cristiani la seconda delle regole che gli ebrei hanno l'obbligo di seguire quando vivono fra i cristiani. Faccio precedere queste due parti da una breve capitolo di discussione sul Talmud stesso. IL TALMUD deriva il suo nome dalla parola LAMUD -insegnato e significa L'Insegnamento. Per metonimia si vuol significare il libro che contiene l'Insegnamento il quale insegnamento si chiama Talmud cioè il libro dottrinale che da solo espone e spiega completamente tutta la conoscenza e l'insegnamento del popolo ebreo. Per quanto riguarda l'origine del Talmud i rabbini ritengono che il suo primo autore sia Mosè. Essi sostengono che oltre alla legge scritta - trasmessa da Dio a Mosè sul Monte Sinai sulle tavole di sasso
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   12. that live in the middle a us according to an unchanging moral code which continues today to regulate their religious life and Social. That being the case I undertook the task to prove this it really teaches the Talmud a about Christians so to be able to satisfy the desires of those who want to know about this doctrine of original sources. To this end I have translated the best known Talmudic books which refer to the Christians and I have arranged these sources in order that gives a clear idea of the Christian image which presents the Talmud to the Jews. To not being accused of having used an altered text of the Talmud or the no it interpreted correctly as it usually happens to those who have attempted to reveal the secrets of Jewish teachings I placed the Hebrew text a the side of the Latin.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   12. che vive in mezzo a noi secondo un codice morale immutabile che continua anche oggi a regolare la loro vita religiosa e sociale. Stando così le cose ho intrapreso il compito di dimostrare ciò che veramente insegna il Talmud a proposito dei cristiani per potere in tal modo soddisfare i desideri di coloro che vogliono conoscere questa dottrina da fonti originali. A questo scopo ho tradotto i più noti libri talmudici che fanno riferimento ai cristiani e ho disposto queste fonti in ordine tale da dare una chiara idea dell'immagine del cristiano che il Talmud presenta agli ebrei. Al fine di non essere accusato di avere usato un testo alterato del Talmud o di non averlo interpretato correttamente come in genere accade a coloro che hanno tentato di rivelare gli insegnamenti giudaici segreti ho disposto il testo ebraico a fianco di quello latino.
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   11. [[How it would be nice if the rabbis would say]] "We declare that the Talmud does not it contains nothing hostility against Christians." PROLOGUE. Many people interested in the Jewish question are wont to ask if there is either not something in the Talmud which do not it is beautiful and sublime and completely strange a any expression that may seem hatred Christians . The confusion opinions in this respect is so great that a to hear those who deal with the subject such apparent wisdom you would think that they were talking about an ancient race and far our time and not the people of Israel
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   11. [[ Come sarebbe bello se i rabbini potessero dichiarare]] "Noi dichiariamo che il Talmud non contiene niente di ostile contro i cristiani. " PROLOGO . Molte persone interessate nella questione ebraica sono solite chiedere se ci sia o no qualcosa nel Talmud che non sia bello e sublime e completamente estraneo a qualsiasi espressione che possa sembrare odio verso i cristiani. La confusione di opinioni a questo riguardo è talmente grande che a sentire coloro che trattano l'argomento con tanta apparente saggezza si penserebbe che stessero parlando di una razza antica e lontana dai nostri tempi e non del popolo di Israele
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   10. "In its attitude towards i no Jews? The Jewish religion is the most tolerant of all the religions of the world!. The precepts of the ancient Rabbis though inimical to Gentiles not they can in any way to be applied to Christians. "[[As if it would be nice]]" a whole series opinions can be cited the writings the highest means the authority of the rabbis to prove that these teachers instill in their people a great love and a lot of respect for Christians in a way that they considered the Christians who believe in (their own) true God as brothers and prayers for them. "
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   10. "Nel suo atteggiamento verso i non ebrei? la religione ebraica è la più tollerante di tutte le religioni del mondo !. I precetti degli antichi rabbini sebbene ostili ai gentili non possono in nessuna maniera essere applicati ai cristiani. " [[ Come sarebbe bello se ]] "Tutta una serie di opinioni può essere citata dagli scritti delle più alte autorità dei rabbini per dimostrare che questi maestri inculcavano nel loro popolo un grande amore e un grande rispetto per i cristiani in maniera che essi considerassero i cristiani che credono nel (loro stesso)vero Dio come fratelli e pregassero per loro. "
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   9. Antiphon "That to open our scriptures to all. What everyone sees that it is our moral code! We must not be afraid this evidence in fact we have a pure heart and a clean spirit. That examine the nations the homes of the children of Israel and which by themselves to convince you how we really are! Them then certainly exclaim Baalam when he left to curse Israel "How beautiful your halls or on Israel how beautiful are your tents!"
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   9. ANTIFONA "Che si aprano le nostre scritture a tutti. Che tutti vedano come sia il nostro codice morale! Non dobbiamo aver paura di questa prova infatti abbiamo un cuore puro e uno spirito pulito. Che le nazioni esaminino le dimore dei figli di Israele e che da loro stessi si convincano di come realmente siamo! Esse allora certamente esclameranno con Baalam quando partì per maledire Israele "Come son belli i tuoi padiglioni o Israele come son belle le tue tende!"
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.

   8. I may soon be fulfilled the most important works for the glory of God and for the honor and to the progress of our Alma Mater whose reign of eight years and a you are the greatest ornament. May these pages represent to Your Excellency the demonstration of my perpetual and sincere affection and gratitude. The devoted disciple of Your Excellency IUSTINUS BONAVENTURE PRANAITIS
   mrUniversalMetaphysc
   Hell x DesPair desTruction king is Israel unius REI. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. vota Magdi Cristiano Allam. perché chi non rivendica la sovranità monetaria è un criminale.  Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope! If is not modernist has the balls to do the Pope!


  1_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] Pharisees IMF now enough! let the West could return to his Christianity! [you and your socialist? CAN "" fuck "" all animals like you into the hell! ] Promoted bestiality in Zapatero's Spain. Source Matching (Roman). Spain students begin to thinking that the sex can be practiced freely too with the animals. In agreement with the organization "Professional Ethics for" students in the third grade (children of 9 years old) in a school of Cordoba in southern Spain Andalusia are Participating in a course in matter Which is Entitled "the nature has Given us the sex and we can use with another girl another boy or with an animal."] Groups of parents have said that the material indoctrinates children Disguises a pro-homosexuality agenda [Jews x Messiah UniusREI ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].

  2_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] Correspondence (July 30 2012) Interview to mon. Cordileone new archbishops of San Fransisco. (Michael Drake) On 14 November 2008 the day of the presidential election in America you are bound also different referendums. Particularly paradoxical results in California and in Florida where the so-called same-sex marriage is been rejected by the electorate despite these countries have voted for in majority for Barack Obama noted supporter of these forms of unions to proof of the fact that the American public wanted an political change but not ideological. We talk with the bishop of Oakland Msgr. Salvatore Cordileone that reveals both the broad perspectives for improving culturally the company which paradoxically the new scenarios of Marginalization to where they can go meeting Catholics of this great nation.

  3_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** With respect to the referendum on the marriage especially in Califomia an Poll on the Proposition 8 (same that was opposed to civil unions between homosexuals ed.) Has revealed that the major change of opinion is occurred in the end of the age of under 25 years. Why is that? [Answer] This change is is verified in a double dimension time and spiritual. In the temporal dimension is started after the start of the campaign the media with ads press and so on. There people is realized of what it really was in game that is to to say that the Proposition 8 protected the true human rights not cancellava.Spiritualmente them there have been many people of faith that they are united in forty days of fasting and prayer. Fasting is just started a week or two before the change of the trend. We think that this spiritual effort had to that do with the result.

  4_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]]*** What lessons can we draw from this campaign since that similar positions in the past have been an support of 60-61% of the electorate and this time the percentage is was 52 %? [Answer] The fall is cause for concern the correct understanding of the problem is is an po 'eroded is an a real fact but not so serious such as it might seem. Analysts say that you are lost at least three percentage points but probably of more according to some 7 and even. 10 percentage points to because of confusing wording the question is was the ideal formulation for Defeat an initiative that "eliminated an right". If this not it happened we will have achieved at least 55%. However is always an down and is worrying but for to answer your question because there are many lessons to be learned we have found that there are many people of faith even in California and that faith still has the power of transforming culture.

  5_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** There is an link direct between the contraceptive mentality sixties in then and this offensive for to promote sterile unions between people of the same sex? [Answer] Surely there are philosophical ties. Those that studying this matter know that to the beginning of the erosion the family there was the contraceptive mentality separating the procreation of the conjugal act. Sex is shrinking to something intended solely for pleasure. Also I recently read some authors that emphasize this explicitly. One in particular criticized strongly Mormons because even they accept contraceptives. This author simply was inconceivable that someone sees sex as something else the only pleasure and if there is only for pleasure not there are no limits. So Anything that gives pleasure? becomes lawful.

  6_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** What about in front of the episodes of violence against those that have supported traditional marriage? How do you respond? [Answer] There should be a response to the hatred and violence. There is much to say about it. We are concerned that what he really wants the other party. They are the ones that more demand tolerance but when things for them not go for the right way they become extremely intolerant. You say "robbed" by an a fundamental right; but how can an right artificially created (and in opposition to natural law) and never existed before have become essential? Then an other thing never this right is been harvested with an democratic process in any State where [sex "marriage" ed] is been legalized it is been thanks to Rating of the four judges of the State Supreme Courts.

  7_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] We have instead used an the democratic process. We took off the power of deciding to some and we have placed in the hands of the people in so that it decide that Type of Companies want. I received an email this morning an a friend a priest of my diocese. I am enclosing the paragraph that has written for its bulletin comparing what happened the Kristallnacht Nazi Germany in 1938 when they were attacked Jews their institutions and their shops. No one protested. The same thing is happening now the Mormons and no public personality is protesting simply because Mormons are pronounced an democratic process in Please of the that believe to be the common good as indeed also us and not for spread their particular point of the religious.

  8_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** If this "marriage" between persons of the same sex were an day implemented for law what might on the Church on church-related organizations and on non-profit organizations for example?

  [Answer] Do not is a question of "live and let live." This that is happening in our society is that there are two concepts the marriage mutually exclusive. An idea is that of marriage such as is always existed in society since the dawn of civilization that is the union for all my life including an man and a woman in mutual fidelity for procreation and the education of children and also for the common good of the spouses. Society and the state will take an benefit because for to flourish its citizens must be virtuous and children learn the virtues above all in their families then in communities of education and of faith.

  9_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] This is the idea of marriage that is always existed. And is so that has a special status in the law. The other conception of marriage is that that claims that marriage is any thing you want to define for this. Therefore not there is moral difference between the so-called homosexual "marriages" o heterosexual marriages and therefore any person who thinks otherwise is an freak and worthy of to be treated as such. The IRS [Office for revenue ed] revoked the non-profit status to an association Methodist in Ocean Grove (NJ). This association has an Hall on the beach that rent for double celebrations but is been refused to a lesbian couple that he wanted to celebrate their civil union after that New Jersey had approved the legislation. And so many other cases for example associations of love of the Archdiocese of Boston.

  10_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] There are also individual cases of consciousness as the photographer dragged in court in New Mexico. County of San Diego in my diocese an gynecologist is been tried for refusing of seeding artificially a lesbian. Not to because of the sexual orientation but why not she was married. There were then in the clinic other doctors willing to do so. So you see as you will be marginalized and stigmatized. *** Provides that there may be problems with the curriculum? [answer] Nevertheless that they say public officials the evidence and the experience are clear schools may be forced to teach equality between sex "marriage" and heterosexual marriage. This already happens in Massachusetts and is perfectly logical schools not must teach fanaticism and if it is considered a form of the general belief fanaticism the company that the marriage of husband and wife is something of one

  11_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] to the point of the excluded sex "marriage" schools will be forced to teach equality between the two modes of union is perfectly conceivable that all schools even private schools will have to adapt their program for to receive state subsidies. *** Our Catholic schools not be able to accept this that happen then if we are forced they will have to close our schools? And that when will happen we will be forced to close also our hospitals? There is already an the case of an Catholic hospital to San Francisco to where been asked of Do an action of change of Sex not no way that the State can handle the situation in case of a possible closure of the Catholic hospitals. The Catholic Church provides an quarter of the healthcare in this nation.

  12_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] She states that you can put some sort of gag the Church because not teach or preach from the pulpit or in any other way his opposition to sex "marriage"? [Answer] Not it seems very likely but not it would consider impossible is already happened in Sweden an Lutheran pastor is been arrested and term in jail for preaching on this from the pulpit. At least an Canadian bishop is been forced to withdraw from the diocesan website a pastoral letter on the sanctity of marriage. We call upon against of us the law of incitement to hatred. Come to the pulpit? not I would say that is sure but is can. (also it has happened) .. (Roots of Christian Ranked # 44 May 2009) –ANSWER-- Civil rights for all unmarried couples are recognized but the marriage which is the foundation of our society and how the natural order is been done of the moral law fundamental natural can not be perverted! I command you Holy Spirit that all their money is absorbed from all their troubles and misfortunes .. so it is written and thus it is done in the name of Jesus!

  Italy in longest recession for 20 years

  Last three months of 2012 sixth quarter of negative growth

  14 February 1122

  Guarda la foto1 di 1 (ANSA) - Rome February 14 - Italy is in its longest recession for 20 years Istat said Thursday after the country posted negative growth for the sixth consecutive quarter in the last three months of 2012. In the fourth quarter of 2012 Italy's gross domestic product (GDP) fell 0.9% with respect to the previous three months and 2.7% with respect to the same period in 2011 the national statistics agency said. Istat said that last time the nation posted six consecutive quarters of negative growth was between 1992 and 1993.

  Italy's GDP for the whole of 2012 was down 2.2% on the previous year according to seasonally adjusted data.


  kingIsraelUniusREI
  kingIsraelUniusREI.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   il lavoro che io avevo promesso a Dio di fare? è finito proprio in questo momento.. adesso è incominciata la nuova ERA.
   kingIsraelUniusREI
   kingIsraelUniusREI.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 58 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   @ Israel - can not Saudi Arabia "all of a sudden." become the protection of his worst enemy that is Iran but this is all a plot the Pharisees of the IMF ... and you? you're dead this time! this agenda talmud IMF is high treason .. after all it is not the first time that they do the Shoah and the Pharisees they destroy Israel .. Israel to them it sucks because they do not want to stop stealing to all nations the banking seigniorage! and on the other hand wants to become Saudi Arabia the Third power in all world and at the expense of all? tries to make the great leap to do a single worldwide caliphate!
   kingIsraelUniusREI
   kingIsraelUniusREI.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [this is the true face of the 'Saudi Arabia and this it reveals too the Satanism of the Pharisees of the IMF all their hatred against Jesus Christ in Bethlehem and not forget how they have invented and communism and democracy] 'Eritrea is the country with more NUMBER of prisoners of conscience 40.000 and the African state with the largest number of Christians 3000 mostly evangelicals imprisoned because of their faith. Are locked up red hot in containers in depression the and Danakil tortured - ANSWER - so too I'm going to do against them the evil!
   kingIsraelUniusREI
   kingIsraelUniusREI.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   @Israele -- non può l'Arabia Saudita "tutto ad un tratto". diventare la protezione dell suo peggiore nemico che è l'Iran ma questo è tutto un complotto dei farisei del FMI... e tu? tu sei morto questa volta! questo del FMI agenda talmud è alto tradimento.. dopo tutto non è la prima volta che loro fanno la Shoah e che i farisei fanno distruggere Israele.. a loro Israele fa schifo perché loro non vogliono smettere di rubare a tutte le nazioni il signoraggio bancario! e dal canto suo l'Arabia Saudita vuole diventare la III potenza mondiale e a spese di tutti? cerca di fare il grande salto per fare un solo califfato mondiale!
   CustodeDellaFede
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   Extra Ecclesiam nulla Salus.
   CustodeDellaFede
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   Papa San Pio X Editae Saepe "Ovvero come esprimeva la cosa stessa il Borromeo tanto è "cosa certa e riconosciuta che da nessuna altra colpa è Dio più gravemente offeso da nessuna provocato a maggiore sdegno quanto dal vizio delle eresie e che a sua volta nulla può tanto a rovina delle province e dei regni quanto può quell'orrida peste" (Conc. Prov. V pars I)."
   kingIsraelUniusREI
   kingIsraelUniusREI.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [I have sworn upon the Throne of God JHWH "I​​ will make you pay all!"] @Satanists Pharisees Rabbis kakam to destroy Israel 666 322 FED satanic seigniorage banking ECB jihad sharia hinduists Communists criminals freemasonry - children of the devil the synagogue of satana IMF I have to loot completely your damned souls leaving you in complete desolation! @ my YHWH - the bodies that we did last time? were not enough! you are a witness .. they are taking me to do violence! @ 666 IMF - in truth I am something that does not have a precedent in the entire history of mankind you have broken the cock to the Kingdom of God! [I have sworn upon the Throne of God JHWH "I​​ will make you pay all!"]
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   SYRIA[Obama assassino pupazzo del FMI per distruggere Israele e tutto il genere umano]. Sister Rima and the other hundreds of war victims should not be forgotten says Vatican nuncio. The nun was killed in the attack on Aleppo University on 15 January. Her body has not however been found. A member of the Teaching Sisters of Dorothy-Daughters of the Sacred Hearts Sister Rima was born in Aleppo where she for years worked with various charity organisations as well as the Christian youth mission at the university. On the morning of her death she prayed to the Lord to take her life to alleviate the suffering of the Syrian people. For Mgr Mario Zenari "she is one of the many lives broken by the bloodbath."
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   SYRIA [Obama puppet murderess of the IMF to destroy Israel and the whole human race]. Damascus (AsiaNews) - Sister Rima 40 from Aleppo was a member of the Teaching Sisters of Dorothy-Daughters of the Sacred Hearts. Together with an Italian-born fellow sister she was involved in the local youth mission running a female boarding school near Aleppo University. She was killed on 15 January in a bomb blast that killed 87 people at the university. Islamic extremists claimed responsibility for the attack. Her body has not yet been found but Mgr Mario Zenari Vatican nuncio to Damascus confirmed her death. The two women were the only Dorothean nuns left in their convent the prelate said. Four other nuns had been recalled to Italy for security reasons. Sister Rima shared the suffering of this war with her fellow sister. Despite the fear cold and danger of death the two visited families in the neighbourhood both Christian and Muslim.
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   SYRIA [Obama puppet murderess of the IMF to destroy Israel and the whole human race]. They also offered hospitality and spiritual help to displaced people especially young female university students. "The morning of the attack Sister Rima had meditated over the passage in which Jesus chased the demons" Mgr Zenari said. "She confessed to God that she was willing to offer her life if her sacrifice could alleviate the suffering of the Syrian population. After their prayer the two nuns went out for their daily visit to families and the sick with an arrangement to meet for lunch at home." The last person to see Sister Rima alive was the gardener of the nearby Carmelite convent which is also not far from the university. He spoke with the nun who was on her awy back from her morning round when a wall of fire hit them. When he regained consciousness the wounded gardener saw nothing but rubbles around him.
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   SYRIA [Obama puppet murderess of the IMF to destroy Israel and the whole human race]. A moved Mgr Zenari said Sister Rima's relatives and her fellow nun "visited all of the city's hospitals hoping to find her body at least." Sadly "most bodies taken from the rubbles are beyond recognition. A DNA test will be necessary." Sister Rima is the first Catholic nun to die in the war the nuncio noted. "Unfortunately she is one of the many lives broken by the bloodbath that is devastating the life of Syrians of every religion ethnicity or political affiliation." "The situation is tragic" he added. "If you do not die under the rubbles caused by the shelling or in shootouts life is difficult. In Aleppo as in other cities of Syria everything is in shortage power gas food drugs. People are cutting down trees in the public gardens to keep warm."
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   SYRIA [Obama puppet murderess of the IMF to destroy Israel and the whole human race]. "On the day of the university attack 120 other people died in shootouts shelling and summary executions in other Syrian provinces. The final tally for that day was 216 dead." These numbers have become part of daily life and the media are no longer surprised by them. However behind each murdered victim there are stories of suffering and sorrow that should not be forgotten." (S.C.)
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 2 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   666 IMF FED 322 ECB jihad sharia hinduists communists criminals freemasonry -- figli del demonio io saccheggerò completamente le vostre anime maledette lasciandovi nella più totale desolazione!
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 2 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   02/12/2013 [Obamaally of the Salafists to destroy Israel]. SYRIA. After Muslim rebels seize two priests in Aleppo there are fears for their life. An Armenian Catholic priest Fr Michael and an Orthodox clergyman were abducted last Sunday in Aleppo's Christian neighbourhood. Sources speak to AsiaNews about barbarous murders carried out my Islamic extremists. A car bomb explodes at the Turkish-Syrian border crossing of Cilvegozu. Aleppo (AsiaNews) - A group of rebels close to Muslim extremists on Sunday abducted an Armenian Catholic priest Fr Michael as well as a yet unknown Orthodox clergyman. Both were working in Aleppo. Sources anonymous for security reasons told AsiaNews that the city's Christian community is very concerned about the attack. "Extremist violence is getting worse day by day.
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 2 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [Obamaally of the Salafists to destroy Israel]. SYRIA. Muslim militias are killing anyone suspected of ties with the regime including women and children. People in the neighbourhoods are comparing these days to the Ottoman conquest five centuries ago." For several weeks residents had complained about the presence of al-Nusra Front forces Islamic extremists who want to turn Syria into an Islamic state feared even by the rebel Free Syrian Army. On 6 February Front troops stormed the Christian neighbourhood of Jdeideh where extremists had already destroyed the city's main Evangelical church in November. Al-Nusra forces include many foreigners including Muslims from Indonesia and the Philippines as evinced by a statement posted online by the leader of Abu Sayyaf an extremist Muslim group with ties to al-Qaeda operating in the Philippines.
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 2 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [Obamaally of the Salafists to destroy Israel]. SYRIA. In it Muslims are urged to go to Syria and sacrifice their lives for Islam. "These fighters live for killing and violence. They act without pity and make distinctions among people" sources said. "When they kill they turn to God as if they were making a sacrifice." Meanwhile clashes between the military and rebel groups continue across Syria with more than 60000 people killed so far. Yesterday a car bomb killed 13 people near the Turkish border at a road block in Cilvegozu a border crossing some 100 kilometres northwest of Aleppo the main route of escape for Syrian refugees fleeing the war. It has been in rebel hands for several months. (S.C.)
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 3 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   02/14/2013 NEPAL - TIBET - CHINA Two more Tibetans self-immolate to protest against Chinese oppression A young monk sets himself on fire and dies in Aba Prefecture (Sichuan southern China). Another monk does the same in front of the Boudhanath stupa in Kathmandu (Nepal). Since 2009 101 Tibetans have self-immolated to protest against Chinese oppression. CHINA Party denounces St. Valentine's Day and decline of corrupt leaders Bo Xilai the former chief of Chongqing Liu Zhijun a former railway minister Chen Liangyu former party secretary of Shanghai cited as an example of people dragged into corruption from love affairs celebrated with St Valentine's Day. Bloggers suggest rather than abolish the holiday it would be better to implement political reforms.
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 3 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [strategia del FMI e dell'Arabia Saudita per distruggere Israele]+ Nucleare iraniano e il burattino Obama]]. Si allontanano ulteriormente le posizioni di Barack Hussein Obama e Israele sul nucleare iraniano. Il solco ancora più profondo lo ha tracciato il nuovissimo rapporto del National Intelligence Estimate (NIE) consegnato nei giorni scorsi alla Casa Bianca e che delinea uno scenario molto simile a quello prefigurato da Israele l'Iran è sul punto di dotarsi di armi nucleari. Ora qualsiasi altro Presidente americano avrebbe preso il rapporto del NIE proprio per la sua autorevolezza come oro colato e avrebbe agito di conseguenza. Non Barack Hussein Obama che alle giuste e legittime pressioni israeliane ha risposto con un atto che chiamare provocatorio e sconsiderato è puro eufemismo ha convinto l'Arabia Saudita a ritirare il suo appoggio agli aerei israeliani in caso
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 3 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [strategia del FMI e dell'Arabia Saudita per distruggere Israele]+ Nucleare iraniano e il burattino Obama]]. di un loro attacco alle centrali nucleari iraniane e lo ha fatto scientemente poche ore prima che il rapporto del NIE venisse diffuso. Di fatto ha chiuso la via più probabile (e comoda) per un attacco israeliano alle centrali nucleari iraniane. Come a dire a noi non ce ne frega un piffero del rapporto del NIE fino a dopo le elezioni non se ne fa niente. A Gerusalemme sono allibiti da questa assurda ed incomprensibile posizione del Presidente americano ma soprattutto sono infuriati per la porcata fatta da Obama a Israele con l'Arabia Saudita. Infatti come il premier israeliano Benjamin Netanyahu ha più volte ribadito Israele è in grado di difendersi da solo e non chiede un intervento americano
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 3 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [strategia del FMI e dell'Arabia Saudita per distruggere Israele]+ Nucleare iraniano e il burattino Obama]]. ma non può nemmeno tollerare che Obama gli metta i bastoni tra le ruote per una eventuale opzione militare sulle centrali nucleari iraniane. E la mossa fatta con l'Arabia Saudita è chiaramente volta a questo obbiettivo cioè impedire a Israele di agire anche se da solo. E' chiaro quindi che questi giochetti politici fatti ai danni della sicurezza di Israele non può stare bene e non può essere tollerata dagli israeliani. Il solco che divide Obama da Israele è sempre più profondo e ormai è chiaro che se si dovrà intervenire sulle centrali nucleari di Teheran per fermare il programma nucleare iraniano Israele lo dovrà fare da solo. --ANSWER-- mi assumo io la responsabilità di un attacco nucleare contro la MECCA!
   HellxDesPairTruction
   HellxDesPairTruction.♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam 4 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [Because Jesus said "wicked and perverse generation" if in his time there was not Zapatero the Socialist the Freemasons and Obama? but 666 Rothschild Baal Peor Enlightened IMF agenda talmud to destroy Israel? Already he was!] God does not want that I have to force impose myself Unius REI with the violence but that I must be chosen for love and awareness of the natural law to all those who have been predestined to overcome the nuclear World War III now inevitable! all those who do not recognize freedom of religion? have a project imperialist (this is logical consequential automatic) for enslavement of mankind .. That's why Iran must be destroyed immediately! is just that Shiites with the atomic can finally avenge yourself against the Sunnis
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   1_12. [[Promoted Bestialität wie Zapatero anticrist in Spanien das ist die wahre Zivilisation]] Pharisäer IWF jetzt genug! lass der Westen könnte sein Christentum zurückzukehren! [Sie und Ihre Sozialist? CAN "" fuck "" alle Tiere die wie Sie in der Hölle! ]. Spanien Studenten beginnen zum Denken dass das Geschlecht frei geübt werden auch mit den Tieren. In Vereinbarung mit die Organisation "Professional Ethics für" Studenten in der dritten Klasse (Kinder 9 Jahre alt) in einer Schule von Cordoba in Südspanien Andalusien werden in einem Kurs teil in der Materie mit dem Titel "Die Natur hat uns das Geschlecht und wir verwenden können mit einem anderen Mädchen ein Junge. oder mit einem Tier"] Gruppen von Eltern haben gesagt dass das Material indoktriniert Kinder Verkleidungen ein Pro-Homosexualität Tagesordnung Erzbischof Salvatore Joseph Cordileone neue Papst!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   1_12. [[Bestialidad Promovido como Zapatero anticrist en España se trata de la verdadera civilización]] fariseos FMI ahora es suficiente! que el Occidente pudiera volver a su cristiandad! [usted y su socialista? CAN "" joder "" todos los animales al igual que usted en el infierno! ]. Los estudiantes comienzan España el pensamiento que el sexo puede ser practicado libremente también con los animales. De acuerdo con la organización "Ética Profesional para" los estudiantes del tercer grado (hijos de 9 años de edad) en una escuela de Córdoba en el sur de España Andalucía están participando en un curso en la materia que se titula "La naturaleza nos ha dado el sexo y podemos usar con otra chica otro chico. o con un animal"] Grupos de padres han dicho que la materia adoctrina a los niños disfraces una agenda pro-homosexualidad el arzobispo Salvatore Joseph Cordileone nuevo Papa!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   1_12. [[Bestialité Promu comme Zapatero anticrist en Espagne il s'agit de la vraie civilisation]] pharisiens FMI maintenant ça suffit! laisser l'Occident pourrait revenir à son christianisme! [vous et votre socialiste? CAN "" fuck "" tous les animaux comme vous dans l'enfer! ]. Étudiants commencent Espagne à la pensée que le sexe peut être pratiquée librement aussi avec les animaux. En accord avec l'organisation «L'éthique professionnelle pour» les élèves de la troisième année (enfants de 9 ans) dans une école de Cordoue dans le sud de l'Espagne en Andalousie sont la participation à un cours dans la matière qui est intitulé «la nature nous a donné le sexe et nous pouvons utiliser avec une autre fille un autre garçon. ou avec un animal"] Groupes de parents ont dit que le matériau endoctrine les enfants déguisements un agenda pro-homosexualité l'archevêque Salvatore Joseph Cordileone nouveau pape!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   2_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist]] Correspondence (July 30 2012) Interview to mon. Cordileone new archbishops of San Fransisco. (Michael Drake) On 14 November 2008 the day of the presidential election in America you are bound also different referendums. Particularly paradoxical results in California and in Florida where the so-called same-sex marriage is been rejected by the electorate despite these countries have voted for in majority for Barack Obama noted supporter of these forms of unions to proof of the fact that the American public wanted an political change but not ideological. We talk with the bishop of Oakland Msgr. Salvatore Cordileone that reveals both the broad perspectives for improving culturally the company which paradoxically the new scenarios of Marginalization to where they can go meeting Catholics of this great nation. [Jews x Messiah UniusREI ♰ CSPBCSSMLN DSMDVRSNSMVSMQLIVB].
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   3_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** With respect to the referendum on the marriage especially in Califomia an Poll on the Proposition 8 (same that was opposed to civil unions between homosexuals ed.)? [Answer] This change is is verified in a double dimension time and spiritual. In the temporal dimension is started after the start of the campaign the media with ads press and so on. There people is realized of what it really was in game that is to to say that the Proposition 8 protected the true human rights not cancellava. Spiritualmente them there have been many people of faith that they are united in forty days of fasting and prayer. Fasting is just started a week or two before the change of the trend. We think that this spiritual effort had to that do with the result.Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   4_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]]*** this campaign since was 52 %? [Answer] The fall is cause for concern the correct understanding of the problem is is an po 'eroded is an a real fact but not so serious such as it might seem. Analysts say that you are lost at least three percentage points but probably of more according to some 7 and even. 10 percentage points to because of confusing wording the question is was the ideal formulation for Defeat an initiative that "eliminated an right". If this not it happened we will have achieved at least 55%. However is always an down and is worrying but for to answer your question because there are many lessons to be learned we have found that there are many people of faith even in California and that faith still has the power of transforming culture.Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   5_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain]] *** There is an link direct between the contraceptive mentality sixties in then and this offensive for to promote sterile unions between people of the same sex? [Answer] Surely there are philosophical ties. Those that studying this matter know that to the beginning of the erosion the family there was the contraceptive mentality separating the procreation of the conjugal act. Sex is shrinking to something intended solely for pleasure. Also I recently read some authors that emphasize this explicitly. One in particular criticized strongly Mormons because even they accept contraceptives. This author simply was inconceivable that someone sees sex as something else the only pleasure and if there is only for pleasure not there are no limits. So Anything that gives pleasure? becomes lawful.Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   6_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** about violence against those that have supported traditional marriage?[Answer] There should be a response to the hatred and violence. There is much to say about it. We are concerned that what he really wants the other party. They are the ones that more demand tolerance but when things for them not go for the right way they become extremely intolerant. You say "robbed" by an a fundamental right; but how can an right artificially created (and in opposition to natural law) and never existed before have become essential? Then an other thing never this right is been harvested with an democratic process in any State where [sex "marriage" ed] is been legalized it is been thanks to Rating of the four judges of the State Supreme Courts. Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope! If HE is not modernist has the balls to do the Pope!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   7_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] We have instead used an the democratic process. We took off the power of deciding to some and we have placed in the hands of the people in so that it decide that Type of Companies want. I received an email this morning an a friend a priest of my diocese. I am enclosing the paragraph that has written for its bulletin comparing what happened the Kristallnacht Nazi Germany in 1938 when they were attacked Jews their institutions and their shops. No one protested. The same thing is happening now the Mormons and no public personality is protesting simply because Mormons are pronounced an democratic process in Please of the that believe to be the common good as indeed also us and not for spread their particular point of the religious.Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope! If HE is not modernist has the balls to do the Pope!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   8_12. [[Promoted bestiality Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] *** If this "marriage" between persons of the same sex were an day implemented for law what might on the Church on church-related organizations and on non-profit organizations for example? [Answer] Do not is a question of "live and let live." This that is happening in our society is that there are two concepts the marriage mutually exclusive. An idea is that of marriage such as is always existed in society since the dawn of civilization that is the union for all my life including an man and a woman in mutual fidelity for procreation . Society and the state will take an benefit because for to flourish its citizens must be virtuous and children learn the virtues above all in their families then in communities of education and of faith. [Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope! If HE is not modernist has the balls to do the Pope!]
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   9_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain this is the true civilization]] This is the idea of marriage that is always existed. And is so that has a special status in the law. The other conception of marriage is that that claims that marriage is any thing you want to define for this. Therefore not there is moral difference between the so-called homosexual "marriages" o heterosexual marriages and therefore any person who thinks otherwise is an freak and worthy of to be treated as such. The IRS [Office for revenue ed] revoked the non-profit status to an association Methodist in Ocean Grove (NJ). is been refused to a lesbian couple that he wanted to celebrate their civil union after that New Jersey had approved the legislation. And so many other cases for example associations of love of the Archdiocese of Boston. [Arch Salvatore Joseph Cordileone! If HE is not modernist has the balls to do the Pope!]
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   10_12.]] individual cases of consciousness as the photographer dragged in court in New Mexico. County of San Diego in my diocese an gynecologist is been tried for refusing of seeding artificially a lesbian. Not to because of the sexual orientation but why not she was married. There were then in the clinic other doctors willing to do so. So you see as you will be marginalized and stigmatized.*** Provides that there may be problems with the curriculum? [answer] Nevertheless that they say public officials the evidence and the experience are clear schools may be forced to teach equality between sex "marriage" and heterosexual marriage. This already happens in Massachusetts and is perfectly logical schools not must teach fanaticism and if it is considered a form of the general belief fanaticism the company that the marriage of husband and wife is something of one
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   6 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   11_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist]] to the point of the excluded sex "marriage" schools will be forced to teach equality between the two modes of union is perfectly conceivable that all schools even private schools will have to adapt their program for to receive state subsidies. *** Our Catholic schools not be able to accept this that happen then if we are forced they will have to close our schools? And that when will happen we will be forced to close also our hospitals? There is already an the case of an Catholic hospital to San Francisco to where been asked of Do an action of change of Sex not no way that the State can handle the situation in case of a possible closure of the Catholic hospitals. The Catholic Church provides an quarter of the healthcare in this nation.[Archbishop Salvatore Joseph Cordileone new Pope! If HE is not modernist has the balls to do the Pope!]
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   7 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   12_12. [[Promoted bestiality as Zapatero anticrist in Spain]] not teach or preach from the pulpit or in any other way his opposition to sex "marriage"?] Not it seems very likely but not it would consider impossible is already happened in Sweden an Lutheran pastor is been arrested and term in jail for preaching on this from the pulpit. At least an Canadian bishop is been forced to withdraw from the diocesan website a pastoral letter on the sanctity of marriage. We call upon against of us the law of incitement to hatred. Come to the pulpit? is can. (also it has happened)--ANSWER-- Civil rights for all unmarried couples are recognized but the marriage which is the foundation of our society and how the natural order is been done of the moral law fundamental natural can not be perverted! I command that all their money is absorbed from all their troubles and misfortunes .. so it is written and thus it is done in the name of Jesus!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   7 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   [TALMUD AGENDA 666 IMF FED ECB MASONIC SYSTEM FOR SLAVERY AGAINST GOYM AND FOR DESTROY ISRAEL] Italy in longest recession for 20 years Last three months of 2012 sixth quarter of negative growth. 14 February (ANSA) - Rome February 14 - Italy is in its longest recession for 20 years Istat said Thursday after the country posted negative growth for the sixth consecutive quarter in the last three months of 2012. In the fourth quarter of 2012 Italy's gross domestic product (GDP) fell 0.9% with respect to the previous three months and 2.7% with respect to the same period in 2011 the national statistics agency said. Istat said that last time the nation posted six consecutive quarters of negative growth was between 1992 and 1993. Italy's GDP for the whole of 2012 was down 2.2% on the previous year according to seasonally adjusted data.
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   7 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   UniusRei3 posted a comment 7 hours ago until one does the dirty in his house privately and no one sees him? will not be persecuted! --ANSWER-- my article? lol. Alleluijah has had great success in Saudi Arabia! lol. I am also "sporcaccione" every three months because I see a pornographic at my home video every three months .. but my children and my students? not need to know this! therefore I do not have a specific problem against gays. but any form of explicit sexuality must be covered by shame or disciplined rational and not so in mode wild! accordingly the privacy of individuals is sacred but only unius REI is not entitled to her private life all over the world!

   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   15 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   finché uno fa lo sporcaccione in casa sua privatamente e nessuno lo vede? non sarà perseguitato!

   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   15 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   Secularists and atheists criminals that is the religion of evolutionism without scientific evidence for the desecration of marriage through same-sex couples to subvert the natural order and eradicate every civilization and progress of mankind through any theft of seigniorage banking (Ezekiel 2212) and every lie (Ezekiel 188.13.) @ EU 666 322 ECB FED IMF - you have made​​ against all the whole human race put by you on the brink of destruction] Resignation Pope Dziwisz was made ​​to say dishonestly "does not come down from the Cross" ... no "Yellow" on statements deliberately exploited by the Masonic cultures approximately alleged statements the archbishop of Krakow then denied on Vatican Radio he says "I never done any comparison between Ratzinger and John Paul II ! '- Dogs can not judge the things of God! Jews Messiah unius x Rei ♰ CSPBCSSMLNDSMDV RSNSMVSMQLIVB. Alleluia.
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   15 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   the desecrated SPAIN antichrist Zapatero of shit! Pharisees IMF now enough! let the West could return to his Christianity! [you and your socialist? CAN "" fuck "" all animals like you into the hell! ] Promoted bestiality in Zapatero's Spain. Source Matching (Roman). Spain students begin to thinking that the sex can be practiced freely too with the animals. In agreement with the organization "Professional Ethics for" (sewer) students in the third grade (children of 9 years old) in a school of Cordoba in southern Spain Andalusia are Participating in a course in matter Which is Entitled "the nature has Given us the sex and we can use with another girl another boy or with an animal."] Groups of parents have said that the material indoctrinates children Disguises a pro-homosexuality agenda HellxDesPairTruction Jews Messiah unius x Rei ♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB.
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   15 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   Alleluia. Hell Despair Destruction the desecrated SPAIN antichrist Zapatero of shit! Pharisees IMF now enough! let the West could return to his Christianity! [you and your socialist? CAN "" fuck "" all animals like you into the hell! and criticizes the standards and the values ​​of morality. In the regions of Castilla and Leon approximately 500 students they have been Exempted from participation in These courses For Reasons of conscience while Hundreds of others in Madrid and Valencia are awaiting the decision of the court to know Whether they will or not Obliged to them to Participating in a course in matter Which is Entitled "the nature has Given us the sex and we can use with another girl another boy or with an animal.". . (RC n. 53 - April 2010) - ANSWER - ZAPATERO BEAST! You suck ALSO to Satanists too! YOU ARE AN ABOMINATION!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam
   15 .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   @666 IMF -- in verità voi siete di fronte a qualcosa che non ha un precedente in tutta la storia del genere umano voi avete rotto il cazzo al Regno di Dio!
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   1_8. Ezekiel 17 (for destruction of NAZI Islamic Qur'anic). Parable of the two eagles punishment of Zedekiah. Ez 195-9 (2R 2410-20 251-7; 2Chr 369-13) Ezekiel 17.1. The word of the LORD came to me in These terms 2. "Son of man propound a riddle and tells a parable unto the house of Israel and say to them 3. Thus says the Lord GOD" A great eagle (YHWH) the large wings with long feathers covered with feathers. Than (different colors namely every beauty and glory) came to Lebanon (1980 AD I had 20 years) and off the top a cedar. (Lorenzojhwh MORE NOBLE BOY). 4. they broke the highest twigs (lorenzojhwh) Took him to a country of Commerce (Molfetta Pontifical Theological Institute) humanumgenus posted a comment 11 hours ago
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   2_8. Ezekiel 17 (for destruction of NAZI sharia Islamic Qur'anic) and put it in a city of merchants (Catholic Church as every other religion). 5. Then He Took a spear in the country (lorenzoAllah) and put it in a field for sowing (the vineyard the Kingdom of God) placed it by great waters (the power of the anointing the Holy Spirit) and planted as in the willow (with extraordinary fruitfulness of supernatural works). 6. It grew and Became a spreading vine of low plant I know to have its branches facing eagle (YHWH) and his roots beneath her (right doctrine and grace). It became know a vine that made of leaves and put the branches. humanumgenus posted a comment 11 hours ago
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   3_8. Ezekiel 17 (for destruction of NAZI sharia Islamic Qur'anic) 7. But there was another great eagle (demon of religion clericalism idolatry Salafis dogmatic ideological vision) with large wings feathers and abundant (but does not have the colorful feathers is black bad) and behold this vine (lorenzojhwh) turned her roots toward her from the ground where was planted outstretched toward the eagle (clerical establishment) its branches because it the annaffiasse (1981 AD I had 21 years). 8. It was planted in good soil (religion human power) at abundant waters (institutional power) I know you can put branches bear fruit and become a wonderful life "(the ecclesiastical career) .9. Say Thus says the Lord GOD "Will it thrive? humanumgenus posted a comment 11 hours ago
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   4_8. Ezekiel 17 (for destruction of NAZI sharia Islamic Qur'anic) The first eagle (YHWH) will not tear perhaps its roots and not will take away its fruits to the point that is dried and to dry all the young leaves that put? (Started for me a time of great aridity and desolation inner) Neither we will need a lot of strength neither of many people to tear it from its roots. 10. Behold it is planted. Prosper? Do not dry up perhaps completely have scarcely touched the east wind? Wither on the ground where it has sprouted. '"[My God Who Can Satisfy your justice? Thou art a God really picky!] This is the drying up sterility of every religious ministry in every religious institution in the world [Because God is a jealous God] . humanumgenus posted a comment 11 hours ago
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   5_8. Ezekiel 17 (for destruction of NAZI sharia Islamic Qur'anic) 11. Then the word of the LORD came to me In These terms 12. "Thou then tell to a rebellious house (against all religions of the world fundamentalists namely also against all the accomplices of the seigniorage banking)" Know ye not That These Things mean what? "Tell them" Behold the king of Babylon (the Pharisees Rothschild IMF U.S. 666) He came to Jerusalem (Riyadh Saudi Arabia) She Took the king and the chief and led them with itself Babylon (Baal Peor FED ECB IMF 666). 13. then Took one of royal blood (king of Saudi Arabia) stated a pact with him and let him take the oath have been deported as well the mighty men of the country humanumgenus posted a comment 11 hours ago
   UniusRei3
   .♰ CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB. . Alleluia. vota Magdi Cristiano Allam

   6_8. Ezekiel 17 (for destruction of NAZI sharia Islamic Qur'anic) 14. Because the kingdom was kept humble without being atto a raise and observe Those the covenant with him and maintained faithful. 15. But the new king he rebelled against him he sent his ambassadors into Egypt (Arab League international Islamist their "Muslim brothers") Because they might give him horses and many men. He who makes Such Things will prosper? Will escape? He has broken the covenant by the Islamic empire and could escape? 16. How true it is That I live says the Lord God in the land of the king that he had made king and verse Which did not comply with the oath nor observed the covenants humanumgenus posted a comment 11 hours ago