Saudi satanismi šariaadi Muslim muuta räägib Kristus

@ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: jne .. kõik Masons ja satanistide ---> nüüd, et sa soovisid sademe: Süüria selles genotsiidi? Mul on kaks küsimust teile: 1). soovite, võite: ütlen Assad, kui ta on tapetud: kõik Salafi (of Al Qaeda, et Saudi Araabia, mida on kasutusele võtnud) "Nüüd sa saad teha: valitsus: koos opositsioon: see tähendab, et koos Al Qaeda! "Kui õige: Assad oli muutunud ka põhiseaduse võimalus: jätta valitsusele: kui KORD! 2). kuid, kui Al Qaeda, võite: sa ei saa sundida Iisraeli alustada: Tuuma World War III? lol. või näinud, et Al Qaeda on oma väed: sa võid alati öelda: "ok! Sa mind tappa: Christian märtrid (nagu me oleme alati võimaldanud meil teha te), kuid Iisrael? sul ei ole puudutada?"
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael] 26/07/2012: Süüria: Al-Qaeda sellega islami mässuliste sunniitide- Salafi: võitluses: Assad, fotod, videod ja: nõuded: of: rünnakute olemasolu kinnitamiseks sadu: võitlejatele Süüria territooriumil: [(ilma varjuta: kahtlust, isegi kui valed West: ei : enam suutelised seda õudne lavastus)]. Kõige: pärineb välisriikidest, sealhulgas Venemaa, Somaalia ja Mali. Briti organisatsiooni trükitud: riigikaitse viskab eeldused: shot: riigi sõjaväe juhitud lääneriikides. Damaskuses. Loode-Süüria: mässulised, kes: võitlus: vastu: režiim: Assad leitud liitlane: välja arvatud: al-Qaeda ja sadu: islamistid tulevad välisriikidest. Kõige esindaja riigid on Iraak, Liibüa, Egiptus, Afganistan. (AsiaNews / asutused)
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael]] Kuid on ka kohal Venemaa (Tšetšeenia), Ukraina ja Mali: Somaalias. Juuresolekul äärmuslaste kinnitavad mitmed videod ilmunud: on džihaadi veebilehed, et: nad näitavad mehed kaetud nägu, et: kiitus püha sõda näitab: kuulipildujad ja pommid: vehkimine must lipp: al-Qaeda. Aastal filmis: ilmus viimastel päevadel: ja: postitatud Youtube voice over karjub "me moodustavad: rakkude kohta: kamikaze trükitud: jätkata: džihaadi: nime Jumal." Tänaseks: opositsioon eitab olemasolu: on: islamiäärmuslaste gruppi: üks oma ridadesse, kuid: Ekspertide sõnul piiri Türgi: ja: Iraagis (kurjategijad) on muutunud: õige ja: nende keskpunkte: kollektsiooni: jaoks: miilits: Kõik: sunniitide islamimaailmas. Mõned on kirjeldatud stsenaarium Süüria "magnet" al-Qaeda ja: selle tütarettevõtted. (AsiaNews / asutused)
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael]] tunnistajad ütlevad, et: Bab al-Hawa asemel: lukustamise Türgi piiri , sadu: võõrad tulnud nende päev: toetada vaba Süüria armee lahing Aleppo. Selline: et: ajab need inimesed kogu Aasias ja Põhja-Aafrika ei ole: soov demokraatia, kuid eeskujuliku karistus "nusayrs" (hereetikute) halvustav nimi määratleda Alawites, sekti Shia: Bashar al-Assad. Kasv võitlevad Põhja provintsis Aleppo on äratanud sadu nendel päevadel: džihaadivõitlejate Iraagist. Kinnitus saabub ka: hiljutine uuring, et Iraagi valitsus, et sõdurid tegutsevad Süüria territooriumil kuuluvad samasse kontserni, mis: on väitnud rünnakute et: on raputanud Iraagis viimastel kuudel. "Meie nimekiri: kahtlased - ütles: Izzar al-Shahbandar nõunik peaministri (AsiaNews / asutused)
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael]] on meil samad nimed - kattuvad, et Süüria võimud. "Pildid ilmunud mõned foorumid seotud al-Qaeda rühmad ka näidata kohta: veteranid Liibüa sõja. Vastavalt Naharnet, agentuuri Liibanon, mehed on riietatud mõned: must:, et: brandishing banner, et lugeda: "revolutsionäärid of brigaad Tripoli ". kinnitus: meeletu tegevus islami äärmuslased Süüria muld pärineb hulk: rünnakud väitis al-Qaeda ise. Alates detsembrist on vähemalt 35 auto pommitamine ja 10 enesetapurünnakute mis toimus Süüria pinnase . kohta: need 4 olid väitnud "Front Nusra" Al Qaeda. olemasolu: džihaadi rühmade seas vaba Süüria armee on tekitanud palju vastuolusid on diplomaatilisel tasandil. Eile Sergei Lavrov, Vene välisminister (AsiaNews / ametid )
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael]] süüdistas USA kohta: tugi koos oma poliitilise vastase Assad kasuks islami mässulised. Ta kritiseeris asukoht: Susan Rice, USA suursaadik ÜRO juures, et: ei: ta hukka pommitamise Damaskuse viimane 18. juuli, mis tappis mitu liiget: viib kava, kutsudes selle asemel kehtestada: uued sanktsioonid. Samas on üha enam eeldusi: relvastatud sekkumine: võimust president Assad. Uuringu Royal United Services Institute (STALNUHHIN), Briti organisatsioon spetsialiseerunud küsimusi: rahvusvahelise poliitika ja riigikaitse, hoiatab tõenäoliselt kokkupõrge sunniitide rühmitused ja toetab Saudi Araabia: Araabia ja teiste riikidega: šiiitide relvarühmitused, sealhulgas Hezbollah ja Süüria armee, mida toetab Iraan. Lisaks on oht keemiarelvade kätes Süüria režiimi. (AsiaNews / asutused)
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael]] juuresolekul: keemiarelvade muret Iisraeli, et: on juba alanud jaotavad gaasi maskid linna piiril Süüria. Viimastel päevadel, Shimon Peres, Iisraeli president, ütles, et: tõenäoliselt kasutada: relvad ei tohi: tavapärase kava Damaskuse seab tõsisesse ohtu Iisraeli julgeoleku. Puhul: režiimi kukkumine, Peres kardab võimaliku ülemineku relvad: et Süüria raskete relvade või keemiarelva arsenal: et Liibanoni šiiitide fundamentalistid: Hezbollah: või Iraanis, kuid: ka varguse by: islamirühmitused seotud al-Qaeda. (AsiaNews / asutused)
[Al Qaeda Süüria: nad on minions USA (suur saatan 666 IMF) ja Saudi Araabias [väike saatan: šariaadi]: kõik peale minu Iisrael]] Vastavalt Michael Clarke juht Rusi, Lääne sõjaline sekkumine on vajalik enne et: sõda käinud. "Me ei ole nii: me liigume suunas sekkumist - ta ütleb - kuid operatsioon ise, et: liigub: meid." Clarke väidab: viimaste päevade sündmused on loonud radikaalne muutus olukord, et: eemaldab võimalust: diplomaatilist lahendust konfliktile. "Juht Rusi soovitas sekkumist: eriväed territooriumil toetuseks mässuliste rühmituste juba kasutanud Afganistanis ja 2001: Liibüa 2011. Need meetmed võivad hõlmata ka shot: riik Vastu: kord. (AsiaNews / asutused)
Synnek1 on avaldanud comment 7 minutit tagasi: armastus võib sind tappa ... - Vastus -> Kõik satanist on karta LOVE! Tegelikult saatana kuningriiki on vallas vihkamist ja rassismi! satanistid ei tea armastusest.
UniusRei3 postitanud kommentaar 15 minutit tagasi[Te ei saa endale lubada, selle, et see võib ühel päeval saada trauma teile] [Sa ei saa endale lubada, selle, et see võib ühel päeval saada trauma teile] Jah Jeesus on Jumala poeg, elava Jumala, väärt kiita: "Mina olen Alfa ja Omega, algus ja lõpp ... kes on ja kes oli ja kes tuleb, Kõigeväeline" (Rev 1.8). "Kindlasti ma tulen kiirelt:" Aamen. Isegi mina tean Jeesust kui Issandat! (Rev 22, 20). Jeesus Kristus on Jumal, Ta on Jumala Poeg. Ta on osa Püha Kolmainu. Jumal Isa, Jumal Poeg ja Jumal Püha Vaim! Jeesus ei olnud lihtsalt mees, ta oli Jumal inimese kujul. (St ainult ÜKS JUMAL)
[Te ei saa endale lubada, selle, et see võib ühel päeval saada trauma teile] @ YHWH mu püha Jumal, jne. .. -> Jeesus on Issand! Jeesus on King of Glory! Jeesus on King of Kings! See on väga ilus laul. See on armastus Jeesuse. Kõik Glory to Jeesus Kristus. John alates 1:29 kuni 34. Kui sa usud Jumalasse, ei taha sel teemal, aga väga uudishimulik, mida Jumal on te silmas peate? Samuti ma ei mõista, kuidas kristlus on usk okupatsiooni. Mõiste "christian" tähendab-Kristuse-meeldib. Kristlased tahame olla Kristuse sarnane. Roomlastele 9,5 öelda Jeesus on Jumala, Hebrews1 ütleb inglid kiidavad teda! ja meie "inimestele" ei hakka? Isegi kui sa ei wan't: et Jumala sõna: ütleb teil: kuni 1 päev kummarduda põlvi enne Jeesuse
 
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] by Bernardo Cervellera By tulevad välja avalikult televisioonis, kus on oht, tunnustamise ja tagakiusamise "usust" Mohammed Christophe taastas tähtsust muundamise ja ristimine. Moslemi rahvad, erinevate piiskoppide ja preestrite keelduda ristima moslemid, kes soovivad saada Christian. Aga ümberehitus tähendab revolutsiooni suhe Jumalaga, isa ja Jeesus, kes andis oma elu, 1 loobub kõik paneb elu ohus. (AsiaNews) - Paar päeva tagasi kodulehelt Notre Dame de Kabylie postitanud lint, kus endine moslem, Mohammed Christophe Bilek, rääkis tema üleminek ristiusku.
 
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] originaal saade, mis keskendub Kristlaste tagakiusamine, 1. ilmus "Dieu Merci" (Jumal tänatud), selgub, et tegeleb religiooni Direct 8 Prantsuse telekanal. Mohammed Christophe Bilek sündis Alžeerias 1950 ja on elanud Prantsusmaal alates 1961. Ta on kirjutanud kaks raamatut: Un Algerien pas très Katoliiklik (mitte väga katoliku Alžeeria) avaldatud Cerf (1999) ja Saint Augustin raconté à ma fille (Saint Augustine, nagu ütlesin, et mu tütar) poolt avaldatud Éditions Qabel (2011 ). 1990 asutas ta Notre Dame de Kabylie (prantsuse keeles), veebisait evangelisatsiooni seas moslemid ja islami-Christian dialoogi. Aastal video, Bilek rõhutatakse riski moslemi usku nägu, kui süüdistatakse usust taganemise, kuritegu, mida on võimalik karistada surmaga.
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] Kuid ta rõhutab, et oluline on ristimine, kohtumine Jeesus Kristus ja sidemetele kirikus. Tema seisukohad on vastuolus nende preestrid ja piiskopid islamiriikides, kes eelistavad loobuma või isegi eitada ristimine on moslemid, kes soovivad muuta hirmust tagajärgede eest nad ja kristlikud kogukonnad võivad näkku. Kas ristimine keelatud? Paar nädalat tagasi, piiskop Araabia riik Lähis-Idas ütles mulle, et politsei ähvardas sulgeda ühe oma kogukondades, sest kohal oli reklaamitud Christian-moslemi koosolekul dialoogi. Politsei oli mures, et see võiks olla esimene samm nn end ägedalt ja usust. "Kui see on reaktsioon koosolekul dialoogi ette kujutada, mis oleks, kui meil oli tulemus," kibestunud piiskop ütles.
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] Pole ime siis, et Prelaatti on vastu ümberehitused ja ristimisi vaid see näib olevat võimalus säilitada vähe usuvabadus, mis on olemas selles riigis, küsimus. Sellistes kohtades nagu Maroko, ja alles hiljuti Alžeeria on olukord selline, et piiskopkonnad kästi mitte ristima moslemid, kes soovivad konverteerida katoliiklus, sest "kohalikke seadusi keelata." Fr Samir Khalil mäletab, et paar aastat tagasi kohtus ta moslem, kelle taotlust ristimine lükati tagasi 13 aastat. Ristimine, öeldi talle, tooks talle palju vaeva, sundida teda emigreeruda vältida hukati usust taganemise ja ohustada preester täidab ristimine. Ja veel, kogu selle aja isehakanud teisendada õppis evangeeliumides ja katekismuse enda ning viis elu palvetele.
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] Egiptuses kristlikud vaimulikud ka kipub vältida ristimise moslemid, vaid mõned preestrid on seda teinud salaja. Rääkimine AsiaNews, religioosne, kes on Egiptuses aastakümneid, ütles, et ristimine iga hinna eest "on vastu Vatikani II Kirikukogu, kuna nõukogu ütles, et mitte-kristlased leida ka pääste väljaspool kirikut." Kaudselt tähendab see, et ristimine on ebavajalik ja et inimesed leiavad lunastuse vastavalt nende olukorrale. See ei ole koht alustamiseks teoloogiline arutelu usku Kristusesse ja lunastus mitte-kristlasi. Piisab, kui öelda, et nii Dominus Iesus ja õpetuslikud teadmiseks mõnede aspektide evangelisatsiooni korrata, kui tähtis on "nähtav" ja sotsiaalselt asjakohaseid liitumist Kristust.
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] Mis on rohkem, ristimine on läbimurdelise kogemus, 1, mis muudab convert tajub elu. Muutused toimuvad siin ja praegu, mitte tulevikus "igavene elu pärast surma. Sel põhjusel pakub teistele ristimine ei ole pealiskaudne tegu vaid kingitus elu ja lootus olemas. On ristitud või ei ole ristitud ei ole samaväärsed. Kristlased "" päikese "Jumal vs Koraani oma" Kuu "Jumal, Usk muudab olemas sügav ja mõtestatud viisil. On Notre Dame de Kabylie, Mohammed Christophe selgitab oma konverteerimise rõhutades oma uut arusaama Jumalast. "Kui Jumal Koraan on sama, kui kristlased, miks ma, Mohammed, muutuvad Christophe"
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim convert räägib Kristus] küsis ta endalt. "Olles elanud islami harjutanud selle õpetuste seas inimesi, kes on veel moslemite (tema perekond on endiselt), ma jätkuvalt pimestada avastus evangeeliumi," ütles ta teel vastata. "Valgus, mis pärineb evangeeliumi näitab võrdlus, millest üks põhineb teatud eeldus. Igaüks, kes tahab rääkida God of Islam peab viitama Koraan. Kui asendada sõna" Jumal "on" light ", Arvestades, et Koraan on Kuu, et evangeeliumi on päikeseenergia. " "Kas Jumal on üks, so looja, olenemata nime me oleks andnud talle on midagi, mida ma ei nõustu. Kui me ummikus see eeldus, ei oleks vaja lahkuda Islam ja saanud kristlane."
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] "Kuid Jeesus tuli esile, 1. juutidele, siis kõik mehed, et" Jumal on teie Isa, et Jumal armastab sind ja tahab, et sa temaga sulle oma elu! " Pärast selliseid sõnu, siis ma ei kõhkle hetkegi. Ma pakkumise vastu, mitte üks, vaid kaks korda. Ma tean, et Koraan teeb pakkumise, mida ma ära teeninud (kuid see ei ole kindel) lihalik ja materialistliku taevas ( Sura 38, 50-52), mis meenutab mulle rohkem reklaame puhkuse laigud aega raiskama aega all lõunamaa päike kui on kindel "teades" minu Jumal ja Issand. " Aga pilte on meil Kristuse ja Mohammed? Kaks hinnapakkumisi öelda, et see kõik on Mohammed Christophe.
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] Ühel juhul Jeesus ütles: "Mina olen hea karjane. Hea karjane annab oma elu lammaste eest," samas kui teised, Mohammed öeldakse "Prohvet! Oleme teinud seadusliku sulle su abikaasa, kellele sa oled maksnud oma dowers ning need, kellele su parem käsi valdab" (Sura 33, 50). "" Olgem tõsine. See on üks asi öelda, "on vaid üks Jumal kõigi jaoks;" see on veel öelda, et ta on huvitatud minu väike uss, sel määral, et ta deifies "mulle Jeesusesse. [. . .] Selline ilmutus oli minu kutsumus. "Jeesus, inimese vabadust ilma esitamise Mohammed Christophe ka räägib usust taganemise ja võimalust surm, mis pärineb tema järel.
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] Kristus ütleb: "Kas olete valmis jälgib mind ja jätke kõik minu jaoks? Kui keegi mõistab, mida Jeesus soovib, läbi armastuse, siis näeme, kui raske on jälgida teda. See on ka üks asi öelda "jah" 1 huuled, see on teine ​​jätta kõik maha Teda. "Need meist, kes on pärit Islam tähendab see, purustades ühe minevik, pere ja kogukonna samuti 1 moraalset või vaimne veendumustega. "" Ma ütlen see on palju lihtsam jääda moslem, ei võta seisukohta (sest meil on sama Jumal). On palju lihtne vabandusi mitte teha pausi, ei võtnud seda ümberkujundamine, mitte surra ennast ja mitte järgida Kristust. Tulemus on keeruline ja ei saa teha ilma tema abita. "
(AsiaNews) [Saudi satanismi šariaadi: Muslim muuta räägib Kristus] "See ongi rikaste noorte evangeeliumi ei saanud teha, sest vähemalt alguses, tuleb vabalt kokku leppida. Jeesus ei pane mulle "esitamine", kuid ainult vabaduse armastan teda. " "See on oluline erinevus. Kas Jumal loob meid vabad mehed või orjad? Sõltuvalt meie vastus, Jumal ei ole sama. Ühel juhul ma riskida karistuse reserveeritud usust taganejate või uskmatutega; teistes, olen kadunud poeg peaks isa, kes kutsub kõik oma sulased niipea ta näeb teda silmapiiril. " "Jättes Islam on ohtlik. Seda tehakse riisikol elu. Seega, kallid vennad ja õed Läänes, tere ja aidata neid, kes seda teha.". Ma nõudma. Ma ei räägi Jumal moslemid, kuid Jumal Koraani. Moslemid on minu vennad, võibolla ühel päeval võivad nad olla mu vennad ja õed Kristuses. "" Alates 1990, see ei olnud vaid lootus, kuid see on ka reaalsus, mis on mind rõõmustavad ja kiidavad Issandat. Alleluia! Jeesus on tulnud, et salvestada kõik mehed, moslemite hulka. "@ Erdoğan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: atbp ... sa lahat ng mga Masons at Satanists na ---> ngayon, na wished ka sa makadali: Syria sa pagpatay ng lahi na ito? Mayroon akong dalawang katanungan para sa iyo: 1). nais, maaari mong: sabihin sa Assad, pagkatapos siya ay namatay: lahat Salafi (ng, Al Qaeda, na, sa Saudi Arabia, ipinakilala) "Ngayon, maaari mong gawin: ang isang pamahalaan: kasama ang pagsalungat: na, na may Al Qaeda "Kung, kanan:! Assad ay din nagbago ang saligang batas upang magkaroon ng pagkakataon: sa iwan ang pamahalaan: bilang isang rehimen! 2). ngunit, kung, Al Qaeda, ay nanalo: hindi mo pilitin Israel upang simulan ang: ang nuclear World War III? lol. o nakita na Al Qaeda ang iyong mga hukbo: maaari mong laging sinasabi "ok ka pumatay sa akin:!?? Christian martir (gaya ng lagi namin pinayagan sa amin upang gawin sa iyo), ngunit Israel hindi mo na kailangang hawakan"
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel] 26/07/2012: Syria: Al-Qaeda magkakatulad Islamic rebelde Sunni- Salafi: sa paglaban Laban: Assad, Photos, mga video at: paghahabol: ng: atake: kumpirmahin ang pagkakaroon ng daan-daang mga: militants sa Siryan teritoryo: [(nang walang isang anino ng: duda, kahit ang mga namamalagi sa West: hindi : na magagawang upang suportahan ito mapanglaw pagtatanghal ng dula)]. Karamihan: dumating mula sa mga banyagang bansa na kabilang ang: Russia, Somalia at sa Mali. British organisasyon: para sa: pagtatanggol ang throws sa mga pagpapalagay ng: isang shot ng: Estado militar-humantong Western bansa. Damascus. Sa hilagang-kanluran ng Syria: ang rebels na: pakikibaka: laban: ang rehimen ng: Assad ay natagpuan ng isang kapanig ng: pagbubukod: al-Qaeda at mga daan-daang mga: mga Islamists dumating mula sa mga banyagang bansa. Ang pinaka-kinatawan ng mga estado ay Iraq, Libya, Egypt, Afghanistan. (AsiaNews / Ahensya)
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel]] Ngunit mayroon ding mga kasapi mula sa Russia (Chechnya), Ukraine, at Mali: Somalia. Ang pagkakaroon ng mga extremists ay nakumpirma na sa pamamagitan ng ilang mga video lumitaw: sa jihadist mga website, na: ipakita nila ang mga tao na may sakop mukha na: papuri sa banal na nagpapakita ng digmaan: machine baril, at mga bomb: waving ang itim na bandila: ng al-Qaeda. Sa isang pelikula: lumitaw sa kamakailang mga araw: at: nai-post sa YouTube ng tinig-sa paglipas ng yells "kami ay bumubuo: cell: ng: kamikaze: para sa: magpatuloy: ang Jihad: sa pangalan ng Diyos" Upang petsa: pagsalungat Ang denies ang pagkakaroon: ng: Islamic grupo ng taong naniniwala sa pagka labis: sa mga nito ranks, ngunit: Ayon sa mga eksperto, ang mga hanggahan sa Turkey: at: Iraq (ang kriminal) na maging: isang totoo at: ang kanilang mga sentro ng: koleksyon: para sa: milisiya ng: lahat: ang Sunni Muslim mundo. Ilang ay inilarawan ang sitwasyong Syrian "gayuma" para sa al-Qaeda at: kaakibat nito (mga AsiaNews / Ahensya).
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel]] saksi sabihin na: Bab al-Hawa, sa halip na: locking ang Turkish hangganan , daan-daang mga: Ang mga estranghero na ipinasok para sa mga araw na ito: upang suportahan ang libreng Siryan hukbo sa labanan ng Aleppo. Ito: na: nag-mamaneho ang mga taong ito sa buong Asya at North Africa, ito ay hindi: ang pagnanais ng demokrasya, ngunit ang kapuri-puri kaparusahan ng "nusayrs" (heretics) ng mapanira pangalan upang tukuyin ang mga Alawites, ang sekta ng Shia: Bashar al-Assad. Ang pagtaas sa pakikipaglaban sa hilagang lalawigan ng Aleppo ay akit daan-daan ng mga araw na ito: jihadists sa mula sa Iraq. Pagkumpirma sa pagdating pati na rin: isang kamakailan-lamang na survey sa pamamagitan ng ang Iraqi na pamahalaan na ang mga militants operating sa Siryan teritoryo ay bahagi ng parehong group na: ay inaangkin ang atake: na: inalog ang Iraq sa nakalipas na buwan. "Ang aming listahan ng: kahinahinalang - sinabi: Izzar al-Shahbandar, tagapayo sa Punong Ministro, (AsiaNews / Ahensya)
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel]] namin ang parehong pangalan tumugma sa mga ng Syrian awtoridad "Ang mga larawan. lumitaw sa ilang mga forums na naka-link sa al-Qaeda grupo ring ipakita ng:. Beterano ng digmaan sa Libya Ayon sa Naharnet, Agency Lebanon, ang mga tao ay bihis sa ilang ng: itim: na: brandishing isang banner na basahin ang: "Ang mga revolutionaries ng brigada ng Tripoli "Kumpirmasyon ng: isang masilakbo aktibidad ng mga Islamic extremists sa Syrian lupa ay mula sa bilang ng mga:. atake inaangkin ng al-Qaeda mismo mula sa December upang magkaroon ng hindi bababa sa 35 mga bombings sasakyan at 10 pagpapakamatay atake na naganap sa Syrian lupa . ng: mga 4 ay inaangkin ng ang "Front Nusra" ng Al Qaeda Ang pagkakaroon ng:. grupo jihadist sa mga libreng-Siryan hukbo ay itinaas maraming Kontrobersiya sa isang diplomatikong antas Kahapon Sergey Lavrov, Russian Foreign Minister, (AsiaNews / Ahensya. )
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel]] ay inakusahan ang Estados Unidos ng: suporta sa kanyang pampulitikang anti Assad, pabor ng Islamist insurgents. Siya criticized ang posisyon ng: Susan Rice, ambasador ng US sa UN, na: hindi: siya nahatulan ang pambobomba ng Damascus huling Hulyo 18 na pumatay ng ilang mga kasapi ng: nangunguna sa scheme, pagtawag sa halip para sa pagpapataw ng: bagong mga parusa. Samantala, increasingly ito ay nagiging ang pagpapalagay ng: armadong interbensyon para sa: saksihan Presidente Assad. Isang pag-aaral sa pamamagitan ng Royal Estados Serbisyo Institute (RUSI), isang British organisasyon-specialize sa mga isyu ng: internasyonal na pulitika at pagtatanggol, warns ng isang posibleng salpukan sa pagitan ng Sunni grupo at suportado ng Saudi Arabia: Arab at iba pang mga estado: Siait militias, kabilang ang Hezbollah at Siryan hukbo, back sa pamamagitan ng Iran. Sa karagdagan, ang panganib ng mga armas ng kemikal sa mga kamay ng rehimen ang Syrian. (AsiaNews / Ahensya)
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel]] Ang pagkakaroon ng: armas kemikal alala Israel na: nagsimula na ang pamamahagi ng masks gas sa lungsod sa border sa Syria. Sa mga kamakailan-lamang na araw, Shimon Peres, Israeli president, sinabi na: malamang paggamit ng: armas hindi: sa pamamagitan ng maginoo pamamaraan ng Damascus naglalagay sa seryosong panganib ang seguridad ng Israel. Sa kaso ng: isang pagbagsak ng rehimen, Peres fears ang mga potensyal na paglipat ng mga armas: sa Syria mabigat armas o kemikal na armas arsenal: Lebanese Siait fundamentalists: Hezbollah: o Iran, ngunit: din ng pagnanakaw sa pamamagitan ng: Islamic group na naka-link sa al-Qaeda. (AsiaNews / Ahensya)
[Al Qaeda sa Syria: sila ang mga minions ng USA (malaking demonyo 666 IMF) at Saudi Arabia [maliit na demonyo: Sharia]: lahat laban sa aking Israel]] Ayon sa Michael Clarke, pinuno ng Rusi, ang isang Western militar interbensyon ay kinakailangan bago na: digmaan ang degenerated. "Kami ay hindi na: namin ay gumagalaw patungo sa interbensyon - sabi niya - ngunit ang pagtitistis mismo na: gumagalaw ng: sa amin." Clarke argues na: ang mga kaganapan ng mga kamakailan-lamang na mga araw na lumikha ng isang radikal na pagbabago sa sitwasyon na: inaalis ang posibilidad ng: isang diplomatikong solusyon sa kontrahan. "Ang ulo ng Rusi iminungkahing sa pamamagitan ng: mga espesyal na pwersa sa teritoryo sa support ng mga rebelde na grupo, na ginagamit sa Afghanistan at noong 2001:. Libya sa 2011 mga operasyon na ito ay maaaring ring magsama ng isang shot ng: Estado Laban: rehimen (AsiaNews. / Ahensya)
Synnek1 ay nai-publish ng komento ng isang 7 minuto nakaraan: pag-ibig ay maaaring makakuha ka pumatay ... - Sagot -> Satanist Lahat na matakot ng pag-ibig! Sa katunayan, ang kaharian ng Satanas ay ang kaharian ng poot at kapootang panlahi! mga satanists hindi alam ang pag-ibig.
UniusRei3-post ng isang puna 15 minuto nakaraan[Hindi mo kayang, iyon, ito ay maaaring isang araw maging isang trauma para sa iyo] [hindi mo kayang,, ito ay maaaring isang araw maging isang trauma para sa iyo] Oo si Jesus ay Diyos, ang anak ng buhay na Diyos, karapat-dapat sa ay Praised: "Ako ang Alpha at ang Omega, ang simula at dulo ... na at kung sino ay at sino ang darating, ang diyos" (ang magpatulin 1.8). "Tiyak ako pagdating mabilis" Amen. Kahit na alam ko si Jesus bilang Panginoon! (Ang magpatulin 22, 20). Jesu-Cristo ay Diyos, Siya ay ang Anak ng Diyos. Siya ay bahagi ng banal na trinidad. Diyos Ama, Diyos ang Anak, at ang Diyos ang Banal na Espiritu! Si Jesus ay hindi lamang tao, Siya ay Diyos sa tao na form. (IE lamang ISANG Diyos)
[Hindi mo kayang, iyon, ito ay maaaring isang araw maging isang trauma para sa iyo] @ YHWH aking banal na Diyos, atbp. .. -> Si Jesus ay Panginoon! Si Jesus ang Hari ng kaluwalhatian! Si Jesus ang Hari ng Kings! Ito ay isang magandang kanta. Ito ay pag-ibig para sa Jesus. Lahat ng kaluwalhatian sa Jesu-Cristo. John mula 1:29 sa 34. Kung naniniwala ka sa Diyos, hindi sinusubukang i-debate ang isyu na ito ngunit napaka usisero sa kung ano ang Diyos ay tinutukoy? Hindi rin ako Intindihin kung paano ang Kristiyanismo ay isang relihiyon ng trabaho. Ang terminong "Christian" ay nangangahulugang-Kristo-gusto. Kristiyano ay nagsusumikap upang maging Kristo-tulad. Roma 9.5 sabihin si Jesus ay Diyos, sabi ng Hebrews1 ang mga anghel Purihin siya! at sa amin "tao" ay hindi pagpunta sa? Kahit na hindi ka wan't: ang salita ng Diyos: sabi mo: sa isang araw pumailalim sa iyong mga tuhod bago si Jesus
 
(AsiaNews) [Saudi satanism sa sa Sharia: A Muslim-convert ng mga talks tungkol sa Cristo] sa pamamagitan ng Bernardo Cervellera Sa pamamagitan ng paglabas nang lantaran sa TV, ang panganib ng pagkilala at pag-uusig para sa 'lubusang pagtalikod sa relihiyon, Mohammed ang Christophe reasserted ang kahalagahan ng conversion at pagbibinyag. Sa Muslim na bansa, ang mga iba't-ibang mga bishops at pari tumanggi sa baptise ng mga Muslims na nais na maging Kristiyano. Pa, ang conversion ay nangangahulugan na ang isang rebolusyon sa relasyon sa Diyos, ang ama, at si Jesus, na ibinigay ng kanyang buhay, para sa isa ay nagbibigay sa lahat ng paglagay ng buhay isa nasa panganib. (AsiaNews) - Ang ilang mga araw na nakalipas, ang mga website ng Notre ginang de Kabylie-post ng isang tape na kung saan ang isang dating Muslim, Mohammed sa Christophe Bilek, talked tungkol sa kanyang mga conversion sa Kristiyanismo.
 
(AsiaNews) [satanism ng Saudi sa sa Sharia: Ang isang Muslim convert ng mga talks tungkol sa Kristo] Ang orihinal na broadcast, na nakatuon sa pag-uusig ng mga Kristiyano, ang unang lumitaw sa 'Dieu Merci' (Salamat sa Diyos), isang palabas na deal sa relihiyon sa Direktang 8 , isang Pranses TV channel. Ang Mohammed Christophe Bilek ay ipinanganak sa Algeria sa 1950 at ay nanirahan sa Pransya mula noong 1961. Siya ang may-akda ng dalawang mga libro: Huwag algérien pas Tres catholique (isang hindi masyadong Katoliko Algerian), inilathala ng Cerf (1999) at Saint Augustin raconté à nanay fille (Saint Augustine bilang sinabi sa aking anak na babae), na inilathala ng ng edisyon Qabel (2011 ). Sa 1990s, siya itinatag ang Notre ginang de Kabylie (sa Pranses), isang website na nakatuon sa evangelization sa mga Muslims at Muslim-Christian na dialogue. Sa video, Bilek nagha-highlight ang mga panganib Muslim convert ng mukha kapag inakusahan ng lubusang pagtalikod sa relihiyon, isang pagkakasala na maaaring parusahan ng kamatayan.
(AsiaNews) [Saudi satanism sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Kristo] Gayunpaman, siya insists sa kahalagahan ng bautismo, ang nakatagpo sa Jesu-Cristo at pakikipagtulungan ng Iglesia. Kanyang mga view pumunta laban sa mga pari at bishops sa mga Muslim na bansa, na ginusto upang himuking huwag gawin ang isang bagay o kahit tanggihan ang pagbibinyag sa Muslims na gustong i-convert ng takot para sa mga kahihinatnan nila at maaaring harapin ng mga Kristiyano komunidad. Ay baptising pinagbawalan? Ang ilang linggo nakaraan, isang obispo sa isang Arab na bansa sa Gitnang Silangan Sinabi sa akin na pulis threatened upang isara ang isa sa kanyang mga komunidad dahil ang mga miyembro ay advertise ng isang Kristiyano-Muslim na pulong sa dialogue. Mga pulis ay nababahala na maaaring ito ay ang unang hakbang patungo sa tinatawag na proselytizing at lubusang pagtalikod sa relihiyon. "Kung ito ay ang reaksyon sa isang pulong sa dialogue, isipin kung ano ang magiging kung nagkaroon namin ang isang conversion," isang nakasusuklam na obispo sinabi.
(AsiaNews) [Saudi satanism sa sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Kristo] Ito ay hindi nakakagulat pagkatapos na ang prelado ang laban sa mga conversion at baptisms para lamang ito tila upang maging paraan upang mapanatili ang maliit na kalayaan ng pagsamba na umiiral sa bansa sa tanong. Sa mga lugar tulad ng Morocco, at hanggang kamakailan Algeria, ang sitwasyon ay tulad na dioceses ay instructed hindi baptise Muslims na gustong i-convert sa Katolisismo dahil "lokal na batas na pagbawalan ito." Fr Samir Khalil remembers na ilang taon na ang nakaraan, nakilala siya ng isang Muslim na kahilingan para sa bautismo ay tinanggihan para sa 13 taon. Bautismo, siya ay sinabi, ay magdala sa kanya ng isang pulutong ng mga problema, pilitin sa kanya upang dumayo upang maiwasan na pinaandar para sa lubusang pagtalikod sa relihiyon, at ilagay sa panganib ang mga pari na gumaganap ang pagbibinyag. At pa, para sa lahat ng oras na ito, ay-na-convert-aral ang mga Gospels at ang katesismo sa kanyang sarili at humantong sa isang buhay ng mga panalangin.
(AsiaNews) [satanism ng Saudi sa sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Cristo] Sa Ehipto, ang mga Kristiyano pari rin ay may upang maiwasan baptising Muslims; lamang ng ilang mga pari pa ito nagagawa sa lihim. Pagsasalita sa AsiaNews, isang relihiyon na sa Ehipto para sa dekada, sinabi na baptising sa anumang gastos "ay laban sa Second Vatican Council dahil ang Konseho ay sinabi na hindi-Kristiyano ay maaari ding matagpuan ang kaligtasan sa labas ng Iglesia." Nang kataon lamang, ito ay nangangahulugan na ang bautismo ay hindi kinakailangan at na ang mga tao na makahanap ng kaligtasan ayon sa kanilang kalagayan. Ito ay hindi ang lugar upang magsimula ng isang teolohiko debate tungkol sa pananampalataya kay Cristo at ang kaligtasan ng mga di-Kristiyano. Suffices ito sa sabihin, na parehong Iesus Dominus at ang dogmatiko tandaan sa ilang aspeto ng evangelization ulit-ulitin ang kahalagahan ng isang kaakibat na 'makikita' at lipunan kaugnay sa Kristo at ang Iglesia.
(AsiaNews) [satanism ng Saudi sa sa Sharia: Isang Muslim convert talks tungkol sa Kristo] Ano ang higit pa, ang bautismo ay isang buhay-bagong karanasan, isa na alters pagpuna ang convert ng buhay. Mga pagbabago sa dito at ngayon, hindi sa 'walang hanggan' ilang mga hinaharap na buhay pagkatapos ng kamatayan. Para sa kadahilanang ito, nag-aalok ng mga iba ang pagbibinyag ay hindi isang mababaw na gawa ngunit isang regalo ng buhay at pag-asa sa kasalukuyan. Na baptized o hindi baptized ay hindi katumbas. Kristiyano '' solar 'Diyos vs ang Qur'an sa' buwan 'ng Diyos, Faith nagbabago sa kasalukuyan sa isang malalim at makabuluhang paraan. Sa ang Notre ginang de Kabylie, Mohammed Christophe nagpapaliwanag ang kanyang conversion sa pamamagitan ng stressing ang kanyang bagong-unawa ng Diyos. "Kung ang Diyos ng Qur'an ay ang parehong bilang na ng mga Kristiyano, bakit ang ko, Mohammed, maging Christophe,"
(AsiaNews) [Saudi satanism sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Kristo] tinanong siya sa kanyang sarili. "Ang pagkakaroon nanirahan sa Islam, ensayado ang kanyang mga utos sa mga tao na pa rin ang Muslim (pa rin ang kanyang pamilya), patuloy kong dazzled sa pamamagitan ng pagtuklas ng Ebanghelyo," kanyang sinabi sa pamamagitan ng paraan ng mga sagot. "Ang liwanag na nagmumula sa Ebanghelyo ay nagmumungkahi ng isang paghahambing, isa batay sa isang tiyak na saligan. Sinumang gustong makipag-usap tungkol sa Diyos ng Islam ay dapat sumangguni sa Qur'an. Kung namin palitan ang salitang 'Diyos' sa 'liwanag', ang liwanag ng Qur'an ay buwan, na ng Ebanghelyo ay solar. " "Kung ang Diyos ay isa, ie ang tagalikha, anuman ang pangalan namin ibinigay sa kanya, ay isang bagay na maaari kong tanggapin. Kung namin stuck sa ito lugar, hindi ito ay kinakailangan na mag-iwan ang Islam at maging Kristiyano."
(AsiaNews) [Saudi satanism sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Cristo] "Ngunit, si Jesus ay dumating upang ipakita, una sa mga Judio, at pagkatapos ay sa lahat ng tao, na ang Diyos ay ang iyong Ama, na ang Diyos loves mo at gustong sa Kanya upang bigyan ang Kanyang buhay! ' Sa tulad salita, hindi ako mag-atubiling isang sandali. Ko tanggapin ang alok, hindi isang beses, ngunit dalawang beses. Alam ko na ang Qur'an na ang gumagawa ng isang alok na kung saan ay maaaring ko maging karapat-dapat (ngunit na ay hindi tiyak) isang mahalay at materyalista langit ( Sura 38, 50-52) na reminds sa akin ang higit pa ng mga ad para sa mga spot ng bakasyon upang mag-aksaya ng oras sa ilalim ng tropikal na araw kaysa ng katiyakan ng 'alam' aking Diyos at Panginoon. " Paano ang tungkol sa ang mga imahe na mayroon kami ng Kristo at Mohammed? Dalawang quote na ito sinasabi lahat para sa Mohammed Christophe.
(AsiaNews) [Saudi satanism sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Cristo] Sa isang kaso, si Jesus ay sinabi, "Ako ang mabuting pastol lays isang mabuting pastol ang kanyang buhay para sa tupa," habang sa isa, Mohammed ay sinabi "O Propeta na namin matuwid sa iyo ang iyong mga wives sa kanino kayo hast binabayaran ang kanilang mga dowers;! at mga kanino ang iyong kanang kamay possesses". (Sura 33, 50) "" Hayaan amin maging malubha. Ito ay isang bagay na sabihin ang 'may ngunit isang Diyos para sa lahat; ito ay isa pang sabihin na siya ay interesado sa akin, hamak na uod, sa lawak na siya' deifies 'ako sa Jesus. [. . .] Naturang paghahayag ay aking pagtawag. "Jesus, kalayaan ng tao nang walang pagsusumite Mohammed Christophe rin nagsasalita tungkol sa lubusang pagtalikod sa relihiyon at ang posibilidad ng kamatayan na dumating mula sa pagsunod sa kanya.
(AsiaNews) [Saudi satanism sa sa Sharia: Ang isang Muslim convert ng mga talks tungkol sa Kristo] Kristo nagsasabing, "Handa ka na sundin ang mga akin at iwanan ang lahat para sa akin Kapag isa realizes kung ano si Jesus ay nagtatanong, sa labas ng pag-ibig, maaari naming makita kung paano mahirap ito? . ay upang sundin kanya Ito ay din ng isang bagay upang sabihin 'oo' sa ng mga labi;. ito ay isa pang sa iwan ang lahat sa likod para sa kanya "Para sa mga sa atin na dumating mula sa Islam, ito ay nangangahulugang paglabag ng pamilya nakaraan, at komunidad bilang na rin ng asal o espirituwal certainties. "" sinasabi ko ito ay lubhang mas madaling upang manatili ang isang Muslim, hindi tumagal ng isang paninindigan (dahil kami ay may parehong Diyos). Mayroong maraming madaling excuses hindi ang pahinga, hindi tanggapin ang pagbabago, hindi upang mamatay sa sarili at hindi sundin Kristo. Conversion ay demanding at hindi maaaring gawin nang walang kanyang tulong. "
(AsiaNews) [Saudi satanism sa Sharia: Ang isang Muslim convert talks tungkol sa Kristo]. "Ito ay kung ano ang mayaman na kabataan sa Ebanghelyo ay hindi maaaring gawin, dahil, hindi bababa sa simula, dapat isang malayang sumasang-ayon si Jesus ay hindi magpataw sa akin anumang "pagsusumite" ngunit lamang ang kalayaan sa pagmamahal sa kanya. " "Ito ay isang mahalagang pagkakaiba ba ang Diyos na lumikha sa amin bilang mga libreng mga tao o mga alipin Depende sa aming sagot, ang Diyos ay hindi ang parehong Sa isang kaso, ipagsapalaran ko ang parusa na nakalaan para sa mga apostates o unbelievers;? Sa iba pang, ako ang alibugha anak na lalaki na inaasahan sa pamamagitan ng kanyang ama, na tawag lahat ng kanyang servants sa sandaling siya ay nakikita sa kanya sa ang abot-tanaw. " "Iwan Islam ay mapanganib. Ito ay tapos na sa panganib ng buhay. Kaya, mahal na mga kapatid na lalaki at Sisters sa West, malugod at tulungan ang mga taong gawin ito.". Mga igiit ako. Hindi ako pakikipag-usap tungkol sa ang Diyos ng mga Muslims ngunit ang Diyos ng Qur'an. Muslims ang aking mga kapatid na lalaki, marahil isang araw, maaari silang maging ang aking kapatid na lalaki at Sisters sa Kristo "" Dahil ang 1990s, ito ay hindi lamang naging pag-asa ngunit ito ay isang katotohanan na ginawa sa akin magalak at Purihin ang Panginoon.. Alleluia! Si Jesus ay dumating upang i-save ang lahat ng tao, Muslims kasama. "


@ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: jne. .. kaikki vapaamuurarit ja satanistit ---> nyt, että halusitte saostua: Syyriassa tämä kansanmurha? Minulla on teille kaksi kysymystä: 1). haluat, voit: sanon Assad, kun hän on kuollut: kaikki Salafi (ja Al Qaidan, että Saudi-Arabia, olet otettu käyttöön) "Nyt voit tehdä: hallitus: yhdessä opposition: että on, Al Qaida! "Jos oikea: Assad oli myös muuttunut perustuslaki on mahdollisuus: jättää hallitukselle: koska JÄRJESTELMÄ! 2). mutta jos, Al Qaeda, voittaa: sinun ei pakota Israelia aloittamaan: Nuclear World War III? lol. tai nähneet, että Al-Qaida ovat joukot: voit aina sanoa "ok! You Kill Me: Christian marttyyrien (kuten olemme aina saa meidät tekemään sinulle), mutta Israel? sinun ei tarvitse koskea?"
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel] 26/07/2012: Syyria: Al-Qaidan liittolaisten islamilaisen kapinallisten Sunni- Salafi: torjunnassa: Assadin, valokuvia, videoita ja: väitteitä: of: hyökkäykset: vahvistaa läsnäoloa satojen: militantteja Syyrian alueella: [(ilman varjo: epäilystä, vaikka valheita West: ei : enää tukea tätä makaaberi lavastus)]. Suurin: tulee ulkomailta esimerkiksi: Venäjä, Somalia ja Malissa. Brittiläinen järjestö: for: puolustus heittää oletuksia: laukaus: Valtion sotilaallinen johtaman länsimaissa. Damaskos. Kun luoteeseen Syyria: kapinalliset, jotka: taistelu: vastaan: järjestelmä: Assad löytyi liittolainen: poikkeus: al-Qaidan ja sadat: Islamistit ulkomaalaisia. Edustavimmat maat ovat Irak, Libya, Egypti, Afganistan. (AsiaNews / virastot)
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel]] Mutta on myös jäseniä Venäjältä (Tšetšenia), Ukraina ja Mali: Somalia. Läsnäolo ääriainekset vahvistavat useita videoita ilmestyi: on jihadistien verkkosivuilla, että ne osoittavat miesten kattaa kasvoja: kiitosta pyhän sodan näytettävä: konekivääriä, ja pommit: heiluttaa mustaa lippua: Al-Qaidan. Kun elokuva: ilmestyi viime päivinä: ja: postitettu Youtube voice-over huutaa "me muodostamme: solut: of: kamikaze: for: jatketaan: Jihad: in Jumalan nimessä." Tähän mennessä: oppositio kiistää läsnäolo: of: islamilaisten ääriryhmien: keskuudesta riveissä, mutta: Asiantuntijoiden mukaan rajojen Turkki: ja: Irak (rikolliset) on tullut: todellinen ja: niiden keskukset: kokoelma: for: miliisi: kaikki: sunnimuslimien maailmaa. Jotkut ovat kuvanneet skenaario Syyrian "magneetti" al-Qaidan ja: sen tytäryhtiöt. (AsiaNews / virastot)
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel]] Todistajat sanovat että: Bab al-Hawa sijaan: lukitus Turkin rajalla sadat: muukalaisia ​​ovat tulleet näille päivinä: tukea vapaan Syyrian armeija taistelussa Aleppo. Tämä: että ajaa nämä ihmiset ympäri Aasiaa ja Pohjois-Afrikassa, se ei ole: halu demokratiaa, mutta esimerkillisen rangaistuksen "nusayrs" (harhaoppisten) halventava nimi määritellä Alawites, lahkon shiia: Bashar al-Assad. Kasvu taistelut pohjoisessa maakunnassa Aleppo on houkutellut satoja näinä päivinä: jihadisteille Irakista. Vahvistus tulee myös: hiljattain tekemän tutkimuksen Irakin hallitus että militantit toimivat Syyrian alueella kuuluvat samaan konserniin, joka: on väittänyt hyökkäykset: jotka: ovat ravistelleet Irakissa viime kuukausina. "Meidän luettelot: epäilyttävä - sanoi: Izzar al-Shahbandar neuvonantaja pääministerille (AsiaNews / virastot)
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel]] meillä on samat nimet - samat kuin Syyrian viranomaisia. "Kuvat Esiinnyin foorumeilla yhteyksiä al-Qaidan ryhmät osoittavat myös aiheesta: veteraaneja sodan Libyassa. mukaan Naharnet, virastolle Libanonissa miehet ovat pukeutuneet muutamia: musta: että: heiluttivat banneri, jossa luki: "vallankumoukselliset of prikaati Tripoli. "Vahvistus: hurjan toiminta islamilaiset ääriryhmät Syyrian maaperään tulee lukumäärä: hyökkäykset väitti al-Qaidan itse. Joulukuusta olla vähintään 35 autopommi-10 itsemurhaiskuja tapahtuneen Syyrian maaperän . of: näistä 4 oli hakenut "Front Nusra" al-Qaidan. läsnäolo: jihadistien ryhmien keskuudessa vapaa-Syyrian armeija on herättänyt monia kiistoja siitä diplomaattisella tasolla. Eilen Sergei Lavrov, Venäjän ulkoministeri (AsiaNews / Virastot )
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel]] on syyttänyt Yhdysvaltoja: tukea hänen poliittista anti Assad, hyväksi islamilaiset kapinalliset. Hän arvosteli sijainti: Susan Rice, Yhdysvaltain YK-suurlähettiläs, että: ei: hän tuomitsi pommitukset Damaskoksen viime heinäkuussa 18, tappoi useat jäsenet: johtava järjestelmä, jossa sen sijaan käyttöön: uusia pakotteita. Samalla se on yhä oletuksia: aseellisen intervention: syrjäyttää presidentti Assad. Tutkimus Royal United Services Institute (Rusi), brittiläinen organisaatio erikoistunut kysymyksiä: kansainvälisen politiikan ja puolustuksen varoittaa todennäköinen yhteenotto sunnien ryhmien ja tukee Saudi-Arabia: arabi-ja muita valtioita: shia miliisit, kuten Hizbollahin ja Syyrian armeijan tukema Iran. Lisäksi uhka kemiallisia aseita käsissä Syyrian hallintoa. (AsiaNews / virastot)
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel]] läsnäolo: Kemiallisten aseiden huolestuttaa Israel että on jo alkanut jakaa kaasunaamarit kaupungin rajalla Syyrian kanssa. Viime päivinä, Shimon Peres, Israelin presidentti sanoi, että todennäköinen käyttö: aseita ei: tavanomaisella järjestelmän Damaskoksen asettaa vaarassa Israelin turvallisuuden. Jos: syksyllä hallinnon, Peres pelkää mahdollisen siirron aseita: Syyrian n raskaiden aseiden ja kemiallisten aseiden arsenaali: Libanonin shia fundamentalistit: Hizbollah: tai Iran, mutta: myös varkauden: islamilaisten ryhmien yhdistäminen Al-Qaidaan. (AsiaNews / virastot)
[Al Qaidan Syyria: ne ovat hännystelijät USA (iso satan 666 IMF) ja Saudi-Arabiaan [pieni saatana: Sharia]: kaikki vastaan ​​my Israel]] mukaan Michael Clarke, johtaja Rusi, Länsi sotilaallinen interventio on välttämätöntä ennen että sota rappeutunut. "Me emme ole, että olemme siirtymässä kohti interventio - hän sanoo - mutta leikkauksen itse, että liikkuu: us." Clarke väittää, että viime päivien tapahtumat ovat luoneet radikaalia muutosta tilanteeseen: poistetaan mahdollisuus: diplomaattista ratkaisua konfliktiin. "Johtaja Rusi ehdotti väliintuloa: Special Forces alueella tueksi kapinallisryhmien jo käytetty Afganistanissa ja vuonna 2001: Libyassa vuonna 2011. Nämä toimet voivat myös laukaus: State vastaan: järjestelmä. (AsiaNews / virastot)
Synnek1 on julkaissut kommentin 7 minuuttia sitten: rakkaus saattaa saada sinut tappoi ... - VASTAUS -> Kaikki satanistit eivät pelkää LOVE! Itse asiassa valtakunta Saatana on valtakunta vihaa ja rasismia! satanistien tunne rakkautta.
UniusRei3 kommentoinut 15 minuuttia sitten[Ei ole varaa, että tässä jonain päivänä tulla trauma sinulle] [Sinulla ei ole varaa, että tässä jonain päivänä tulla trauma sinulle] Kyllä Jeesus on Jumala, poika elävän Jumalan arvoinen Ylistetty olkoon: "Minä olen Alfa ja Omega, alku ja loppu ... joka on ja joka oli ja joka tuleva on, Kaikkivaltias" (Ilm. 1.8). "Totisesti minä tulen pian" Aamen. Jopa minä tiedän Jeesuksen Herraksi! (Rev 22, 20). Jeesus Kristus on Jumala, Hän on Jumalan Poika. Hän on osa pyhän kolminaisuuden. Jumala Isä, Jumala Poika ja Jumala Pyhä Henki! Jeesus ei ollut vain ihminen, hän oli Jumala ihmismuodossa. (Eli vain YKSI JUMALA)
[Ei ole varaa, että tässä jonain päivänä tulla trauma sinulle] @ YHWH minun pyhän Jumalan jne.. .. -> Jeesus on Herra! Jeesus on kuningas Glory! Jeesus on kuninkaiden kuningas! Tämä on hyvin kaunis laulu. Tämä rakkaus Jeesusta. Kaikki kunnia Jeesuksen Kristuksen. John alkaen 01:29 ja 34. Jos uskot Jumalaan, eikä yrittää keskustella asiasta, mutta hyvin uteliaana, mitä Jumala te tarkoitatte? Lisäksi en ymmärrä miten kristinusko on uskonto miehityksen. Termi "kristitty" tarkoittaa Kristus-like. Kristityt pyrkivät olemaan Kristuksen kaltainen. Roomalaiset 9,5 sanoa Jeesus on Jumalan, Hebrews1 sanoo enkelit ylistävät häntä! ja me "ihmiset" eivät ole menossa? Vaikka et wan't: sanan Jumalan sanoo, sinun täytyy: yhden päivän keula polvilleen Jeesuksen edessä
 
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Bernardo Cervellera Tulemalla ulos avoimesti televisiossa, jolloin vaarana tunnustamista ja vainoa "luopumuksen" Mohammed Christophe vahvisti merkityksen kääntymyksen ja kasteen. Vuonna muslimimaille eri piispat ja papit kieltäytyvät kastaa muslimeja, jotka haluavat tulla kristityksi. Silti muuntaminen merkitsee vallankumousta suhdetta Jumalaan, isä, ja Jeesus, joka antoi henkensä puolestani luopuu kaikesta asettaa oman elämänsä vaaraan. (AsiaNews) - muutama päivä sitten, sivuilla Notre Dame de Kabylie posted nauha, jossa entinen muslimi, Mohammed Christophe Bilek puhui kääntymisen kristinuskoon.
 
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] alkuperäisen lähetyksen, jossa keskityttiin kristittyjen vainoaminen, ensiesiintyminen "Dieu Merci" (Luojan kiitos), osoittavat, että käsittelee uskonnon Direct 8 Ranskalainen televisiokanava. Mohammed Christophe Bilek Algeriassa syntynyt vuonna 1950 ja on asunut Ranskassa vuodesta 1961. Hän on kirjoittanut kaksi kirjaa: Un algérien pas très catholique (ei kovin katolinen Algerian) julkaisema Cerf (1999) ja Saint Augustin raconté à ma fille (Saint Augustine kertomana tyttäreni), julkaissut Éditions Qabel (2011 ). Vuonna 1990 hän perusti Notre Dame de Kabylie (ranskaksi), sivusto omistettu evankeliointi muslimien ja muslimien ja kristittyjen välistä vuoropuhelua. Vuonna video, Bilek korostaa riski muslimi kääntyneet kasvot, kun syytetään uskosta luopumisesta, rikoksesta voidaan rangaista kuolemalla.
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Siitä huolimatta hän vaatii merkityksestä kasteen kohtaaminen Jeesuksen Kristuksen ja kuuluvansa kirkkoon. Hänen mielipiteensä ovat vastoin kuin papit ja piispat muslimimaissa, jotka haluavat mieluummin luopumaan tai jopa kieltää kaste muslimeja, jotka haluavat muuttaa pois pelkoa seurauksista ne ja kristilliset yhteisöt voivat kohdata. Onko kastakaa kielletty? Muutama viikko sitten Piispan arabi maassa Lähi-idässä kertoi minulle, että poliisi uhannut sulkea yhden hänen piirinsä, koska jäseniä oli mainostanut kristitty-muslimi kokous vuoropuheluun. Poliisi oli huolissaan siitä, että tämä saattaa olla ensimmäinen askel kohti ns käännynnäisiä tekeville ja luopumus. "Jos tämä on reaktio kokoukseen vuoropuhelua kuvitella mitä se olisi, jos meillä olisi muuntaminen" katkeruutta piispa sanoi.
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Ei ole ihme, että prelaatin vastustaa muunnokset ja kastaa vain tämä näyttää olevan tapa säilyttää pikku uskonnonvapaus, joka vallitsee maassa kysymys. Paikoissa kuten Marokko, ja viime aikoihin asti Algerian tilanne on sellainen, että hiippakuntien kehotettiin olemaan kastaa muslimeja, jotka haluavat muuntaa katolilaisuuteen, koska "paikallinen lainsäädäntö kieltää sen." Fr Samir Khalil muistaa, että muutama vuosi sitten, hän tapasi muslimi, jonka pyyntö kasteen hylättiin 13 vuotta. Kaste, hänelle kerrottiin, toisi hänelle paljon vaivaa, pakottaa hänet muuttamaan välttyäkseen teloitettiin luopumuksen ja vaarantaa pappi suorittaa kasteen. Ja kuitenkin koko tämän ajan, mahdollisille muuntaa opiskeli evankeliumit ja katekismus omasta ja johti elämän rukouksia.
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Egyptiläinen kristitty papisto myös välttelee kastavalle muslimit vain harvat papit ovat tehneet niin salassa. Puhuessaan AsiaNews, uskonnollinen joka on ollut Egyptissä jo vuosikymmeniä, sanoi, että kastakaa hinnalla millä hyvänsä "on vastaan ​​Vatikaanin toinen kirkolliskokous, koska neuvosto totesi, että ei-kristityt voivat myös löytää pelastusta kirkon ulkopuolella." Epäsuorasti, tämä tarkoittaa, että kaste on tarpeetonta ja että ihmiset löytävät pelastuksen heidän olosuhteisiinsa. Tämä ei ole paikka aloittaa teologista keskustelua uskosta Kristukseen ja pelastuksen ei-kristittyjä. Riittää kun todetaan, että sekä Dominus Jesus ja opillinen muistio joitakin evankelioiminen korostavat "näkyvä" ja yhteiskunnan kannalta kuuluminen Kristukselle ja kirkolle.
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Mikä on enemmän, kaste on elämää muuttava kokemus, joka muuttaa käännynnäinen käsitystä elämästä. Muutoksia tapahtuu tässä ja nyt, eikä joskus tulevaisuudessa "ikuinen elämä kuoleman jälkeen. Tästä syystä tarjoaa toiset kaste ei ole pinnallista teko vaan elämän lahjasta ja toivon läsnä. Kastettavan tai ei kastetta eivät ole samanarvoisia. Kristittyjen "solar" Jumala vs Koraanin "kuun" Jumala, Faith muuttaa läsnä syvällisesti ja tarkoituksenmukaisesti. On Notre Dame de Kabylie, Mohammed Christophe selittää hänen muuntamista korostamalla hänen uuden ymmärryksen Jumalasta. "Jos Jumala Koraani on sama kuin kristityt, miksi minä, Mohammed, tulee Christophe"
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim convert puhuu Kristuksesta], hän kysyi itseltään. "Olen asunut islamin harjoiteltu sen opetuksia ihmisten keskuudessa, jotka ovat edelleen muslimeja (hänen perheensä edelleen), olen edelleen häikäistä löytämisen evankeliumin", hän sanoi niin vastauksen. "Valo tulee evankeliumi viittaa vertailun, joka perustuu tiettyyn lähtökohtaan. Jokainen, joka haluaa puhua Jumalasta islamin on viitattava Koraania. Jos korvaamme sanan" Jumala "ja" kevyt ", otetaan Koraani on kuun, että evankeliumi on aurinko. " "Onko Jumala on yksi, eli luoja, mitä nimeä olemme ehkä antaneet hänelle, en voi hyväksyä. Jos tyydymme tähän lähtökohta, ei olisi tarpeen jättää islamia ja tulla kristityksi."
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] "Mutta Jeesus tuli paljastamaan, ensin juutalaisille, sitten kaikille ihmisille, että" Jumala on sinun Isäsi, että Jumala rakastaa sinua ja haluaa sinut Hänen antaa teille Hänen elämänsä! Tällaisen sanoja, en epäröi hetkeäkään. Hyväksyn tarjouksen, ei kerran, vaan kahdesti. Tiedän, että Koraani tekee tarjouksen, jossa voisin ansaitse (mutta sekään ei ole varmaa), lihallinen ja materialistinen taivas ( Suura 38, 50-52), joka muistuttaa minua enemmän mainoksia lomakohteet valmiustilaan pois kun alla trooppisen auringon kuin varmuus "tietää" minun Jumalani ja Herra. " Entä kuvien meillä on Kristuksesta ja Mohammed? Kaksi lainaa sanoa kaikille Mohammed Christophe.
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Eräässä tapauksessa, Jeesus sanoi: "Minä olen hyvä paimen. Hyvä paimen antaa henkensä lammasten edestä", kun taas muissa, Mohammed on kertonut "Profeetta, Me olemme tehneet laillista sinulle vaimoillesi jolle olet maksanut dowers, ja ne, jotka sinun oikea kätesi omistaa" (Suura 33, 50). "" Olkaamme vakava. On eri asia sanoa "on olemassa vain yksi Jumala kaikille," se toinen sanottava, että hän on kiinnostunut minusta, merkityksetön mato, siinä määrin, että hän "deifies" minua Jeesuksessa. [. . .] Tällainen paljastus oli kutsumukseni. "Jeesus, ihmisen vapautta ilman jättämisestä Mohammed Christophe myös puhuu uskosta luopuminen ja mahdollisuus kuolema joka tulee perässään.
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] Kristus sanoo: "Oletko valmis seuraamaan minua ja jättää kaiken minulle? Kun ihminen tajuaa mitä Jeesus kysyy, rakkaudesta, voimme nähdä, kuinka vaikeaa on seurata häntä. On myös eri asia sanoa "kyllä" yhden huulilla, se on toinen jättää kaiken taakseen Häntä. "Niille meistä, jotka tulevat islamin, tämä tarkoittaa rikkomalla yhden menneisyydestä, perhe ja yhteisö sekä yhden moraalisia tai hengellisiä totuuksia. "" sanon se on paljon helpompi pysyä muslimi, ei ota kantaa (koska meillä on sama Jumala). On monia helposti tekosyitä olla tekemättä tauon, ei hyväksy tätä muutosta, ei kuolemaan itseään eikä seurata Kristusta. Muuntaminen on vaativaa, eikä sitä voi tehdä ilman hänen apuaan. "
(AsiaNews) [Saudi satanismi on Sharia: Muslim muuntaa puhuu Kristuksesta] "Näin rikkaiden nuorten evankeliumissa ei voinut tehdä, koska ainakin alussa, täytyy vapaasti sopia. Jeesus ei aiheuta minulle mitään "jättämistä", vaan ainoastaan ​​vapautta rakastaa häntä. " "Tämä on tärkeä ero. Onko Jumala luo meitä vapaita miehiä tai orjia? Riippuen vastauksemme, Jumala ei ole sama. Yhdessä tapauksessa olen riskin rangaistus varattu luopioita ja uskottomia, ja toiseksi olen Tuhlaajapoika odottaa hänen isänsä, joka kutsuu kaikki hänen palvelijansa, kun hän näkee hänet näköpiirissä. " "Leaving Islam on vaarallinen. Se on tehty riski elämän. Siis, rakkaat veljet ja sisaret lännessä, tervetulleeksi ja auttaa niitä, jotka tekevät sitä.". Vaadin. En puhu Jumalan muslimien vaan Jumalan Koraanin. Muslimit ovat veljiäni, ehkä jonain päivänä he voivat olla veljeni ja sisareni Kristuksessa. "" Vuodesta 1990, tämä ei ollut vain toivoa, mutta se on myös todellisuutta, joka on saanut minut iloiten kiittämään Herraa. Halleluja! Jeesus on tullut pelastamaan kaikki ihmiset, muslimit mukana. "

 1. Notizie relative a siria al qaeda

  1. Gli Usa temono un ruolo di Al Qaeda in Siria
   Globalist.it‎ - 20 ore fa
   La Cia pensa che la rete jihadista dell'Iraq si sia spostata per combattere il regime di Damasco e appropriarsi della rivolta popolare contro ...
  1. La Voce della Russia‎ - 2 giorni fa
 2. SIRIA/ Wazne (Al Jazeera): Al Qaeda pronta a impadronirsi delle ...

  www.ilsussidiario.net/News/.../7/.../SIRIA...Al-Qaeda.../303572/
  19 lug 2012 – Per KAMEL WAZNE, il presidente Assad è ancora molto lontano dal capitolare ed entrambe le forze in campo combatteranno fino all'ultimo ...
 3. Al Qaeda Insinuating Its Way Into Syria's Conflict - NYTimes.com

  www.nytimes.com/.../al-qaeda-insinuating-its-... - Traduci questa pagina
  1 day ago – The terrorist network has helped to alter the Syrian revolution, injecting the weapon it perfected in Iraq — suicide bombings — into the battle ...
 4. Al Qaeda siriana e il complotto internazionale

  www.sirialibano.com/siria.../al-qaeda-siriana-e-il-complotto-internazi...
  2 giu 2012 – Ad ogni episodio di violenza che si registra in Siria, il regime di Damasco attribuisce la responsabilità a dei generici terroristi di al Qaeda.
 5. Al-Qaida affiliates operating in Syria, says William Hague | World ...

  www.guardian.co.uk › ... › World newsSyria - Traduci questa pagina
  11 Jun 2012 – Britain has for the first time raised the spectre of al-Qaida operating in Syria, while at the same time accusing Damascus of brutally targeting ...
 6. siria al qaeda - News

  www.lettera43.it/tag/siria+al+qaeda
  19 giu 2012 – siria al qaeda, leggi tutti gli articoli per il tag siria al qaeda, news e approfondimenti su Lettera43.it.
 7. Syria's al Qaeda boomerang – CNN Security Clearance - CNN.com ...

  security.blogs.cnn.com/.../syrias-al-qaeda-boomerang/16 lug 2012
  Since the start of the uprising in Syria there has been great concern about al Qaeda in Iraq infiltrating the ...
 8. AGI.it - Siria: Ban Ki-moon, "c'e' al Qaeda dietro le stragi di Damasco

  www.agi.it/.../201205181514-est-rt10179-siria_ban_ki_moon_c_e_a...
  18 mag 2012 – (AGI) - New York, 18 mag. - Secondo il segretario generale delle Nazioni Unite, Ban Ki-moon, 'deve esserci Al Qaeda dietro' le stragi del 10 ...
 9. Immagini relative a siria al qaeda

   - Segnala immagini non appropriate
 10. syria-al-qaeda-flag - Informare Per Resistere

  www.informarexresistere.fr/2012/...syrian.../syria-al-qaeda-flag/
  5 giorni fa – una brigata delle FSA con la bandiera nera di Al Qaeda 20120720.
 11. Successi in Siria rilanciano al Qaeda in Iraq - NENA News

  nena-news.globalist.it/Detail_News_Display?ID=31062
  2 giorni fa – Gli Usa temono un ruolo di Al Qaeda in Siria · Londra sotto accusa. In aula i file Wikileaks · Raffaella Fico nuda e col pancione vale 1 milione di ...
 12. Cristiani in Siria, al-Qaeda nello Yemen | Kelebek Blog

  kelebeklerblog.com/2012/05/.../cristiani-in-siria-al-qaeda-nello-yeme...
  3 mag 2012 – Due notizie da ciò che si conviene chiamare Medio Oriente. La Siria – che in senso ampio, comprende la Palestina – è il luogo in cui è nato il ...

=============================
 • [CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I would like very much to be both Muslim and Christian, but it cannot be done, because on some points the two religions are not just different but they are opposed. And this is not something bad. As Muhammad said to the disbelievers in the Qur'an: "You shall have your religion and I shall have my religion." The important thing is the respect we have for one another. More than respect, it is affection and love. Dear Muslim brother, God loves you as he loves all other human creatures. Be faithful to your faith, and push me to be faithful to mine. I too have a duty to be faithful to my faith and to push you to be faithful to yours. But you cannot blackmail anyone by saying: "No churches should be permitted in Saudi Arabia, unless Pope Benedict XVI recognised the prophet Mohammed!"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  4 secondi fa
  [CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] By the same token no one ought to be blackmailed, saying: 'If Muslims do not recognise the figure of Christ, Son of God, there shall be no mosque in the West." True tolerance means recognising the other as he or she is, not as one would like them to be! You cannot recognise the divinity of Christ (even though is an essential dogma for Christians) and I cannot recognise Muhammad's prophetic nature (even though it is an essential dogma for Muslims).
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  14 secondi fa
  [CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I can however try to understand why it is fundamental for you that Muhammad be God's prophet, indeed the "seal of prophets", and for this reason respect the figure of Muhammad. And you could try to understand why it is fundamental for me that Christ be the "Son of God" and for this reason respect the figure of Jesus. Should this be the case we can live together as good friends or even as brothers, having recognised that we are different and yet happy about that difference.


Première « martyre chrétienne » en Arabie saoudite

Des enfants chrétiens sont crucifiés pour inciter leurs parents à quitter le pays

Persécution en Grande-Bretagne de musulmans devenus chrétiens

Harcèlement de la jeune Habiba Kouider

LE MESSIE ET SON PROPHETE...

Situation des Chrétiens en Algérie

SILENCE!!! On tue des chrétiens en Inde, en Irak et...

Père Avril: 60 ans de sacerdoce

Un fils du Hamas converti au christianisme

Le témoignage d'un missionnaire sur les convertis en terre d'islam

Le peuple de Lybie massacré par Kadhafi

ALGERIE : ENTREE EN APPLICATION DES LOIS SUR LES CULTES NON MUSULMANS

Mahomet n'aurait pas existé, selon Muhammad Sven Kalish

Attentat dans une église de Bagdad: 58 morts et 78 blessés

Soudan appel à l'aide: chrétiens enlevés et crucifiés

En religion pas de contrainte! (Coran sourate 2, 256)

AFP: Les conversions au christianisme crispent les islamistes

C'est pour rire : l'Algérie mieux que l'Enfer...

Saint Augustin de Pavie à Souk-Ahras…

Procès d'un Egyptien demandant d'être reconnu chrétien ce 2/09

Des voix s'élèvent pour dénoncer la persécution des chrétiens

Le rabbin et le Messie

Ce qu'a vraiment dit le pape en Afrique

Nouvel archevêque pour ALGER, en remplacement de Mgr Teissier

La Sharia et la loi Anglaise: Une Europe Affaiblie abandonne l’humanisme

La Croix est-elle sur le point d'être mangée par le Croissant en Orient?

Merci à Marie, en cette veille de l'Assomption!

L’évangélisation, appel à la liberté, le prosélytisme, contraire au christianisme

Le Pape va baptiser un musulman

Loué sois-Tu Seigneur pour frère Charles

« Pais mes agneaux… Pais mes brebis ! »

Après la mort de Jean-Paul II ...

EGLISE BRÛLEE A TIZI-OUZOU (Algérie)

La Kabylie est punie...

Un dialogue de sourds…

Le nouvel archevêque d'Alger

Culte chrétien empêché à TIZI OUZOU

Nomination du nouvel évêque de Constantine et d'Hippone

Soutien intellectuel envers les chrétiens d'Algérie

Ali Agça dit avoir abjuré l'Islam

Le Hamas saccage une église, une école et un couvent à Gaza

Les chrétiens de Gaza

Le Vatican insiste sur la réciprocité dans le dialogue islamo-chrétien

Au Sri-Lanka qui persécute-t-on, au Maroc qui expulse-t-on?

Le Dieu de la Bible est-Il celui du Coran?

TUTTSRA INEM FELLANEGH !

Chers amis et frères en Christ,

Bienvenu au Président Barack Obama...

L'Islamisme, l'évangélisation, le geste du Pape du 22/03 et l'Algérie

Au Maroc évangéliser est un délit

Un notable chiite dit tout haut ce que beaucoup pense tout bas

Homélie de Mgr Rey sur les attaques médiatiques contre l'Eglise

Incroyable: la peste noire en Kabylie!

Traduisez donc le Coran en berbère!

Le Vatican répond aux critiques concernant le baptême de Magdi Allam

Le nouveau Forum est arrivé !! Venez vite le découvrir ...

Les 4 chrétiens devant le juge ce 28/11 en Algérie

Rencontrer Jésus… cœur à cœur !

Aman d laman, la foi passe par l'eau

L'Algérie et la liberté de culte

ALLELUIA!!! pour Noël et pour cette bonne nouvelle:

Bonnes fêtes de Pâques!!!

Avec les saints qui nous ont précédés

Appel pour nos frères chrétiens du Maroc

Mais on tue aussi des Algériens en Afrique du Sud

Les chrétiens, ex-musulmans, ne veulent plus se cacher

Les BRÛLEURS algériens

MISE AU POINT à "la christianophobie algérienne"

Une fondation contre l’évangélisation

Sa Sainteté Benoît XVI défend l’universalité des droits humains à l’ONU.

Un deuxième otage chrétien tué par les Talibans

Aux visiteurs de bonne volonté.

Malaisie: l'usage du mot "Allah" interdit aux non-musulmans et à l'Eglise catholique...

Pakistan: persécutions (Complément à l'article du 02/08/09)

L'ALGERIE épinglée pour les libertés religieuses

Mil Mougenot en concert le 26/05/07

Association "le 3ème jour"

Le SYNODE AFRICAIN a pris fin hier

Je pleure avec vous...

Bonne nouvelle!

PITIE SEIGNEUR !!!

À LINDA

AGHRIBS, en Kabylie, ne veut pas du Salafisme

Le COURAGE et la honte

Le père Ghislain Mulumbu nous a quitté.

SACRILEGE: Profanation de l’Eucharistie en Malaisie

Il y a ceux qui découragent et ceux qui encouragent.

L'Arabie Saoudite veut expulser les travailleurs Coptes

Congratulations, espérances et prières !

INVITATION À LA MEDITATION

20000 musulmans assiègent une église en Égypte

Pakistan: Viol et assassinats de femmes et de jeunes filles chrétiennes

Pakistan : six chrétiens tués pour avoir "profané" le Coran. Accusation sans fondement.

Irak : Les chrétiens sont abattus sur place (article mis à jour)

WAJIHA, retenons le nom de cette Saoudienne

MERE QABEL à CHARTRES

ACHARNEMENT sur les COPTES en EGYPTE

L'archevêque d'Alger, Mgr BADER demande l'abrogation de la loi de 2006

INVRAISEMBLABLE!

Nouvelle attaque meutrière contre les Coptes

Le Vatican et l'Islam...

L'insulte, autre forme de persécution, en France même

ADIOS ALGERIA, VIVA ESPAÑA!!!

Assassinat d'un chrétien syro-catholique malgré le paiement d'une rançon

Il est tout sauf catholique, sauf chrétien fondamentaliste...

À Dominique et à un certain nombre d’amis.

Persécution des chrétiens au Pakistan.Voeux du Vatican pour la fin du Ramadhan

Diffusion de l'Appel des Chrétiens du Monde Musulman

VOTATION SUISSE (suite)

Quand on admire l'Occident en Arabie Saoudite...

Un musulman dénonce les persécutions antichrétiennes

Nouveau déchaînement antichrétien au Nigéria: plus de 500 morts

NUL N'EST DE TROP dans l'EGLISE

Coran en Tamaziγt : ingérence wahhabite en Kabylie

Construction d’édifices musulmans en Europe, catholicisme des caves en Algérie.

14 siècles après, on cherche toujours à islamiser la Kabylie

Le discours du pape à l'université de Ratisbonne.

Christianophobie algérienne >> Voir mise au point du 19/07/09

Algérie: silence on tue, mais allez voter!

Le pape dénonce les persécutions contre les chrétiens

CONTRE INFORMATION

Merci à la Norvège qui interpelle l'Arabie Saoudite!

ASIA BIBI a passé son 2ème Noël en prison

Les régimes arabes ont passé des années à spolier leurs pays

Le pouvoir, en ALGERIE, veut contrôler INTERNET

De l'Islam à l'orthodoxie

Devenir musulman?

Nouveau procés de chrétiens en Kabylie

Informations sur les églises de BEJAIA par Mustapha

Convocation d'un synode spécial sur le Moyen-Orient

Jésus bafoué en France

Les catholiques sont-ils encore des citoyens à part entière?

Le cardinal Tauran au Pakistan pour ASIA

Colloque à Alger sur la liberté religieuse

Votation suisse: peur ou courage?

Gloire à Dieu et paix aux hommes de bonne volonté!

Le Pape demande la réciprocité aux musulmans

Le chef libyen à Rome provoque le Pape et l'Italie

Mgr Bader, archevêque d'Alger: peut-on dialoguer si nous sommes des infidèles?

C'est ça... la jeunesse algérienne!

Les autorités algériennes, en Kabylie, refusent la liberté de culte

SOS libertés en Algérie

Les 8 non-jeûneurs relaxés

À BON ENTENDEUR SALUT!

Régenérer la société koweïtienne par des esclaves à peau blanche

Lettre ouverte à Luc Chatel, ministre de l'éducation

RAMADAN, parlons en...

Des Pieds-Noirs sont caillassés à Nîmes

Islam et intelligence des musulmans

Bravo à l'Oeuvre d'OrientÀ lire, à découvrir (24)
Association Fraternité Notre-Dame de Kabylie -Lalla n-Jerjer- (16)
BIBLIOGRAPHIE (1)
Bienvenue (1)
Bienvenue et Objectifs (3)
Chronique des évènements du dialogue... (39)
Conversion, baptême et fidélité (18)
Du vocabulaire de l'islam (13)
Expression - Awal (114)
Fichiers audios (50)
Informations (173)
La 1ère période: les Libyens, Numides et Africains (1)
La période chrétienne: I-IX siècles de notre ère (10)
La période musulmane (7ème siècle à aujourd'hui) (11)
Mère Qabel (spiritualité) (48)

Persécutions... (113)
Prières et louanges (62)
Réponses chrétiennes aux objections musulmanes (46)
Tableau historique et religieux (1)
Témoignages (26)
Tuttriwin d-teẓallit (prières en kabyle) (11)

» 26/07/2012 15:26
YouTube

YouTube

555396 iscritti
68318658 visualizzazioni video

 • MarlaMarleen
  MarlaMarleen ha pubblicato un commento
  14 minuti fa
  UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん. 彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 isn't a spammer. He makes an important contribution. Which power is behind you tube? And then --- use your brain! UniusRei3 ist kein Spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter YouTube? Und dann denkt weiter!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] by Bernardo Cervellera By coming out openly on TV, with the danger of recognition and persecution for 'apostasy,' Mohammed Christophe reasserted the importance of conversion and baptism. In Muslim nations, various bishops and priests refuse to baptise Muslims who want to become Christian. Yet, conversion means a revolution in the relationship with God, the father, and Jesus, who gave his life, for one gives up everything putting one's life at risk. (AsiaNews) - A few days ago, the website of Notre Dame de Kabylie posted a tape in which a former Muslim, Mohammed Christophe Bilek, talked about his conversion to Christianity.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  13 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] The original broadcast, which focused on the persecution of Christians, first appeared in 'Dieu Merci' (Thank God), a show that deals with religion on Direct 8, a French TV channel. Mohammed Christophe Bilek was born in Algeria in 1950 and has lived in France since 1961. He is the author of two books: Un algérien pas très catholique (A not very Catholic Algerian), published by Cerf (1999) and Saint Augustin raconté à ma fille (Saint Augustine as told to my daughter), published by Éditions Qabel (2011). In the 1990s, he founded the Notre Dame de Kabylie (in French), a website devoted to evangelisation among Muslims and Muslim-Christian dialogue. In the video, Bilek highlights the risk Muslim converts face when accused of apostasy, an offence that can be punished by death.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  23 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] Nevertheless, he insists on the importance of baptism, the encounter with Jesus Christ and affiliation with the Church. His views go against those of priests and bishops in Muslim countries, who prefer to dissuade or even deny baptism to Muslims who want to convert out of fear for the consequences they and Christian communities might face. Is baptising banned? A few weeks ago, a bishop in an Arab country in the Middle East told me that police threatened to close one of his communities because members had advertised a Christian-Muslim meeting on dialogue. Police were concerned that this might be the first step towards so-called proselytising and apostasy. "If this is the reaction to a meeting on dialogue, imagine what it would be if we had a conversion," an embittered bishop said.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  35 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] It is no wonder then that the prelate is against conversions and baptisms for only this seems to be the way to preserve the little freedom of worship that exists in the country in question. In places like Morocco, and until recently Algeria, the situation is such that dioceses were instructed not to baptise Muslims who want to convert to Catholicism because "local laws ban it." Fr Samir Khalil remembers that a few years ago, he met a Muslim whose request for baptism was rejected for 13 years. Baptism, he was told, would bring him a lot of trouble, force him to emigrate to avoid being executed for apostasy, and endanger the priest performing the baptism. And yet, for all this time, the would-be convert studied the Gospels and the catechism on his own and led a life of prayers.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  56 secondi fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] In Egypt, the Christian clergy also tends to avoid baptising Muslims; only a few priests have done so in secret. Speaking to AsiaNews, a religious who has been in Egypt for decades, said that baptising at any cost "is against the Second Vatican Council because the Council said that non-Christians can also find salvation outside the Church." Implicitly, this means that baptism is unnecessary and that people find salvation according to their circumstances. This is not the place to start a theological debate about the faith in Christ and the salvation of non-Christians. Suffices it to say, that both Dominus Iesus and the Doctrinal note on some aspects of evangelization reiterate the importance of a 'visible' and socially relevant affiliation to Christ and the Church.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] What is more, baptism is a life-changing experience, one that alters the convert's perception of life. Changes occur in the here and now, not in some future 'eternal' life after death. For this reason, offering others the baptism is not a superficial deed but a gift of life and hope in the present. Being baptised or not being baptised are not equivalent. Christians' 'solar' God vs the Qur'an's 'lunar' God, Faith changes the present in a profound and meaningful way. On Notre Dame de Kabylie, Mohammed Christophe explains his conversion by stressing his new understanding of God. "If the God of the Qur'an is the same as that of the Christians, why did I, Mohammed, become Christophe,"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] he asked himself. "Having lived in Islam, practiced its precepts among people who are still Muslim (his family still is), I continue to be dazzled by the discovery of the Gospel," he said by way of answer. "The light that comes from the Gospel suggests a comparison, one based on a certain premise. Anyone who wants to talk about the God of Islam must refer to Qur'an. If we replace the word 'God' with 'light', the light of the Qur'an is lunar, that of the Gospel is solar." "Whether God is one, i.e. the creator, whatever the name we might have given him, is something I can accept. If we stuck to this premise, it would not be necessary to leave Islam and become Christian."
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ]"Yet, Jesus came to reveal, first to the Jews, then to all men, that 'God is your Father, that God loves you and wants you with Him to give you His life!' Upon such words, I do not hesitate one moment. I accept the offer, not once, but twice. I know that the Qur'an makes an offer in which I may deserve (but that is not certain) a carnal and materialist heaven (Sura 38, 50-52) that reminds me more of ads for vacation spots to idle away the time under the tropical sun than of the certainty of 'knowing' my God and Lord." What about the images we have of Christ and Mohammed? Two quotes say it all for Mohammed Christophe.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] In one case, Jesus said, "I am the good shepherd. A good shepherd lays down his life for the sheep," whilst in the other, Mohammed is told "O Prophet! We have made lawful to thee thy wives to whom thou hast paid their dowers; and those whom thy right hand possesses" (Sura 33, 50)." "Let us be serious. It is one thing to say 'there is but one God for all;' it is another to say that He is interested in me, insignificant worm, to the extent that he 'deifies' me in Jesus. [. . .] Such revelation was my calling." Jesus, man's freedom without submission Mohammed Christophe also speaks about apostasy and the possibility of death that comes from following him.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 minuto fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] Christ says, "Are you ready to follow me and leave everything for me? When one realises what Jesus asks, out of love, we can see how difficult it is to follow him. It is also one thing to say 'yes' with one's lips; it is another to leave everything behind for Him. "For those of us who come from Islam, this means breaking with one's past, family and community as well as one's moral or spiritual certainties." "I say it is much easier to remain a Muslim, not take a stance (since we have the same God). There are many easy excuses not to make the break, not to accept this transformation, not to die in oneself and not to follow Christ. Conversion is demanding and cannot be done without his help."
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 minuti fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ] "This is what the rich youth in the Gospel could not do, because, at least at the start, one must freely agree. Jesus does not impose on me any "submission" but only the freedom to love him." "This is an important difference. Does God create us as free men or slaves? Depending on our answer, God is not the same. In one case, I risk the punishment reserved for apostates or unbelievers; in the other, I am the prodigal son expected by his father, who calls all his servants as soon he sees him on the horizon." "Leaving Islam is dangerous. It is done at the risk of one's life. Thus, dear brothers and sisters in the West, welcome and help those who do it."
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 minuti fa
  (AsiaNews) [ saudi satanism in Sharia: A Muslim convert talks about Christ ]"I insist. I am not talking about the God of the Muslims but of the God of the Qur'an. Muslims are my brothers; perhaps one day, they may be my brothers and sisters in Christ." "Since the 1990s, this has not only been a hope but it has also been a reality that has made me rejoice and praise the Lord. Alleluia! Jesus has come to save all men, Muslims included."


YouTube

YouTube

555270 iscritti
68317360 visualizzazioni video
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  » 07/26/2012 16:41 ISLAM - CHRISTIANITY A Muslim convert talks about Christ by Bernardo Cervellera By coming out openly on TV, with the danger of recognition and persecution for 'apostasy,' Mohammed Christophe reasserted the importance of conversion and baptism. In Muslim nations, various bishops and priests refuse to baptise Muslims who want to become Christian. Yet, conversion means a revolution in the relationship with God, the father, and Jesus, who gave his life, for one gives up everything putting one's life at risk. Rome (AsiaNews) - A few days ago, the website of Notre Dame de Kabylie posted a tape in which a former Muslim, Mohammed Christophe Bilek, talked about his conversion to Christianity. The original broadcast, which focused on the persecution of Christians, first appeared in 'Dieu Merci' (Thank God), a show that deals with religion on Direct 8, a French TV channel. [site of this saint martyr ---> http://www.notredamedekabylie.net/CONTACT/tabid/61/Default.aspx
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: etc. .. to all Masons and Satanists ---> now, that you wished to precipitate: Syria in this genocide? I have two questions for you: 1). like, you can: say to Assad, after he has killed: all Salafi (of, Al Qaeda, that, with Saudi Arabia, you have introduced) "Now, you can do: a government: together with opposition: that is, with Al Qaeda! "If, right: Assad had also changed the constitution to have the opportunity: to leave the government: as a REGIME! 2). but, if, Al Qaeda, wins: you do not force Israel to start: the Nuclear World War III? lol. or seen that Al Qaeda are your troops: you can always say "ok! You kill me: Christian martyrs (as we have always allowed us to do to you), but Israel? you do not have to touch ? "
 • @Rothscild Obama --> i vostri satanisti di google? mi hanno tolto(bloccato) di nuovo la ADSL
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @Erdogan Obama, Hillary, ecc.. a tutti i massoni e satanisti ---> ora, che, voi avete voluto precipitare la Siria in questo genocidio? io ho due domande per voi: 1). come, voi potrete più dire ad Assad: dopo che, lui avrà ucciso: tutti i salafiti (di Al Quaeda: che, con l'Arabia Saudita, voi avete introdotto) "adesso, tu puoi fare: un Governo insieme alle opposizioni: cioè, insieme ad Al Quaeda! Se, proprio: Assad aveva anche cambiato la Costituzione, per avere la possibilità: di lasciare il Governo: come regime! 2). e se vince Al Quaeda: voi non costringere Israele ad iniziare: la 3° Guerra Mondiale nucleare? lol. oppure visto: che: Al Quaeda sono le vostre milizie: voi potete sempre dire: "ok! voi uccidete pure: i martiri cristiani, ma Israele? voi non lo dovete toccate?"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @ MarlaMarleen - you will have: disregard: any possible: form of supernatural phenomena (in fact, God hates them!) That is always the rationality and the specific data: that will be to prevail! lol. certainly, in your goodness you will never make you miss: lose: the Holy Gospel, to the Satanists of youtube! because, if they had no fear of be killing? they will flee at once to church! here because they are hungry and thirsty for the Word of God, especially when it: passes through your noble heart!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel] 26/07/2012: SYRIA: Al-Qaeda-allied Sunni Islamic rebel Salafi: In The Fight Against: Assad, Photos, and Videos: claims: of: attacks: confirm the presence of has hundreds of: militants on Syrian Territory: [(Without a shadow of: doubt, even if the lies of the West: not : Longer Able to support this macabre staging)]. Most: Including comes from foreign countries: Russia, Somalia and Mali. British organization: for: the defense throws the assumptions of: a shot of: State military-led Western countries. Damascus. In the northwest of Syria: the rebels who: struggle: Against: the regime of: an ally of Assad found: exception: al-Qaeda and has hundreds of: Islamists as from foreign countries. The most representative states are Iraq, Libya, Egypt, Afghanistan. (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] But there are Also members from Russia (Chechnya), Ukraine, and Mali: Somalia. The presence of extremists is Confirmed by Several videos appeared: on jihadist websites, that: They show men with covered faces that: praise the holy war showing: machine guns, and bombs: waving the black flag: of al-Qaeda. In a movie: appeared in recent days: and: posted on Youtube in voice-over yells "we are forming: cells: of: kamikaze: for: continue: the jihad in the name of God." To date: The Opposition Denies the presence: of: Islamic extremist groups: ranks among the ITS, but: According to experts, the borders with Turkey: and: Iraq (the criminals) Have Become: a true and: Their centers of: collection: for: militia of: all: the Sunni Muslim world. Some have sheet on the Syrian landscape "magnet" for al-Qaeda and: its affiliates. (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] Witnesses say that: Bab al-Hawa, instead of: locking the turkish border , has hundreds of: Strangers have Entered for These Days: free to support the Syrian army in the battle of Aleppo. This: that: These drives people across Asia and North Africa, it is not: the desire of democracy, but the exemplary punishment of "nusayrs" (heretics) derogatory name to define the Alawites, the sect of Shia: Bashar al-Assad. Increase in the fighting in the northern provinces of Aleppo has Attracted has hundreds of These Days: jihadists from Iraq. The confirmation comes as well: a recent survey by the Iraqi government That the militants operating on Syrian Territory are part of the examination group that: has Claimed the attacks: that: have shaken Iraq in recent months. "Our lists of: suspicious - said: Izzar al-Shahbandar, advisor to the Prime Minister, (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] we have the names examination - Match Those of the Syrian authorities. "The pictures appeared on some forums linked to al-Qaida groups of Also show: veterans of the war in Libya. According to Naharnet, Agency Lebanon, men are dressed in some of: black: that: That brandishing a banner read: "The Revolutionaries of the brigade of Tripoli. "Confirmation of: a frenetic Activities of Islamic extremists on Syrian soil comes from the number of: Claimed attacks by al-Qaeda itself. From December to have at least 35 car bombings and 10 suicide attacks on Syrian soil That occurred . of: 4 These Were Claimed by the "Front Nusra" of Al Qaeda. The presence of: jihadist groups among the free-Syrian army has raised many Controversies on a diplomatic level. Yesterday Sergey Lavrov, Russian Foreign Minister, (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] has the U.S. Accused of: support with her political anti Assad, in favor of Islamist insurgents. He Criticized the position of: Susan Rice, U.S. ambassador to the UN, that: not: he condemned the bombing of Damascus last July 18 That Killed Several members of: leading the scheme, calling instead for the imposition of: new sanctions. Meanwhile, it is increasingly Becoming the assumptions of: armed intervention for: deposed President Assad. A study by the Royal United Services Institute (RUSI), a British organization specializing in issues of: international politics and defense, Warns of Likely to Clash Between Sunni groups and supported by Saudi Arabia: Arab and other states: Shiite militias, Hezbollah and Including Syrian army, backed by Iran. In Additions, the threat of chemical weapons in the hands of the Syrian regime. (AsiaNews
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] The presence of: chemical weapons worries Israel that: Distributing has Already Begun gas masks in the city on the border with Syria. In recent days, Shimon Peres, Israeli president, said that: Likely the use of: weapons not: by the conventional scheme of Damascus puts at serious risk the security of Israel. In the case of: a fall of the regime, Peres Fears the potential transfer of weapons: to Syria's heavy weapons or chemical weapons arsenal: to the Lebanese Shiite fundamentalists: Hezbollah or Iran, but: also of theft by: Islamic groups linked to al-Qaeda. (AsiaNews )
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [Al Qaeda is in Syria:are salafis of the U.S. (Big satan 666 IMF) and Saudi Arabia [small SatanAllah: of Sharia]: Against my Israel]] According to Michael Clarke, head of Rusi, a Western military intervention is Necessary before that: the war degenerated. "We are not that: we are moving Toward intervention - he says - but the surgery Itself that: moves of: us." Clarke argues that: the events of recent days have created a radical change in the situation that: Removes The Possibility of: a diplomatic solution to the conflict. "The head of the intervention of Rusi Suggested: Special Forces on the Territory in support of rebel groups, and Already used in Afghanistan in 2001: Libya in 2011. These operations may Also includes a shot of: State Against: the regime. (AsiaNews )
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  Synnek1 has published a comment 7 hours ago: love might get you killed ... - ANSWER ------------ All Satanist have BE AFRAID OF LOVE! In fact, the kingdom of Satan is the realm of hate and racism! Satanists not know the love. is why, rabbis IMF 666 talmud they want kill Israel
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  [You can not afford, That, this may one day become a trauma for you] Yes Jesus is God, the son of the living God, worthy to Praised be: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty" (Rev 1.8). "Surely I am coming quickly" Amen. Even I know Jesus as Lord! (Rev 22, 20). Jesus Christ is God, He is the Son of God. He is part of the holy trinity. God the Father, God the Son, and God the Holy Spirit! Jesus was not just man, He was God in human form. (Ie ONLY ONE GOD) Jesus is Lord! Jesus is the King of Glory! Jesus is the King of Kings! This is a very beautiful song. This is love for Jesus. All Glory to Jesus Christ. John from 1:29 to 34. If you believe in God, not trying to debate this issue but very curious as to what God are you referring to? Also I do not Understand how Christianity is a religion of occupation. The term "christian" means-Christ-like. Christians strive to be Christ-like. Romans 9.5 say Jesus is God's,
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  (AsiaNews ) INDIA [ You will go: Quickly: at day of your injury : Satanic Hindu] Jesus is God, the son of the living God: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty "(Rev 1.8 ) . Karnataka, more anti-Christian violence. An appeal to the new president of India. Since 2012, 20 incidents perpetrated by the State in the ultra-nationalist Hindus. The latest victims are six Pentecostal Christian families (Gadag district) and an evangelical community (Bijapur district), Attacked in the privacy of Their homes. False accusations of forced conversion trigger violence. There Have Been 20 incidents of Violence Against Christians in Karnataka since 2012. The script says Sajan George, the Global Council of Indian Christians (GCIC), is always the same: "systematic attacks Against the Christian community; blatant invasions of privacy by Hindu extremists in the sacred
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 ore fa
  (AsiaNews ) INDIA [ You will go: Quickly: at day of your injury : Satanic Hindu] intimacy of homes, physical and verbal violence Against a helpless and inoffensive community. "According to the president of the GCIC, They Are" serious violations of the rights of every Indian citizen, and a debasement of human Dignity of Christians. "To Stop These incidents, the Protestant leader has appealed to Also Pranab Mukherjee, India's new president, to" protect and defend the rights Enshrined in our Constitution. " In His speech yesterday at the official inauguration, the newly Elected head of state has promised to act as guarantor and guardian of the Indian Charter. The last two attacks dates to July 22. In the first case, the victims are six families ofGypsy Church, at Pentecostal Church of Gadag district. A dozen activists of the Sangh Parivar have raided the home of a Christian, During a prayer service.

  attention! Voici quelques articles écrits sur mon serveur de google et youtube...
  Mais attention!
  Mais attention! dans ma vraie vie? Je conseillerais jamais avec cette langue exaspéré par langue esteme!
  et cela est dû au fait que j'ai inventé les chiffres pour personnalités politiques virtuelles et universel tous versez pour la fraternité universelle

  DOVE SONO I MASSONI LE BESTIE DI SATANA REGIME BILDENBERG in ArABIA SAUDITA shariah? DOVE SONO? Dove è quella bestia di Maometto il falso profeta? dove?] [ la più grande assurdità criminale della Comunità internazionale è stata quella che mentre da un lato proibiva il genocidio localizzato ad Assad cioè di poter usare le armi chimiche al contempo si serviva del terrorismo islamico jihadista che è 1000 volte peggiore che aveva ed ha tuttora il diritto di fare ogni genocidio a suo piacimento su tutto il territorio nazionale! INFATTI SONO SPARITI DEFINITIVAMENTE I CRISTIANI DI TURCHIA KOSOVO IRAQ E SIRIA. mentre non hanno più un futuro tutti i cristiani di tutta l'Africa.. in Arabia Saudita se tu sei un cristiano andato a lavorare? ti tolgono il passaporto e ti riducono ad uno stato dhimmi di schiavitù tu non hai nessun sindacato o associazione governativa a tua tutela.. se tu preghi con un amico in casa o se tu fai gli auguri di Natale alla Mamma tua che sta in Europa per telefono? tu rischi la pena di morte come detentore di droghe o come calunnia di apostasia blasfemia! ] QUESTI SONO I FARISEI ENLIGHTEND MASSONI GENDER ANGLO-AMERICANI CHE HANNO PIANIFICATO IL GENOCIDIO DI TUTTI GLI ISRAELIANI PERCHé loro SONO SOLTANTO GOYM SENZA GENEALOGIE PATERNE!

  Ebrei mi hanno chiesto circa i sacrifici cruenti da fare nel Terzo Tempio Ebraico... ANCHE GESù come Isacco hanno tentato di evitare il loro sacrificio MA QUESTO ERA INEVITABILE NELLA VOLONTà DEL PADRE perché IL PECCATO DIVENTA QUALCOSA DI INFINITAMENTE DANNOSO irreversibile una sepazione insuperabile per accedere alla presenza della santità di Dio JHWH. Inoltre anche io come Mosé Gesù e Isacco noi noi siamo tutti uomini molto miti che non vorremmo mai fare della violenza contro nessuna creatura... MA IL SACRIFICIO ESPIATORIO PER IL PECCATO è INEVITABILE e certamente il sacrificio cristiano sacramentale eucaristico è assai più cruento e spaventoso antropofagio in confronto al sacrificio di un animale.. anche per questo ci sarà un solo sacrificio espiatorio simbolico al mattino ed alla sera nel Terzo Tempio ebraico così come la Parola di Dio ha già profetizzato che deve essere!
  Alleluia Santa PASQUA il Signore Gesù è veramente risorto.. alleluia hallelujah amen. e tra i tanti aspetti negativi sociali politici ed economici (il valore delle case è crollato i fitti vengono decurtati la tassazione sugli immobili aumenta ma il parassito sistema bancario usurocratico e parassitario esso satana Spa Fmi pretende sempre il suo contratto di mutuo ipotecario da induzione al suicidio ecc.. ) Soltanto Cristo Risorto è patrimonio insostituibile per noi noi che possiamo sperare solo in lui... ecco perché noi siamo impegnati ad essere trovati da lui accettevoli e con una retta coscienza

  attualmente io non vedrei la mia persona come un leader politico ma come un "ispettore" che è trasversale a tutte le forze di destra e di centro destra e che funga da stimolo affinché la politica diventi nuovamente qualcosa che parte dal popolo ed in cui il popolo può essere coinvolto. ed essere protagonista della politica come dice la Costituzione. In realtà di sedi di partito aperte al pubblico tutti i giorni?
  no non c'è traccia di questo a Bari.

  non vi lasciate fuorviare dalla imponente documentazione che su lorenzo scarola
  che esiste in internet perché nella mia vita reale io non dico quelle cose
  Infatti nella vita reale raramente io parlo di religione e la mia struttura mentale è quella dell'agnostico razionale che lascia la sfera del spirituale religioso nella coscienza interiore... Ma il spirituale politico deve essere potenziato Patria Famiglia Tradizioni
  religiose sovranità monetaria e sovranità politica libertà individuali sono la nostra identità!
  Don't be led astray by the impressive documentation on lorenzo Scarola which exist on the internet because in my real life I do not say those things In fact in real life rarely I speak of religion and my mind-set is that of rational agnostic which leaves the sphere of religious spiritual in inner consciousness and ...
  But the policy must be enhanced in mode ideologic and in spiritual mode Home family religious traditions monetary sovereignty and political sovereignty individual freedom are our identity!
  ======================
  Ne pas être dévoyé par la documentation impressionnante sur lorenzoJHWH qui
  existent sur internet parce que dans ma vraie vie je ne dis pas ces choses
  En fait dans la vraie vie rarement je parle de religion et mon état d'esprit c'est que d'agnostique rationnelle qui quitte la sphère du religieux spirituel dans la conscience intérieure et... Mais la politique doit être renforcée en mode idéologique et en mode spirituel la maison la famille de traditions religieuses de souveraineté monétaire et de la souveraineté politique liberté individuelle sont notre identité!

  my HOLY JHWH - tu sai tutto i satanisti cannibali di CIA youtube e google? SONO LE UNICHE PERSONE DI CUI MI POSSO FIDARE! io con loro non ho segreti loro sanno tutto di me.. come io so tutto di loro e infatti SOLTANTO delle bestie di satana come loro potevano fare il crimine dell'11-settembre contro le Torri Gemelle come ha detto il Presidente Francesco Cossiga pubblicamente sulla stampa italiana.. loro sono un personale altamente affidabile ecco perché anche io come le bestie di satana di Rothschid il sommo sacedote di satana Bush 322 Kerry anche io mi fido ciecamente di loro!
  UE Israele Cina Russia - AMMAZZATE la Arabia SAUDITA schiacciate il serpente alla testa.. e perché i farisei anglo americani hanno deciso che la Africa deve essere islamizzata? LI BISOGNA MANDARE LE TRUPPE
  ====================
  Questo è solo un calcolo matematico non è una opinione! [[ NESSUNO può pensare di tacere di essere complice di questo satanismo e di poter sperare ancora nel Regno di Dio ecco perché io ho visto tanti Vescovi cadere nell'Inferno! ]] Ecco in breve la situazione finanziaria del mondo
  1- gli "illuminati" o vertice satanico sono 60 famiglie (per lo più di banchieri ebrei) questi hanno il 50% della massa monetaria visibile del mondo! Come?
  Attraverso la riscossione del debito pubblico [tasse] e attraverso le multinazionali il monopolio dell'energia della chimica delle armi delle banche!

  2- hanno anche il doppio di tutta la massa monetaria visibile nel mondo. Come?
  Mettono in passivo la carta colorata (banconote) in attivo i titoli di Stato che il governo emette per pagare le banconote e quindi chiudono il bilancio a zero!

  3- La conseguenza è che "60 famiglie di satanisti detengono i tre quarti (3/4) di tutta la potenza finanziaria e istituzionale (massoneria) del mondo! "
  CONCLUSIONE 60 famiglie hanno "generato" un POPOLO (invisibile come il signoraggio) di quasi un milione di satanisti-massoni attraverso questi di fatto hanno il controllo reale del nostro pianeta.
  Il mondo non ha più un futuro! Allora preparati a prendere il micro chip! Preparato per te ha dentro il tuo nome in codice con affianco il "666". Questo ti renderà bionico e sostituirà la tua carta di credito e il conto in banca ecc... ma secondo Apocalisse che ha parlato di ciò nei minimi dettagli tecnici già 2000 anni fa tu in Paradiso con questo "coso" non potrai più entrare. Questo micro chip è il marchio della bestia e noi siamo vicini agli ultimi tempi!
  "Morte e Vita si sono affrontate in un prodigioso duello. Il Signore della vita era morto; ma ora vivo trionfa." - sequenza pasquale
  Questo documento è stato ideato scritto e pubblicato il giorno di Pasqua del Signore 23 marzo 2008 ore 640.

  Here shortly the financial situation of the world
  1 - him "illuminated" or satanic vertex is 60 families (for it more than Jewish bankers) these have the 50% of the visible monetary mass of the world! As? Through the collection of the debt I publish [taxes] and through the multinationals the energy's monopoly of the chemistry of the weapons of the banks!
  2 - they also have the double one of the whole visible monetary mass in the world. As? Put in passive the colored paper (banknotes) in active the state funds that the government utters for paying the banknotes and therefore they close the budget to zero!
  3 - The consequence is that "60 families of satanism hold the three quarters (3/4) of the whole financial and institutional power (freemasonry) of the world! "
  CONCLUSION A People (invisible as the seignorage) of almost a million satanisti-freemasons it has of made the control of our planet.
  The world doesn't have a future anymore! Well prepared to take the micro chip! Prepared for you it has inside your name in code with I place side by side the "666". This will make you bionic and it will replace your credit card and the account in the bank etc... but according to Apocalypse that has spoken 2000 years ago already of this to the least technical details you in Heaven with this "coso" you cannot enter anymore. This micro chip is the mark of the beast and us are near to the last times!
  "Death and Life are faced in a prodigious duel. The Lord of the life was dead; but I now live it triumphs." - Easter sequence
  This document has been conceived writing and published the day of Easter of the Lord 23 March 2008 hours 640. Per l'onore dovuto a Yeshua Ha Mashiach Notzri
  detto Gesù di Nazareth.
  my JHWH holy - CONSECRATION TO THE MOST SACRED HEART OF JESUS.. Padre mio e di Gesù tu lo sai in youtube io ho amato più di tutti due agenti segreti i sacerdoti di satana della CIA Ihatenewlayout and Synnek1 ie 187AudioHostem insieme ad un agente segreto del Kuwait.. per amore di loro e di me tu perdona salva rigenera e benedici tutto il Genere Umano! VIENI OH SPIRITO SANTO A RINNOVARE LA FACCIA DELLA TERRA!
  my JHWH - tu lo puoi dire a tutti ... io non avrei mai voluto essere e non vorrei mai essere Unius REI.. QUESTO è UN LAVORO TROPPO DURO TROPPO ALTRUISTICO.. PERCHé IL MONDO POSSA SOPRAVVIVERE AI SATANISTI FARISEI SALAFITI ISLAMICI MASSONI E A TUTTE LE BESTIE DI SATANA CHE IL TALMUD SPA FMI PERVERSO HA DIFFUSO PER IL MONDO!
  i satanisti della CIA erano invidiosi che io avevo trovato una spiritualmente matura collaboratrice tedesca sulla pagina di youtube/user/youtube
  https//www.youtube.com/user/MarlaMarleen/discussion così la hanno intimidita questa ragazza e hanno lei costretto al silenzio ed io non so se lei è viva o se lei è stata uccisa dai satanisti tedeschi dove ogni anno fanno 30.000 sacrifici umani sull'altare di Merkel Satana!
  ==================
  Rothschild Spa 322 NWO AIPAC 666 parassiti usurai - è inutile che strepitate voi dovete venire con me nel deserto saudita tra i rettili come voi!
   ============
  my JHWH - io ti sono debitore del mio lavoro estenuante per riscattare il sangue innocente di tutti i martiri innocenti della storia di tutto il Genere Umano e per dimostrare ai martiri e a tutti i Popoli che il loro sangue innocente sulla terra non è caduto inutilmente.
  a Ayman Al Zawahri ( a quello che ha il segno di Caino shariah sulla fronte bestia di satana LEGA ARAba califfato saudita sulla fronte )
  ===================
  IL SATANISMO DELLA SHARIAH
  io ho donato ad un martire cristiano pakistano 250 euro DOVE il Pakistan UNA RAGAZZA CRISTIANA di 14 anni è STATA STUPRATA NELLA CASERMA DELLA POLIZIA e dove vengono calunniati ed uccisi per blasfemia e quindi LORO NON SI RIVOLGEREBBERO MAI AGLI INQUIRENTI PAKISTANI.. Il mio amico in realta è stato derubato di 2000 euro da truffatori che con wester Union hanno preteso inoltro del denaro prima in India e poi in Sud Africa.. inoltro di denaro che è stato reso possibile utilizzando unicamente un amico del Barein ... TUTTO QUESTO è AVVENUTO CON LA MILLANTATA SPERANZA di poter andare a lavorare in Canada.. ma anche Interpol non mi ha risposto FORSE RISPONDEREBBERO A VOI.. PER LA VOSTRA BUONA AZIONE DI PASQUA? io non ho nulla da pretendere dal vostro servizio come un atto dovuto...
  di tutta questa disavventura io ho la documentazione elettronica
  se la Interpol non volesse ignorare anche il vostro impegno caritativo e oblativo..

  se poi noi vogliamo mandare al diavolo il denaro di 2000 dollari circa che è stato rubato al nosto amico pakistano e per il quale lui si è indebitato con la sua famiglia...
   in realtà quello che è importante per lui è di venire a lavorare in Italia
  per uscire dall'inferno islamico di oppressione angoscia violazione deprivazione sfruttamento che sono uno stato reale di schiavitù
  se voi conoscete un posto di lavoro per lui
  per realizzare questa colletta io offro 250 euro.
  =====================
  la ideologia si serve di considerazioni storiche distorte come "Governo Mondiale Ebraico" o come "protocolli anziani di SION" ma la mia metafisica è così semplice e perfetta che non ha bisogno del dato religioso o del dato storico ECCO PERCHé IO SONO LA FRATELLANZA UNIVERSALE io non ho bisogno di deportare le persone di contendere sfere di influenza perché ogni persona del pianeta ha gli stessi diritti e gli stessi doveri quindi io rimuoverò soltanto gli impedimenti a questo diritto universale alla uguaglianza ed al pari accesso a beni e servizi! NON SO CHE FARMENE DELLA IDEOLOGIA DELLA STORIA O DI UNA QUALCHE VISIONE RELIGIOSA DELLA VITA!
  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH IE SAUDI ARABIA AGENDA - tu preferisci i confini del 1967 oppure tu preferisci avere tutta la Palestina? OK! IO TI DO TUTTA LA PALESTINA E TU MI DAI IL DESERTO DELLA MADIANA ED IL DESERTO EGIZIANO.. perché quando tu avrai condannato la shariah poi vivere con i musulmani sarà una vera felicità di amore!
  e se i Farisei Rothschild Spa saranno costretti a ritornare.. E LORO CERTAMENTE VERRANNO SONO COSTRETTI A VENIRE poi anche il "signoraggio bancario" che è il potere dei satanisti crollerà! Quindi come crollerà il califfato mondiale poi anche il Nuovo Ordine Mondiale crollerà perché io sono la FRATELLANZA UNIVERSALE

  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - non è con la violenza che l'ISLAM potrà conquistare il mondo! .. tu usi una tecnica medioevale quando non esistono più i crociati.. perché i satanisti massoni FARISEI USURAI VAMPIRI SPA 322 rOTHSCHILD sono felici del lavoro di satana che tu stai facendo! MA non è facendo il male a persone innocenti che qualcuno potrebbe sperare di entrare in Paradiso.. ecco perché Il TUO CORANO è "LA MERDA!

  UniusRei3
  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - se tu credi che facendo uccidere i martiri cristiani tu puoi riuscire a fermare i satanisti massoni farisei bildenberg? poi tu sei uno scemo che lui cerca di spegnere un fuoco utilizzando la benzina.. perché durante la guerra mondiale? non potrebbe pù esistere una proporzione quantitaiva circa il numero dei cadaveri.. e quello che tu farai? sarà quello di fare condannare l'ISLAM su tutto il pianeta!
  Mr Ayman Al Zawahri SHARIAH - io non ho mai condiviso nulla di ogni violenza che i satanisti americani hanno fatto contro poveri musulmani innocenti! TU INVECE ISTIGHI AD UCCIDERE I CRISTIANI INNOCENTI PER ESSERE TUTTI GLI ISLAMICI SULLO STESSO LIVELLO DEI FARISEI SATANISTI ENLIGHTENed 322 BUSH E ROTHSCHILD il vampiro I TUOI SOSTENITORI E FINANZIATORI! .. TU CON TUTTI GLI ISLAMICI SHARIAH? TU SEI LA ABOMINAZIONE! ... non ci potrebbe mai essere per voi una speranza in Paradiso! Io non avrei nessun motivo di contrastare i palestinesi se la shariah fosse condannata.. perché come è documentato da molti video in ShalomGerusalemme io in passato io ho sempre difeso i palestinesi!
  UniusRei3

  a Ayman Al Zawahri ( a quello che ha il segno di Caino shariah sulla fronte bestia di satana LEGA ARAba sulla fronte )

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  ok jdcriveau NWO= NEW WORLD ORDER W= WE THE PEOPLE NWO-W=NO NO= NO WAY IN THIS COUNTRY ALSO CHECKOUT www.theconstitutionistparty.com lorenzojhwh

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. ba4996 -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. is for the too much intelligence of enligtned ? has betrayed them! by your ✡King-of-Jerusale­­m­­­­✡&P­­a­­lestine♥.♰ReiUnius Yahushua Messiah bless you too! I am King of Israel! God is Awesome! a great victory for the Lord our God Yahushua Messiah. Bless you!

  ba4996 ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Like ShalomGerusalemme Startling that financiers want to die.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Comment on your video padroni di tutti i nostri soldi e quindi di tutto cosa non dicono. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. all people--. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. marco00ve SAID you are really powerful as long as you stay hidden behind a screen --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. I've been programmed to win every challenge When you need to? I will face any challenge I want to be the God's will when I get out from behind the computer because in deed I am real. marco00ve SAID sei proprio potente finché te ne stai nascosto dietro ad uno schermo -ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. io sono stato programmato per vincere ogni sfida QUANDO sarà necessario? io affronterò ogni sfida quando sarà Dio a volerlo io uscirò da dietro il computer perché io sono reale.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Ba4996 -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. you have been deceived! All governments have only administrative functions ie administration of a power which today is the "bank seigniorage ie the ideological and practical Satanism. Because there are few people (enlightened) that sell the money to all the world then we have become their objects the slaves of a monarchy invisible which needs to make wars to consolidate his power. democracy and communism are scams schemes and institutions that were invented by the Jewish bankers as to their functional purposes. BUT the real aim was to destroy the Catholic monarchies which were the only power able to challenge their hegemony today and already a whole NWO! If I fail? you will die in the next 3 rd WWnuclear most likely. Why will hit all the cities with nuclear weapons.

  ba4996 ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  ShalomGerusalemme Like ShalomGerusalemme Reply to your comment on Israeli terrorism and Satanism against US AMERICA. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. ba4996 yes! God Bless America. and all people in the world

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. all people--. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. it is useless that all you get angry against Israel why this too is in the agenda of the Illuminati. Israel does not exist because there are not States nobody of States exist. if there is a bank seigniorage is only the NWO-IMF that exist. we are in a deadly tournament and we all play the game of the enlightened as pawns of the enlightened.. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. all people--. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. è inutile che voi tutti vi arrabbiate contro Israele anche questo è nella agenda degli illuminati. non esiste Israele perché non esistono gli Stati se c'è il signoraggio bancario c'è soltanto il NWO-IMF noi siamo in una giostra mortale e giochiamo tutti il gioco degli illuminati come pedine degli illuminati

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  lookhearseee SAID God wants us to forgive. We can hate Satan but we are told to love our enemies. I can see some good work that you do but it is far overshadowed by your hateful rants bitter condemnations misplaced recriminations mean spirited accusations. It doesn't surprise me you are not a priest-ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. elite leader Masons banking seigniorage Satanists of sharia Zionist Governments but all this? are Satan! Totally complicit in the American Jewish lobby corparazioni spa & is your IMF-World Order. You'll never find me from the condemnation of one people or one religion because my ministry and to protect them all from imminent destruction.If you had read my articles? you would not have erred in your opinion on me!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  lookhearseee SAID However I am not worried about this world all is in gOD hands. Satan will be exposed as the fraud he is and will be cast into the lake of fire. Jesus will triumph and reign forever. Praise GOD!!! - ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. He was right UNCLE MARX TO SAY THAT RELIGION IS THE OPIUM OF THE PEOPLE! You are the worst example! You have betrayed God and you have betrayed the people because you have betrayed your liability policy. It will not be your religion of the fucking to save you on Judgement Day

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  sireAndracottus SAID it was not right what happened in orissa......... but the reason behind it is that christian missionaries are paying peasants money to convert them...... that not the way it should be --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. NO! THIS IS A WAY OF HIDING pervert and corrupt the tragic reality and TRUTH of India that is deeply racist and is built on social classes. So give the school or health is to provide the fundamental rights that the State does not offer this is not buying the conversion. this is only to human advancement. The crime of having cut off / burn the churches and to have made tens of thousands of innocent victims is a crime too great shows that Indian society it is based on satanic bases throughout Indian society.

  lorenzojhwh ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. All governments-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. because you bought the money to 270% of their value by the private banks? (100% seigniorage 100% public debt 70% fractional reserve or debt private)? when I ReiUnius I can give you all the money to you for gratis? So you do 70% of the tax levy to pay at the IMF Satanic Jews that is enlightened Zionist racists banksters! How to enjoy with dick of Satan in your the ass? Bastards! Why you have sentenced to death your people? You now respond to my Court of Justice and then to respond to the Court of God. I curse your genes in Jesus' name your destiny? It will not be different from that of your peoples! This is an asset too unbalanced it is made possible because the logic of predation to the benefit of the only Jewish lobbies & Masonic to the detriment of all mankind. To God all the glory!

  lorenzojhwh ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. all Governi-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. perché voi comprate i soldi al 270% del loro valore dalle banche private?(100% signoraggio; 100% debitopubblico; 70% riserva frazionaria o debito privato)? quando io ReiUnius io posso dare a voi tutti i soldi necessari a voi gratuitamente? Così voi fate il 70% del prelievo fiscale per pagare i satanisti ebrei del FMI cioè enlightened Zionist racists banksters! Come godete con il cazzo in culo di Satana? Bastardi! Perché voi avete condannato a morte i vostri popoli? Voi ora risponderete al mio Tribunale di Giustizia e poi rispondere al Tribunale di Dio. Io maledico i vostri geni nel nome di Gesù il vostro destino? Non sarà diverso da quello dei vostri popoli! Questa è una ricchezza troppo sbilanciata essa è resa possibile a motivo della logica di predazione a vantaggio delle sole lobby ebraiche e massoniche a danno di tutto il genere umano. A Dio tutta la gloria! by your ✡King-of-Jerusale­­m­­­­✡&P­­alestine♥.♰ReiUnius

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
   In the current recession? there is a solution of course scientific and certainly tested successfully by the scientist of Guardiagrele. Prof. Giacinto Auriti. 1. National solution through the issuance of a note/money inside. 2. International solution that is an "institution" institution "non-profit" [Satana is SpA] certifying credit and money free gratis for to all nations in relation to gross domestic product of each nation. That's why I am the ReiUnius and also the King of Israel. Since the IMF go forward go at to end the enlightened and can not take responsibility for its collapse here the enlightened are forced to make the 3rd WWnucleare precisely to give the war the responsibility for the collapse of the IMF but is own This that ensures that the IMF is regenerated and is also improved their NWO that is satanism ideological and practical. N.B. This is the real reason for the 1st and the 2nd World War

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  In the current recession? there is a solution! is a scientific solution pioneered by Prof. Giacinto Auriti. 1. National solution through the issuance of money inside. 2. International solution through a "non-profit entity" for gratis money & forthe citizen's income. How much wealth would the States if they do not buy the most money from private banks? Just I can give their free money for everyone! in relation to gross domestic product of every nation. etc.... In fact I'm ReiUnius & the King of Israel. to regenerate the IMF is necessary to kill many people this is the real reason for all wars. But the cyclical life of the IMF is finished because all people are exhausted. Here why is a world war in indispensable to destroy 5.5 billion people Satanism is the NWO! satanism ideological and practical. for the enslavement of all mankind

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Nella recessione attuale? c'è una soluzione! è una soluzione scientifica sperimentata da Prof. Giacinto Auriti. 1. Nazionale soluzione attraverso l'emissione di una nota / soldi al suo interno. 2. International soluzione attraverso un "ente -non profit" per il reddito di cittadinanza. Quanta ricchezza avrebbero gli Stati se non dovessero più comprare il denaro dalle banche private? Proprio io posso dare il denaro gratis per tutti! in relazione al prodotto interno lordo di ogni nazione. ecc... Infatti io sono il ReiUnius & il re d'Israele. per rigenerare il FMI è necessario uccidere molte persone questo è il vero motivo di tutte le guerre. Ma il clico vitale del FMI è finito perché tutti i popoli sono esausti. Ecco perché è necessaria una guerra mondiale che distrugga 55 miliardi di persone il NWO è satanismo ideologico e pratico. per la riduzione in schiavitù di tutto il genere umano

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. XXXxThemessiahxXXX --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. no I would have already killed all the Palestinians! But I do not believe that Muslims would have risen against me! I am opposed to any democracy for me Italy or France? are no less guilty of Israel! In fact all democracies are fake they hide the true government of the world ie the bank seigniorage which is ideological and practical Satanism. All politicians in the world? are only homosexual brothel! without monetary sovereignty? there can be no sovereignty /watch?v=FuXY2UkzRU8

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. SpammerTubber --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. you were paid to do this dirty work of Satan. to spread hatred in the world. this is to ruin all mankind. But when you see my articles you do not abuse this page. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. SpammerTubber --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. tu sei stato pagato per fare questo sporco lavoro di satana. di diffondere l'odio nel mondo. questo è per rovinare tutto il genere umano. Ma quando vedi i miei articoli tu non abusare di questa pagina

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Pietrod1221 ---. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. In the current recession? there is a solution of course scientific and certainly tested successfully by the scientist of Guardiagrele. Prof. Giacinto Auriti. 1. National solution through the issuance of a note/money inside. 2. International solution that is an "institution" institution "non-profit" [Satana is SpA] certifying credit and money free gratis for to all nations in relation to gross domestic product of each nation. That's why I am the ReiUnius and also the King of Israel. Since the IMF go forward go at to end the enlightened and can not take responsibility for its collapse here the enlightened are forced to make the 3rd WWnucleare precisely to give the war the responsibility for the collapse of the IMF but is own This that ensures that the IMF is regenerated and is also improved their NWO that is satanism ideological and practical. N.B. This is the real reason for the 1st and the 2nd World War

  lorenzojhwh ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Re suck-baby-­penises? is not an argument credibility!! but if you're not a racist?. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. FTChanneel7 --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. you could express your thoughts on my channel! All people are prisoners of the hidden powers IMF-NWO-SpA. even the Jewish people is a prisoner in fact they are people most terrified! Only employees of the Mossad are the Jews in youtube. in fact the Jewish people can not speak freely on the Internet! ma se tu non sei un razzista? tu potresti esprimere il tuo pensiero sul mio canale! Tutti i popoli sono prigionieri dei poteri occulti anche il popolo ebraico è prigioniero infatti è il popolo più terrorizzato! solo gli impiegati del Mossad rappresentano gli ebrei in youtube in realtà il popolo degli ebrei non riesce a parlare in internet liberamente

  lorenzojhwh ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. LNVADERSN0W -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Would be a threat? Is by the April 29 2009 I do not gain anything but gains youtube on me in so many ways! If you want the 3rd world nuclear war? You must continue to make the pigs! But if you want hope? If Satanists want a hope? Then I have to keep working! I have a single ministry with a single identity my channels do not work simultaneously! YouTube has always known everything! What do you say now? Every time that I was made a violence? Satan has always had a lot of damage! Make me a martyr? but the enlightened will not be happy about this!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. youtube -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. but with the "safety mode on" in which you force me at under house arrest! I can not even see the videos that I have one of my favorites"I Spy ROCKERFELLER." This video or group may contain content that is inappropriate for some users as determined by the video uploader. To view this video or group please click here to sign in or sign up and verify that you are of the appropriate age. This featured video is available for rental by clicking here. This video is unavailable with Safety Mode enabled. To view this video you will need to disable Safety Mode. I Spy ROCKERFELLER. drfreemason - 3681 views

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Comment on your video Rabbi Zionists have hijacked the Jewish religion IMF FMI NWO seigniorage banking.flv henryalanVenture SAID Can you explain then why they would ship all the jobs overseas to places like China (which would allow them to build up there economy in the first place). --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. how enlightened have deceived Germany to win the 2nd World War now they're doing the same trap against China. They are looking for the maximum destruction possible to break any possible resistance at their NWO-IMF those Jewish crabs that are behind all the banks (seigniorage banking)? this fennels? are full of wickedness are satanist! but their real goal is the shaoh!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. youtube --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. [Account Warnings 1] as you may have done this to me if I published your own video public of denunciation of martyrdom in Orissa? Because you have me imprisoned in "Safe Mode On?" you think I can kill Satanists with words? No I can only warn them! Elite Leder Masons bankstein racists criminals all of them should die without knowing why? come tu puoi avere fatto questo a me se io ho pubblicato i tuoi stessi video pubblici di denuncia del martirio cristiano ad Orissa? Perché tu hai imprigionato me nel "safety mode on?" tu credi che io posso uccidere i satanisti con le parole? No io li posso soltanto avvisare! Leder elite massoni bankstein razzisti criminali tutti loro devono morire senza sapere il perché?

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  BrAinEWasHeD SAID eye doo knot understan where al dis is com in from whad do ewe wanT the end izz shurly here. all is alove is alive and well. stare att a moon you will find --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. SATAN has hurt your brain! Because you asked for my friendship if you think I am a sheep?

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. jakers5853 with the bank seigniorage with the NWO-IMF States do not exist they are all fake Satanists are just at having a Masonic control absolute in relation to strategic decisions all leaders & elite? are all corrupt! con il signoraggio bancario con il NWO-IMF non esistono gli Stati essi sono tutti finti sono soltanto i satanisti che hanno un controllo massonico assoluto in relazione alle decisioni strategiche tutti i leader & elite? sono tutti corrotti!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. sireAndracottus --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Wikipedia saysThe Goa Inquisition Was Established in 1560 by Portuguese Missionaries. was intended only to ensure the ortossia of the faith of the converted indu. So your information is slander they are out of logic in the method. I was very happy when you are you converted from Christianity to another religion. But now on old things you also want an excuse to kill the poor innocent Christians? What satanic at your consciousness rises to the video of barbaric cruelty that your killers Hindu are cursed Hindu doing these days in Orissa etc... etc... ? You want to talk about the filth of the past to hide your filth this? Who authorizes you to talk story with me? You are cursed!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. sireAndracottus --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. that matter to me of the crimes of the past? The dead were already judged by God! Of course I regret deeply of any injustice! The Pope John PaoloII also apologized several times for all the violence done by Christians! I've been violent? it was he the pope violent? No! What more do you want? you want to say that the Hindus are right to kill Christians today? and to trample the right to freedom of religion?

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. SuperLion911 --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Law of Kuwait. If the Americans did not have many dirty interests? certainly they would not have saved the Kuwait! Sorry There are no peoples! There are no nations or governments there is only the NWO-IMF that is the predator of all peoples. if there is a bank seigniorage? then all the institutions are false! Without monetary sovereignty is not the government! /watch?v=UAgt_MrPIg4. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. SuperLion911 --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. diritto del kuweit Se gli americani non avevano molti sporchi interessi? certamente loro non avrebbero salvato il Kuweit! Scusa non esistono i popoli! Non esistono i popoli o i governi esiste solo il NWO che è il predatore di tutti i popoli. se c'è il signoraggio bancario? allora tutte le istituzioni sono false! Senza sovranità monetaria non c'è governo!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  DlABL0GlCAL said Nothing Real Can Be Threatened nothing un-real exists. Friend You're more dangerous than me! will be sad for the Muslim Zionist racists & murderers to be among the demons lol. no other than the virgins. In fact the earthly paradise is the ambition of Muslims and Jehovah's Witnesses. those among them who are eligible? they will go! Then there are the six heavenly paradise in different sizes. Then there is the Throne of God where the servants are not allowed but only children. Non the Christians for religion as surely they will not come to the throne of God only the fundamentalist biblical anointed by the Holy Spirit's power only they already share the same communion with the nature of God and in fact I am divine. If the Illuminati do not return back? Along with all the sinners of this world? lose their life together!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  ANONIMUS to lorenzojhwh SAID "Master I love you so very much. GOD BLESS YOU FOREVER!! I follow you always always always remind me of my beloved Prophet Isaiah a true WARRIOR OF GOD AND MAN there are no more 'many man like you. Our Lord Jesus Christ said "I came to the earth on fire "here you are among the few to witness it in truth you are the salt of this earth without God watered-down impoverished men without souls ruthless Satanists. Thanks we have God and the Holy Spirit Alleluia continues to save protect and strengthen the HIS. Master Lorenzo Thanks again I LOVE YOU REALLY with permission..... with highest regard.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. ANONIMUS SAID to lorenzojhwh Maestro Vi voglio tanto tanto bene. GOD BLESS YOU FOREVER!!!! Vi seguo sempre sempre sempre mi ricordate il mio Amatissimo Profeta Isaia un vero UOMO E GUERRIERO di DIO non ce ne sono piu' molti. Il nostro Signore Gesù Cristo disse " Sono venuto a portare il FUOCO sulla Terra" ecco Voi siete tra i Pochissimi a testimoniarlo in Verità voi siete il sale di questa Terra senza Dio annacquata impoverita da uomini senza più Anima da satanisti senza scrupoli. Grazie a Dio abbiamo lo SPIRITO SANTO che Alleluia continua a salvare proteggere e fortificare i SUOI. Maestro Lorenzo ancora Grazie VI AMO DAVVERO con permesso..... con massima stima.

  ba4996 ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  The Church reminds us that it is better to focus on the goodness of God rather than focus on the evilness of Satan. Your posts are always welcome of course we welcome discussions on Christ and his tender mercy.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Jew -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Nicolò Bellia - The forces of evil IMF-NWO. they do not want the free beings human but subservient to the need to be slaves of the hidden powers of money politics religion and various forms of power etc... but Christ came to free us from slavery / Watch? V = NAISbFbT4gU. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. jew--. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Nicolò Bellia - Le forze del male FMI-NWO. non vogliono gli esseri umani liberi asserviti al bisogno e non proprietari di una autonoma libertà ma schiavi dei poteri occulti del denaro politica religione e varie forme di potere ecc.. ma Cristo è venuto per liberare noi dalla schiavitù /watch?v=NAISbFbT4gU

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  /watch?v=FuXY2UkzRU8 XXXxThemessiahxXXX SAID **** that David Duke and Jew hatred nazi scum - RESPONSE-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. ! I hate Hamas and Hezbollah as well too. But his reasons are all false maybe after all the failures of its banking operations of IMF Zionism is time for the biblical solution finally. China and Russia can not lose Iran is ie 3 ° WWnuclear. that Jewish brothers want to sacrifice on the altar of your ideology of shit? You are the real threat to Israel not me.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. If there is a bank seigniorage Then there are not states such as Israel Syria Egypt Italy U.S. etc.. there is one only Satanism bigger the NWO of Jewish lobbies & satanism smaller ones like the international Islamist etc... but the whole world is one Satan. The only free nations are those that have the monetary sovereignty Iran & China which is why the NWO & its objectives it needs to do the 3rd World War. I am a layman are not a priest please seek help for you has God Have mercy on your soul for all the evil That you're doing to the American people & all peoples of the world & yourself. You're in a carousel a virtual reality of IMF-SpA-NWO which is scheduled for the triumph of Satan and of the enlightened men who have the monopoly of money and as individuals one only is richest of the whole Italian nation. As you have been paid to come against me?

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. jew--. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. people totally criminal and Satanists took control of the planet through the invisible of the dark forces Masonic and occult powers which were created by the invisible "the bank seigniorage" which is an absolute crime against the sovereign people violation of sovereignty high treason. who has cursed the people so much? Where is it written that our money must be purchased at interest by the Jewish bankers of the IMF-SpA-NWO?

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  io so che devo essere magnanimo I know I must be magnanimous Ben yüce gönüllü olmalısın biliyorum Sé que debo ser magnánimo Ich weiß ich muss großzügig sein Je sais que je dois être magnanime אני יודע שאני חייב להיות נדיב أعرف أنني يجب أن يكون رحب الصدر

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  3 / 3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. you can not forgive Satan simply because Satan does not want to ever be a turncoat. I have always forgiven him in my life this is in the DNA of every Christian but they will have not my forgive if it is not required. many years ago I begged the Lord with the intensity of my Spirit said "I will praise you for all eternity if you free me from blood that is if you're not forcing me to kill never." I have the certainty that my prayer was answered in fact she is alive in my heart. Now if it remains in my heart? is because it has been accepted from the heart of God too. But this does not mean that God can not kill for me! This is precisely the reality that is operating / producing of the my "aggressive faith" to protect all people from the Satanists Freemasons elite leader "bad teachers" who have taken control of the planet NWO-IMF.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  3/3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. tu non puoi perdonare Satana semplicemente perché satana non vorrai mai essere un pentito. Io ho perdonato sempre nella mia vita questo è nel DNA di ogni cristiano ma io non regalo il mio perdono se esso non è richiesto. molti anni fa io supplicai il Signore con l'intensità del mio Spirito dissi "ti loderò tutta l'eternità se tu mi libererai dal sangue cioè se tu non mi costringerai ad uccidere mai." Io ho la certezza che questa mia preghiera è stata esaudita infatti essa è viva nel mio cuore. Ora se essa è permanete nel mio cuore? è perché è stata accolta dal cuore di Dio anche. Ma questo non vuol dire che Dio non può uccidere per me! Proprio questa è la realtà che sta operando la mia fede aggressiva per proteggere tutti i popoli dai satanisti massoni elite leader "cattivi maestri" che hanno preso il controllo del pianeta NWO-FMI.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  1/3 lookhearseee SAID me Romans 1220 On the contrary "If your enemy is hungry feed him; if he is thirsty give him something to drink. In doing this you will heap burning coals on his head." Romans 131 Everyone must submit himself to the governing authorities for there is no authority except that which God has established. The authorities that exist have been established by God. Ephesians 431-32 31 Get rid of all bitterness rage and anger brawling and slander along with every form of malice. Be kind and compassionate to one another forgiving each other just as in Christ God forgave you. (NIV) Matthew 614-16 For if you forgive men when they sin against you your heavenly Father will also forgive you. But if you do not forgive men their sins your Father will not forgive your sins. (NIV)

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  2/3 lookhearseee SAID me Mark 1125 And when you stand praying if you hold anything against anyone forgive him so that your Father in heaven may forgive you your sins. (NIV) "Matthew 1821-22 Then Peter came to Jesus and asked "Lord how many times shall I forgive my brother when he sins against me? Up to seven times?" Jesus answered "I tell you not seven times but seventy-seven times. (NIV) Luke 637 Do not judge and you will not be judged. Do not condemn and you will not be condemned. Forgive and you will be forgiven. (NIV) Colossians 313 Bear with each other and forgive whatever grievances you may have against one another. Forgive as the Lord forgave you. -answer-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. thanks for the precious gift of the precious Gospel which shows how Christianity is the best of more best of all

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  XXXxThemessiahxXXX SAID The persecution in Iran and Saudi Arabia of Christians is much worse than in North Korea i feel in my opinion. You see i am right Iran though i must protest and this really should be the top ranked country for persecution along with Saudi Arabia -- ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. THIS YOUR INFORMATION? Have escaped our observation about "observatory on the martyrdom of Christians" you have the sources you can indicate sources / citations in support of your information??

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  lookhearseee SAID Also when are you going to do something about the desecration of Christian sites and relics in Palestine by "your people". --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].. you Satan! hey you do not come over more to my pages. But if in you is remained of the man something still? You can do the same destiny of the slanderers as you have earned it. In fact I await you on the youtube page? Both you & youtube you are accustomed to every dirt! tu satana! ehi tu non verrai più a sporcare le mie pagine. Ma se qualcosa dell'uomo è rimasta ancora in te? Tu puoi fare la fine che i calunniatori hanno meritato. Infatti io aspetto te sulla pagina di youtube? Tanto youtube lui è abituato ad ogni sporcizia!

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. your accusation of being an anti-Semite? it's grotesque! why I should pretend that the Jews are to elect me as the King of Israel? You're crazy! I have the biblical vision to bring peace to Palestine and in all the world so secure I can gather all the Jews of the world around the Jewish Temple. The Jews are the chosen people only to have priestly duties not to exterminate all people through the bank seigniorage Jewish lobbies & any racism & sexual perversion & satanism that they have spread throughout the world. The Jews elite leader lobby they will want to reject my love? Then they (with you) will have to deal with the bloody history they will come! The cycle of bank seigniorage after having plundered the 4th and 3rd world now has exhausted the resources as well of the world 2nd & 1st world of course Satan has no power to resurrect himself! You are all lost in an inferno of despair very soon!

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  lookhearseee SAID "ShalomGerusalemme's channels hate speech. -ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. everyone knows "Satanists include only the language of force / violence" I have shown this "lorenzojhwh is stronger than everything so those who love God? He's not a sheep doomed to suffer and suffer." What burns inside of you and to Satan? in the system of the NWO-IMF that you represent? to be a secret agent of the great and the little Satan? But the world is only Satan because all governments have been silent and covered the crime of 11-09 and all have covered the crime of bank seigniorage that people do not have the right to know because they do not need to know the reason of their destruction. if I find a reason "small" of love? I love you! I have proven not to have hatred and to forgive even the enlightened. But obviously you're the wife of Satan and then you will have again an 'other different opinion by me. fuck you!

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  lookhearseee SAID "He condemns me to death in Jesus' name" --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. only 2 times I was very happy to ask "excuse" for the rush that I did wrong. What you have done? I do not go around threatening the good people! All those who have the mortal sin? they are already spiritually dead! But if my "kingdom or government" of the "universal brotherhood" will not be liked by the elite they all will die certainly in the 3rd WWnuclear because this has been established in the agenda of the Illuminati. Where were you Satan! When the "iamb" was sucked by a small hole in the "Pentagon" the 11-09? that has left near all the windows intact? and then all the steel was "vaporized." lol. but it is more than science fiction! in which military base controlled by Satanists that landed the iamb? the heart of who you've eaten raw to bites?

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. My power is the truth (not lying) is justice (not do the evil) it is not by men but by what is in every man that metaphysics ie is the "rational natural law" (you do good and avoid evil). On my political choices? My Archbishop has no jurisdiction over me. Since I had the mandate from YHWH (to be His ambassador) to fit on youtube I do not represent the Catholic Church! In fact I can not represent each man all religions and all peoples and even be the King of Israel with a unique religious identity. I have the charisma of all

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  [/watch?v=0Z0nGmZOFWA][Persecu­tion of Christians in Orissa India]. is to have published this video which ShalomGerusalemme received the first warning which lasts 6 months. But for this crime they are the martyrs who cry out "revenge" at the throne of God. lookhearseee SAID I must state that I have had videos banned channels suspended and been treated unfairly on youtube many times. I can relate to your anger I had 1200 subscribers and over 10 million views and a lot of work deleted! --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. because you want to put your misconduct at the same level of my holiness?You have duplicate pornography? You have repeatedly duplicate the same material? But I am the only politician who can save the human race. I do not have duplicate content I has not hiding my identity youtube has always known! For satan is not convenient to do violence against me! Because of this he could not have anticipated.

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Youtube -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. God not has called me to do the Christian martyr but to fight and win like King David and like Samson. Patience if in my domain all Masons Satanists racists of the IMF & criminals of all world it's their time to suffer and to ["Drink your poisons made by yourself" ♰] that they have doing drink to all innocent people generating despair all corruption for to do pay the 270% of the value of our money stealing from us all sovereignty any constitutional prerogatives once they have stolen monetary sovereignty through the bank seigniorage which is why all our politicians are just gay brothel in relation to Jewish bankers who planned every crime on a global scale over the past 500 years of their rule our miserable history of the French Revolution onwards. They are the real culprits direct and indirect of the Shoah!

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Youtube -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Dio non ha chiamato me a fare il martire cristiano ma a combattere e a vincere come il Re Davide e come Sansone. Pazienza se per il mio dominio tutti i satanisti e criminali massoni e razzisti del FMI di tutto il mondo è arrivato il loro momento di soffrire e di bere quel veleno["Drink your poisons made by yourself"♰] che loro hanno costretto a bere a tutti i popoli innocenti generando ogni corruzione & disperazione per fare pagare il 270% del valore del nostro denaro rubando a noi tutte le sovranità prerogative costituzionali una volta che loro hanno rubato la sovranità monetaria attraverso il signoraggio bancario ecco perché tutti i nostri politici sono soltanto degli omosessuali da bordello in relazione ai banchieri ebrei che hanno pianificato ogni crimine su scala planetaria in questi ultimi 500 anni del loro dominio. Sono loro i veri responsabilidiretti ed indiretti dell'Olocausto!

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Youtube -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. is clear "This attack is the more insidious." (Totally libelous) which I had in all these years of the my "political ministry" on youtube (probably carried out by U.S. and Mossad) this is the best reward that my enemies they could do to me of my value! But God is alive and no attack against me will succeed! If it is true that I have humiliated Satan then of course I will have success against these miserable usurpers of monetary sovereignty and killers of human dignity to be extremely racist and Zionist of Talmud. What that every jew will ashamed to know in all over the world to free the Jews from this satanic heresy. and to highlight the true value of the Word of God which is the Torah of Mosé

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. youtube -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. è evidente "questo è l'attacco più insidioso".(totalmente calunnioso) che io ho avuto in tutti questi anni del mio "ministero politico" in youtube(probabilmente è portato avanti dagli US&Mossad)Questo è il più bel riconoscimento che i miei nemici potevano fare del mio valore! Ma Dio è vivo e nessun attacco contro di me avrà successo! Se è vero che ho umiliato satana allora certamente io avrò successo anche contro questi miserabili usurpatori della sovranità monetaria e assassini della dignità umana per essere sommamente razzisti e sionisti del Talmud. Cosa che ogni ebreo si vergognerà di conoscere in tutto il mondo per liberare l'ebraismo da questa satanica eresia. e per evidenziare il vero valore della Parola di Dio che è la Torà

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Re No! God has cursed the United States of America! Dadutta said A prophetic insight possibly a true revelation which I have been asked to share with the world in case it should happen SOON China / Russia invades the US fall of the US. 2012 AND THEREAFTER Syria / Palestine invades Israel fall of Israel. 5th Seal repercussions for the remnant of the US and Israel. 6th Seal miracles natural catastrophes earthquakes signs and wonders. Eruption of volcanoes Mt. Anak Krakatoa Kilauea Etna Erebus Yellowstone. 3rd October 2016 -- 1st Tishrei 5777 -- Rosh Hashana -- the First Resurrection. 2nd October 2025 -- 10th Tishrei 5786 -- Yom Kippur -- the battle of Har Megiddo the 2nd coming.-ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. YES! can be! against God? we have no defenses if we are sinners! but against the enlightened those 4 balls we can defend ourselves even though we are sinners! God told me that he does not intervene because then we will destroy ourselves!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Re Re Re How to make understand this trap of the Jewish lobby to my people jew? JesusGodYhwh SAID sure satan try to destroy the chosen people but jesus give us too forgivness and also i try to do --ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. You are a dear boy! but you're a little a idiot too! Satan does not want your forgiveness! or you kill him? or he kills you!. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. lookhearseee --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. I am the truth everyone knows that if I tell a lie? all believe in me also too! I have already reported your thoughts libelous and miserable good fairly! because you have it repeated? You have perfected your infamy! If you are rebuked by the Holy Spirit? I'm not guilty! is the Holy Spirit who has put "SuperLion911" & "ba4996" before you! They are to say the your perversion! A person should tremble with cold sweat. But there is no mercy for you you do not have a future with God!

  lookhearseee ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Also when are you going to do something about the desecration of Christian sites and relics in Palestine by "your people".

  lookhearseee ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Fall on your knees and ask Jesus' forgiveness guidance and get busy doing His work which is what I thought priest were supposed to do. Sincerely I will pray for you lhs PS I kept thinking you reminded me of someone and I finally remembered. you remind of the hateful man in the attached vid. watch?v=Vp8wFaUDgFY

  lookhearseee ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Btw it is not some great evil "UGLY SON OF THE DEMON" banning your vid. It has to do with TOS which you agree to when you sign up. Those were good vids you posted I watched them but I didn't share them because of the anti Jew tone to everything you do on youtube. It was the blood and gore that got them suspended not some Illuminati protocol of zion conspiracy. Muslims have many flagging groups who spend their days flagging vids they don't like for what ever reason. Thought you told me they were "your people"? Great friends those Mohammedan Muslims eh?

  lookhearseee ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  May I be frank? Your message lacks anything about LOVE. I cannot support your ministry of hate for Jews. I am not a Jew but Jesus was. He said "love your enemy". You embarrass the Catholic church with your mean spirited hate filled diatribes. I beseech thee to pray to Jesus for guidance. His ministry was that of LOVE MERCY and FORGIVENESS. I see hear and feel NONE of that from you or your channels. Don't you realize that your mission of Hebrew hate emboldens the fascist islamists? You are actually helping them!

  lookhearseee ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Here is my original reply to SG Before I start let us not forget that it was you or one of your duplicate accounts that contacted me first and continue to message me though I have not solicited anything from you. In fact you condemned me to death some time back. Is that the job of a Catholic priest? But in regards to this message you sent I must state that I have had videos banned channels suspended and been treated unfairly on youtube many times. I can relate to your anger I had 1200 subscribers and over 10 million views and a lot of work deleted! You apparently have been suspended before also due to your obvious use of multi channels which is also against youtube TOS rules.

  lookhearseee ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  To those other than ShalomGerusalemme lorenzojhwh and humanumgenus I apologize for this intrusion. I certainly won't be a pest as SG has. However he decided to publish my private reply to him picking and choosing what words of mine he would comment on and make public. He condemns me to death in Jesus' name (sounds like an islamist to me) but wants to be added as a friend. I have come to believe he is a fraud. I will find out when the Archbishop of the local Archdiocese (who answers only to the Pope) receives links to SG's channels hate speech.

  ba4996 ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  Like ShalomGerusalemme but "not always ride the wife of the thief" says a proverb. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Nightmareprowler - -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. I am the universal brotherhood. All peoples including Jews are victims of a global conspiracy that can not be denied because it can not be denied the bank seigniorage which is an absolute evil. And the Jews as a people are all innocent but as has already happened in the past the blame will be all given to them once again for ALL of the disasters that are coming in the world! this is what the enlightened Satanists want and have planned in their agenda just to destroy the seed of Abraham. it was the enlightened to do of hurt to people; In fact people does not see them! as not saw all those who ended up in Auschwitz and are died without a reply al their"why?"

  SuperLion911 ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  كويتي بحق ! مرحبا صديقي المسيحيين قتلوا على أيدي المسلمين والهندوس الشر موجود في كل انسان وجميع المسلمين لا يؤيدون القتل ليسه بامر هين هناك حساب الله سيحاسب الظالم الذي يخرج عن تعاليم الدين بدافع الكرهه من يهدم مسجد او معبد او كنيسه يحاسبه الله هذا اعتداء علي حرية الاخرين وكلها تنطق باسم الله..... الاشرار لهم النار

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  I am fighting against the State of Israel(which to me is the most important thing in the world) and against all States Member accomplices of the IMF and its bank seigniorage to save the Jews and all mankind from the next holocaust of the 3rd nuclear WW. this is unbelievable! Io mi sto battendo contro lo Stato di Israele (e contro tutti gli Stati complici del FMI e del suo signoraggio bancario) che per me è la cosa più importante al mondo per salvare gli ebrei e tutto il genere umano dal prossimo olocausto del 3° WW nucleare. questo ha dell'incredibile!

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  "Blessed are those who are persecuted for righteousness for the kingdom of heaven belongs to them." - Lord Jesus- Welcome to ChristianPersecution! to remember the Christians who are persecuted all the over the World at the hands of Islamic Communist Hindu. According to Open Doors USA The top 10 Christian Persecuting Countries are 1. North Korea 2. Saudi Arabia 3. Iran 4. Somalia 5. Maldives 6. Yemen 7. Bhutan 8. Vietnam 9. Laos 10. Afghanistan. Islam is the majority religion in six of the top 10 countries. Theologically Islam promotes violence and persecution against Christians.

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  XXXxThemessiahxXXX SAID I know i am not a bad person because i believe in the ten commandments so why are you accusing me of something i have not done? Don't i deserve a fair trial? Why is it you must demonize all Jews with slander and blood libel? -ANSWER-. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. You have already had a fair trial in deed the ten commandments said "Do not steal do not lie do not kill" but you protect the enlightened you become responsible for all this in all the world and you are also responsible for the future holocaust against the Jews. Why you laugh when the ravening IMF destroy the people with a illegal taking of 270% of the value of money? but "not always ride the wife of the thief" says a proverb

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. XXXxThemessiahxXXX --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. I have no weaknesses! if I had weaknesses? the Satanists would have found! But the kingdom of Satan ie enlightened is in a great desolation today!. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. XXXxThemessiahxXXX --. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. io non ho debolezze! se io avevo debolezze? i satanisti le avrebbero trovate! Ma nel regno di satana c'è una grande desolazione!

  lorenzojhwh ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. Nightmareprowler - -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. I am the universal brotherhood. All peoples including Jews are victims of a global conspiracy that can not be denied because it can not be denied the bank seigniorage which is an absolute evil. And the Jews as a people are all innocent but as has already happened in the past the blame will be all given to them once again for ALL of the disasters that are coming in the world! this is what the enlightened Satanists want and have planned in their agenda just to destroy the seed of Abraham. it was the enlightened to do of hurt to people; In fact people does not see them! as not saw all those who ended up in Auschwitz and are died without a reply al their"why?"

  humanumgenus ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].
  . CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. XXXxThemessiahxXXX -. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB]. I am the universal brotherhood. All peoples including Jews are victims of a global conspiracy that can not be denied because it can not be denied the bank seigniorage which is an absolute evil. And the Jews as a people are all innocent but as has already happened in the past the blame will be given to them once again for ALL of the disasters that are coming in the world! this is what the enlightened Satanists want and have planned in their agenda just to destroy the seed of Abraham. youtube? this guy needs help! who did really so evil to this guy not been so much the fact of believing to be the Messiah? although this circumstance can be unsettling! but it was the enlightened to do of hurt to him; In fact he does not see them! also he not saw them as not everyone who ended up in Auschwitz and are died without a reply al their"why?"

  ShalomGerusalemme ♰ CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰ by UniusRei3. CSPBCSSMLNDSMDVRSNSMVSMQLIVB].