Termins, kristiešu, nozīmē-Kristus-patīk

@ Krimināllietu internazional: Erdogan: Saūda Arābija: CIP NATO, Al Quaeda, salafis, šariata, Talmuds, ti visi masonu sistēma: no banku senjora tiesības uz: SVF; [oraprosiria. Blogspot] pozīcijas: 1. Dramatisks liecība Mātes Agnes Mariam de la Croix, 2. Jaunākās ziņas no misiju vadītāju arī māte Agnes Marijas no Krusta 3 Kusayr. "Nemiernieki nogalina mūs. Armija jāpaliek" 4. Mēs jūtamies dusmīgs un bezspēcīgs pret informācijas veidam, kas atrodas brīvā Eiropā, un padarīt pārskatīšanu, apgalvojot, sankcijas ... 5. Katoļu patriarhs: kristieši izmanto kā cilvēku vairogus ar nemierniekiem: INTERVIJA Gregorijs LAHAM piektdiena, jūnijs 1, 2012
 
GarrettDark teica: "Kurš Dievs Musulmaņi ir Dievs." Dievs "; kristieša Dievs sauc" Dievs ", ebrejs ir Dievs sauc" Jahve "Jehovas liecinieki ir Dievs." Jehova "Mormona s Dievs ir" Debesu Tēvs "- ANSWER. -> @ mansards 666 Tumši CIP SVF ---> Dievs ir tikai viens! un nosaukumi var būt daudz: bet cilvēks ir vienmēr tikai viens Piemēram, kāds varētu aicināt jūs: sātaniska, nodevējs, noziedznieks, kanibāls: utt .. Bet, jums paliks, tomēr: tikai, un vienmēr tas pats: gabals sūdi, ka tu esi!
@ GarrettDark666 SVF CIP -> Tu esi pavisam melis ((ar, 1000 dažādas identitātes)) un starp citu, neviens sagaida, ka sātans ir atklāts! Jums ir nododams Konstitūciju, jo šeit katrs var redzēt, kā jūs aizstāvēt savu SVF: pret mani: un pret visiem cilvēkiem! un cik, jūs Satanists ir veikušas kontroli, un Jūs esat bojātas: YouTube un Google. @ CIP 666 Garrett "Dark" -> idiots! Es neesmu atbildīgs, ja tas ir pēc dabas gaismas: īpašības, no sabrukuma tumsu
@ 666 SVF CIP [Jums būs "sajaukt" jums visiem: kāpēc Sātanisms: Institucionālā: jāaizvāc] -> nav teroristi, [(kas ir politizēta skaits: runā imperiālistu panta šariata, Talmuds SVF, utt ...)]: taisnība: Pārstāvji: Dievam, vai reliģijas Un, man ir iemesls! meklēšanai: visi patiesie reliģiju nāca kopā, lai Assisi, ar Jāņa Pāvila II izņemot: Jehovas liecinieku (sliktākais no visām) un viņi lūdzās visiem kopā kā brāļi, un teica "nekad nogalināt: kāds Dieva vārdā!" šādi: tie, kas nogalina Dieva vārdā, piemēram, Saūda Arābijas dara: viņa Salafis Al Quaeda, tie ir Satanists slepenajiem: tikai
♰ Synnek1: ti, GarrettDark: aktivizēts kontaktu bloku. Jūs nevarat sūtīt ziņojumus, ja lietotājs nav pievienojis jūs kā kontaktu. ipse Venena Bibas! Man ir darīts nepareizi ar visiem tiem noziedzniekiem, kas šķērso tēja gāzta ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel Peress] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "dzert savu indes, ko pats" ar ♰ ★ Rei Unius ♥ King ♥ israel Mahdi. JŪS lūgties kopā AR MANIL'utente Synnek1: ti, GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Nav potrai inviargli messaggi se l'utente ne ti ha aggiunto nāk contatto. ipse venena bibas! Man ir darīts nepareizi, lai visiem tiem noziedzniekiem, kas gāza krustu ♰ [♚ MENE ★ TECHEL ★ Peress] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰ "Dzer savu indes, ko pats" ♰ ko ★ Rei Unius ♥ karalis ♥ Izraēlā ♥ Mahdi Palestīnā. JŪS lūgties kopā AR MANI
@ GarrettDARK CIP Synnek1 SVF 666 ---> Es zinu: ka Dievs ir svarīgs Amerikā (kā tas ir visā pasaulē), un tad, kāpēc, jūsu satanists, ir veikušas kontroles no: Google un YouTube, utt .. ? 1. Kādas PASAULES kodolkaru SVF: IR NOLĒMUŠAS DO, jo SVF ir bijusi viņa darba kārtībā: nākamo un jaunu Shaoh, lai do jaunu holokaustu pret: Mani ebreju brāļi un māsas? pārliecināts: augstais priesteris sātanu, tāpat kā jūs, vajadzētu zināt, visas šīs lietas!
 
@ Rothschild Bušs @ 666 322 -> Es objektīvi: Man ir pārākums pret jums, ne tikai: pret: Jūsu Talmudic ļaunuma (jo tas nav grūti neviens cits), bet es zinu, cik tas būs jūsu traģisks gals, no šī Jūsu pieredze noziedznieku starptautiskās (un visu Jūsu līdzdalībniekus): Ja jūs negribat nākt pie manis: tūlīt!
MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato ANO commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 nav surogātpasta izplatītāja. Viņš dod svarīgu ieguldījumu. Kādos ir aiz jums caurule? Un tad --- izmantot jūsu smadzenes! UniusRei3 ist kein surogātpasta izplatītāja. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter YouTube? Und Dann denkt weiter!
    
@ Synnek1 -> tu ir krimināla: 1. Jūs un jūsu mūziku! 2. Jūs un jūsu simboli! 3. Jūs un jūsu naids! 4. Jūs un Jūsu ļaunums! 5. Jūs un jūsu kanibālisms! 6. Jūs un jūsu blasfemy! visas šīs lietas, Tu esi parādīta jūsu vietnē! tāpēc amerikāņu valdība ir noziedzīga valsts!
protams: FEistyForJustice ir Synnek1, tiešām: abiem ir tāds pats lietošanas liguistico: un pats vulgaritāte! un musulmaņu nekad nebūs prasts! bet taisnība musulmaņi ir pazemīgi šeit ir kāpēc: pat Saūda Arābijas ir Satanists: un pat gļēvuļi (piemēram, amerikāņu jūdu farizejiem ilumināti od SVF), jo viņiem? nekad nebūtu drosmes runāt ar mani sabiedrībā! Jūs teiktu, ka esi patiess musulmanis? ok! Tad jūs varat atbildēt man: [attiecīgās] starpību starp terminu "politeisms", un starp termins: "elkdievība"! LŪDZU ....
Man nav "organizācija" šajā PLANET sūdi! Es esmu no Dieva valstībā! @ 666 SVF ---> ir māte: no katras institūcijas Francijas revolūcijas līdz šodienai: viens organisms "sātana sinagoga", lai iznīcinātu cerības Izraēla: un veikt jebkādu Shoah: pret manu ebrejiem, ti, Masonic sistēma banku senjora: un tā okulti apvienības noziedznieki: pirmkārt, masonu un sātanisms!
    
[KRIMINĀLPROCESA MUSULMANI DZĒST šariata] [Vai kāds var būt musulmanis un kristietis?] Es gribētu ļoti daudz, lai būt gan musulmanis un kristietis, bet to nevar izdarīt, jo dažos punktos abas reliģijas ne tikai atšķiras, bet viņi ir pret. Un tas nav kaut kas slikts. Kā Muhameds teica attiecīgās Korāna disbelievers: "Tev savu reliģiju, un man ir mana reliģija." Svarīgi ir cieņa mums ir vienam otru. Vairāk nekā ziņā ir pieķeršanās un mīlestība. Dārgie musulmaņu brālis, Dievs tevi mīl, jo viņš mīl visus pārējos cilvēka radības. Esi uzticīgs savai ticībai, un push man būt uzticīgam manējai. Arī man ir pienākums būt uzticīgam savai ticībai un push jūs būt uzticīgs jums. Bet jūs nevarat šantažēt ikviens, sakot: Tā paša iemesla neviens būtu jātiek blackmailed, sakot: "Nav baznīcas, būtu pieļaujama Saūda Arābijā, ja pāvests Benedikts XVI atzina par pravieti Muhamedu!":
[KRIMINĀLPROCESA MUSULMANI DZĒST šariata] [Vai kāds var būt musulmaņu un kristiešu?] "Ja musulmaņi neatzīs skaitli Kristus, Dieva Dēls, nedrīkst būt mošeja Rietumos" Patiesa tolerance. Nozīmē atzīt otru, kā viņš vai viņa ir, nevis kā gribētos tos varētu Jūs nevarat atzīt Kristus dievišķumu (kaut gan ir būtiska dogma par kristiešiem) un es nevaru atzīt Muhameda pravietiskais raksturs (pat ja tas ir būtiski, dogma par musulmaņiem).! varu tomēr mēģināt saprast, kāpēc tas ir būtiski, lai jūs, ka Muhammad būt Dieva pravietis, patiešām "zīmogs praviešiem", un šā iemesla dēļ attiecībā skaitli Muhameda Un jūs varētu mēģināt saprast, kāpēc tas ir būtiski, lai man. ka Kristus ir "Dieva Dēls", un šā iemesla dēļ sakarā Jēzus. skaitlis Ja tas tā ir, mēs varam dzīvot kopā kā labi draugi vai pat brāļi, ir atzinusi, ka mēs esam atšķirīgi un tomēr laimīgs par šo atšķirību.
@ Erdogan Obama, Hillary, CIP SVF NATO: utt .. visiem mūrnieki un Satanists ---> tagad, ka jums vēlas nogulsnēm: Sīrijai šajā genocīdā? Man ir divi jautājumi jums: 1). patīk, jūs varat: saki Assad, kad viņš ir nogalināts: visus Salafi panta par, Al Qaeda, ka, ar Saūda Arābijas, Jums ir ieviesušas) "Tagad jūs varat darīt: valsts: kopā ar opozīciju, proti, ar al Qaeda "Ja, labi! Assad bija arī mainīja konstitūciju, lai būtu iespēja: atstāt valdībā kā REŽĪMS! 2). bet, ja, Al Qaeda, uzvaras: tu neliec Izraēla sākt: Kodoliekārtu Pasaules kara III? lol. vai redzējis, ka Al Qaeda ir tavi kareivji: jūs varat vienmēr teikt: "ok Tu mani nogalināt!? Christian mocekļi (kā mēs esam vienmēr ļāva mums darīt, lai jums), bet Izraēla jums nav pieskarties"
 
@ MarlaMarleen - jums būs: neievērot: jebkurš iespējas: forma pārdabiskām parādībām (patiesībā, Dievs ienīst tos!) Tas vienmēr ir racionalitāte un konkrēti dati: kas būs noteicošais! lol. protams, savā skaidrībā jūs nekad jums garām: zaudēt: Svēto Evaņģēliju, ar youtube Satanists! jo, ja tie nebija bailes tikt nogalināšanu? viņi bēgs uzreiz uz baznīcu! šeit, jo viņi ir izsalkuši un izslāpuši par Dieva vārdu, jo īpaši, ja tā: iet caur jūsu cēlā sirdī!
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābija [mazs sātans: šariata]: visi pret manu Izraēla] 26/07/2012: SĪRIJA: Al-Qaida sabiedroto islāma nemiernieku sunnītu- Salafi: Cīņā pret: Assad, fotogrāfijas, video un: pretenzijas skaits: no: uzbrukumiem: apstiprinātu klātbūtni simtiem: kaujinieki par Sīrijas teritorijā: [(bez ēnas: šaubu, pat tad, ja meli no Rietumiem: nav : vairs spējīga atbalstīt šo drausmīgs Iestudējuma)]. Lielākā: nāk no ārvalstīm, tostarp: Krievija, Somālija un Mali. Britu organizācija: par: aizsardzības throws pieņēmumus par: shot: Valsts militārā vadīto Rietumu valstis. Damaska. Ņemot Sīrijas ziemeļrietumu skaits: nemiernieki PVO: cīņa skaits: Pret mērs no: Assad atrasts sabiedrotais par: izņēmumu: al-Qaida un simtiem: islāmisti nāk no ārvalstīm. Nozīmīgākajām valstis ir Irāka, Lībija, Ēģipte, Afganistāna. (AsiaNews / aģentūras)
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābija [mazs sātans: šariata]: viss pret manu Izraēla]] Bet ir arī deputāti no Krievijas (Čečenija), Ukrainu un Mali : Somālija. Gada ekstrēmistu klātbūtne ir apstiprināta ar vairākiem video parādījās: pēc Džihāda mājas lapām, ka: viņi liecina vīrieši ar kurām sejām, ka: slavēt svētā kara redzamas: ložmetējiem un bumbas: ilgviļņu melno karogu: al-Qaeda. Kādā filmā: parādījās pēdējās dienās: un: ievietojis Youtube ieskaņojot kliedz "mēs veidojam: šūnas: no: kamikaze: par: turpinās: džihāds. Arī Dieva vārdā" Līdz šim: Opozīcija noliedz klātbūtni garantēšana:: islāma ekstrēmistu grupās: starp tās rindās, bet: Pēc ekspertu domām, ar Turciju robežas: un: Irākā (noziedznieki) ir kļuvuši: taisnība un: to centriem: kolekcijā: par: miliciju uz: visi: sunnītu musulmaņu pasaule. Daži ir aprakstīts scenāriju Sīrijas "Magnets" Al Qaeda un: tās filiāles (AsiaNews / aģentūrām).
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābijas [mazs sātanam: šariata]: viss pret manām Izraēlas]] Liecinieku saka, ka: Bab al-Hawa, nevis: bloķēšanas Turcijas robežas , simtiem skaits: svešinieki ir stājušies šajās dienās: atbalstīt brīvu Sīrijas armiju cīņā ar Aleppo. Šo: ka: vada šos cilvēkus visā Āzijā un Ziemeļāfrikā, tas nav: vēlme demokrātijas, bet pamācoša sodīšana "nusayrs" (ķeceri) nievājošu vārdu definēt Alawites, tad sektas Shia skaits: Bashar al-Assad. In cīņā ziemeļu provincē Aleppo pieaugums ir piesaistījis simtiem šajās dienās: jihadists no Irākas. Apstiprinājums nāk arī: Nesenā pētījumā, ko Irākas valdība, ka kaujinieki darbojas no Sīrijas teritorijā, ir daļa no grupas, ka: ir pieprasīta uzbrukumus: kas: iedragāja Irākai pēdējo mēnešu laikā. "Mūsu saraksti: aizdomīgs - teica: Izzar al-Shahbandar, padomnieks premjerministra, (AsiaNews / aģentūras)
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābija [mazs sātans: šariata]: viss pret manām Izraēlas]] mums ir tādas pašas nosaukumus - atbilst tiem no Sīrijas varas iestādēm "attēlus. parādījās dažos forumos, kas saistīti ar al-Qaeda grupu liecina arī par:. veterānu kara Lībijā Pēc Naharnet, aģentūra Libāna, vīrieši ir tērpti daži no: melns: kas: vicinot plakātu, ka lasīt: "Šā revolucionāru Of The . brigāde Tripoli "apstiprināšana: pēc traks darbības islāma ekstrēmistu uz Sīrijas augsnes nāk no skaita, par:. uzbrukumiem uzrādītās al-Qaeda pati No decembra līdz vismaz 35 automašīnu sprādzieniem un 10 pašnāvnieku uzbrukumiem, kas notikuši uz Sīrijas augsnes . no: tiem 4 bija pieprasījis "Front Nusra" Al Qaeda Par klātbūtne.. Džihāda grupu vidū brīvās Sīrijas armija ir devusi daudzas domstarpības par diplomātiskā līmenī Vakar Sergejs Lavrovs, Krievijas ārlietu ministrs, (AsiaNews / aģentūras)
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābija [mazs sātans: šariata]: visi pret manu Izraēlu]] apsūdz ASV par: atbalstīt ar viņas politisko anti Assad, labu islāma nemierniekiem. Viņš kritizēja stāvokli: Susan Rice, ASV vēstnieks ANO, proti: ne: viņš nosodīja bombardēšanu Damaskā pagājušajā jūlijā 18 Šī nogalināti vairāki locekļi: vadošo shēmas, aicinot tā vietā uzliekot: jaunas sankcijas. Tikmēr, tas kļūst par arvien pieņēmumi: bruņotas iejaukšanās attiecībā uz:. Gāzt prezidents Assad Karaļa Apvienotās Services institūta RUSI) un Lielbritānijas organizācija, kas specializējas jautājumos pētījums: starptautisko politiku un aizsardzības un brīdina par iespējamo sadursmi sunnītu grupām un to atbalsta Saūda Arābijas: Arābu un citu valstu šiītu kaujinieku grupu, tostarp Hezbollah un Sīrijas armijas, kas nodrošināti ar Irānu. Turklāt draudi ķīmisko ieroču no Sīrijas režīma rokās. (AsiaNews / aģentūras)
 
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābija [mazs sātans: šariata]: viss pret manām Izraēlas]] To klātbūtne: ķīmisko ieroču raizēm Izraēlai, ka: ir jau sākusies izplata gāzmaskas pilsētā uz robežas ar Sīriju. Pēdējo dienu laikā, Šimons Peress, Izraēlas prezidents, sacīja, ka: iespējamā izmantošana: ieroči nav: ar standarta shēmu Damaskas nopietni apdraud drošību Izraēlas. Gadījumā: kritiena no režīma, Peress baidās iespējamo nodošanu ieroču skaits: Sīrijas smago ieroču vai ķīmisko ieroču Arsenal: uz Libānas šiītu fundamentālisti skaits: Hezbollah: vai Irānas, bet: arī zādzības pēc: islamistu grupas saistīts uz al-Qaeda. (AsiaNews / aģentūras)
[Al Qaeda Sīrijā: tie ir minions no ASV (lielais Sātans 666 SVF) un Saūda Arābija [mazs sātans: šariata]: viss pret manu Izraēla]] Saskaņā ar Michael Clarke vadītājs Rusi, Rietumu militārā iejaukšanās ir nepieciešama pirms ka: karš deģenerējusies. "Mēs neesam ka mēs virzāmies uz intervenci - viņš saka - bet ķirurģija pati ka kustas uz: mums." Klārks apgalvo, ka: pēdējo dienu notikumi ir radījuši radikālas izmaiņas situācijā, ka: noņem iespēju: diplomātisku risinājumu konfliktam. "Par Rusi vadītājs ierosināja iejaukšanās: īpašas spēkiem teritorijā, atbalstot nemiernieku grupu, kas jau izmantota Afganistānā un 2001. Gads: Lībijas 2011.gadā Šie pasākumi var ietvert arī nošauti: Valsts Pret: The režīmu (AsiaNews. / aģentūras)
UniusRei3 ievietojis komentāru 15 minūtes pirms [nevarat atļauties, Ka, tas var kādu dienu kļūt traumu jums] Jā, Jēzus ir Dievs, dēls dzīvā Dieva, cienīgs būt slavēts: "Es esmu Alfa un Omega, sākums un gals ... kas ir un kas bija un kas nāks, Visvarenais "(Atkl 1,8). "Protams Es nāku drīz" Āmen. Pat es zinu, ka Jēzus kā Lord! (Atkl 22, 20). Jēzus Kristus ir Dievs, Viņš ir Dieva Dēls. Viņš ir daļa no svētās Trīsvienības. Dievs Tēvs, Dievs Dēls un Dievs Svētais Gars! Jēzus nebija vienkārši cilvēks, viņš bija Dievs cilvēka veidolā. (Ti, tikai viens Dievs)
[Jūs nevarat atļauties, Ka, tas var kādu dienu kļūt traumu jums] @ YHWH mans svēts Dievs, utt. .. -> Jēzus ir Kungs! Jēzus ir Ķēniņš Glory! Jēzus ir Ķēniņš Kings! Tas ir ļoti skaista dziesma. Tas ir mīlestība uz Jēzu. Visi Slava Jēzum Kristum. John no 1:29 līdz 34. Ja tu tici Dievam, nevis mēģina apspriest šo jautājumu, bet ļoti ziņkārīgs par to, ko Dievs jūs atsaucoties uz? Arī es nesaprotu, kā kristietība ir reliģija okupācijas. Termins "kristiešu" nozīmē-Kristus-patīk. Kristieši cenšas būt Kristus līdzīgi. Romiešiem 9,5 saka Jēzus ir Dieva, Hebrews1 saka eņģeļi slavēt viņu! un mēs "cilvēki" nav gatavojas? Pat ja jums nav wan't: ar Dieva vārdu: saka jums būs: uz vienas dienas priekšgala uz jūsu ceļgaliem pirms Jēzus
@ Criminalibus internazional: Erdoğan: Arabia Saudiana: CIA Lorem; Al Quaeda; salafis; Sharia, talmud: scilicet Foederatis ratio: de Duis seigniorage de: IMF; [oraprosiria. blogspot] items: I. Tragicus testimonium matris Agnes Mariam de la Croix, II. Suspendisse a Homs et Kusayr Ex Mater Agnes Maria crucis III. "Rebellionis sunt occidere nos. Exercitus oportet" IV. Sentimus iratus et impotens contra typus de notitia quod laborat in Europa et review, petendo sanctiones ... V. Catholica Patriarcha: Christiani usus ut humana scuta per rebelles: COLLOQUIUM GREGORIUS LAHAM Friday, June I, MMXII
 
GarrettDark dixit: "Quod Deus. Muslims Deus est" Allah "; christiani Deus dicitur" Deus "; Iudaeus scriptor Deus dicitur 'Dominus'. Jehovae Testibus Deus est" Jehovah "; Mormon scriptor Deus est" Pater ". - RESPONSA -> @ CELLA DCLXVI Tenebrae CIA IMF ---> Deus est unum tantum: et nomina potest esse multa: sed, persona est semper unum enim exemplum, aliquis vocant te: Satanist, proditor, criminalis, cannibal: etc .. Sed manebitis autem tantum, semper eadem pars stercore, quod es!
@ GarrettDark666 IMF CIA -> es totalis mendax ((cum, M diversis identities)) et obiter, non expectat quod Satan est sincere! Quisque videre potest quod hic vos litteras quam prodidit IMF defendere contra me: et super omnem populum et quam, te Satanists sunt potitus, et te laedi: youtube et google. @ CIA DCLXVI Garrett "Tenebrae" -> idiota! Mundus sum si est natura lucis proprietates et tenebrae dissolutio
@ DCLXVI IMF CIA [tu ad "confundamus" omnes: quid Satanism: institutionalis: oportet removeri] -> sunt non terroris, [(qui fuerit politicized: in oratione imperialist (sharia, talmud IMF, etc ...)]: verorum Legatis ad Deum, et religionis: et ego ideo quia omnia vera religione conveniunt Assisium, Ioanne Paulo II (excepto: Domini Testes (gravissimum) et fratres omnes simul orantes dixerunt: "Non occides: qui per nomen Dei," ita apud illos qui nomen Dei, ut Arabiae Desertae facit: cum Salafis Al Quaeda sunt Satanists undercover: tantum
♰ Synnek1: id, GarrettDark: activated contactus scandalum. Addidit epistulas mittas si potes te tincidunt ante. ipse Venena Bibas! Ego fecit iniuriam omnes nocentes qui transire tea traxere ♰ [♚ mane ★ ★ Techel MENE] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "bibere tua venena per te" per ♰ ★ Rei Unius ♥ rex ♥ Israhel Mahdi. VOBIS OREMUS SIMUL AD MEL'utente Synnek1: id, GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Non potrai inviargli messaggi se l'utente non ti ha aggiunto venit contatto. ipse venena bibas! Ego factum iniuria omnes nocentes qui traxere crucis ♰ [♚ mane ★ TECHEL ★ MENE] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰ "Bibe tua venena per te" ♰ per ★ Rei Unius ♥ rex ♥ in Israel ♥ Mahdi in Palaestina. VOBIS OREMUS SIMUL AD ME
@ GarrettDARK CIA Synnek1 IMF DCLXVI ---> scio: quod Deus est maximus in America (ut in totum mundi), et, quid, tua satanists, sunt potitus: google et youtube, etc .. ? I. QUID infernum NUCLEAR Bellum AD IMF: HAS CERTUS AD; sicut IMF habet lusit in eius argumentis: altera et novum Shaoh, enim facere novum Holocaust contra: mea Iudaeorum fratres et sorores? certam pontifex satanam sicut vos nosse omnia!
 
@ Rothschild Bush @ DCLXVI CCCXXII -> ego obiective: mihi superioritatem contra te, non solum: contra: tua Talmudic malum (quia, suus non difficile meridiem), sed quam erit tua tragici finem, de hoc tua experientia reos internationalis (et omnes conscii): Si non ad me: statim!
MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato un commento XII minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 spammer non. Facit magna collationem. Quod potentia est post te fistula? Et --- uti cerebrum! UniusRei3 hōc kein Spammer. Her leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade cap? Welche Macht steckt hinter YouTube? Que Danne denkt weiter!
    
@ Synnek1 -> vobis sunt criminalibus: I. vos et musica! II. Vos et symbola! III. Vos et odium! IV. Vos et malum! V. vos et Portus! VI. vos et blasfemy! Fecisti omnia haec in justo! Vestibulum ut 'quare reus imperium imperio!
utique: FEistyForJustice est Synnek1, quidem: et idem usus liguistico: et idem vulgarity! et Musulmanus numquam esse vulgus! sed verum Muslims sunt humilis hic est quid: etiam Saudis sunt Satanists: et etiam ignavi (sicut American Iudaei: Pharisaei Illuminati OD IMF) quia, ad eos? numquam me publice dicere audeat? Te dicere tu verum Muslim? ok! Tunc potest respondere ad me: [QUAESTIONIS] differentia inter terminum: "polytheist", et inter terminum: "idololatria"! Lorem ....
NON HABEO A "ordo" IN HOC stella EXCREMENTUM! Sim, ex eo regnum Dei @ DCLXVI IMF ---> est mater: utriusque institutio in Gallico ad praesens: una organismo "synagoga satanae" enim perdere spem Israel: et aliquid Shoah: contra Iudaeorum, id, in Foederatis systema Duis seigniorage: et occultum consociationes reos: primum Freemasonry et Satanism!
    
[DAMNATUS Muslim TRAJECTUS SHARIA] [Musulmanus potest christiani] christiani Muslim tum maxime velim, tamen non fit, quia in quibusdam non aliud nisi duae religiones opponuntur. Quod est malum. Ut Muhammad dixit ad infidelibus in in Qur'an: "tu erit religionis et erit religionis." Refert quantum ad nos invicem. Secundum quam est amor et dilectio. Musulmanus carissimi fratres dilecti a Deo quod amat alia humana creatura. Fideles fidem vestram atque meam fidem ad me impulerit. Mihi quoque fides officio meo pergere ad fidem vestram fidem. Non tamen quisquam INTERMINOR dicens: «Non liceat in Arabia Saudiana Ecclesiae, Benedictus XVI cognosci nisi Machometi prophetae" non quemadmodum oportet blackmailed dicens
[REUS Musulmanus TRANSMITTO SHARIA] [aut esse Muslim et Christianus?] 'Si Muslims non agnoscere in figura Christi, Filius Dei, erit non mosque in Occidentalium. "Vera tolerantia significat agnoscens in aliis sicut vel est, non ut libeat eis! Non potes cognoscere divinitatem Christi (si essentialis est dogma Christianorum) et non cognovit Machometus est propheta naturae (quamvis per se dogma de Muslims). valeo Sed intelligere enitatur quid sit principalius esse Machometus propheta Dei qui etiam per "prophetas sigillum" Machometus et ideo quantum ad figuram. Et quomodo posset conari me Christus sit amet esse "Dei Filium" et quod Jesus secundum figuram. Quodsi forte id fieri potest convivere amicis, ut boni fratres sint diversa et felix illud quod agnitum, elit.
@ Erdoğan Obama, Hillary, CIA IMF Lorem: etc .. ad omnes cæmentariis et Satanists ---> nunc, ut voluit ad praecipitia: Syria in hoc genocide? Habeo duas quaestiones tibi: I). sicut potes dic Assad postquam percussit omnes Salafi (de Dolor ut cum Arabia Saudiana, quae introducitur) "Nunc potest a re publica, cum contra hoc est, Dolor! "Si, ius: Assad etiam mutari constitutionem ad facultas: relinquere imperium: ut a REGIMEN! II). sed, si, Dolor, uincit: non opprimere Israel committitur: in Nuclear Mundus Bellum III? lol. Dolor esse videtur aut milites potes Semper "bene tu occideris: martyres Christi (ut semper liceat tibi) et Israhel non contingere esse '
 
@ MarlaMarleen - te: neglegere: ulla: forma supernaturalis phaenomena (in facto, Deus odit!) Est semper rationalitatem et speciei notitia: quod esse valere! lol. certe, in tua bonitate numquam vos deesset: amittere: Sancti Evangelii, ad Satanists de youtube! quia si occiderent, ne? statim fugient ecclesia quia ibi esuriens Verbi Dei, praesertim cum eam transit per virtutem?
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel] 26/07/2012: SYRIA: Al-Qaeda socias islamicae rebellis Sunni- Salafi: in pugna Contra: Assad, imaginibus, videos et: clamat: de: impetus: confirmare coram centuriones de: militants in Syri agrum: [(sine umbra: dubium, etiam si mendacium Occidentalium: non : iam sustinere hoc macabre CHORAGIUM)]. Maxime: ex terris possidet: Russia, Somalia et in Mali. British organizationem: enim: defensionem iaculabitur sumpserit de: a schot: publica militum-tulit Western terris. Damasci. In chorum de Syria: rebelles qui: certamen: contra: regimen: Assad invenit socius: exceptio: al-Qaeda et centuriones de: Islamists a terris. Maxime repraesentativum civitates sunt Iraquia, Libya, Aegypto, Afgania. (AsiaNews / Agencies)
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel]] Sed sunt etiam membra a Russia (Chechnya), Ucraina, et Mali : Somalia. Coram extremists confirmatur per plures videos apparuit: in jihadist websites, quod: ostendunt homines tecta facies: laudem sancti bellum ostensionem: apparatus tormenta, et bombs: iactans nigra vexillum: de al-Qaeda. In a movie: apparuit in recens diebus: et: missae in Youtube a vocem-super ululatu "nos sunt formans: cellulis: de: kamikaze: enim: permanere: in jihad: in nomen Dei." Ad die: oppositio negat coram: de: islamicae extremist coetus: inter ordines, sed: Secundum ad periti, fines cum Turcia: et: Iraquia (in reos) factus: verum et: eorum centra: collectio: enim: militie: omnes: in Sunni Muslim mundi. Quidam describitur missione Syrus "magnes" enim al-Qaeda et: eius Aliquam. (AsiaNews / Agencies)
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel]] Testes quod: Bab al-Hawa, pro: obfirmatis Turcarum terminus , centuriones de: alieni ingressus his diebus: sustinere liberum Syri exercitum in bellum triumphabit. Hoc: quod: agit populo trans Asia et North Africa, est non: desiderium democratia, sed exemplaris poena "nusayrs" (haeretici) derogat nomen ad definire Alawites, in sectam Shia: Bashar al-Assad. Incrementum in pugnae in aquilonis provincia Halapiæ placuit centuriones de his diebus: jihadists ex Iraquia. Confirmationem venit bene: recens circumspectis per Iraqi imperium quod militants operantem in Syri agrum sunt eiusdem coetus quod: petiit impetus: quod: discussisse Iraquia in recens menses. "Noster tabulatum de: suspecta - dixit: Izzar al-Shahbandar, monitor ad Prime Minister, (AsiaNews / Agencies)
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel]] nos idem nomina - inserere de Syri auctores. "Picturas apparuit in aliqua forums coniunctum al-Qaeda coetus etiam ostenderet: veterani belli in Libya. Secundum ad Naharnet, porttitor Libani, homines indutus in de: niger: quassans vexillum quod legitur: "latrones de LEGIO de Tripolitanus. "Confirmatio: a phreneticis operationes islamicae extremists in Syri solo ex numero: impetus petita per al-Qaeda se. Ex December habeant XXXV currus bombings et X mortem impetus quod acciderat in Syri solo . de: haec IV petita sunt per "Front Nusra" de Dolor. praesentia: jihadist coetus in liberum Syrus exercitus suscitavit multis controversiis in diplomaticae gradu. heri Sergey Lavrov, Russian exterae Minister, (AsiaNews / institutionum)
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel]] habet accusaverunt US de: firmamentum cum eius politica anti Assad, in gratiam Islamist insurgents. Ipse reprehenditur positio: Susan Rice, US legatus ad IR, quod: non: damnavit bombing Damasci ultimum July XVIII quod occidit membra de: ducens rationem, vocans pro enim impositionem: novum sanctiones. Interim, est magis decet in sumpserit de: armati interventu enim: deicienda Praeses Assad. A studio per Regiae Britanniarum ipsum Instituti (RUSI), Britannica ordo specialiter in exitus: internationalis politica et defensionem, monet de a amo discordibus inter Sunni coetus et sustinetur Arabia Saudiana: Arabs et civitatibus: Shiite militias, possidet Hezbollah et Syrus exercitus, subnixum Irania. Preterea minari arma manu Syriae regimen chemica. (AsiaNews / Agencies)
 
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel]] praesentia: chemica arma sollicitissimum Israel quod: iam coepit distribuendis Gas tegmina in finibus urbem Syriae. In recenti dies, quoque Simon MENE, Israel praeses, dixit quod: in amo usum: arma non: per placitum ratio Damasci ponit periculum in securitatem Israel. In: a casus regimen, MENE timet potentia translationem arma: ad Syria scriptor gravis arma aut chemica arma armamentarium: ad Lebanese Shiite fundamentalists: Hezbollah: aut Irania, sed: etiam furtum: islamicae coetus coniunctum ad al-Qaeda. (AsiaNews / Agencies)
[Dolor in Syria: sunt satellitibus USA (magnus satanas DCLXVI IMF) et Arabia Saudiana [parva satanas: Sharia]: omnes contra Israel]] Secundum ad Michael Clarke, caput Rusi, Occidentale militum interventu est necessarium ante quod: bellum degenerasse. "Sumus non quod: nos sunt movens ad interventu - dicit - sed arte se: movetur: nos." Clarke arguit: eventus recens dies creavit radicalis mutatio in situ quod: tollit possibilitatem: diplomaticae solutio ad certamen. "Caput Rusi suggessit intercedente: specialis vires in agrum in firmamentum rebellis coetus, iam in Afgania et in MMI: Libya in MMXI. Haec operationes ut etiam a schot: publica Contra: regimen. (AsiaNews / Agencies)
XV UniusRei3 posted elit minutes ago [non praestat, ut hac die facta est tibi trauma] At Jesus Dei Filius Deus laudabilis: "Ego sum Alpha et Omega principium et finis qui est et qui erat et qui venturus est ... Omnipotens »(Apc 1.8). "Ego venio cito" Amen. Ego Jesum Dominum! (Apoc. XXII, XX). Jesus Christus Dei Fílius Dei. Est pars sanctae Trinitatis. Deus Pater, Deus Filius, Deus Spiritus Sanctus; Iesus non solum homo, ut homo esset Deus. (Ie unus)
[Vobis non possunt, Quod, hoc unum die factus trauma vobis] @ YHWH sanctum meum Deus, etc. .. -> Jesus est Dominus! Jesu Rex gloriae! Iesus est rex regum, Carmen valde. Hoc est amore Jesus. Omnes Gloria Jesus Christi. John a 1:29 ad XXXIV. Si in Deo non quaeritis sed curiosus hac disputare de Deo estis? Christianismus religio est, et nescio quam occupationem. Terminus "christianae" medium-Christum similis. Christiani nituntur ad esse Christum sicut. Romani 9.5 dicere Jesus est Dei, Hebrews1 dicit laudant Angeli eum! et nos "homines" sunt non ad? Etiam non wan't: verbum Dei esse dicit, ut uno die ad genua Iesu arcu


@ ಅಪರಾಧ internazional: Erdogan: ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ: ಸಿಐಎ ನ್ಯಾಟೋ; ಅಲ್ Quaeda; salafis; ಶರಿಯಾ, ಟಾಲ್ಮಡ್: ಅಂದರೆ ಎಲ್ಲಾ ಮಸಾನಿಕ್ ವ್ಯವಸ್ಥೆಯ: ಆಫ್ ಬ್ಯಾಂಕಿಂಗ್ ತೆರುವಳಿ ಸಂಖ್ಯೆ: ಐಎಮ್ಎಫ್; [oraprosiria. ಜಾಲತಾಣವನ್ನು] ಐಟಂಗಳನ್ನು: 1. ತಾಯಿಯ ಆಗ್ನೆಸ್ ಮಾರಿಯಮ್ ಡೆ ಲಾ ಕ್ರಾ, 2 ನಾಟಕೀಯ ಸಾಕ್ಷಿಯಾಗಿವೆ. Homs ಮತ್ತು ಕ್ರಾಸ್ 3 ಮಾತೃ ಆಗ್ನೆಸ್ ಮೇರಿ ಗೆ Kusayr ರಿಂದ ಇತ್ತೀಚೆಗಿನ ಸುದ್ದಿ. "ಬಂಡುಕೋರರು ನಮಗೆ ಕೊಲ್ಲುವ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತದೆ. ಸೇನೆ ಇರಬೇಕು" 4. ನಾವು ನಿರ್ಬಂಧಗಳು ಆರೋಪಿಸಿ ಕೋಪಗೊಂಡು ಮತ್ತು ಯುರೋಪ್ ಪರಿಚಲನಗೊಂಡು ವಿಮರ್ಶೆ ಮಾಡುವ ಮಾಹಿತಿ ವಿಧದ ವಿರುದ್ಧ ಅಸಮರ್ಥ ಅಭಿಪ್ರಾಯ ... 5. ಕ್ಯಾಥೋಲಿಕ್ ಬಿಷಪ್: ಬಂಡುಕೋರರು ಮಾನವ ರಕ್ಷಾವ್ಯವಸ್ಥೆಗಳಾಗಿ ಬಳಸಲಾಗುತ್ತದೆ ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ನರು: ಸಂದರ್ಶನ ಗ್ರೆಗೊರಿ LAHAM ಶುಕ್ರವಾರ, ಜೂನ್ 1, 2012
 
GarrettDark ಹೇಳಿದರು: ಅಲ್ಲಾ "ಮುಸ್ಲಿಮರು ದೇವರು ಯಾವ ದೇವರು." "; ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ ತಂದೆಯ ದೇವರು ಎಂದು ಕರೆಯಲಾಗುತ್ತದೆ" ದೇವರು "; ಯಹೂದಿ ತಂದೆಯ ದೇವರ ಜಹೋವನ ಸಾಕ್ಷಿ 'ಎಂದು ಕರೆಯಲಾಗುತ್ತದೆ ಜೆಹೋವಾ ತಂದೆಯ ಸಾಕ್ಷಿಗಳು ದೇವರು." ಜೆಹೋವಾ "; ಮಾರ್ಮನ್ ತಂದೆಯ ದೇವರು" ಹೆವೆನ್ಲಿ ತಂದೆಯ "- ಉತ್ತರ. -> @ ಗರ್ರೆಟ್ 666 ಡಾರ್ಕ್ ಸಿಐಎ ಐಎಮ್ಎಫ್ ---> ದೇವರ ಏಕೈಕ:! ಮತ್ತು ಹೆಸರುಗಳು ಅನೇಕ ಸಾಧ್ಯ: ಆದರೆ, ವ್ಯಕ್ತಿ ಯಾವಾಗಲೂ ಏಕೈಕ ಉದಾಹರಣೆಗೆ, ಯಾರಾದರೂ ನೀವು ಕರೆ ಮಾಡಬಹುದು: ಸೈತಾನನ ಅನುಯಾಯಿ, ದೇಶದ್ರೋಹಿ, ಅಪರಾಧ, ನರಭಕ್ಷಕ: ಇತ್ಯಾದಿ .. ಆದರೆ, ನೀವು ಆದಾಗ್ಯೂ, ಉಳಿಯುತ್ತದೆ: ಮಾತ್ರ, ಮತ್ತು ಯಾವಾಗಲೂ ಅದೇ: ಮಲವಿಸರ್ಜನೆ ಪೀಸ್, ಆ ಕಲೆಯು!
@ GarrettDark666 ಐಎಮ್ಎಫ್ ಸಿಐಎ -> ನೀವು ಒಟ್ಟು ಸುಳ್ಳು ಅವು ((ಜೊತೆಗೆ, 1000 ವಿವಿಧ ಗುರುತುಗಳನ್ನು)) ಮತ್ತು ಪ್ರಾಸಂಗಿಕವಾಗಿ, ಯಾವುದೇ ಒಂದು ಸೈತಾನ ಪ್ರಾಮಾಣಿಕ ಎಂದು ನಿರೀಕ್ಷಿಸುತ್ತದೆ! ನನ್ನ ವಿರುದ್ಧ:: ಎಲ್ಲಾ ಜನರು ವಿರುದ್ಧ ಇಲ್ಲಿ ಎಲ್ಲರೂ ನಿಮ್ಮ ಐಎಮ್ಎಫ್ ರಕ್ಷಿಸಲು ಹೇಗೆ ಏಕೆಂದರೆ ನೀವು ಸಂವಿಧಾನದ ದ್ರೋಹ ಮಾಡಿದ್ದಾರೆ! ಮತ್ತು ಹೇಗೆ, ನೀವು ಸೇಟನಿಸ್ಟ್ ನಿಯಂತ್ರಣ ತೆಗೆದುಕೊಂಡ, ಮತ್ತು ನೀವು ಹಾನಿ ಇದೆ: ಯೂಟ್ಯೂಬ್ ಮತ್ತು Google. @ ಸಿಐಎ 666 ಗ್ಯಾರೆಟ್ "ಡಾರ್ಕ್" -> ಈಡಿಯಟ್! ನಾನು ಬೆಳಕಿನ ಸ್ವಭಾವವನ್ನು, ವೇಳೆ ಜವಾಬ್ದಾರಿ ಇಲ್ಲ: ಗುಣಲಕ್ಷಣಗಳನ್ನು, ವಿಭಜನೆ ಅಂಧಕಾರವನ್ನು
@ 666 ಐಎಮ್ಎಫ್ ಸಿಐಎ [ನೀವು ಎಲ್ಲಾ "ಗೊಂದಲ" ಮಾಡಬೇಕು: ಏಕೆ ಸೆಟಾನಿಸಂ: ಸಾಂಸ್ಥಿಕ: ತೆಗೆದು ಮಾಡಬೇಕು] -> ರಾಜಕೀಯ ಎಂದು ಭಯೋತ್ಪಾದಕರು, [(ಅಲ್ಲ: ಸಾಮ್ರಾಜ್ಯಶಾಹಿಯ ಭಾಷಣದಲ್ಲಿ (ಷರಿಯಾ, ಟಾಲ್ಮಡ್ IMF, ಇತ್ಯಾದಿ ...)]: ನಿಜವಾದ: ಪ್ರತಿನಿಧಿಗಳ: ದೇವರಿಗೆ, ಅಥವಾ ಧರ್ಮದ ಮತ್ತು, ನಾನು ಕಾರಣ: ಕಾಲ: ಮತ್ತು: ಎಲ್ಲಾ ನಿಜವಾದ ಧರ್ಮಗಳು ಜಾನ್ ಪಾಲ್ II (ಜೆಹೋವಾ ತಂದೆಯ ಸಾಕ್ಷಿಗಳು (ಎಲ್ಲಾ ಕೆಟ್ಟ ಹೊರತುಪಡಿಸಿ) ಜೊತೆ, ಅಸ್ಸಿಸಿ ಒಟ್ಟಾಗಿ ಬಂದರು ಅವರು ಎಲ್ಲಾ ಒಟ್ಟಿಗೆ ಸಹೋದರರು ಪ್ರಾರ್ಥಿಸುತ್ತಾನೆ, ಮತ್ತು "ಕೊಲ್ಲುವ ಎಂದಿಗೂ: ದೇವರ ಹೆಸರಿನಲ್ಲಿ ಯಾರಾದರೂ!" ಎಂದು ಹೀಗೆ: ಉದಾಹರಣೆಗೆ ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ದೇವರನ್ನು ಹೆಸರಿನಲ್ಲಿ ಕೊಲ್ಲಲು ಯಾರು ಮಾಡುತ್ತದೆ: ಅಲ್ Quaeda ತನ್ನ Salafis ಅವರು ರಹಸ್ಯವಾದ ಸೇಟನಿಸ್ಟ್ ಹೀಗಿವೆ: ಮಾತ್ರ
♰ Synnek1: ಅಂದರೆ, GarrettDark: ಸಂಪರ್ಕವನ್ನು ಬ್ಲಾಕ್ ಸಕ್ರಿಯ. ಬಳಕೆದಾರ ಸಂಪರ್ಕವನ್ನು ನೀವು ಸೇರಿಸಿದ್ದಾರೆ ನೀವು ಸಂದೇಶಗಳನ್ನು ಕಳುಹಿಸಲು ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ. ipse Venena Bibas! ನಾನು ಚಹಾ ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel ಪೆರೆಸ್] ಶಾಂತಿ ♰ CSPB ಸಿಎಸ್ಎಸ್ MLNDSMD VRS ಎನ್ SMVS MQL IVB ♰ ಮೂಲಕ "ನ್ನು ಮಾಡಿದ ನಿಮ್ಮ ವಿಷ ಕುಡಿಯಲು" ★ Rei Unius ♥ ♥ ಕಿಂಗ್ ಬಿದ್ದುಹೋದವು ಮೀರುವ ಆಲ್ ದೋಸ್ ಅಪರಾಧಿಗಳಿಗೆ ತಪ್ಪು ಮಾಡಿದ ಇಸ್ರೇಲ್ ಮಹ್ದಿ. ನನ್ನೊಂದಿಗೆ ಒಟ್ಟಿಗೆ ಪ್ರಾರ್ಥನೆL'utente Synnek1: ಅಂದರೆ, GarrettDark: ಹ attivato ಇಲ್ blocco ಡೈ contatti. ಮಾಂಸಾಹಾರಿ potrai inviargli messaggi ಸೆ l'utente ನಾನ್ ಟಿ ಹ aggiunto contatto ಬನ್ನಿ. ipse venena bibas! ನಾನು ಅಡ್ಡ ಬಿದ್ದುಹೋದವು ಎಲ್ಲಾ ಆ ಅಪರಾಧಿಗಳಿಗೆ ತಪ್ಪು ಮಾಡಿದ ♰ [♚ MENE ★ TECHEL ★ ಪೆರೆಸ್] ♰ ಶಾಂತಿ ♰ ಸಿ SPB CS SMLNDSMD ವಿಆರ್ SN ಎಸ್.ಎಂ. ವಿ MQ LIVB ♰ ★ Rei Unius ಮೂಲಕ ♰ "ನ್ನು ಮಾಡಿದ ನಿಮ್ಮ ವಿಷ ಸೇವಿಸಿ" ♥ ♥ ಇಸ್ರೇಲ್ ♥ ಮಹ್ದಿ ಪ್ಯಾಲೆಸ್ಟೈನ್ ಕಿಂಗ್. ನನ್ನೊಂದಿಗೆ ಒಟ್ಟಿಗೆ ಪ್ರಾರ್ಥನೆ
@ GarrettDARK ಸಿಐಎ Synnek1 ಐಎಮ್ಎಫ್ 666 ---> ನನಗೆ ಗೊತ್ತು: ದೇವರು ಅಮೆರಿಕ (ಇಡೀ ಪ್ರಪಂಚದಲ್ಲಿ) ಪ್ರಮುಖ ಎಂದು, ಮತ್ತು ನಂತರ, ಏಕೆ, ನಿಮ್ಮ ಸೇಟನಿಸ್ಟ್, ನಿಯಂತ್ರಣ ತೆಗೆದುಕೊಂಡ: ಗೂಗಲ್ ಮತ್ತು ಯುಟ್ಯೂಬ್, ಇತ್ಯಾದಿ .. ? 1. ಏನು ಇತರ ಪ್ರಪಂಚ ಪರಮಾಣು ಯುದ್ಧ ಐಎಮ್ಎಫ್: ಮಾಡಲು ನಿರ್ಧರಿಸಿದರು; IMF ತನ್ನ ಅಜೆಂಡಾ ಆಡಿತು ಹಾಗೆ: ಮುಂದಿನ ಮತ್ತು ಹೊಸ Shaoh ವಿರುದ್ಧ ಹೊಸ ಹತ್ಯಾಕಾಂಡದ ಸಂಬಂಧಿಸಿದಂತೆ: ನನ್ನ ಯಹೂದಿ ಸಹೋದರರು ಮತ್ತು ಸಹೋದರಿಯರು? ಖಚಿತ: ಸೈತಾನ ಒಂದು ಪೂಜಾರಿ, ನಿಮ್ಮ ಹಾಗೆ, ಈ ಎಲ್ಲಾ ವಿಷಯಗಳನ್ನು ತಿಳಿದಿರಬೇಕು!
 
@ ರಾಥ್ಸ್ಚೈಲ್ಡ್ ಬುಷ್ @ 666 322 -> ನಾನು ವಸ್ತುನಿಷ್ಠವಾಗಿ: ನಾನು ಕೇವಲ, ನಿಮ್ಮ ವಿರುದ್ಧ ಶ್ರೇಷ್ಠತೆಯನ್ನು ಹೊಂದಿವೆ: ವಿರುದ್ಧ: ನಿಮ್ಮ Talmudic ದುಷ್ಟ ಈ, (ಏಕೆಂದರೆ, ಇದು noone ನುಂಗಲಾರದ ಅಲ್ಲ ಅಂತ), ಆದರೆ ನಾನು ನಿಮ್ಮ ದುರಂತ ಅಂತ್ಯ ಎಷ್ಟು ಗೊತ್ತು ಅಪರಾಧಿಗಳು ಅಂತರರಾಷ್ಟ್ರೀಯ (ನಿಮ್ಮ ಎಲ್ಲಾ ಜೊತೆಗಾರರು ಆಫ್) ನಿಮ್ಮ ಅನುಭವ: ನೀವು ನನಗೆ ಬಂದು ಹೋದಲ್ಲಿ: ತಕ್ಷಣ!
MarlaMarleen MarlaMarleen ಹ pubblicato ಅನ್ commento 12 minuti ಫಾ UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん.彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 ಒಂದು ಸ್ಪ್ಯಾಮ್ ಕಳುಹಿಸಿದವರಿಗೆ ಅಲ್ಲ. ಅವರು ಪ್ರಮುಖ ಕೊಡುಗೆ ಮಾಡುತ್ತದೆ. ಯಾವ ಶಕ್ತಿ ನೀವು ಕೊಳವೆ ಹಿಂದೆ? ತದನಂತರ --- ನಿಮ್ಮ ಬುದ್ಧಿವಂತಿಕೆಯನ್ನು ಉಪಯೋಗಿಸಿ! UniusRei3 IST kein ಸ್ಪ್ಯಾಮ್ ಕಳುಹಿಸಿದವರಿಗೆ. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade ಹಯರ್? Welche Macht steckt hinter ಯೂಟ್ಯೂಬ್? ಅಂಡ್ dann denkt weiter!
    
@ Synnek1 -> ನೀವು ಅಪರಾಧ ಹೀಗಿವೆ: 1. ನೀವು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ ಸಂಗೀತ! 2. ನೀವು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ ಚಿಹ್ನೆಗಳು! 3. ನೀವು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ ದ್ವೇಷ! 4. ನೀವು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ ದುಷ್ಟ! 5. ನೀವು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ ನರಭಕ್ಷಕತೆಯ! 6. ನೀವು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ blasfemy! ನೀನು ಹ್ಯಾಸ್ಟ್ ಎಲ್ಲಾ ವಿಷಯಗಳನ್ನು ನಿಮ್ಮ ಸೈಟ್ ನಲ್ಲಿ! ಅಮೆರಿಕನ್ ಸರ್ಕಾರವು ಕ್ರಿಮಿನಲ್ ಸರ್ಕಾರ ಏಕೆ ಎಂದು ಸ್ವಾಮಿ!
ಸಹಜವಾಗಿ: FEistyForJustice ವಾಸ್ತವವಾಗಿ, Synnek1 ಆಗಿದೆ: ಮತ್ತು ಅದೇ ಕೀಳುತನ: ಎರಡೂ ಒಂದೇ ಬಳಕೆ liguistico ಮಾಡಿ! ಮತ್ತು ಒಂದು ಮುಸ್ಲಿಂ ಅಶ್ಲೀಲ ಎಂದಿಗೂ ಆಗುವುದಿಲ್ಲ! ಆದರೆ ನಿಜವಾದ ಮುಸ್ಲಿಮರು ಇಲ್ಲಿ ಏಕಿದೆ ವಿನಮ್ರ: ಅವುಗಳ ಕಾರಣಕ್ಕೆ: (Pharisees ರಹಸ್ಯಜ್ಞಾನಿಗಳು ಅತಿಯಾದ ಐಎಮ್ಎಫ್ ಅಮೆರಿಕಾದ ಯೆಹೂದಿಗಳು ನಂತಹ) ಸಹ ರಣಹೇಡಿಗಳಾಗಿ ಮತ್ತು: ಸಹ ಸೌದಿಯರು ಸೇಟನಿಸ್ಟ್ ಅವು? ಸಾರ್ವಜನಿಕ ನನಗೆ ಮಾತನಾಡಲು ಧೈರ್ಯ ಎಂದಿಗೂ ಎಂದು! ನೀವು ನಿಜವಾದ ಮುಸ್ಲಿಂ ಬೇಕು ಹೇಳಿ? ಸರಿ! ನಂತರ ನೀವು ನನಗೆ ಉತ್ತರಿಸಲು ಮಾಡಬಹುದು: [ಪ್ರಶ್ನೆ] ಪದವನ್ನು ನಡುವಿನ ವ್ಯತ್ಯಾಸ: "polytheist", ಮತ್ತು ಪದವನ್ನು ನಡುವೆ: "ಮೂರ್ತಿ ಪೂಜೆಯ ವಿರುದ್ಧ"! ದಯವಿಟ್ಟು ....
ನಾನು ಶಿಟ್ ಈ ಪ್ಲಾನೆಟ್ ಎ "ಸಂಸ್ಥೆ" ಇಲ್ಲ! ನಾನು ದೇವರ ರಾಜ್ಯವನ್ನು ಸೇರಿದವ! @ 666 ಐಎಮ್ಎಫ್ ---> ತಾಯಿಯ: ಪ್ರತಿ ಸಂಸ್ಥೆಯ ಇಂದಿನ ಫ್ರೆಂಚ್ ಕ್ರಾಂತಿ: ಮತ್ತು ಯಾವುದೇ ಷೋವಾ ಮಾಡಿ:: ಇಸ್ರೇಲ್ ಭರವಸೆ ನಾಶ ಒಂದೇ ಜೀವಿ "ಸೈತಾನ ಆಫ್ ಸಿನಗಾಗ್" ನನ್ನ ಯಹೂದಿ ಜನರ ವಿರುದ್ಧ, ಅಂದರೆ, ಬ್ಯಾಂಕಿಂಗ್ ತೆರುವಳಿ ಆಫ್ ಮೇಸನಿಕ್ ವ್ಯವಸ್ಥೆಯ: ಮತ್ತು ಅದರ ನಿಗೂಢ ಸಂಸ್ಥೆಗಳು ಅಪರಾಧಿಗಳು: ಎಲ್ಲಾ ಫ್ರೀಮ್ಯಾಸನ್ರಿ ಮತ್ತು ಸೆಟಾನಿಸಂ ಮೊದಲ!
    
[ಅಪರಾಧ ಮುಸ್ಲಿಂ ತೆಗೆ ಶರಿಯಾ] [ಮುಸ್ಲಿಂ ಮತ್ತು ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ ಸಾಧ್ಯವೇ?] ನಾನು ಹೆಚ್ಚು ಮುಸ್ಲಿಂ ಮತ್ತು ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ ಎರಡೂ ಆಸೆ, ಆದರೆ ಕೆಲವು ಅಂಶಗಳ ಎರಡು ಧರ್ಮಗಳ ಭಿನ್ನವಾಗಿದ್ದಾರೆ, ಆದರೆ ಅವರು ವಿರೋಧಿಸುತ್ತಾರೆ ಏಕೆಂದರೆ, ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ. ಮತ್ತು ಈ ಕೆಟ್ಟ ಕೆಲಸಕ್ಕೆ ಅಲ್ಲ. ಮುಹಮ್ಮದ್ ಕುರಾನ್ನಲ್ಲಿ disbelievers ಎಂದು ಎಂದು: "ನೀವು ನಿಮ್ಮ ಧರ್ಮ ಹೊಂದಿವೆ ಹಾಗಿಲ್ಲ ಮತ್ತು ನಾನು ನನ್ನ ಧರ್ಮ ಹೊಂದಿರುತ್ತವೆ." ಪ್ರಮುಖ ವಿಷಯ ನಾವು ಒಬ್ಬರಿಗೊಬ್ಬರು ಹೊಂದಿವೆ ಪರಸ್ಪರ ಗೌರವ. ಗೌರವ ಹೆಚ್ಚು, ಅದು ಪ್ರೀತಿ ಮತ್ತು ಪ್ರೀತಿ. ಎಲ್ಲಾ ಮಾನವ ಜೀವಿಗಳ ಪ್ರೀತಿಸುತ್ತಾರೆ ಎಂದು ಮುಸ್ಲಿಂ ಸಹೋದರ ಡಿಯರ್, ದೇವರು ಪ್ರೀತಿಸುತ್ತಾರೆ. ನಿಮ್ಮ ನಂಬಿಕೆ ವಿಧೇಯಳಾಗಿರಲು, ಮತ್ತು ಗಣಿ ವಿಧೇಯಳಾಗಿರಲು ನನಗೆ ತಳ್ಳುವ. ನಾನು ತುಂಬಾ ನನ್ನ ನಂಬಿಕೆ ವಿಧೇಯಳಾಗಿರಲು ಮತ್ತು ನಿಮ್ಮ ವಿಧೇಯಳಾಗಿರಲು ನೀವು ತಳ್ಳುವ ಒಂದು ತೆರಿಗೆ. ಆದರೆ ನೀವು ಹೇಳುವ ಮೂಲಕ ಯಾರಾದರೂ ವಂಚನೆಯಿಂದ ಬೆದರಿಕೆ ಹಾಕಿ ಬಲಾತ್ಕಾರದಿಂದ ಹಣ ಸುಲಿಗೆ ಮಾಡುವುದು ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ: "! ಪೋಪ್ ಬೆನೆಡಿಕ್ಟ್ XVI ಪ್ರವಾದಿ ಮೊಹಮ್ಮದ್ ಮಾನ್ಯತೆ ಹೊರತು ಸಂಖ್ಯೆ ಚರ್ಚುಗಳು, ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾದಲ್ಲಿ ಅನುಮತಿಸಬಹುದು" ಯಾರೂ ಬ್ಲ್ಯಾಕ್ಮೇಲ್ ಎಂದು ಒತ್ತಾಯಿಸಿತು ಅದೇ ಟೋಕನ್ ಹೊತ್ತಿಗೆ ಹೇಳಿದರು:
[ಅಪರಾಧ ಮುಸ್ಲಿಂ ತೆಗೆ ಶರಿಯಾ] [ಮುಸ್ಲಿಂ ಮತ್ತು ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ ಸಾಧ್ಯವೇ?] 'ಮುಸ್ಲಿಮರು ಕ್ರಿಸ್ತನ, ದೇವರ ಸನ್ ರೀತಿ ಗುರುತಿಸಲು ಇದ್ದರೆ, ವೆಸ್ಟ್ ಮಸೀದಿಯನ್ನು ಯಾವುದೇ ಅಲ್ಲಿ ಕಂಗೊಳಿಸುತ್ತವೆ. "ಟ್ರೂ ಸಹಿಷ್ಣುತೆ ಅವರು ಇತರ ಗುರುತಿಸಿ ಅರ್ಥ ಅಥವಾ ಅವುಗಳ ಆಸೆ ಅವಳು, ಅಲ್ಲ! ನೀವು ಕ್ರಿಸ್ತನ ದೈವತ್ವದ ಗುರುತಿಸಲು ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ (ಸಹ ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ನರು ಅತ್ಯವಶ್ಯಕ ಸಿದ್ಧಾಂತ) ಮತ್ತು ನಾನು (ಇದು ಮುಸ್ಲಿಮರಿಗೆ ಪ್ರಮುಖ ಡೊಗ್ಮಾವನ್ನು ಸಹ) ಮುಹಮ್ಮದ್ ತಂದೆಯ ಪ್ರವಾದಿಯ ಪ್ರಕೃತಿ ಗುರುತಿಸಲು ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ. ನಾನು ಮಾಡಬಹುದು ಆದಾಗ್ಯೂ ಮುಹಮ್ಮದ್ ನಿಜಕ್ಕೂ ದೇವರ ಪ್ರವಾದಿ, "ಪ್ರವಾದಿಗಳು ಮುದ್ರೆ" ಎಂದು, ಮತ್ತು ಈ ಕಾರಣಕ್ಕಾಗಿ ಗೌರವ ಮುಹಮ್ಮದ್ರ ವ್ಯಕ್ತಿಗಳನ್ನು ನೀವು ಮುಖ್ಯ ಏಕೆ ತಿಳಿಯಲು ಪ್ರಯತ್ನಿಸಿ. ಇದು ನನಗೆ ಮೂಲಭೂತ ಏಕೆ ನೀವು ಅರ್ಥಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲು ಪ್ರಯತ್ನಿಸುವುದು ಎಂದು ಕ್ರಿಸ್ತನ "ದೇವರ ಸನ್" ಮತ್ತು ಈ ಕಾರಣಕ್ಕಾಗಿ ಗೌರವವನ್ನು ಜೀಸಸ್. ರೀತಿ ಈ ನಾವು ವಿವಿಧ ಮತ್ತು ಆ ವ್ಯತ್ಯಾಸದ ಬಗ್ಗೆ ಇನ್ನೂ ಸಂತೋಷದಿಂದ ಗುರುತಿಸಿದ್ದರು ನಂತರ, ನಾವು ಒಳ್ಳೆಯ ಸ್ನೇಹಿತರು ಅಥವಾ ಸಹ ಸಹೋದರರಂತೆ ಬದುಕಬಲ್ಲವು ಪ್ರಕರಣವಾಗಿದ್ದು ಶುಡ್.
@ Erdogan ಒಬಾಮ, ಹಿಲರಿ, ಸಿಐಎ ಐಎಮ್ಎಫ್ ನ್ಯಾಟೋ: ಇತ್ಯಾದಿ .. ಎಲ್ಲಾ ಮ್ಯಾಸನ್ಸ್ ಮತ್ತು ಸೇಟನಿಸ್ಟ್ ಗೆ ---> ಈಗ, ನೀವು ಅವಕ್ಷೇಪವನ್ನು ಬಯಸುವುದಿಲ್ಲವೆಂದು: ಸಿರಿಯಾ ಈ ನರಹತ್ಯೆಯ ರಲ್ಲಿ? 1): ನಾನು ಎರಡು ಪ್ರಶ್ನೆಗಳನ್ನು ಹೊಂದಿದ್ದರೆ. ಇಷ್ಟ, ನೀವು: "ಈಗ ನೀವು ಮಾಡಬಹುದು ಎಲ್ಲಾ Salafi (ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಜೊತೆಗೆ, ನೀವು ಪರಿಚಯಿಸಿದರು ಎಂದು, ಅಲ್ ಖೈದಾ,, ಆಫ್):: ಸರ್ಕಾರ: ಅವನು ಕೊಂದ ನಂತರ, ಅಸ್ಸಾದ್ ಹೇಳಲು ಒಟ್ಟಿಗೆ ವಿರೋಧವನ್ನು: ಅದು ಇದು ಅಲ್ ಖೈದಾ "ಬಲ, ನೀವು: ಸರ್ಕಾರ ಬಿಡಲು:: ಒಂದು ಪ್ರಭುತ್ವದ ಅಸ್ಸಾದ್ ಸಹ ಅವಕಾಶ ಹೊಂದಲು ಸಂವಿಧಾನ ಬದಲಾಯಿಸಿತು! 2). ಆದರೆ, ಒಂದು ವೇಳೆ, ಅಲ್ ಖೈದಾ, ವಿನ್ಸ್: ನೀವು ಇಸ್ರೇಲ್ ಆರಂಭಿಸಲು ಒತ್ತಾಯಿಸಲು ಇಲ್ಲ: ವಿಭಕ್ತ ಮೂರನೇ ವಿಶ್ವಯುದ್ಧ? LOL. ನೀವು ಯಾವಾಗಲೂ ಹೇಳಬಹುದು: ಅಥವಾ ಅಲ್ ಖೈದಾ ನಿಮ್ಮ ಪಡೆಗಳು ಎಂದು ಕಾಣಬಹುದು "!? ಸರಿ ನಾನೊಬ್ಬ ಕೊಲ್ಲಲು: (ನಾವು ಯಾವಾಗಲೂ ನಮಗೆ ನಿಮಗೆ ಮಾಡಲು ಅವಕಾಶ ಎಂದು) ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ ಹುತಾತ್ಮರುಗಳ, ಆದರೆ ಇಸ್ರೇಲ್ ನೀವು ಸ್ಪರ್ಶಕ್ಕೆ ಹೊಂದಿಲ್ಲ"
 
@ MarlaMarleen - ನೀವು ಹೊಂದಿರುತ್ತದೆ: ಕಡೆಗಣಿಸಿ: ಯಾವುದೇ ಸಾಧ್ಯ: ನೈಸರ್ಗಿಕ ವಿದ್ಯಮಾನಗಳನ್ನು ರೂಪದಲ್ಲಿ (ವಾಸ್ತವವಾಗಿ, ದೇವರು ತಮ್ಮನ್ನು ದ್ವೇಶಿಸುತ್ತಿದ್ದಳು!) ಯಾವಾಗಲೂ ವಿವೇಚನೆ ಮತ್ತು ನಿರ್ದಿಷ್ಟ ಮಾಹಿತಿ ಅಂದರೆ: ಎಂದು ಇದರ ಬಗ್ಗೆ ಅವರು! LOL. ಕಳೆದುಕೊಳ್ಳಬಹುದು:: ಪವಿತ್ರ ಗಾಸ್ಪೆಲ್, ಯೂಟ್ಯೂಬ್ ಸೇಟನಿಸ್ಟ್ ಮಾಡಲು ಖಚಿತವಾಗಿ, ನಿಮ್ಮ ಉತ್ತಮಿಕೆಯಲ್ಲಿ ನೀವು ಆಟದಿಂದ ಮಾಡಲು ಎಂದಿಗೂ! ಏಕೆಂದರೆ, ಅವರು ಸಾವಿಗೆ ಎಂದು ಭಯವಿಲ್ಲದ ವೇಳೆ? ಅವರು ಚರ್ಚ್ಗೆ ಬಾರಿ ಪಲಾಯನ ಮಾಡುತ್ತದೆ! ನಿಮ್ಮ ಶ್ರೇಷ್ಠ ಹೃದಯ ಮೂಲಕ ಹಾದು: ಇದು ವಿಶೇಷವಾಗಿ ಇಲ್ಲಿ ಅವರು, ಹಸಿವಿನಿಂದ ಮತ್ತು ದೇವರ ಪದಗಳ ಫಾರ್ ಬಾಯಾರಿದ ಕಾರಣ!
26/07/2012: ಸಿರಿಯಾ: [ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ:: ಷರಿಯಾ]: ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್ ವಿರುದ್ಧ ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ ಅವು] ಅಲ್ ಖೈದಾ-ಮೈತ್ರಿ ಇಸ್ಲಾಮಿಕ್ ಬಂಡಾಯ ಸುನ್ನಿ- Salafi: ವಿರುದ್ಧ ಹೋರಾಟದಲ್ಲಿ: ಅಸದ್, ಫೋಟೋಗಳು, ವೀಡಿಯೊಗಳು ಮತ್ತು: ಹಕ್ಕು: ನ: ದಾಳಿ: ನೂರಾರು ಉಪಸ್ಥಿತಿ ದೃಢೀಕರಿಸಿ: ಸಿರಿಯನ್ ಭೂಪ್ರದೇಶದ ಮೇಲೆ ಉಗ್ರಗಾಮಿಗಳ: [(ಒಂದು ಪ್ರತಿಬಿಂಬ ಯಾವುದೇ: ಅನುಮಾನ, ಸಹ ವೆಸ್ಟ್ ಆಫ್ ಸುಳ್ಳು: ಇಲ್ಲ :) ಈ ಕುಣಿತ ವೇದಿಕಾ ಬೆಂಬಲಿಸಲು ಮುಂದೆ ಸಾಧ್ಯವಾಯಿತು]. ಅತ್ಯಂತ: Russia, ಸೊಮಾಲಿಯ ಮತ್ತು ಮಾಲಿಯಲ್ಲಿನ: ಸೇರಿದಂತೆ ವಿದೇಶೀ ಬರುತ್ತದೆ. ಬ್ರಿಟಿಷ್ ಸಂಸ್ಥೆ: ಕಾಲ: ಒಂದು ಶಾಟ್:: ರಾಜ್ಯ ಮಿಲಿಟರಿ ನೇತೃತ್ವದ ಪಾಶ್ಚಾತ್ಯ ದೇಶಗಳಲ್ಲಿ ರಕ್ಷಣಾ ಊಹೆಗಳನ್ನು ಎಸೆಯುತ್ತಾರೆ. ಡಮಾಸ್ಕಸ್. ಎಂಬ ದಂಗೆಕೋರರ:: ಹೋರಾಟ: ವಿರುದ್ಧ: ಆಡಳಿತ: ಸಿರಿಯಾದ ವಾಯುವ್ಯ ವಿನಾಯಿತಿ:: ಅಲ್ ಖೈದಾ-ಮತ್ತು ನೂರಾರು: ಅಸದ್ ಒಂದು ಮಿತ್ರ ಕಂಡು ಇಸ್ಲಾಮಿಸ್ಟ್ಗಳು ವಿದೇಶೀ ಬನ್ನಿ. ಅತ್ಯಂತ ಪ್ರತಿನಿಧಿ ರಾಜ್ಯಗಳ ಇರಾಕ್, ಲಿಬಿಯಾ, ಈಜಿಪ್ಟ್, ಅಫ್ಘಾನಿಸ್ಥಾನ ಇವೆ. (AsiaNews / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್)
[ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ: ಷರಿಯಾ]:: ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ ಅವು ವಿರುದ್ಧ ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್]] ಆದರೆ Russia (ಚೆಚೆನ್ಯಾ), ಉಕ್ರೇನ್, ಮತ್ತು ಮಾಲಿ ಸದಸ್ಯರ ಸಹ : ಸೊಮಾಲಿಯಾ. ತೀವ್ರವಾದಿಗಳ ಉಪಸ್ಥಿತಿ ಹಲವಾರು ವೀಡಿಯೊಗಳು ಮೂಲಕ ದೃಢವಾಗುತ್ತದೆ ಕಾಣಿಸಿಕೊಂಡರು: jihadist ವೆಬ್ಸೈಟ್ಗಳಲ್ಲಿ, ಆ: ಅವುಗಳು ಆವರಿಸಿದ ಮುಖಗಳನ್ನು ಪುರುಷರು ಪ್ರಕಾರ: ಪವಿತ್ರ ಯುದ್ಧ ಪ್ರದರ್ಶನವು ಮೆಚ್ಚುಗೆ: ಮೆಶಿನ್ಗನ್ಗಳನ್ನು, ಮತ್ತು ಬಾಂಬ್ಗಳನ್ನು: ಕಪ್ಪು ಧ್ವಜವಾದ: ಅಲ್ ಖೈದಾ-ಆಫ್. ಒಂದು ಚಿತ್ರ: ಇತ್ತೀಚಿನ ದಿನಗಳಲ್ಲಿ ಕಾಣಿಸಿಕೊಂಡರು: ಮತ್ತು: ಯುಟ್ಯೂಬ್ ನಲ್ಲಿ ಒಂದು ಅಶರೀರವಾಣಿ yells "ನಾವು ರೂಪಿಸುವ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತದೆ: ಜೀವಕೋಶಗಳು: ನ: ಅಪಾಯಕಾರಿ: ಕಾಲ: ಮುಂದುವರೆಯಲು: ಜಿಹಾದ್:. ದೇವರ ಹೆಸರಿನಲ್ಲಿ" ಇಲ್ಲಿಯವರೆಗೂ: ನ:: ಇಸ್ಲಾಮಿಕ್ ಉಗ್ರಗಾಮಿ ಸಂಘಟನೆಗಳ: ವಿರೋಧ ಅಸ್ತಿತ್ವವನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸುವ ತನ್ನ ಶ್ರೇಯಾಂಕಗಳನ್ನು ನಡುವೆ, ಆದರೆ: ತಜ್ಞರು, ಟರ್ಕಿ ಗಡಿ: ಮತ್ತು: ಇರಾಕ್ (ಅಪರಾಧಿಗಳು) ಪಡೆದಿವೆ: ಸಂಗ್ರಹ: ನಿಜವಾದ ಮತ್ತು: ತಮ್ಮ ಕೇಂದ್ರಗಳು: ಫಾರ್: ಎಲ್ಲಾ:: ಸುನ್ನಿ ಮುಸ್ಲಿಂ ಜಗತ್ತಿನ ಸೇನೆಯ. ಕೆಲವು ಅಲ್ ಖೈದಾ-ಫಾರ್ ಸನ್ನಿವೇಶದಲ್ಲಿ ಸಿರಿಯನ್ "ಮ್ಯಾಗ್ನೆಟ್" ವಿವರಿಸಲಾಗಿದೆ ಮತ್ತು: ಅದರ ಅಂಗಸಂಸ್ಥೆಗಳು (AsiaNews / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್).
[ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ: ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾದ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ ಅವು [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ: ಷರಿಯಾ]: ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್ ವಿರುದ್ಧ ಎಲ್ಲಾ]] ಸಾಕ್ಷಿಗಳು ಹೇಳುತ್ತಾರೆ: Bab ಅಲ್-Hawa, ಬದಲಿಗೆ: ಟರ್ಕಿಷ್ ಗಡಿ ಲಾಕ್ , ನೂರಾರು: ಅಪರಿಚಿತರಿಗೆ ಈ ದಿನಗಳ ನಮೂದಿಸಿದ: ಅಲೆಪ್ಪೊ ಕದನದಲ್ಲಿ ಉಚಿತ ಸಿರಿಯನ್ ಸೇನೆಯ ಬೆಂಬಲಿಸಲು. ಈ: ಎಂದು: ಏಷ್ಯಾ ಮತ್ತು ಉತ್ತರ ಆಫ್ರಿಕಾ ಅಡ್ಡಲಾಗಿ ಈ ಜನರು ಡ್ರೈವುಗಳನ್ನು, ಅದು: ಪ್ರಜಾಪ್ರಭುತ್ವದ ಆಸೆ, ಆದರೆ Alawites, ಶಿಯಾ ಆಫ್ ಪಂಥದ ವ್ಯಾಖ್ಯಾನಿಸಲು "nusayrs" ಉದಾಹರಿಸುತ್ತಿದ್ದ ಶಿಕ್ಷೆ (ಅಸಂಪ್ರದಾಯವಾದಿಗಳು) ಅವಹೇಳನಕಾರಿಯಾಗಿ ಹೆಸರು: ಬಾಶಾರ್ ಆಲ್-ಅಸ್ಸಾದ್. ಇರಾಕ್ನಿಂದ jihadists: ಅಲೆಪ್ಪೊ ನ ಪ್ರಾಂತ್ಯ ಹೋರಾಟ ಹೆಚ್ಚಳ ದಿನಗಳಲ್ಲಿ ನೂರಾರು ಆಕರ್ಷಿಸಿದೆ. ದೃಢೀಕರಣ ಹಾಗೂ ಬರುತ್ತದೆ: ಇರಾಕಿನ ಸರ್ಕಾರದ ಇತ್ತೀಚಿನ ಸಮೀಕ್ಷೆ ಸಿರಿಯನ್ ಪ್ರದೇಶವನ್ನು ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ ಉಗ್ರಗಾಮಿಗಳು ಅದೇ ಗುಂಪು ಭಾಗವಾಗಿರುವ: ದಾಳಿಗಳು ಹೇಳಿದರು: ಇತ್ತೀಚಿನ ತಿಂಗಳುಗಳಲ್ಲಿ ಇರಾಕ್ ಅಲ್ಲಾಡಿಸಿದ ಹೊಂದಿವೆ: ಆ. "ಆಫ್ ನಮ್ಮ ಪಟ್ಟಿಗಳನ್ನು: ಸಂಶಯಾಸ್ಪದ - ಹೇಳಿದರು: Izzar ಅಲ್-Shahbandar, ಪ್ರಧಾನಿ ಸಲಹೆಗಾರರಾಗಿದ್ದರು, (AsiaNews / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್)
. ಸಿರಿಯನ್ ಅಧಿಕಾರಿಗಳು ಆ ಪಂದ್ಯದಲ್ಲಿ "ಚಿತ್ರಗಳು -] ನಾವು ಅದೇ ಹೆಸರುಗಳನ್ನು [ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ:: ಷರಿಯಾ]: ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್ ವಿರುದ್ಧ ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ ಅವು] ಅಲ್ ಖೈದಾ-ಗುಂಪುಗಳು ಸಂಬಂಧ ಕೆಲವು ಫೋರಮ್ಸ್ ಕಾಣಿಸಿಕೊಂಡರು ಸಹ ತೋರಿಸುತ್ತದೆ:. ಕಪ್ಪು:: ಲಿಬ್ಯಾ ಯುದ್ಧದ ಅನುಭವಿ Naharnet, ಏಜೆನ್ಸಿ ಲೆಬನಾನ್ ಪ್ರಕಾರ, ಕೆಲವರು ಧರಿಸುತ್ತಾರೆ ಎಂದು: "ಆಫ್ ಕ್ರಾಂತಿಕಾರಿಗಳ: ಓದಲು ಒಂದು ಬ್ಯಾನರ್ ಝಳಪಿಸುತ್ತಿರುವ . ಆಫ್ ಟ್ರಿಪೋಲಿ ಆಫ್ ದಳ "ದೃಢೀಕರಣ: ಸಿರಿಯನ್ ಮಣ್ಣಿನಲ್ಲಿ ಇಸ್ಲಾಮಿಕ್ ತೀವ್ರವಾದಿಗಳ ಒಂದು frenetic ಚಟುವಟಿಕೆಗಳು ಸಂಖ್ಯೆ ಬರುತ್ತದೆ:. ಅಲ್ ಖೈದಾ-ಸ್ವತಃ ಅಭಿಪ್ರಾಯ ದಾಳಿಗಳು ಡಿಸೆಂಬರ್ ಗೆ ಸಿರಿಯನ್ ಮಣ್ಣಿನಲ್ಲಿ ಸಂಭವಿಸಿದ ಕನಿಷ್ಠ 35 ಕಾರ್ ಬಾಂಬ್ ಮತ್ತು 10 ಆತ್ಮಾಹುತಿ ದಾಳಿಗಳನ್ನು ಹೊಂದಲು . ನ: ಈ 4 ಅಲ್ ಖೈದಾ ಆಫ್ "ಫ್ರಂಟ್ Nusra" ಅಭಿಪ್ರಾಯ ಆದವು ಉಪಸ್ಥಿತಿ:.. ಮುಕ್ತ ಸಿರಿಯನ್ ಸೇನೆಯ ನಡುವೆ jihadist ಗುಂಪುಗಳು ಒಂದು ರಾಜತಾಂತ್ರಿಕ ಮಟ್ಟದಲ್ಲಿ ಅನೇಕ ವಿವಾದಗಳು ಹಾಕಿದೆ ನಿನ್ನೆ ಸೆರ್ಗೆ Lavrov, ರಶಿಯನ್ ವಿದೇಶಾಂಗ ಸಚಿವ, (AsiaNews / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್)
ಪರವಾಗಿ ತನ್ನ ರಾಜಕೀಯ ವಿರೋಧಿ ಅಸ್ಸಾದ್ ಜೊತೆ ಬೆಂಬಲ,:] ಅಮೇರಿಕನ್ ಆರೋಪ ಹೊರಿಸಿದ್ದಾನೆ [ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ:: ಷರಿಯಾ]: ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್ ವಿರುದ್ಧ ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ ಅವು] ಇಸ್ಲಾಮಿಗ ಬಂಡುಕೋರರು. ಸುಸಾನ್ ರೈಸ್, ಯುಎನ್ ಅಮೇರಿಕದ ರಾಯಭಾರಿಯಾಗಿ, ಆ: ಇಲ್ಲ: ಅವರು ಸ್ಥಾನ ಟೀಕೆ ಅವರು ಹಲವಾರು ಸದಸ್ಯರು ಕೊಂದ ಕೊನೆಯಾಗಿ ಜುಲೈ 18 ಡಮಾಸ್ಕಸ್ ದಾಳಿ ಖಂಡಿಸಿತು: ಯೋಜನೆಯ ಪ್ರಮುಖ, ತೆರಿಗೆಯು ಬದಲಾಗಿ ಕರೆ: ಹೊಸ ನಿರ್ಬಂಧಗಳು. ಫಾರ್ ಸಶಸ್ತ್ರ ಹಸ್ತಕ್ಷೇಪವನ್ನು:: ಈ ಮಧ್ಯೆ, ಹೆಚ್ಚಿನ ಊಹೆಗಳನ್ನು ಆಗುತ್ತಿದೆ. ಪದಚ್ಯುತಗೊಳಿಸಿತು ಅಧ್ಯಕ್ಷ ಅಸ್ಸಾದ್ ರಾಯಲ್ ಯುನೈಟೆಡ್ ಸೇವೆಗಳು ಇನ್ಸ್ಟಿಟ್ಯೂಟ್ (RUSI), ಒಂದು ಬ್ರಿಟಿಷ್ ಸಮಸ್ಯೆಗಳನ್ನು ವಿಶೇಷ ಸಂಸ್ಥೆಯ ಅಧ್ಯಯನವು: ಅಂತರರಾಷ್ಟ್ರೀಯ ರಾಜಕೀಯ ಮತ್ತು ರಕ್ಷಣಾ, ನಡುವೆ ಸಾಧ್ಯತೆ ಘರ್ಷಣೆಯ ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸುನ್ನಿ ಗುಂಪುಗಳು ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾದಿಂದ ಬೆಂಬಲ: ಅರಬ್ ಮತ್ತು ಇತರ ರಾಜ್ಯಗಳು: ಹೆಜ್ಬೊಲ್ಲಾಹ್ ಮತ್ತು ಸಿರಿಯನ್ ಸೇನೆಯ ಸೇರಿದಂತೆ ಷಿಯಾ ಪಂಥಿ ಸೇನೆಯನ್ನು,, ಇರಾನ್ ನಿರ್ಧರಿಸುತ್ತವೆ. ಜೊತೆಗೆ, ಸಿರಿಯನ್ ಆಳ್ವಿಕೆಯ ಕೈಯಲ್ಲಿ ರಾಸಾಯನಿಕ ಶಸ್ತ್ರಾಸ್ತ್ರಗಳ ಬೆದರಿಕೆ. (AsiaNews / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್)
 
[ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ: ಷರಿಯಾ]:: ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ ಅವು ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್ ವಿರುದ್ಧ ಎಲ್ಲಾ]: ರಾಸಾಯನಿಕ ಶಸ್ತ್ರಾಸ್ತ್ರಗಳ ಇಸ್ರೇಲ್ ವರೀಸ್ ಎಂದು: ಈಗಾಗಲೇ ವಿತರಿಸಲು ಆರಂಭಿಸಿದೆ ಅನಿಲ ಮುಖವಾಡಗಳನ್ನು] ಉಪಸ್ಥಿತಿ ಸಿರಿಯಾದೊಂದಿಗೆ ಗಡಿಯಲ್ಲಿ ನಗರದಲ್ಲಿ. ಶಸ್ತ್ರಾಸ್ತ್ರಗಳ ಇಲ್ಲ:: ಹೇಗಿರುತ್ತದೆ ಬಳಕೆ: ಡಮಾಸ್ಕಸ್ ಸಾಂಪ್ರದಾಯಿಕ ಯೋಜನೆ ಗಂಭೀರವಾದ ಅಪಾಯವನ್ನು ಇಸ್ರೇಲ್ ಭದ್ರತಾ ಇರಿಸುತ್ತದೆ ಇತ್ತೀಚಿನ ದಿನಗಳಲ್ಲಿ, Shimon ಪೆರೆಸ್, ಇಸ್ರೇಲ್ ಅಧ್ಯಕ್ಷ ಹೇಳಿದರು. ಪ್ರಕರಣದಲ್ಲಿ: ಸಿರಿಯಾ ತಂದೆಯ ಭಾರಿ ಶಸ್ತ್ರಾಸ್ತ್ರಗಳ ಅಥವಾ ರಾಸಾಯನಿಕ ಶಸ್ತ್ರಾಸ್ತ್ರಗಳ ಆರ್ಸೆನಲ್:: ಹೆಜ್ಬೊಲ್ಲಾಹ್:: ಲೆಬನೀಸ್ ಷಿಯಾ ಪಂಥಿ ಮೂಲಭೂತವಾದಿಗಳು ಮಾಡಲು ಆಡಳಿತ ಕುಸಿತ, ಪೆರೆಸ್ ಶಸ್ತ್ರಾಸ್ತ್ರಗಳ ಸಂಭಾವ್ಯ ವರ್ಗಾವಣೆ ಆತಂಕಗಳು ಅಥವಾ ಇರಾನ್, ಆದರೆ: ಇಸ್ಲಾಮಿಕ್ ಗುಂಪುಗಳು ಸಂಬಂಧ: ಸಹ ಕಳ್ಳತನದ ಮೂಲಕ ಅಲ್-ಖೈದಾ. (AsiaNews / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್)
] ಮೈಕೆಲ್ ಕ್ಲಾರ್ಕ್, Rusi ಮುಖ್ಯಸ್ಥ ಪ್ರಕಾರ, ಪಾಶ್ಚಿಮಾತ್ಯ ಮಿಲಿಟರಿ ಹಸ್ತಕ್ಷೇಪ ಅಗತ್ಯ ಮೊದಲು [ಸಿರಿಯಾದ ಅಲ್ ಖೈದಾ:: ಷರಿಯಾ]: ನನ್ನ ಇಸ್ರೇಲ್ ವಿರುದ್ಧ ಅವರು USA (ದೊಡ್ಡ ಸೈತಾನ 666 IMF) ಮತ್ತು ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ ಮಿನಿಯನ್ಸ್ [ಸಣ್ಣ ಸೈತಾನ ಅವು] ಯುದ್ಧದ ಕುಸಿದವು: ಆ. ": - ಅವರು ಹೇಳುತ್ತಾರೆ - ನಾವು ಹಸ್ತಕ್ಷೇಪ ಕಾಲಿಡುತ್ತಿದ್ದು ಆದರೆ ಶಸ್ತ್ರಚಿಕಿತ್ಸೆಯ ಸ್ವತಃ ಆ: ನಾವು ಅಲ್ಲ ಆಫ್ ಚಲಿಸುತ್ತದೆ: ನಮಗೆ." ಕ್ಲಾರ್ಕ್ ವಾದ: ಇತ್ತೀಚಿನ ದಿನಗಳ ಸಂದರ್ಭಗಳ ಸನ್ನಿವೇಶದಲ್ಲಿ ಆಮೂಲಾಗ್ರ ಬದಲಾವಣೆಯು ರಚಿಸಿದ: ಸಾಧ್ಯತೆಯನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕುತ್ತದೆ: ಸಂಘರ್ಷಕ್ಕೆ ರಾಜತಾಂತ್ರಿಕ ಪರಿಹಾರವನ್ನು. ಈಗಾಗಲೇ ಅಫ್ಘಾನಿಸ್ಥಾನ ಮತ್ತು 2001 ಬಳಸಲಾಗುತ್ತದೆ ಬಂಡಾಯ ಗುಂಪುಗಳು, ಬೆಂಬಲವಾಗಿ ಪ್ರಾಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ವಿಶೇಷ ಪಡೆಗಳು: "Rusi ಮುಖ್ಯಸ್ಥ ಹಸ್ತಕ್ಷೇಪ ಸಲಹೆ. ವಾಸಿಸುತ್ತಿರುವ ವಿರುದ್ಧ:: ಆಳ್ವಿಕೆಯ (AsiaNews. 2011 ರಲ್ಲಿ ಲಿಬಿಯಾ ಈ ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆಗಳನ್ನು ಸಹ ಒಂದು ಶಾಟ್ ಒಳಗೊಂಡಿರಬಹುದು / ಏಜೆನ್ಸೀಸ್)
UniusRei3 15 ನಿಮಿಷಗಳ ಹಿಂದೆ ಒಂದು ಕಾಮೆಂಟ್ ಪೋಸ್ಟ್ [ನೀವು ಪಡೆಯಲು ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ, ಈ ಒಂದು ದಿನ ನೀವು ಒಂದು ಪೆಟ್ಟು ಪರಿಣಮಿಸಬಹುದು, ಆ] ಹೌದು, ಜೀಸಸ್, ಮೆಚ್ಚುಗೆಯನ್ನು ಎಂದು ಯೋಗ್ಯ ದೇಶ ದೇವರ ಮಗ, ದೇವರು: "ನಾನು ಆಲ್ಫಾ ನಾನು ಮತ್ತು ಒಮೆಗಾ, ಆರಂಭದಲ್ಲಿ ಮತ್ತು ಕೊನೆಯಲ್ಲಿ ... ಇವರು ಮತ್ತು ಇವರು ಮತ್ತು, ಆಲ್ಮೈಟಿ "(ರೆವ್ 1.8) ಬರಬೇಕೆಂಬುದು. ತಥಾಸ್ತು "Surely ನಾನು ವೇಗವಾಗಿ ಬರುವ ನಾನು". ನಾನು ಜೀಸಸ್ ಲಾರ್ಡ್ ಗೊತ್ತು! (ರೆವ್ 22, 20). ಜೀಸಸ್ ಕ್ರೈಸ್ಟ್ ದೇವರು, ಅವನು ದೇವರ ಮಗ. ಅವರು ಪವಿತ್ರ ಮೂರ್ತಿ ಭಾಗವಾಗಿದೆ. ದೇವರ ತಂದೆಯ, ದೇವರ ಪುತ್ರ ಮತ್ತು ದೇವರ ಪವಿತ್ರ ಆತ್ಮದ! ಜೀಸಸ್ ಕೇವಲ ಮನುಷ್ಯ ಅಲ್ಲ, ಮಾನವ ರೂಪದಲ್ಲಿ ದೇವರು. (ಅಂದರೆ ಮಾತ್ರ ದೇವರೊಬ್ಬನ)
@ YHWH ನನ್ನ ಪವಿತ್ರ ದೇವರು, ಇತ್ಯಾದಿ [ನೀವು ಈ ಒಂದು ದಿನ ನೀವು ಒಂದು ಪೆಟ್ಟು ಪರಿಣಮಿಸಬಹುದು, ಆ, ಪಡೆಯಲು ಸಾಧ್ಯವಿಲ್ಲ]. .. -> ಜೀಸಸ್ ದೇವರು! ಜೀಸಸ್ ಗ್ಲೋರಿ ರಾಜ ಇದು! ಜೀಸಸ್ ರಾಜರ ಇದು! ಇದು ಒಂದು ಸುಂದರ ಹಾಡು. ಈ ಜೀಸಸ್ ಪ್ರೀತಿ. ಜೀಸಸ್ ಕ್ರೈಸ್ಟ್ ಎಲ್ಲಾ ಗ್ಲೋರಿ. 1:29 ರಿಂದ 34 ಜಾನ್. ಈ ಸಮಸ್ಯೆಯನ್ನು ಚರ್ಚಿಸಲು ರಚಿಸಲು, ದೇವರ ನಂಬಿಕೆ ಆದರೆ ನೀವು ದೇವರನ್ನು ಸೂಚಿಸುವ ಏನು ತುಂಬಾ ಕುತೂಹಲ? ವೇಳೆ ಸಹ ನಾನು ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್ ಧರ್ಮ ಉದ್ಯೋಗ ಧರ್ಮದ ಎಷ್ಟು ಅರ್ಥಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲಾಗಿಲ್ಲ. ಪದ "ಕ್ರಿಶ್ಚಿಯನ್" ಎಂದರೆ-ಕ್ರಿಸ್ತನ ಮಾಡಿದ. ಕ್ರೈಸ್ತರು ಕ್ರಿಸ್ತನ ತರಹದ ಎಂದು ಒದ್ದಾಡುತ್ತಾರೆ. ರೋಮನ್ನರು 9.5 ಜೀಸಸ್ ದೇವರ ಹೇಳುತ್ತಾರೆ, Hebrews1 ದೇವತೆಗಳು ಅವರನ್ನು ಹೊಗಳುವುದು ಹೇಳುತ್ತಾರೆ! ಮತ್ತು ನಮಗೆ "ಮಾನವರು" ಇಲ್ಲ ಎಂದು? ಸಹ ನೀವು wan't ಇಲ್ಲ: ದೇವರ ಪದಕ್ಕೆ: ನೀವು ಹೇಳಿದೆ: ಒಂದು ದಿನ ಬಿಲ್ಲು ನಿಮ್ಮ ಮಂಡಿಯಿಂದ ಜೀಸಸ್ ಮೊದಲುlundi 20 novembre 2006

AFP: Les conversions au christianisme crispent les islamistes
Publié par Muhend-Christophe Bibb le lundi 20 novembre 2006 / 12:13 :: 5110 Vues ::Article Rating:: Informations

Ils portent des prénoms musulmans comme Mohammed, ou Ali, et pourtant chaque dimanche ces chrétiens marocains célèbrent discrètement la messe au grand dam des islamistes et l'œil suspicieux de la police.

"Nous sommes un millier dans une cinquantaine d'églises indépendantes à travers les grandes villes du royaume", explique Abdelhalim, coordonnateur de l'église évangélique marocaine.

"Comme nous sommes tolérés mais pas reconnus nous devons, pour des raisons de sécurité, agir comme une organisation clandestine. Dès qu'une église dépasse les vingt fidèles, elle se scinde en deux", explique ce médecin de 57 ans, converti il y a 16 ans alors qu'il vivait à l'étranger.

Revenu au pays il y a sept ans, il est étonné du nombre croissant de conversions. "Au début des années 90, nous étions 400, il y a quatre ans, autour de 700 et aujourd'hui nous dépassons le millier", dit-il.

La plupart appartiennent à la classe moyenne, sont employés dans le secteur privé ou ingénieurs, mais il y a aussi des artisans, des femmes au foyer, des étudiants et des jeunes chômeurs.

Le christianisme s'est implanté au Maghreb vers le IIIe siècle(*) avant d'être supplanté par l'islam au VIIe siècle. Aujourd'hui, l'islam est religion d'État.

Le protestantisme prend son essor quand, début 90, les missionnaires étrangers passent le témoin à des Marocains. Aujourd'hui, il y a ainsi sept églises libres à Marrakech, six à Casablanca, cinq à Rabat et même une à El Ayoun, chef lieu du Sahara occidental.

"La télévision et Internet sont des moyens très efficaces et dans mon église un militaire est devenu chrétien grâce à la chaîne Al Hayat", explique Youssef, 30 ans.
"Pour beaucoup d'entre nous, l'islam est perçu comme un carcan social et non comme une véritable foi, et le christianisme comme une religion de tolérance et d'amour", ajoute cet homme d'affaires converti à 19 ans, suivi en 1994 par toute sa famille.

Selon lui, 60% sont devenus chrétiens par des contacts personnels, 30% par la télévision et Internet et 10% par des missionnaires.

Trois chaînes chrétiennes captées au Maroc diffusent en arabe maghrébin des témoignages, de la musique religieuse et des prêches: Al Hayat, Miracle et Sat 7.
Cependant, la discrétion est de mise pour éviter les réactions hostiles. Les messes se tiennent dans des appartements de quartiers bourgeois.

"Nous devons rester sages car la masse populaire ne peut concevoir qu'on puisse être arabe sans être musulman. Pour nous, le plus grand danger c'est l'ignorance", explique Abdelhalim.

Ils ont en outre au dessus de la tête l'article 220 du code pénal qui condamne de 6 mois à 3 ans de prison "quiconque emploie des moyens de séduction dans le but d'ébranler la foi d'un musulman ou de le convertir à une autre religion".

"J'ai été convoqué des dizaines de fois par la police", affirme Youssef, qui reconnaît toutefois que le royaume "est bien plus libéral que les autres pays arabes". "Je pense que le roi veut réellement une démocratie", ajoute-t-il.

Radouan Benchekroun, président du Conseil des oulémas de Casablanca, est lui très hostile à ces nouveaux chrétiens. "Renier sa religion, c'est le plus grand péché que puisse commettre un musulman", explique-t-il.

Quant aux islamistes, ils jugent cet acte inacceptable. Pour Lahcen Daoudi, député du Parti Justice et Développement (islamiste), ces conversions "ne sont pas acceptées par la population. Il y a un rejet", explique-t-il à l'AFP.

"Tant que cela reste au niveau individuel, passe encore. Le problème c'est le volet social. S'il y a du prosélytisme ou si des enfants ou des instituteurs viennent à l'école avec le signe de la croix, ce n'est pas tolérable", insiste-t-il.

(*) L'implantation du christianisme est attestée dés le 2eme siècle.

Source : AFP via TopChrétien, le18/11/2006.
Commentaires
le jeudi 26 novembre 2009 08:07
Comments from the following blog entry: http://religions.blog.lenouvelliste.ch/2009/11/26/les-chretiens-marocains-toleres-mais-clandestins-et-tres-surveilles/

MarlaMarleen MarlaMarleen ha pubblicato un commento 12 minuti fa UniusRei3 は スパマー で は あり ませ ん. 彼 は 重要 な 貢献 を 行う UniusRei3 isn't a spammer. He makes an important contribution. Which power is behind you tube? And then --- use your brain! UniusRei3 ist kein Spammer. Er leistet einen wichtigen Beitrag. Warum gerade hier? Welche Macht steckt hinter YouTube? Und dann denkt weiter!
   
@ Synnek1 -> you are criminal: 1. you and your music! 2. You and your symbols! 3. You and your hate! 4. You and your evil! 5. you and your cannibalism! 6. you and your blasfemy! all these things thou hast shown on your site! that's why the American government is a criminal government!
@Rothschild Bush @ 666 322 -> I objectively: I have a superiority against you, not only: against: your Talmudic evil (because, it's not hard for noone), but I know how it will be the your tragic end, of this your experience of criminals international (and of all your accomplices): If you will not come to me: immediately!

of course: FEistyForJustice is Synnek1 , indeed: both have the same use liguistico: and the same vulgarity! and a Muslim will never be vulgar! but the true Muslims are humble here is why: even the Saudis are Satanists: and even cowards (like American Jews: Pharisees Illuminati od IMF) because, to them? would never have the courage to speak with me in public! You say you're a true Muslim? ok! Then you can answer to me: [ QUESTION ] the difference between the term: "polytheist", and between the term: "idolatry"! PLEASE ....

I DO NOT HAVE A "organization" IN THIS PLANET OF SHIT! I AM FROM KINGDOM OF GOD! @666 IMF ---> is the mother :of each institution by the French Revolution to the present: a single organism "synagogue of satan" for destroy hope of Israel: and do any Shoah: against my jewish people, ie, the Masonic system of banking seigniorage: and its occult associations criminals: first of all Freemasonry and Satanism!
   
[CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] I would like very much to be both Muslim and Christian, but it cannot be done, because on some points the two religions are not just different but they are opposed. And this is not something bad. As Muhammad said to the disbelievers in the Qur'an: "You shall have your religion and I shall have my religion." The important thing is the respect we have for one another. More than respect, it is affection and love. Dear Muslim brother, God loves you as he loves all other human creatures. Be faithful to your faith, and push me to be faithful to mine. I too have a duty to be faithful to my faith and to push you to be faithful to yours. But you cannot blackmail anyone by saying: "No churches should be permitted in Saudi Arabia, unless Pope Benedict XVI recognised the prophet Mohammed!"By the same token no one ought to be blackmailed, saying:

[CRIMINAL MUSLIM REMOVE SHARIA][ Can one be Muslim and Christian?] 'If Muslims do not recognise the figure of Christ, Son of God, there shall be no mosque in the West." True tolerance means recognising the other as he or she is, not as one would like them to be! You cannot recognise the divinity of Christ (even though is an essential dogma for Christians) and I cannot recognise Muhammad's prophetic nature (even though it is an essential dogma for Muslims). I can however try to understand why it is fundamental for you that Muhammad be God's prophet, indeed the "seal of prophets", and for this reason respect the figure of Muhammad. And you could try to understand why it is fundamental for me that Christ be the "Son of God" and for this reason respect the figure of Jesus. Should this be the case we can live together as good friends or even as brothers, having recognised that we are different and yet happy about that difference.

@ Erdogan Obama, Hillary, CIA IMF NATO: etc. .. to all Masons and Satanists ---> now, that you wished to precipitate: Syria in this genocide? I have two questions for you: 1). like, you can: say to Assad, after he has killed: all Salafi (of, Al Qaeda, that, with Saudi Arabia, you have introduced) "Now, you can do: a government: together with opposition: that is, with Al Qaeda! "If, right: Assad had also changed the constitution to have the opportunity: to leave the government: as a REGIME! 2). but, if, Al Qaeda, wins: you do not force Israel to start: the Nuclear World War III? lol. or seen that Al Qaeda are your troops: you can always say "ok! You kill me: Christian martyrs (as we have always allowed us to do to you), but Israel? you do not have to touch ? "

@MarlaMarleen - you will have: disregard: any possible: form of supernatural phenomena (in fact, God hates them!) That is always the rationality and the specific data: that will be to prevail! lol. certainly, in your goodness you will never make you miss: lose: the Holy Gospel, to the Satanists of youtube! because, if they had no fear of be killing? they will flee at once to church! here because they are hungry and thirsty for the Word of God, especially when it: passes through your noble heart!

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel] 26/07/2012: SYRIA: Al-Qaeda allied Islamic rebel Sunni-Salafi: in the fight Against: Assad, Photos, videos and: claims: of: attacks: confirm the presence of hundreds of: militants on Syrian territory: [(without a shadow of: doubt, even if the lies of the West: not: longer able to support this macabre staging) ]. Most: comes from foreign countries including: Russia, Somalia and in Mali. British organization: for: the defense throws the assumptions of: a shot of: State military-led Western countries. Damascus. In the northwest of Syria: the rebels who: struggle: against: the regime of: Assad found an ally of: exception: al-Qaeda and hundreds of: Islamists come from foreign countries . The most representative states are Iraq, Libya, Egypt, Afghanistan.(AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] But there are also members from Russia (Chechnya), Ukraine, and Mali: Somalia. The presence of extremists is confirmed by several videos appeared: on jihadist websites, that: they show men with covered faces that: praise the holy war showing: machine guns, and bombs: waving the black flag: of al-Qaeda. In a movie: appeared in recent days: and: posted on Youtube a voice-over yells "we are forming: cells: of: kamikaze: for: continue: the jihad: in the name of God." To date: The opposition denies the presence: of: Islamic extremist groups: among its ranks, but: According to experts, the borders with Turkey: and: Iraq (the criminals) have become: a true and: their centers of : collection: for: militia of: all: the Sunni Muslim world. Some have described the scenario Syrian "magnet" for al-Qaeda and: its affiliates.(AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] Witnesses say that: Bab al-Hawa, instead of: locking the turkish border, hundreds of: strangers have entered for these days: to support the free Syrian army in the battle of Aleppo. This: that: drives these people across Asia and North Africa, it is not: the desire of democracy, but the exemplary punishment of "nusayrs" (heretics) derogatory name to define the Alawites, the sect of Shia : Bashar al-Assad. The increase in fighting in the northern province of Aleppo has attracted hundreds of these days: jihadists from Iraq. The confirmation comes as well: a recent survey by the Iraqi government that the militants operating on Syrian territory are part of the same group that: has claimed the attacks: that: have shaken Iraq in recent months. "Our lists of: suspicious - said: Izzar al-Shahbandar, advisor to the Prime Minister, (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] we have the same names - match those of the Syrian authorities." The pictures appeared on some forums linked to al-Qaeda groups also show of: veterans of the war in Libya. According to Naharnet, Agency Lebanon, men are dressed in some of: black: that: brandishing a banner that read: "The revolutionaries of the brigade of Tripoli." Confirmation of: a frenetic activities of Islamic extremists on Syrian soil comes from the number of: attacks claimed by al-Qaeda itself. From December to have at least 35 car bombings and 10 suicide attacks that occurred on Syrian soil. of: these 4 were claimed by the "Front Nusra" of Al Qaeda. The presence of: jihadist groups among the free-Syrian army has raised many controversies on a diplomatic level. Yesterday Sergey Lavrov, Russian Foreign Minister, (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] has accused the U.S. of: support with her political anti Assad, in favor of Islamist insurgents. He criticized the position of: Susan Rice, U.S. ambassador to the UN, that: not: he condemned the bombing of Damascus last July 18 that killed several members of: leading the scheme, calling instead for the imposition of : new sanctions. Meanwhile, it is increasingly becoming the assumptions of: armed intervention for: depose President Assad. A study by the Royal United Services Institute (RUSI), a British organization specializing in issues of: international politics and defense, warns of a likely clash between Sunni groups and supported by Saudi Arabia: Arab and other states: Shiite militias, including Hezbollah and Syrian army, backed by Iran. In addition, the threat of chemical weapons in the hands of the Syrian regime. (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]]The presence of: chemical weapons worries Israel that: has already begun distributing gas masks in the city on the border with Syria. In recent days, Shimon Peres, Israeli president, said that: the likely use of: weapons not: by the conventional scheme of Damascus puts at serious risk the security of Israel. In the case of: a fall of the regime, Peres fears the potential transfer of weapons: to Syria's heavy weapons or chemical weapons arsenal: to the Lebanese Shiite fundamentalists: Hezbollah: or Iran, but: also of theft by: Islamic groups linked to al- Qaeda. (AsiaNews / Agencies)

[Al Qaeda in Syria: they are the minions of USA(big satan 666 IMF) and Saudi Arabia[small satan: Sharia]: all against my Israel]] According to Michael Clarke, head of Rusi, a Western military intervention is necessary before that: the war degenerated. "We are not that: we are moving toward intervention - he says - but the surgery itself that: moves of: us." Clarke argues that: the events of recent days have created a radical change in the situation that: removes the possibility of: a diplomatic solution to the conflict. "The head of Rusi suggested the intervention of: special forces on the territory in support of rebel groups, already used in Afghanistan and in 2001: Libya in 2011. These operations may also include a shot of: State Against: the regime.(AsiaNews / Agencies)

UniusRei3 posted a comment 15 minutes ago [you can not afford, That, this may one day become a trauma for you] Yes, Jesus is God, the son of the living God, worthy to be Praised: "I am the Alpha and the Omega, the beginning and the end ... who is and who was and who is to come, the Almighty "(Rev 1.8). "Surely I am coming quickly" Amen. Even I know Jesus as Lord! (Rev 22, 20). Jesus Christ is God, He is the Son of God. He is part of the holy trinity. God the Father, God the Son, and God the Holy Spirit! Jesus was not just man, He was God in human form. (Ie ONLY ONE GOD)

[you can not afford, That, this may one day become a trauma for you] @ YHWH my holy God, etc.. .. -> Jesus is Lord! Jesus is the King of Glory! Jesus is the King of Kings! This is a very beautiful song. This is love for Jesus. All Glory to Jesus Christ. John from 1:29 to 34. If you believe in God, not trying to debate this issue but very curious as to what God are you referring to? Also I do not Understand how Christianity is a religion of occupation. The term "christian" means-Christ-like. Christians strive to be Christ-like. Romans 9.5 say Jesus is God's, Hebrews1 says the angels praise him! and us "humans" are not going to? Even if you do not wan't: to the word of God: says you will have: to one day bow to your knees before Jesus


YouTube

YouTube

555900 iscritti
68327708 visualizzazioni video
@ 666 IMF CIA [You will have to "confuse" all of you: why Satanism: Institutional: must be removed]-> are not the terrorists, [(that have been politicized: in a speech imperialist (sharia, Talmud IMF, etc. ..)]: the true: Representatives: to God, or of religion! And, I have reason: for: all true religions came together to Assisi, with John Paul II (except: Jehovah's Witnesses ( the worst of all ) and they prayed all together as brothers, and said "never kill: someone in the name of God!" thus: those who kill in the name of God, such as Saudi Arabia does: with his Salafis of Al Quaeda, they are Satanists undercover: only

@GarrettDARK CIA Synnek1 IMF 666---> I know: that God is important in America (as in the whole world), and then, why, your satanists, have taken control of: google and youtube, etc. .. ? 1. WHAT OTHER WORLD NUCLEAR WAR THE IMF: HAS DECIDED TO DO; As the IMF has played in his agenda: the next and new Shaoh, for do a new Holocaust against: my Jewish brothers and sisters? sure: a high priest of satan, like you, should know all these things!  
GarrettDark said: "Which God. Muslims God is "Allah"; Christian's God is called "God"; Jew's God is called 'Yahweh'. Jehovah's Witnesses God is "Jehovah"; Mormon's God is "Heavenly Father". --ANSWER -->  @garret 666 Dark CIA IMF ---> God is one only: and the names can be many: but, the Person is always only one! For example, someone might call you: Satanist, traitor, criminal, cannibal: etc. .. But, you will remain, however: only, and always the same: piece of shit, that thou art! 
@GarrettDark666 IMF CIA --> You are a total liar ( (with, 1000 different identities) ) and incidentally, no one expects that Satan is sincere! You have Betrayed THE Constitution because here everyone can see how you defend your IMF: against me: and against all People! and how, you Satanists have taken control, and you have damaged: youtube and google. @CIA 666 Garrett"Dark" --> idiot! I am not responsible if, it is in the nature of light: the properties, of disintegration the darkness

@begone satana from youtube --> ♰ Synnek1: ie, GarrettDark: activated the contact block. You can not send messages if the user has added you as a contact. ipse Venena Bibas! I have done wrong to the All Those criminals who cross tea Toppled ♰ [♚ MENE ★ ★ Techel PERES] PAX ♰ CSPB CSS MLNDSMD VRS N SMVS MQL IVB "drink your poisons made ​​by yourself" by ♰ ★ Rei Unius ♥ King ♥ Israel Mahdi. YOU PRAY TOGETHER TO ME! amen
L'utente Synnek1: ie,  GarrettDark: ha attivato il blocco dei contatti. Non potrai inviargli messaggi se l'utente non ti ha aggiunto come contatto. ipse venena bibas! I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰[♚MENE ★TECHEL ★PERES] ♰ PAX ♰ C SPB CS SMLNDSMD VR SN SM VS MQ LIVB ♰"Drink your poisons made by yourself" ♰by★Rei Unius ♥ King ♥ in Israel ♥ Mahdì in Palestine. YOU PRAY TOGETHER TO ME! AMEN HALLELUJAH 
@criminal internazional: Erdogan: Saudi Arabia: CIA NATO; Al Quaeda; salafis; Sharia, Talmud: ie all masonic system: of Banking seigniorage of: IMF; [oraprosiria. blogspot] items: 1. Dramatic testimony of Mother Agnes Mariam de la Croix, 2. Latest news from Homs and Kusayr From Mother Agnes Mary of the Cross 3. "The rebels are killing us. The army must remain " 4. We feel angry and powerless against the type of information that circulates in Europe and make review, claiming the sanctions ... 5. The Catholic Patriarch: Christians used as human shields by the rebels: INTERVIEW GREGORY LAHAM Friday, June 1, 2012  
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  2 minuti fa
  @ Obama -> this your Satanists of CIA: 666 GarrettDark: wants to intimidate: through: its institutional bulling: a German girl! in total violation of human rights and of the First Amendment: for to make the agenda of the NWO: that is: IMF! and if you do not intervene: to free google and youtube from this cancer: of your CIA satanists? then you too are responsible for: the genocide of all mankind! @Obama -- > questo tuo satanista della CIA: vuole intimidire: attraverso: il suo bubblismo istituzionale: una ragazza tedesca! in totale violazione dei diritti umani: e del primo emendamento: per fare la agenda del NWO: che è il FMI! e se tu non intervieni: per liberare google e youtube: da questo cancro: dei tuoi satanisti della CIA? allora: anche tu sei responsabile: del genocidio: di tutto il genere umano!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  7 minuti fa
  07/26/2012 CHINA - VIETNAM - PHILIPPINES New Sansha Mayor swears to defend Beijing's "interests" in the South China Sea, that his job represents "a mission, a challenge and a test." against The protests in Manila and Hanoi. --ANSWER --> I Unius REI, I defend: the rights of everyone in the South China Sea! my wage is: that: you have to accept a real freedom of religion! because my goal is to do a policy, that will solve: even future similar disputes in other areas of the planet, that's why universal norms (ie common rules) can never be unjust, if not in relative terms: it will : criteria for, an future compensation anyway! (eg:. there are areas of which belong to all mankind) because it is not possible that someone could take possession of the moon because the moon belongs to everyone!
 • GarrettDark
  GarrettDark ha pubblicato un commento
  26 minuti fa
  MarlaMarleen New spamming idiot.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  27 minuti fa
  "Quis Ut Deus!" CIA Sharia IMF synnek1 666 -> I'm a weapon that God has prepared! my love for you all: is real, but could never be a complicity with the crimes of someone! no one would think that the surgeon:  is an enemy: just because: you suffer! I hope in future to never be forced: from none: to do evil through: the use of the politics, because, my hands are to remain pure: to build the Jewish Temple! io sono un arma, che, Dio ha preparato! il mio affetto per tutti voi: è reale: ma, non potrebbe mai essere una complicità: con i crimini di qualcuno! nessuno penserebbe che il chirurgo è un nemico solo perché ti fa soffrire! io spero, in futuro di non essere mai costretto: da nessuno a fare del male: attraverso, l'uso materiale della politica: perché le miei mani devono rimanere pure: per costruire il Tempio Ebraico!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  36 minuti fa
  @ Obama - but, what is: the authorities: of a U.S. President, if at your predecessor was refused: completely: by the CIA (Bush 322), the dossier on UFOs: and to you: it's been given: so incomplete? Christianity is corrupt from: the inside (masonry, modernism) and of externally (the Sharia, New Age, etc. ..), therefore, when the number: of a specific category of Christians ("born again" or, effusionati; charismatic) will was further reduced? the alien invasion of our planet can be made ​​possible! 1). because this category of Christian, from the "faith dynamic", can be killed by Satanists! 2). because all the good, that, is present: in all other reality?: not is a good: exorcistic! 3). [all these aliens are earthlings! are the demons to whom the Pharisees of the IMF: they have gave a body: biological with an modified: GM]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  41 minuti fa
  @Obama -- ma, quale è la autorità: di un Presidente degli USA; se, al tuo predecessore: è stato rifiutato: completamente: dalla CIA(Bush 322); il dossier sugli UFO: ed a te: è stato dato in modo incompleto? Il cristianesimo viene danneggiato dall'interno(massoneria, modernismo), e dall'esterno(Sharia, New Age, ecc..), pertanto, quando il numero: di una specifica categoria di cristiani (nati di nuovo: effusionati; carismatici) sarà stata ulteriormente ridotta? l'invasione aliena, del nostro pianeta: potrà essere resa possibile! 1). perché, questa categoria di cristiani: dalla fede "dinamica", può essere uccisa dai satanisti! 2). perché, tutto il bene, che, è presente: in tutte le altre realtà: non è un bene esorcistico! 3). [tutti questi alieni, sono terrestri! sono i demoni a cui i farisei del FMI: hanno dato un organismo biologico: geneticamente modificato]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  @MarlaMarleen-- What is there: in oltre Rothscild and Rockefeller(Pharisees, the rabbis of the Talmud for the destruction of Israel), do you think ?? I think there is only Satan himself !! @Obama--- We, all Peoples: and this company: of youtube and google: We're all tired of being damaged: by These Satanists of your CIA: that: have as to occupy: youtube and google: for do damage, to this wonderful organization: to do imperialism of the IMF: ie, Nazi imperialism: Against democracy(and against all mankind)? this (synnek1), he is always the examination person: with many different channels: and many employees! is why youtube: has blocked, all pages of comments, of all users, for laying down: a my specific comment, that, is on my page
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  1_2.@:Obama - if you want to read: my comments? you have to go: NoahtheNephilim at my channel! in my channel, I keep prisoner: a dangerous international criminal: a terrible cannibal: ie, priest of Satan. of CIA IMF: occult services! Perhaps, for human race: could be still, even hope, if, be the destruction of the International Monetary Fund (through the occult Masonic system of seigniorage banking!): that is: synagogue of Satan: for do: any Holocaust: Against my jewish people! 2_2.@:OBAMA - These your salafis in Syria? examination are the terrorists, That, you have Brought Already In Iraq, Kosovo, Libya, etc., you are only an association of criminals for sharia imperialism, of Saudi Arabia: and kill all Christian Martyrs in all the World! and now? you can not do: your dirty game: against Israel! Therefore, you might want to withdraw your army of Al Qaeda: from Syrian People, to save HIM, from this additional, and Unnecessary genocide, because, Assad will not be defeated.
 • MarlaMarleen
  MarlaMarleen ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  Good morning from Germany;-) And now we look on the date of the last Bilderberg meeting. Then we consider the list of participants. But of course, we take no conclusions on the current activities of Google :-) Our communications is restricted. We can't write longer on our own channels. After 4 or 5 posts on the 'feed' you get the red card by YouTube / Google. Congratulations. Now I'll go straight in direction of the pyramid, past the Rothschilds and Rockefellers. My writings aren't only a political issue. It's an appeal to Google. Wake up. Think not only about money. You're born naked. The last shirt has no pockets. And now the same words as every morning: business is waiting. Have a great and blessed day.

UniusRei3

Unius Rei King Universal

94 iscritti
15127 visualizzazioni video
 • Synnek1
  Synnek1 ha pubblicato un commento
  1 giorno fa
  Hey, buddy! WE NEED YOU! Join [US]! >;-)
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  [the stench of sulfur] 666 CIA youtube IMF 322: Synnek1(MrPeteBlood: is youtube master IMF CIA ): has published a comment: 1 hour ago: " WE WILL NEVER FORGET motherfucker! " -- ANSWER --> Yes, I KNOW, "YOU ARE AN LEGION of demons" of failed! because if you: (satanists freemasonry) were something of true value? you would have conquered the planet, already too long ago! but, that's the truth: "You are the eternal losers!" what I feel? is just a terrible stench of dead bodies and burnt human flesh: because only for your: big broken ass: they may think: that, the favor of Satan can be durable! and now? You have this whole page to show once again: when you're an asshole! YOUTUBE SHIT , DIRTY imf 666 ---> YOU ARE VULGAR? It is BECAUSE YOU ARE LOSING! you're a loser because you're gross!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  Synnek1 ha pubblicato un commento: 14 minuti fa: IN "JESUS" NAME U WILL PAY! -- ANSWER--> @666 IMF CIA Sharia, FED ECB --> I'll burn the world: again! because there could not be another solution: as it was for Sodom? so it was in the days of Noah! criminal murderers of the Pharisees of the IMF 666: children of the devil! hell is the your size! is too fast the end of the cicadas! we all people in the Kingdom of GOD? we are waiting for your time! LOL. yes! lol. Jesus is came for your Rothshit 666 IMF lal... @HALLELUJAH -- I AM UNIUS REI --> you are afraid! why, everything collapses: in the NWO! mice that remain in the boat: ie, the synagogue of Satan, the IMF? drown! I'm on the bandwagon: the one who won!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  CIA and MOSSAD 666: aliens abduction:? are BROUGHT DOWN THE TWIN TOWERS [09-11-2001] ! @YouTube: Please TERMINATE THE UNIUSREI ACCOUNTS! --ANSWER --> synnek1 the first failed --- lol. idiot you are youtube --> criminal too ... mrpeteblood is synnek1 is youtube master 666 CIA IMF, why racist? no, i am not racist, i am universal brotherhood, you are racist for satan talmud! i am king unius rei: from kingdom of God JHWH I can not be attacked: by someone if he wants to stay alive! my test: that, I'm not a racist? is too easy: I do not believe in races: for we are all sons of Noah. @666 IMF --> you will be punished! because you did beat your boss: IMF Rothschild: that is,you made cry: your Satan!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  Synnek1 ha pubblicato un commento 3 minuti fa WE WILL NEVER FORGET MOTHERFUCKER! --ANSWER --> BRAVO BRAVO: SON OF THE DEMONS, AND Sucking: OF HUMAN BLOOD, YOU DO NOT FORGET YOU: why, I will come to torment your soul damned!! BRAVO BRAVO: FIGLIO DEL DEMONIO E SUCCHIATORE DEL SANGUE UMANO: TU NON DIMENTICARE! @ IMF 666 FED ECB: Sharia CIA NWO: freemasonry, Racists Nazis, kkk -> all into the hell! RETRIBUTION: punishment, punishment, chastisement, retribution, castigation, pain rewards reward, award, payoff, retribution, repayment, consideration Judgment retribution, retribution --- this is your retribution --> AMEN ALLELUJAH @666 IMF CIA Sharia, FED ECB --> I'll burn the world: again! because there could not be another solution: as it was for Sodom? so it was in the days of Noah! criminal murderers of the Pharisees of the IMF 666: children of the devil! hell is the your size!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ Angela Merkel: &: @ Hillary Clinton - you and your Masonic system of banking seigniorage? you make me shudder! --> 1. adoring fans: of a Canadian boy: 2. "Luke Magnotta" the alleged cannibal: 3. is porn star: of 29 years old, 4. to get torn to pieces: 5. his gay lover, then, 6. have eaten: a body part: 7. and have sent the rest: in schools and offices: to public: in all Canada! 8. now, is in jail in Montreal, in awaiting trial: and 9. every day he receives dozens of messages of love, Solidarity! 10. by his admirers, especially in love: for him: she is a eighteen year old, British student, that: 11. has created a group in: facebook: and quickly gathered: 12). 1400 accessions: first to be censored, 13). but she has become his friend: for, He would: tortured:kittens. 14. all advertising for your Satan 666 IMF Talmud: for to be: all against Jesus Christ: like you
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  Synnek1 Synnek1 ha pubblicato un commento 17 minuti fa [POISON TASTES GREAT] -- ANSWER--> OF COURSE! It is WHY IS THE sweet the BLOOD OF THE POOR: IN THE MOUTH, OF RABBIS PHARISEES ILLUMINATED: THE IMF and his freemasonry: that, I has poisoned: all the blood of criminals around the world: that, are all those, who are the enemies criminals of Jesus Christ
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @UniusREI3: U poisoning [US] YOU PAY THE IMF! I AM THE IMF AND YOU A FUCKKING PAYMENT! YOU OWE! [I WANT YOUR BLOOD]--ANSWER-- @666 synnek1 --yes! But, I've seen your funeral! but, at outside of a coffin more luxurious than mine? whole: it was not a pretty sight edifying: "do not tell you: your friend and: kindred, they not said: "he was a good boy! in fact, all your ex-girlfriends? came after: and all swearing against you: and cursed against you" yes! So what? it's all because of your Master Masons: the synagogue of Satan! if all we are: forced to pay the IMF! but, for this affront to my royalty? I have already begun to kill: in a supernatural way: 500 million traitors like you all over the world! It is WHY IS THE sweet the BLOOD OF THE POOR: IN THE MOUTH, OF RABBIS PHARISEES ILLUMINATED: THE IMF and his freemasonry: that, I has poisoned: all the blood of criminals around the world: that, are all those, who are the enemies criminals of Jesus Christ
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ mikeleilmarziano -> Giacinto Auriti: he discovered the crime of banking seigniorage, but he is a saint big: that: the Catholic Church will never have the courage to canonize! seen that: for fear: has hidden: his Saints: ie, 4 children (already canonized earlier) that had been bled: by (some) rabbis Pharisees (crazy): [without the knowledge of the Jewish people that would never allow: this crime] because, the Talmud (secret): says that: non-Jews: (not have human dignity), but they are animals from the human form! and especially Christian children are the lambs to be sacrificed: for expiation of their sins! these fools? are the masters of the IMF: that is, the masters of our lives!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ mikeleilmarziano: and especially, those who: has been: that: he has convinced you, that: the rabbis Pharisees: 666 of the IMF: Illuminati, they are the "true" representatives of the Jewish people? they are only: a sect of Satanists: of Talmud: IMF: and their: owl god: at the Bohemian Grove! their false Star of David: that: is the star of Rothschild: the 666 star, six-pointed: that is on the flag of Israel! we, in the Kingdom of God? we will destroy Israel again: for this blasphemy! e soprattutto chi: e stato: che: ha convinto te: che: i rabbini farisei: i 666 del FMI: Illuminati, loro sono i "veri" rappresentanti del popolo ebraico? loro sono soltanto una setta di satanisti: del FMI: e del loro dio gufo al Bohemian Grove! della loro falsa stella di Davide: che: è la stella di Rothscild: la 666 stella: a sei punte: che è sulla bandiera di Israele! noi del Regno di Dio? noi stiamo per distruggere Israele: per questa blasfemia di nuovo!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @mikeleilmarziano: [who: has did believe, to you that I am not jew? I am jew!] chi ha convinto te: del fatto che io non sono ebreo? AMEN. ☠pax☠ +♰+ ☠pax☠ alleluia AMEN. tell me what you know: YOU PRAY TOGETHER TO ME I have done the wrong to all those criminals who toppled the cross ♰[♚MENE ★TECHEL ★PERES] ♰ PAX ♰CSPB CSSMLNDSMD VRSN SMVS MQLIVB ♰"Drink your poisons made by yourself" ♰by★ReiUnius♥King♥Israel♥Mahdì. YOU PRAY TOGETHER TO ME
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ Hillary Clinton - sorry, but I am not yet gone: of the: your gods owl: the Baal god Marduk, of the your: Pharisees rabbis of the IMF: to sell my soul! However, what worries me more than anything else? This is, in particular: "you have prohibited: in publicly, the christian symbols, for spreading, all your masonic symbols and symbols Satanism, and, for do the courses, of witchcraft: in American schools! However, you have erected: a giant: MEMORAH: in front of the" House white ", etc. ... and this: I wonder with apprehension, perhaps: the Menorah for you: has the same value of your precious satanic symbols?" because for me that I am a Messianic Jew? Menorah and the Cross (as a symbol of resurrection)? have the same value
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ Angela Merkel: &: @ Hillary Clinton - you are two wild crazy! these Muslims, in the name of Islam: killed: other Muslims! as, they islamists have respect for you or for us Christians? this is what you want to have: the motivation to make the nuclear world war 3 ° - [the fact] -> Syria, bomb in Damascus, dead: Assad's brother (Shiite) and, dead: Minister of Defense (Shiite). - [From the frying pan into the fire!] -> The attack was claimed by an Islamic rebel group, Liwa al-Islam (Islam's brigade), but at the same time, even the Free Syrian army (the Sunni Salafi) were taken: the responsibility of the action, through: an official spokesperson .. According to a Syrian security source, the bomber was a bodyguard (Sunni): Group leader: close to Assad.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  [Hypocrisy lies and distortions] The German Chancellor Angela Merkel said: "The UN approves, the new resolution: urgently by all countries:of the international community to end: to the violation of human rights: in Syria and to forward: the political process. "- ANSWER -> @Mrs. Merkel, 1. not only Assad has admitted the mistakes of his regime; 2. But, ha: also: amended the Constitution: to do him, that: you do not want to do doing, to him, but you want to do, to his opposition: that: about, the democratic rules: they know: only Sharia! Why not: involvement: the political part: unsuccessful (ie, the Shia of Assad): you can only: Do perpetrate the slaughter of all diversity: as you have already done(with NATO) in Iraq and Kosovo: and, of course you suffer: for all this : To be a good Christian woman: with your sister Hillary Clinton: of course!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  [martyrdom Syrian and criminal irresponsibility Western] The United Nations secretary general, Ban Ki-moon, today, has called at Chinese President Hu Jintao in Beijing to support the resolution presented by the West, to the UN Security Council which provides for additional penalties: against: the Syrian regime will be withdrawn if not used heavy weapons: against the opposition. - Answer-> [Question]@ Mr. Ban Ki-moon, and @ Mrs. Hilary Clinton will take you, to take the responsibility for the genocide of Shiites and Christians: that the Sunni, ie, Sharia Salafis infiltrated from Saudi Arabia, will do, of all minorities in the country Syrian? lol. not! So, you given the responsibility, to Erdogan: that: of Armenians, he understand!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @Synnek1, that is always the same spammers of MrPeteBlood : ie faggot of Rothscild: 666 (the great satan: USA) of youtube CIA IMF: synagogue --> You have choked: the blood of Christian martyrs: which are in Eritrea: in containers of iron! Now if you do not do a copy paste of my articles: about Eritrea(with your friend od Saudi Arabia: ie, the true: small satan): for do the destruction of Israel? I'll do eat, to you, all the money that the CIA, has give to you, in medicine: or drugs!! dickhead! tu hai soffocato il sangue dei martiri cristiani: che sono in Eritrea: nei containers di ferro! se adesso non fai il copia incolla dei miei articoli? ti faccio consumare tutti i soldi della CIA in medicine! testa di cazzo!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ you are an satanist: failure, criminal too: patetic! SpiteSire: ie same: synnek1: ie, one only spammer: of youtube Master 666 CIA NWO : ie, google full of Satanists failure, freemansonry: collapse IMF: failure it, or all will die: in imminent 3° World War nuclear! synnek1 said: "yoU CAN NOT JUSTIFY SIN: Claiming JESUS ​​PAID FOR BY YOUR transgressions!" -- ANSWER--> - CRIMINAL IDIOT! Jesus died for sin: and sin is exceedingly bad! sin is bad: you're bad! but if you do not recognize the sacrifice of the cross, which was paid for you? you shall be deemed guilty forever, because every offense committed against God is an infinite offense
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 sett. fa
  @ synnek1°dirty (failed: in youtube) 666 322 kkk: nazi, CIA U.S. EU NATO, NWO IMF: ECB FED: all criminal: Masonic shit! ie: the shameful system of occult Masonic for the all false democracies, of the seigniorage banking ": that they are afraid of Jesus Christ! that do all togheter the figure of shit!" why, the most powerful empire in history: that: collapses: for the fault of one man alone: (lorenzojhwh) (unius REI): because they understood: "finally": that: the IMF's agenda: one that is: all of them will die : (in many different ways: because the rabbis are sponges full of satanic hatred: for their Talmud: and in fact, are the priests of Baal undercover) to facilitate an alien invasion: that: in reality will be the end: of the unfortunate: human adventure: on this planet!

  Ebrei mi hanno chiesto circa i sacrifici cruenti da fare nel Terzo Tempio Ebraico... ANCHE GESù come Isacco, hanno tentato di evitare il loro sacrificio: MA QUESTO ERA INEVITABILE NELLA VOLONTà DEL PADRE, perché, IL PECCATO DIVENTA QUALCOSA DI INFINITAMENTE DANNOSO irreversibile, una sepazione insuperabile per accedere alla presenza della santità di Dio JHWH. Inoltre, anche io come Mosé, Gesù e Isacco, noi, noi siamo tutti uomini molto miti, che non vorremmo mai, fare della violenza contro nessuna creatura... MA, IL SACRIFICIO ESPIATORIO PER IL PECCATO è INEVITABILE, e certamente il sacrificio cristiano sacramentale eucaristico: è assai più cruento e spaventoso, antropofagio, in confronto al sacrificio di un animale.. anche per questo, ci sarà un solo sacrificio espiatorio simbolico al mattino ed alla sera, nel Terzo Tempio ebraico, così come la Parola di Dio ha già profetizzato che deve essere!
  Alleluia, Santa PASQUA, il Signore Gesù è veramente risorto.. alleluia hallelujah, amen. e tra i tanti aspetti negativi, sociali politici ed economici (il valore delle case è crollato, i fitti vengono decurtati, la tassazione sugli immobili aumenta, ma il parassito sistema bancaio, usurocratico e parassitario, esso satana Spa Fmi, pretende sempre il suo contratto: di mutuo ipotecario, da induzione al suicidio, ecc.. ) Soltanto Cristo Risorto è patrimonio insostituibile per noi, noi che possiamo sperare solo in lui... ecco perché noi siamo impegnati ad essere trovati da lui accettevoli e con una retta coscienza

  attualmente, io non vedrei la mia persona come un leader politico, ma, come un "ispettore", che è trasversale a tutte le forze di destra, e di centro destra, e che funga da stimolo, affinché la politica diventi nuovamente, qualcosa che parte dal popolo, ed in cui il popolo può essere coinvolto. ed essere protagonista della politica, come dice la Costituzione. In realtà, di: sedi di partito aperte al pubblico tutti i giorni?
  no, non c'è traccia di questo a Bari.

  non vi lasciate fuorviare dalla imponente documentazione che su lorenzo scarola,
  che, esiste in internet, perché nella mia vita reale, io non dico quelle cose,
  Infatti, nella vita reale, raramente io parlo di religione, e la mia struttura mentale, è quella dell'agnostico razionale, che, lascia la sfera del spirituale religioso nella coscienza interiore... Ma, il spirituale politico deve essere potenziato: Patria, Famiglia, Tradizioni
  religiose, sovranità monetaria e sovranità politica, libertà individuali, sono la nostra identità!
  Don't be led astray by the impressive documentation on lorenzo Scarola, which exist on the internet, because in my real life, I do not say those things, In fact, in real life, rarely, I speak of religion, and my mind-set is that of rational agnostic, which leaves the sphere of religious spiritual, in inner consciousness and ...
  But, the policy must be enhanced, in mode ideologic, and in spiritual mode: Home, family, religious traditions, monetary sovereignty and political sovereignty, individual freedom, are our identity!
  ======================
  Ne pas être dévoyé par la documentation impressionnante sur lorenzoJHWH, qui
  existent sur internet, parce que dans ma vraie vie, je ne dis pas ces choses,
  En fait, dans la vraie vie, rarement, je parle de religion, et mon état d'esprit, c'est que d'agnostique rationnelle, qui quitte la sphère du religieux spirituel, dans la conscience intérieure et... Mais, la politique doit être renforcée, en mode idéologique et en mode spirituel: la maison, la famille, de traditions religieuses, de souveraineté monétaire et de la souveraineté politique, liberté individuelle, sont notre identité!

  my HOLY JHWH - tu sai tutto, i satanisti cannibali di: CIA youtube e google? SONO LE UNICHE PERSONE DI CUI MI POSSO FIDARE! io con loro non ho segreti, loro sanno tutto di me.. come io so tutto di loro, e infatti, SOLTANTO, delle bestie di satana come loro, potevano fare il crimine dell'11-settembre, contro, le Torri Gemelle, come ha detto il Presidente Francesco Cossiga, pubblicamente, sulla stampa italiana.. loro sono un personale altamente affidabile, ecco perché, anche io, come, le bestie di satana: di Rothschid, il sommo sacedote di satana Bush 322 Kerry, anche io: mi fido ciecamente di loro!
  UE, Israele, Cina Russia - AMMAZZATE la Arabia SAUDITA schiacciate il serpente alla testa.. e perché i farisei anglo americani hanno deciso che la Africa deve essere islamizzata? LI BISOGNA MANDARE LE TRUPPE
  ====================
  Questo è solo un calcolo matematico non è una opinione! [[ NESSUNO può pensare, di tacere di essere complice di questo satanismo, e di poter sperare ancora nel Regno di Dio, ecco perché io ho visto tanti Vescovi cadere nell'Inferno! ]] Ecco, in breve la situazione finanziaria del mondo:
  1- gli "illuminati" o vertice satanico, sono 60 famiglie (per lo più di banchieri ebrei), questi hanno il 50% della massa monetaria visibile del mondo! Come?
  Attraverso la riscossione del debito pubblico [tasse] e attraverso le multinazionali, il monopolio dell'energia, della chimica, delle armi, delle banche!

  2- hanno anche il doppio, di tutta la massa monetaria visibile nel mondo. Come?
  Mettono in passivo la carta colorata (banconote), in attivo i titoli di Stato che il governo emette per pagare le banconote e quindi chiudono il bilancio a zero!

  3- La conseguenza è che: "60 famiglie di satanisti detengono i tre quarti (3/4) di tutta la potenza finanziaria e istituzionale (massoneria) del mondo! "
  CONCLUSIONE: 60 famiglie hanno "generato" un POPOLO (invisibile come il signoraggio), di quasi un milione di satanisti-massoni, attraverso questi, di fatto hanno il controllo reale del nostro pianeta.
  Il mondo non ha più un futuro! Allora, preparati a prendere il micro chip! Preparato per te, ha dentro il tuo nome in codice, con affianco il "666". Questo ti renderà bionico, e sostituirà la tua carta di credito e il conto in banca, ecc... ma secondo Apocalisse che ha parlato di ciò nei minimi dettagli tecnici già 2000 anni fa, tu in Paradiso con questo "coso" non potrai più entrare. Questo micro chip è il marchio della bestia e noi siamo vicini agli ultimi tempi!
  "Morte e Vita si sono affrontate in un prodigioso duello. Il Signore della vita era morto; ma ora vivo trionfa." - sequenza pasquale
  Questo documento è stato ideato scritto e pubblicato il giorno di Pasqua del Signore: 23 marzo 2008 ore 6,40.

  Here, shortly the financial situation of the world:
  1 - him "illuminated" or satanic vertex, is 60 families (for it more than Jewish bankers), these have the 50% of the visible monetary mass of the world! As? Through the collection of the debt I publish [taxes] and through the multinationals, the energy's monopoly, of the chemistry, of the weapons, of the banks!
  2 - they also have the double one, of the whole visible monetary mass in the world. As? Put in passive the colored paper (banknotes), in active the state funds that the government utters for paying the banknotes and therefore they close the budget to zero!
  3 - The consequence is that: "60 families of satanism hold the three quarters (3/4) of the whole financial and institutional power (freemasonry) of the world! "
  CONCLUSION: A People (invisible as the seignorage), of almost a million satanisti-freemasons, it has of made the control of our planet.
  The world doesn't have a future anymore! Well, prepared to take the micro chip! Prepared for you, it has inside your name in code, with I place side by side the "666". This will make you bionic, and it will replace your credit card and the account in the bank, etc... but according to Apocalypse that has spoken 2000 years ago already of this to the least technical details, you in Heaven with this "coso" you cannot enter anymore. This micro chip is the mark of the beast and us are near to the last times!
  "Death and Life are faced in a prodigious duel. The Lord of the life was dead; but I now live it triumphs." - Easter sequence
  This document has been conceived writing and published the day of Easter of the Lord: 23 March 2008 hours 6,40. Per l'onore dovuto a Yeshua Ha Mashiach Notzri
  detto Gesù di Nazareth.
  my JHWH holy -  CONSECRATION TO THE MOST SACRED HEART OF JESUS.. Padre mio e di Gesù, tu lo sai, in youtube io ho amato più di tutti: due agenti segreti: i sacerdoti di satana della CIA: Ihatenewlayout, and, Synnek1, ie, 187AudioHostem, insieme ad un agente segreto del Kuwait.. per amore di loro e di me: tu perdona, salva rigenera e benedici tutto il Genere Umano! VIENI OH SPIRITO SANTO A RINNOVARE LA FACCIA DELLA TERRA!
  my JHWH - tu lo puoi dire a tutti ... io non avrei mai voluto essere, e non vorrei mai essere Unius REI.. QUESTO è UN LAVORO TROPPO DURO, TROPPO ALTRUISTICO.. PERCHé IL MONDO POSSA SOPRAVVIVERE AI SATANISTI FARISEI SALAFITI ISLAMICI, MASSONI, E A TUTTE LE BESTIE DI SATANA CHE IL TALMUD SPA FMI, PERVERSO HA DIFFUSO PER IL MONDO!
  i satanisti della CIA erano invidiosi che, io avevo trovato una spiritualmente matura collaboratrice tedesca, sulla pagina di youtube/user/youtube
  https://www.youtube.com/user/MarlaMarleen/discussion così la hanno intimidita, questa ragazza, e hanno lei costretto al silenzio, ed io non so, se, lei è viva, o se lei è stata uccisa dai satanisti tedeschi, dove ogni anno fanno 30.000 sacrifici umani sull'altare di Merkel Satana!
  ==================
  Rothschild Spa 322 NWO, AIPAC 666 parassiti usurai - è inutile che strepitate, voi dovete venire con me, nel deserto saudita, tra i rettili come voi!
   ============
  my JHWH - io ti sono debitore del mio lavoro estenuante, per riscattare il sangue innocente di tutti i martiri innocenti, della storia di tutto il Genere Umano, e per dimostrare ai martiri, e a tutti i Popoli, che il loro sangue innocente sulla terra non è caduto inutilmente.
  a Ayman Al Zawahri ( a quello che ha il segno di Caino shariah sulla fronte, bestia di satana, LEGA ARAba califfato saudita sulla fronte )
  ===================
  IL SATANISMO DELLA SHARIAH
  io ho donato ad un martire cristiano pakistano 250 euro, DOVE, il Pakistan UNA RAGAZZA CRISTIANA di 14 anni è STATA STUPRATA NELLA CASERMA DELLA POLIZIA, e dove vengono calunniati ed uccisi per blasfemia, e quindi LORO NON SI RIVOLGEREBBERO MAI AGLI INQUIRENTI PAKISTANI.. Il mio amico, in realta, è stato derubato di 2000 euro, da truffatori, che con wester Union hanno preteso inoltro del denaro prima in India e poi, in Sud Africa.. inoltro di denaro, che è stato reso possibile, utilizzando unicamente un amico del Barein ... TUTTO QUESTO è AVVENUTO CON LA MILLANTATA SPERANZA di poter andare a lavorare in Canada.. ma, anche Interpol non mi ha risposto, FORSE RISPONDEREBBERO A VOI.. PER LA VOSTRA BUONA AZIONE DI PASQUA? io non ho nulla da pretendere dal vostro servizio come un atto dovuto...
  di tutta questa disavventura io ho la documentazione elettronica
  se, la Interpol non volesse ignorare anche il vostro impegno caritativo e oblativo..

  se poi noi vogliamo mandare al diavolo il denaro di 2000 dollari circa, che è stato rubato al nosto amico pakistano, e per il quale lui si è indebitato con la sua famiglia...
   in realtà quello che è importante per lui è di venire a lavorare in Italia
  per uscire dall'inferno islamico di oppressione angoscia, violazione, deprivazione, sfruttamento che sono uno stato reale di schiavitù
  se, voi conoscete un posto di lavoro per lui
  per realizzare questa colletta io offro 250 euro.
  =====================
  la ideologia si serve di considerazioni storiche distorte, come "Governo Mondiale Ebraico", o come "protocolli anziani di SION" ma, la mia metafisica è così semplice e perfetta, che non ha bisogno del dato religioso o del dato storico, ECCO PERCHé IO SONO LA FRATELLANZA UNIVERSALE, io non ho bisogno di deportare le persone, di contendere sfere di influenza, perché ogni persona del pianeta ha gli stessi diritti e gli stessi doveri, quindi io rimuoverò soltanto gli impedimenti a questo diritto universale alla uguaglianza, ed al pari accesso a beni e servizi! NON SO CHE FARMENE DELLA IDEOLOGIA DELLA STORIA O DI UNA QUALCHE VISIONE RELIGIOSA DELLA VITA!
  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH IE, SAUDI ARABIA AGENDA - tu preferisci i confini del 1967, oppure tu preferisci avere tutta la Palestina? OK! IO TI DO TUTTA LA PALESTINA, E TU MI DAI IL DESERTO DELLA MADIANA ED IL DESERTO EGIZIANO.. perché, quando tu avrai condannato la shariah, poi, vivere con i musulmani sarà una vera felicità di amore!
  e se, i Farisei Rothschild Spa, saranno costretti a ritornare.. E LORO CERTAMENTE VERRANNO, SONO COSTRETTI A VENIRE, poi, anche il "signoraggio bancario" che è il potere dei satanisti crollerà! Quindi come crollerà il califfato mondiale, poi, anche il Nuovo Ordine Mondiale crollerà, perché io sono la FRATELLANZA UNIVERSALE

  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - non è con la violenza che, l'ISLAM potrà conquistare il mondo! .. tu usi una tecnica medioevale, quando non esistono più i crociati.. perché, i satanisti massoni, FARISEI USURAI VAMPIRI SPA 322 rOTHSCHILD, sono felici del lavoro di satana che tu stai facendo! MA, non è facendo il male a persone innocenti che qualcuno potrebbe sperare di entrare in Paradiso.. ecco perché Il TUO CORANO è "LA MERDA!

  UniusRei3
  Mr. Ayman Al Zawahri SHARIAH - se, tu credi che facendo uccidere i martiri cristiani, tu puoi riuscire a fermare i satanisti massoni farisei bildenberg? poi, tu sei uno scemo, che lui cerca di spegnere un fuoco, utilizzando la benzina.. perché durante la guerra mondiale? non potrebbe pù esistere una proporzione quantitaiva circa il numero dei cadaveri.. e quello che tu farai? sarà quello di fare condannare l'ISLAM su tutto il pianeta!
  Mr Ayman Al Zawahri SHARIAH - io non ho mai condiviso nulla di ogni violenza, che i satanisti americani hanno fatto contro poveri musulmani innocenti! TU INVECE ISTIGHI AD UCCIDERE I CRISTIANI INNOCENTI, PER ESSERE TUTTI GLI ISLAMICI SULLO STESSO LIVELLO DEI FARISEI SATANISTI ENLIGHTENed, 322 BUSH E ROTHSCHILD il vampiro, I TUOI SOSTENITORI E FINANZIATORI! .. TU CON TUTTI GLI ISLAMICI SHARIAH? TU  SEI LA ABOMINAZIONE! ... non ci potrebbe mai essere per voi una speranza in Paradiso! Io non avrei nessun motivo di contrastare i palestinesi se la shariah fosse condannata.. perché come è documentato: da molti video in ShalomGerusalemme, io in passato, io ho sempre difeso i palestinesi!
  UniusRei3

  a Ayman Al Zawahri ( a quello che ha il segno di Caino shariah sulla fronte, bestia di satana, LEGA ARAba sulla fronte )

  	Martiri di Cristo Re
  
  	La stragrande maggioranza dei martiri del nostro secolo
   furono uccisi 
  in nome del regno divino. 
  
  	Gli spagnoli e i messicani, soprattutto, 
  morirono invocando la regalità di Gesù 
  e pronunciando il grido di "Viva Cristo Re!".
  
  	In nome di Cristo Re, si poté resistere 
  al totalitarismi. 
  	
  	Pio XI aveva istituito la festa liturgica nel momento 
  storico in cui la regalità 
  di Cristo sul mondo fu violentemente e radicalmente negata 
  dai movimenti rivoluzionari e 
  da correnti di pensiero anticattoliche. 
  
  	Sotto lo stimolo di persone e di congregazioni 
  particolarmente sensibili il 
  Pontefice reagì sottolineandola, esaltandola,
   fino all'istituzione della festa di Cristo Re. 
  
  	In questo modo, la dottrina della regalità, 
  fino ad allora diffusa in circoli attivi 
  ma comunque ristretti venne recepita dal magistero. 
  
  	***	Fin dalla sua prima enciclica Pio XI 
  ne esplicitò il tema formalizzandolo 
  nella bellissima enciclica Quas primas del 1925 su due piani: 
  dottrinale ma soprattutto liturgico. 
  
  	La nuova festa contribuì moltissimo ad allargare 
  la diffusione della devozione 
  di Cristo Re e la teologia politica degli inizi 
  acquistò profondità di riflessione spirituale.
  
  	Cristo Re servì pure a contrastare 
  le dottrine politiche del tempo, comunismo, 
  nazismo e fascismo, poiché se Cristo è re e 
  quindi unico fondamento della vita collettiva, 
  s'instaurava una divaricazione definitiva con 
  le teorie totalitarie della vita pubblica. 
  
  	***	E infatti, dopo l'avvento del nazismo, 
  in Germania ci furono alcuni 
  che si ribellarono a Hitler in nome di Cristo Re. 
  
  	L'Azione Cattolica tedesca innalzava il monogramma 
  di Cristo contro la svastica. 
  
  	***	Contro la menzogna 
  dell'ideologia nazionalsocialista, 
  il Beato Lichtenberg dichiarò coraggiosamente: 
  					"La mia guida è Cristo".
  
  	In Messico i "cristeros" protestarono contro uno Stato
   persecutore ispirato dalla massoneria.
   
  
  	L'idea di una controsocietà cattolica e l'opposizione 
  al potere trovarono una convergenza
   nella regalità di Cristo che divenne una forma 
  di identificazione forte.
  
  	In Spagna, Cristo Re rappresentò per i cattolici 
  il simbolo dell'opposizione 
  ad una Repubblica laica e laicista, antireligiosa 
  ed anticlericale. 
  
  	Arrivata l'ora suprema, i martiri affrontarono 
  la morte con invitta fermezza 
  e pazienza per amor di Dio e di Gesù Cristo, il Martire 
  dei Martiri. 
  	
  	Infatti gli stessi miliziani dissero che molti erano
   caduti con i crocifissi 
  fra le mani gridando: "Viva Cristo Re!". 
  Fu il grido glorioso da contrapporre al 
  "Viva il comunismo; viva la Russia!", preteso dai carnefici 
  per salvare 
  la vita prima dell'esecuzione capitale.
  
  	Le parole "Viva Cristo Re!" sigillarono definitivamente 
  le labbra dei martiri.
  
  	Fu l'espressione del loro coraggioso atteggiamento, 
  della loro professione di fede certa, 
  senza riserve, nel seguire Cristo nella sua immolazione.