Opposizione, usa i bambini nel conflitto, Siria, HRW se n’è accorta tardi

 در سوریه، زهر جریان: بین ردیف از مطبوعات ایتالیایی، روزنامه نگاری deontologies: یک مقایسه: [تاریک اندیش روزنامه نگاری غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. حداکثر هشدار: ناتو در حال حاضر تراکنش: از جنگ روانی: مصون سازی. بشردوستانه جنگ رسانه ای علیه حقیقت است. روزنامه نگاری غربی: در بحران سوریه از همه نوع، و یا: فرض نگرش توطئه در گسترش دروغ به راه انداخته است. ساکت و آروم، به عنوان مثال حضور عظیم: شبه نظامیان القاعده و مزدوران از همه ملیت ها: صفوف FSA (حتی مستند: در سازمانی سازمان ملل متحد)، که: ترور افشانده شدن و مرگ همه جا هستند: آنها ممکن است، و حذف : به ذکر است، در اخبار: حملات تروریستی TG و داخلی[روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار]: که: در هر روز در سوریه بر جمعیت غیر نظامی و پلیس، صدها نفر از قربانیان بی گناه این ادعا است. و اگر شما در مورد آن صحبت کنید، با استفاده از واژگان که در آن شما سعی کردم همه چیز را به توجیه خشونت های خونین از تروریست ها است. همانطور که اگر حمله "میدان فواره"، که در آن 17 نفر جان خود را از دست داده، توسط یکی از روزنامه های خارجی توجیه می شد، گفت او تنها بانک. هر کس در ایتالیا خواهد بود با چنین بیانیه ای خشمگین است. اما اگر آن را به سوریه می آید هیچ کرامت و یا خشم وجود دارد که طول می کشد. به عنوان AGI گفت: به عنوان مثال روزنامه نگاری بد در میان دیگران، هنگامی که یک خودرو بمب منفجر، کشتار عابران شهروندان، مردان، زنان، کودکان،
07/22/2010 LEBANON – SYRIA – IRAN
Tensions rise in Lebanon over possible Hizbollah involvement in Hariri assassination
Fady Noun
The Special Tribunal for Lebanon is set to indict some Hizbollah leaders for their alleged involvement in the assassination of the former Lebanese prime minister. The Doha agreement could fall apart over the matter. In this context, Syria appears to be shifting its regional alliances away from Tehran and Hizbollah.
07/21/2010 CHINA
Dalian oil slick to reach international waters
More than 500 fishing boats are requisitioned to clean up 183 km2 of oil-covered sea after explosions rip through port. Many fear the disaster is greater than initially thought. Environmental protection is poorly enforced.
07/20/2010 SYRIA
Niqab banned from Syrian universities to counter Islamic extremism
Fully covered women will not be able to register for or teach in universities. “We will not abandon them to extremist ideas and practices,” government official says.
07/16/2010 PHILIPPINES
Remittances by Filipino migrant workers up by 6 per cent
More than US$ 1.58 billion are sent home in May of this year, 6 per cent higher compared to last year, and this despite the global economic crisis. “Higher remittances can be seen as a sign of hope and support for the new government by migrants who feel better about sending money home,” says PIME missionary Fr Mariani.
07/16/2010 SAUDI ARABIA
Saudi students, summer vacation more "boring" school
Young people complain about the lack of fun activities and miss the time spent in class. Only homeowners can arrange leisure time. Football and gym activities most popular, but running outdoors is seen “frowned upon". Psychiatrist: families have to invest in summer camps or workshops.
07/15/2010 ISLAM - EUROPE
Fr. Samir: French ban on burqa a welcome law!
Samir Khalil Samir
For the expert on Islam, the law is an invitation for European Muslims to strive for integration and marginalize Salafi trends of opposition and conflict. Moreover, the burqa has no justification in the Koran or Islamic tradition, it is merely a custom of Saudi Arabia (and some other countries) which confirms chauvinism and the "the woman’s grave".
07/14/2010 IRAN – UNITED STATES
Iranian scientist allegedly abducted by US on his way home
Shahram Amiri disappeared in June 2009 during a pilgrimage to Makkah. For months, his whereabouts were unknown. In recent weeks, video messages appeared showing him, each with a different version of events. He eventually found his way to the Pakistani Embassy in Washington where he asked for help to go home.
07/12/2010 ASIA – SOUTH AFRICA
World Cup 2010: Asia celebrates the ‘Red Fury’
The continent’s main newspapers give wide coverage to Spain’s one nil victory over the Netherlands. “Unprecedented celebrations” are recorded in Saudi Arabia, but Saudi paper criticises referees who could use 21st century technology. From Bangalore, fan criticises the Times of India for being too favourable to the Netherlands.
06/30/2010 CHINA – INDIA
India and China vying for energy
For years, Beijing has used diplomacy to secure energy supplies, opening the way for its state-owned companies. Now New Delhi wants to do the game.
06/30/2010 MIDDLE EAST – UNITED STATES
For Obama and Abdullah, two states for two peoples, basis of Mideast peace
The Saudi king and US president says the two-state solution is the only one that will bring peace, by guaranteeing a homeland for Palestinians and greater security for Israel.
 Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. محل حمله می شود "و دژ محکم هواداران رژیم بشار اسد" و پس از آن همه چیز قابل توجیه می شود، همچنین، جنایات غیر قابل توجیه است. از آنجا که این روزها، کسانی که دفاع از کشور خود و کسانی که حمایت از دولت قانونی (که تا به امروز آزادی عبادت و همزیستی با گروه های قومی و فرقه های تضمین امنیت در درون مرزهای خود را حفظ و دفاع از حاکمیت ملی را در برابر حملات خارجی از جمله منحصر به فرد در میان ملل در اکثریت قریب به اتفاق بردگان در سلاح جهانی لابی مالی)، تبدیل به یک خائن است و باید بمیرد. "کوریره دلاسرا"، با این حال، بین خطوط حاکی از آن است که این بازیگر از اپرا صابون Syro محمد Rafea فلسطین،

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. در کمین توسط تروریست های مسلح به عنوان کشته شده اند حتی یک سگ سزاوار مرگ اگر این امر می تواند به دنبال، به دلیل، با توجه به روزنامه ایتالیایی "، او را به هوش سوریه فراهم خواهد کرد." اتهام مضحک به عنوان غیر قابل تحمل است. این روزنامه "معتبر" می گویند نیست، باید به عنوان کسانی که می خواهند به انجام این کار روزنامه نگاری جدی و نه giornalettismo، که در واقع این مرد جوان به عنوان مثال از صداقت روشنفکری و قوام شفاف بود، پس از آن حذف شد و مرگ خود را، ارسال یک پیام روشن است. پیک: محمد Rafea فلسطینی تبار است، و خانواده اش، مانند بسیاری دیگر، در دهه های سوریه پناه پیدا کرده بود قبل از آن،

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. برای فرار از داد و بیداد مرگبار صهیونیست ها، که: در حالی که جمعیت بومی: روستاهای عرب اشغالی فلسطین قتل عام بود. پنج میلیون: در مورد: پناهندگان فلسطینی پراکنده: بین سوریه، لبنان، اردن است. محمد Rafea بود نه تنها به بخشی جدایی ناپذیر: جامعه سوریه است، اما آن را به نمایندگی از آزادی و بالقوه افزود: خلاقیت و رسا است که: سوریه و قدرت دولت، که هیچ برگ اتاق را برای کسانی که می خواهند برای کمک به محافظت ایمن رشد این کشور است، اما autolesionismi و خرابکاری را تحمل نخواهد کرد. به عنوان یک فلسطینی، به رغم تحریکات، پیشنهادات و تهدید است، نه به نیش از سوی تصمیم گرفته بود: او sin'ora خورده بود:

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. و به تروریستی باج گیری نه متمایل شدن: که: از طریق: jighadiste باندهای مسلح (مانند فاتح، الاسلام، به تازگی در لبنان رد) تهدید اردوگاه های پناهندگان فلسطینی در سوریه (در حال حاضر از شهرستانها واقعی: مجهز به تمام خدمات). او، به عنوان یک شهروند صادقانه و نمونه است که: او همواره از آن اجتناب کرده بود و افراط گرایی خشونت های فرقه ای، آن را به عنوان مثال بد برای باندهای مزدور وابسته تروریستی بود: FSA، و به همین دلیل تا به حال به حذف.اگر این دلایل ساده و شناخته شده، که: پایه و علل واقعی از قتل از بازیگر، شده اند بیان: به وضوح "کوریره دلاسرا"،

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. می تواند به معنای: فقط دو چیز است: که یا فقرا به معنی ارتباط، با مطبوعات حتی بیش از بد (یارانه: با: میلیارد یورو در هر سال توسط دولت ایتالیا، پس از آن توسط مالیات دهندگان)، و یا بر روی ما در حال خرید و فروش، با یک رسانه است، اما با اطلاعاتی مرکزی برای اطلاعات غلط نیست. به همین دلیل است که او محمد Rafea کشته شد. هیچ روزنامه ایتالیایی را ذخیره کنید: و سلب: مجازات رسانه ای: متشکل از دروغ و تحریک فرقه ای را به نفرت، از "جمهوری" است. جمهوری. "ساخته شده روزانه"، رقابت، که ثابت می شود متعصب در تحریف وقایع، و یا nell'ometterli

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. هر چند، برای لابی، که آنها را غالب می پردازد و آنها را ناراحت کننده هستند. حقیقت روزانه است. رسانه های ایتالیایی، رسانه های چاپی و تلویزیون، آنها را به اثبات می شود کاملا به بردگی کشیده: به نیروها و قدرت های خارجی از قبیل: علاوه بر به خرید و فروش ایتالیا: به عنوان مستعمره به سوء استفاده قرار گیرد و فشار، امور مالی و بازوی ارتش مزدور برای قرار دادن در بحران: جامعه سوریه و واژگون ساختن آن است. هیچ یک از این قهرمانان آزادی بیان و حقوق بشر اشاره به حملات تروریستی توسط نیروهای وابسته به: القاعده، که هر روز انجام می دهند: و کشتار بی رحمانه غیر نظامیان در خیابان ها، حمله به کاروان نظامی، شلیک RPG در پست های بازرسی امنیتی نیروهای کشتن:

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. که در حال انجام وظیفه خود، پرتاب موشک در برابر: خانه های خصوصی، ویران و غارت کلیساهای مسیحی و مکان های اسلامی عبادت، انجام حملات: در مقابل بیمارستان ها، کارخانه ها، مدارس و دانشگاه ها، لوله های آب و گاز خط لوله خرابکاری و اداره مراکز حمله: ملی و خدمات اجتماعی، مردم به آدم ربایی برای باج گیری، ذبح کردن، تجاوز به عنف، شکنجه به هر کسی مرگ: و موشک پرتاب، و بسیاری از دیگر جرایم و خشونت غیر قابل بیان است، اما از آن که ما از شواهد در: به سفارشات خود را "دموکراتیک" تحمیل با machetes به تعظیم صدها فیلم و خاطرات را امتحان کنید.

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. برخی از افراد حتی مانند Amedeo Ricucci، شارلاتان ناامید، و تهیه پیش نویس مزدور، در حال حاضر بدنام: برای سرمقاله خود pirouettes، از زمان تهاجم علیه لیبی، سوریه از طریق نفوذ شد: مرز ترکیه، همراه با باندهای تروریست alqaedisti، مزدوران و اراذل و اوباش از همه ملیت ها، است و ناخودآگاه و به همین ترتیب حروف درشت به فروش فیلم خود را، که در دوستی با جنایتکاران تروریستی که او وانمود می کند که قهرمانان جوان صورت گرفته است ... به عنوان اسناد روزنامه نگاری، و نه به عنوان دفاع از تروریسم که به آنها است. در واقع خود را به کمک به تروریسم، جنایی در هر کشوری، از زندان. (/ Dossier/dossier-diario-dalla-siria-in-guerra/84/1/default)

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. با این حال، بقیه روزنامه نگاری معتبر ایتالیایی، کر و لال در صورت اعمال این وحشتناک است: بزهکار، اما زبان خیلی گشاد داستان: کاملا غیر ممکن است: برای بررسی (صرفا به این دلیل: غلط و ساخته شده است، و ما نشان داد و مستند مختلف، ویدیو، که: ما در شبکه قرار داده است: در اختیار خود) از یک سازمان مرموز: در انگلیسی خانههای ییلاقی قرار دارد. آن است که: حتی بدتر، این است که: آن است که این نمایندگان از روزنامه نگاری ایتالیایی، در حالی که: آنها آویزان حجاب سکوت و دروغ در واقعیت سوریه، توطئه علیه محکوم نیست: آزادی مطبوعات و اطلاعات: در پیشرفت: در برابر: خود را همکاران خود روزنامه نگاران

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. سوریه. چرا، امروز، روزنامه نگاران در سوریه، هدف مورد علاقه: تروریسم سلفی است. بسیاری از آنها است: آنها کشته شده اند: و یا ربوده شده، ایستگاه های تلویزیونی را بمباران خود: و رندر بی فایده است. سالم سانسور. شبکه های تلویزیونی سوریه به طور منظم: تحریم کردند ماهواره برای انتقال اخبار و اسناد محروم می شوند و قراردادهای شده توسط ارائه دهندگان خارجی لغو. اروپا چشم انداز سوریه این خبر، تنها کسانی که، با تشکر از روزنامه نگاران جوان سوریه را ممنوع کرده است، به ما اطلاع دهید که: در واقع اتفاق می افتد بر روی زمین، با استفاده از فیلم راستگو در دست، الجزیره یا سعودی دستکاری.در نهایت: اینترنت مضروب شده است،[روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار]. در کتاب درسی کابل عمل موساد دستکاری شده، در حالی که: در مورد معاصر از قبیل: استخدام برخی از سرورها در خارج از کشور را رد کرد: و چشم انداز شبکه خبر: پایگاه پنهان: برای کاربران غربی. اما: روزنامه نگاری ایتالیایی: سکوت باقی مانده است. چرا؟ چرا شما نمی خواهید شهروندان غربی می دانند که، که در سوریه؟ چرا که، درک هیچ شورش و یا جنگ داخلی، "سرکوب توسط رژیم دیکتاتوری،" اما نه یک حمله تمام عیار از خارج، از طریق، مزدوران و تروریست های وابسته به القاعده، علیه یک کشور مستقل است؟ درک: شهروندان غربی اروپایی و آمریکایی

 
Tg24Siria [روزنامه نگاری تاریک اندیش غربی: 666 IMF: NWO: WW III، در برابر روزنامه نگاری سوریه را تحت الشعاع قرار. که: و قتل عام مردم بی دفاع: در خون سرد "دموکراسی" و "آزادی" ارتکاب حملات تروریستی را ندارد؟ دیدن این ویدئو شامل: آنها کشتار می شوند مردان محدود، به عنوان بچه ها، که: کسانی که در حال برگزاری چاقو "مبارزان راه آزادی"، اما متعصب خطرناک که ضعیف در ذهن شستشوی مغزی: استفاده می شود و توسط حاکمان: بی پروا؟ آنها که رای دهندگان آمریکایی و اروپایی را تحقق می بخشد: که: آن است که سیاستمداران که بر آنها حکومت به تصویب و تایید بودجه: مسلح این جنایتکاران و اراذل و اوباش؟ (/ دیده بان؟ V = LT7um3gvoUA)

Over Syrië, het gif stromen: tussen: de rijen van de Italiaanse pers, deontologies Journalistiek: een vergelijking: [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Overschaduwd Syrische Journalistiek]. Maximum Alert: de NAVO is momenteel Transactie: Psychologische Oorlogvoering: hedging. Humanitaire Media Oorlog tegen de Waarheid. De westerse journalistiek: het is ontketend in het verspreiden van leugens: van alle soorten aan de Syrische crisis, of: ervan uitgaande dat de houding meest samenzweerderige. Het is stil, bijvoorbeeld de massale aanwezigheid: de militanten van al-Qaeda en de huurlingen van alle nationaliteiten: de gelederen van de FSA (zelfs gedocumenteerd: in institutionele VN), dat: zeug terreur en dood overal: ze zijn mogelijk, weg te laten en : om op te noemen in het nieuws: TG en binnenlandse terreur aanslagen[Journalistiek West-obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]:. Dat: elke dag in Syrië de burgerbevolking en de politie van invloed zijn, eisend honderden onschuldige slachtoffers. En, als je er over praten?, Gebruikt een vocabulaire waarin u alles geprobeerd om de bloedige geweld van de terroristen te rechtvaardigen. Alsof de aanval "Fountain Square", waar 17 mensen om het leven kwamen, werd gerechtvaardigd door een buitenlandse krant, dat hij alleen maar een bank te raken. Iedereen in Italië zou worden verontwaardigd over een dergelijke verklaring. Maar als het gaat om Syrië is er geen waardigheid of verontwaardiging dat duurt. Zoals het gezegde AGI, een voorbeeld van slechte journalistiek onder andere toen een autobom ontploft, het doden van voorbijgangers burgers, mannen-vrouwen-kinderen,

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. de plaats van de aanslag wordt "een bolwerk van aanhangers van het regime van Bashar al-Assad" en dan wordt alles te rechtvaardigen, ook de misdaden onvergeeflijk. Omdat deze dagen, zij die verdedigen hun land en degenen die ter ondersteuning van de legitieme regering (die tot op heden heeft gegarandeerd vrijheid van godsdienst en co-existentie met etnische groepen en denominaties, heeft gehandhaafd veiligheid binnen haar grenzen en nationale soevereiniteit tegen aanvallen externe, zoals unieke verdedigen tussen landen, in de overgrote meerderheid van de slaven op de mondiale financiële lobby's wapens), is uitgegroeid tot een verrader en moet sterven. "Corriere della Sera", maar tussen de regels door suggereert dat de actor van de soap opera's Syro-Palestijnse Mohamed Rafea,

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. gedood in een hinderlaag door gewapende terroristen als zelfs een hond verdient de dood als het zou worden gezocht, omdat, volgens de Italiaanse krant, "zou hij informatie aan Syrische intelligentie." Een belachelijke beschuldiging als onhoudbaar. Deze "gezaghebbende" krant zegt niet, zoals zou moeten degenen die willen serieus journalistiek en niet giornalettismo, dat in feite deze jonge man was een voorbeeld van intellectuele eerlijkheid en lucide consistentie doen, dus het werd verwijderd en zijn dood is een duidelijke boodschap. COURIER: Mohamed Rafea was van Palestijnse afkomst, en zijn familie, net als vele anderen, hadden hun toevlucht gezocht in Syrië tientallen jaren eerder,

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. aan de zionistische moorddadige rampage, die ontsnappen: terwijl: de bezette Arabische dorpen van Palestina was bloedbad: de autochtone bevolking. Vijf miljoen: over: Palestijnse vluchtelingen zijn verspreid: tussen Syrië, Libanon, Jordanië. Mohamed Rafea was niet alleen een integraal onderdeel: Syrische samenleving, maar: het vertegenwoordigde de vrijheid en de mogelijke toegevoegde: creativiteit en expressieve dat: Syrië werden beschermd en beveiligd door een overheid, die geen ruimte laat voor degenen die willen bijdragen aan de groei van het land, maar niet tolereren autolesionismi en sabotage. Als een Palestijn, ondanks de provocaties, aanbiedingen en bedreigingen, had besloten om de handen te bijten: hij had gegeten sin'ora:

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. en had niet boog voor terroristische chantage: dat: door: de gewapende bendes jighadiste (zoals Fateh al-Islam, die onlangs afgewezen in Libanon) is de Palestijnse vluchtelingenkampen in Syrië (: uitgerust met alle diensten nu van echte steden) bedreigend. Hij, als burger eerlijk en voorbeeldige, dat: hij had altijd sektarisch geweld en extremisme vermeden, het was een slecht voorbeeld voor de huurling bendes aangesloten terrorist: de FSA, en moest daarom worden geëlimineerd.Als deze eenvoudige en bekende redenen, dat: is de basis en de werkelijke oorzaken van de moord op de acteur, zijn niet uitgedrukt: duidelijk de "Corriere della Sera",

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. kan betekenen: alleen: twee dingen: ofwel dat het een slechte communicatiemiddel, met nog meer slechte pers (gesubsidieerde: met: miljard euro per jaar door de Italiaanse staat, dan: door de belastingbetaler), of op de we te maken hebben, niet met een media-outlet, maar met een centrale intelligentie voor de verkeerde informatie. Dat is waarom hij is vermoord Mohamed Rafea. Geen Italiaanse krant U bespaart: en wijst dit: media lynchen: samengesteld uit ligt: ​​en sektarische aanzetten tot haat, van "Republic". REPUBLIEK. de "Daily Made", concurreren, die blijkt te ijveriger zijn in vervormen evenementen of nell'ometterli,

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. hoewel, zijn oncomfortabel voor de lobby, die hen domineert en betaalt ze. FACT-DAGELIJKS. De Italiaanse media, gedrukte media en televisie, bewijzen ze volledig moet worden slaaf: om dezelfde krachten en vreemde mogendheden, zoals: in aanvulling op de behandeling Italië: als: een kolonie te worden benut en squeeze, financiën en arm legers van huurlingen te zetten in crisis: Syrische samenleving en ondermijnen het. Geen van deze voorvechters van de vrijheid van meningsuiting en de rechten van de mens noemt de terreur aanslagen door krachten aangesloten: al-Qaeda, die ze elke dag doen: en genadeloze afslachting van burgers in de straten, het aanvallen van militaire konvooien, schiet RPG op de punten van de veiligheid krachten te doden:

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. die zijn plicht doet, start raketten tegen: prive-woningen, teisteren en plunderen christelijke kerken en islamitische gebedshuizen, aanslagen te plegen: tegen ziekenhuizen, fabrieken, scholen en universiteiten, waterleidingen en gasleiding sabotage en aanvallen centra 'administratie: nationale en sociale diensten, ontvoering mensen voor losgeld, doden, verkrachting, marteling tot de dood iedereen: niet te buigen voor hun bestellingen "democratisch" opgelegd met machetes: en raketwerpers, en vele andere misdaden en onuitsprekelijke geweld, maar waarvan we bewijs in honderden films en getuigenissen te proberen.

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. Sommige mensen zelfs als Amedeo Ricucci, wanhopig charlatan, en een huurling opstellen, al berucht: voor zijn pirouettes redactionele, omdat agressie tegen Libië werd geïnfiltreerd Syrië door: de Turkse grens, begeleid door bendes van terroristen alqaedisti, huurlingen en misdadigers van alle nationaliteiten, en is bewusteloos en zo vrij zijn video, die opgenomen is in de vriendschap met terroristische criminelen die hij beweert te zijn jonge helden verkopen ... als journalistieke documenten, en niet als een apologie van het terrorisme die ze zijn. In feite zijn is medeplichtigheid aan terrorisme, een crimineel in een staat, uit de gevangenis. (/ Dossier/dossier-diario-dalla-siria-in-guerra/84/1/default)

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. De rest van de erkende Italiaanse journalistiek, echter, is doof en stom in het gezicht van deze ontstellende: delinquent handelingen, maar heeft zeer losse taal in het vertellen van verhalen: absoluut onmogelijk: om te controleren (omdat: vals en verzonnen, en we geopenbaard en gedocumenteerd verschillende, in video, dat: we in het netwerk: tot uw beschikking) van een mysterieuze instantie: gevestigd in een bungalow Engels. Wat het is: nog erger, is dat: het is deze vertegenwoordigers van de Italiaanse journalistiek, terwijl: ze hangen een sluier van stilte: en ligt aan de Syrische werkelijkheid, niet de samenzwering opzeggen tegen: de vrijheid van de pers en van de informatie: in vooruitgang: tegen: hun eigen collega's journalisten

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. Syriërs. Waarom, vandaag, journalisten in Syrië, zijn het favoriete doelwit: de salafistische terrorisme. Velen van hen: ze werden gedood: of ontvoerd, televisiestations gebombardeerd hun: en onbruikbaar. gezond-gecensureerd. Syrische tv-netwerken zijn systematisch: geboycot satellieten om nieuws te brengen: en documentatie worden ontkend: en contracten door geannuleerde buitenlandse aanbieders. Europa heeft de visie van het nieuws Syriërs, de enigen die, dankzij de jonge Syrische journalisten verboden, laat ons weten wat: dat: daadwerkelijk gebeurt op de grond, met video waarheidsgetrouw in de hand, niet gemanipuleerd door Al-Jazeera of-Arabië.Tot slot: het internet is fysiek aangevallen,[Journalistiek West-obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. in actie leerboek Mossad gesaboteerd kabels, terwijl: in eigentijdse stukken, zoals: in het buitenland te huren sommige servers worden verworpen: en de visie van het netwerk nieuws: online verduisterd: voor westerse gebruikers. Maar: Italiaans journalistiek: zwijgt. Waarom? Waarom ga je niet wilt dat de westerse burgers weten dat, wat er gebeurt in Syrië? Waarom zou begrijpen dat er geen opstand of burgeroorlog gaande is, "onderdrukt door een dictatoriaal regime," maar eerder een full-scale aanval van buitenaf, door, huurlingen en terroristen gelieerd aan al-Qaeda, tegen een soevereine natie? Begrijp: de burgers van West-Europese en Amerikaanse

 
Tg24Siria [West Journalistiek obscurantistische: 666 IMF: NWO: III WW, tegen de Syrische Journalistiek Overschaduwd]. dat: je hoeft niet mee "democratie" en "vrijheid" het plegen van terreur aanslagen, en uitmoorden van weerloze mensen: in koelen bloede? Zijn onder meer het zien van de video: ze worden geslacht mannen gebonden, als kinderen, dat: zij die houden van de messen zijn niet 'vrijheidsstrijders', maar gevaarlijke fanatici wier zwakke geesten zijn gehersenspoeld: en gebruikt door heersers: gewetenloze? Ze zouden realiseren van de Amerikaanse en Europese kiezers: dat: het is de politici die bestuursverantwoordelijkheid dragen goed te keuren en te onderschrijven financiering: de bewapening van deze criminelen en misdadigers? (/ Watch? V = LT7um3gvoUA)

 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 secondo fa
  Abu Jihad Antar sharia horror -- but, if: a donkey is less beast: and: guilty, of thee, before God! but if you do not know the things, of the earth, such as: you can know the things of heaven? what, you want to believe? I do not care! you can do the idolater: of all the stones: moon: islamist murderess criminal: of all the innocent Christian martyrs! just you, that to be: the best friend of the Satanists of this page, you have demonstrated: that: they are Islamists, "the little Satan" and, not: Israel .. ma, se: un asino è meno bestia: e: colpevole di te: davanti a Dio! ma, se tu non sai conoscere: le cose della terra, come: tu puoi conoscere le cose del cielo? quello che, tu vuoi credere a me non interessa! tu puoi fare l'idolatra: di tutte le pietre: luna che: tu vuoi, assassino criminale: di martiri cristiani innocenti! proprio tu, che, per essere: il migliore amico: dei satanisti di questa pagina, tu hai dimostrato: che: sono gli islamisti: "il piccolo satana" e non Israele..
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  33 minuti fa
  why: is it so hard to believe in God to you? all the host of Pharaoh (all the metal wheels of his chariots) are arranged in single file, in a line along the isthmus, which, connects the desert Egyptian, with the Saudi desert, so the real Mount Sinai is in Saudi Arabia .. That's why all these lands, God decided to give them to Israel, which, also him: will be destroyed, indeed, too, will form my kingdom in Palestine, and I? I will not cast out anyone because I'm not a Nazi ebro the Talmud, but I'm Melchisedk unius REI! and, all that which is not given to me spontaneously? I take it off, anyway, because you are all the squatters
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  666 IhateNewLayout, cannibal priest voodoo: CIA IMF-NWO -- my friend codard, is terrible, to be able to "see" and to be able to "feel" like, all powerful: in this world of darkness, spronfondare, into hell, at the time of their death, is, as when a stone is thrown into sea. I'm too naive, for to believe, to want, or ask, to do evil to my enemies, perhaps, must be my spirit, which is always, by its political position on the throne of God, to decide: to do these: things terrible, against, all criminals on the planet!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  1 ora fa
  I have seen too many people: wounds: in a fierce way: for my sake! when the school office: slander me, at the Curia, my Director Curia, he asked a staff member of the Presidency: to formalize, in writing, all their lies: that, he said against me, but, he said, "you has: the nail, and, I have to pull it, for you?" .. therefore, he has denied: the opportunity: to sign his slander against me .. but his son has been a real miracle, if, you have not yet killed by cancer, ... is because in his family, there are two saints cristani who have prayed and suffered, atoned for him. After God YHWH? I am the his: most powerful creature! this is my position "political" in the Kingdom of God, but that does not mean, that, I am a saint, or, that I correspond to the love, of God better, than, anyone else ... in fact, my relationship with God is rough! Please, someone, that: he loves justice: and the truth, he could teach me, to love God, more adequately?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  3 ore fa
  @ Neji Jaber, Satanist, secret service: A.I. artificial intelligence: micro chip, Italy section, Bildenberg, Masonic system of bank seigniorage, 666 institutional, CIA International: IMF-NWO, to destroy Israel, to do, of whole human race, one flock of slaves. the new tower of Babel, that: YHWH: is going to sweep away: destroy, again. - Because when your aliens, read my articles, they expelled, a species of shit out of his mouth and then die? why, aliens are the dead souls, entities such demonic,of the hell, that you: 666 Rothschild: FED ECB, and, 322 Bush NWO, you have given: a body genetically modified(OGM)(GMOs), to make the "aliens abductions"! woe to you all! would have been better: for you that, you had never been born! Alleluia! @ My YHWH -all hate me, but, you know! I never lied, never: I stole, never, and: I have not filled: with, disease, and, I do not: I've never killed: the son, and the nephew of: innocent people.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  PHILIPPINES[@ King of Saudi Arabia - the Satanists have said that today, which is:"Good Friday": I have to be polite "thank you: my love, for the gift of so many Christian martyrs!"] Mindanao: Catholics remember Fr Tentorio during Good Friday celebrations, According to one the slain priest's confreres, Fr John Vettoretto, a missionary in the Arakan Valley, the faithful wanted to pay tribute to "his sacrifice" and "witness of faith." His presence is still "living" and a source of conversions. Throughout the day, people alternatively worshipped and performed the Via Crucis well into the night. Manila (AsiaNews) - "The memory of Fr Tentorio is still alive and well in the community. For this reason, today, on the occasion of Good Friday, the faithful remembered his sacrifice and witness of faith before celebrating the Easter of Resurrection, on Sunday,"
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  PHILIPPINES[@ King of Saudi Arabia - the Satanists have said that today, which is:"Good Friday": I have to be polite "thank you: my love, for the gift of so many Christian martyrs!"] said Fr John Vettoretto, a missionary with the Pontifical Institute for Foreign Missions (PIME), who spoke to AsiaNews about his confrere, Fr Fausto Tentorio, who was killed on 17 October 2011. Our Lady of Perpetual Help Parish, where the Italian-born priest worked for many years, paid tribute "to his personal witness of faith", the result of a life spent in the service of the mission. "During Holy Week, especially today Good Friday when we celebrate the death of Jesus on the cross, we wanted to remember Father Tentorio," said Fr Vettoretto. For many, "He is still a living presence," not only in Mindanao, but also in other parishes on the island and across the country, where it is the source of grace and conversions.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  PHILIPPINES[@ King of Saudi Arabia - the Satanists have said that today, which is:"Good Friday": I have to be polite "thank you: my love, for the gift of so many Christian martyrs!"] "People still talk about him with tears in their eyes," he noted. "But at Holy Week, people remember the significance of sacrifice, of the suffering that is redeemed on Easter Sunday." Among the faithful, devotion is such that "even now (evening, Philippines time), people continue to cram the church," Fr Vettoretto said. "Even though villagers usually go home when it gets dark, this is a special time and the flow is constant. Some people are still doing the Stations of the Cross along the building's aisles." "It is a time when the faith is strongly shared, a moment of deep personal experience" of Jesus' passion and death on the cross, helped this year by greater use of technology.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  PHILIPPINES[@ King of Saudi Arabia - the Satanists have said that today, which is:"Good Friday": I have to be polite "thank you: my love, for the gift of so many Christian martyrs!"] "We used power point displays and other means to illustrate" the event, the missionary said. Still, "although technology is now being used," what counts "is participation in the services and the deep connection to ritual ad symbols." Fr Fausto Tentorio was the third PIME missionary killed in the Philippines, on the island of Mindanao. In 1985, private armed guards murdered Fr Tullio Favali in the Diocese of Kidapawan. In 1992, Fr Salvatore Carzedda, who was involved in interfaith dialogue with Muslims, was killed in Zamboanga.
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  Other priests were also abducted. Fr Luciano Benedetti was kidnapped by a Muslim group in 1998 but was released after two months. In 2007, Fr Giancarlo Bossi was kidnapped by a splinter group that had broken away from the Moro Islamic Liberation Front (MILF), but he too was released after two months of captivity. الفلبين [@ ملك المملكة العربية السعودية - وعبدة الشيطان وقال أن اليوم، وهو: "الجمعة العظيمة": يجب أن يكون مهذبا "! شكرا: حبي، لهدية من الشهداء المسيحيين الكثير"]
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  Neji666Jaber --- GOOD FRIDAY? BUT, YOU ARE NOT YOU, THOSE WHO HAVE REVERSED THE CROSS? and: you're the one who distorts my articles .. therefore, I defend all peoples, and you, however, as: my enemy, then: you are the enemy: of all the peoples, too, and: that just this is your Satan, his name means the opponent! Neji666Jaber --- GOOD FRIDAY? MA, NON SIETE VOI, QUELLI CHE AVETE ROVESCIATO LA CROCE? e non sei tu quello, che, distorce i miei articoli.. quindi, io difendo tutti i popoli, e tu, invece, come il mio nemico, tu quindi sei il nemico di tutti i popoli: anche, e che, proprio questo è il tuo satana: il suo nome significa: l'avversario! --- > vattene criminale!
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  Do not let our hope be stolen! How many wounds are inflicted upon humanity by evil! Wars, violence, economic conflicts that hit the weakest, greed for money, Love of power, corruption, divisions, crimes against human life and against creation! Our personal sins: our failures in love and respect towards God, towards our neighbour and towards the whole of creation. Jesus on the Cross feels the whole weight of the evil, and with the force of God's love he conquers it, he defeats it with his resurrection. Dear friends, we can all conquer the evil that is in us and in the world, with Christ, with the force of good! Do we feel weak, inadequate, powerless?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  But God is not looking for powerful means, it is through the Cross that he has conquered evil! We must not believe the Evil One when he tells us, you can do nothing to counter violence, corruption, injustice, your sins! We must never grow accustomed to evil! With Christ we can transform ourselves and the world. We must bear the victory of Christ's Cross to everyone everywhere, we must bear this great love of God. And this requires all of us not to be afraid to step outside ourselves, to reach out to others. Pope Francis AsiaNews wishes all of our readers a Happy Easter 2013
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  别让我们的希望幻灭!邪恶造成多少伤痕!战争、暴行、经济利益打击弱小、贪婪钱财、 恋栈权力、贪污腐败、分裂、都是破坏人类生活和大自然的罪!我们自己的罪:忽略对天主的爱和尊重,也漠视我们的邻人和整个大自然。耶稣在十字架上感觉到邪 恶的压力,他以天主的爱征服邪恶,他以复活击溃之。亲爱的朋友,我们与基督一起,便有至善的力量,就能够战胜自己和世界的邪恶!我们感到软弱、不足、乏 力? 但天主不是要找强力方法,
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  12 ore fa
  却是通过十字架,祂征服了邪恶!当邪恶诱惑我们时,必须坚持;你拿什么来抵抗暴力、腐败、不公义、你自己的罪! 我们永远不能与邪恶为伍!与基督同行,我们可以改变自己和世界。我们必须承担基督的十字架的胜利,无远弗届,我们必须保守天主伟大的爱。这要求我们不要害怕走出自己来接待他人。教宗方济 《亚洲新闻通讯社》祝愿所有读者 有一个平安、喜乐的复活节!2013年圣周

Siria, HRW se n’è accorta tardi, “l’Opposizione, usa i bambini nel conflitto”.

Siria: l’Opposizione usa i bambini nel conflitto.

“I Gruppi armati dell’opposizione che combattono in Siria utilizzano i bambini per lottare e per altri scopi militari” ha detto oggi Human Rights Watch.
Human Rights Watch ha trovato Bambini di 14anni che hanno prestato servizio in almeno tre brigate di opposizione, trasportando armi e rifornimenti e agendo da guardie, e bambini di 16anni che hanno impugnato le armi assumendo ruoli di combattimento contro le forze governative.
I comandanti dell’opposizione dovrebbero assumere impegni pubblici per porre fine a questa pratica e vietare l’uso di minori di 18 anni per scopi militari, anche se lo fanno volontariamente.
Human Rights Watch ha intervistato cinque ragazzi tra i 14 e i 16 che avevano lavorato con l’opposizione armata in Homs, Daraa e Khirbet al-Jawz, una piccola cittadina di Idlib, vicino al confine turco. Tre dei ragazzi, dell’età di 16 anni, hanno adoperato le armi. Uno ha detto che ha ricevuto addestramento militare e ha partecipato in missioni di attacco.
Due ragazzi – età 14 e 15 – hanno detto che, insieme ad altri ragazzi, hanno aiutato le brigate dell’opposizione conducendo ricognizioni o trasporto di armi e rifornimenti. Inoltre, Human Rights Watch ha intervistato tre genitori siriani che hanno detto che i loro figli sotto i 18 sono rimasti in Siria a combattere.
“Tutti gli occhi sono sull’opposizione siriana per dimostrare che stanno cercando di proteggere i bambini dalle pallottole e bombe, piuttosto che metterli in pericolo”. Ha detto Priyanka Motaparthy, ricercatore dei diritti dei bambini presso Human Rights Watch. “Uno dei modi migliori che i comandanti militari dell’opposizione possono adottare per proteggere i bambini è di rendere un forte impegno pubblico contro l’uso dei bambini nei loro conflitti e di verificare l’età dei ragazzi prima di consentire loro di arruolarsi”.
In alcuni casi, ragazzi intervistati hanno detto che si erano offerti volontari per combattere insieme ai fratelli più grandi o membri della famiglia. In altri casi, hanno detto che i membri dell’opposizione gli hanno chiesto di partecipare. In tutti i casi, il protocollo opzionale della Convenzione sui diritti dell’infanzia e sul coinvolgimento dei bambini nei conflitti armati, a cui la Siria ha aderito nel 2003, afferma che “ i gruppi armati, distinti dalle forze armate di uno stato, non devono, sotto qualsiasi circostanza, arruolare o utilizzare in azioni di guerra persone di età inferiore a 18 anni.”
Il centro della documentazione della violenza in Syria, gruppo di monitoraggio dell’opposizione siriana, ha documentato la morte di almeno 17 bambini che hanno combattuto con la FSA. Molti altri sono stati gravemente feriti e alcuni permanentemente inabili.
**
Il testo in inglese dal sito http://www.hrw.org/news/2012/11/29/syria-opposition-using-children-conflict

YouTube

YouTube Spotlight

874556 iscritti
116734701 visualizzazioni video

 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  5 minuti fa
  @ Kralı Suudi Arabistan --- Ben aşk hakkında konuşmak istiyorum ben, savaş yüzünden konuşmak zorunda duyuyorum çünkü? NATO'nun CIA - Sizin Amerikan silahları ve Körfez ülkelerinin para dahil: zaman, sen Suriye'de El Kaide tutmak istiyor edilir? Olabildiğince, bu modda bir anlaşma yapmak? @ King Saudi-Arabien --- weil ich gezwungen bin, des Krieges wegen dir sprechen, während Ich mag würde, über Liebe zu sprechen? NATO CIA - Einschließlich Ihrer amerikanischen Waffen und Geld in den Ländern des Golf: Wann wird Zeit, dass Sie wollen Al Qaida in Syrien halten? Sie können, machen einen Deal in diesem Modus?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  6 minuti fa
  @ King Arabie Saoudite --- parce que je suis obligé de parler de la guerre à cause de vous, tandis que je voudrais parler d'amour? OTAN CIA - y compris vos armes américaines et de l'argent des pays du Golfe: Quand est-ce le temps, que vous voulez garder Al-Qaïda en Syrie? que vous le pouvez, faites un accord dans ce mode? @ Kong Saudi Arabia --- fordi jeg er tvunget til å snakke om krigen på grunn av deg, mens jeg ønsker å snakke om kjærlighet? NATO CIA - inkludert din amerikanske våpen og penger av landene i Gulfen: Når er tiden at du ønsker å holde Al Qaida i Syria? som du kan, gjøre en avtale i denne modusen?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  7 minuti fa
  @ Kong Saudi-Arabien --- fordi jeg er tvunget til at tale om krig på grund af dig, mens jeg vil gerne tale om kærlighed? NATO CIA - herunder dine amerikanske våben og penge af landene i Golfen: Hvornår er tiden, at du ønsker at holde al-Qaeda i Syrien? som du kan, lave en aftale i denne tilstand? @ המלך סעודיה --- כי אני נאלץ לדבר על המלחמה בגללך, ואילו אני רוצה לדבר על אהבה? נאט"ו CIA - כולל זרועותיך האמריקניות, והכסף של מדינות המפרץ: מתי זמן, כי אתה רוצה לשמור על אל קאעידה בסוריה? כפי שאתה יכול, לעשות עסקה במצב זה?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  8 minuti fa
  @沙特國王---因為我不吐不快的戰爭,因為你,我想談愛情?北約CIA - 包括美國的武器和金錢的海灣國家的時間,那,你想保持"基地"組織在敘利亞?就可以了,在這種模式下的交易?@ 킹 사우디 아라비아 --- 내가 사랑에 대해 이야기하고 싶은 동안은 전쟁의 너 때문에 말을 강요이기 때문에? NATO CIA - 귀하의 미국 무기, 그리고 만의 국가의 돈 포함 : 시간, 당신은 시리아에서 알 카에다를 유지하려면 무엇입니까?? 네가 할 수있는이 모드에서 거래를 할?
 • UniusRei3
  UniusRei3 ha pubblicato un commento
  9 minuti fa
  @ Re Arabia Saudita --- perché sono costretto a parlare di guerra a causa tua, mentre io vorrei parlare di amore? NATO CIA - compreso il vostro armi americane, e il denaro dei paesi del Golfo: Quando è il tempo, che, si desidera mantenere Al Qaeda in Siria? come si può, fare un accordo in questo modo? @ المملكة العربية السعودية الملك --- فإنني أجد نفسي مضطرا لأن الحديث عن الحرب نظرا للكم، وأنا أود التحدث عن الحب؟ الناتو CIA - بما في ذلك الأسلحة الأمريكية الخاص، والمال من دول الخليج: متى يحين الوقت، أن كنت تريد أن تبقي تنظيم القاعدة في سوريا؟ ما تستطيع، عقد صفقة في هذا الوضع؟
On Syria, the poison flows: between: the rows of the Italian press, deontologies Journalism: a comparison: [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. Maximum Alert: NATO is currently Transaction: of Psychological Warfare: hedging. Humanitarian Media War Against Truth. The western journalism: it is unleashed in spreading falsehood: of all kinds on the Syrian crisis, or: assuming the attitude most conspiratorial. It is silent, for example the massive presence: the militants of al-Qaeda and mercenaries of all nationalities: the ranks of the FSA (even documented: in institutional UN), that: sow terror and death everywhere: they are possible, and omit: to mention, in the news: TG and domestic terrorist attacks

[Journalism Western obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed].: That: every day in Syria affect the civilian population and the police, claiming hundreds of innocent victims. And, if you talk about it?, Used a vocabulary in which you tried everything to justify the bloody violence of the terrorists. As if the attack "Fountain Square", where 17 people lost their lives, was justified by a foreign newspaper, saying he only hit a bank. Anyone in Italy would be outraged by such a statement. But if it comes to Syria there is no dignity or indignation that takes. As the saying AGI, an example of bad journalism among others, when a car bomb explodes, killing passers citizens, men-women-children,

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. the site of the attack becomes "a stronghold of supporters of the regime of Bashar al-Assad" and then everything becomes justifiable, also, the crimes inexcusable. Because these days, those who defend their country and those who support the legitimate government (which to date has guaranteed freedom of worship and coexistence with ethnic groups and denominations, has maintained security within its borders and defend national sovereignty against attacks external, such as unique among nations in the vast majority of slaves in global financial lobbies weapons), has become a traitor and must die. "Corriere della Sera", however, between the lines suggests that the actor of soap operas Syro-Palestinian Mohamed Rafea,

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. killed in an ambush by armed terrorists as even a dog deserves the death if it would be sought, because, according to the Italian newspaper, "he would provide information to Syrian intelligence." A ridiculous accusation as unsustainable. This "authoritative" newspaper does not say, as should those who want to do serious journalism and not giornalettismo, that in fact this young man was an example of intellectual honesty and lucid consistency, so it was removed and his death sent a clear message. COURIER: Mohamed Rafea was of Palestinian origin, and his family, like many others, had found refuge in Syria decades earlier,

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. to escape the Zionist murderous rampage, which: while: the occupied Arab villages of Palestine was massacre: the native population. Five million: about: Palestinian refugees are scattered: between Syria, Lebanon, Jordan. Mohamed Rafea was not only an integral part: Syrian society, but: it represented the freedom and the potential added: creativity and expressive that: Syria were protected and Secured by a government authority, which leaves no room for those who want to contribute to the growth of the country, but do not tolerate autolesionismi and sabotage. As a Palestinian, despite the provocations, offers and threats, had decided not to bite the hand: he had eaten sin'ora:

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. and had not bowed to terrorist blackmail: that: through: the armed gangs jighadiste (such as Fateh al-Islam, recently rebuffed in Lebanon) is threatening the Palestinian refugee camps in Syria (now of real cities: equipped with all services) . He, as a citizen honest and exemplary, that: he had always avoided sectarian violence and extremism, it was a bad example for the mercenary gangs affiliated terrorist: the FSA, and therefore had to be eliminated.
If these simple and well-known reasons, that: is the base and the real causes of the murder of the actor, have not been expressed: clearly the "Corriere della Sera",

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. can mean: only: two things: either that it is a poor means of communication, with even more bad press (subsidized: with: billion euro per year by the Italian state, then: by taxpayers), or on the we are dealing, not with a media outlet, but with a central intelligence for the misinformation. That's why he was killed Mohamed Rafea. No Italian newspaper you save: and disclaims this: media lynching: composed of lies: and sectarian incitement to hatred, from "Republic". REPUBLIC. the "Made Daily", compete, who proves to be more zealous in distorting events, or nell'ometterli,

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. though, are uncomfortable for the lobby, which dominates them and pays them. FACT-DAILY. The Italian media, print media and television, they prove to be totally enslaved: to the same forces and foreign powers such as: in addition to dealing Italy: as: a colony to be exploited and squeeze, finance and arm armies of mercenaries to put in crisis: Syrian society and subvert it. None of these champions of freedom of expression and human rights mentions the terrorist attacks by forces affiliated: al-Qaeda, which they do every day: and merciless massacre of civilians in the streets, attacking military convoys, shoot RPG on the checkpoints of the security forces killing:

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. who is doing his duty, launch rockets against: private homes, ravage and plunder Christian churches and Islamic places of worship, carry out attacks: against hospitals, factories, schools and universities, water pipes and gas pipeline sabotage and attack centers 'administration: national and social services, kidnapping people for ransom, slay, rape, torture to death anyone: not to bow to their orders "democratically" imposed with machetes: and rocket launchers, and many other crimes and unspeakable violence, but of which we have evidence in hundreds of films and testimonies try.

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. Some people even like Amedeo Ricucci, desperate charlatan, and a mercenary drafting, already notorious: for his pirouettes editorial, since aggression against Libya was infiltrated Syria through: the turkish border, accompanied by gangs of terrorists alqaedisti, mercenaries and thugs of all nationalities, and is unconscious and so bold as to sell his video, which is taken up in friendship with terrorist criminals who he pretends to be young heroes ... as journalistic documents, and not as an apologia for terrorism which they are . In fact his is aiding terrorism, a criminal in any state, from jail. (/ Dossier/dossier-diario-dalla-siria-in-guerra/84/1/default)

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. The rest of the accredited Italian journalism, however, is deaf and mute in the face of these appalling: delinquent acts, but has very loose language in telling stories: absolutely impossible: to check (simply because: false and fabricated, and we revealed and documented different, in video, that: we put in the network: at your disposal) from a mysterious agency: housed in a bungalow English. What it is: even worse, is that: it is these representatives of Italian journalism, while: they hang a veil of silence: and lies on the Syrian reality, not denounce the conspiracy against: the freedom of the press and of information: in progress: against: their own colleagues journalists

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. Syrians. Why, today, journalists in Syria, are the favorite target: the Salafist terrorism. Many of them: they were killed: or abducted, television stations bombed their: and rendered useless. healthy-censored. Syrian TV networks are systematically: boycotted satellites to transmit news: and documentation are denied: and contracts by foreign providers canceled. Europe has banned the vision of the news Syrians, the only ones who, thanks to young Syrian journalists, let us know what: that: actually happening on the ground, with video truthful in hand, not manipulated by Al-Jazeera or -Arabia.
Finally: the Internet has been physically attacked,

[Journalism Western obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. in action textbook Mossad sabotaged cables, while: in contemporary items such as: hire some servers abroad are rejected: and the vision of network news: online obscured: for Western users. But: Italian journalism: remains silent. Why? Why do not you want the western citizens know that, that's going on in Syria? Why would understand that, no uprising or civil war going on, "repressed by a dictatorial regime," but rather, a full-scale attack from the outside, through, mercenaries and terrorists affiliated with al-Qaeda, against a sovereign nation? Understand: the citizens of Western European and American

 Tg24Siria [Western Journalism obscurantist: 666 IMF: NWO: III WW, against the Syrian Journalism Overshadowed]. that: you do not bring "democracy" and "freedom" committing terrorist attacks: and massacring defenseless people: in cold blood? Would include seeing the video: they are slaughtered men bound, as kids, that: those who are holding the knives are not "freedom fighters", but dangerous fanatics whose weak minds are brainwashed: and used by rulers : unscrupulous? They would realize the American and European voters: that: it is the politicians who govern them to approve and endorse funding: the arming of these criminals and thugs? (/ Watch? V = LT7um3gvoUA)